PDA

View Full Version : NOVA vs ΟΤΕ TV

Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

AFam
10-10-2011, 23:06
Τάσο ο Σεραφείμ δεν απαξίωσε τη γλώσσα, μην αρπάζεσαι. Τις μεταγλωττίσεις κράζει και καλά κάνει. Ούτε εμένα μου αρέσει να βλέπω μεταγλωττισμένη ταινία. Εξαιρώ το Ice Age με τον Φιλιππίδη και τον Μπέζο...:D

Αλλά.... αν είχατε την εμπειρία και μιλάγατε καθημερινά με πελάτες του είδους (εικόνα, τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα) θα βλέπατε ότι πολύς κόσμος θέλει μεταγλωττισμένες σειρές και ταινίες γιατί δεν μπορεί να διαβάζει ( η δεν ξέρει να διαβάζει - στο εξωτερικό είναι πολλοί αυτοί που δεν ξέρουν καν μια δεύτερη γλώσσα) και να παρακολουθεί ταυτόχρονα.

Εκεί πήγαινε το "μην κρίνουμε από το πως το βλέπουμε εμείς"...

kyrliot
10-10-2011, 23:14
Στη μεταγλώτηση παίζει μεγάλο ρόλο η δουλειά που κάνει το συνδρομητικό.Δεν ξέρω πως είναι στην Τσεχία αλλά στο Cyfra+ από ότι θυμάμαι χαμηλώνουν απλώς την Αγγλική φωνή και από πάνω ρίχνουν τα Πολωνικά.Αν ακούσει κάποιος προσεχτικά,ταυτόχρονα όταν μιλάει ο μεταγλωτιστής πολωνικά,ακούγονται αρκέτα χαμηλά οι αγγλικοί διάλογοι.
Αυτο το ειδος μεταγλωτησης ειναι για μενα το χειροτερο,χιλιες φορες η "κλασσικη" μορφη της.Βεβαια,ισως βοηθαει καποιους ξενους να μαθουν τη γλωσσα αλλα γενικα δεν ειναι οτι καλυτερο (μαλιστα αν δεν κανω λαθος οι γερμανοι κοροιδευουν τους πολωνους γιαυτο που κανουν).

s900
11-10-2011, 00:24
Συγνώμη φίλοι μου που δεν απάντησα, παρακολουθούσα μια συζήτηση στο κανάλι της ERTWORLD σχετικά με την οικονομική κρίση στην Πατρίδα αναφορικά με τις τελευταίες οικονομικές εξελίξεις.

Για την μεταγλώττιση δεν θα δώσω άλλη συνέχεια γιατί αφενός ήταν off topic, αφετέρου επειδή είμαι βαθιά στεναχωρημένος από την ανάλυση των γεγονότων, από τα δρώμενα στην Ελλάδα.

Επιτρέψτε μου να σιωπήσω γιατί είμαι πικραμένος από το γεγονός ότι ενώ η Πατρίδα μας οδεύει με μαθηματική ακρίβεια στην χρεοκοπία, όλοι οι Πολιτικοί μας, όλων των κομμάτων μηδενός εξαιρουμένου, αντί να τα βρούνε μεταξύ τους για την σωτηρία της ταλαίπωρης Πατρίδας, συνεχίζουνε την φαγωμάρα τους μετρώντας μόνο τα κομματικά τους οφέλη.

Σας καληνυχτίζω από τα ξένα
Tasos.cz http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/fahne90.gif

the_player
11-10-2011, 00:35
Τάσο δες κι αυτό για ελληνικά κανάλια
http://wwitv.com/television/84.htm

Ίσως θα πρεπε όλοι εσείς οι ξενιτεμένοι που αγαπάτε τη χώρα να επιστρέψετε μπας και σωθεί τίποτα (λεμε τωρα)...

s900
12-10-2011, 00:15
Τάσο δες κι αυτό για ελληνικά κανάλια
http://wwitv.com/television/84.htm

http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/various1/SFGSFGSF.gifhttp://www.avclub.gr/forum/images/smilies/various1/SFGSFGSF.gifhttp://www.avclub.gr/forum/images/smilies/various1/SFGSFGSF.gif

Ίσως θα πρεπε όλοι εσείς οι ξενιτεμένοι που αγαπάτε τη χώρα να επιστρέψετε μπας και σωθεί τίποτα (λεμε τωρα)...
http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/fahne90.gifhttp://www.avclub.gr/forum/images/smilies/fahne90.gifhttp://www.avclub.gr/forum/images/smilies/fahne90.gif

s900
12-10-2011, 10:25
Τι έγινε Πατριώτες? Γιατί τελμάτωσε το παρόν επίκαιρο θέμα? Στέρεψαν τα επιχειρήματά σας? Ή μήπως δεν θέλετε να κονταροχτυπηθείτε άλλο? http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/various2/fight.gif

Για να δώσω νέο παλμό στην συζήτηση η όπως λέει η λαϊκή μας παρομοίωση ..."για να ρίξω λάδι στην φωτιά" http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/devil-smiley-029.gif σας παρουσιάζω την δικιά μου θέση μέσα από την συνημμένη εικόνα.Χαχαχαα....http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/various2/laugh.gifhttp://www.avclub.gr/forum/images/smilies/various2/laugh.gifhttp://www.avclub.gr/forum/images/smilies/various2/laugh.gif

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/187790_179592545439863_3261282_n.jpg

Με την καλημέρα μου από τα ξένα http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/action-smiley-069.gif

suzakias
12-10-2011, 11:13
Τωρα το παρατραβας φιλε μου, και δεν ειναι σωστο. Νταξ αλλα οχι και ετσι.

s900
12-10-2011, 11:36
Τωρα το παρατραβας φιλε μου, και δεν ειναι σωστο. Νταξ αλλα οχι και ετσι.
Το μήνυμα μου είχε σκοπό καθαρά και μόνο για να γελάσουμε ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/various2/laugh.gif
Ας μην είμαστε τόσο κουμπωμένοι φίλε μου και ας γελάσουνε λίγο, ειδικά τώρα που τα άσχημα οικονομικά στην Πατρίδα μας έχουν εξαθλιώσει όλους.
Πάντα φιλικά

malakudi
12-10-2011, 11:49
Βασικά δε μας αρέσει να τσακωνόμαστε σε αυτό το νήμα. Προτιμάμε να αρχίζουμε τους τσακωμούς σε άλλα νήματα και μετά ο διαχειριστής τα μεταφέρει εδώ.

;-)

Φίλιππος Φ.
12-10-2011, 11:54
Βασικά δε μας αρέσει να τσακωνόμαστε σε αυτό το νήμα. Προτιμάμε να αρχίζουμε τους τσακωμούς σε άλλα νήματα και μετά ο διαχειριστής τα μεταφέρει εδώ.

;-)

Μη φανερώνεις τα μυστικά βρε ;)

suzakias
12-10-2011, 13:02
Το μήνυμα μου είχε σκοπό καθαρά και μόνο για να γελάσουμε ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ :laugh:
Ας μην είμαστε τόσο κουμπωμένοι φίλε μου και ας γελάσουνε λίγο, ειδικά τώρα που τα άσχημα οικονομικά στην Πατρίδα μας έχουν εξαθλιώσει όλους.
Πάντα φιλικά
Tasos.cz :fahne90:Νταξ βρε και εγω τα εκανα αυτα, αλλα ελα που ο κοσμος το γελιο το εχει ξεχασει.

suzakias
12-10-2011, 13:05

;-)
Κατι ειναι και αυτο φιλε μου, της μερες που περναμε και λιγο φαγωμαρα κανει καλο μωρε.:drummer:-bye-

katsabidakias
12-10-2011, 17:31
Βλέπω μερικούς οπαδούς της Γόβα να λένε συνεχεια για τον ΟΤΕ "οι Γερμανοί" το ένα,"οι "φριτζιδες"" το άλλο....
Όσο η Γόβα ήταν στα Χερια Ολλανδών και Εβραίων,δεν βγάζατε τσιμουδιά,ΤΟΥΜΠΕΚΙ,άσε που τώρα άλλαξαν τα Αφεντικά και είναι και Άραβες μέσα στην Ακατανόμαστη,πάλι τουμπεκί,για τον ΟΤΕ σας πείραξε που είναι Γερμανοί μέσα...

suzakias
12-10-2011, 17:49
Πες τα φιλε μου.

YannisA
12-10-2011, 18:42
Ωραίο το νέο μας playroom. Και πολλά παιδιά μέσα!:BDGBGDB55:

petasis
12-10-2011, 19:42
Βλέπω μερικούς οπαδούς της Γόβα να λένε συνεχεια για τον ΟΤΕ "οι Γερμανοί" το ένα,"οι "φριτζιδες"" το άλλο....
Όσο η Γόβα ήταν στα Χερια Ολλανδών και Εβραίων,δεν βγάζατε τσιμουδιά,ΤΟΥΜΠΕΚΙ,άσε που τώρα άλλαξαν τα Αφεντικά και είναι και Άραβες μέσα στην Ακατανόμαστη,πάλι τουμπεκί,για τον ΟΤΕ σας πείραξε που είναι Γερμανοί μέσα...

