PDA

View Full Version : Προσφορά NOVA

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

GEORGE M.
24-11-2009, 19:23
Full pack με 20 euro / μηνα για 6 μηνες...:a0210:

AFam
24-11-2009, 19:26
????????????

davinci
24-11-2009, 19:32
Με πήραν και μένα με την ιδια προσφορά ,το full πακέτο πρός 19.90Ε το μήνα για 6 μήνες και χωρίς άλλες υποχρεώσεις.Ετσι μάλιστα ,ενεργοποιήθηκα !!!

AFam
24-11-2009, 19:37
Τι λες βρε παιδί μου !!!!!

Οργανωμένο το μαρκετινγκ..... μετά τις συλλήψεις, ή προσφορά.......

Και μετά τους 6 μήνες τι γίνεται, πόσο πάει το μαλλί ????

davinci
24-11-2009, 19:39
Μετά πάει 59.90 ...και διακοπή !

mpokeRas
24-11-2009, 21:21
Βρε παιδιά και εμένα με θυμήθηκαν και με πήραν τηλέφωνο αλλά τους απάντησε η μητέρα μου που δεν ήξερε να μου τα ξεκαθαρίσει....
Στο site τους βλέπω 29.90 για 3 μήνες αλλά με 12μηνο συμβόλαιο...
Ξέρει κανείς περισσότερα; Θα με ενδιέφερε σε αυτή την τιμή, για ένα εξάμηνο...

GEORGE M.
24-11-2009, 21:44
ειναι για ανενεργους συνδρομητες και ισχυει μεχρι και αυριο..
το σκεφτομαι..

mpokeRas
25-11-2009, 12:12
Υπέκυψα, με 119,4 € για το φούλ πακέτο μέχρι 31/5/10 είναι λουκούμι!
Τέτοια τιμολόγηση να κάνουν για όλους και να δουν πότε σταματάει το "παρα-εμπόριο".

aragorn
25-11-2009, 12:24
Εγώ τους τηλεφώνησα και μου είπαν πως δεν συμπεριλαμβάνομαι σε αυτήν την προσφορά.
Οπότε συνεχίζω να είμαι ανενεργός ;)

GeonX
25-11-2009, 12:44
...θα έρθουν και άλλες τέτοιες προσφορές σε κάνα 6-μηνο με τον ΟΤΕ έτοιμο και FullHD έχουμε θεμα…βεβαια το ελληνικό πρωτάθλημα την βοήθαει αλλα το παιχνίδι τώρα αρχίζει ;)

SatZapper
25-11-2009, 12:53
Κατά τα άλλα, δεν θα μπει σε πόλεμο τιμών με τις ανταγωνιστικές πλατφόρμες…, `η κάνει πρόβες εν όψει και της έναρξης των επίγειων ψηφιακών εκπομπών της Digea και εντός του 2010 της Conn-xTV Sat;

Πολύ περίεργο να κάνει επιλογή ανενεργών συνδρομητών, για να κάνει προσφορές…

Και υπόλοιποι θα πρέπει να πληρώνουν πανάκριβα τις υπηρεσίες της…

pontios
25-11-2009, 13:03
Και φυσικά καμμιά προσφορά ποτέ για του μαμάκες που είναι ενεργοί και σκάνε 60 ευρά το μήνα. Και μετά μου λέτε γιατί ψάχνονται οι περισσότεροι για card sharing.

malakudi
25-11-2009, 13:41
Και φυσικά καμμιά προσφορά ποτέ για του μαμάκες που είναι ενεργοί και σκάνε 60 ευρά το μήνα. Και μετά μου λέτε γιατί ψάχνονται οι περισσότεροι για card sharing.

Δε χάνεις τίποτα να "απαιτήσεις" μία ανάλογη προσφορά, απειλώντας την διακοπή. Φυσικά θα πρέπει να είσαι έτοιμος να πραγματοποιήσεις την απειλή σου.

AFam
25-11-2009, 14:22
...θα έρθουν και άλλες τέτοιες προσφορές σε κάνα 6-μηνο με τον ΟΤΕ έτοιμο και FullHD έχουμε θεμα…βεβαια το ελληνικό πρωτάθλημα την βοήθαει αλλα το παιχνίδι τώρα αρχίζει ;)

Άντε ρε μάναμ, τόσο καιρό περιμένουμε να μας το πεις !!!!!!!

Με το τσιγκέλι θα στα βγάζουμε ????-bye-

mpokeRas
25-11-2009, 16:50
Εγώ τους τηλεφώνησα και μου είπαν πως δεν συμπεριλαμβάνομαι σε αυτήν την προσφορά.
Οπότε συνεχίζω να είμαι ανενεργός ;)

Γιατί έτσι; Άραγε τι κριτήρια να έχουν; Εγώ ήμουν συνδρομητής απο αρχές 2004-αρχές 2009, όσο καιρό ήμουν στο εξωτερικό και δεν γινόταν να έχω TV αλλιώς. Εσύ;
Πάντως παραπάνω απο 20€ τον μήνα δεν τους δίνω.

Καλά, εγω έχω βάλει το πιάτο στις 39Ε και είμαι έτοιμος, ο ΟΤΕ είναι που πάει με την ρέγουλα του...απο τέρμινο (http://www.slang.gr/lemma/show/termino_10174/) σε τέρμινο (http://www.slang.gr/lemma/show/termino_10174/) το πάει. Φυσικά το έχω μόνο στις 39, για να είναι εύκολο να το γυρίσω αν τους έρθει η επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος και πάνε σε άλλο δορυφόρο....-bye--bye--bye-

aragorn
25-11-2009, 22:14
Γιατί έτσι; Άραγε τι κριτήρια να έχουν; Εγώ ήμουν συνδρομητής απο αρχές 2004-αρχές 2009, όσο καιρό ήμουν στο εξωτερικό και δεν γινόταν να έχω TV αλλιώς. Εσύ;

Δεν ξέρω με τι κριτήρια επιλέγουν.
Από το τηλεφωνικό κέντρο με συνέδεσαν στο λογιστήριο και ο υπάλληλος μου είπε πως δεν ισχύει για εμένα η προσφορά, χωρίς να θέλει να διευκρινίσει κάτι περισσότερο.
Εν πάση περιπτώσει δεν καίγομαι να επανενεργοποιηθώ γιατί δεν υπάρχει χρόνος για τηλεόραση από τη μια πλευρά. Από την άλλη έχω καλομέθει στα hd φορμά εικόνας και ήχου και η εικόνα της νόβας απλά δεν αντέχεται στις ταινίες. Οπότε δεν το συζητώ για συνδρομή εκτός προσφοράς. 20 ευρώ τους τα έδινα, αλλά με τίποτα κάτι περισσότερο....

GEORGE M.
25-11-2009, 22:41
εγω εκανα ενεργοποιηση.

Borat
28-11-2009, 10:39
και εμένα τα ίδια μου είπαν, ότι δεν δικαιούμε δήθεν την προσφορά.Είναι μεγάλοι καραγκιόζηδες.Δεν την καταλαβαινω αυτή την διάκριση.

petasis
07-12-2009, 12:23
Εγώ διέκοψα τέλος Αυγούστου, και με πήραν οι ίδιοι τηλέφωνο, τέλος Νοεμβρίου, με την προσφορά και ενεργοποίησα πάλι για τους 6 μήνες.
Ο λόγος που είχα κάνει διακοπή ήταν η ποιότητα του προγράμματος. Δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο να δεις. Τώρα που ενεργοποιήθηκα ξανά, νομίζω ότι το σχόλιο παραμένει. Ακόμα και το History που έχει ένα μικρό ενδιαφέρον, έχω την εντύπωση ότι δείχνει παλαιότερα προγράμματα, και ότι ο ΣΚΑΙ έχει πλέον πιο πρόσφατες παραγωγές από το ίδιο κανάλι...
Φυσικά και εγώ θα διακόψω μόλις τελειώσει η προσφορά...

skysound
07-12-2009, 13:24
Απο οτι καταλαβα προκειται περι λαχειου. Τους λειπει ας πουμε ενας εξτρα τζιρος των 120.000 ευρω. Εκδιδουν 1000 εξαμηνες συνδρομες (των 120 ευρω) που ειναι σιγουρο οτι θα γινουν αναρπαστες σε πρωην πελατες που διακοψαν ως συνηθως λογω ακριβης συνδρομης και τις διαθετουν κατα τυχη. Οι τυχεροι κερδιζουν. Οι υπολοιποι χανουν.

GEORGE M.
07-12-2009, 16:36
εγω καθε φορα που κανω διακοπη μετα απο καθε προσφορα τους λεω: και την επομενη φορα εδω θα ειμαι..!
ποτε δεν με ξεχνανε!

karaouzas
13-12-2009, 00:51
Μεχρι ποτε ήταν η προσφορά και δεν την πηραμε χαμπάρι?

GEORGE M.
13-12-2009, 10:42
κανε ενα τηλ. στο 210 660 2000.. αλλα δεν νομιζω, θα τους εχει τελειωσει η προσφορα..

suzakias
07-01-2010, 15:30
Αρε νοβα τι μας κανεις,βρε κοπελα μου βγαλε παλι την προσφορα αυτη plzzzzz

suzakias
07-01-2010, 15:51
το λοιπον εκατσα και λεω:
1)Ειμαι συνδρομητης 2play Forthnet
2)Θελω να γινω και συνδρομητης της νοβα
3)δεν με ενδιαφερουν τα αθλητικα ουτε και τα κινηματογραφικα
4)θελω τα ελληνικα καναλια και τα παιδικα μαζι με τα ντοκιμαντερ
5)οποτε καταληγω στο start pack+2play Forthnet τα οποια θα εχω και -20%
αρα συνολο 47,84 με το φ.π.α
6)αν βγαλω και το φ.π.α καθαρη τιμη ειναι 40,20 ευρω το μηνα

οποτε σαν να δινω 7.94 παραπανω το μηνα και εχω το πακετο start pack.
ολα καλα και ολα ωραια μεχρι εδω,το κακο ειναι οτι η καρτα θα ειναι παντρεμενη και εδω μου τα χαλα η νοβα!!!!!

απο το πρωι ψαχνω να βρω μια ακρη,αλλα ολα η νοβα τα θελει υπερ της,βρε κυρα μου εγω θελω το πακετο start pack+2play Forthnet αλλα με τον δικο μου δεκτη dreambox 8000 pvr,εδω μου τα χαλας κυρα νοβα.......

james9
08-01-2010, 02:19
εγω εχω το φουλ πακετο πλην τα νοβα σινεμα. με πηραν 2 φορες αλλα ελειπα. για νεους συνδρομητες εχουν τιποτα γιατι μετακομισα και το νοβα εχει μεινει στο πατρικο μου?

GEORGE M.
01-06-2010, 13:43
παααααα πα που λεει και ο γιος μου!
καλη μου NOVA κανε (μας) μια καινουρια προσφορα για ολο το καλοκαιρι με καμια 30 αρια ευρουλακια...
αν δε κανω λαθος περιση ειχες μια τετοια προσφορα. σε περιμενουμε... -bye-

suzakias
01-06-2010, 15:00
Tσι ποπης θα γινει με τα διαζυγια στο τελος.

petasis
01-06-2010, 18:59
παααααα πα που λεει και ο γιος μου!
καλη μου NOVA κανε (μας) μια καινουρια προσφορα για ολο το καλοκαιρι με καμια 30 αρια ευρουλακια...
αν δε κανω λαθος περιση ειχες μια τετοια προσφορα. σε περιμενουμε... -bye-

Και εγώ θα έλεγα ναι σε μια προσφορά καλοκαιρινή, αλλά όχι πάνω από τα 15 ευρώ. Το 90% του προγράμματος το καλοκαίρι είναι επαναλήψεις, οπότε τα 30 δεν είναι πολλά;

Πάντως εχθές με πήραν τηλέφωνο από εταιρία δημοσκοπήσεων, και με ρώταγαν διάφορα (και πάρα πολλά πράγματα). Ήταν εμφανέστατα δημοσκόπηση της νόβα, όπου αξιολόγησα τα διάφορα κανάλια της. Ερωτήσεις κλειδιά: έχω επίπεδη τηλεόραση, είναι full hd ή hd ready, LCD ή πλάσμα, θα έδινα 3-5 ευρώ παραπάνω για HD περιεχόμενο, κλπ.

nikkassos
01-06-2010, 22:00
η νεα προσφορά είναι forthnet2play 40.57€+nova sports+value 18.36€=58,93€ και δωρο όλος ο εξοπλισμός .Αλλα συμβόλαιο για 12 μήνες .
Νομίζω όμως οτι ακόμα είναι πολά.

Αυτή τη φορά η προσφορά περιλαμβάνει και τους τωρινούς χρήστες forthnet2play.

Φαντάζομαι οτι θα πέσουν και άλλο οι τιμές όταν θα κυκλοφορήσει το δορυφορικό connex.

GEORGE M.
01-06-2010, 22:05
Και εγώ θα έλεγα ναι σε μια προσφορά καλοκαιρινή, αλλά όχι πάνω από τα 15 ευρώ. Το 90% του προγράμματος το καλοκαίρι είναι επαναλήψεις, οπότε τα 30 δεν είναι πολλά;.

οχι 30 ευρω το μηνα αλλα 30 για 3 μηνες!! απ οτι θυμαμαι περυσι το καλοκαιρι μου ειχαν κανει αυτη την προσφορα.. :ernaehrung004:

GEORGE M.
01-06-2010, 22:22
η νεα προσφορά είναι forthnet2play 40.57€+nova sports+value 18.36€=58,93€ και δωρο όλος ο εξοπλισμός .Αλλα συμβόλαιο για 12 μήνες .
Νομίζω όμως οτι ακόμα είναι πολά.

Αυτή τη φορά η προσφορά περιλαμβάνει και τους τωρινούς χρήστες forthnet2play.

Φαντάζομαι οτι θα πέσουν και άλλο οι τιμές όταν θα κυκλοφορήσει το δορυφορικό connex.

δεν ξερω αν ειναι καλη η προσφορα αλλα απο εδω που μενω δεν "περναει" η forthnet. και δεν πιστευω να ειμαι ο μονος.. οποτε για μας ολο και κατι καλο θα κανει...

suzakias
02-06-2010, 08:16
Αν θέλουν να πουλήσουν, ας σταματήσουν της παντρεμένες. Γιατί και εδώ είναι ένα πρόβλημα μεγάλο, ντε και καλά να πάρουμε τον δέκτη τους.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
02-06-2010, 09:04
Αν θέλουν να πουλήσουν, ας σταματήσουν της παντρεμένες. Γιατί και εδώ είναι ένα πρόβλημα μεγάλο, ντε και καλά να πάρουμε τον δέκτη τους.

ακουστηκε και παντρεμα με ci module...

mouse
02-06-2010, 10:51
ακουστηκε και παντρεμα με ci module...

Μακάρι αλλά χλωμό το κόβω...
Εδώ ψάχνουν τρόπους να παντρεψουν και τους ελεύθερους.. με την έλευση του HD...

Φίλιππος Φ.
02-06-2010, 11:12
Μάλλον εννοεί CI+ module ο Δημήτρης...

Το θέμα σε αυτή την περίπτωση είναι οτι υπάρχουν ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ (μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού) δέκτες με CI+ υποδοχή. Και ως γνωστόν, στην απλή CI ΔΕΝ παίζει :frown:

blizard
02-06-2010, 11:34
Μπορούν να προσφέρουν απλά έναν πολύ ποιοτικό δέκτη (αν δεν έχει κλείσει δηλαδή), που θα τους δώσει και μελλοντικές δυνατότητες στο HD και στο 3d μεγαλύτερες και από τους ξένους ακόμα ... έτσι δεν θα έχει παράπονο κανείς.

Οταν δίνουμε εξάλλου τόσα λεφτά το χρόνο σε συνδρομές, μπορεί να το κάνει και αν μοιραστούμε λίγο το κόστος να μην φανεί.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
02-06-2010, 11:41
Μακάρι αλλά χλωμό το κόβω...
Εδώ ψάχνουν τρόπους να παντρεψουν και τους ελεύθερους.. με την έλευση του HD...

ετσι ακουσα...

Μάλλον εννοεί CI+ module ο Δημήτρης...

μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα

Μπορούν να προσφέρουν απλά έναν πολύ ποιοτικό δέκτη (αν δεν έχει κλείσει δηλαδή), που θα τους δώσει και μελλοντικές δυνατότητες στο HD και στο 3d μεγαλύτερες και από τους ξένους ακόμα ... έτσι δεν θα έχει παράπονο κανείς.

Οταν δίνουμε εξάλλου τόσα λεφτά το χρόνο σε συνδρομές, μπορεί να το κάνει και αν μοιραστούμε λίγο το κόστος να μην φανεί.

δεν τους συμφερει οικονομικα

blizard
02-06-2010, 11:57
Θα τους συμφέρει αν κοιτάνε το μέλλον, δίνοντας έναν καλό δέκτη τώρα θα σε δεσμεύσουν περισσότερο με την εταιρία τους και θα τα πάρουν από την συνδρομή , σε εποχές που ίσως υπάρξει και ανταγωνισμός.
Όπως κάνουν με τα τηλέφωνα περίπου ... καλό hardware τσιμπημένες υπηρεσίες.

