PDA

View Full Version : NovaGO

Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14

nikolas_v
15-09-2013, 19:07
Μεσω της εφαρμογης!

nvianitakis
15-09-2013, 19:12
Πρώτη φορά το ακούω... Αν ισχύει, τότε αλλάζει πολλα για την θέαση/έγγραφη/streaming του NovaGO

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
15-09-2013, 19:16
δεν μπορω να το καταλαβω.
το εκανα εγκατασταση στο pc,αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως θα τρεξει απο το μινι.
εφαρμογη airplay δεν υπαρχει στο applestore.

http://www.airserver.com/Download

nikolas_v
15-09-2013, 19:37
Πατα 2 φορες το home button και συρε το μενου που θα βγει τερμα αριστερα,ισως εκει να υπαρχει το εικονιδιο του airplay

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
15-09-2013, 19:40
παμε εδω Νικο

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/100765-%CE%95%CE%A0%CE%99%CE%A3%CE%97%CE%9C%CE%9F-iPad-Mini?p=1056895323#post1056895323

bagtzim
15-09-2013, 19:41
ρε παιδιά σοσ βάζω τον κωδικό και μετά μου ζητάει! εναν κωδικο pin διαχειριστής και κατι τέτοιο! τι βάζω εκεί;

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
15-09-2013, 19:42
το ιδιο με το pass.

yianniskyr
15-09-2013, 20:16
Μεσω της εφαρμογης!

Πως το κατάφερες αυτο? μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες . Εγω σε μη jb iPhone δεν κατάφερα να το λειτουργεισω

andygarcia
15-09-2013, 20:36
καλησπερα και απο μενα!μεσω λαπτοπ παιζει σε συνδεση με τηλεοραση αψογα.και μαλιστα μεσω vmware απο mac.στο μινι δεν εχω ανταπτορα για να το δοκιμασω.το χει κανει καποιος και δεν ειδε φως?

nvianitakis
15-09-2013, 20:39
Μπορει να ειναι ο μοναδικός που το υποστηρίζει αυτο με το non jb device

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
15-09-2013, 20:54
καλησπερα και απο μενα!μεσω λαπτοπ παιζει σε συνδεση με τηλεοραση αψογα.και μαλιστα μεσω vmware απο mac.στο μινι δεν εχω ανταπτορα για να το δοκιμασω.το χει κανει καποιος και δεν ειδε φως?

παλι καλα...

Μπορει να ειναι ο μοναδικός που το υποστηρίζει αυτο με το non jb device

Νικο...δοκιμασμενο οτι δεν παιζει σε ipad η εξοδις hdmi?

cantona
15-09-2013, 21:00
Σε laptop με win 8 από ότι διάβασα,υποστηρίζεται.
Επειδή παίρνω τώρα τηλ. για να μου δώσουν κωδικό συνδρομητή για να κάνω εγγραφή,σε android και tablet παίζει;

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
15-09-2013, 21:24
οχι-προς το παρον σε windows και ios μονο.

cantona
15-09-2013, 21:47
Μάλιστα.
Μου έδωσαν τον κωδικό συνδρομητή μου είπαν σε 24 ώρες θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία,αλλά σε 10' λεπτά έστειλαν τον κωδικό!
Τώρα για να το ενεργοποιήσω και σε άλλο λαπτοπ κάνω πάλι την διαδικασία ενεργοποίησης από την αρχή να υποθέσω;

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
15-09-2013, 21:56
σε 2 συσκευες εχεις δικαιωμα να το περασεις.
novago.gr,το username που εχεις δηλωσει και το password που σου εστειλαν.
ο κωδικος ισχυει και για τις 2 συσκευες.

nvianitakis
15-09-2013, 21:58
Μάλιστα.
Μου έδωσαν τον κωδικό συνδρομητή μου είπαν σε 24 ώρες θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία,αλλά σε 10' λεπτά έστειλαν τον κωδικό!
Τώρα για να το ενεργοποιήσω και σε άλλο λαπτοπ κάνω πάλι την διαδικασία ενεργοποίησης από την αρχή να υποθέσω;

Οχι δεν χρειάζεται πάλι η ίδια διαδικασία, μονο login πλέον

cantona
15-09-2013, 22:12
ΟΚ ευχαριστώ θα το "φυλάξω" για το ενδεχόμενο ενεργοποίησης σε tablet ή android.

nvianitakis
15-09-2013, 22:16
Σοφή επιλογή, αν και το βλέπω δύσκολο για Android

jimmy0077
15-09-2013, 23:01
Επειδή παίρνω τώρα τηλ. για να μου δώσουν κωδικό συνδρομητή για να κάνω εγγραφή,σε android και tablet παίζει;

Που πήρες τώρα?
Τεχνική εξυπηρέτηση?

cantona
15-09-2013, 23:11
Ναι.
Αλλά όχι τώρα,στις 20.45,στο 2106602000 τεχνική εξυπηρέτηση-μέσος χρόνος αναμονής 15 λεπτά-στα 7 είχαμε συνομιλία και αποτέλεσμα.
Μετά από κανένα μισάωρο ήρθε και το sms.

jimmy0077
15-09-2013, 23:18

24ωρο είναι αυτοί?
Λέω να πάρω πιο μετά, γιατί βαριέμαι την αναμονή.

mv_best
15-09-2013, 23:52
Ξέρει κανείς πότε θα μπουν και τα υπόλοιπα κανάλια?

nik1975
16-09-2013, 00:24
μαστα..
καπου παντως στο νημα,θυμηθηκα οτι ειχε αναφερθει συνδεση απο laptop με hdmi σε τηλεοραση ξενοδοχειου
και δεν υπηρξε προβλημα.
εαν το βρω θα το ποσταρω.

Εγω το δουλευω ετσι απο το laptop με hdmi στην τηλεοραση του ξενοδοχειου,καμπανα!Και τωρα ετσι βλεπω History channel.Παντως απο laptop με hdmi πεταει και βλεπεις και καλυτερη εικονα στην tv!

nik1975
16-09-2013, 00:25
Μαλιστα πριν 2 βδαμαδες ειχα δει ετσι με hdmi ολο το ΠΑΟΚ-ΣΑΛΚΕ

jimmy0077
16-09-2013, 00:55
Nαι μια χαρά γίνεται έτσι.
Πολύ καλή εικόνα για SD.
Γύρω στα 2,5-3 mbps είναι το bitrate(με έλεγχο ταχύτητας πριν και κατά την διάρκεια).

foufoutos7
16-09-2013, 02:56
Για το κενό password, βάλε μόνο το παλιό ( στην αλλαγή password του χρήστη) κσι μετα save. Μην βάλεις τίποτα στο "new password"
Προφανώς αναφέρεσαι στο PIN του χρήστη και όχι στο βασικό κωδικό εισόδου.
Το PIN σε αφήνει να το ορίσεις κενό, ενώ το password όχι.
Αν πας να αλλάξεις το password και αφήσεις κενό το πλαίσιο του νέου κωδικού, βγαίνει αυτό το μήνυμα λάθους:
http://i39.tinypic.com/119ukg1.png
Το ίδιο ακριβώς μήνυμα λάθους βγαίνει αν κατά τη διάρκεια του login γράψεις μόνο το username χωρίς password.

Πέρα από αυτό, το οξύμωρο με το PIN είναι ότι με τη χρήση του προεπιλεγμένου προφίλ, μετά το αρχικό login η διαδικασία του PIN παρακάμπτεται και σε βάζει κατευθείαν μέσα στο προφίλ, είτε έχοντας ορίσει κάποιο PIN, είτε έχοντας ορίσει κενό PIN. Οπότε, όποιος έχει οικογένεια και θέλει να έχει διαφορετικά προφίλ με επίσης διαφορετικά δικαιώματα (π.χ. για τα παιδιά), θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικός σε ποιο προφίλ θα δώσει προτεραιότητα. Το καλύτερο σ' αυτή την περίπτωση θα ήταν να μην ορίσει κανένα προφίλ ως προεπιλεγμένο και να βάζει ο καθένας το pin για να μπει στο προφίλ του.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
16-09-2013, 10:37
Μαλιστα πριν 2 βδαμαδες ειχα δει ετσι με hdmi ολο το ΠΑΟΚ-ΣΑΛΚΕ

α μπραβο-εσυ ησουν που ειχες αναφερει την συνδεση με hdmi απο laptop.
αρα μενει η επιβεβαιωση,για το εαν παιζει απο ipad ή οχι.

nvianitakis
16-09-2013, 11:06
Δεν παίζει με έξοδο HDMI από iPad, τέλος. Έχει χιλιοειπωθεί
Αν δεν το πιστεύεις έλα να σου δώσω τον αντάπτορα να το δοκιμάσεις μόνος σου.

@foufoutos, ναι μιλάμε για pin του χρήστη, είχαμε πει ότι αν βάλεις auto login και default όποιον χρήστη θες εσύ με κενό το pin, τότε μπαίνεις στην περιεχόμενο του NovaGO αμέσως.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
16-09-2013, 11:20
οκ Νικο.
δεν θυμομουν οτι το ειχες δοκιμασει.
το ιδιο εαν το κανεις και μεσω safari?

nik1975
16-09-2013, 12:27
Το χω δοκιμασει μονο με laptop και google chrome

foufoutos7
16-09-2013, 13:39
@foufoutos, ναι μιλάμε για pin του χρήστη, είχαμε πει ότι αν βάλεις auto login και default όποιον χρήστη θες εσύ με κενό το pin, τότε μπαίνεις στην περιεχόμενο του NovaGO αμέσως.
Ο προεπιλεγμένος χρήστης μπαίνει κατευθείαν στο περιεχόμενο του NovaGO, χωρίς να ζητάει PIN, ακόμα και όταν υπάρχει PIN.
Δηλαδή, δεν χρειάζεται να το ορίσεις κενό από τις ρυθμίσεις και μπορείς κάλιστα να μπεις κατευθείαν. αφού φαίνεται ότι η προεπιλογή χρήστη υπερισχύει έναντι οποιουδήποτε PIN.
Έτσι, αν στην πορεία θέλεις να κάνεις εναλλαγή στα διάφορα προφίλ, όταν θέλεις να επανέλθεις στο προεπιλεγμένο προφίλ, αν του έχεις ορίσει κενό PIN, στη φόρμα που εμφανίζεται θα πατήσεις μόνο το ENTER για να σε βάλει μέσα, ενώ αν του έχεις ορίσει κάποιο PIN, θα πρέπει να το συμπληρώσεις.
Το έχω επιβεβαιώσει αυτό σε 3 διαφορετικούς λογαριασμούς.
Απλά, στη δική σου περίπτωση που λειτουργεί το auto login, έχεις την επιπλέον ευκολία να μην χρειάζεται να συμπληρώσεις ούτε τα στοιχεία του αρχικού login.

patrickdrd
16-09-2013, 15:04
χρειαζεται κωδικος συνδρομητη; δεν ειναι ο ιδιος που αναγραφεται πανω στον λογαριασμο;

εντωμεταξυ, τι διαβαζω; θελει και port forwarding;
εχω κλειστες τις πορτες και ανοιγω custom οποιες θελω εγω,
πρεπει να ανοιξω καποια; και να την περασω στο plugin;

ysam
16-09-2013, 15:11
Όχι δεν χρειάζεται port forwarding. Όλες οι συνδέσεις είναι από μέσα προς τα έξω.

blizard
16-09-2013, 16:23
Μάλιστα.
Εμένα μου είπαν ότι δεν έχω κωδικό συνδρομητή από τότε που πήγα forthnet, (Χριστουγενιάτικη προσφορά συν όλα τα cinema), και φυσικά ότι το navago δεν δίνεται ακόμα.