Εγώ σίγουρα δεν ανήκω σε αυτούς που αναφέρεις, αλλά δεν μπορώ να μην παρατηρήσω ότι αναφέρεις την νόβα σαν "γόβα".
Δεν κάνεις λίγο αυτό που αναφέρεις για τους "μερικούς";

lak100
12-10-2011, 23:42
εγω παιδια εχω και τις 2 πλατφορμες οποτε δεν θα παιξω μαζι σας απλα μονο θα βλεπω θελει κανεις ποπ κορν:ernaehrung004:

YannisA
12-10-2011, 23:57
εγω παιδια εχω και τις 2 πλατφορμες οποτε δεν θα παιξω μαζι σας απλα μονο θα βλεπω θελει κανεις ποπ κορν:ernaehrung004:

Όπως είπα πιό πάνω, "πολλά παιδιά μέσα"-bye-

Arno
13-10-2011, 13:45
Όπως είπα πιό πάνω, "πολλά παιδιά μέσα"-bye-

Όντως το καλύτερο νήμα του κλαμπ. Τελικά ο τσακωμός είναι στο αίμα του Έλληνα!!!!!

johns
13-10-2011, 21:11
Πάντως τώρα οι Γερμανοί μας τον φοράνε γι αυτό και πολύ κόσμος τους βλέπει σαν εχθρό. Τους Άραβες περισσότερο σαν τον πρίγκιπα που θα σώσει τον ΠΑΟ τον βλέπουν παρά σαν κακό. Anw εγώ περιμένω να δώ πότε θα ξεκινήσει πια αυτό το ΟΤΕ TV...μου θυμίζει την παροιμία "όποιος βαριέται να ζυμώσει 10 μέρες κοσκινίζει!"

sakels
15-10-2011, 15:49
πλακα πλακα ο οτε βγηκε.. :-)

η νοβσ ομως σαν να κοιμαται λιγο....

mitsosath
15-10-2011, 16:04
πλακα πλακα ο οτε βγηκε.. :-)

η νοβσ ομως σαν να κοιμαται λιγο....

δηλαδη τι πρεπει να κανει για να ξυπνησει; τι καλητερο υπαρχει;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

sakels
15-10-2011, 16:09
πολλα... ;-)

Link
15-10-2011, 16:51
πολλα... ;-)
Για πες μερικα καλητερα που εχει ο οτε σε σχεση με τη νοβα να γελασουμε λιγο.

sakels
15-10-2011, 17:11
καλυτερη ποιοτητα εικονας

επισης μπορει να κανει καποια καλη προσφορα

και να βαλει κανα νεο hd καναλι

θα σε χαλουσαν δηλαδη εσενα αυτα?

Link
15-10-2011, 17:16
καλυτερη ποιοτητα εικονας

επισης μπορει να κανει καποια καλη προσφορα

και να βαλει κανα νεο hd καναλι

θα σε χαλουσαν δηλαδη εσενα αυτα?
1)Καλητερη ποιοτητα απο που και ως που?
2)Ειναι μια υποθεση δικη σου-Μπορει να το κανει και η νοβα
3)Επισεις μια υποθεση δικη σου-Μπορει να το κανει και η νοβα
Καθολου δεν με χαλανε!Μια χαρα ειναι ο οτε αλλα πολυ πισω ακομα απο τη νοβα σε θεμα περιεχομενου προγραμματος!Μακαρι γρηγορα να την περασει!Ολοι θα το πουμε αν τα καταφερει αλλα οχι ακομα!:music-smiley-005:

sakels
15-10-2011, 17:58
1. μαλλον εχεισ ακομα crt τηλεοραση 14''
2. ειπα εγω οτι εχει βγαλει ανακοινωση? υποθετω οτι ισωσ γινει
3. το ιδιο με το 2

συμφωνω στο τελευταιο σχολιο σου

Link
15-10-2011, 23:37
1. μαλλον εχεισ ακομα crt τηλεοραση 14''
2. ειπα εγω οτι εχει βγαλει ανακοινωση? υποθετω οτι ισωσ γινει
3. το ιδιο με το 2

συμφωνω στο τελευταιο σχολιο σου
Δεν εχω 14αρα 10αρα crt εχω.Αλλα για πεσμου θελεις να μου πεις οτι το net ετ1 ετ3 skai discovery foxlife fx κτλ sd καναλια εχουν καλητερη ποιοτητα στον οτε?Μη με κανεις και γελαω!Εκτος αν αναφερεσαι στα hd καναλια που δεν εχουν διαφορα απο τα hd της νοβα σε ποιοτητα η στα 2 hd που εχει παραπανω.Κατι τελειως διαφορετικο αλλα και αδιαφορο γιατι τα συγκεκριμενα καναλια δεν εχουν ΓΙΑ ΜΕΝΑ κανενα ενδιαφερων!

michkal91
15-10-2011, 23:42
παιδια μην τρελαθουμε κι ολας...η ποιοτητα των καναλιων στην νοβα ειναι χειροτερη και απο αναλογικο...στα Ελληνικα τουλαχιστον οπως και στα novasports απο 3 και μετα...

sakels
15-10-2011, 23:58
@Link

Αυτο το οτι τα sd καναλια της νοβα εχουν μια χαρα ποιοτητα μην το λες και παραεξω... Λεγε το στον εαυτο σου και δεν θα παρατηρεις pixel στην εικονα ουτε στα 10cm αποσταση απο την τιβι σου.

Link
16-10-2011, 02:14
Δεν εχω 14αρα 10αρα crt εχω.Αλλα για πεσμου θελεις να μου πεις οτι το net ετ1 ετ3 skai discovery foxlife fx κτλ sd καναλια εχουν καλητερη ποιοτητα στον οτε?Μη με κανεις και γελαω!Εκτος αν αναφερεσαι στα hd καναλια που δεν εχουν διαφορα απο τα hd της νοβα σε ποιοτητα η στα 2 hd που εχει παραπανω.Κατι τελειως διαφορετικο αλλα και αδιαφορο γιατι τα συγκεκριμενα καναλια δεν εχουν ΓΙΑ ΜΕΝΑ κανενα ενδιαφερων!

@Link

Αυτο το οτι τα sd καναλια της νοβα εχουν μια χαρα ποιοτητα μην το λες και παραεξω... Λεγε το στον εαυτο σου και δεν θα παρατηρεις pixel στην εικονα ουτε στα 10cm αποσταση απο την τιβι σου.
Γραφω καπου οτι εχουν μια χαρα ποιοτητα?Η εχουν καλη ποιοτητα?Ειπα οτι ειναι ιδια με του οτε!Διαβαστε πρωτα τι γραφω και μετα πειτε τα δικα σας!

sakels
16-10-2011, 02:29
Και μεις λεμε οτι ειναι ευκαιρια να τα βελτιωσει η νοβα, τι δεν καταλαβες;

Link
16-10-2011, 02:35
Και μεις λεμε οτι ειναι ευκαιρια να τα βελτιωσει η νοβα, τι δεν καταλαβες;
Αν και δεν λεγαμε αυτο αλλα σε αυτο με βρισκεις απολυτα συμφωνο και μακαρι να γινει!Και μαζι να χαμηλωσει τιμες!

adonis1
16-10-2011, 11:07
!Και μαζι να χαμηλωσει τιμες!
Αν αντιληφθεί ότι η ζυγαριά αρχίζει και γέρνει εις βάρος της -πιστεύω όχι άμεσα - θα αναγκαστεί να μειώσει τιμές , άλλωστε έχει κάνει και δημοσκόπηση η ίδια με αυτό το θέμα .

petasis
16-10-2011, 12:24
Βλέπω μια σιγουριά ότι το πακέτου του ΟΤΕ θα πουλήσει, και ότι η νόβα θα αναγκαστεί να αντιδράσει. Μένει να το δούμε.
Εγώ προσωπικά δεν το βλέπω να γίνεται, γιατί δεν βλέπω κάτι στο πρόγραμμα του ΟΤΕ που να με συγκινεί...

katsabidakias
16-10-2011, 13:44
Πανικόβλητη η γόβα,άρχισε να σβήνει ακόμα και τα Βιντεάκια Χρηστών του youtube με γκολ και φάσεις από την superleague!!!:bigcry:Αν δεν είναι αυτός Πανικός ,τι είναι?Αλλα να κάνει κάτι για τους σερβεραδες που έχουν φτάσει να βλέπουν τριπλάσιοι από όσους έχει συνδρομητές,δεν είναι ικανοί,τα Βιντεάκια που είναι και Κονσέρβα τους χάλασαν.:rifle:Είπα και εγώ έφυγαν οι Εβραίοι από την Γόβα και θα γίνει ποιο Ανθρώπινη Εταιρεία,ειδικά με την Κρίση αλλα αυτοί εδώ δεν παίζονται!:damnyou:Για του λόγου το Αληθές ψάξτε να δείτε φάσεις από το χτεσινό "derby"(λέμε τώρα)-bye-

supacoopa
16-10-2011, 15:00
Πανικόβλητη η γόβα,άρχισε να σβήνει ακόμα και τα Βιντεάκια Χρηστών του youtube με γκολ και φάσεις από την superleague!!!
(...)
Για του λόγου το Αληθές ψάξτε να δείτε φάσεις από το χτεσινό "derby"(λέμε τώρα)

Για να λεμε παντως και του στραβου το δικιο, υπαρχει official καναλι superleague στο DailyMotion (http://www.dailymotion.com/greeksuperleague#videoId=xlptfj), οπου ανεβαινουν συντομα τα highlights και με αρκετα καλη ποιοτητα.

Γενικα στο youtube υπαρχει πλεον η κατευθυνση οποιο υλικο καλυπτεται απο copyright να ανεβαινει official, οπως πχ εγινε με το VEVO για τα βιντεο-κλιπ. Απλα μαλλον η Nova επελεξε ανταγωνιστικη πλατφορμα.