Andreas Dermitzakis
02-06-2010, 12:53
Πιθανοτητες να δουμε hd απο τα Ελληνικα καναλια πλην του ΣΚΑΙ μεσα σε 5 χρόνια...καμια... πιθανοτητα να δουμε στο ιδιο χρονικο διαστημα 3d;Και ειδικα απο την νοβα...παλι καμια.οποτε ναι,δεν τους συμφέρει.

blizard
02-06-2010, 13:48
Μα και 2-3 μόνο HD κανάλια είναι αρκετά για αρχή... 50-100 ευρώ για τον νέο πολύ καλό δέκτη και λίγα ευρώ επιπλέον συνδρομή θα περάσει μια χαρούλα.

Δεν θα κάνει πάταγο για να μπει και πολύ μέσα από τον εξοπλισμό και θα έχει μια πελατεία που δεν θα πάει στους ανταγωνιστές τόσο εύκολα.
Που να τα σκάς για νέους δέκτες (υποθέτω θα είναι μόνο για nova ο προηγούμενος) να βάζεις πιάτα κλπ , οι περισσότεροι θα έχουν βολευτεί.
Ακόμα και να πάνε δηλαδή αν δούνε πολύ καλές τιμές από ΟΤΕ κάποια στιγμή , 3-4 μήνες παραπάνω να κάτσουν στην Nova έχουν κάνει απόσβεση στο hardware.

Andreas Dermitzakis
02-06-2010, 14:45
Δεν προκειται να βαλει 3d δεκτη,με βαση την προιστορια της..και δεν προκειται να αλλαξει...μακαρι δηλαδη αλλα δεν νομιζω...μετα βιας να βγαλει HD...

Φίλιππος Φ.
02-06-2010, 15:01
Δεν προκειται να βαλει 3d δεκτη,με βαση την προιστορια της..και δεν προκειται να αλλαξει...μακαρι δηλαδη αλλα δεν νομιζω...μετα βιας να βγαλει HD...

Δεν είναι έτσι όσον αφορά το HD. Ηδη αναφέρθηκε σε έντυπο του χώρου η συμφωνία με την Pace για την παραγωγή των HD δεκτών της.
Και οι Pace απο τους Panasat απέχουν παρασάγγας !

blizard
02-06-2010, 17:19
Εγώ πάντως πιστεύω ότι είναι μοναδική ευκαιρία με το HD να δώσουν ένα μηχάνημα-κράχτη , δηλαδή με PVR και δυνατότητα για αποκωδικοποίηση 2 σημάτων (άρα ίσως και full 3d με κάνα update) , καλή ποιότητα, καλό upscaling κλπ , ακόμα και 300 ευρω παραπάνω να τους κοστίζει θα τους βγεί σε καλό αυτή η επένδυση και μπορεί να είναι και κρίσιμη για την πορεία τους στον χώρο.

ΥΓ
Όλοι οι Hd δέκτες δείχνουν και 3d (όχι το full , αυτο με την μειωμένη ανάλυση)

Andreas Dermitzakis
03-06-2010, 00:23
Δεν είναι έτσι όσον αφορά το HD. Ηδη αναφέρθηκε σε έντυπο του χώρου η συμφωνία με την Pace για την παραγωγή των HD δεκτών της.
Και οι Pace απο τους Panasat απέχουν παρασάγγας !

Οντως,οι pace ειναι αρκετα καλυτεροι απο τους ...μη χαρακτηριζομενους...τωρινους.Εγω λεω,οτι οπως μας εχουν συνηθισει με τις νεες τους τεχνολογιες δηλαδη οτι αργα και που κανουν ενα βημα,το ιδιο ισχυει και με το 3d(full 3d ενοω,χωρις μειωμενη αναλυση),ειναι απολυτως συμφωνος με το παραπανω ποστ.Μακαρι να δουμε κατι καλο,ποτε δεν ξερει κανεις....

petasis
03-06-2010, 11:15
Εγώ πάντως δεν νομίζω ότι οι πανασατ είναι τόσο κακοί όσο αναφέρετε, τουλάχιστον σε ποιότητα εικόνας. Είναι και αυτό ένα ζητούμενο, δεν είναι;

nikos26
03-06-2010, 12:38
Εγώ πάντως δεν νομίζω ότι οι πανασατ είναι τόσο κακοί όσο αναφέρετε, τουλάχιστον σε ποιότητα εικόνας. Είναι και αυτό ένα ζητούμενο, δεν είναι;

Ο pvr κάνει και 300 ευρώ +7 το μήνα.Δεν είναι καθόλου φτηνός.Με +150 ευρώ παίρνεις dreambox. Και ένας ιδιοκτησιακός δέκτης δεν θα μπορούσε ούτε θα έπρεπε να έχει τις δυνατότητες ενός dreambox. Το πρόβλημα υπάρχει σε αυτούς που έχουν ήδη ακριβούς δέκτες και με το πάντρεμα αναγκάζονται να δίνουν extra λεφτά για κάτι χειρότερο .

Κάποιοι λέτε να δώσει πολύ καλούς δέκτες.Και άντε το έκανε.Αν μετά από ένα χρόνο θέλετε να πάτε στον οτε ή στη digea sat ή στο mega sat θα ξανα αγοράζατε δέκτες;

Μία λύση θα ήταν ίσως να δίνονται δωρεάν οι παντρεμένοι δέκτες(ή έστω ένα μικρό ενοίκιο μέχρι ενός ποσού max ανά συνδρομητή) και με το τέλος της συνδρομής να επιστρέφονται στην nova. Αλλά δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι κάτι τέτοιο στην πράξη.

Οι περισσότεροι συνδρομητές πρίν παντρευτούν οι κάρτες είχαν έτσι και αλλιώς panasat.Ήθελαν απλά να βλέπουν nova. Οι χομπίστες είναι η μειοψηφία.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
03-06-2010, 12:49
ετσι κι`αλλιως νομιζω οτι ο pvr ειναι προς καταργηση....

nikos26
03-06-2010, 12:52
ετσι κι`αλλιως νομιζω οτι ο pvr ειναι προς καταργηση....

Δεν έχει σημασία θα βγεί hd καινούριος.Μέχρι τώρα υπήρχε όμως.

suzakias
03-06-2010, 15:13
χμμμμμ ψάχνω διαζύγιο....καμιά λύση κάνεις???

technisat
03-06-2010, 17:14
Μα και 2-3 μόνο HD κανάλια είναι αρκετά για αρχή... 50-100 ευρώ για τον νέο πολύ καλό δέκτη και λίγα ευρώ επιπλέον συνδρομή θα περάσει μια χαρούλα.

Μετράς λάθος.
Όταν μας πουλάνε κάτι, θέλουν να έχουν κέρδος 150% ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ

petasis
03-06-2010, 18:47
Ο pvr κάνει και 300 ευρώ +7 το μήνα.Δεν είναι καθόλου φτηνός.Με +150 ευρώ παίρνεις dreambox. Και ένας ιδιοκτησιακός δέκτης δεν θα μπορούσε ούτε θα έπρεπε να έχει τις δυνατότητες ενός dreambox. Το πρόβλημα υπάρχει σε αυτούς που έχουν ήδη ακριβούς δέκτες και με το πάντρεμα αναγκάζονται να δίνουν extra λεφτά για κάτι χειρότερο .

Κάποιοι λέτε να δώσει πολύ καλούς δέκτες.Και άντε το έκανε.Αν μετά από ένα χρόνο θέλετε να πάτε στον οτε ή στη digea sat ή στο mega sat θα ξανα αγοράζατε δέκτες;

Μία λύση θα ήταν ίσως να δίνονται δωρεάν οι παντρεμένοι δέκτες(ή έστω ένα μικρό ενοίκιο μέχρι ενός ποσού max ανά συνδρομητή) και με το τέλος της συνδρομής να επιστρέφονται στην nova. Αλλά δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι κάτι τέτοιο στην πράξη.

Οι περισσότεροι συνδρομητές πρίν παντρευτούν οι κάρτες είχαν έτσι και αλλιώς panasat.Ήθελαν απλά να βλέπουν nova. Οι χομπίστες είναι η μειοψηφία.

Μην συγκρίνεις με τον pvr. Ο 1100 έχει 49 ευρώ στο 12μηνο συμβόλαιο.
Σαφώς και ένας dreambox έχει μεγαλύτερες δυνατότητες, αλλά δεν έχω πειστεί ότι η εικόνα που δίνει είναι αντίστοιχη της τιμής του ή δείχνει καλύτερα από τον πάνασατ 1100.

suzakias
08-06-2010, 10:57
Αμ και το κάτοπτρο βρε παιδιά, είναι ότι ποιο κάλο έχουν δει τα μάτια μου........ Έπαθα την πλάκα μου.

george0083
09-06-2010, 00:22
μαγκες ισχυει ακομα η προσφορα γιατι με επαιρναν και δεν ειχα χρονο να μιλησω μζι τους!κριμα σε αν εληξε δεν πηρα μυρωδια

GEORGE M.
09-06-2010, 20:30
μαγκες ισχυει ακομα η προσφορα γιατι με επαιρναν και δεν ειχα χρονο να μιλησω μζι τους!κριμα σε αν εληξε δεν πηρα μυρωδια

προσφορα; ποια προσφορα;;; :ears:

GEORGE M.
05-07-2010, 20:48
μου ηρθε sms και λεει:
Ολυμπιακος - Μπεσα 15/7 & 22/7 μονο στην nova.Πληρωστε το ποσο των 55.73Ε & επανασυνδεθειτε τωρα! Δωρο το τελος επανασυνδεσης.
κωδ. πληρωμης...

πλεων δεν περνουν τηλ. για να μας ενημερωσουν; μα γιατι;;; :confused:
δωρο το τελος επανασυνδεσης;; υπαρχει ακομα αυτο;;;

Serafeim Karakostas
05-07-2010, 23:35
Και εμένα μου έχουν στείλει sms, όταν ήμουν ανενεργός, και τηλέφωνο με πήραν. Το τέλος επανασύνδεσης πάντα υφίσταται.

nak1nak
10-07-2010, 11:11
Για όσους ενδιαφέρονται ακόμα σε κάποια καταστήματα του πλαισίου υπάρχει ακόμα η προσφορά με τα αθλητικά στα 18 ευρώ,το παράδοξο ότι άλλα χρεώνουν τον εξοπλισμό,άλλα όχι.Mall χρεώνει,ψυχικό και μεταμόρφωση όχι.

Andreas Dermitzakis
10-07-2010, 13:44
Για όσους ενδιαφέρονται ακόμα σε κάποια καταστήματα του πλαισίου υπάρχει ακόμα η προσφορά με τα αθλητικά στα 18 ευρώ,το παράδοξο ότι άλλα χρεώνουν τον εξοπλισμό,άλλα όχι.Mall χρεώνει,ψυχικό και μεταμόρφωση όχι.

Απλά επειδή το Mall είναι πιο εμπορικό και περνάνε περισσότερα άτομα.Ή απλά λόγω του ότι δεν υπήρξε σωστή ενημέρωση.

netagra
10-07-2010, 14:47
Με πήραν χθες τηλέφωνο από την Forthnet μου είπαν και μου προσέφεραν την παραπάνω προσφορά στα 18,66 ευρώ το μήνα (όχι 18,36 αλλά δεν ρώτησα γιατί) και δωρεάν τον εξοπλισμό με την προϋπόθεση ότι πρέπει να πληρώσω οπωσδήποτε εγκατάσταση. Τους είπα ότι έχω έτοιμο καλώδιο ελεύθερο στον hotbird και δεν ήξερε να μου απαντήσει, οπότε με παρέπεμψε σε κατάστημα... είπε ότι η προσφορά είναι για λίγους συνδρομητές.

jpil
10-07-2010, 16:06
Όλο προσφορές είναι αλλά για λίγους συνδρομητές πάντα...

GEORGE M.
10-07-2010, 19:04
προσφορα με αθλητικα με 18 ευρω; μεχρι ποτε ισχυει αυτη η προσφορα; και για ποσους μηνες θα ειναι στα 18;

nak1nak
10-07-2010, 22:43
Η προσφορά συνδυάζεται με το πακέτο Forthnet 2play το οποίο κοστίζει 41 ευρώ τον μήνα,δηλ. το συνολικό πακέτο ανέρχεται στα 41+18,66 περίπου 60ευρώ τον μήνα και ισχύει για έναν χρόνο.Αρκετά δελεαστικό για όσους ήδη είχαν Forthnet2play,όπως εγώ,καλή λύση και για την forthnet γιατί χωρίς την προσφορά θα την είχαμε χαιρετήσει αρκετοί...

tolisspi
10-07-2010, 22:44
Σχετικα με τα πακετα της NOVA.
Το cinema +value pack κοστιζει 51,68€/μήνα
Το sports +value pack κοστιζει 52,20€/μήνα.

Ποιος ο λογος να υπαρχει το cinema +value pack??? Τα 0,52 ευρω διαφορα???
Επισης δεν μπορω να καταλαβω την ουσιαστικη διαφορα του full pack με το sports +value pack εκτος βεβαια της τιμης.

Andreas Dermitzakis
10-07-2010, 23:40
Σχετικα με τα πακετα της NOVA.
Το cinema +value pack κοστιζει 51,68€/μήνα
Το sports +value pack κοστιζει 52,20€/μήνα.

Ποιος ο λογος να υπαρχει το cinema +value pack??? Τα 0,52 ευρω διαφορα???
Επισης δεν μπορω να καταλαβω την ουσιαστικη διαφορα του full pack με το sports +value pack εκτος βεβαια της τιμης.

Η διαφορά είναι τα 3 κινηματογραφικά κανάλια,αλλά ουσιαστικά η διαφορά τιμής (sports vs cinema)υπάρχει επειδή δεν μπορείς να κάνεις downgrade το πακέτο όποτε θέλεις αλλά μόνο την 1η του μηνός,ενώ μπορείς να κάνεις upgrate όποτε το θελήσεις...

tolisspi
11-07-2010, 10:02
Οπς!!!
Παιρνω μηδεν στην παρατηρητικότητα.

davinci
11-07-2010, 11:57
Δεν πρέπει να ισχύει πλέον η προσφορά με το spots + pack.Αν δεν κάνω λάθος ήταν μέχρι 30/06

netagra
11-07-2010, 14:24
Εκτός αν σε πάρουν τηλέφωνο...

nak1nak
11-07-2010, 18:16
να πουλήσουν θέλουν παιδιά! Παρασκευή βράδυ αγόρασα από πλαίσιο ψυχικού,έχουν δώσει παράταση κάποιων ημερών.Κανένας δεν με πήρε τηλέφωνο,απλά όπως έχω ξαναγράψει ψάξτε σε ποιό κατάστημα δεν χρεώνουν τον εξοπλισμό.

suzakias
15-07-2010, 15:34
Τι λες βρε παιδί μου !!!!!

Οργανωμένο το μαρκετινγκ..... μετά τις συλλήψεις, ή προσφορά.......

Και μετά τους 6 μήνες τι γίνεται, πόσο πάει το μαλλί ????Άντε τότε να αναμένουμε της νέες συλλήψεις του Αυγούστου και του Σεπτέμβρη, λέω εγώ τώρα έτσι......άραγε το gbox τα παιδιά έχουν μάθει πως λειτουργεί..αλλα αυτά ξέρουν μόνον το ψψψκαμ και κάνα σκανάρισμα ip 4νετ-bye-
:vroam:

nak1nak
22-07-2010, 00:49
Καλησπέρα παιδιά,ενημερωτικά σήμερα το απόγευμα που πέρασα από το πλαίσιο στο mall, η προσφορά του προηγούμενου μηνός ισχύει κανονικότατα ενώ έχουν αναρτήσει και διαφημιστικά ταμπελάκια τα οποία δεν υπήρχαν την προηγούμενη εβδομάδα.Από γνωστό μου που βρέθηκε σε κοινωνική εκδήλωση με υψηλά ιστάμενο της nova υπάρχει ενθουσιασμός στην εταιρεία με την επιτυχία του πακέτου,ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν περίμεναν τόσες συνδέσεις..

suzakias
22-07-2010, 12:15
Αν δεν εχουν και το παντρεμα.....θα εχουν ακομα εναν πελατη πες τους. Αν πας απο εκει!

netagra
22-07-2010, 13:43
Τόσα χρόνια που φωνάζουμε να ρίξουν τις τιμές δεν μας πίστευαν... τόσα έσοδα που έχουν χάσει όλον αυτόν τον καιρό;

nak1nak
22-07-2010, 15:55
Μικροαπατεωνίσκοι,για να μην πω τίποτε βαρύτερο!!Ο πρώτος λογαριασμός έφθασε χωρίς την έκπτωση,ζητούν ολόκληρο το ποσό της συνδρομής,γιατί δεν τους έχει ενημερώσει ακόμη η forthnet!!Τα χρήματα βέβαια θα επιστραφούν μελλοντικά όπως ισχυρίζονται, αλλά η εντύπωση που μένει είναι ότι πρόκειται περί άθλιας μικροαρπακτής.Για άλλη μια φορά χάνουν τις εντυπώσεις..

fragol
22-07-2010, 15:58
Και προσεχως, οχι μονο τις εντυπωσεις.

gedi
23-07-2010, 00:54
...Ο πρώτος λογαριασμός έφθασε χωρίς την έκπτωση,ζητούν ολόκληρο το ποσό της συνδρομής,γιατί δεν τους έχει ενημερώσει ακόμη η forthnet!!Τα χρήματα βέβαια θα επιστραφούν μελλοντικά όπως ισχυρίζονται...
Άλλη μία σωστή, σοβαρή και οργανωμένη προσπάθεια από τη ΝΟΒΑ! Μπράβο!