Από ότι κατάλαβα όμως υπάρχουν παιδιά με συνδρομή σαν την δικιά μου που τους έδωσαν κωδικό συνδρομητή ώστε να κάνουν την online αίτηση , και μάλιστα από το τηλέφωνο ... οπότε ξαναπαίρνουμε μέχρι να πετύχουμε τον σωστό ετσι ?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
16-09-2013, 16:48
κωδικο συνδρομητη εχουμε ολοι.
αφου εισαι 3play, εχεις αριθμο συνδρομητη.
παρε τους τηλεφωνο και πες να σου τον δωσουν.
μετα ακολουθησε κανονικα την διαδικασια εγγραφης στο novago.gr.
εχθες ενεργοποιησα του αδερφου μου.οποτε συνεχιζει και λειτουργει κανονικα η εγγραφη.

patrickdrd
16-09-2013, 17:17
ρε παιδια ο κωδικος συνδρομητη δεν ειναι αυτος στον λογαριασμο;

nvianitakis
16-09-2013, 17:35
Αυτός ειναι.
Σημείωση οτι οι 3play μόνο με start pack , δεν έχουν NovaGO

nvianitakis
16-09-2013, 18:40
Το ipad μου παντως jailbroken ειναι κ παιζει μια χαρα το novago!

Λοιπόν ΔΕΝ υπάρχε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να παίζει σε jb iDevice.
Θα σου προτείνω να ανεβάσεις βιντεάκι με NovaGO ενεργό και με multitask να πας στο cydia.

Τότε τα ξαναλέμε

yianniskyr
16-09-2013, 19:50
Σε iPhone 5 δέν παίζει πάντως και δεν ειναι jb. Μήπως φταίει η έκδοση 6.1.4 του ios;
Το κατάφερε κανένας να παίξει ? εμένα πάντως μου βγάζει connection fail

blizard
16-09-2013, 19:54
κωδικο συνδρομητη εχουμε ολοι.
αφου εισαι 3play, εχεις αριθμο συνδρομητη.
παρε τους τηλεφωνο και πες να σου τον δωσουν.
μετα ακολουθησε κανονικα την διαδικασια εγγραφης στο novago.gr.
εχθες ενεργοποιησα του αδερφου μου.οποτε συνεχιζει και λειτουργει κανονικα η εγγραφη.
Ευχαριστώ ... προσοχή στους άσχετους του τηλεφωνικού κέντρου που λένε ότι νάναι ;)
Ενεργοποίηση σε 5-10 λεπτά με σμσ στο κινητό το password , μια χαρά.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
16-09-2013, 20:01
..:antlers:

nikolas_v
16-09-2013, 20:29
Αγαπητε φιλε nvianitaki

Σε ενα φορουμ με το οποιο ασχολεισαι ενεργα βλεπω,θα σε προετρεπα ο λογος σου να μην ειναι τοσο ξυλινος,γιατι θα χαρακτηριστεις αναξιοπιστος.Για να μη συμβει και σε εμενα το ιδιο,σου στελνω την παρακατω φωτο,κ την υποσχεση οτι θα κανω οτι θες για να σου αποδειξω οτι δεν μπαινω σε φορουμ για να γραφω παπαριες!φιλικα!

nvianitakis
16-09-2013, 21:16
Επειδή, ούτε εγω μπαίνω εδω για να λέω οτιι μου κατέβει, ξέρω οτι δεν παίζει επίσημα σε jb devices και μαλιστα αν ηθελα να το προχωρησω, θα σου ελεγα οτι αυτη η φωτογραφία δεν αποδεικνύει οτι "παιζει" μιας που δεν δειχνει βιντεο. αυτή την συμπεριφορα εχουν τα jb (τρέχει η εφαρμογή, αλλα χωρίς βίντεο).
Αν έσπασαν την εφαρμογή, ή βρέθηκε κι ολας άλλος τρόπος , είναι κάτι που δεν μπορω να το ξέρω .
Ελπίζω να σε κάλυψα

ysam
17-09-2013, 00:57
Σε iPhone 5 δέν παίζει πάντως και δεν ειναι jb. Μήπως φταίει η έκδοση 6.1.4 του ios;
Το κατάφερε κανένας να παίξει ? εμένα πάντως μου βγάζει connection fail

Από ότι έχω καταλάβει αυτό το βγάζει όταν έχεις "φάει" και τις δύο συσκευές σου.

kostikos
17-09-2013, 01:06
@nikolas_v Το jailbreak κλεινει θυρες για την προστασια του ξεκλειδωματος. Αυτό σημαίνει πως η εφαρμογή ανοίγει αλλα το stream δεν λειτουργεί. Αυτη η αντιπαραθεση δεν εχει νοημα, αλλα αν θελεις να επιμεινεις, κοιτα αν σου λειτουργει η κανονικη ροη και ανεβασε κατι αντιστοιχο, μαζι με πληροφορίες σχετικά με συσκευή σου, ios version και τροπο με τον οποιο εγινε το jailbreak. Ισως ετσι βοηθηθουν και αλλα μελη.

nik1975
17-09-2013, 01:30
Επειδή, ούτε εγω μπαίνω εδω για να λέω οτιι μου κατέβει, ξέρω οτι δεν παίζει επίσημα σε jb devices και μαλιστα αν ηθελα να το προχωρησω, θα σου ελεγα οτι αυτη η φωτογραφία δεν αποδεικνύει οτι "παιζει" μιας που δεν δειχνει βιντεο. αυτή την συμπεριφορα εχουν τα jb (τρέχει η εφαρμογή, αλλα χωρίς βίντεο).
Αν έσπασαν την εφαρμογή, ή βρέθηκε κι ολας άλλος τρόπος , είναι κάτι που δεν μπορω να το ξέρω .
Ελπίζω να σε κάλυψα

Ακριβως σε j/b ανοιγει κανονικα η εφαρμογη,αλλα οταν πας να κανεις streaming γυρναειντο τετραγωνακι αλλα τιποτα!Οποτε σε j/b συσκευη δεν παιζει ,και αυτο δεννειναι θεμα προς συζητηση εκτος και αν υπαρχει τρόπος οποτε ειναι καλο να τον ακουσουμε ολοι!

yianniskyr
17-09-2013, 10:19
Από ότι έχω καταλάβει αυτό το βγάζει όταν έχεις "φάει" και τις δύο συσκευές σου.

Αρα τι μπορω να κάνω τώρα ? με το τηλέφωνο πάντως δεν βγάζω άκρη . Εκτός απο αναμονή ειναι και άσχετοι για την υπηρεσία

nvianitakis
17-09-2013, 10:38
Εχεις κάνει register ήδη 2 συσκευές;

g_kor06
17-09-2013, 11:28
Καλημερα,
Εχει δοκιμασει καποιος φιλος να παρακολουθησει live tv μεσω gsm συνδεσης
και ποσος ογκος δεδομενων χρεωνεται περιπου μετα απο μια ωρα συνδεσης ;;
Θελω να μεταφερω το λαπτοπ μου σε ενα ανοιψακι που νοσηλευεται σε ενα
νοσοκομειο που δυστυχως δεν διαθετει free wifi για να δει το ματς του θρυλου αποψε..

kgeorgeg7
17-09-2013, 11:38
Τα παιδία είπαν ότι είναι γύρω στα 3 με 4 Μbit/s. Άρα 0,38-0,5MB/s
Μετά από 1 ώρα θα είναι περίπου στα 1370ΜΒ - 1500ΜΒ για μια ώρα. Πες 1600ΜΒ με σφάλμα να είσαι άνετος.

Αν έχεις αρκετό όγκο δεδομένων δεν θα έχεις πρόβλημα εφόσον πιάνεις τα 4mbps. Αν όμως χρησιμοποιείς το 1day pass μετά απο λίγα MB θα σου ρίξει πολύ την ταχύτητα ακόμα και αν μπορείς να πιάσεις τα 4mbps εκεί που βρίσκεσαι.

EDIT: Όλα τα παραπάνω ισχύουν αν όντως μπορείς να συνδεθείς στην υπηρεσία μέσω IP από κινητό. Από ότι είχα διαβάσει μάλλον δεν γίνεται. Άρα άκυρο και το πόστ μου

nik1975
17-09-2013, 12:04
Ενα ματσακι παντως με τωει περιπου 800-900 mb

yianniskyr
17-09-2013, 12:36
Εχεις κάνει register ήδη 2 συσκευές;

σε ένα iPad 4 παίζει κανονικά. σε iPad 1 το δοκίμασα και δεν παίζει . στο iPhone τίποτα . λες να θεωρεί τα δυο iPad register συσκευές ;

nvianitakis
17-09-2013, 13:12
Αν έκανες login και απο τις 2 συσκευές ναι, έχουν δηλωθεί οι 2 συσκευές.

Μπορείς να συνδεθείς με 3G. Για iPad/iPhone μπορείς να το κανεις βάζοντας 3G το wifi συσκευούλα. Με laptop παίζει αμέσως με το 3G στικάκι

nikolas_v
17-09-2013, 14:54
Νομιζα οτι οι λεξεις "ΔΕΝ" και "ΚΑΜΜΙΑ" δηλωνουν βεβαιοτητα και ξυλινο λογο,και οτι δεν αφηνουν κανενα περιθωριο για αμφισβητηση!Για πειτε μου με ποιο τροπο μπορω να ανεβασω βιντεο,ειναι 40mb και δε μπορω να το ανεβασω εδω...

sotiriadisc
17-09-2013, 14:58
βαλε το στο youtube και δωσε link φιλε

malakudi
17-09-2013, 15:17
Ας μας εξηγήσει κάποιος εμάς τους αδαείς από τα μηλοπροϊόντα για ποιο λόγο να μη παίζει σε JB συσκευή (που αν καταλαβαίνω καλά είναι κάτι σαν τις rooted συσκεύες Android). Που είναι ο περιορισμός;

nikolas_v
17-09-2013, 15:22
Μαλλον ηρθε η ωρα να τα πουμε..

http://db.tt/GVwbH8cL

kostikos
17-09-2013, 15:28
Στα android με το root γινεσαι απλα superuser. στις ανοησιες του ios (μη παρεξηγηθώ, osx χρησιμοποιω, αλλα το ios ειναι απλα απαραδεκτο), όλες οι εφαρμογές για να τρεξουν περνούν απο επαλήθευση μεσω του store και κάθε εφαρμογή που έχεις λειτουργεί ΜΟΝΟ με το δικο σου apple id. Το jailbreak εχει ενα exploit το οποιο παρακάμπτει αυτη την επαληθευση και γι'αυτο μπορεις να εγκαταστήσεις αλλες εφαρμογες ΑΛΛΑ δε μπορεις να τις κανεις update μιας και δεν περνούν απο το store. Οπως είπα και πριν, αναλογα με τον τροπο jailbreak, μπορουν να κλεισουν πορτες οι οποιες συνηθως σχετίζονται με τα update των εφαρμογων και την προσβαση τους στο ιντερνετ. Για παραδειγμα το app του σφερα fm κανει update σχεδον καθε φορά που ξεκινά με αποτελεσμα να έχω διαβασει πολλες αναφορες με χρηστες να παραπονιουνται για crash της εφαρμογης. Γι'αυτο ζητησα και απο τον φιλο να αναφερει τη συσκευη που έχει, ios version και jailbreak method.