Αυτο που εχει επισης παρατηρησει ενας γνωστος μου που ασχολειται, ειναι οτι εχει σχεδον εξαφανιστει το live streaming...

johns
16-10-2011, 20:55
το live streaming της forthnet εννοείς? αφού λειτουργεί κανονικά.

speed79
17-10-2011, 23:30
Εντυπωσεις απο τα 2 πακετα...... η nova έχει καλύτερη εικόνα στα HD. o OTE στα SD. fox life και το fx παρακολουθούνται πολυ καλύτερα στον ΟΤΕ. Επίσης τα sd καναλια οτεsport πολυ καλύτερα απο τα sd novasports

Andreas Dermitzakis
18-10-2011, 00:57
Δεν χρησιμοποιείται ακόμη όλη η διαθέσιμη χωρητικότητα.Οπότε αναμένουμε αύξηση του bitrate.
Posted via Mobile Device

bike
18-10-2011, 10:15
Βλέπω μια σιγουριά ότι το πακέτου του ΟΤΕ θα πουλήσει, και ότι η νόβα θα αναγκαστεί να αντιδράσει. Μένει να το δούμε.
Εγώ προσωπικά δεν το βλέπω να γίνεται, γιατί δεν βλέπω κάτι στο πρόγραμμα του ΟΤΕ που να με συγκινεί...
same here, αλλά κάτσε να δούμε που θα πάει τελικά του ΟΤΕ. Μπορεί να το έχουν βγάλει δοκιμαστικά και να το εμπλουτίσουν στη συνέχεια.

bmw318cabrio
18-10-2011, 11:06

Το βασικο προγραμμα και με 15 ευρω ειναι πολυ καλυτερο απο το απλο της Νοβα για καποιον που θελει Ντοκυμαντερ και lifestyle καναλια να βλεπει...Το θεμα ειναι οτι ακομα δεν ξεκινησε και μερικοι ανταγωνιστες του ΟΤΕ πεσανε να το φανε ...Δεν βλεπουν οτι αυτο ευνοει εμας τους καταναλωτες??

ZAFNFL
18-10-2011, 13:54
To πακετο OTE TV διατιθεται πλεον απο 2 πλατφορμες (ιντερνετ και δορυφορικα) και ηδη εχει 65.000 συνδρομητες .Ξεκινοντας απο το 0 , με ελαχιστη διαφημηση και πολυ περιορισμενη διαθεσιμοτητα στην Ελληνικη επικρατεια ,λογω υποστηριξης δικτυου , εφτασε τον 1 χρονο λειτουργιας τις 30.000 συνδρομες , και τον δευτερο χρονο παρουσιασε αυξηση περαν του 100% , αποδεικνυοντας την απηχηση που ειχε το value4money πακετο του στην Ελληνικη αγορα.
Με την εναρξη του δορυφορικου , το πακετο πλεον ειναι αμεσα διαθεσιμο σε ολην την Ελληνικη επικρατεια ,με την ιδια τιμη , πραγμα που θα αυξησει θεαματικα τους ρυθμους ενταξης νεων συνδρομητων.
Μεχρι το 2014 που θα γινει επαναδιαπραματευση των ποδοσφαιρικων δικαιωματων του ''κραχτη'' ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΔΑ (το τελευταιο οχυρο/φιλετο της νοβα ), οι δυο αντιπαλες πλατφορμες θα εχουν περιπου τον ιδιο αριθμο συνδρομητων, με τον ΟΤΕ σε διαπραγματευτικη θεση ισχυος, σε σχεση με την καταχρεωμενη και καταδανεισμενη νοβα.
Οπως δειχνουν τα πραγματα , λυπαμαι που το λεω για τους υποστηριχτες /συνδρομητες της νοβα , αλλα μετα απο 2-3 χρονια , δεν θα υπαρχει πλεον νοβα.

bike
18-10-2011, 14:52
Οπως δειχνουν τα πραγματα , λυπαμαι που το λεω για τους υποστηριχτες /συνδρομητες της νοβα , αλλα μετα απο 2-3 χρονια , δεν θα υπαρχει πλεον νοβα.

και τώρα αν το καλοσκεφτείς δεν υπάρχει ΟΤΕ...DT υπάρχει :Ρ

Γενικότερα διαφωνώ αρκετά με ότι λες, αλλά ξέρεις τι λένε για τις απόψεις...όλοι έχουμε από μια. Εγώ βλέπω, αν το πρόγραμμα του DT TV μείνει όπως είναι, σε λίγο καιρό να λένε οι Γερμανοί, σόρρυ παιδιά, λάθος και να το κάψουν το πακετάκι.

suzakias
18-10-2011, 15:09
To πακετο OTE TV διατιθεται πλεον απο 2 πλατφορμες (ιντερνετ και δορυφορικα) και ηδη εχει 65.000 συνδρομητες .Ξεκινοντας απο το 0 , με ελαχιστη διαφημηση και πολυ περιορισμενη διαθεσιμοτητα στην Ελληνικη επικρατεια ,λογω υποστηριξης δικτυου , εφτασε τον 1 χρονο λειτουργιας τις 30.000 συνδρομες , και τον δευτερο χρονο παρουσιασε αυξηση περαν του 100% , αποδεικνυοντας την απηχηση που ειχε το value4money πακετο του στην Ελληνικη αγορα.
Με την εναρξη του δορυφορικου , το πακετο πλεον ειναι αμεσα διαθεσιμο σε ολην την Ελληνικη επικρατεια ,με την ιδια τιμη , πραγμα που θα αυξησει θεαματικα τους ρυθμους ενταξης νεων συνδρομητων.
Μεχρι το 2014 που θα γινει επαναδιαπραματευση των ποδοσφαιρικων δικαιωματων του ''κραχτη'' ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΔΑ (το τελευταιο οχυρο/φιλετο της νοβα ), οι δυο αντιπαλες πλατφορμες θα εχουν περιπου τον ιδιο αριθμο συνδρομητων, με τον ΟΤΕ σε διαπραγματευτικη θεση ισχυος, σε σχεση με την καταχρεωμενη και καταδανεισμενη νοβα.
:music-smiley-005:-bye-

johns
18-10-2011, 15:39
Εντυπωσεις απο τα 2 πακετα...... η nova έχει καλύτερη εικόνα στα HD. o OTE στα SD. fox life και το fx παρακολουθούνται πολυ καλύτερα στον ΟΤΕ. Επίσης τα sd καναλια οτεsport πολυ καλύτερα απο τα sd novasports
Πως ακριβώς εννοείς το καλύτερο στα sd κανάλια? Από πλευράς εικόνας?

Serafeim Karakostas
18-10-2011, 16:11
Ακόμη δεν άνοιξε το δορυφορικό του ΟΤΕ και θα κλείσει τη nova! Τι άλλο θα ακούσουμε (αντί να ευχόμαστε να είναι και τα δύο πακέτα ενεργά προς όφελος όλων μας)...

tlgex
18-10-2011, 16:18
Aν δεν κανει συντομα (μεχρι πριν τις γιορτες) η Nova καποια μειωση τιμης ,με βλεπω να της κουναω το μαντιλι
Eιδικα αν στο full pack του OTE προστεθουν τα cinema ,Foxcrime κ.λ.π , θα ειναι τρελλος καποιος για να μεινει ...

Link
18-10-2011, 18:18
Αληθεια αυτα που γραφεις τα πιστευεις?Μα αν ειναι δυνατον!Το τελευταιο οχυρο ειναι η super leauge?χαχαχαχ
Η πρεμιερ το Τσου λου το ευροπα κτλ μην τα ξαναλεμε τι ειναι?Μιλας για τον οτε που εχει β εθνικη και ισπανια?Συνελθεται λιγο?
Κλεινει η νοβα αχαχαχαχ απο ενα πακετο που αυτη τη στιγμη δεν εχει το 20% απο το ολοκληρομενο προγραμα της νοβα!
Μιλας για 60.000 συνδρομητες και απο αυτους η 25.000 ειναι καφετεριες!Και πιστευεις οτι μεσα σε 2-3 χρονια θα εχει 400.000?Με ποιο προγραμμα?Για ξανα ριξε μια ματια στην ποιοτητα του προγραμματος του οτε?
Ταινιες=0
Μπαλα=Λιγα πραματα
Ντοκιμαντερ=λιγα πραγματα
Πως θα φτασει 400.000 συνδρομητες?Ξερω Θα βαλει το ενα ΘΑ βαλει το αλλο ΘΑ ΘΑ ΘΑ!Ας κανει τα ΘΑ και μετα κλειστε τη νοβα!
Α και το καλητερο μιλας για μετα απο 3 χρονια μην εχει κλεισει ο οτε μεχρι τοτε?
Ελεος συνιδητοποιηστε τι γραφεται μερικοι :FSGSFGS4:
Τι παροπηδες φορατε?

malakudi
18-10-2011, 18:23
Ποια Cinema να προστεθούν βρε παιδιά; Η nova έχει συμφωνία με όλα σχεδόν τα studio, τι να δείχνουν τα ote cinema; Θα περάσει καιρός μέχρι να έχει κανάλια τύπου Novacinema ο ΟΤΕ.

Θα κρατήσω την πρόβλεψη ότι ο ΟΤΕ σε δύο χρόνια θα έχει 400.000 συνδρομητές του φίλου παραπάνω και θα την σχολιάσω τότε. Είναι πιθανό να συμβεί αν σύντομα το πακέτο συμπεριλάβει τα ελεύθερα ιδιωτικά κανάλια και αν ακολουθήσει επιθετική τιμολογιακή πολιτική. Αλλά είναι επίσης πιθανό να μη συμβεί, μη ξεχνάμε ότι η κατάσταση αυτή τη στιγμή είναι πολύ δύσκολη και ακόμα και τα 20 ευρώ είναι δύσκολο να βρεθούν για κάποιους.