AS Mocca
27-07-2010, 13:53
εμένα αντιθέτως μου τηλεφώνησαν να πληρώσω λιγότερο ποσό (το σωστό) χωρίς να μου έχει έρθει ακόμα ο λογαριασμός ο 1ος με την προσφορά.

Ήρθε, πλήρωσα αυτό που μου είπαν και όλα καλά.

matilda
27-07-2010, 15:35
Σήμερα παρέλαβα κι εγώ τον πρώτο μου λογαριασμό απο Nova.Για το sport pack σε συνδιασμό με 2play με χρεώσανε για ένα μήνα και 20 ημέρες το ποσό των 70ευρώ μόνο στην Nova.Eίχα εγγραφεί στην προσφορά με τα 18,36 / μήνα.Φυσικά τους τηλεφώνησα και έγινε πόλεμος.Να περάσει το 12μηνο και άντε γειά.-bye-

AS Mocca
27-07-2010, 15:40
Στην NOVA δε πληρώνεις 18 ευρώ.
Απλά είναι 40 η Forthnet + 18 η Nova = 58 / 2 για κάθε εταιρία.

Βέβαια περιμένω τον 1ο λογαριασμό της Forthnet για να επιβεβαιώσω.

matilda
27-07-2010, 18:03
Συνδρομή Nova Sports + Value με προνόμιο 20% - 33,46 (απο 1/8/10 - 31/8/10)
Συνδρομή Forthnet - 42,99 + ΦΠΑ (8/6/10 - 7/8/10)

AS Mocca
27-07-2010, 23:13
Γιατί 42,99 η Forthnet εκεί δεν έχει 20%????

Συγνώμη αλλά εγώ είδα στην προσφορά και λένε 42,99 + 18 και όταν ρώτησα στο τηλέφωνο με ενημέρωσαν πως θα έχουν έκπτωση και οι 2 λογαριασμοί, δεν θα είναι 18 ευρώ η NOVA.

matilda
28-07-2010, 12:51
42,99 + ΦΠΑ το δίμηνο έχω γράψει.

AS Mocca
28-07-2010, 23:40
οκ sorry

Ali Malik
03-08-2010, 12:52
Tελικα να ρωτησω γιατι μπερδευτηκα...

Αν υποθεσουμε οτι καποιος γραφτει συνδρομητης σε φορθνετ 2play + νοβα (το πακετο με τα αθλητικα), θα πληρωνει 74,75 ευρω το μηνα/μηνα... :BXVZCBXZ6: Σωστα??

Υπαρχει καποια αλλη προσφορα (χαμηλοτερη) και μου εχει διαφυγει?? :HTEHETH63:

Γιατι 1-2 σελιδες πισω βλεπω καποια χαμηλοτερα νουμερα...

:idea:

AFam
03-08-2010, 12:55
Τα χαμηλότερα νούμερα αφορούν τη προσφορά για το start pack....

asat
04-08-2010, 00:34
Tελικα να ρωτησω γιατι μπερδευτηκα...

Αν υποθεσουμε οτι καποιος γραφτει συνδρομητης σε φορθνετ 2play + νοβα (το πακετο με τα αθλητικα), θα πληρωνει 74,75 ευρω το μηνα/μηνα... :BXVZCBXZ6: Σωστα??

Υπαρχει καποια αλλη προσφορα (χαμηλοτερη) και μου εχει διαφυγει?? :HTEHETH63:

Γιατι 1-2 σελιδες πισω βλεπω καποια χαμηλοτερα νουμερα...

:idea:

Νομίζω ότι γι αυτό που λες (forthnet 2play + nova sports pack) η τιμή όσο ίσχυε η προσφορά (νομίζω ως 31 Ιουλίου 2010) ήταν 58 ευρώ / μήνα

Ali Malik
04-08-2010, 08:23
Αυτο που λες ισχυει asat. 'Ετρεχε' μια προσφορα με forthnet2play + sports pack στα 58 γιουρια...

Εχει αναφερθει και εδω μεσα...

http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=61613

Στα 74 ευρω, μου φαινεται απελπιστικα ακριβο το ολο πακετο.Στα 58 κατι μπορει να γινεται.

Socratis
10-08-2010, 15:16
Απλα να ξερεται πως εξοπλισμος πια δεν υπαρχει,τους τελειωσε.Αυτα μου ειπαν προχθες που πηρα τηλεφωνο.

AFam
10-08-2010, 16:47
Οι προσφορά έχει τελειώσει. Όντως ξέμειναν από εξοπλισμό...

mouse
11-08-2010, 15:20
Οι προσφορά έχει τελειώσει. Όντως ξέμειναν από εξοπλισμό...
Έρχεται ο καινούριος......-bye-

Χατζησάββας Λευτέρης
11-08-2010, 15:23
Έρχεται ο καινούριος......-bye-

? .

aragorn
11-08-2010, 23:36
? .

δέκτης προφανώς...

GEORGE M.
24-11-2010, 16:32
για σου ρε NOVA με τις δωροεπιταγες σου..:D

Serafeim Karakostas
25-11-2010, 03:55
Έστειλαν σε φίλο μου και έσπευσε για τον pace!

petasis
25-11-2010, 08:58
Αγόρασε κανείς τον νέο δέκτη να μας πει εντυπώσεις;
http://www.nova.gr/el-gr/products/1685-.cmt?

Τι δωρο-επιταγή κυκλοφορεί;

GEORGE M.
25-11-2010, 14:07
Τι δωρο-επιταγή κυκλοφορεί;

δωροεπιταγη 129 ευρα. η παιρνεις τον 831 δωρεαν η δινεις αλλα 120 ευρα και παιρνεις τον 865.
εγραφε κι αλλα. δεν θυμαμαι τι. εστειλα το χαρτι στην ανακυκλωση. για να πιασει τοπο..

tsoulfas panagiotis
25-11-2010, 14:21
δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος για αυτο το ποστ,απλα ειδα Nova και μπηκα...

Θελω να εχω την δυνατοτητα να δω διαφορετικα καναλια σε δυο διαφορετικα δωματια του σπιτιου που το ενα ειναι στον ενα οροφο οπου και ειναι η κρεβατοκαμαρα και το αλλο δωματιο στον κατω οροφο οπου βρισκεται το καθυστικο.Δεν θελω ομως να πληρωνω 2 συνδρομες..Μπορει να μου πει καποιος τι εξοπλισμο χρειαζομαι??

aenaos15
25-11-2010, 15:35
Μπορεις να διαβασεις εδω..
http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=70085
αλλα και εδω επισης...
http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=39053
αλλα διαφορετικα καναλια λιγο χλωμο το βλεπω.....

keraki
01-12-2010, 01:20
Τι δωροεπιταγή ρε παιδιά?Πού τη δίνουν τη δωρωεπιταγή?Κοίταξα αλλά στη σελίδα της nova δεν είδα κάτι σχετικό!
Σε ποιο φυλλάδιο το είδε πάνω γραμμένο ο φίλος παραπάνω?Δώστε περισσότερες λεπτομέρειες αν μπορείτε!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φιλικά,
Μάνος.

AFam
01-12-2010, 01:31
Είναι σε επιστολή που στέλνουν σε πελάτες της Forthnet...

petasis
01-12-2010, 10:23
Εγώ την έλαβα με το ταχυδρομείο, και δεν έχω φορθνετ, είμαι απλά παλιός πελάτης της νόβα. Είναι 129 ευρώ για αγορά αποκωδικοποιητή, το οποίο σου το δίνουν σε πακέτο (προπληρώνεις 129 ευρώ δηλαδή ανάλογα με το πρόγραμμα) και υπογράφεις συμβόλαιο ενός χρόνου.

AS Mocca
01-12-2010, 12:12
Ντε και τσου εκεί να παντρέψουν τις κάρτες.
Βρε με τίποτα σου λέω ! :flipout:

Μόνο αν μου δώσουν 2 χρόνια τζάμπα full συνδρομή θα παντρέψω την κάρτα μου.

keraki
01-12-2010, 18:11
Φίλε Αντώνη,κι εγώ είμαι συνδρομητής Forthnet στο πρόγραμμα 2play,αλλά δεν έχω βάλει ακόμα ποτέ Nova.Δεν μου έχει έρθει κάτι ως τώρα πάντος!
Ξέρεις αν είμαι στα άτομα για τα οποία ισχύει η προσφορά?
Έρχετε μαζί με το λογαριασμό της Forthnet ή ανεξάρτητα σαν επιστολή?
Ξέρετε αν είναι και για πελάτες μόνο Forthnet και όχι Nova?

Οποιαδήποτε πληροφορία πολύτιμη και καλοδεχούμενη!

Φιλικά,
Μάνος.

petasis
01-12-2010, 18:20
Εμένα μου ήρθε με ξεχωριστό φάκελο από την νόβα, όχι την φορθνετ. Νομίζω πρέπει να είσαι παλιός πελάτης νόβα (με ξεκλείδωτη κάρτα; )

GEORGE M.
01-12-2010, 18:21
Φίλε Αντώνη,κι εγώ είμαι συνδρομητής Forthnet στο πρόγραμμα 2play,αλλά δεν έχω βάλει ακόμα ποτέ Nova.Δεν μου έχει έρθει κάτι ως τώρα πάντος!
Ξέρεις αν είμαι στα άτομα για τα οποία ισχύει η προσφορά?
Έρχετε μαζί με το λογαριασμό της Forthnet ή ανεξάρτητα σαν επιστολή?
Ξέρετε αν είναι και για πελάτες μόνο Forthnet και όχι Nova?

Οποιαδήποτε πληροφορία πολύτιμη και καλοδεχούμενη!

Φιλικά,
Μάνος.

η προσφορα πιστευω ειναι γι αυτους που ειναι παλιοι συνδρομητες nova και ανενεργοι. μηπως τσιμπησουμε και παντρεψουμε τις καρτουλες μας. αμ δε....

GEORGE M.
01-12-2010, 18:23
Εμένα μου ήρθε με ξεχωριστό φάκελο από την νόβα, όχι την φορθνετ. Νομίζω πρέπει να είσαι παλιός πελάτης νόβα (με ξεκλείδωτη κάρτα; )

με προλαβες!! :D

petasis
01-12-2010, 18:25
η προσφορα πιστευω ειναι γι αυτους που ειναι παλιοι συνδρομητες nova και ανενεργοι. μηπως τσιμπησουμε και παντρεψουμε τις καρτουλες μας. αμ δε....

Εγώ πάντως είχα όλη την διάθεση να παντρέψω την κάρτα μου, αλλά να μου συμπεριφέρονται σαν ζητιάνο που πάω για τράκα, πάει πολύ...

AFam
01-12-2010, 19:46
Μάνο δεν έχω ιδέα, το σίγουρο είναι ότι έχει πάει και σε πελάτες της forthnet σκέτους....

keraki
01-12-2010, 19:59
Φίλε Αντώνη στο καινούργιο φυλλάδιο της Forthnet-Nova Δεκεμβρίου-Ιανουαρίου,που το πήρα σήμερα είδα και λέει ότι για όσους συνδιασουν για πρώτη φορά Forthnet + Nova πάιρνουν το NovaBox HD PVR 865 με 149 euro.
Το ίδιο ακριβώς το αναφέρει και στη σελίδα της η Nova εδώ:

http://www.nova.gr/el-gr/products/1685-.cmt?

Επομένως,αν οπως λες έρχεται δωροεπιταγή σε πελάτες με σκέτη Forthnet και όχι Nova αυτό σημαίνει ότι αυτοί μπορούν να πάρουν τον δέκτη NovaBox HD PVR 865 με:

149 - 129 = 20 euro.

Είναι κάτι λάθος σε αυτά που λέω? Μήπως δεν πάει συνδιαστικά η δωροεπιταγή με την "προνομιακή" τιμή των 149 euro για τον NovaBox HD PVR 865 για νέους συνδρομητές??

Εύλογες δεν είναι οι απορίες μου?? Τι λέτε??

Μάνος.

AFam
01-12-2010, 20:37
Λογικό αλλά δε νομίζω να συνδυάζεται....και μη ξεχνάς ότι χρεώνονται την εγκατάσταση που στην περίπτωση του pvr είναι 90 ευρώ...

nickre
01-12-2010, 20:52
Εγώ έκανα την εγκατάσταση μόνος μου και γλίτωσα τα 90 ευρώ, χαχαχα. Σιγά μη τους δώσω 90 ευρώ.

AFam
01-12-2010, 20:55
Εσύ ξέρεις και το έκανες, αυτό δεν σημαίνει ότι ξεγέλασες κανένα....

Υπάρχουν άνθρωποι όμως που νομίζουν ότι το πιάτο πρέπει να κοιτάει στον Υμηττό !!!!! :D

Τα 90 δεν στα κλέβει κανένας, είναι η αμοιβή του τεχνικού για την εγκατάσταση και όχι της Νόβα...

Serafeim Karakostas
01-12-2010, 21:02
Και ο γνωστός μου που έλαβε τη δωροεπιταγή (και αγόρασε τον pace) ήταν ανενεργός nova συνδρομητής.

GiannisGakis
01-12-2010, 21:19
Εγώ έκανα την εγκατάσταση μόνος μου και γλίτωσα τα 90 ευρώ, χαχαχα. Σιγά μη τους δώσω 90 ευρώ.
Δέν τα δίνεις σε αυτούς, κάποιος τεχνικός τα παίρνει....

suzakias
02-12-2010, 09:52
Απο τα 50 φτασαμε 70.......τωρα στα 90!!!! στο τελος, οσα θα εχει ο δεκτης τοσα θα θελει και για εγκατασταση.

AS Mocca
02-12-2010, 12:27
...Υπάρχουν άνθρωποι όμως που νομίζουν ότι το πιάτο πρέπει να κοιτάει στον Υμηττό !!!!! :D...

:flipout: :flipout: :flipout:

AFam
02-12-2010, 15:47
Απο τα 50 φτασαμε 70.......τωρα στα 90!!!! στο τελος, οσα θα εχει ο δεκτης τοσα θα θελει και για εγκατασταση.

Τράβα εσύ να κρεμαστείς στις ταράτσες και πάρε και 30 !!!!!:D

suzakias
03-12-2010, 10:00
Τράβα εσύ να κρεμαστείς στις ταράτσες και πάρε και 30 !!!!!:D
Δεν χρειαζεται.... αλλα και τα 30 καποια μερα θα τα ψαχνουνε.-bye-

goudzos
02-01-2011, 12:47
Εγώ είχα 2play και πέρσι τον Αύγουστο το συνδύασα με την νοβα (έκπτωση 20% και στις 2 υπηρεσίες). Μόλις έκλεισα 1 χρόνο στην προσφορά αυτή διέκοψα την νοβα και συνεχίζω με 2play. Ξαφνικά την Παρασκεύη λαμβάνω ένα λογαριασμό 81,34 ευρώ για Τέλος Διακοπής Προνομίου!!!!!!!!!
Που θα πάει δεν θα βγεί δορυφορικά το πακέτο του ΟΤΕ!

AS Mocca
02-01-2011, 13:17
αφού το προνόμιο τελείωσε έτσι και αλλιώς ή εννούν το 20%;

jpil
02-01-2011, 13:24
Εγώ είχα 2play και πέρσι τον Αύγουστο το συνδύασα με την νοβα (έκπτωση 20% και στις 2 υπηρεσίες). Μόλις έκλεισα 1 χρόνο στην προσφορά αυτή διέκοψα την νοβα και συνεχίζω με 2play. Ξαφνικά την Παρασκεύη λαμβάνω ένα λογαριασμό 81,34 ευρώ για Τέλος Διακοπής Προνομίου!!!!!!!!!
Που θα πάει δεν θα βγεί δορυφορικά το πακέτο του ΟΤΕ!

Μήπως διέκοψες πριν το χρόνο;

Διάβασε λίγο το συμβόλαιο σου, διότι στο δικο μου το ποσό αυτό το πληρώνεις αν διεκόψεις σε ένα χρόνο, όχι μετά!

Μην το πληρώσεις αν έχουν κάνει λάθος.

skysound
02-01-2011, 13:58
Εγώ είχα 2play και πέρσι τον Αύγουστο το συνδύασα με την νοβα (έκπτωση 20% και στις 2 υπηρεσίες).

Μαλλον εννοεις προπερσι τον Αυγουστο, γιατι απο περσι τον Αυγουστο ενας χρονος δεν βγαινει.

ΥΓ και εγω περιμενω να δω τι θα παιξει με conn-x sat.

loufjohn
02-01-2011, 14:27
conn-x sat χωρις Ελληνικο πρωταθλημα...χλωμο το βλεπω

Πετρος Νικολαιδης
02-01-2011, 15:28
Τελικα οσοι απο εμας υποτιθεται οτι πηραμε δωρεαν τον hd δεκτη τον πληρωσαμε,αλλα με αλλο τροπο.Προχθες επι αρκετη ωρα προσπαθουσα να βρω ακρη ,για τις χρεωσεις τους και τελικα για ολα <φταει> το Πλαισιο,οπου ειχα κανει την διαδικασια.Ετσι αντι για το συνολικο ποσο των 43 περιπου ευρω τον μηνα για forthnet+nova start pack,πληρωνω 50 ευρω .Αν τα πολλαπλασιασουμε επι 12 μηνες,βγαινει ο λογαριασμος του εμπαιγμου.
Φυσικα με την ληξη του συμβολαιου θα με ξεχασουν αμφοτεροι

goudzos
02-01-2011, 15:44
Μήπως διέκοψες πριν το χρόνο;

Διάβασε λίγο το συμβόλαιο σου, διότι στο δικο μου το ποσό αυτό το πληρώνεις αν διεκόψεις σε ένα χρόνο, όχι μετά!