nikolas_v
17-09-2013, 16:04
@nikolas_v Το jailbreak κλεινει θυρες για την προστασια του ξεκλειδωματος. Αυτό σημαίνει πως η εφαρμογή ανοίγει αλλα το stream δεν λειτουργεί. Αυτη η αντιπαραθεση δεν εχει νοημα, αλλα αν θελεις να επιμεινεις, κοιτα αν σου λειτουργει η κανονικη ροη και ανεβασε κατι αντιστοιχο, μαζι με πληροφορίες σχετικά με συσκευή σου, ios version και τροπο με τον οποιο εγινε το jailbreak. Ισως ετσι βοηθηθουν και αλλα μελη.

ipad with retina,ios 6,evasion

kostikos
17-09-2013, 16:15
Αν κάποιος αλλος φιλος έχει τα παραπανω ας το επαληθευσει. Διαφορετικά ios χρησιμοποιουν διαφορετικά exploits, (οπως και διαφορετικα jb, snowbreeze, evasi0n) οπότε σε αυτo συνδιασμό προφανως λειτουργεί.

nik1975
17-09-2013, 16:36
Εμενα παντως με ipad retina,ios 6.1.2 evansion δε με δουλευε πριν δυο βδομαδες που το χα δομιμασει.Μηπως εκανε καμμια αναβαθμιση η εφαρμογη και την εχασα γιατι την ειχα σβησει.Εμπενα κανονικα αλλα γυρνουσαν τα κυβακια αλλα τιποτα!

kostikos
17-09-2013, 16:47
Οπως διαβάζω απο απλη πλεον ενημέρωση (έχω απαρνηθεί τις ios συσκευες μετα το android 4.0) απο το ν6.0 και επειτα, το jb γινεται με σχετική δυσκολία. Δεν ειναι τυχαίο πως το το 6.1.3+ ειναι μονο tethered. Όποτε γι'αυτό ίσως να παιζει στο ν6. Υποθετω πως δε θα θέλεις πλεον να το κανεις update για να με επαληθευσεις.. ;)

nik1975
17-09-2013, 17:22
Οχι μιλαω για update του app nova go!

manuollo
17-09-2013, 17:23
ξερουμε αν θα υπαρχει περιορισμος σε καποια μετδοση απο τις διοργανωσεις που εχει η νοβα?μεχρι στιγμης παει μια χαρα το πραγμα ελπιζω να μην γινει τιποτα κ εχουμε μαυριλα την ωρα του cl!

nvianitakis
17-09-2013, 17:51
Υπάρχει tweak στο cydia που δηλώνει την συσκευή ως non jb.

kostikos
17-09-2013, 17:52
Οχι μιλαω για update του app nova go!

Αναφερομουν στον nikolas_v

nvianitakis
17-09-2013, 17:55
Το οτι υπό προϋποθέσεις και διάφορους τρόπους, παίζει σε jb, δεν αλλάζει την δήλωση μου που ειναι και η επίσημη θέση της Νοβα. Οσο ξύλινο το θεωρείς, δεν αλλάζει αυτο.

nikolas_v
17-09-2013, 18:29
Οπως διαβάζω απο απλη πλεον ενημέρωση (έχω απαρνηθεί τις ios συσκευες μετα το android 4.0) απο το ν6.0 και επειτα, το jb γινεται με σχετική δυσκολία. Δεν ειναι τυχαίο πως το το 6.1.3+ ειναι μονο tethered. Όποτε γι'αυτό ίσως να παιζει στο ν6. Υποθετω πως δε θα θέλεις πλεον να το κανεις update για να με επαληθευσεις.. ;)

Αγαπητε Κωστα θα σε απογοητευσω!!

Υπάρχει tweak στο cydia που δηλώνει την συσκευή ως non jb.

Γιατι δεν το δοκιμαζεις λοιπον εσυ η καποιο αλλο μελος να δουμε αν γινεται;

kostikos
17-09-2013, 18:31
Οπως φαινεται το exploit της evasi0n το επιτρεπει. Εν πασει περιπτωσει, το θεμα δεν εχει κάτι άλλο να προσφέρει ως προς το jb και το θεωρω ληξαν. Η εφαρμογή αφορά συσκευές με official firmware οποτε οι δοκιμές σε jb σχετικά με το τι παιζει και τι όχι αφορουν τον κάθε κάτοχο και πρεπει να γίνουν με τη μορφη αναφοράς και όχι ως αντιπαραθεση.

nikolas_v
17-09-2013, 18:41
Εχεις δικιο Κωστα.Να σημειωσω μονο οτι στην ερωτηση αν παιζει σε jb,η απαντηση ειναι οτι ισως και να παιζει,εστω και σε ποσοστο 1%!δεν ακυρωνει αυτο τη μια περιπτωση.Οσο για τους ασχετους της νοβα δεν με ενδιαφερει καθολου η αποψη τους,οπως και σε οποιον δει οτι ατυχηματικα παιζει το novago σε jb συσκευη!Εκτος και αν η ενημερωση της νοβα θεωρειται επικληση στην αυθεντια,οποτε παω πασο.Δεν θα τολμησω αλλη φορα να δοκιμασω κατι που δεν το επιτρεπουν!

nvianitakis
17-09-2013, 18:46
Εγω το είχα jb το iPad 2 με 6.1 και δεν μου δούλευε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
17-09-2013, 21:06
ξερουμε αν θα υπαρχει περιορισμος σε καποια μετδοση απο τις διοργανωσεις που εχει η νοβα?μεχρι στιγμης παει μια χαρα το πραγμα ελπιζω να μην γινει τιποτα κ εχουμε μαυριλα την ωρα του cl!

πολυ πιθανο ολοι ή καποιο αγωνες(champions league/europa league/euroleague..)που δεν διαχειριζεται η ιδια τα τηλεοπτικα δικαιωμτα(οπως της Superleague)
να μην παιζουν και στο novago.
γι`αυτο και ο nikoska καποια στιγμη αναφερθηκε στο σημερινο παιχνιδι του Ολυμπιακου και ειπε οτι μπορει να παιξει και στο novago.
θα το δουμε στην πορεια,αρχομενης και απο σημερα...

kinezos69
17-09-2013, 22:05
σε εμένα δειχνει μαύρο στο novasports 2.
Σε εσας?

nikolas_v
17-09-2013, 22:17
Ολα ok

kinezos69
17-09-2013, 22:21
σε μένα συνεχιζει μαυρο μόνο στο novasports2

malagad
17-09-2013, 22:33
Μαύρο κι εγώ στο ns2...παίζουν τα λοιπά...αχαρακτήριστη συμπεριφορά (μαυρίζουμε τους μισούς)

Eki_13
17-09-2013, 22:35
προφανως δεν αντεξε τον συνολικο φορτο. Φανταζομαι οτι σημερα θα δουν το προβλημα και θα το λυσουν στα επομενα

manosvitacar
17-09-2013, 22:46
Και εγώ μαύρο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
17-09-2013, 22:49
σημασια τουλαχιστον εχει,οτι-οπως φαινεται-μεταδιδει και το ch.
τα υπολοιπα πιστευω οτι θα λυθουν.μην ξεχναμε,οτι ακομα παραμενει σε beta κατασταση.

Eki_13
17-09-2013, 23:12
σε chrome και mac os x σταματησε να δουλευει. ζηταει παλι το plugin. ενα ματς και κατερευσε το συστημα

tiniakos
18-09-2013, 01:25
Ήταν δυνατό τεστ το σημερινό για την υπηρεσία.

Teo010
18-09-2013, 01:45
Το ns1 που ειχε την ρεαλ επαιζε κανονικα.

malakudi
18-09-2013, 10:08
Νομίζω πως το κλείσιμο του αγώνα στο novago ήταν θέμα antipiracy, αλλά δεν είναι 100% επιβεβαιωμένο ακόμα.

jimmy0077
18-09-2013, 10:13
Θέμα antipiracy εννοείς το να εμποδίσουν να είναι το nova go η πηγή του stream?

Τότε γιατί δεν συνέβη σε όλους?

malakudi
18-09-2013, 10:38
Γι' αυτό λέω δεν είμαι 100% σίγουρος. Νομίζω έκοβαν το Sport2 από accounts μέχρι να βρουν τη διαρροή (δε πρέπει να έχει fingerprint το go).

tiniakos
18-09-2013, 11:25
Πάντως στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου ταλαιπωρήθηκα τρελά μέχρι να ξανασυνδεθώ.
Τι τραβάμε και εμείς οι νόμιμοι!!!

DJSTAVROS
18-09-2013, 12:20
ΝovaGo και τα μυαλά στα κάγκελα!Τους κρέμασε όλους χθες!Σε Φίλο μου δεν του έκανε καν Login,εμένα δεν μου ανοιγε καν η HomePage!!
Νοva είσαι τιτανοτεράστια!!!Αλλά σε αγαπάμε κατά βάθος γι'αυτό και σε πληρώνουμε!!

jimmy0077
18-09-2013, 12:35
Πάντως στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου ταλαιπωρήθηκα τρελά μέχρι να ξανασυνδεθώ.
Τι τραβάμε και εμείς οι νόμιμοι!!!

Για πες.
Τι έκανες και ξανασυνδέθηκες?

Βασικά έβλεπες και σε πέταξε?
Τι έγινε ακριβώς?

Αυτό με το τι τραβάμε οι νόμιμοι είναι μεγάλη κουβέντα...

Ελπίζω να μην έχει αντίστοιχη αντιμέτωπιση όταν σταματήσει να είναι beta το go.
Αλήθεια αυτό πότε θα γίνει?

Eki_13
18-09-2013, 12:37
Γι' αυτό λέω δεν είμαι 100% σίγουρος. Νομίζω έκοβαν το Sport2 από accounts μέχρι να βρουν τη διαρροή (δε πρέπει να έχει fingerprint το go).

με την μεθοδο διέρει και βασίλευε θα το βρουν? ωραια πράγματα. Δηλαδή τί πίστευαν, ότι δεν θα μοιραστεί το NOVAGO? Είναι σαν να εχει βάλει ενα site στις εικόνες του προστασια στο save και να πιστευει οτι πραγματικα δεν μπορει να τις αποθηκεύει κάποιος. Η μόνη λύση είναι να αλλάξει ο κώδικας του site και των apps και αναλόγως με τον χρήστη να εμφανίζει μόνιμα ενα fingerprint οταν το βλέπεις.

AFam
18-09-2013, 12:53
Δεν το έκαναν για το novago, το έκαναν για τους "iptv" πελάτες του διαδικτύου.. και από ότι ακούστηκε κάποιοι τον ήπιαν κανονικά... :antlers:

Eki_13
18-09-2013, 12:57
ναι αυτο λεω. απλα το source για τους iptv πελατες ηταν το novago.