Νομίζω το πακέτο πρέπει να συγκρίνεται με το Nova Value και όχι με το Nova full. 25 ευρώ το ένα, 30 το άλλο, 6 ευρώ τα adult στο ένα, 10 στο άλλο, περιεχόμενο θεωρώ λίγο καλύτερο του ΟΤΕ απ' ότι του Nova value, ειδικά αν σύντομα εξισορροπήσει την απουσία των ιδιωτικών καναλιών. Έχει πιο πολλά αθλητικά από το Nova value, έχει τα ίδια περίπου παιδικά, έχει διαφορετικά κανάλια ντοκυμαντέρ από τη nova, έχει FX/Foxlife όπως η Nova αλλά επιπλέον το Universal, γενικά είναι μία καλή μίξη καναλιών αν το συγκρίνουμε με το Nova Value και δε καταλαβαίνω γιατί κάποιοι το θεωρούν φτωχό. Επίσης έχει 8 κανάλια HD έναντι 5 της Nova (στο Value pack), τα οποία μάλιστα κοστίζουν και 5 ευρώ επιπλέον. Συνεπώς έχουμε 31 με τα adult στο ένα πακέτο, 45 στο άλλο.

Σίγουρα δε θα κερδίσει τους πελάτες του nova sport ή nova full, αλλά είναι μία τίμια πρόταση.

vas_papavas
18-10-2011, 18:28
οι νόμοι της αγοράς λένε ότι όταν υπάρχει ανταγωνισμός πάμε σε μείωση τιμών. παράδειγμα η σταθερή τηλεφωνία και το ιντερνετ. βέβαια στην περίπτωση της νόβα έχει το ελληνικό πρωτάθλημα αλλά και την ευρωλίγκα που ενδιάφερει κυρίως τους ελληνες φιλάθλους λόγω συμμετοχής παο και οσφπ.
η νόβα μπορεί πάντα να αναπροσαρμόσει τα μπουκέτα της και να επιζήσει. πιο δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα για τον οτε.

Link
18-10-2011, 18:33
οι νόμοι της αγοράς λένε ότι όταν υπάρχει ανταγωνισμός πάμε σε μείωση τιμών.
+100000000
Σε αυτο συμφωνω 1000% και μακαρι να γινει!

DimAsi
18-10-2011, 19:08
Ποια Cinema να προστεθούν βρε παιδιά; Η nova έχει συμφωνία με όλα σχεδόν τα studio, τι να δείχνουν τα ote cinema; Θα περάσει καιρός μέχρι να έχει κανάλια τύπου Novacinema ο ΟΤΕ.

Θα κρατήσω την πρόβλεψη ότι ο ΟΤΕ σε δύο χρόνια θα έχει 400.000 συνδρομητές του φίλου παραπάνω και θα την σχολιάσω τότε. Είναι πιθανό να συμβεί αν σύντομα το πακέτο συμπεριλάβει τα ελεύθερα ιδιωτικά κανάλια και αν ακολουθήσει επιθετική τιμολογιακή πολιτική. Αλλά είναι επίσης πιθανό να μη συμβεί, μη ξεχνάμε ότι η κατάσταση αυτή τη στιγμή είναι πολύ δύσκολη και ακόμα και τα 20 ευρώ είναι δύσκολο να βρεθούν για κάποιους.

Νομίζω το πακέτο πρέπει να συγκρίνεται με το Nova Value και όχι με το Nova full. 25 ευρώ το ένα, 30 το άλλο, 6 ευρώ τα adult στο ένα, 10 στο άλλο, περιεχόμενο θεωρώ λίγο καλύτερο του ΟΤΕ απ' ότι του Nova value, ειδικά αν σύντομα εξισορροπήσει την απουσία των ιδιωτικών καναλιών. Έχει πιο πολλά αθλητικά από το Nova value, έχει τα ίδια περίπου παιδικά, έχει διαφορετικά κανάλια ντοκυμαντέρ από τη nova, έχει FX/Foxlife όπως η Nova αλλά επιπλέον το Universal, γενικά είναι μία καλή μίξη καναλιών αν το συγκρίνουμε με το Nova Value και δε καταλαβαίνω γιατί κάποιοι το θεωρούν φτωχό. Επίσης έχει 8 κανάλια HD έναντι 5 της Nova (στο Value pack), τα οποία μάλιστα κοστίζουν και 5 ευρώ επιπλέον. Συνεπώς έχουμε 31 με τα adult στο ένα πακέτο, 45 στο άλλο.

Σίγουρα δε θα κερδίσει τους πελάτες του nova sport ή nova full, αλλά είναι μία τίμια πρόταση.

Πρόσθεσε επίσης και το 60αρι της Νόβα που είναι δύσκολο σε αυτούς τους καιρούς περισσότερο από το 20αρι και τις αποχωρήσεις από τη Νόβα που ήδη καταγράφονται.
Επίσης η Νοβα οταν αναφέρει στην έκθεση τους συνδρομητές δεν αναφέρει αυτους που διέκοψαν για 6 μηνες πχ κτλ και τους θεωρεί ακόμα ενεργούς πράγμα που είναι πλασματικό για τους γνωστους δανειακούς λόγους

Παναγιώτης Μελάς
18-10-2011, 19:10
οι νόμοι της αγοράς λένε ότι όταν υπάρχει ανταγωνισμός πάμε σε μείωση τιμών. .....

Καλησπέρα. Οι νόμοι της αγοράς είναι αδυσώπητοι, καλοί μου φίλοι. Ο ανταγωνισμός μπορεί κάλλιστα να μετατραπεί σε μονοπώλιο με μοιρασμένες αρμοδιότητες μεταξύ δύο ολιγοπωλίων (στην προκειμένη περίπτωση NOVA και ΟΤΕ) και με αντίπαλο τον απλό καταναλωτή (που κατά κανόνα είναι ο μέσος εργαζόμενος) και μόνον αυτόν.

Και τότε....

Τότε μόνο μείωση τιμών δεν έχουμε, αντίθετα αύξηση και ταυτόχρονα ΚΑΙ μονοπώληση του προϊόντος, έτσι ώστε το μάρμαρο να το πληρώσει τελικά ο καταναλωτής και οι "ανταγωνιζόμενοι" να βγαίνουν πολλαπλά κερδισμένοι.

Παραδείγματα δεκάδες αν όχι εκατοντάδες. Μήπως, π.χ. είδαμε πτώση των τιμολογίων του ΟΤΕ, όταν στην αγορά μπήκαν οι άλλες εταιρείες σταθερής τηλεφωνίας; Αντίθετα, με το πρόσχημα του "σε μας δεν πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ", πληρώνουμε πάγιο σε αυτές και η τιμή των υπηρεσιών, αντί να πέφτει προϊόντος του χρόνου, μάλλον ανεβαίνει. Ειδικά στον ΟΤΕ, ουδεμία μείωση (πραγματική, εννοώ) είδαμε, ειδικά μετά την ιδιωτικοποίησή του, ενώ τα "ελκυστικά" πακέτα, αν συγκριθούν σε κόστος με αυτό που πλήρωνε ο μέσος καταναλωτής πριν την εμφάνιση των άλλων, δεν αντέχουν σε καμιά σύγκριση. Πολύ δε περισσότερο που με την εισαγωγή των νέων τεχνολογιών, το πραγματικό κόστος των τηλεπικοινωνιών έπρεπε να είναι κατά πολύ φτηνότερο. Τα ίδια και χειρότερα συμβαίνουν στην κινητή τηλεφωνία.

Μήπως κανένας αναμένει πτώση τιμών του ρεύματος τώρα, που στο χορό μπαίνουν κι άλλες εταιρείες ενέργειας; Ή μήπως πρόκειται να αντιμετωπίσει καμιά τους την παροχή της ηλεκτρικής ενέργειας ως κοινωνικό αγαθό (και επομένως φθηνό); Ενώ η ΔΕΗ έχει αυξήσει την τιμή του σε δυσθεώρατα και εντελώς δυσβάστακτα πλέον ύψη, εμφανίστηκαν οι "σωτήρες" για να προσφέρουν τί: μείωση ψίχουλων μπροστά στις απίστευτες τιμές της ΔΕΗ, με μόνο κίνητρο κάποια θολή και εντελώς αμφίβολη μείωση. Εγώ προβλέπω ότι όλοι αυτοί δεν είναι παρά κοράκια που βλέπουν το πτώμα και ορμούν ποιό θα πρωτοφάει.

Εν τέλει, αν ο ανταγωνισμός επέφερε πραγματικά πτώση τιμών, θα ζούσαμε στον παράδεισο. Στη συντριπτική πλειοψηφία των καταναλωτικών αγαθών, υλικών κσι υπηρεσιών, υπάρχουν περισσότερες από δύο επιχειρήσεις που τα προσφέρουν, αλλά ο τιμάριθμος ποτέ - μα ποτέ - δεν εμφάνισε πτωτικές τάσεις. Σήμερα, αυτός αποτελεί, μαζί με την ανεργία, τη μεγαλύτερη απειλή για την επιβίωση του εργαζόμενου. Και, συμπεριλαμβανομένων και των πολιτικών (πληθ. του θηλυκού "η πολιτική" και όχι του αρσενικού "ο πολιτικός") που ασκούνται εναντίον των εργαζομένων, όλα μαζί συνιστούν ένα θανάσιμο βρόχο που μας πνίγει ασταμάτητα.

Σόρυ για το μακροσκελές, αλλά έτσι αισθάνομαι και το εξέφρασα. Καλό βράδυ.
-

skysound
18-10-2011, 20:38
Νομίζω το πακέτο πρέπει να συγκρίνεται με το Nova Value και όχι με το Nova full. .

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο, και απορω γιατι καποιοι φιλοι επιμενουν να συγκρινουν τα full πακετα των δυο εταιριων, πραγμα που ειναι τελειως αδικο και δειχνει ποιοι φορουν τις παροπιδες. Εαν γινει συγκριση πρεπει να γινει σε ομοειδη πακετα.