Μην το πληρώσεις αν έχουν κάνει λάθος.

Όχι έβαλα νοβα 21 Αυγούστου και την διέκοψα 31 Αυγούστου του επόμενου χρόνου γνωρίζοντας οτι πρέπει να μείνω 12 μήνες. Αν δεν το γνώριζα, θα είχα διακόψει απο τον πρώτο μήνα που σταμάτησα να βλέπω και μάλιστα είχα αποσυνδέσει και τον panasat και τον ξαναέβαλα στην πρίζα τους τελευταίους 2 μήνες αφού λέω πληρώνω που πληρώνω ας δω κανένα cartoon.

aenaos15
02-01-2011, 21:28
Ισως επρεπε να διακοψεις 20 σεπτεμβριου... ανεβασε το χαρτι που σου ζητανε να πληρωσεις αν μπορεις....

goudzos
03-01-2011, 12:04
Γιατί να διακόψω 20 Σεπτεμβριου; Εξάλλου δεν θα είχα πρόβλημα να μείνω άλλον ενα μήνα (εδώ έμεινα 11 μήνες χωρίς να βλέπω) αλλά μιλώντας με την νοβα μου είχαν πει οτι τέλος Αυγούστου και όχι στις 21 του μήνα που ήθελα εγώ, μπορώ να διακόψω.

aenaos15
03-01-2011, 16:08
Επειδη παντα στην nova οι λογαριασμοι προπληρωνονται... any way μιλησε μαζι τους μηπως και βρεις λυση....

Πετρος Νικολαιδης
03-01-2011, 19:24
Σημερα ,μετα απο σχετικο email στη nova,το προβλημα των χρεωσεων φαινεται να διορθωθηκε.Mαλιστα στο σχετικο email ειχα εκφρασει και τα παραπονα μου για τις επανεκκινησεις του 813,και ειχα ζητησει εφ οσον ο δεκτης πρεπει να παραμενει ανοικτος συνεχεια,για να μην κανει επανεκκινησεις,να μου καταβαλουν το αντιστοιχο ποσο της καταναλωσης ρευματος της ΔΕΗ +φπα.Μου απαντησαν οτι το συντομοτερο δυνατο θα λυθει και αυτο,θα δουμε
Οφειλω να ομολογησω οτι σημερα η συμπεριφορα ηταν τελειως διαφορετικη,προς το καλλιτερο.

Wisdom
12-01-2011, 21:18
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Πρόκειται να μετακομίσω σε νέο σπίτι τις επόμενες ημέρες και θα τα βάλω όλα από την αρχή (τηλέφωνο, internet, δορυφορική τηλεόραση). Σκέφτηκα την εύκολη λύση, να βάλω το πακέτο-προσφορά της Nova+Forthnet, αλλά με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα έχω μπερδευτεί εντελώς. Διαφορετικές προσφορές, διαφορετικά πακέτα, διαφορετικά μηχανήματα, παντρεμένες και ελεύθερες, η προσφορά τελειώνει στις 15/1 ή στις 31/1, επερχόμενες νέες υπηρεσίες (multiview), επερχόμενοι ανταγωνιστές στο χώρο της δορυφορικής, IPTV και πάει λέγοντας...

Ακόμα και από τα websites Nova και Forthnet παίρνω διαφορετικά αποτελέσματα σε τιμές μηναίας χρέωσης, δωρεάν εξοπλισμού και ημερομηνίες ισχύος προσφοράς!

Προκειμένου να με βοηθήσετε σας δίνω μερικές λεπτομέρειες:

Η πολυκατοικία που μετακομίζω έχει κεντρική καλωδίωση για δορυφορική τηλεόραση αλλά από όσο ξέρω δεν έχει εγκατάσταση ακόμα.

Δεν μεταφέρω ούτε τηλεφωνικό αριθμό, ούτε internet και ούτε υπήρξα ποτέ συνδρομητής Nova. Όλα από την αρχή.

Θα χρειαστώ σίγουρα προεκτάσεις καλωδίων γιατί οι πρίζες της κεραίας TV & Sat είναι σε λάθος σημείο στο σαλόνι (απέναντι από το τζάκι με συνέπεια να μη βολεύει οποιοσδήποτε προσανατολισμός του καναπέ).

Όπως και οι περισσότεροι, θα έχω μία κύρια TV στο σαλόνι και μία δευτερεύουσα στο υπονοδωμάτιο. Και αυτές θα αγοραστούν εξαρχής, αλλά η αναζήτηση τηλεόρασης είναι μια διαδικασία που την έχω κάνει αρκετές φορές στο παρελθόν (πάντα με την πολύτιμη βοήθεια της γνωσιακής βάσης του avclub) και είμαι πιο εξοικειωμένος.

Θέλω οπωσδήποτε internet+wifi και αν έβαζα τώρα το πακέτο προσφοράς κατά πάσα πιθανότητα θα έβαζα το double play+full pack+HD, αλλά θα μπορούσα να ζήσω και με κάτι λιγότερο (π.χ. forthnet economy+Nova sports+HD) αν υπήρχε καλύτερη προσφορά στή μηνιαία χρέωση ή στον εξοπλισμό.

Η μετακόμιση θα γίνει την επόμενη εβδομάδα και δεν μπορώ να με φανταστώ να αντέχω πολύ καιρό χωρίς internet. Αλλά προκειμένου να βάλω κάτι καλύτερο και φθηνότερο θα μπορούσα να περιμένω λίγες εβδομάδες χωρίς σταθερό τηλέφωνο και δορυφορική.

Εσείς ως έχοντες πλέον εμπειρία, από την καλή και από την ανάποδη, τι θα κάνατε στη θέση μου;

Συγγνώμη αν σας κούρασα και ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

[Αν κάποιος συντονιστής κρίνει ότι είμαι off-topic εδώ, μπορεί να το μεταφέρει αλλού ή και σε νέο thread]

adriana
16-01-2011, 16:31
Νομίζω πως το φτηνότερο πακέτο με nova και internet είναι ο συνδυασμός Nova και μόνο DSL που με το 20% της έκπτωσης βγαίνει κοντά στα 50 - 55 ευρώ.
αν και αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα σε αυτό (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10013106) που δεν είναι και πολύ μεγαλύτερη τιμή. Γενικά καλύτερα να πάρεις το full 3 play με τις προσφορές που τρέχουν τώρα.

Για τα τεχνικά, καλύτερα ας μιλήσει κάποιος άλλος γιατί εγώ δεν θα στα πω και με μεγάλη σιγουριά.

trekadir
16-01-2011, 21:51
Παιδιά είμαι κι εγώ σε σκέψεις για να βάλω συνδρομητική τηλεόραση κυρίως με σκοπό να βλέπω ποδόσφαιρο. Η προσφορά που αναφέρει η adrianna καλή φαίνεται. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι συγκεκριμένες ομάδες (έδρες) που προβάλλονται σε hd ή αλλάζει ανάλογα με το πρόγραμμα.

everest
17-01-2011, 21:03
Nova in a Box

Όλη η Nova σε ένα κουτί μόνο με 169€!
http://www.nova.gr/nova/media/NovaInABox/ButtonLinkForOrderFormStroke.png (http://www.nova.gr/nova/el-gr/nova/1797-.cmt)

Για πρώτη φορά όλη η Nova σε ένα κουτί εύκολα και απλά. Το Nova in a Box περιλαμβάνει όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό, μαζί με προπληρωμένο χρόνο συνδρομής συνολικής αξίας 300€*, μόνο με 169€. Έτσι μπορείτε να απολαύσετε το τηλεοπτικό υπερθέαμα της Nova εύκολα, οικονομικά και χωρίς την υποχρέωση ετήσιου συμβολαίου. To μόνο που έχετε να κάνετε εσείς είναι να επιλέξετε τις υπηρεσίες που επιθυμείτε.

* Αφορά στο συνδυασμό εξοπλισμού και υπηρεσίας Start Pack για 6 μήνες.

everest
17-01-2011, 21:05
Nova in a Box

Όλη η Nova σε ένα κουτί μόνο με 169€!
http://www.nova.gr/nova/media/NovaInABox/ButtonLinkForOrderFormStroke.png (http://www.nova.gr/nova/el-gr/nova/1797-.cmt) Για πρώτη φορά όλη η Nova σε ένα κουτί εύκολα και απλά. Το Nova in a Box περιλαμβάνει όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό, μαζί με προπληρωμένο χρόνο συνδρομής συνολικής αξίας 300€*, μόνο με 169€. Έτσι μπορείτε να απολαύσετε το τηλεοπτικό υπερθέαμα της Nova εύκολα, οικονομικά και χωρίς την υποχρέωση ετήσιου συμβολαίου. To μόνο που έχετε να κάνετε εσείς είναι να επιλέξετε τις υπηρεσίες που επιθυμείτε.

* Αφορά στο συνδυασμό εξοπλισμού και υπηρεσίας Start Pack για 6 μήνες.
http://www.nova.gr/el-gr/nova/1783-.cmt?

skysound
17-01-2011, 22:00
Μαλλον κατι προσπαθουνε να προλαβουνε (ΟΤΕ?)

outeksero
17-01-2011, 22:03
http://www.nova.gr/el-gr/nova/1783-.cmt?

Νέα θύματα/πρόβατα που θα αγοράσουν έναν δέκτη που δεν κάνει ούτε... για να στρώσεις το σεμεδάκι της γιαγιάς. Καλύτερα το Box να είχε την καρτούλα και ένα φυλλάδιο με λίστα δεκτών που εγκρίνει η Nova ή επιτέλους έναν δέκτη που πραγματικά είναι σύμφωνος με τα πρότυπα λειτουργίας, τις τεχνικές προδιαγραφές και τις προϋποθέσεις ασφαλείας της (γιατί μέχρι τώρα το σύστημα ασφαλείας και τρύπιο αποδεικνύεται και οι τεχνικές προδιαγραφές είναι ανύπαρκτες (ανάθεμα αν λειτουργεί το 1/6 των κουμπιών που αναγράφονται στο τηλεκοντρόλ...παντόφλα).

Όσοι τώρα είστε έτοιμοι να υπογράψετε με την Nova: σκεφτείτε το, γιατί απεργούν και τα φαρμακεία για τα ταβόρ...

adriana
18-01-2011, 21:00
Πάντως πέρα από τα παράπονα για τον εξοπλισμό (που δεν είμαι expert για να ξέρω αν είναι σωστά, αλλά μάλλον έχουν μια δόση υπερβολής), είναι αρκετά έξυπνη κίνηση αυτή η πακετοποίηση υπηρεσιών και είναι καλό που δίνει τη δυνατότητα επιλογής διαφορετικών πακέτων χωρίς δέσμευση.

Ξέρει κανείς αν μετά το τέλος της περιόδου που έχει προπληρωθεί θα πρέπει να επιστρέφεται ο εξοπλισμός;

the_player
18-01-2011, 21:58
Ρε συ ανδριάνα, χωρίς να χω τπτ μαζί σου, αλλά απ τη στιγμή που απαντάς σ όλα τα θέματα της νοβα με μια συμπάθεια προς τη συγκεκριμένη εταιρεία να το πω διακριτικά πως να μη σε χαρακτηρίζουνε όπως λες σε ένα άλλο τοπικ...; Ξέρεις η πλειοψηφία δεν τρεφει και πολύ ιδιαίτερα συναισθηματα για τη συγκεκριμενη εταιρεια, οποτε αν και οποιος γραφει κανα καλο λογο, τον παιρνει η μπαλα κι αυτον....
Φιλικά...
:ernaehrung004:

aenaos15
19-01-2011, 12:21
Πάντως πέρα από τα παράπονα για τον εξοπλισμό (που δεν είμαι expert για να ξέρω αν είναι σωστά, αλλά μάλλον έχουν μια δόση υπερβολής), είναι αρκετά έξυπνη κίνηση αυτή η πακετοποίηση υπηρεσιών και είναι καλό που δίνει τη δυνατότητα επιλογής διαφορετικών πακέτων χωρίς δέσμευση.

Ξέρει κανείς αν μετά το τέλος της περιόδου που έχει προπληρωθεί θα πρέπει να επιστρέφεται ο εξοπλισμός;
Οταν προπληρωνεις κατι δεν ειναι δεσμευση; πως λεγεται ;

AFam
19-01-2011, 12:28
Δεν επιστρέφεται ο εξοπλισμός μετά το τέλος του συμβολαίου και εφόσον δεν θέλεις να συνεχίσεις.....

malakudi
19-01-2011, 16:49
Ξέρεις η πλειοψηφία δεν τρεφει και πολύ ιδιαίτερα συναισθηματα για τη συγκεκριμενη εταιρεια, οποτε αν και οποιος γραφει κανα καλο λογο, τον παιρνει η μπαλα κι αυτον....
Φιλικά...
:ernaehrung004:
Από που κι ως που προκύπτει αυτό; Επειδή ορισμένοι φωνάζουν σαν απατημένοι σύζυγοι, σημαίνει πως είναι και η πλειοψηφία; Έχουμε βαρεθεί πια, όποιος διαφωνεί με τις άναρθρες κραυγές είναι ή πληρωμένος υπάλληλος ή χαζός. Έλεος πια.

soprano
19-01-2011, 19:38
Εμένα με ψήνει το γεγονός ότι δεν υπάρχει δωδεκάμηνη δέσμευση επομένως τουλάχιστον μπορώ να το δοκιμάσω. Ερώτηση: όταν λήξει μπορείς απλά να το ανανεώσεις? Η τιμή παραμένει η ίδια?

adriana
19-01-2011, 22:01
Οταν προπληρωνεις κατι δεν ειναι δεσμευση; πως λεγεται ;
Βασικά, το καλό του πακέτου κατ' εμέ είναι ότι επιλέγεις διαφορετικά χρονικά διαστήματα, ανάλογα με το περιεχόμενο που θες. Δεν το βλέπω δέσμευση προσωπικά.

Αυτό για την ανανέωση κι εγώ το σκεφτόμουν. Πως ανανεώνεις μετά; Ξέρει κανείς;

johns
19-01-2011, 22:36
Γεια χαρα.
Νέος στο φόρουμ. Θεωρώ γενικά ότι έιναι βλακεία να πλακωνόμαστε μεταξύ μας αν κάποιος γουστάρει κάτι και κάποιος δε το γουστάρει. Είναι σαν αν προσπαθεί ένας Ολυμπιακός να πείσει ένα Παναθηναικό να αλλάξει ομάδα. Δε θα το πετύχει ποτε!!!
Στο θέμα μας τώρα. Εμενα πάντως με κεντρίζει η ιδέα του να πάρω κάτι δοκιμαστηκά και να ανάλογα με το πακέτο να έχω και χρονικό διάστημα ενεργοποίησης. Ακόμα και μαρκετινίστικα αν το δεις, είναι καλό. Αν με πείσει το περιεχόμενο και η ποιότητα θα το πάρω το πακέτο αφού θα έχω και τον εξοπλισμό (δεδομένου ότι δεν έχω ιδέα ποιος έιναι καλός και ποιος κακός. για μένα καλός έινια αυτός που δείχνει χωρίς να θέλει πολύ ΚΛΙΚ ΚΛΙΚ, που λέει και η διαφήμιση). Δεν μπορείς να κατηγορήσεις μια εταιρεία επειδή ψάχνει τρόπους να προωθήσει το προιόν της.
Αυτά.

dimitris__
20-01-2011, 00:43
Φίλε πάρε το in a box, είναι πραγματικά ευκαιρία. 400.000 συνδρομητές δεν έχουν παράπονα εκτός από μια μικρή μειοψηφία (καμια 20ριά μυστήριους εδω μέσα) που για τον Α η Β δικό τους λόγο βρίζουν αυτούς που απολαμβάνουν... καταλαβαίνεις.

eimaikala
20-01-2011, 01:19
Καλα! Ολοι αυτοι δεν ειναι αποκλειστικα Nova. Απο τις προσφορες και μονο μεσω 4νετ τουλαχιστον 80Κ συνδρομητες εχουν την προσφορα που επαιζε πριν λιγο στο συνδυαστικο.

the_player
20-01-2011, 02:54
Από που κι ως που προκύπτει αυτό; Επειδή ορισμένοι φωνάζουν σαν απατημένοι σύζυγοι, σημαίνει πως είναι και η πλειοψηφία; Έχουμε βαρεθεί πια, όποιος διαφωνεί με τις άναρθρες κραυγές είναι ή πληρωμένος υπάλληλος ή χαζός. Έλεος πια.
Θες να κανουμε ενα γκαλοπ να δουμε; Τα αποτελέσματα που θα βγουν θα ναι σοκαριστικά....

AS Mocca
20-01-2011, 10:57
αν και off topic, εγώ όσους γνωστούς έχω που έχουν NOVA και είναι πάνω από 10 όλοι μα όλοι δυσανασχετούν με τις πολιτικές της εταιρίας.