AFam
18-09-2013, 13:01
Όχι απαραίτητα...

jimmy0077
18-09-2013, 13:19
Δεν το έκαναν για το novago, το έκαναν για τους "iptv" πελάτες του διαδικτύου.. και από ότι ακούστηκε κάποιοι τον ήπιαν κανονικά... :antlers:

Σιγά μην άντεχε το παράνομο iptv σε τέτοιες συνθήκες όπως χτες..

yianniskyr
18-09-2013, 15:36
Πως μπορω να μηδενισω τι συσκευεs που εχω κάνει εγκατάσταση το novago?

manosvitacar
18-09-2013, 21:15
Μετά από αναβάθμιση σε iOS 7 παίζει κανονικά

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
18-09-2013, 21:18
ποτε προλαβες ρε γατονι και περασες στο 7αρι..!
καλο νεο μας εφερες ομως..

manosvitacar
18-09-2013, 21:22
Ετσι... πάντως μέχρι τώρα είναι super η έφταρα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
18-09-2013, 21:33
αυριο εγω-σημερα δεν το κουναω καθολου..

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
18-09-2013, 22:15
ο αδερφος μου ξεχασε το πιν που του στειλανε.
πως μπορει να το βρει?

nvianitakis
18-09-2013, 22:43
Δεν μπορει αν έχει σβήσει το SMS. Μόνο με email απο το δηλωμένο email, να ζητήσει reset

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
18-09-2013, 22:51
ενταξει-τωρα ειδε οτι το εχει απο το sms.
ευχαριστω

michkal91
19-09-2013, 00:04
Εμένα με αναβάθμιση σε 7 δεν παίζει. Έκανα restore βέβαια όχι update.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
19-09-2013, 00:44
εκανες καθαρη εγκατασταση δηλαδη.
εαν την αφαιρεσεις και την ξανα περασεις..?

michkal91
19-09-2013, 01:19
Τι εννοείς; Την έσβησα και την ξανά πέρασα αλλά το ίδιο. Connect failed.

Ναι έκανα καθαρή εγκατάσταση.

manosvitacar
19-09-2013, 07:22
Αφού έκανες restore λογικό αν το είχες βάλει και στις δυο συσκευές τώρα το βλέπει σαν τριτη ..,Mail στη novago για reset συσκευών .

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
19-09-2013, 11:55
Ετσι... πάντως μέχρι τώρα είναι super η έφταρα

σε τι συσκευες περασατε το 7?
o Μανος που λεει οτι παιζει κανονικα,εκανε update.
αρα εαν γινει restore,προφανως ισχυει αυτο που λεει ο Μανος.
δηλαδη βλεπει ουσιαστικα καινουργια συσκευη και δεν κανει login.

nvianitakis
19-09-2013, 12:58
iPad mini update σε iOS 7 όλα οκ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
19-09-2013, 13:51
αρα προβλημα υπαρχει μονο με restore λογω "καινουργιας" συσκευης.

nvianitakis
19-09-2013, 14:28
Λογικό, το ίδιο με το format σε pc

yianniskyr
19-09-2013, 16:14
Σε iPad 4 με update όλα καλά

Ultralord
19-09-2013, 17:10
ξέρει καποιος εναν τροπο να δουλεψει με airplay από το ipad mini?

nvianitakis
19-09-2013, 17:34
AirPlay σε τι, Mac ή Appletv?

stelioskk
19-09-2013, 20:09
Κι εμένα στο iPad Mini με OTA update στο iOS 7.0, παίζει μια χαρά το NovaGO.

godfather77
19-09-2013, 21:26
Σε iphone4 μετά την αναβάθμιση όλα είναι εντάξει. Χρειάζομαι όμως βοήθεια για το macbook. Ενώ μπαίνω κανονικά με τους κωδικούς δεν μπορώ να δω το βίντεο. Έχω δοκιμάσει με safari με firefox και με chrome αλλά τίποτα. Ξέρω ότι είναι κάποια ρύθμιση στο macbook και όχι πρόβλημα της nova αλλά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει..........

malakudi
20-09-2013, 00:02
Νομίζω δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία σε MacOS. Μόνο σε iOS και σε Windows ως τώρα.

godfather77
20-09-2013, 00:19
Το πρόβλημα είναι σε ρυθμίσεις που έχω. Αν και επίσημα δεν υποστηρίζεται είναι δυνατή η είσοδος μέσα από τον safari σε MacOs. Γι αυτό ρωτάω μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει!

nvianitakis
20-09-2013, 00:21
Υποστηρίζεται κανονικα σε Mac OS. Σου βγάζει κάποιο μήνυμα;
Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες ρυθμίσεις.

godfather77
20-09-2013, 00:48
Κανένα μήνυμα απλά μαύρη οθόνη χωρίς ήχο. Την ώρα που στο iphone λειτουργεί κανονικά!!!!!!!

nvianitakis
20-09-2013, 01:01
Το μηχάνημα είναι και το OS έχει ; lion , ml?
Δείχνει οτι προσπαθεί να φορτώσει ή σκέτο μαύρο;

jimmy0077
20-09-2013, 19:05
Eμένα έχει κολλήσει το θέμα του Nova go επειδή μου είπαν λανθασμένα πως πρέπει υποχρεωτικά να βάλω ως e-mail αυτό που έχει η forthnet σαν username στο modem.
Μου είπαν επίσης πως το password είναι ο κωδικός του ασύρματου internet, που δεν ισχύει και την πάτησα έτσι.

Και δεν μπορούν να μου κάνουν reset στο username επειδή για αυτούς φαίνεται πως ο λογαριασμός ακόμα βρίσκεται υπό ενεργοποίηση...
Τι παθαίνεις από έναν υπάλληλο που δεν ξέρει....

Ρώτησα επίσης τον εκπρόσωπο από το τμήμα του Nova go ορισμένα πράγματα και μου είπε:

Σχετικά με τον αγώνα της Τρίτης, ότι η υπηρεσία είναι ακόμα σε beta mode και θα παραμείνει για αρκετούς μήνες(5-6 είπε τουλάχιστον).

Σχετικά με τις προσθήκες καναλιών, μου είπε πως θα γίνονται σταδιακά μέχρι να υπάρχει όλο το full pack.

Επίσης, μου είπε πως η ποιότητα εικόνας θα βελτιωθεί και άλλο.

nvianitakis
20-09-2013, 19:29
Είναι απίστευτο τι μπορείς να ακούσεις....
Πάντως στα πράγματα που τον ρωτησες πήρες σωστές απαντήσεις, εκτός απο την Τρίτη ερώτηση που δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα..
Επίσης θα βγει οσονούπω και σε Android.

jimmy0077
20-09-2013, 19:41
Το θέμα μου είναι ότι μου δημιούργησε πρόβλημα.

Δεν τον ρώτησα αν θα βελτιωθεί η εικόνα(επειδή είναι μια χαρά ήδη).
Αν θα παραμείνει έτσι ρώτησα...

Ήταν από το τμήμα του Nova go ο εκπρόσωπος και φαινόταν να ξέρει τι λέει γενικά.

nvianitakis
20-09-2013, 19:59
Τι πρόβλημα ακριβώς σου δημιουργεί;
Το σχόλιο για το τι ακούς, το έκανα για τα emails και passwords.

godfather77
20-09-2013, 20:13
Το μηχάνημα είναι και το OS έχει ; lion , ml?
Δείχνει οτι προσπαθεί να φορτώσει ή σκέτο μαύρο;

MacBook Pro early2011
Software OsX 10.8.5

Δείχνει σκέτο μάυρο, χωρίς ήχο. Προφανώς κάτι παίζει με flash, java ή δεν ξέρω εγώ τι... Βέβαια είναι το μοναδικό site όπου έχω παρατηρήσει πρόβλημα καθώς παντού παίζουν τα βίντεο. Είχω εγκατεστημένο το ClickToPlugin ως extension για να μπλοκάρω τα flash και να ανοίγω ως htm αλλά το έχω απενεργοποιήσει. Βέβαια αυτό είναι πρόσθετο στο safari στο firefox και στο chrome δεν έχω κανένα πρόσθετο και το πρόβλημα είναι ίδιο.

nvianitakis
20-09-2013, 20:18
Δοκίμασες με Firefox ή chrome ?

Δεν έχει να κάνει με flash

Μπορείς να απεγκαταστήσεις το clicktoplugin , για δοκιμή;

godfather77
20-09-2013, 20:37
Δοκίμασα και με τους δυο το πρόβλημα είναι το ίδιο.
Θα δοκιμάσω με το clicktoplugin απλά αυτή τη στιγμή με ζητάει τοsite της novago να κατεβάσω το plugin (το msi αρχείο). Και αυτό δεν ξέρω γιατί το κάνει, άλλες φορές το ζητάει και δεν μπορώ να πάω παρακάτω και άλλες ανοίγει κανονικά το site

nvianitakis
20-09-2013, 20:52
Το msi είναι για windows. δεν κάνει για σένα.

Άσχετο, αλλά με airplay σε mac το δοκίμσε κανείς και του δούλεψε?

godfather77
20-09-2013, 21:14
Το ξέρω ότι δεν κάνει για μένα το έγραψα για να καταλάβεις τι οθονη μου εμφανίζει.

tsarm
20-09-2013, 22:16
Είναι απίστευτο τι μπορείς να ακούσεις....
Πάντως στα πράγματα που τον ρωτησες πήρες σωστές απαντήσεις, εκτός απο την Τρίτη ερώτηση που δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα..
Επίσης θα βγει οσονούπω και σε Android. ΕΧΕΙΣ κατι πιο συγκεκριμένο για το ποτε θα βγει για Android?

nvianitakis
20-09-2013, 22:26
Όχι κάτι πιο συγκεκριμένο.

malakudi
20-09-2013, 22:29
@nvianitakis: Είσαι σίγουρος ότι δουλεύει σε MacOSX; Γιατί αρχικά ανέφεραν μόνο Windows (εξ' ου και το .msi) και iOS λίγο αργότερα. Στο MacOSX πως παίζει, έχει άλλο plugin;

nvianitakis
20-09-2013, 22:56
Εγώ προωπικά το έχω στο vmware και στο ipad, οπότε το OSX το βλέπει σαν 3η συσκευή και δεν μπορώ να κάνω login. Δεν έχω άλλο account να το δοκιμάσω, αλλά φίλος το έχει στο OSX του. (φαντάζομαι ότι δεν μου λέει π@π@ριές)

Αυτό που μπορώ να επιβεβαιώσω τωρα εγω, ειναι οτι δεν βγάζει το μήνυμα για το plugin.