Παντως η συγκριση εχει αξια μονο εαν πραγματι υπαρχει ουσιαστικος ανταγωνισμος αφου βρισκω πολυ ενδιαφεροντα αυτα που ανεφερε ο Παναγιώτης σχετικα με τα ολιγοπωλια.

Γιατι στη τελικη, ειναι πιθανον οι εταιριες να στοχευουν σε διαφορετικα target groups, πραγμα που κατ' αρχην σιγουρα υποδηλωνει και η τιμολογιακη τους πολιτικη.
Βλεπουμε και στη πορεια.

ZAFNFL
18-10-2011, 20:51
Αληθεια αυτα που γραφεις τα πιστευεις?Μα αν ειναι δυνατον!Το τελευταιο οχυρο ειναι η super leauge?χαχαχαχ
Η πρεμιερ το Τσου λου το ευροπα κτλ μην τα ξαναλεμε τι ειναι?Μιλας για τον οτε που εχει β εθνικη και ισπανια?Συνελθεται λιγο?
Κλεινει η νοβα αχαχαχαχ απο ενα πακετο που αυτη τη στιγμη δεν εχει το 20% απο το ολοκληρομενο προγραμα της νοβα!
Μιλας για 60.000 συνδρομητες και απο αυτους η 25.000 ειναι καφετεριες!Και πιστευεις οτι μεσα σε 2-3 χρονια θα εχει 400.000?Με ποιο προγραμμα?Για ξανα ριξε μια ματια στην ποιοτητα του προγραμματος του οτε?
Ταινιες=0
Μπαλα=Λιγα πραματα
Ντοκιμαντερ=λιγα πραγματα
Πως θα φτασει 400.000 συνδρομητες?Ξερω Θα βαλει το ενα ΘΑ βαλει το αλλο ΘΑ ΘΑ ΘΑ!Ας κανει τα ΘΑ και μετα κλειστε τη νοβα!
Α και το καλητερο μιλας για μετα απο 3 χρονια μην εχει κλεισει ο οτε μεχρι τοτε?
Ελεος συνιδητοποιηστε τι γραφεται μερικοι :FSGSFGS4:
Τι παροπηδες φορατε?

Θα σε παρακαλουσα να εκφραζεσαι καλυτερα , και να προσπαθησεις να καταλαβεις πραγματικα τι λεω ,πριν απαντησεις με επιχειρηματα τυπου '' χαχαχα'' .

Αυτην την στιγμη , η συνολικη αγορα συνδρομητικης τηλεορασης στην Ελλαδα , υπολογιζεται σε 450.000 -500.000 ατομα ,με φθινουσες τασεις λογω οικονομικης κρισης. Οταν γραφω οτι θα εχουν τους ιδιους συνδρομητες σε 2-3 χρονια, εννοω απο 200.000 συνδρομες ο καθενας , και με συνδρομη που θα εχει σταθεροποιηθει και στους 2 , γυρω στα 25-30 ευρω.
Η νοβα αυτην την στιγμη στηριζεται σε ''αχυρενια'' ποδια , καθως μολις πριν απο 6 μηνες εξασφαλισε το φιλι της ζωης μεσω καινουριου μεγαλου δανεισμου.
Η DEUTCHE TELECOM δεν εχει τετοια θεματα.
Οταν αρχισει η μειωση των εσοδων της νοβα, λογω διαρροων συνδρομητων και αναγκαστικα μειωμενων τιμων ,λογω ανταγωνισμου , τοτε θα αρχισει να ''φτωχαινει'' και το προγραμμα της.Οι ακριβες αποκλειστικοτητες τυπου premier league , superleague , blocbusters κλπ ,θα ειναι δυσβασταχτες για το budget μιας και μονο πλατφορμας και ειναι βεβαιο οτι θα μοιραστουν και στους δυο ανταγωνιστες.
Το μεγαλο αβανταζ του ΟΤΕ ειναι οτι δεν βιαζεται καθολου , και το μονο που εχει να κανει ειναι να περιμενει να δει τις αντοχες της νοβα , και να κερδιζει σιγα αλλα σταθερα , το μεγαλυτερο μεριδιο της αγορας.

SatZapper
18-10-2011, 20:55
Αυτό που βλέπουμε σήμερα δεν είναι το πραγματικό OTE TV "full pack", αλλά το επερχόμενο "sport - full - pack", δηλαδή η πλατφόρμα ξεκίνησε με τα κανάλια με τα οποία είχε μέχρι σήμερα συνάψει συμφωνίες...

Πιθανώς πριν τις γιορτές `η λίγο αργότερα να ενεργοποιηθεί και το "cinema - Entertainment pack" με τα κινηματογραφικά κανάλια τύπου "AXN HD, SET HD... + OTE Cinema HD (υπάρχουν και Β`/Γ`/Δ`/Ε` προβολές δικαιωμάτων για συνδρομητικά κινηματογραφικά κανάλια..., η νοβα δεν έχει κλεισμένες όλες τις προβολές...)..." και άλλα ψυχαγωγικά κανάλια τύπου (iConcert HD,...), μαζί με την ενεργοποίηση της τέταρτης συχνότητας στον Eurobird 9A... Όλα αυτά είναι υποθετικά, αλλά συγχρόνως και προβλέψιμα....

Οπότε μελλοντικά ίσως διαμορφωθούν διαφορετικά τα πακέτα κρατώντας πάντοτε σε λογικές τιμές τα οικονομικά πακέτα και με τα νέα δεδομένα οικονομικής κρίσης:
Family Pack
Family Pack + sport pack
Family Pack + cinema - Entertainment pack
Το μελλοντικό Full Pack = "Family Pack + cinema - Entertainment pack + sport pack"...
Και όταν μπουν και τα ιδιωτικά κανάλια θα ενεργοποιηθεί και τo "δωρεάν Entry pack", ίσως και με ένα έξυπνο λανσάρισμα τύπου "Freesat by OTE TV"...

Σίγουρα πάντως στόχος της πλατφόρμας θα πρέπει να είναι η προσθήκη καναλιών υψηλής ευκρίνειας (και όχι SD), που είναι και το πιο ελκυστικό προϊόν για τους εν δυνάμει συνδρομητές της δορυφορικής τηλεόρασης...

Έτσι, πολύ ορθά ξεκίνησε η OTE TV με τα δυο πακέτα Family Pack και Full Pack, σύμφωνα με τα κανάλια που διαθέτει μέχρι και σήμερα, στοχεύοντας πρώτα στη μεγάλη δεξαμενή των συνδρομητών ΟΤΕ... Με το «Family Pack» να σκίζει από άποψη τιμής και περιεχόμενου, απέναντι σε «nova Start/Value Pack», δημιουργώντας για πρώτη φορά ανταγωνισμό στη δορυφορική τηλεόραση...

Π.χ. τα «Foxlife και FX» κοστίζουν με μεγάλη διαφορά :
- στη nova: «για μη πελάτες Forthnet €30.90/μήνα», `η «για πελάτες Forthnet, €24.72/μήνα»
ενώ στην OTE TV: «για μη πελάτες OTE €18.63/μήνα» `η «για πελάτες OTE €14.90/μήνα»…

Εαν ανοίξει θέμα για ποιο κανάλι σας αρέσει περισσότερο από την OTE TV,
ψηφίζω, λοιπόν «Sundance Channel HD», κανάλι για σινεφίλ με εναλλακτικό και ευρωπαϊκό κινηματογράφο (+ πολύ καλά μουσικά αφιερώματα: Roxy Music...), σε HD απόλαυση... Tα εύκολης κατανάλωσης blockbuster, θα έρθουν από άλλα κανάλια...::drummer:

petasis
18-10-2011, 21:01
Θα σε παρακαλουσα να εκφραζεσαι καλυτερα , και να προσπαθησεις να καταλαβεις πραγματικα τι λεω ,πριν απαντησεις με επιχειρηματα τυπου '' χαχαχα'' .

Αυτην την στιγμη , η συνολικη αγορα συνδρομητικης τηλεορασης στην Ελλαδα , υπολογιζεται σε 450.000 -500.000 ατομα ,με φθινουσες τασεις λογω οικονομικης κρισης. Οταν γραφω οτι θα εχουν τους ιδιους συνδρομητες σε 2-3 χρονια, εννοω απο 200.000 συνδρομες ο καθενας , και με συνδρομη που θα εχει σταθεροποιηθει και στους 2 , γυρω στα 25-30 ευρω.
Η νοβα αυτην την στιγμη στηριζεται σε ''αχυρενια'' ποδια , καθως μολις πριν απο 6 μηνες εξασφαλισε το φιλι της ζωης μεσω καινουριου μεγαλου δανεισμου.
Οταν αρχισει η μειωση των εσοδων της νοβα, λογω διαρροων συνδρομητων και αναγκαστικα μειωμενων τιμων ,λογω ανταγωνισμου , τοτε θα αρχισει να ''φτωχαινει'' και το προγραμμα της.Οι ακριβες αποκλειστικοτητες τυπου premier league , superleague , blocbusters κλπ ,θα ειναι δυσβασταχτες για το budget μιας και μονο πλατφορμας και ειναι βεβαιο οτι θα μοιραστουν και στους δυο ανταγωνιστες.
Το μεγαλο αβανταζ του ΟΤΕ ειναι οτι δεν βιαζεται καθολου , και το μονο που εχει να κανει ειναι να περιμενει να δει τις αντοχες της νοβα , και να κερδιζει σιγα αλλα σταθερα , το μεγαλυτερο μεριδιο της αγορας.