Τυχαίο;

Α και δεν είναι κανείς μέλος του forum μας...

outeksero
20-01-2011, 15:32
Εξηγούμεθα: δεν έχω πρόβλημα με τα κανάλια ή το τηλεοπτικό προϊόν ως μεταδόσεις ή ταινίες που προσφέρει, για την Ελλάδα μία χαρά τα πάει. Ούτε αγχώνομαι πια με τις 30λεπτες τηλεφωνικές αναμονές, άλλωστε δύσκολες εποχές διανύουμε, που καιρός για καμιά πρόσληψη! Το πρόβλημα μου είναι ο δέκτης και μόνο αυτό. Θα ήμουν ευτυχισμένος συνδρομητής που θα ανανέωνε τον Απρίλιο, αν μπορούσα να βγάλω την κάρτα μου και να την χώσω σε άλλο δέκτη του εμπορίου που στο κάτω-κάτω μπορεί και μου προσφέρει Astra, Hellassat και καμιά 1100 ελεύθερα του Hotbird κι όχι 389, τριάντα κλειδωμένα, είκοσι εκτός λειτουργίας και 250 αραβόφωνα (επειδή η ιδιοκτήτρια τυγχάνει αραβικής προελεύσεως) και για να ολοκληρώσω το σκεπτικό: δεν είναι εφικτό να τραβάω δέκα καλώδια από την ταράτσα μου, επειδή η Nova μερίμνησε μόνο για την δική της οικονομική ωφέλεια και δεν φρόντισε να προσφέρει έναν μέτριο προς καλό δέκτη, που καλύπτει σίγουρα μόνο όσους θα θέλουν να δουν τα τέσσερα HD κανάλια που προσφέρει. Ε δεν είμαστε όλοι τόσο κολλημένοι με την υψηλή ευκρίνεια και στην χειρότερη σας λέω και το άλλο. Αφού έκανε τόσες πολλές πωλήσεις το 2010 με τον HD, πως και προϊόν της χρονιάς -ηλεκτρονικά- ανακηρύχθηκε η καφετιέρα Tassimo και γιατί ο PACE δεν είναι ούτε καν' στην πρώτη δεκάδα? (το έχω ψάξει - θέση 36!).

AFam
20-01-2011, 15:35
Που ξέρεις.....μπορεί σε λίγο καιρό να μπορέσεις να βάλεις την κάρτα και σε άλλο δέκτη.....

outeksero
20-01-2011, 15:39
Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί... :)

iant
20-01-2011, 15:58
Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί... :)

Για να το λέει ο AFam (http://www.avclub.gr/forum/member.php?u=1316) κάτι (ελπίζω) ξέρει ...

@ AFam (http://www.avclub.gr/forum/member.php?u=1316):
Ή κάνω λάθος;;;

the_player
20-01-2011, 17:11
αν και off topic, εγώ όσους γνωστούς έχω που έχουν NOVA και είναι πάνω από 10 όλοι μα όλοι δυσανασχετούν με τις πολιτικές της εταιρίας.

Τυχαίο;

Α και δεν είναι κανείς μέλος του forum μας...
Δυσανασχετούν γιατί πληρώνουν πολυ λίγα, ενώ η εταιρεία τους προσφέρει τόσα πολλά..

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
20-01-2011, 17:22
Δυσανασχετούν γιατί πληρώνουν πολυ λίγα, ενώ η εταιρεία τους προσφέρει τόσα πολλά..

να σταματησουν να πληρωνουν-δεν ειναι υποχρεωμενοι να παραμεινουν συνδρομητες εαν το περιεχομενο δεν τους ικανοποιει.
ενα τηλεφωνο στα κεντρικα της εταιριας,δηλωνεις διακοπη συνδρομης και καθαρισες...:ears:

GEORGE M.
20-01-2011, 17:28
Για να το λέει ο AFam (http://www.avclub.gr/forum/member.php?u=1316) κάτι (ελπίζω) ξέρει ...

@ AFam (http://www.avclub.gr/forum/member.php?u=1316):
Ή κάνω λάθος;;;

να μας πει ο κ. AFam τι ξερει να να αφησει τις σποντες.... :ernaehrung004:

AFam
20-01-2011, 17:38
Το μέλλον θα δείξει....

johns
20-01-2011, 17:50
Παιδιά εμένα όσοι γνωστοί μου έχουν μια χαρά ευχαριστημένοι είναι και ειδικά τώρα που έχουν HD. Τόσο καιρό όλο πήγαινα αλλού να δώ μπαλίτσα αλλά τώρα με το in a box λέω μήπως το δοκιμάσω και μετά βλέπουμε!

the_player
20-01-2011, 18:03
να σταματησουν να πληρωνουν-δεν ειναι υποχρεωμενοι να παραμεινουν συνδρομητες εαν το περιεχομενο δεν τους ικανοποιει.
ενα τηλεφωνο στα κεντρικα της εταιριας,δηλωνεις διακοπη συνδρομης και καθαρισες...:ears:
Να κάνουν διακοπή συνδρομής και να πάρουν...τι; Οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν οτι υπάρχουν εναλλακτικές, πόσο μάλλον για πακέτα τύπου sky. Θυμάμαι οταν είχα πρωτοβάλει πιάτο με μοτερ στο μπαλκόνι πριν κάτι χρόνια είχε μαζευτεί στα μπαλκόνια η μισή γειτονιά και κοιτούσαν σα χάνοι λες και θα βάζαμε καμια βόμβα. Απορώ αν εστω οι μισοί κατάλαβαν οτι αυτό λέγεται ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΚΑΤΟΠΤΡΟ. Αφού είμαστε απολίτιστοι σα λαος, τι να συζητάμε τώρα. Τα χω τονίσει και σε παλιο ποστ σε άλλο thread, το τί συζητάμε εμείς εδώ μεσα δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τον έξω κόσμο. Είμαστε ούτε το 20% του πληθυσμού, και ο πληθυσμός δε ξέρει τι του γίνεται. Παιδεία μηδεν, γνώσεις μηδεν και οτι του σερβιρουν το τρωει. Σε οσους π.χ εχω πει οτι αλβανικό πακετο εχει το ελληνικο πρωταθλημα δεν ειχαν ιδεα. Νοβα σου λεει ο αλλος θα βαλω νοβα και θα βλεπω μπαλα. Το οτι η νοβα ειναι συνδρομητικη δορυφορικη τηλεοραση αναμεσα σε ΠΟΛΛΕΣ συνδρομητικες δορυφορικες τηλεορασεις, κοβω οτι πολυ λιγοι ξερουν.
Εδω το προβλημα μας δεν ειναι το τι θα κανει ο λαος ο οποιος ειναι αδαης, αλλα η εταιρεια η οποια δουλευει ψιλο γαζι αυτον το λαο..

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
20-01-2011, 18:17
Να κάνουν διακοπή συνδρομής και να πάρουν...τι;

ΤΙ-ΠΟ-ΤΕ...
πολυτελεια ειναι και οποιος μπορει και θελει βαζει.
διαφορετικα επιλεγεις καποιο πακετο του εξωτερικου που νομιζεις οτι σε καλυπτει καλυτερα θεματικα και οικονομικα.
ουτε σε εμενα αρεσει η οικονομικη πολιτικη της εταιριας,αλλα δεν ειμαι υποχρεωμενος να την ακολουθησω εφοσον δεν μου αρεσει.
δεν γινεται να εχουμε οτι μας αρεσει στην τιμη που εμεις θελουμε...:2thumb22sup:

the_player
20-01-2011, 18:22
ΤΙ-ΠΟ-ΤΕ...
πολυτελεια ειναι και οποιος μπορει και θελει βαζει.
διαφορετικα επιλεγεις καποιο πακετο του εξωτερικου που νομιζεις οτι σε καλυπτει καλυτερα θεματικα και οικονομικα.
Δεν μιλάω για μενα φιλε μου αλλά για το μεσο έλληνα που δεν ξερει τι του γινεται. Αν παρατηρησεις θα δεις οτι μπαινουν πλεον στο site ολο και περισσοτεροι που ρωτανε "να βαλω αυτο, να βαλω εκεινο;".. Ζηταει να μαθει ο κοσμος, ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ και εκει παταει η κυρα νοβα...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
20-01-2011, 18:28
Δεν μιλάω για μενα φιλε μου αλλά για το μεσο έλληνα που δεν ξερει τι του γινεται. Αν παρατηρησεις θα δεις οτι μπαινουν πλεον στο site ολο και περισσοτεροι που ρωτανε "να βαλω αυτο, να βαλω εκεινο;".. Ζηταει να μαθει ο κοσμος, ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ και εκει παταει η κυρα νοβα...

ε καλα τωρα-μην χρεωσουμε και την μη-διαφημιση των ξενων μπουκετων στην νοβα...
οποιος θελει να ψαχτει,την βρισκει την ακρη....:2thumb22sup:

the_player
20-01-2011, 18:29
Το έγραψα πριν....

Εδω το προβλημα μας δεν ειναι το τι θα κανει ο λαος ο οποιος ειναι αδαης, αλλα η εταιρεια η οποια δουλευει ψιλο γαζι αυτον το λαο..
ή μάλλον θα το πω καλύτερα
Το πρόβλημά μας είναι ΚΑΙ ο λαος ο οποίος οτι του δίνουν το παιρνει...

AFam
20-01-2011, 18:31
Ο κάθε πάροχος δραστηριοποιείται στην χώρα καταγωγής του. Είναι ελάχιστα τα πακέτα τα οποία μπορούν να πωληθούν σε άλλη χώρα με νόμιμα παραστατικά (κοινώς απόδειξη αγοράς και πώλησης).

Οπότε στην Ελλάδα μόνο τη Νόβα έχουμε νόμιμα...προς το παρόν.....

the_player
20-01-2011, 18:36
Παιδια τα θεματα δορυφορικης δεν ειναι μονο τα συνδρομητικά. Εγώ μιλάω και για θέματα παιδείας. Δε μπορεί στη Τουρκία κάθε νοικοκυριό να χει το δικό του κάτοπτρο και εδω ακόμα να ψαχνόμαστε τί είναι η δορυφορική...

AFam
20-01-2011, 18:37
Άστο παιχταρά μου, ανοίγουμε τεράστιο θέμα .....

edit : αυτό το Yunanistan βγάζει μάτια.....

the_player
20-01-2011, 18:38
Έχεις δίκιο...

adriana
20-01-2011, 21:06
Όντως είμαστε αρκετά πίσω στο κομμάτι της δορυφορικής. Προσωπικά πίστευα ότι κάτι θα γίνει όταν βγήκε ο Alpha Digital, αλλά τελικά μείνανε όλοι με το...πιάτο στο χέρι.

Καλώς η κακώς αυτήν έχουμε, αυτή εμπιστευόμαστε. Προφανώς και πρέπει να λέμε τα στραβά και να γκρινιάζουμε, ώστε να διορθωθεί, όπως και προφανώς θα πρέπει να τα μαζεύουμε και να φεύγουμε όταν δεν είμαστε χαρούμενοι.

Όσον αφορά το πακέτο το οποίο έβγαλε τώρα η Nova, εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω (δε ξέρω αν το έχω ξαναρωτήσει πιο πριν) είναι τι γίνεται μετά την προπληρωμένη περίοδο. Ξέρει κανείς; Γενικά το σκέφτομαι για δώρο στην αδερφή μου, αλλά μη της φορέσω τσάμπα καμία υποχρέωση. :-)

tsiouficto
20-01-2011, 21:39
Παιδια τα θεματα δορυφορικης δεν ειναι μονο τα συνδρομητικά. Εγώ μιλάω και για θέματα παιδείας. Δε μπορεί στη Τουρκία κάθε νοικοκυριό να χει το δικό του κάτοπτρο και εδω ακόμα να ψαχνόμαστε τί είναι η δορυφορική...

Λίγο χαμηλότεροι τόνοι δεν θα ήταν άσχημο να υπάρχουν. Κατηγορείς δηλαδή το υπόλοιπο 80% (όπως λες) του Ελληνικού πληθυσμό ότι δεν έχουν παιδεία, επειδή δεν γνωρίζει από δορυφορική τηλεόραση? Λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει. Και επίσης μην ξεχνάς ότι οι περισσότεροι από το υπόλοιπο 20% που λες, έχουν Νόβα. Το να είσαι συνδρόμητης της υπηρεσίας δεν είναι νόμος, ούτε ήρθε κανείς να σου βάλει το όπλο στον κρόταφο. Και δεν ξέρω αν η δική σου παιδεία σου έχει υποδείξει να μην είσαι συνδρομιτής της Νόβα, αλλά μάλλον θα πρέπει να την επεκτείνεις λίγο διότι η αντίστοιχη "τηλεπικοινωνιακή" παιδεία θα σε ωθούσε στο να μην έχεις ούτε σταθερό, ούτε κινητό αλλά ούτε και ίντερνετ. Εκτός και άμα ποστάρεις από κάποιον φίλο σου ή ίντερνετ καφέ.
Μπορείς να κατηγορείς την Νόβα, τον ΟΤΕ, την Forthnet και τον Κόκκαλη για τις υπηρεσίες που προσφέρουν, αλλά ούτε εσύ, ούτε και κανένας δε μπορεί να μιλήσει υποτιμητικά με τέτοιο τρόπο για τους γύρω του, επειδή έχει διαφορετική άποψη σε κάτι. Ας σχολιάσουμε λοιπόν το πακέτο της Νόβα, και όχι αυτούς που θα πάνε να το αγοράσουν ή όχι.

outeksero
20-01-2011, 23:13
Όσον αφορά το πακέτο το οποίο έβγαλε τώρα η Nova, εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω (δε ξέρω αν το έχω ξαναρωτήσει πιο πριν) είναι τι γίνεται μετά την προπληρωμένη περίοδο. Ξέρει κανείς; Γενικά το σκέφτομαι για δώρο στην αδερφή μου, αλλά μη της φορέσω τσάμπα καμία υποχρέωση. :-)

Στην σελίδα της nova γράφει χαρακτηριστικά:

Μετά το τέλος της προπληρωμένης συνδρομής, αν επιθυμείτε συνεχίζετε σε όποια υπηρεσία επιλέξετε με την εκάστοτε μηνιαία συνδρομή.

Ωστόσο:
Μετά το πέρας της εν λόγω ελάχιστης διάρκειας κι αν ο
Συνδρομητής δεν ενημερώσει εγγράφως (μέσω τηλεομοιοτυπίας
ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου), ότι επιθυμεί πέραν της συμ-
φωνηθείσας ελάχιστης διάρκειας τη διακοπή των παρεχομένων
υπηρεσιών, η σύμβαση καθίσταται αορίστου χρόνου και η MCH
θα συνεχίσει να παρέχει τις υπηρεσίες της στο Πακέτο που έχει
επιλέξει ο Συνδρομητής, σύμφωνα με τη Συνδρομή που αναφέ-
ρεται στη Σύμβαση Παροχής Συνδρομητικών Ραδιοφωνικών και
Τηλεοπτικών Υπηρεσιών.

Επομένως αγοράζεις κι αν δεν θέλεις να συνεχίσεις: διακόπτεις. Αν συνεχίσεις, η σύμβαση σου είναι αορίστου με αποτέλεσμα να μπορείς να διακόπτεις ΟΠΟΤΕ θελήσεις (ό,τι ισχύει δηλαδή και για όσους έκαναν το αντίστοιχο του Οκτωβρίου -όπως εγώ- με το εξάμηνο προπληρωμένης συνδρομής).

the_player
21-01-2011, 02:40
Λίγο χαμηλότεροι τόνοι δεν θα ήταν άσχημο να υπάρχουν. Κατηγορείς δηλαδή το υπόλοιπο 80% (όπως λες) του Ελληνικού πληθυσμό ότι δεν έχουν παιδεία, επειδή δεν γνωρίζει από δορυφορική τηλεόραση? Λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει. Και επίσης μην ξεχνάς ότι οι περισσότεροι από το υπόλοιπο 20% που λες, έχουν Νόβα. Το να είσαι συνδρόμητης της υπηρεσίας δεν είναι νόμος, ούτε ήρθε κανείς να σου βάλει το όπλο στον κρόταφο. Και δεν ξέρω αν η δική σου παιδεία σου έχει υποδείξει να μην είσαι συνδρομιτής της Νόβα, αλλά μάλλον θα πρέπει να την επεκτείνεις λίγο διότι η αντίστοιχη "τηλεπικοινωνιακή" παιδεία θα σε ωθούσε στο να μην έχεις ούτε σταθερό, ούτε κινητό αλλά ούτε και ίντερνετ. Εκτός και άμα ποστάρεις από κάποιον φίλο σου ή ίντερνετ καφέ.
Μπορείς να κατηγορείς την Νόβα, τον ΟΤΕ, την Forthnet και τον Κόκκαλη για τις υπηρεσίες που προσφέρουν, αλλά ούτε εσύ, ούτε και κανένας δε μπορεί να μιλήσει υποτιμητικά με τέτοιο τρόπο για τους γύρω του, επειδή έχει διαφορετική άποψη σε κάτι. Ας σχολιάσουμε λοιπόν το πακέτο της Νόβα, και όχι αυτούς που θα πάνε να το αγοράσουν ή όχι.
Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται..
Μάλλον εσύ μυγιάστηκες υπερβολικά..ή σε μύγιασε η υπερβολική σοβαρότητα την οποία δεν έχουμε εμείς και έχεις εσύ τίμιε συνδρομητα...
Και για να σε βάλω στο πνεύμα του ποστ που εγραψα γιατι ζητημα να xεις καταλαβει το 10% απ τα γραφομενα μου, μιλαω για τεχνολογικη και δη για ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΗ παιδεια, δε μιλάω για γενική παιδεία..Έχουμε πήξει απο τιμητές της κυρίας εδώ μεσα, λες και εσεις ειστε οι μάγκες κ μεις οι λακαμαδες. Το να λεγονται 5-10 πραγματα που δεν εχουν ειπωθει σας πειραζει, λες και προκειται για σας τους ιδιους προσωπικα. Μιλησα εγω για καποιον συνδρομητη προσωπικα εδω μεσα; Τι πεταγεσαι και λες λοιπόν; Σχολιάζω το επίπεδο του μέσου πολίτη σ αυτο το κωλο κρατος στο οποιο ΑΠΑΙΤΩ να υπαρχουν καποιες ΔΕΔΟΜΕΝΕΣ υπηρεσιες γιατι πληρωνω ο κερατας και ζητω και απ ολους να τις απαιτησουν γιατι ειναι δικαιωμα τους, γιατι ειναι ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ. Εκτός αν θες να μου επιβαλλεις και τι θα λεω και πως να το λεω..
Αν τωρα σε πειραξε που καποιοι λαοι κατατ αλλα "απολιτιστοι" για τους ελληναραδες ειναι χρονια μπροστα απ το "αναπτυσσομενο" ελληνικό κρατος, αυτή είναι η αλήθεια μεγαλε sorry..

tsiouficto
21-01-2011, 03:15
Θυμάμαι οταν είχα πρωτοβάλει πιάτο με μοτερ στο μπαλκόνι πριν κάτι χρόνια είχε μαζευτεί στα μπαλκόνια η μισή γειτονιά και κοιτούσαν σα χάνοι λες και θα βάζαμε καμια βόμβα. Απορώ αν εστω οι μισοί κατάλαβαν οτι αυτό λέγεται ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΚΑΤΟΠΤΡΟ. Αφού είμαστε απολίτιστοι σα λαος, τι να συζητάμε τώρα.