foufoutos7
21-09-2013, 01:44
Eμένα έχει κολλήσει το θέμα του Nova go επειδή μου είπαν λανθασμένα πως πρέπει υποχρεωτικά να βάλω ως e-mail αυτό που έχει η forthnet σαν username στο modem.
Μα στο router δεν είναι καταχωρημένο το e-mail που σου έδωσαν από την εταιρεία για τη σύνδεσή σου; Δηλαδή, π.χ. το jimmy0077@ath.forthnet.gr?
Μέχρι κάποια στιγμή που ξέρω, όλα τα router της forthnet, για να λειτουργήσουν χρειάζονταν να περαστούν τα στοιχεία της σύνδεσης και στο e-mail δεν αναγραφόταν κάτι γενικό και αόριστο. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τελευταία αυτό.
Σε ρωτάω, γιατί αν έχεις χρησιμοποιήσει το e-mail της σύνδεσής σου, αυτό είναι ενεργό, οπότε μπορείς να μπεις στην υπηρεσία Forthnet WebMail με τα στοιχεία της σύνδεσής σου και να ελέγξεις την αλληλογραφία σου για να βρεις το αυτόματο e-mail που σου έχει σταλεί από την ενεργοποίηση του NovaGO.

jimmy0077
21-09-2013, 06:04
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι αυτό είναι αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και ούτε στο κινητό υπάρχει..
Αυτό είναι το πρόβλημα...:rifle:

romeosr21
21-09-2013, 10:02
παιδια ξερουμε αν βαλουν κ αλλα καναλια πχ discovery κτλπ?και κατι αλλο τωρα το weekend θα δειξει αγωνες live της super league?δεν ξερω και ρωταω να μαθω :)

jimmy0077
21-09-2013, 10:19
Ναι και στα δύο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
21-09-2013, 14:43
καταφερα και συνδεσα το μινι με το airplay(επιτελους..).
η εφαρμογη novago ανοιγει,αλλα δεν παιζει βιντεο.κυκλακι στην μεση και μαυρη εικονα...
οποτε το ξεχναμε και αυτο.

psarakis07
21-09-2013, 15:01
εχεις κανεις προβλημα σε ipad mini σημερα με το novago να παει να μπει απο την εφαρμογη κ να του πεταει μνμ connect fail?
μονο σε ipad mini!!!!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
21-09-2013, 15:07
εμενα μπαινει κανονικα.

yianniskyr
21-09-2013, 17:46
καταφερα και συνδεσα το μινι με το airplay(επιτελους..).
η εφαρμογη novago ανοιγει,αλλα δεν παιζει βιντεο.κυκλακι στην μεση και μαυρη εικονα...
οποτε το ξεχναμε και αυτο.

Πως έκανες σύνδεση μέσο airplay γιατι εγω που προσπάθησα δεν το κατάφερα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
21-09-2013, 18:15
να σου πω την αληθεια,με παιδεψε αρκετα στο ios6,αλλα εδω τωρα στο 7,βγηκε κατευθειαν.
κατεβασα το airserver και εκανα εγκατασταση στο laptop.
το ανοιξα και κατοπιν απο το mini,ανεβασα την μπαρα συντομευσεων(ios7)
και εκανα συνδεση με το laptop.συγχρονως ανοιξα και τον διακοπτη mirror.
αυτο ηταν.εμφανιστηκε η οθονη του mini στο laptop
και μαλιστα με πολυ καλη αποκριση.

nvianitakis
21-09-2013, 18:45
Αν δεν βάλεις mirror ανοίγει απλα το παράθυρο με το βίντεο. Ενώ απο YouTube τα βίντεο παίζουν κανονικα, απο NovaGO βγάζει "unknown error". Η ένδειξη στο παράθυρο του NovaGO στο iPad ειναι οτι το βίντεο γίνεται streaming.
Οταν πας mirroring , το NovaGO δε ενώνεται καθόλου στην Νοβα,

yianniskyr
21-09-2013, 20:46
Όσοι έχουν το sport pack και το 3play δεν δικαιούνται να βλέπουν και σειρές . Εμένα μου ζητάει pin το οποίο βάζω σωστά και δεν παίζουν

nvianitakis
21-09-2013, 21:04
Οσοι έχουν sport βλέπουν μόνο αθλητικά. Ισως αργότερα με έξτρα χρέωση να μπορούν να βλέπουν ταινίες-σειρές

adok13
21-09-2013, 21:04
αλλαξα κρτα γραφικων και δεν μαφηνει να μπω πια.μου λεει οτι ξεπερασα το οριο των συσκευων.τι μαλ**ες ειναι εκει στη nova.σκ**α ταχουν κανει.
τωρα τι κανω ξερει καποιος;

yianniskyr
21-09-2013, 21:40
Οσοι έχουν sport βλέπουν μόνο αθλητικά. Ισως αργότερα με έξτρα χρέωση να μπορούν να βλέπουν ταινίες-σειρές

Το πιο σωστό (προσωπική μου γνώμη ) ειναι οτι πακέτο εχει ο καθένας αυτο να βλέπει . Π.χ εγω εχω sport pack + cinema1 αλλα το σινεμά δεν το βλέπω .

foufoutos7
21-09-2013, 21:45
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι αυτό είναι αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και ούτε στο κινητό υπάρχει..
Αυτό είναι το πρόβλημα...:rifle:
Μα τότε το ίδιο password που έχεις για τη σύνδεσή σου μέσα στο router, θα χρησιμοποιήσεις και για το login στο e-mail σου στην υπηρεσία Forthnet WebMail.
Εκτός κι αν δεν θυμάσαι καθόλου το password σου (αυτό υποψιάζομαι, επειδή ανέφερες το κινητό, όπου στέλνουν με sms τα στοιχεία ενεργοποίησης) και δεν μπορείς να το δεις μέσα από το router, γιατί φαίνεται κωδικοποιημένο με τελείες ή αστερίσκους.
Αν κατάλαβα καλά και συμβαίνει το τελευταίο, υπάρχει εύκολη λύση και εκτός απροόπτου μπορείς να δεις το password σου με τη βοήθεια του inspect element του browser σου.
Επομένως, αν ισχύει αυτό, ενημερώσέ με να σου στείλω οδηγίες πώς να το κάνεις ;)

αλλαξα κρτα γραφικων και δεν μαφηνει να μπω πια.μου λεει οτι ξεπερασα το οριο των συσκευων.τι μαλ**ες ειναι εκει στη nova.σκ**α ταχουν κανει.
τωρα τι κανω ξερει καποιος;
Στείλε τους ένα e-mail στο info@novago.gr εξηγώντας τους τι έχει συμβεί, ζητώντας τους να σου μηδενίσουν τις συσκευές για να τις περάσεις από την αρχή.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
21-09-2013, 21:45
τι εννοεις δεν βλεπεις το cinema?
πας στο movies και δεν εχεις προσβαση στις ταινιες?εκει θα πρεπει να εχεις προσβαση.
εαν εννοεις ομως στο Livetv(δηλαδη οτι παιζουν τα cinema δορυφορικα)
προς το παρον δεν υπαρχει για κανεναν η υπηρεσια.

adok13
21-09-2013, 21:57
Στείλε τους ένα e-mail στο info@novago.gr εξηγώντας τους τι έχει συμβεί, ζητώντας τους να σου μηδενίσουν τις συσκευές για να τις περάσεις από την αρχή.

ok σευχαριστω πολυ φιλε μου.

nvianitakis
21-09-2013, 22:00
Αν και όταν μπουν τα cinema στο live, λογικά θα έχεις πρόσβαση σε ότι έχει το πακέτο σου. Ακόμα είναι beta, μην το ξεχνάμε.

ysam
21-09-2013, 22:34
Δεν υπάρχει λόγος για cinema κανάλια αφού όλα είναι VOD. Στα δορυφορικά δεν υπάρχει εύκολα η δυνατότητα να βλέπεις μία σειρά η μία ταινία όποτε θέλεις οπότε αναγκαστικά τα βάζουν σε μία σειρά το ένα πίσω από το άλλο και φτιάχνουν ένα κανάλι. Στο Internet που είναι αμφίδρομο είναι όλα VOD και βλέπεις ότι θέλεις. Μην συγκρίνουμε τους δύο αυτούς κόσμους. Το Livetv έχει νόημα για events που γίνονται τώρα ή για περιεχόμενο που δεν έχεις και το παίρνεις σαν κανάλια από κάπου αλλού.

Εν κατακλείδι σωστό το βρίσκω όποιος έχει sports βλέπει μόνο sports και όποιος έχει cinema βλέπει μόνο VOD η και κάποια non sports κανάλια.
Το να φαίνεται τι έχουν τα sports η τα vod αλλά να μην μπορείς να το δεις είναι και αυτό καλό για να ξέρεις τι χάνεις :)

nvianitakis
21-09-2013, 22:40
Με αυτό το σκεπτικό, θα έπρεπε να καταργηθούν τα novacinema και να μοιραστούν μόνο pvr με όλα τα VOD.
Από την στιγμή που υπάρχουν sports live αλλά και VoD, το δίκαιο είναι να ισχύει και για τα cinema.

ysam
22-09-2013, 11:41
Με αυτό το σκεπτικό θα έπρεπε να αγοράζουμε PVR με 100ΤΒ δίσκο η το λιγότερο ένα PVR με κόστος πάνω από 300€ που θα έχει τουλάχιστον 2-3 tuners και τα zapperάκια δεν θα υπήρχαν πουθενά στον κόσμο. :)

soulkeeper
23-09-2013, 00:12
για να παιξει σε ipad,απαιτειται καποια εκδοση και πανω?

ysam
23-09-2013, 09:04
ipad 2 και ios 5 και πάνω.

soulkeeper
23-09-2013, 18:54
και να μην ειναι JB?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
23-09-2013, 19:00
σε jb,λενε οτι δεν δουλευει.ενα μελος ομως,ανεβασε και βιντεο οτι παιζει.τι και πως δεν ξερω.
προσωπικη μου αποψη,ειναι εαν μπορεις,περασε το καλυτερα σε ενα laptop,γιατι εαν να το συνδεσεις σε μια τηλεοραση/monitor ωστε να παρεις μεγαλυτερη εικονα,
το ipad δεν σε αφηνει ουτε μεσω airserver,ουτε μεσω ανταπτορα(hdmi).κλειδωνει για πλακα...

soulkeeper
23-09-2013, 19:03
ok!

nvianitakis
23-09-2013, 19:13
Με AirPlay από iPad σε Mac με air server, ενώ υπάρχει ένδειξη στο iPad ότι το streaming γίνεται σωστά, στο Mac συνδέεται, ανοίγει το παράθυρο του air server και βγάζει "unknown error". Θα το δοκιμάσω σε laptop και θα σας πω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
23-09-2013, 19:17
στο laptop το δοκιμασα σημερα το πρωι και δεν εχει κανενα προβλημα.
ισως επειδη τρεχει απο τον browser,να μην εχει προστασια.

nvianitakis
23-09-2013, 19:19
Μιλάω για airserver σε laptop με AirPlay από iPad

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
23-09-2013, 19:30
http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/109120-NovaGO/page114 μηνημα 1137

και αυτο δεν σου ειπα οτι το δοκιμασα προχθες?δεν παιζει Νικο..

nvianitakis
23-09-2013, 19:32
Οκ τότε
Ποια έκδοση airserver έβαλες;

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
23-09-2013, 19:37
AirServer 1.9.1.0.trial βεβαια αλλα δεν νομιζω οτι εχει σημασια στο θεμα μας.

hdanca
23-09-2013, 20:07
Αυτή τη στιγμή στο novasports 1 έχω μαύρο.Δε συνδέεται με τίποτα.Έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα?