Νομίζεις ότι ο ΟΤΕ δεν έχει δάνεια να πληρώσει;

DimAsi
18-10-2011, 21:14
Νομίζεις ότι ο ΟΤΕ δεν έχει δάνεια να πληρώσει;Οχι ομως όσα η Νοβα

tlgex
18-10-2011, 22:13
Ειλικρινα περιμενω μια αμεση ¨απαντηση¨ απο πλευρας Νοva τουλαχιστον σε προσθεση καναλιων ακομη και σε συνδιασμο με μια μικρη εστω μειωση τιμης σε ολα τα πακετα.

Καταλαβαινω οτι ισως περιμενει να δει πως θα κυλησει η κατασταση μεχρι την περιοδο των εορτων ,αλλα ισως η ¨αιμοραγια¨ να ειναι μεγαλυτερη απ΄οτι αναμενει λογω φθηνοτερου κοστους εν μεσω οικονομικης κρισεως που βαθαινει και λογω ελειψης ικανου ελληνικου ποδοσφαιρικου θεαματος ,να κρατησει ακομη και τους ποιο φανατικους ποδοσφαιροφιλους.

Την περιμενα λιγο ποιο επιθετικη απεναντι στην εναρξη της πλατφορμας του ΟΤΕ.

petasis
18-10-2011, 22:48
Ίσως να γίνει επιθετική όταν διαπιστώσει ροή πελατών προς ΟΤΕ.
Μέχρι τότε γιατί να κάνει κάτι;

Λογικά θα περιμένει κάποια στατιστικά, π.χ. πόσοι έβαλαν ΟΤΕ σε λίγο καιρό...

Link
19-10-2011, 00:33

Αν νομιζεις οτι σε προσβαλα ζητω συγνωμη!
Αλλα απο εκει και περα δεν θα συμφωνησω πουθενα μαζι σου!Ολες αυτες οι εταιριες εχουν δανεια εδω εχουν τα ψιλικαντζιδικα αυτοι δεν θα εχουν?Αλλα απο εκει και περα δεν λεει κατι αυτο!Η νοβα σιγουρα εχει μεγαλητερα λογικο λογο αυτα που προσφερει!Καμια σχεση με τον οτε.Στο 1ο σου ποστ δεν ειπες οτι θα μειραστουν οι συνδρομητες αλλα οτι θα κλεισει η νοβα!Ετσι οπως τα λες θα ειναι 50-50 η αγορα!Πραγμα που ποσος με ενδιαφερει!Αλλα αυτο δεν θα το καταφερει ποτε ο οτε γιατι ειναι τραγικο λαθος να ξεκινας νεο δοριφορικο πακετο απλα ανεβαζοντας την ip tv του.Και μη μου πειτε για τα hd θα ειναι αστειο το επιχειρημα!Ο Οτε γιατι να μην βιαζεται?Για πεσμου?Απο που θα μαζεψει τα εξοδα του?Τι νομιζεις οτι εχει αβαντες να περιμενει 2-3 χρονια επειδη ειναι απο πισω γερμανοι?Τι ειναι αυτοι?Απλα θα πληρωνουν?Εδω οι αλοι που εχουν τον αλφα τον πουλανε γιατι δεν ειναι επικερδης επιχειρηση και αυτοι θα εχουν ολοκληρο πακετο στον δορυφορο και θα λενε δε βιαζομαστε?Δεν νομιζω!
Το θεμα ειναι αλλου ποτε ο οτε δεν θα φτασει τη νοβα σε καταναλοτες αν σινεχιζει την ιδια τακτικη!Δικαιοματα ευρωπαικου ποδοσφαιρου 5 ο οτε 30 η νοβα ολα στη νοβα!Ετσι δεν πας μπροστα!Ηθελε τουλαχιστων ενα κραχτη και αυτος δεν εκανε τιποτα πεταει αετο!ΤΟ iptv το ανεβασε στον ουρανο ε και?Εκανε κατι παραπανω?ΟΧΙ!
Αλλα παρολα αυτα πολοι πιστευουν οτι θα κλεισει τη νοβα!Αλλα αν ψαξεις ποιο πολυ θα δεις οτι περισσοτεροι πιστευουνοτι θα αυτοκαταστραφει!
Ο χρονος θα δειξει!Εγω δεν προεξοφλο τιποτα απλα περημενω να δω τι θα κανει ο οτε πρωτου πω οτι θα μαζεψει εκατονταδες χιλιαδεσ συνδρομητες και θα κλεισει τη νοβα η οτι θα συμβει το αντιθετο! -bye-

bike
19-10-2011, 09:30
Το θεμα ειναι αλλου ποτε ο οτε δεν θα φτασει τη νοβα σε καταναλοτες αν σινεχιζει την ιδια τακτικη!Δικαιοματα ευρωπαικου ποδοσφαιρου 5 ο οτε 30 η νοβα ολα στη νοβα!Ετσι δεν πας μπροστα!Ηθελε τουλαχιστων ενα κραχτη και αυτος δεν εκανε τιποτα πεταει αετο!ΤΟ iptv το ανεβασε στον ουρανο ε και?Εκανε κατι παραπανω?ΟΧΙ!
Αλλα παρολα αυτα πολοι πιστευουν οτι θα κλεισει τη νοβα!Αλλα αν ψαξεις ποιο πολυ θα δεις οτι περισσοτεροι πιστευουνοτι θα αυτοκαταστραφει!
Ο χρονος θα δειξει!Εγω δεν προεξοφλο τιποτα απλα περημενω να δω τι θα κανει ο οτε πρωτου πω οτι θα μαζεψει εκατονταδες χιλιαδεσ συνδρομητες και θα κλεισει τη νοβα η οτι θα συμβει το αντιθετο!

+1 σε όλα. Μέχρι στιγμής μου φαίνεται ότι πέσανε πολλά λεφτά, δαπανήθηκε πολύς χρόνος και το αποτέλεσμα είναι κατώτερο από ότι περιμέναμε όλοι, αλλά κάτσε να δούμε που θα πάει.

sakels
19-10-2011, 13:06
http://www.forthnet.gr/templates/cor...spx?c=10013106

Για να απολαμβάνετε ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ με κλήσεις σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα και broadband ADSL στα 24 MBPS αλλά και τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ και ΣΕΙΡΕΣ του Hollywood μόνο με 49,90€/μήνα για 18 ολόκληρους μήνες!!

Η προσφορά αφορά στο συνδυασμό Forthnet 2play Economy + Nova Cinema pack

DimAsi
19-10-2011, 13:23

Για να απολαμβάνετε ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ με κλήσεις σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα και broadband ADSL στα 24 MBPS αλλά και τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ και ΣΕΙΡΕΣ του Hollywood μόνο με 49,90€/μήνα για 18 ολόκληρους μήνες!!

Η προσφορά αφορά στο συνδυασμό Forthnet 2play Economy + Nova Cinema packE Και ?

sakels
19-10-2011, 13:25
στην ουσια βγαινει το cinema pack 15 ευρω το μηνα.

DimAsi
19-10-2011, 13:30
στην ουσια βγαινει το cinema pack 15 ευρω το μηνα.Και τι πιστεύεις ότι θα τρέξουν να πάρουν ?

nikos26
19-10-2011, 13:30
Αναφέρεται στα κανάλια nova cinema μόνο ή στο cinema + value;

Αν είναι το cinema + value είναι πολύ καλή προσφορά.
Αν είναι μόνο τα 3 κανάλια cinema(ή με + fx ,foxlife ) τα κοστολογεί 25 ευρώ για τους πρώτους 4 μήνες , και 15 ευρώ για τους υπόλοιπους 12.

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10013106

Yperion
19-10-2011, 13:34

Αν θελει να κανει διαφημιση η NOVA να βαλει μπανερ στο avclub.

sakels
19-10-2011, 13:40
αν εννοεις οτι κανω διαφημιση κανεις λαθος. δεν εχω καμια σχεση ουτε με την εταιρια ουτε με τον κλαδο πωλησεων

DimAsi
19-10-2011, 13:46
αν εννοεις οτι κανω διαφημιση κανεις λαθος. δεν εχω καμια σχεση ουτε με την εταιρια ουτε με τον κλαδο πωλησεωνΔεν είπε αυτό αλλά έτσι όπως το έβαλες ξερά χωρίς σχόλιο έτσι φάνηκε και σωστά δεν χρειάζεται διαφήμιση επιπλέον όπως σου είπε .

sakels
19-10-2011, 13:49
το θεμα ειναι η προφορα, τωρα εσυ γιατι γκρινιαζεις δεν μπορω να καταλαβω. αν εχεις να πεις κατι για την προσφορα πες το και ασε τα ασχετα και ανουσια σχολια

sakels
19-10-2011, 13:55
Αναφέρεται στα κανάλια nova cinema μόνο ή στο cinema + value;

Αν είναι το cinema + value είναι πολύ καλή προσφορά.
Αν είναι μόνο τα 3 κανάλια cinema(ή με + fx ,foxlife ) τα κοστολογεί 25 ευρώ για τους πρώτους 4 μήνες , και 15 ευρώ για τους υπόλοιπους 12.

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10013106

για το cinema+value

ρωτησα στο τηλ. της λεω το πακετο των 50 ευρω εννοειτε cinema? δηλαδη με το value? και ειπε ναι

nikos26
19-10-2011, 13:57
Παντού πάντως η forthnet το αναφέρει σαν cinema+value. Μόνο σε αυτήν την προσφορά το αναφέρει σκέτο σαν cinema.

DimAsi
19-10-2011, 14:10
το θεμα ειναι η προφορα, τωρα εσυ γιατι γκρινιαζεις δεν μπορω να καταλαβω. αν εχεις να πεις κατι για την προσφορα πες το και ασε τα ασχετα και ανουσια σχολιαΣε μένα αναφέρεσαι ? ότι κάνω άσχετα και ανούσια σχόλια ?