Διάβασε μία ξανά τι έγραψες και μετά ξανασκέψου αν παρεξηγήθηκα επειδή βρίζεις την Νόβα ή επειδή θεωρείς απολίτιστο όποιον δεν ξέρει τι είναι το δορυφορικό κάτοπτρο. Και ναι, έχω την μύγα, διότι ρε φίλε δεν έχω ιδέα από κάτοπτρα. Γιαυτό διαβάζω το φόρουμ. Άμα απαγορεύεται να το διαβάζουν οι "απολίτιστοι", να μας το πεις ένας υπεύθυνος, να με διαγράψει κιόλας. Στα παλιά μου τα παπούτσια την γράφω και την Νόβα και τον ΟΤΕ και το Sky. Όλα είναι τηλεοπτικά μπουκέτα, που απλά προσφέρουν διασκέδαση, ψυχαγωγία και πρόσθετη επιμόρφωση στον τηλεθεατή. Το γιατί αποφασίζω να πληρώνω μία τέτοια υπηρεσία είναι προσωπικό μου θέμα και δεν επιδέχεται συζήτησης. Όσο για το κράτος που πληρώνεις, ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω που κολλάει στην Νόβα και στις υπηρεσίες της. Τι "απαιτείς" δηλαδή να σου κάνει το κράτος? Και τέλος, αυτό που λες για τους "αλλους" που έχουν δορυφορικές, ας μην το πάμε εκεί. Αλήθεια, υπάρχουν τόσα πολλά που έχουμε να ζηλέψουμε από την ανεπτυγμένη και πολιτισμένη κοινωνία των γειτόνων. Να το πούμε στην Ε.Ε. ότι έχουν καλά πιάτα στα σπίτια τους, να πάρουν το ΟΚ να μπουν στην ένωση.

the_player
21-01-2011, 03:33
Όσο για το κράτος που πληρώνεις, ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω που κολλάει στην Νόβα και στις υπηρεσίες της. Τι "απαιτείς" δηλαδή να σου κάνει το κράτος? Και τέλος, αυτό που λες για τους "αλλους" που έχουν δορυφορικές, ας μην το πάμε εκεί. Αλήθεια, υπάρχουν τόσα πολλά που έχουμε να ζηλέψουμε από την ανεπτυγμένη και πολιτισμένη κοινωνία των γειτόνων. Να το πούμε στην Ε.Ε. ότι έχουν καλά πιάτα στα σπίτια τους, να πάρουν το ΟΚ να μπουν στην ένωση.
Αδιαφορώ για το τι πιάτα έχουν οι τουρκοι (προσωπικά αδιαφορώ και για τους ιδιους τους τουρκους). Αυτό που μ ενδιαφέρει εμενα είναι οτι το κρατος τους έχει ανεβασει 4 δορυφόρους, τα κανάλια τους είναι ολα fta, σεβονται ακομα και τον πιο απομακρυσμενο τηλεθεατη που στα βαθη της ανατολης δεν βλεπει τπτ, δινουν υπηρεσιες hd και άλλα πολλά. Εκεί κολλάει αγαπητέ αυτό που είπα περι απαιτησης απ το κρατος. Το ελληνικό χρεωκοπημένο κράτος οχι fta κανάλια δεν μπορεί να προσφέρει, ούτε αναμεταδότες της προκοπής για τα κρατικά δε μπορεί να παρέχει. Τα χουν κάνει πλακακια με την κυρα, και στα π$$$ρια τους για το ποιοι βλέπουν και για το ποιοι δεν βλεπουν καλα. Η δε νοβα περα απ τα ελληνικα, και κάποια άλλα κανάλια τα οποία δεν ξεπερνούν τα 40 τον αριθμό και μιλάει για "τηλεοπτικό υπερθέαμα" την έχει καταβρεί μ αυτή την κατάσταση εδώ και χρόνια, με τις ευλογίες του κράτους φυσικά και αρμέγει κανονικά τον δύσμοιρο τηλεθεατή, ο οποίος δεν έχει και άλλη επιλογή. Δε μπορεί μια ζωή να μαστε άξιοι της μοίρας μας σ αυτόν τον τόπο. Δε μπορεί να κωφευουμε σ αυτα που συμβαινουν γυρω μας, στον υπολοιπο κοσμο. Δε μπορει μια ζωη να μαστε ουραγοι σε ολα. Και επειδη το χω ξαναπει, τα δορυφορικα ειναι για να περναμε την ωρα μας, η ουσια ειναι αλλου, ο ελληνας πρεπει να ξυπνησει αμεσα γιατι οι εποχες του καναπε τελειωσαν και πρεπει καποια στιγμη ν αντιδρασουμε, δεν θα χουμε αλλη επιλογη αλλωστε..
Γι αυτα που γραφεις στην αρχη συμφωνω απολυτως, το εγραψα πιο πανω "ο κοσμος ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ, ζηταει να μάθει" και αυτό ειναι μια καλη ενδειξη, κατι παει να κινηθει...

AS Mocca
21-01-2011, 10:01
Θα μπορούσε να ξεφύγει πολύ εύκολα το θέμα σε ανοιχτή προσωπική αντιπαράθεση, οπότε καλό είναι να μην χαρακτηρίζουμε ανθρώπους άμεσα.

Επίσης το ότι μας δουλεύουν κανονικά εδώ και χρόνια στον κόσμο της δορυφορικής στην Χώρα μας το γνωρίζουμε και δεν είναι κακό να το επαναλαμβάνουμε, ώστε να βλέπουν τουλάχιστον πως δεν τρώμε κουτόχορτο.

Καλημέρα :)

rangers72
21-01-2011, 10:49
θα συμφωνησω σε πολλα με τον φιλο the player εγω οταν παω στο χωριο που ζουν 600 ανθρωποι στην κρητη που εινα μεσα στα βουνα τα καναλια που πιανουν οι ανθρωποι το 2011 ειναι ερτ1 και μεγα με καλη εικονα και αντ1 με χιονια και τιποτα αλλο.για αυτους τους ανθρωπους που αυτη ειναι η διασκεδαση τους τι τηλεοραση εχουν ας μου απαντησει καποιος.δεν μπορει το κρατος να βαλει σε ενα δορυφορο τα ρημαδια τα κρατικα και τα ιδιωτικα να τα βλεπουν με μια καρτα.και μην μου πει κανενας για digea και πρασινα αλογα διοτι εκει η τεχνολογια δεν προκειται να παει ποτε.εγω οταν πηγαινω αγανακτω διοτι ξερω οτι δεν εχω τηλεοραση.και αν το παμε και αλλιως τι θα κοστιζε στην νοβα να δινει στα απομονομενα χωρια καρτες με τα καναλια ας εβαζε και μια συνδρομη για τα τυπικα 3 ευρω.σε ολη την ευρωπη ειναι υποχρεωση του κρατους γαλλια, αυστρια,ελβετια,τσεχια.ουγαρια,πολονια,κλπ να εχουν οι τηλεθεατες τα καναλια τα κρατικα και ιδιωτικα ελευθερα απο τον δορυφορο με μια καρτα.που ειναι το ενδιαφερον του κρατους για τον πολιτη αλλα να παιρνει η ερτ καθε μηνα τα τελη ειναι καλα.ας ξυπνησουμε ολοι διοτι τοσα χρονια κοιμομαστε ευχαριστημενοι οτι ολα πανε καλα αμ δε πανε και τωρα το πηραμε χαμπαρι.συγνωμη για το off topic αλλα ορισμενα πραγματα ας ακουγονται επιτελους.

tsiouficto
21-01-2011, 13:13
Sorry από όλους και από τον player αν ξέφυγε η συζήτηση. Δεν έχετε άδικο σε αυτό που λέτε για τις απομακρυσμένες περιοχές. Ίσως να μην το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι. Αλλά όσο αφορά την Νόβα, οι περισσότεροι που δίνουμε τα 60€ τον μήνα ξέρουμε πολύ καλά ότι τα μισά τα δίνουμε τσάμπα. Αλλά το ίδιο δεν γίνεται και με άλλες υπηρεσίες? Μήπως αξίζουν τα 40€ για ίντερνετ, όταν τα κέντρα δεν εγγυόνται ούτε τις μισές ταχύτητες? Αξίζει να πληρώνεις εν έτη 2011 πάγιο στον ΟΤΕ? Αξίζει να πληρώνεις την ΕΡΤ μέσω ΔΕΗ? Το ότι το κάνουμε, δεν σημαινει ότι δεν "νιώθουμε". Δεν θα την συνεχίσω άλλο την αντιπαράθεση διότι βγαίνω εκτός θέματος. Sorry και πάλι.

the_player
21-01-2011, 13:46
Κανένα πρόβλημα φιλε tsiouficto. Είναι αλήθεια οτι τα ζορια τα τρωνε οι κατοικοι της επαρχιας, οι κατοικοι εξω απ τα αστικα κεντρα, οι οποιοι πραγματικα ειναι πολιτες β και γ κατηγοριας. Το διαπιστωνω και γω καθε που παω στο χωριο μου, χριστουγεννα, πασχα κ.ο.κ. Απορω πως μπορουν αυτοι οι ανθρωποι να αισθανονται ελληνες τη στιγμη που απ την ιδια τους την πατριδα ειναι απομονωμενοι. Καθε που βγαινεις απ το λεκανοπεδιο, λες και πας σε αλλο πλανητη...Τεσπα μιλωντας γενικά οι υπηρεσιες που "απολαμβανουμε" σαν πολιτες ειναι υπηρεσιες ιμιτασιον, σκυβουμε το κεφαλι σα ραγιαδες και υπομενουμε. Μιλωντας για το θεμα της νοβας, γιατι αυτο ειναι το τοπικ εδω, οφειλετε εσεις οι συνδρομητες πρωτα απ ολα στον ιδιο σας τον εαυτο σαν πληρωτες, να απαιτησετε απ την εταιρεια αυτη να βαλει περισσότερα κανάλια (γιατί να κατεβάσει τη συνδρομή δε βλεπω). Πληρωνετε που πληρωνετε, τλχιστον να εισπρατετε "κατι", να παιρνετε μια ικανοποιηση ποιοτικων υπηρεσιων. Αυτές είναι οι απόψεις μου, η αγανάκτησή μου έχει να κάνει με το οτι σαν λαος ακόμα κοιμόμαστε. Δε μας λείπει τπτ, ουτε νοημοσυνη, ουτε τπτ, απλα κοιμομαστε. Μονο να συνελθουμε οσο πιο γρηγορα γινεται...

tsiouficto
21-01-2011, 18:04
Απλά θέτεις δύο θέματα που δεν πολυσυνδέονται μεταξύ τους. Η Νόβα όντως έχει ακριβές τιμές, και οι προσφορές που πετάει κατά καιρούς είναι αστείες. Από κει και πέρα, ναι, το κράτος θα έπρεπε να έχει σηκώσει τα 7 κρατικά κανάλια ελεύθερα σε έναν δορυφόρο. Αλλά ΜΟΝΟ τα κρατικά. Και αυτό το λέω γιατί οι φωστήρες των ιδιωτικών σίγουρα θα ζητήσουν λεφτά για να μπουν στο μπουκέτο. Και εκεί θα είναι το τραγικό της υπόθεσης, να πληρώνουμε την ΕΡΤ για να πληρώνει τα ΕΛΕΥΘΕΡΑ ιδιωτικά για να μεταδίδονται σε απομακρυσμένες περιοχές. Με λίγα λόγια, έμμεσα τα ελεύθερα θα γίνουν συνδρομητικά. Αλλά που μυαλό να καταλάβουν ότι περισσότερα μάτια σημαίνει και περισσότερες/ακριβότερες διαφημίσεις.

adriana
21-01-2011, 18:55
το κράτος θα έπρεπε να έχει σηκώσει τα 7 κρατικά κανάλια ελεύθερα σε έναν δορυφόρο

Αυτός νόμιζα ότι ήταν ο σκοπός του Hellas Sat, αλλά τελικά δεν έγινε κάτι τέτοιο και στο τέλος πέρασε σαν ιδιοκτησία στον ΟΤΕ και κατ' επέκταση στην DT.

Τώρα όσον αφορά το θέμα μας @outeksero, ευχαριστώ για την απάντηση σχετικά με τι γίνεται μετά τη λήξη της προπληρωμένης περιόδου. Νομίζω πως κατάλαβα, αν και αυτό που με αφορούσε κυρίως είναι αν έχει δεσμεύσεις ή όχι και αν τα λες καλά, δεν έχει. Ευχαριστώ!

johns
21-01-2011, 21:24
άμα δεν έχει δέσμευση σημαίνει ότι σου μέχει κι ο εξοπλισμός αν θες να τον χρησιμοποιήσεις με την υπηρεσία αργότερα. Αν θες να ξαναπάρεις πχ μόνο για 4 μήνες τα αθλητικά χωρίς τον εξοπλισμό γίνεται? και να ναι ξέρει κανείς ποσο?

the_player
21-01-2011, 22:08
Απλά θέτεις δύο θέματα που δεν πολυσυνδέονται μεταξύ τους. Η Νόβα όντως έχει ακριβές τιμές, και οι προσφορές που πετάει κατά καιρούς είναι αστείες. Από κει και πέρα, ναι, το κράτος θα έπρεπε να έχει σηκώσει τα 7 κρατικά κανάλια ελεύθερα σε έναν δορυφόρο. Αλλά ΜΟΝΟ τα κρατικά. Και αυτό το λέω γιατί οι φωστήρες των ιδιωτικών σίγουρα θα ζητήσουν λεφτά για να μπουν στο μπουκέτο. Και εκεί θα είναι το τραγικό της υπόθεσης, να πληρώνουμε την ΕΡΤ για να πληρώνει τα ΕΛΕΥΘΕΡΑ ιδιωτικά για να μεταδίδονται σε απομακρυσμένες περιοχές. Με λίγα λόγια, έμμεσα τα ελεύθερα θα γίνουν συνδρομητικά. Αλλά που μυαλό να καταλάβουν ότι περισσότερα μάτια σημαίνει και περισσότερες/ακριβότερες διαφημίσεις.
Ο περιφημος ελληνικος δορυφορος γι αυτο το σκοπο ανεβηκε. Για να εξυπηρετησει τον ελληνα πολιτη. Αλλο αν κατεληξε να εξυπηρετει τον βουλγαρο, τον ρουμανο κλπ..Τελικά, θα εξυπηρετήσει τον έλληνα, αλλά και παλι με το αζημιωτο μεσω του conn-x. Πότε θα δούμε επιτέλους πανελλαδικά καθαρή και ελεύθερη τηλεόραση, απορώ. Μάλλον ποτέ, αν και οι φωστηρες της ψηφιακης μας λενε οτι θα καλυψουν πανελλαδικα. Πλεον δεν πιστευω κανενα. Αυτα τα ολιγα γιατι θα πω περισσότερα και δε θελω να ξεφευγω..

johns
23-01-2011, 13:51
Άπο οσο είχα διαβάσει σε ένα δημοσίευμα στο ΠΑΡΟΝ για καταγγελίες του ΟΤΕ προς τη Νόβα, έλεγε ότι η νόβα έχει βοηθήσει στην αναμετάδοση του σήματος των επίγειων καναλιών στην επαρχεία, ακριβώς επειδή δεν υπάρχει αυτή η πανελλαδική μετάδοση που να καλύπτει όλη την επικράτεια.

adriana
25-01-2011, 00:25
Αν θες να ξαναπάρεις πχ μόνο για 4 μήνες τα αθλητικά χωρίς τον εξοπλισμό γίνεται? και να ναι ξέρει κανείς ποσο?