manuollo
23-09-2013, 20:11
και εγω!!μου το παρουσιασε και χθες το ιδιο στον αγωνα του οσφπ αλλα εκανα rewind την εικονα και επαιξε τωρα ομως δεν γινεται τιποτα

nvianitakis
23-09-2013, 20:16
Εμένα παίζει κανονικά το Ξάνθη Αρης

nik1975
23-09-2013, 21:01
Εμενα δεν επαιζε τα πρωτα δεκα λεπτα του δευτερου ημιχρονου,αλλα μετα αλφαδι!
Παντως το καλο πουνεχει ειναι οτι αμα εχεις καλο δικτυο ειτε κινητο ειτε κανονικο,αν παιζει δεν τρωει σκαλωματα και κολληματα!Αυτομεχω παρατηρησει μεχρι στιγμης.Οποτε οταν ολοκληρωθει για μενα τουλαχιστον που ταξιδευω πολυ θα ειναι super

hdanca
23-09-2013, 21:17
Μπα,τίποτα εμένα.Ούτε 10 ή 20 λεπτά.Στα υπόλοιπα κανάλια συνδέομαι κανονικά,στο novasport1 με τίποτα.Και είναι δεύτερη φορά που αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα.Και δε μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε κιόλας επειδή είναι σε beta ακόμα.Πάντως,δε νομίζω ότι έχουν σκοπό να το βάλουν σε κανονική λειτουργία ακόμα.Νομίζω ότι θα το έχουν έτσι για τουλάχιστον 1 χρόνο ακόμα.Το θέμα είναι ότι με τα κανάλια που έχει αυτή τη στιγμή στο Live TV,αν δε μπορείς να δεις και τον αγώνα που θες ζωντανά,δε νομίζω ότι προσφέρει τίποτα.Η πλάκα είναι ότι μετά το μαύρο που είχα πριν μερικές εβδομάδες σε αγώνα που ήθελα να δω,σήμερα ήταν η επόμενη φορά που ήθελα να παρακολουθήσω αγώνα από τη συγκεκριμένη υπηρεσία κι έχω πάλι μαύρο.Τι να πεις?

manuollo
23-09-2013, 23:51
δεν νομιζω να μην το ξερουν στην νοβα αφου οι ιδιοι το κλεινουν!οπως διαβασα κ σε προηγουμενα ποστ μερικοι δεν μπορουσαν να δουν τον οσφπ cl και εγω χθες δεν μπορουσα να δω παλι τον οσφπ στο novasports1!μολις τελιωσε ο αγωνας κ τελειωσε και η εκμπομπη ανοιξε ως δια μαγειας οπως εγινε και σημερα με το που τελειωσε ο αγωνας ανοιξε κανονικα το καναλι

hdanca
24-09-2013, 00:30
Το ερώτημα είναι πώς κλείνουν επιλεκτικά ορισμένοι λογαριασμοί?Να πεις τυχαία,δεν μπορώ να το δεχθώ.Υποτίθεται ότι αν κλείνουν τυχαία έναν ορισμένο αριθμό λογαριασμών,λίγο πολύ θα είχε τύχει σε όλους το μαύρο.Έχει συμβεί όμως αυτό?Δε νομίζω.

manuollo
24-09-2013, 00:42
κανεις δεν το ξερει αυτο παρα μονο οποιος δουλευει στο συγκεκριμενο τμημα!αλλα απο την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι να το κλεινουν?αν ειναι θεμα πειρατειας δεννομιζω ναμην το ειχαν προβλεψει οτι θα μοιραζοντουσαν αρκετοι λογαριασμοι κ σε ατομα που δεν εχουν νοβα!

hdanca
24-09-2013, 02:12
Όχι,δε νομίζω ότι το κλείνουν για λόγους πειρατείας,δεν έχει λογική να το κάνουν γι αυτό το λόγο.Απλά το σύστημα δε μπορεί να σηκώσει πάνω από ένα ορισμένο αριθμό συνδρομητών ταυτόχρονα.Η απορία μου είναι όμως,πώς γίνεται,με ποια κριτήρια το κλείσιμο ενός αριθμού συνδρομητών?Γιατί αν τυχαίνει σε κάποιους συχνά και σε άλλους αντίστοιχα ποτέ,τότε αυτό δείχνει προχειρότητα και έλλειψη σεβασμού.Γενικά,μέχρι τώρα η υπηρεσία με έχει απογοητεύσει.Έχω χρειαστεί 3 φορές να δω αγώνα και τις 2 τελευταίες είδα μαύρο.Ο μοναδικός αγώνας που είχα δει ήταν Ολυμπιακός-Ατρόμητος.Αν συνυπολογίσουμε και την έλλειψη των βασικών καναλιών όπως Fox,Fox life,για να μην πω και το E!,επιβεβαιώνεται η αρχική μου εκτίμηση ότι για τους συνδρομητές του sport πακέτου δεν έχει ιδιαίτερο νόημα η υπηρεσία.Τι χρησιμότητα μπορεί να έχει με τα υπάρχοντα κανάλια αν δε μπορεί κάποιος να βλέπει πάντα τον αγώνα που θέλει?Ελπίζω,αν ποτέ φύγει από τη beta κατάσταση και πάρει κανονική μορφή η υπηρεσία,να πάψουν αυτά τα προβλήματα και να βελτιωθεί η υπηρεσία γενικότερα με την πρόσθεση καναλιών.

George4
24-09-2013, 15:15
Με την προσφορά των ΠΑΕ χωρίς 3play,μου παίζουν κανονικά τα κανάλια του novago τα sports.

Αν παρω την προσφορα των παε με 300 ευρω,δικαιουμαι NovaGo?
Αν ισχυει:

1)Το NovaGo διαρκει 12 μηνες?
2)Εχει τα ιδια καναλια με το SportsPack?
3)Υπαρχουν επιπλεον χρεωσεις?

mv_best
24-09-2013, 15:21
1)ναι
2)Οχι ακομα σε λιγο λενε
3)Οχι

George4
24-09-2013, 18:59
Ευχαριστω.

yianniskyr
24-09-2013, 21:01
εχω εικόνα αλλά οχι ήχο σε iPhone 5 .συμβαινει και σε σας ;

panaxas
25-09-2013, 00:13
Εκτος απο τα νοβασπορτς,το μπουμερανγκ,το χιστορυ,το μαντ γκριζ και κατι ποδοσφαιρικα στιγμιοτυπα σας παιζουν τιποτα αλλο?Κατι ταινιες και ντοκυμαντερ που εχει γιατι δεν παιζουν?

nvianitakis
25-09-2013, 00:18
Τι πακέτο έχεις? Αν έχεις το sports ,δεν μπορείς να βλέπεις τις ταινίες

panaxas
25-09-2013, 01:18
Με τις ΠΑΕ εχω αλλα ενταξει για τις ταινιες για τα υπολοιπα?Ντοκυμαντερ και αλλα?

hdanca
25-09-2013, 02:10
Προς το παρόν παίζουν μόνο τα κανάλια που ανέφερες πριν.Τα υπόλοιπα κανάλια του πακέτου αργότερα αν και εφόσον...

ALXIOA
25-09-2013, 10:19
μπορω να το κανω εγκατασταση και να μπαινω απο οσα λαπτοπ θελω..?? Η υπαρχει περιορισμος ας πουμε ενεργοποιηση μεχρι 2-3 συσκυες??

algedan
25-09-2013, 10:34
μέχρι 2 το πολύ! αν θέλεις να αλλάξεις αν περάσει δίμηνο

ALXIOA
25-09-2013, 10:39
ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση ...!!

johnnytet
25-09-2013, 15:06
Καλησπερα, στο Pc μπαινω κανονικα στο novago αλλα στο iphone 4s ios7 δν μπαινει. πρεπει να κανω καποια διαδικασια να βαλω καποιους αλλους κωδικους;

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
25-09-2013, 15:07
εμπαινε και δεν μπαινει?

johnnytet
25-09-2013, 15:16
οχι ποτε δν εχω καταφερει να μπω. βγαζει αυτο: 20101 acount does not exist

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
25-09-2013, 15:31
νομιζω υπαρχει θεμα με τα iphone και τα mac.

adok13
25-09-2013, 16:37
οπος ειχα γραψει σε προηγουμενο ποστ μετα απο αλλαγη καρτας γραφικων παπαλα το novago.μου αναγνωρισε το pc σαν 3η συσκευη.επειδη τους εστειλα email αλλα με εγραψαν κανονικα,ξερει καποιος τι πρεπει να κανω;που πρεπει να παρω τηλεφωνο;

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
25-09-2013, 16:41
μονο με email εαν βρεις ακρη.διαφορετικα κανεις υπομονη μεχρι να περασουν 2 μηνες απο την ενεργοποιηση ωστε να το ξαναπερασεις.

adok13
25-09-2013, 16:50
πως το ξαναπερναω μετα;sorry αλλα αν μπορεις να με βοηθησεις θα σου ειμουνα υποχρεος.μπαινω καπου και σβηνω καποια συσκευη απο τις 2;

nvianitakis
25-09-2013, 16:56
Στείλε ένα email στο info@novago.gr και ανάφερε τους το πρόβλημα σου και ζήτησε τους να σου διαγράψουν τις συσκευές. Να τους αναφέρεις αριθμό συνδρομητή και το user name που έχεις στο NovaGO. Λογικά θα στο κάνουν.
Μόνος σου δεν μπορείς να τις διαγράψεις.

adok13
25-09-2013, 16:58
σευχαριστω φιλε μου.τους εστειλα αλλα μεχουν γραψει κανονικα.

nvianitakis
25-09-2013, 17:02
Ποτέ το έστειλες; Υπομονή θα στο κάνουν.

adok13
25-09-2013, 17:05
παρασκευη νομιζω.οκ φιλε μου θα περιμενω.

nvianitakis
25-09-2013, 17:17
Από τι email το στέλνεις; Θα σου πρότεινα μην πας σε gmail ή yahoo, αν έχεις forthnet ή κάποιος φίλος σου, στείλε το από εκεί.

manuollo
25-09-2013, 18:04
για android εχουμε κανα νεο? ξερουμε ποτε θα διατεθει η εφαρμογη?

yianniskyr
25-09-2013, 18:24
σευχαριστω φιλε μου.τους εστειλα αλλα μεχουν γραψει κανονικα.