Serafeim Karakostas
19-10-2011, 14:30

Το έγραψες και εδώ. (http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=1056249854&postcount=139) Δεύτερη φορά δε χρειαζόταν.

petasis
19-10-2011, 15:03
Αν θελει να κανει διαφημιση η NOVA να βαλει μπανερ στο avclub.

Καλύτερα στην τηλεόραση. Εγώ έχω add-blocker... :blink:

malakudi
19-10-2011, 15:22

Είναι καλή προσφορά, ειδικά για τη μεγάλη της διάρκεια. Δε καταλαβαίνω γιατί ορισμένοι ενοχλήθηκαν. Nova vs OTE είναι το θέμα, μία προσφορά που δε μπορεί να την ανταγωνιστεί ο ΟΤΕ σε καμία περίπτωση και με κανένα συνδυασμό δε μπορεί να μην αναφερθεί!

Δυστυχώς είναι μόνο για νέους συνδρομητές αν καταλαβαίνω καλά. Επίσης τα HD είναι 5 ευρώ επιπλέον μετά το πρώτο δίμηνο.

Ο συνδυασμός κανονικά κοστίζει 34,90+51,68 - 20% = 70 περίπου ευρώ. Συνεπώς είναι μία έξτρα μείωση της τάξης των 20 ευρώ το μήνα.

eimaikala
19-10-2011, 15:33
Μου αρεσει που συγκρινετε συνδυαστικα πακετα! Υπαρχει και μια ΕΕΤΤ πισω απο τον ΟΤΕ, οποτε ολα αυτα ειναι ατοπα για μενα.

the_player
19-10-2011, 15:55
Συγκρίνετε ανόμοια πράγματα. Η φορθνετ δεν έχει πανελλαδική κάλυψη. Και το θέμα είναι νοβα εναντίον οτεσατ, όχι φορθνετ εναντίον οτε.

skysound
19-10-2011, 16:26
Δυστυχώς είναι μόνο για νέους συνδρομητές αν καταλαβαίνω καλά. Επίσης τα HD είναι 5 ευρώ επιπλέον μετά το πρώτο δίμηνο.
.

Ειναι και για παλιους που παιρνουν δορ. συνδρομη πρωτη φορα:
http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/pronomio/application/index.html

Αλλα και παλι σαν συνδιαστικο η forthnet βγαινει ακριβοτερη δεν εχει καθολου αγωνες ποδοσφαιρου (μονο high lights), εχει τα HD με εξτρα στη τιμη, και δεν εχει το science στα ντοκυμεντερ το c-music στη μουσικη, και το extreme-sport στα σπορ. Και τα cinema τι να τα κανεις? Κινηματογραφο δεν θα παμε καθολου?:flute:
Δεν βλεπω πουθενα να ειναι καλυτερο απο τον οτε αλλα αν και λιγο χλωμο, ισως αποτρεψει καποιους συνδρομητες double play forthnet που θελουν να μεταπηδησουν στον ΟΤΕ και να γινουν ταυτοχρονα για πρωτη φορα δορυφορικοι συνδρομητες.

malakudi
19-10-2011, 16:42
Μου αρεσει που συγκρινετε συνδυαστικα πακετα! Υπαρχει και μια ΕΕΤΤ πισω απο τον ΟΤΕ, οποτε ολα αυτα ειναι ατοπα για μενα.

Συγκρίνετε ανόμοια πράγματα. Η φορθνετ δεν έχει πανελλαδική κάλυψη. Και το θέμα είναι νοβα εναντίον οτεσατ, όχι φορθνετ εναντίον οτε.

Και εγώ έγραψα παραπάνω πως η καταλληλότερη σύγκριση είναι OTE vs Nova Value Pack, όπου ο ΟΤΕ μάλλον κερδίζει. Αλλά τα συνδυαστικά σίγουρα μπαίνουν στην εξίσωση αφού και ο ίδιος ο ΟΤΕ δίνει σημαντική έκπτωση (20%) σε συνδρομητές τηλεφωνίας ΟΤΕ.

malakudi
19-10-2011, 16:44
Ειναι και για παλιους που παιρνουν δορ. συνδρομη πρωτη φορα:
http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/pronomio/application/index.html

Αλλα και παλι σαν συνδιαστικο η forthnet βγαινει ακριβοτερη δεν εχει καθολου αγωνες ποδοσφαιρου (μονο high lights), εχει τα HD με εξτρα στη τιμη, και δεν εχει το science στα ντοκυμεντερ το c-music στη μουσικη, και το extreme-sport στα σπορ. Και τα cinema τι να τα κανεις? Κινηματογραφο δεν θα παμε καθολου?:flute:
Δεν βλεπω πουθενα να ειναι καλυτερο απο τον οτε αλλα αν και λιγο χλωμο, ισως αποτρεψει καποιους συνδρομητες double play forthnet που θελουν να μεταπηδησουν στον ΟΤΕ και να γινουν ταυτοχρονα για πρωτη φορα δορυφορικοι συνδρομητες.

Περί ορέξεως ... κολοκυθόπιτα. Σε άλλους είναι σημαντικά τα History και Animal Planet. Το σχόλιο για τον κινηματογράφο ... μάλλον άσχετο. Μία επίσκεψη τετραμελούς οικογένειας στον κινηματογράφο στοιχίζει 40+ ευρώ.

skysound
19-10-2011, 18:05
Το σχόλιο για τον κινηματογράφο ... μάλλον άσχετο. Μία επίσκεψη τετραμελούς οικογένειας στον κινηματογράφο στοιχίζει 40+ ευρώ.

Τελος παντως. Ακατανοητο το σχολιο μεν, αλλα χωρις ουσια τα cinema.

sakels
19-10-2011, 18:31
Οντως τα cinema του οτε ειναι καλυτερα. Ολα ο οτε τα εχει τελια και φθηνα.

skysound
19-10-2011, 18:58
Οντως τα cinema του οτε ειναι καλυτερα.

Θα ερθουν και αυτα, και τοτε σε θελω να ανεβασεις την ειδηση σε διπλο νημα οπως ανεβασες την προσφορα της νοβα.-bye-

Serafeim Karakostas
19-10-2011, 19:00
Τελος παντως. Ακατανοητο το σχολιο μεν, αλλα χωρις ουσια τα cinema.
Για σένα χωρίς ουσία, για πολλούς με ουσία.

sakels
19-10-2011, 19:28
Θα ερθουν και αυτα, και τοτε σε θελω να ανεβασεις την ειδηση σε διπλο νημα οπως ανεβασες την προσφορα της νοβα.-bye-

15 ευρω το cinema value pack σε χαλαει εσενα δλδ..αμα δε θες πληρωσε 19,90 το πακετο του οτε
οκ, οπως το βλεπει κανεις.

μακαρι να ερθει και απο οτε και θα το ανεβασω.

δεν καταλαβαινω την ειρωνεια σου

skysound
19-10-2011, 19:48
Για σένα χωρίς ουσία, για πολλούς με ουσία.

Σεβαστο. Αλλα δεν εκανα σφυγμομετρηση. Απλως εδωσα μια ερμηνεια συμφωνα με τις τασεις της εποχης. Απλως δεν εγινα κατανοητος και γι αυτο φταιω εγω.-bye-

δεν καταλαβαινω την ειρωνεια σου

Αστειακι ηταν βρε. Δεν ηταν ειρωνια. Δεν ειδες το smiley? -bye-

nikos26
20-10-2011, 00:31
Κανείς που έχει nova + ote + dvb-t (ή 2 από αυτά) για σύγκριση της ΕΡΤ HD ;

michkal91
20-10-2011, 00:36
για μενα ηταν επιγειο ψηφιακο>νοβα>οτε

sakels
20-10-2011, 00:44
Αυτο αποκλειεται... Ο οτε θα ειχε την καλυτερη εικονα. Γιατι εχει τελιο παριεχομενο και πολυ φθηνη συνδρομη. Το καλυτεροτερο πακετο.

skysound
20-10-2011, 10:19
Αλλη αποψη παιδια για συγκριση εικονας ερτ HD, νοβα HD ή ΟΤΕ HD?

Andreas Dermitzakis
20-10-2011, 10:41
Δεν θα συγκρίνεις ακόμη.Δεν έχουν γυρίσει όλοι οι transporters σε dvb-s2.Θα αυξηθεί η χωρητικότητα οπότε θα βελτιστοποίηση και η ποιότητα εικόνας.Στην nova συμπιεζουν επιπλέον το περιεχόμενο σε σχέση με το επίγειο.
Posted via Mobile Device

bmw318cabrio
20-10-2011, 17:29
Αυτο αποκλειεται... Ο οτε θα ειχε την καλυτερη εικονα. Γιατι εχει τελιο παριεχομενο και πολυ φθηνη συνδρομη. Το καλυτεροτερο πακετο.

Φιλε μου εγω Νοβα εχω αλλα νομιζω οτι εισαι λιγο υποκειμενικος με τα δρωμενα!!!Υποστηριζεις με ζηλο την Νοβα...
Το θεμα ΕΙΝΑΙ τι βολευει τον καθενα βασικα , χωρις να ειναι κατι κατωτερο η ανωτερο ...

sakels
20-10-2011, 18:43
Αυτο πες το στους πορωνενους του οτε που ηρθε να μας σωσει.

bmw318cabrio
20-10-2011, 19:30
Σου ειπα ,εγω πιστευω οτι ειναι τι βολευει τον καθενα και αυτο ειναι το μονο κριτηριο ...Απο την αλλη , το πακετο του ΟΤΕ για τα δικα μου γουστα και τα ντοκυμαντερ που βλεπω και τις ανεξαρτητου κινηματογραφου ταινιες , με την τιμη ΧΩΜΑ θα με συνεφερε πιο πολυ αλλα εχω 17 μηνες συμβολαιο Νοβα και 17 forthnet ...
(Υγ: Να σου πω οτι δουλευω στον ΟΤΕ αλλα εβαλα Νοβα για να βλεπω κανα ποδοσφαιρο)!:drummer:

Yperion
20-10-2011, 19:41
Είναι καλή προσφορά, ειδικά για τη μεγάλη της διάρκεια. Δε καταλαβαίνω γιατί ορισμένοι ενοχλήθηκαν. Nova vs OTE είναι το θέμα, μία προσφορά που δε μπορεί να την ανταγωνιστεί ο ΟΤΕ σε καμία περίπτωση και με κανένα συνδυασμό δε μπορεί να μην αναφερθεί!