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι μετά την λήξη της προπληρωμένης περιόδου συνεχίζεις να πληρώνεις ανά μήνα, ανάλογα με το πακέτο που έχεις. ποιά είναι ακριβώς η τιμή δε ξέρω.

johns
27-01-2011, 15:34
και δεν έχει δέσμευση για κάποιο διάστημα? Μπορώ δηλ να πληρώσω ένα μήνα για τα αθλητικά, και μετά να πληρώσω ένα μήνα για τα cinema και μετά να το κόψω και μετά από 2 μήνες να βάλω πάλι τα αθλητικά? Καλή φάση τότε. Δοκιμάζεις λίγο απ'ολα και βλέπεις! Που ξέρεις μπορεί να κολλήσω και με κανένα national geographic και να βλέπω τον ελεφαντίτσο με την ελεφαντίτσα να... σε HD!!!! ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

trekadir
03-02-2011, 20:36
Εγώ από όσο κατάλαβα μετά την λήξη του προπληρωμένου χρόνου μπορείς να πας σε όποιο πακέτο θες και να πληρώνεις τα χρήματα του πακέτου αυτού. Όχι δηλαδή να μείνεις στο πακέτο που ήσουν όταν έληξε ο προπληρωμένος. Νομίζω ότι έτσι συμφέρει και καλύτερα .

tolisspi
03-02-2011, 21:35
το ερωτημα ειναι ο προπληρωμενος χρονος ειναι 30 ημερες ή ειναι απο 1-30 του καθε μηνα? δηλαδη εαν ανανεωσης το πακετο στις 10 του μηνα θα παιζει εως τις 30 του τρεχοντος μηνα ή μεχρι τις 10 του επομενου μηνα?

adriana
03-02-2011, 23:40
Τελικά όσο και να ρωτήσω πάλι δε θα έχω ρωτήσει αρκετά. Κάπου είχα δει ένα αρκετά διαφωτιστικό ποστ, αλλά δε θυμάμαι να το αναφέρει αυτό. Το μόνο που έλεγε είναι ότι συνεχίζεις σαν να έχεις σύμβαση αορίστου χρόνου. Σε αυτές τις συμβάσεις πως είναι; Δεν εξαρτάται από το πότε ξεκίνησες να έχεις πρόσβαση στην υπηρεσία; Νομίζω πως έτσι είναι.

Serafeim Karakostas
04-02-2011, 03:45
Αν θέλεις, συνεχίζεις μετά το πέρας του προπληρωμένου. Και όποτε επιθυμείς, το διακόπτεις.

vasilik
04-02-2011, 20:03
Καλησπέρα,

Εϊναι δυνατόν να σου έρθει πρόστιμο 100 ευρώ επειδή δεν έχεις ενεργοποιήσει την κάρτα της Nova σε σύντομο χρονικό διάστημα έχοντας πάρει την προσφορά Forthnet+Nova και ενώ πληρώνεις τους λογαριασμούς? Δεν ξέρω λεπτομέρειες για να σας πω ακριβώς, αλλά ενημερώθηκα από συγγενή μου και σας ρωτώ να μου πείτε εαν ξέρετε τι μπορεί να έχει συμβεί για να ξέρω τι να τον συμβουλεύσω.

adriana
05-02-2011, 00:20
Δεν το έχω ξανακούσει αυτό. Μήπως ο συγγενής το μετάνιωσε και ζήτησε διακοπή της υπηρεσίας; Τότε ξέρω ότι έχει τέλος διακοπής, όχι επειδή έχεις αργήσει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία....

vasilik
05-02-2011, 01:49
Όχι δεν είχε ζητήσει διακοπή...
Έχω την υποψία διαβάζοντας σε κάποιο άλλο θέμα, ότι αυτό συμβαίνει όταν συνδυάσεις την nova με άλλο πακέτο Forthnet εκτός του Full Double Play. Αλλά τα παιδιά όντως είχαν το Full οπότε έχει πλάκα να έκανε καμια βλακεία ο υπαλληλος που συμπλήρωνε την αίτηση και να τους έριξε σε άλλο πρόγραμμα της forthnet. Υποθέσεις κάνω μέχρι να δούμε τι συμβαίνει...

GEORGE M.
09-02-2011, 01:25
πριν λιγες μερες με τηλεφωνησαν και μου εκαναν μια 'προσφορα' με δωρο τον δεκτη το πιατο την επανασυνδεση και τα HD καναλια(?) αν θυμαμαι καλα.
μπααα....

konstantinosgala
15-03-2011, 22:54
Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε τι ισχύει?
Στο site της nova λέει 149 ευρώ για τον pvr 865.
http://www.nova.gr/el-gr/products/1685-.cmt? Η τιμή που αναφέρει είναι για τους καινούργιους ή και για τους υφιστάμενους συνδρομητές τους.
Ευχαριστώ

BigRed
15-03-2011, 23:07
Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε τι ισχύει?
Στο site της nova λέει 149 ευρώ για τον pvr 865.
http://www.nova.gr/el-gr/products/1685-.cmt? Η τιμή που αναφέρει είναι για τους καινούργιους ή και για τους υφιστάμενους συνδρομητές τους.
Ευχαριστώ

Είναι για νέους.......
Γι'αυτό από μένα -bye--bye- γοβα κ' μαζί με αυτή -bye--bye- forthnet!!!

konstantinosgala
15-03-2011, 23:10
Για τους υφιστάμενους τι ισχύει για αγορά του pvr 865?

craven
16-03-2011, 14:11
Σε κατάστημα μου είχαν πει για 189 σε προσφορά (αν θυμάμαι καλά.. δηλαδή 40 πάνω) για τους παλιούς για το pvr 865 και μάλιστα με 12μηνο νέο συμβόλαιο.

Βέβαια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει ΚΑΙ να δώσω παραπάνω απο έναν νέο χρήστη εφόσον έχει λήξει το 12μηνό μου και στην Nova και στην Forthnet ΚΑΙ επιπλέον να υποχρεωθώ σε 12μηνο αλλά τέλοσπάντων. Φυσικά δεν δέχτηκα και έφυγα. Δεν ξέρω αν ήταν προσωρινή "προσφορά" ή όχι. Ταινίες δεν βλέπω στο novacinema, digea υπάρχει για τα κανάλια, είμαι ντοκυμαντεράκιας (science περισσότερο) αλλά πλέον έχω βαρεθεί να βλέπω για τον B Παγκόσμιο και τους Ναζί, για τον Γητευτή των σκύλων, για ψαρέματα, για φορτηγά στον πάγο και για ανακατασκευές αυτοκινήτων ή μηχανών (που και που πετάνε και τίποτα να με ενδιαφέρει που βέβαια το έχουν χιλιοπαίξει), το Ελληνικό πρωτάθλημα πάει κατά διαόλου και τελειώνει κιόλας σε λίγο και είμαι λοιπόν στο δίλημμα (όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι) αν θα διακόψω ή όχι (ειδικά με τα καθημερινά τηλέφωνα από άλλους ISP με τιμές κατά πολύ χαμηλότερες απ της forthnet ακόμα και με το -20%). Αυτό όταν είσαι σε τέτοιο δίλημμα πάντα εξαρτάται απ το αν θα κάνει κάτι η εταιρία να σε κρατήσει αλλά κάτι τέτοιο δεν φαίνεται να την ενδιαφέρει την Nova οπότε δυστυχώς φτάνω όλο και πιο κοντά στην αποχώρηση...

BigRed
17-03-2011, 11:45
Για τους υφιστάμενους τι ισχύει για αγορά του pvr 865?

Σε συνεχείς ενοχλήσεις, από μέρους μου, προς την γοβα :smash: το μόνο που κατάφερα ήταν να μου δώσουν τον pvr στην τιμή των 149 ευρό :award: αγοράζοντάς τον όμως μόνο από αυτούς...
Δηλαδή, δεν μπορούσα να τον πάρω από κάποιο κατάστημα forthnet...:HTEHETH63: για να τον πάρω στο χέρι...
Αλλά, με έβαζε στο μικρότερο πακέτο, χωρίς την προσφορά για νέους (ενώ έχω κλείσει το 12μηνο) με τιμή 47 ευρό κ' όχι με 41...
Γι'αυτό κ' εγώ τους είπα:-bye--bye--bye-

AS Mocca
17-03-2011, 13:02
και γιατί δε κάνεις νέα συνδρομή στο όνομα ενός συγγενή;

BigRed
17-03-2011, 22:45
και γιατί δε κάνεις νέα συνδρομή στο όνομα ενός συγγενή;

+1 Σωστοοοοόςςςς....:a0210:
1ον γιατί το τηλέφωνο το έχω με τιμολόγιο....
2ον γιατί δεν μου αρέσει αυτό το "παλιός" κ' "νέος" συνδρομητής....
Τέλειωσε το συμβόλαιο που είχα μαζί σας??? διαπραγματευώμαστε ένα καινούργιο σαν ΝΕΟΣ συνδρομητής....:music-smiley-005:
Αλλά μάλλον αυτοί προτημούν να χάσουν τους παλιούς για να κερδίσουν καινούργιους....:smash:
Δεν πειράζει...τους ευχαριστώ για τον εξοπλισμό...:award:

AS Mocca
18-03-2011, 10:48
Εγώ πιστεύω πως αν είχες ανύπαντρη κάρτα και τους έλεγες να την παντρέψεις, θα δεχόντουσαν να σου δώσουν την προσφορά.

BigRed
18-03-2011, 19:17
Εγώ πιστεύω πως αν είχες ανύπαντρη κάρτα και τους έλεγες να την παντρέψεις, θα δεχόντουσαν να σου δώσουν την προσφορά.

Παντρεμένος είμουν....:smash:
Τώρα, βέβαια, πήρα διαζύγιο:music-smiley-005:-bye-
Τώρα θα περιμένω να μου δώσουν τον εξοπλισμό όλον δωρεαν:award:

fragol
19-03-2011, 13:26
Πως τον ελεγαν τον δικηγορο ??

matilda
28-05-2011, 20:12
Αγαπητοί συμνφορουμίτες την βοήθειά σας....την επόμενη εβδομάδα λήγει η ετήσια προσφορά που είχα 2play + Nova sport pack και τα δυο στο όνομα της συζύγου.Για να επωφεληθώ της νέας προσφοράς (2play economy + sport pack στα 53.90) επισκέφτηκα ένα κατάστημα της Forthnet στο οποίο είχα κάνει το συμβόλαιο της Nova και ζητάω μετά την λήξη της προσφοράς στο όνομα της γυναίκας την νέα προσφορά στο όνομα το δικό μου μιας και δεν ήμουν ποτέ συνδρομητής της Nova.H απάντηση ήταν αρνητική γιατί λένε το συγκεκριμένο τηλ.νούμερο έχει συνδιάσει ήδη προνόμιο και δεν δικαιούται άλλο.Γνωρίζεται αν έχουν δίκιο ή μήπως δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί εγώ άλλα διαβάζω στα ψιλά γράμματα

Σημειώσεις:
1. Η προσφορά 'Forthnet 2play + Nova Start pack στην τιμή του Forthnet 2play για 12 μήνες' ισχύει για αιτήσεις έως και 31/05/11 με 12μηνη δέσμευση. Μετά το πέρας του 12μηνου οι τιμές και στις 2 υπηρεσίες διαμορφώνονται σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο (με 20% έκπτωση και στις 2 υπηρεσίες για πάντα).
2. Η προσφορά 'Forthnet 2play Economy + Nova Sports pack με 53,90€ για 18 μήνες' ισχύει για αιτήσεις έως και 30/06/11 με 18μηνη δέσμευση. Μετά το πέρας του 18μηνου οι τιμές και στις 2 υπηρεσίες διαμορφώνονται σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο (με 20% έκπτωση και στις 2 υπηρεσίες για πάντα).
3. Η προσφορά του Δωρεάν εξοπλισμού NovaBox HD 831 και του Δορυφορικού πιάτου ισχύει ΜΟΝΟ για νέους συνδρομητές Nova που θα αιτηθούν του Προνομίου για πρώτη φορά.
4. Οι παραπάνω τιμές είναι τελικές και συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. 23%.
5. Αφορά αποκλειστικά σε νέους και υφιστάμενους συνδρομητές Forthnet & Nova, που αποκτούν πρώτη φορά συνδυασμό υπηρεσιών Forthnet & Nova μαζί.
6. Η παροχή του wifi router αφορά σε νέους συνδρομητές Forthnet.
7. Τέλος ενεργοποίησης για ενεργή τηλεφωνική γραμμή: 29,90€.
8. Μηνιαίο τέλος της υπηρεσίας HD:4.99€, 2 μήνες δωρεάν HD για νέους συνδρομητές Nova.

AFam
29-05-2011, 01:42
Σωστά σου απάντησαν, την απάντηση την επιβεβαιώνεις και μόνος σου με τα κόκκινα γράμματα...

matilda
29-05-2011, 15:49
Συγγνώμη αλλά μιας και το όνομά μου δεν έχει καταχωρηθεί ποτέ στο πελατολόγιο της Forthnet ή της Nova πως γίνεται να χρεώνομαι ότι ήδη έχω εκμεταλλευτεί προνόμιο?Δηλ. αν θελήσω να μεταβιβάσω το τηλ. μου αυτός που θα το πάρει δεν θα έχει ποτέ την δυνατότητα να επωφεληθεί προσφορά της Nova?

aenaos15
29-05-2011, 16:40
Συμφωνα με την Nova μαλλον δεν θα εχει.... Τι να πω; μονο εδω γινονται αυτα.....

Serafeim Karakostas
29-05-2011, 16:43
Συγγνώμη αλλά μιας και το όνομά μου δεν έχει καταχωρηθεί ποτέ στο πελατολόγιο της Forthnet ή της Nova πως γίνεται να χρεώνομαι ότι ήδη έχω εκμεταλλευτεί προνόμιο?Δηλ. αν θελήσω να μεταβιβάσω το τηλ. μου αυτός που θα το πάρει δεν θα έχει ποτέ την δυνατότητα να επωφεληθεί προσφορά της Nova?
Στον ίδιο αριθμό τηλεφώνου θες το προνόμιο;

matilda
29-05-2011, 17:52
Ναι αλλά αφού προηγηθεί μεταβίβαση απο το όνομα της συζύγου μου στο δικό μου.

matilda
29-05-2011, 18:05
Συμφωνα με την Nova μαλλον δεν θα εχει.... Τι να πω; μονο εδω γινονται αυτα.....

Δεν πειράζει , απο βδομάδα ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ Nova.....-bye--bye--bye-

Ευτυχώς υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές :coool:

Serafeim Karakostas
29-05-2011, 18:18
Ναι αλλά αφού προηγηθεί μεταβίβαση απο το όνομα της συζύγου μου στο δικό μου.
Και τι σχέση μπορεί να έχει αυτό, αφού ο αριθμός είναι ο ίδιος; Πραγματικά ώρες ώρες είναι να απορεί κανείς με αυτά που γράφονται...

satfinder
29-05-2011, 18:36
Σχεδόν το ίδιο θέμα είχα κι εγω !!!

Η διαφορά ήταν πως η προϋπάρχουσα προσφορά ήταν σε άλλο τηλεφωνικό αριθμό ! Και αυτό ήταν η βάση διαπραγμάτευσης μου...
Στην πορεία μου έφερναν προφάσεις, αλλά στο τέλος στην απειλή διακοπής... υπέκυψαν ;)

Στο δικό σου πρόβλημα το μειονέκτημα (σχεδόν αφοπλιστικό της nova-forthnet) είναι πως αφορά τον ίδιο αριθμό ο οποίος έχει ξανασυνδιάσει προσφορά :(

petasis
29-05-2011, 19:22
Δεν πειράζει , απο βδομάδα ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ Nova.....-bye--bye--bye-

Ευτυχώς υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές :coool:

Τι θα γίνει από βδομάδα; Ξεκινάει ο ΟΤΕ;

matilda
29-05-2011, 20:47
Και τι σχέση μπορεί να έχει αυτό, αφού ο αριθμός είναι ο ίδιος; Πραγματικά ώρες ώρες είναι να απορεί κανείς με αυτά που γράφονται...

Δηλ.αν ένα νούμερο είχε εκμεταλλευτεί κάποια προσφορά της Nova και μεταβιβαστεί σε κάποιον νέο κάτοχό του αυτός ο ''μαύρος'' δεν θα έχει δικαίωμα να επωφεληθεί ποτέ του κάποια προσφορά της Nova γιατί το νούμερο έχει ''καεί'' ?

Έλεος δηλ. είναι λογική αυτή για να απορείς κιόλας?

Serafeim Karakostas
30-05-2011, 01:07
Μου αρέσει που ακόμη επιμένεις ότι έχεις δίκιο...

petasis
30-05-2011, 01:15
Δηλ.αν ένα νούμερο είχε εκμεταλλευτεί κάποια προσφορά της Nova και μεταβιβαστεί σε κάποιον νέο κάτοχό του αυτός ο ''μαύρος'' δεν θα έχει δικαίωμα να επωφεληθεί ποτέ του κάποια προσφορά της Nova γιατί το νούμερο έχει ''καεί'' ?

Φαντάζομαι, όταν θα γίνει κάτι τέτοιο, θα δοθεί και λύση από την νόβα.

Serafeim Karakostas
30-05-2011, 01:16
Ακριβώς.