φιλε θέλει λίγο υπομονή . είχα το ίδιο πρ'οβλημα και με πήρανε τηλ. αν θυμάμαι καλά σε 4 μέρες . η εξυπηρέτηση άψογη (να πουμε και ένα καλό).

kkoum
25-09-2013, 18:29
Eρωτηση πρωταρη σε novago...το password περιμενω να το στειλουν στο mail ή στο κινητο που εχω δωσει κατα την εγγραφη μου...???

mv_best
25-09-2013, 18:30
Κινητό

foufoutos7
26-09-2013, 01:51
Eρωτηση πρωταρη σε novago...το password περιμενω να το στειλουν στο mail ή στο κινητο που εχω δωσει κατα την εγγραφη μου...???
Το password έρχεται στο κινητό. Για να συμβεί όμως αυτό, θα πρέπει πρώτα να επιβεβαιώσεις το λογαριασμό σου μέσα από το e-mail που σου έστειλαν.

kkoum
26-09-2013, 08:47
Για το γρηγορο response ευχαριστω τους mv_best & foufoutos7...

gianniskriti
27-09-2013, 19:00
Ερώτηση προς όλους: εφτιαξα λογαριασμο στο novago και μεσω του e-mail Μου απαντησε οτι "Το αίτημα σας καταχωρήθηκε επιτυχώς. Η υπηρεσία NOVAGO θα ενεργοποιηθεί μέσα στις επόμενες ώρες", γνωριζουμε οταν θα ενεργοποιηθει ποιο password θα βαλω; Δεν μου το ζητησε πουθενα κατα την εγγραφη και ουτε μου το αναφερει στο email. Μηπως στο password βαζω τον ΚΩΔΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ (Subscription number:) ή τον ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΡΤΑΣ (Smart card number) ? Ευχαριστω.

wiimaniac
27-09-2013, 21:25
Φίλοι εσείς που παραπονιέστε ότι δεν μπαίνετε από ipad προσέξτε γιατί όταν βάζετε το username κάνει το πρώτο γράμμα αυτόματα κεφαλαίο. Πάτε με το δάχτυλο και βάζετε τον κέρσορα πριν το πρώτο γράμμα, ξε κλικάρετε το shift και μετα ξαναπληκτρολογείτε το μικρό γράμμα ;)

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
27-09-2013, 21:29
Ερώτηση προς όλους: εφτιαξα λογαριασμο στο novago και μεσω του e-mail Μου απαντησε οτι "Το αίτημα σας καταχωρήθηκε επιτυχώς. Η υπηρεσία NOVAGO θα ενεργοποιηθεί μέσα στις επόμενες ώρες", γνωριζουμε οταν θα ενεργοποιηθει ποιο password θα βαλω; Δεν μου το ζητησε πουθενα κατα την εγγραφη και ουτε μου το αναφερει στο email. Μηπως στο password βαζω τον ΚΩΔΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ (Subscription number:) ή τον ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΡΤΑΣ (Smart card number) ? Ευχαριστω.
καταρχην πρεπει οπωσδηποτε στο mail,να πατησεις το verification.
μετα θα σου ερθει με sms ενα τυχαιο πιν,το οποιο εαν θες το αλλαζεις,εαν θες το κρατας.

gianniskriti
27-09-2013, 22:20
Ευχαριστω, ο.κ. μου ηρθε το pin με sms, τωρα ειδα οτι ειχε ηδη αναφερθει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
27-09-2013, 22:24
....και προσεκτικη επιλογη συσκευων,γιατι γινονται reset μετα απο 2 μηνες.

1990ge
28-09-2013, 20:27
το mail ερχεται κατευθειαν?γιατι ειμαι αρκετη ωρα στην αναμονη

nvianitakis
28-09-2013, 20:29
Συνήθως ναι. Αυτο που πιθανά να αργεί ειναι το SMS

1990ge
28-09-2013, 20:32
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση..Θα κανω υπομονη λιγο ακομα,αλλιως θα ξανακανω εγγραφη

nvianitakis
28-09-2013, 20:52
Πάντως ειναι γενικά περίεργο να μην εχει έρθει το email, τσέκαρε λίγο τα spam.
Αν έχεις κάνει την εγγραφή, νομίζω οτι δεν σε αφήνει να ξανακάνεις.

1990ge
28-09-2013, 21:09
Ολα καλα εν τελει..Μου ηρθε το mail μετα απο μια ωρα και το sms σε 2 λεπτα!

jimmy0077
29-09-2013, 01:56
Εγώ περιμένω 3 μέρες να μου έρθει το μήνυμα(έκανα επιβεβαίωση μέσω mail).

1990ge
29-09-2013, 02:06
Κι εμενα μου εκανε τεραστια εντυπωση που μου ρθε -χωρις υπερβολη- στο λεπτο..Μαλλον πως θα τυχει ειναι,αν και οι 3 μερες μου φαινονται πολλες..

foufoutos7
29-09-2013, 04:36
Εγώ περιμένω 3 μέρες να μου έρθει το μήνυμα(έκανα επιβεβαίωση μέσω mail).
Μετά την επιβεβαίωση του e-mail σου έβγαλε επιτυχές μήνυμα;
Πολλές φορές σε διάφορες υπηρεσίες/σελίδες όταν στέλνεται e-mail επιβεβαίωσης, αυτό έχει διάρκεια ζωής κάποιων ωρών ή ελαχίστων ημερών και στην περίπτωσή σου απ' ότι θυμάμαι, είχες καθυστερήσει αρκετά να το επιβεβαιώσεις.
Ίσως χρειάζεται να κάνεις επαναφορά κωδικού για να σου έρθει άλλο sms ή αν δεν υπήρξε επιτυχές μήνυμα, να κάνεις ξανά εγγραφή.

jimmy0077
29-09-2013, 14:18
Ναι μου έβγαλε επιτυχές.
Άμεσα έγινε η επιβεβαίωση.

Επαναφορού κωδικού από το site του nova go εννοείς?

foufoutos7
29-09-2013, 16:57
Ναι, μέσα από το site.
Θα πας "ServiceInfo/Πληροφορίες Υπηρεσίας" (πάνω δεξιά στη σελίδα) --> "Reset Password/Επαναφορά κωδικού" (στις καρτέλες αριστερά στη σελίδα), θα συμπληρώσεις τα στοιχεία που σου ζητάει και το σύστημα θα αλλάξει τον κωδικό σου και θα σου στείλει τον νέο κατευθείαν στο κινητό σου, χωρίς αυτή τη φορά να χρειάζεται επιβεβαίωση e-mail.
Αν δεν πιάσει κι αυτό, τότε δεν γλιτώνεις την επικοινωνία μαζί τους, όπου θα τους εξηγήσεις τι έχει συμβεί.

sherman
29-09-2013, 17:46
"Σερνεται" και σε αλλους το novago εδω και κανα μισαωρο?? (το streaming εννοω...)

kkoum
29-09-2013, 18:40
Eρωτηση: Aν καποιος κανει την πατατα και σβησει το mail χωρις να εχει κανει την επιβεβαιωση...τι κανει..???
τηλεφωνο με την γνωστη αναμονη... ή κατι αλλο...???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
29-09-2013, 18:52
το πεταξες και απο τον καδο?

nvianitakis
29-09-2013, 21:06
Αν δεν έχεις κάνει επιβεβαίωση, μπορείς να ξανακάνεις register.
Λογικά θα σου έρθει πάλι email επιβεβαίωσης.

x_man
29-09-2013, 21:30
να επισημάνω κάτι:

Αν χάσετε/δε θυμάστε το PIN σας, δεν υπάρχει δυνατότητα να το ανακτήσετε.

Αυτό είναι σημαντικό σχεδιαστικό λάθος και παρόλο που το εξήγησα στη nova, δεν μπορούν ή δε θέλουν να το καταλάβουν.

Το reset στο password είναι απλή διαδικασία που γίνεται ηλεκτρονικό, το reset στο PIN δεν είναι εφικτό να γίνει (θα έπρεπε να γίνεται επίσης ηλεκτρονικά). Η απάντηση που παίρνεις είναι ότι αν κάνετε reset στο password, θα γίνει reset και στο PIN και θα συνδεθείς βάζοντας ως PIN το νέο password δεν ισχύει (αυτό θα μπορούσε να είναι μια σχεδιαστική επιλογή, αλλά ο κώδικάς τους δεν το κάνει.)

Οπότε, φυλάξτε με προσοχή τον κωδικό PIN, αλλιώς ο μόνος τρόπος είναι να σας διαγράψουν εντελώς από το σύστημα και να ξανακάνετε εγγραφή από την αρχή.

daimonios
30-09-2013, 14:00
Γράφω για πολλοστή φορά γιατί απο τις 5/7 που γράφτηκα στη novago είμαι ο μόνος που δεν βλέπει καλά αλλά με κολλήματα.Λοιπόν μετά από πολλές επικοινωνίες με την forthnet (είμαι κάτοχος nova3play) προέκυψαν τα εξής:1/Εγινε έλεγχος της γραμμής από τεχνικούς της forthnet.2/Μου δόθηκε νέο ruter αλλά τίποτα.3/Εγινε έλεγχος του ΗΥ μου σε ειδικό τεχνικό και 4/διαπιστώθηκε τι σε άλλους πάροχους )ΟΤΕ,WIND,CYTA) Η NOVAGOπαίζει άψογα.Οταν επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα αλλά θα προσπαθήσουν πάλι να ελέγξουν την γραμμή.Ο ΗΥ έχει κολλήματα και μέ καλώδιο όχι μόνο ασύρματα.Μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει;και υπόψιν:Αναγκαστηκα να αγοράσω καινούργιο pc.
Εχω win 7 32b ram 2 gb και το κυριώτερο χωρίς antivirus.(Δεν χρησιμοποιώ ποτέ 30 χρόνια που ασχολούμαι)
Ευχαριστώ πολύ

dimitrispm
30-09-2013, 14:06
Κι εγω στην αρχή που προσπαθούσα να συνδεθώ με wifi είχα πρόβλημα, με πολυ δυσκολία κι αν άνοιγε ένα κανάλι. Με το Ethernet παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα, κανενα κόλλημα και με πολυ καλή ανάλυση εικόνας. Βέβαια ετσι καταλαβα ότι η κάρτα wifi που έχει το λάπτοπ μου ειναι της πλάκας. Εχω on με ταχυτητα που δεν ξεπερνά τα 6,5-7 mb.

daimonios
30-09-2013, 14:12
Δηλ.για να βλέπω θα πρέπει να μειωθεί η ταχύτητα του ruter και να σέρνεται το υπόλοιπο internet;Τότε δεν θα πρέπει να πληρώνω forthnet για 24mb (τώρα έχω στο ruter 18) αλλά για όσο χρησιμοποιώ.Ετσι δεν είναι;

dimitrispm
30-09-2013, 14:27
Τσεκαρε και το καλώδιο Ethernet.. Δοκίμασε κάποιο άλλο, βγάζουν πρόβλημα και αυτα..

mv_best
30-09-2013, 14:33
Γράφω για πολλοστή φορά γιατί απο τις 5/7 που γράφτηκα στη novago είμαι ο μόνος που δεν βλέπει καλά αλλά με κολλήματα.Λοιπόν μετά από πολλές επικοινωνίες με την forthnet (είμαι κάτοχος nova3play) προέκυψαν τα εξής:1/Εγινε έλεγχος της γραμμής από τεχνικούς της forthnet.2/Μου δόθηκε νέο ruter αλλά τίποτα.3/Εγινε έλεγχος του ΗΥ μου σε ειδικό τεχνικό και 4/διαπιστώθηκε τι σε άλλους πάροχους )ΟΤΕ,WIND,CYTA) Η NOVAGOπαίζει άψογα.Οταν επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα αλλά θα προσπαθήσουν πάλι να ελέγξουν την γραμμή.Ο ΗΥ έχει κολλήματα και μέ καλώδιο όχι μόνο ασύρματα.Μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει;και υπόψιν:Αναγκαστηκα να αγοράσω καινούργιο pc.
Εχω win 7 32b ram 2 gb και το κυριώτερο χωρίς antivirus.(Δεν χρησιμοποιώ ποτέ 30 χρόνια που ασχολούμαι)
Ευχαριστώ πολύ
Ισως το firewall των windows να το εχει μπλοκαρει,για τσεκαρε το εαν ειναι ενεργο.

daimonios
30-09-2013, 14:58
Το έβαλα και με καλώδιο απεγκατέστησα τους drivers της ασύρματης (Leven one wnc 0301 driver ralink) αλλά τίποτα.Ασε που μου ξαναβρίσκει την level one κατά την επαννεκίνηση και κάνω διαγραφή συσκευής.Εν τω μεταξύ στo ns6 μου γράφει ότι δεν ανταποκρίνεται το plugin.Το τείχος προστασίας είναι ανενεργό
.

mv_best
30-09-2013, 16:36
Κανε απεγκατασταση του plugin,κατεβασε το ccleaner,βαλε να τρεξει μια τον καθαριστη και μετα την registry εγκατεστησε μετα παλι το plugin και δες αν θα σου παιξει.

daimonios
30-09-2013, 17:47
Δεν παίζει με τίποτα φίλε mv_best μόνο με κολλήματα.Να φαντασθείς ότι στο 90 λεπτο ενός αγώνα στην tv (κανονική nova) στο novago βρίσκεται στο 60'.Παίζει μόνο όταν ξεβιδώσω λίγο την κεραία του ασύρματου και στην κατάσταση internet (που γράφει ταχύτητα 54 μβιτ/δευτερόλεπτο) εμφανισθεί ταχύτητα 12mb το δευτερόλεπτο.Οσο για καλώδιο σχέτο άστο μην ρωτάς.Από τον Ιούλιο και κανείς από την nova δεν μπορεί να το λύσει.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο που ξέχασα.Οταν απεγκατέτησα την ασύρματη κάρτα και έβαλα καλώδιο μου ζήτησε πάλι το plugin.Και αναρωτήθηκα.Μήπως υπάρχουν εγκατεστημένες στο ίδιο pc δύο συσκευές και μπερδεύεται το player;Γιατί κάθε φορά που έκανα φορμάτ μου έβρισκε επιπλέον συσκευές.Λέτε να συμβαίνει αυτό

malakudi
30-09-2013, 19:03
@daimonios: Δύο πράγματα συμβαίνουν: ή χαμηλή ταχύτητα λόγω συμφόρησης του κέντρου σου (εννοώ την πραγματική ταχύτητα και όχι την ταχύτητα συγχρονισμού) ή χαμένα πακέτα που κάνουν το stream να κολλάει. Υπάρχει πιθανότητα να είναι το δεύτερο αφού συγχρονίζεις αρκετά ψηλά. Ζήτα να σου ανεβάσουν λίγο το noise margin. Επίσης κάνε μία δοκιμή ταχύτητας download με www.speedtest.net ή άλλη παρόμοια υπηρεσία.

jimmy0077
30-09-2013, 20:02
Εγώ περιμένω τους κωδικούς από Πέμπτη και σήμερα μου είπαν πως έχε κολλήσει το σύστημα και δεν ξέρουν πότε θα ξεκολλήσει.

Δοκίμασα και reset password και μου έστειλε μήνυμα πως δε μπορεί ακόμα να μου τους στείλει.

daimonios
30-09-2013, 21:02
Φίλε malakudi δεν συμβαίνει τίποτα από όλα αυτά.Μόνο στην novago κολλάει.Το υπόλοιπο internet πηγαίνει όρθιο.Μέχρι που σκέπτομαι ν αλλάξω πάροχο προκειμένου να βλέπω.Επίσης στο ns6 το plugin δεν αποκρίνεται ποτέ

nvianitakis
30-09-2013, 21:14
Δοκιμασες να αλλάξεις κανάλι στο ασύρματο σου δίκτυο;
Κανε και ένα speed test όπως σου είπαν και πες μας τα νούμερο.

daimonios
30-09-2013, 21:19
speed test download 8mb upload 0,9 κανάλι ruter 11

nvianitakis
30-09-2013, 21:21
Κανε μια αλλαγή στο κανάλι του router, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
Οπως επίσης και την ισχύ.
Επίσης μπορείς να του ορίσεις manual την ταχύτατα μετάδοσης;

daimonios
30-09-2013, 21:34
Μόλις τέλειωσε το ΚΑΛΛΟΝΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ στην TV στο pc ο αγώνας είναι στο 60.Φανταστείτε πως πάει.Κανάλι θα αλλάξω αλλά την ταχύτητα πως να την ορίσω

nvianitakis
30-09-2013, 21:37
Να σου πω το τελικό σκορ???
Δεν ξέρω ποιο router έχεις αλλα στις ρυθμίσεις του wifi θα υπάρχει αν το υποστηρίζει.

daimonios
30-09-2013, 22:07
Το ruter είναι καινούργιο.Το αντικατέστησα πριν 2 εβδομάδες όταν αγόρασα και αυτό το pc και είναι τεχνικολορ.Είχε πάνω win 7 32 ultimate και εγκατέστησα win 7 32 pro.Η ασύρματη κάρτα είναι από το προηγούμενο pc.Εγώ λοιπόν πιστεύω ότι στο ίδιο pc είναι εγκατεστημένες 2 συσκευές (αυτό μου είπε ο γιός μου που είναι προγραμματιστής ΗΥ σε εταιρεία της Αθήνας) μία στην ασύρματη και μία στην ενσύρματη κάρτα δικτύου και παίζουν δηλ. 2 players και το οποίο δεν καταλαβαίνουν οι ιθύνοντες της NOVA προκειμένου να διαγράψουν την μία.Οι ίδιοι μου δήλωσαν ότι για κάθε κάρτα ασύρματη ή ενσύρματη μετράει συσκευή. Δύο συσκευές επιτρέπονται αλλά όχι στο ίδιο pc.Πάντως σας ευχαριστώ όλους

foufoutos7
01-10-2013, 02:45
4/διαπιστώθηκε οτι σε άλλους πάροχους (ΟΤΕ,WIND,CYTA) Η NOVAGO παίζει άψογα.
Στις περιπτώσεις των προβλημάτων με τους Η/Υ η λύση βρίσκεται δια της ατόπου...
Όταν λοιπόν γράφεις ότι διαπιστώθηκε το παραπάνω, τι ακριβώς εννοείς;
Δοκίμασες τον δικό σου Η/Υ σε άλλα δίκτυα (πιθανότατα φίλων) και σου έπαιξε κανονικά η υπηρεσία;
Διότι, αν συμβαίνει αυτό, τότε αποκλείεται παντελώς η πιθανότητα να φταίει ο Η/Υ σου (είτε κάποιο hardware, είτε κάποιο software) και το πρόβλημα στο δημιουργεί είτε το router, είτε το ίδιο σου το δίκτυο.
Για τα thomson (και το technicolor, thomson είναι), έχει ακουστεί αρκετές φορές (ανάλογα με το firmware) ότι δημιουργούν κάποια προβλήματα, μπλοκάροντας την κανονική ροή δεδομένων σε υπηρεσίες όπως οι online server για παιχνίδια, streaming κτλ. (ούτε ping καλά - καλά δεν κάνουν σ' αυτές τις περιπτώσεις) και χρειάζεται παρέμβαση μέσω telnet (όπου επιτρέπεται) για να διορθωθεί το θέμα. Άρα, σου προτείνω να δοκιμάσεις ένα διαφορετικό router, πέρα από thomson/technicolor (που πιθανότατα θα δανειστείς από κάποιο φίλο σου). Αν σου παίξει, έχει καλώς, οπότε αλλάζεις το router σου και είσαι ok. Αν δεν σου παίξει, τότε υπάρχει θέμα στο δίκτυό σου με πιο πιθανό σενάριο τη μη φυσιολογική ροή των πακέτων (όπως σου έγραψε και ο malakudi), οπότε θα πρέπει να επιμείνεις με το τεχνικό τμήμα της εταιρείας να ελέγξουν τη ροή των πακέτων (αφού τους εξηγήσεις τι έχεις ήδη δοκιμάσει και γιατί αποκλείεις να φταίει κάτι άλλο).

Όλα αυτά σαφώς προϋποθέτουν ότι δοκίμασες τον Η/Υ σου σε τρίτο δίκτυο και έπαιξε κανονικά. Αν δεν το έχεις κάνει, ξεκίνα από εκεί για να αποκλείσεις το ενδεχόμενο να φταίει ο Η/Υ και προχώρησε με τα επόμενα βήματα...

kkoum
01-10-2013, 22:51
Eρωτηση μετα την επιβεβαιωση στο mail...περιμενω μονο password...???
το PIN που λεει πιο πισω ο x_man ειναι το oνομα (username) ...???
αν οχι που το βρισκω (το ζηταει καπου το συστημα)...???

Ευχαριστω εκ των προτερων...

beastie
01-10-2013, 23:05
To pin=password στην αρχή και μέχρι να τα αλλαξεις

x_man
02-10-2013, 10:30
@kkmoum Συνδέεσαι με username και password, αποδέχεσαι τους όρους χρήσης και μετά σου ζητά PIN. Βαζεις αρχικά το password που έχεις και μετά μπορείς να το αλλάξεις.

Προσοχή όμως: Φύλαξε το PIN γιατί αν το χάσεις, δεν μπορείς να κάνεις reset ούτε μέσω της εξυπηρέτησης πελατών (είναι bug του συστήματος).

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
02-10-2013, 15:07
εγω το εχω γυρισει fullpack εδω και 2 ημερες,αλλα δεν μου εχουν ανοιξει αντιστοιχα στο novago.
τους εστειλα mail και πηρα απλα την απαντηση οτι το λαβαμε.
χρειαζεται να κανω κατι αλλο?

hdanca
02-10-2013, 15:12
Κι εγώ το ίδιο Δημήτρη.Μια βδομάδα σχεδόν και δεν μου έχουν ανοίξει οι ταινίες.Μου είπαν από την τεχνική υπηρεσία ότι είναι τεχνικό το πρόβλημα και θα μου το φτιάξουν.Ακόμα βέβαια περιμένω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
02-10-2013, 15:25
οποτε αναμενουμε...:2thumb22sup:

yianniskyr
03-10-2013, 12:22
Παρόλο που εχω το σπορτ πακ το nova sport 4 δεν το εχει στο go. Επίσημα ποτέ θα λειτουργήσει η υπηρεσία επιτέλους ?

nik1975
03-10-2013, 12:33
Το sport4 ακομα δεν εχει μπει στο nova go.Τωρα για το ποτε θα λειτουργησει κομπλε,καλη ερωτηση....

hdanca
03-10-2013, 12:41
Την περασμένη βδομάδα που έκανα αίτηση μετατροπής στο κατάστημα,μου είπαν με σιγουριά ότι τον επόμενο μήνα η υπηρεσία θα λειτουργήσει επίσημα.Μένει λοιπόν να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί αυτό ή όχι.

jimmy0077
03-10-2013, 12:49
Εγώ περιμένω 7 μέρες τον κωδικό και ακόμα τίποτα.
Και συνέχεια μου λένε να περιμένω από το τεχνικό τμήμα.