Stejo
31-05-2011, 02:20
Εγώ πάντως που είχα την ίδια προσφορά έκανα ήδη αίτηση διακοπής τώρα που τελειώνει, και αν μέχρι τον Αύγουστο δεν κάνουν κάποια καλή προσφορά για υπάρχοντες συνδρομητές, θα κόψω και τη forthnet και θα γυρίσω σε οτέ που και καλύτερος πάροχος είναι από πλευράς ίντερνετ αλλά και δίνει το conn-x tv με 15 ευρώ.

sakels
31-05-2011, 03:57
φθηνο το κονεξ τβ δε λεω (τα 27 ευρω βεβαια της κανονικης συνδρομης ειναι πολλα) αλλα χωρις καναλια τυπου νοβα σινεμα δε γινεται φαση νομιζω..

dimx2
31-05-2011, 18:16
φθηνο το κονεξ τβ δε λεω (τα 27 ευρω βεβαια της κανονικης συνδρομης ειναι πολλα) αλλα χωρις καναλια τυπου νοβα σινεμα δε γινεται φαση νομιζω..δεν ξέρω για ταινίες, αλλά στα documentaries τα σπάει όπως και στα αθλητικά :rifle:

petasis
31-05-2011, 19:43
δεν ξέρω για ταινίες, αλλά στα documentaries τα σπάει όπως και στα αθλητικά :rifle:

Ποια κανάλια documentaries έχει ο ΟΤΕ;

chriap
31-05-2011, 22:08
Εδώ (http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Tv)λίγο που κοίταξα λέει ότι έχει 3 Discovery και το NatGeo Wild. Δεν το λες και τεράστια ποικιλία.

johns
31-05-2011, 23:28
Γενικά εκτός από τα αθλητικά που έχει κάποια συμβόλαια νομίζω ότι είναι αρκετά άδειο και σε παιδικά, και σε ντοκιμαντέρ αλλά κυρίως σε ταινίες.

dimx2
01-06-2011, 00:21
Εδώ (http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Tv)λίγο που κοίταξα λέει ότι έχει 3 Discovery και το NatGeo Wild. Δεν το λες και τεράστια ποικιλία.ναι έχει τα 5 discovery και το nat wild, για μένα τα θεματικά του discovery είναι όλα τα λεφτά, προσωπικά πχ έχω λιώσει το ID + ότι έχει και τα on demand. Αθλητικά ανάλογα τι βλέπει ο καθένας το connx π.χ έχει γερμανικό, ιταλικό (α+β), ισπανικό, αμερικάνικο, βραζιλιάνικο και το copalibertadores. Όπως και από μηχανοκίνητο νομίζω έχει όλο το πακετάκι. Κι από σειρές καλά τα πάει αλλά δεν βλέπω από εκεί η από το nova και δεν ξέρω. Ταινίες ναι από κανάλια είναι σαφώς πίσω αλλά και πάλι με το on demand (film express (http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Video/filmExpress) και film club (http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Video/filmClub)) που έχει καλύπτετε. Σε παιδικά και μόνο που το nova έχει το cartoon network είναι πολύ μπροστά ;)

sakels
01-06-2011, 03:01
επισης το discovery world δεν εχει υποτιτλους,
το film club ειναι μετριοτατο και αξιζει μονο για τις σειρες αν και πλεον για το το εχεις πληρωνεισ +5 ευρω δηλαδη 15+5=20 η 27+5=32 ευρω...
το film express χρεωνει 3 ευρω την ταινια............
στα παιδικα το kidsco νομιζω πως δεν πολυ λεει.....
λειπουν τα mega ant1 κλπ..
και τελικα στα αθλητικα οντως η κατασταση ειναι καλουτσικη.
γενικά η φαση ειναι παρατημένη.

malakudi
01-06-2011, 11:26

Φίλε μου, το να προσπαθείς να "ξεγελάσεις" το σύστημα για να πάρεις ξανά την προσφορά είναι θεμιτό, αλλά το να ενοχλείσαι επειδή τελικά δε τα κατάφερες, δεν είναι. Με αυτή τη λογική, την άλλη χρονιά θα τα μετέφερες σε παππού/γιαγιά/παιδιά και πάει λέγοντας.

Φυσικά αν πραγματικά έχει γίνει μεταφορά του αριθμού σε άλλο χρήστη (θα φαίνεται πχ από τη διεύθυνση), θα υπάρξει η λύση.

dimx2
01-06-2011, 13:38
επισης το discovery world δεν εχει υποτιτλους,
το film club ειναι μετριοτατο και αξιζει μονο για τις σειρες αν και πλεον για το το εχεις πληρωνεισ +5 ευρω δηλαδη 15+5=20 η 27+5=32 ευρω...
το film express χρεωνει 3 ευρω την ταινια............
στα παιδικα το kidsco νομιζω πως δεν πολυ λεει.....
λειπουν τα mega ant1 κλπ..
και τελικα στα αθλητικα οντως η κατασταση ειναι καλουτσικη.
γενικά η φαση ειναι παρατημένη.to film club δεν το πληρώνω μιας και είμαι παλιός συνδρομητής αορίστου σύμβασης, αλλά και πάλι νομίζω ότι είναι πολύ πιο οικονομικό από το nova. Το ότι το world δεν έχει υπότιτλους δεν ακυρώνει ότι έχει καλύτερα ντοκιμαντέρ γενικά το connx. Παιδικά δεν ξέρω ειλικρινά, νομίζω όμως όπως είπα ότι το nova είναι καλύτερο εκεί. mega ant1 klp θα μπουν όπως έχει ανακοινωθεί.

sakels
01-06-2011, 16:37
to film club δεν το πληρώνω μιας και είμαι παλιός συνδρομητής αορίστου σύμβασης, αλλά και πάλι νομίζω ότι είναι πολύ πιο οικονομικό από το nova. Το ότι το world δεν έχει υπότιτλους δεν ακυρώνει ότι έχει καλύτερα ντοκιμαντέρ γενικά το connx. Παιδικά δεν ξέρω ειλικρινά, νομίζω όμως όπως είπα ότι το nova είναι καλύτερο εκεί. mega ant1 klp θα μπουν όπως έχει ανακοινωθεί.

δε λεω για τους παλιους αλλα για το τι γινεται τωρα. αν το παμε ετσι το sports+value εχει 19 ευρω αυτην την περιοδο που ειναι κλασεις ανωτερο απο ολο το connx tv.

dimx2
01-06-2011, 16:46
δε λεω για τους παλιους αλλα για το τι γινεται τωρα. αν το παμε ετσι το sports+value εχει 19 ευρω αυτην την περιοδο που ειναι κλασεις ανωτερο απο ολο το connx tv.διαφωνώ έχω και τα 2 (full pack) κια προτιμώ το connx

sakels
01-06-2011, 19:51
διαφωνώ έχω και τα 2 (full pack) κια προτιμώ το connx

δεκτο :-)
απλως παρατηρω τα + και - και προσωπικα θεωρω πως αυτη τη στιγμη οπως ειναι δομημενα τα δυο πακετα, η νοβα ειναι πληρεστερη και το -20% (προνομιο) σουλουπωνει την, αντικειμενικα υψηλή, συνδρομή.

pagav
02-06-2011, 09:38
Θα συμφωνήσω και εγώ. Νομίζω πως αυτή τη στιγμή η nova είναι πιο μπροστά ειδικά στα αθλητικά. Αν έχεις και forthnet μαζί τότε οι τιμές είναι πολύ κοντά με αυτές του connx.

Andreas Dermitzakis
02-06-2011, 15:48
Γιατί στο ποδόσφαιρο;Τα ''μεγάλα'' αθλητικά γεγονότα που έχει είναι CL,EL και premier league.Την superleague δεν την βάζω καν...δεν υπάρχε από πλευράς ποιότητας σύγκριση με τα 2 παραπάνω!

Το conn-x tv έχει όλο τον μηχανοκίνητο αθλητισμό,ερμανικό, ιταλικό (α+β), ισπανικό, αμερικάνικο(espn...nfl κτλπ), βραζιλιάνικο και το copalibertadores.
Αλλά εμένα που δεν με ενδιαφέρουν αυτά...έχω τα 5 ντοκυμαντέρ του discovery nat geo wild + το film club (πραγματικό on demand....).Η nova έχει επιπλέον τα HD κανάλια.Στο conn-xtv έχει απλά HD περιεχόμενο (~6-8 mbps) στο film club.

sakels
02-06-2011, 17:30
.Στο conn-xtv έχει απλά HD περιεχόμενο (~6-8 mbps) στο film club.

τπτ το ιδιαιτερο... :-/

johns
02-06-2011, 22:29
Βασικά το ελληνικό πρωτάθλημα είναι δεν είναι ποιοτικό συγκεντρώνει το αθλητικό ενδιαφέρον του φίλαθολου κόσμου στην Ελλάδα. Την F1 την έχει κι ο Αlpha, και για να έχεις conn-x tv πρέπει να είσαι στον ΟΤΕ, ενω νόβα μπορείς να έχει ανεξάρτητα, αλλά αν έχεις forthnet έχεις κάποιες εκπτώσεις.

Andreas Dermitzakis
03-06-2011, 00:15
Οχι.Η f1 ξεκινάει από την Παρασκευή και δίνει απευθείας όλη την μετάδοση.Το ότι κάτι έχει τηλεθέαση δεν σημαίνει ότι είναι και ποιοτικο.
Posted via Mobile Device

Stejo
03-06-2011, 08:40
Αν εξαιρέσουμε το ελληνικό πρωτάθλημα, που προσωπικά πλέον με αφήνει παγερά αδιάφορο, κατά τα λοιπά, το Conn-x την περασμένη σαιζόν τουλάχιστον, είχε πολύ καλύτερο αθλητικό πρόγραμμα.

Ισπανικό, ιταλικό, γερμανικό πρωτάθλημα είναι εξαιρετικά ενδιαφέροντα και πολύ πιο δύσκολο να τα βρεις κάπου online με καλή ποιότητα και αγγλικό σχολιασμό απ' ότι η premier league που είναι το μόνο που έμεινε στη νόβα ουσιαστικά πέραν του ελληνικού πρωταθλήματος.

petasis
03-06-2011, 12:02
To πρόβλημα με το conn-x είναι ότι απευθύνεται σε απελπιστικά λίγους. Το 70-κάτι % των συνδρομητών του ΟΤΕ έχουν σύνδεση 2 Mbps, και όχι από επιλογή. Να υποθέσω ότι στα 2 Mbps δεν θα παίζει. Όσοι το έχετε, από ποιότητα εικόνας πώς τα πάει;

Andreas Dermitzakis
03-06-2011, 12:44
Μπορεί να μπει και σε σύνδεση 2 mbps.Βέβαια απαιτείται να μπορεί να κλειδώσει αρκετά παραπάνω.

Η ποιότητα εικόνας είναι καλύτερη από τα SD του nova λόγω και mpeg4 (~4-5 mbps ανά κανάλι).Από εκεί και πέρα εξαρτάται το υλικό που προβάλει το εκάστοτε κανάλι.Το on demand HD περιεχόμενο είναι 720p,ανανεώνεται συχνά αλλά και πάλι παίζουν με σχετικά χαμηλό bitrate.

Το πρόβλημα είναι ότι με το που ενεργοποιήσεις το conn-xtv σε adsl2+ γραμμή,στην γυρνάνε interleaved path και χάνεις αρκετά σε ταχύτητα (αυξάνεται και το signal noise ratio).

malakudi
03-06-2011, 13:20
Μπορεί να μπει και σε σύνδεση 2 mbps.Βέβαια απαιτείται να μπορεί να κλειδώσει αρκετά παραπάνω.

Σε σύνδεση 2mbit μπαίνει μόνο αν μπορείς να κλειδώσεις στα 8. Αν κλειδώνεις οριακά στα 2 ή ακόμα και στα 4, δε μπαίνει. Είναι πάρα πολλά DSLAM εκτός των μεγάλων αστικών κέντρων που είναι ακόμα σε ADSL1 και οι χρήστες συγχρονίζουν από 2 ως 4Mbit.

IPTV της προκοπής θα έχουμε μόνο με την εξάπλωση του VDSL.

Andreas Dermitzakis
03-06-2011, 13:26
Μα εάν κλειδώνει στα 4 δεν θα μπορεί να παίζει καθόλου....όταν όλο το πρόγραμμα έχει bitrate 4-6 mbps..

suzakias
03-06-2011, 13:31
:SFGSFGSF::SFGSFGSF::SFGSFGSF::a0210:
Σε σύνδεση 2mbit μπαίνει μόνο αν μπορείς να κλειδώσεις στα 8. Αν κλειδώνεις οριακά στα 2 ή ακόμα και στα 4, δε μπαίνει. Είναι πάρα πολλά DSLAM εκτός των μεγάλων αστικών κέντρων που είναι ακόμα σε ADSL1 και οι χρήστες συγχρονίζουν από 2 ως 4Mbit.

IPTV της προκοπής θα έχουμε μόνο με την εξάπλωση του VDSL.

malakudi
03-06-2011, 13:34
Μα εάν κλειδώνει στα 4 δεν θα μπορεί να παίζει καθόλου....όταν όλο το πρόγραμμα έχει bitrate 4-6 mbps..

Και αυτό ακριβώς εννοούσε παραπάνω ο φίλος petasis για τα 2Mbit. Δεν αναφερόταν σε αυτούς που είναι σε ADSL2+ DSLAM και έχουν 2Mbit για οικονομία, αλλά σε αυτούς που δεν μπορούν να έχουν παραπάνω. Και ειδικά σε ημιαστικά κέντρα, είναι πάρα πολλοί αυτοί. Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη ...

suzakias
03-06-2011, 13:49
:a0210::SFGSFGSF::worshippy:

Andreas Dermitzakis
03-06-2011, 13:49
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.Όποιος είναι σε adsl2+ κέντρο πάντως μπορεί να βάλει...σιγά σιγά όμως αναβαθμίζεται το δίκτυο.Στην κρήτη για παράδειγμα υπάρχει πολύ μεγάλη κάλυψη.Και οι 4 μεγάλες πόλεις αλλά και αρκετά μεγάλα χωριά.

dimx2
03-06-2011, 19:31
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.Όποιος είναι σε adsl2+ κέντρο πάντως μπορεί να βάλει...σιγά σιγά όμως αναβαθμίζεται το δίκτυο.Στην κρήτη για παράδειγμα υπάρχει πολύ μεγάλη κάλυψη.Και οι 4 μεγάλες πόλεις αλλά και αρκετά μεγάλα χωριά.+1 κι γώ σε καινούριο κέντρο είμαι, αλλά κάποια βράδια (1-2) τον μήνα μάλλον το κέντρο στην περιοχή μου πίνει κάνα mojito και κάνει τα δικά του, οκ δεν λέω να το ρίξει κι αυτό λίγο έξω:BDGBGDB55:

sakels
04-06-2011, 00:23
http://www.nova.gr/el-gr/programma/2024-.cmt?

αρκετα καλο θα ελεγα...

AS Mocca
06-06-2011, 15:46
πολύ καλή προσφορά για όσους κάθονται μέσα καλοκαιράκι

johns
06-06-2011, 17:02
Όντως είναι αρκετά καλά τα λεφτά για 4 μήνες!

Stejo
07-06-2011, 14:07
Για να καταλάβω δηλαδή, με 99 ευρώ δίνουν το cinema για 4 μήνες και δώρο αποκωδικοποιητή και πιάτο. Δηλαδή με 25 ευρώ το μήνα έχεις το cinema και σου μένει δώρο ο εξοπλισμός, χωρίς καμία επιπλέον δέσμευση.

Ενώ αν είσαι κανονικά συνδρομητής στο cinema, το πληρώνεις 50 ευρώ το μήνα και δεν παίρνεις ούτε αποκωδικοποιητή ούτε τίποτα. Υπάρχει κανένας, οποισδήποτε λόγος, να έχει κάποιος κανονική συνδρομή στο cinema για τους επόμενους 4 μήνες λοιπόν και να μην το διακόψει και να πάρει ένα προπληρωμένο;

Με τι ακριβώς λογική λειτουργεί το marketing τους;

malakudi
07-06-2011, 14:54
Για να καταλάβω δηλαδή, με 99 ευρώ δίνουν το cinema για 4 μήνες και δώρο αποκωδικοποιητή και πιάτο. Δηλαδή με 25 ευρώ το μήνα έχεις το cinema και σου μένει δώρο ο εξοπλισμός, χωρίς καμία επιπλέον δέσμευση.

Ενώ αν είσαι κανονικά συνδρομητής στο cinema, το πληρώνεις 50 ευρώ το μήνα και δεν παίρνεις ούτε αποκωδικοποιητή ούτε τίποτα. Υπάρχει κανένας, οποισδήποτε λόγος, να έχει κάποιος κανονική συνδρομή στο cinema για τους επόμενους 4 μήνες λοιπόν και να μην το διακόψει και να πάρει ένα προπληρωμένο;

Με τι ακριβώς λογική λειτουργεί το marketing τους;

Τα προπληρωμένα αφορούν νέους συνδρομητές. Αν είσαι παλιός και διακόψεις δεν έχεις το προνόμιο.

Αυτές οι προσφορές είναι για προσέλκυση νέων πελατών με την ελπίδα να μείνουν συνδρομητές και μετά το 4μηνο ή 6μηνο (ανάλογα την προσφορά).

rapid
07-06-2011, 16:27
με τέτοια οικονομικη κρίση που με (μας) έχει πιάσει, η προσφορά είναι ότι πρέπει για το καλοκαιράκι

sakels
07-06-2011, 17:57
Τα προπληρωμένα αφορούν νέους συνδρομητές. Αν είσαι παλιός και διακόψεις δεν έχεις το προνόμιο.

Αυτές οι προσφορές είναι για προσέλκυση νέων πελατών με την ελπίδα να μείνουν συνδρομητές και μετά το 4μηνο ή 6μηνο (ανάλογα την προσφορά).

και να μην παραμείνουν στη συνεχεια, 100...100 ευρω που μαζευουν απο το πουθενα καθολου δεν τους χαλαει. επισης παιζει μετα τη ληξη να σου τηλεφωνουν για να σου κανουν καμια προσφορα...