Και ποιος ειπε οτι εγω θελω να φορτωθω το internet της forthnet?

Απο τους περισσοτερους που εχουν την εταιρεια αυτη ακουω τα χειροτερα λογια για την ταχυτητα που πιανουν αλλα και για τεραστια ping (100 ms και πανω).

DimAsi
20-10-2011, 19:55
Αυτο πες το στους πορωνενους του οτε που ηρθε να μας σωσει.
Και συ να προσέχεις πως γράφεις

sakels
20-10-2011, 22:26
Ναι μπαμπα

malakudi
21-10-2011, 11:54
Και ποιος ειπε οτι εγω θελω να φορτωθω το internet της forthnet?

Απο τους περισσοτερους που εχουν την εταιρεια αυτη ακουω τα χειροτερα λογια για την ταχυτητα που πιανουν αλλα και για τεραστια ping (100 ms και πανω).

100ms ping από που προς που;

Έχω forthnet και Hol, δεν αντιμετωπίζω κάποιο σημαντικό πρόβλημα και στους δύο.

Yperion
21-10-2011, 11:58
Μπαινεις στο speedtest.net και μετρας το ping.

malakudi
21-10-2011, 12:12

Το speedtest.net έχει δεκάδες διακομιστές, σε ποιον αναφέρεσαι;

Το ping με ftp.otenet.gr είναι 30ms (interleaved). Το ping με μεγάλα data centers σε Γερμανία και Ολλανδία είναι 65-70ms. Αν κάποιος έχει 100 ms ping στο ελληνικό backbone, είναι σίγουρα σε πιταρισμένο DSLAM, κάτι που μπορεί να συμβεί σε όλους τους παρόχους - ακόμα και στον ΟΤΕ.

Βασίλης Α.
21-10-2011, 13:04
Ο αδελφος μου με φορθνετ στη δαφνη εχει ping στο wow 35.
Εγω στον πειραια παλι με φορθνετ εχω ping 40...

suzakias
21-10-2011, 15:08
Eδω εισαι λαθος, για δωσε: ping forthnet.gr και πες μας εδω τα ms που εχεις?
Τωρα σε αυτο που λεει ο malakudi εχει δικιο100%.-bye-

Andreas Dermitzakis
21-10-2011, 18:58
Ακριβώς στον ΟΤΕ κανείς ping στην ftp.otenet.gr ή στο www.otenet.gr επίσης από την πρώτη διεύθυνση μπορείτε να κατάβασηετε ένα ''κενο'' αρχείο ώστε να δείτε την μέγιστη ταχύτητα σας.
Posted via Mobile Device

Yperion
21-10-2011, 19:16
Το speedtest.net έχει δεκάδες διακομιστές, σε ποιον αναφέρεσαι;

Ανοιγοντας το site κατευθειαν σου βρισκει κοντινοτερο σερβερ. Τωρα εμενα μου βρισκει vodafone και εχω 18 ms ping απο την Ζακυνθο.

Το να δινει στο ιδιο τεστ 100 ms σε καποιον που μενει Αθηνα το θεωρω τραγικο (οπως εχω δει να συμβαινει).

petasis
21-10-2011, 19:35
Ανοιγοντας το site κατευθειαν σου βρισκει κοντινοτερο σερβερ. Τωρα εμενα μου βρισκει vodafone και εχω 18 ms ping απο την Ζακυνθο.

Το να δινει στο ιδιο τεστ 100 ms σε καποιον που μενει Αθηνα το θεωρω τραγικο (οπως εχω δει να συμβαινει).

Εγώ που μένω Αττική, με βγάζει Ρόδο, και ο κοντινότερος σέρβερ είναι Τουρκία;
Τι έχει κάνει ο ΟΤΕ; :flipout:

eimaikala
21-10-2011, 20:48
Αξιοπιστια 0 με τονο το συγκεκριμενο. Αν θελετε να μετρησετε σωστο ping/traceroute τρεξτε cmd σε καποιον κλασικο game server πχ. k-play.de, multiplay.co.uk κλπ

hammer
25-10-2011, 10:53
Kαλα ρε παιδια η νοβα εχει προσφορα Forthnet και Nova μαζί μονο για σινεφιλους και δεν εχει για προσφορα για ποδοσφαιροφιλους?
Ειναι ρατσιστικο κατα τη γνωμη μου να διαχωριζει ετσι τους πελατες .
Αυτους δηλαδη που τους αρεσει η μπαλα τους στελνει στον οτεσατ με φουλ πακετο ?
Ειμαι αρκετα χρονια στη forthnet και σκεφτομαι να αλλαξω σε connex μονο και μονο απο τον οτεσατ .
Απορω με τετοια πολιτικη πως θελουν να κανουν και ανταγωνισμο χωρις καποια εξτρα προσφορα , οπως αυτην που ηδη εχουν αλλά στο σπορ πακετο.

goudzos
25-10-2011, 11:40
Kαλα ρε παιδια η νοβα εχει προσφορα Forthnet και Nova μαζί μονο για σινεφιλους και δεν εχει για προσφορα για ποδοσφαιροφιλους?
Ειναι ρατσιστικο κατα τη γνωμη μου να διαχωριζει ετσι τους πελατες .
Αυτους δηλαδη που τους αρεσει η μπαλα τους στελνει στον οτεσατ με φουλ πακετο ?
Ειμαι αρκετα χρονια στη forthnet και σκεφτομαι να αλλαξω σε connex μονο και μονο απο τον οτεσατ .
Απορω με τετοια πολιτικη πως θελουν να κανουν και ανταγωνισμο χωρις καποια εξτρα προσφορα , οπως αυτην που ηδη εχουν αλλά στο σπορ πακετο.

Είχε βγάλει προσφορά για ποδοσφαιροφιλους το καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά πριν αρχίσει το πρωτάθλημα.

hammer
25-10-2011, 12:30
Είχε βγάλει προσφορά για ποδοσφαιροφιλους το καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά πριν αρχίσει το πρωτάθλημα.
Mπραβο φιλε , καλα το θυμομουν και αυτο.
Και τωρα που βγηκε ο οτεσατ κανουν ανταγωνισμο με τον εαυτο τους στην forthnet , χωριζουν τους σινεφιλ με τους φιλους των σπορ , αντι να βγαλουν και παρομοια προσφορα για τους ποδοσφαιροφιλους .
Προσωπικα δεν θα εδινα λεφτα για νοβα μονο και μονο να βλεπω την ομαδα μου, για εναν αγωνα το Σ/Κ
Δεν με ενδιαφερει πλεον το Ελληνικο πρωταθλημα , εχασε την αιγλη του την αξιοπιστια του , δεν γινονται σωστα οι αγωνιστικες .
Αν δειτε καθε Σ/Κ το τηλεοπτικο προγραμμα αγωνων , το 1/3 εχει η νοβα απο τον οτεσατ , μου φαινεται μονο το Αγγλικο της εμεινε

jpanou39
25-10-2011, 13:20
Και τωρα που βγηκε ο οτεσατ κανουν ανταγωνισμο με τον εαυτο τους στην forthnet , χωριζουν τους σινεφιλ με τους φιλους των σπορ , αντι να βγαλουν και παρομοια προσφορα για τους ποδοσφαιροφιλους .
Προσωπικα δεν θα εδινα λεφτα για νοβα μονο και μονο να βλεπω την ομαδα μου, για εναν αγωνα το Σ/Κ
Δεν με ενδιαφερει πλεον το Ελληνικο πρωταθλημα , εχασε την αιγλη του την αξιοπιστια του , δεν γινονται σωστα οι αγωνιστικες .
Αν δειτε καθε Σ/Κ το τηλεοπτικο προγραμμα αγωνων , το 1/3 εχει η νοβα απο τον οτεσατ , μου φαινεται μονο το Αγγλικο της εμεινε

Συμφωνώ και επαυξάνω φίλε μου.Και εγώ περιμένω σε ένα μήνα να τελειώσει το συμβολαιο μου με την nova και να την κάνω.Και δε θα χασουν μονο την συνδρομη της nova s αλλα θα φυγω και απο forthnet(double play economy+sport pack) 27.5+47 μας κάνουν 74,5 το μηνα.και βλέπω μονο πια αγγλια......τους πηρα πριν μια εβδομαδα για να ρωτησω ποτε ληγει το συμβολαιο μου και με αρχισαν απο τωρα τα καλοπιασματα.χωρις βεβαια να κανουν μια συγκεκριμενη προσφορα.....Οτε λοιπον να βλεπουμε και λιγο μπαλιτσα.....και οχι μονο.

bmw318cabrio
25-10-2011, 13:27
Εγω εβαλα Νοβα το καλοκαιρι με την προσφορα για το ποδοσφαιρο ...Βασικα βλεπω κατα κυριο λογο ντοκυμαντερ(παρα παρα πολυ) και τον Ολυμπιακο μιας και ειμαι και γαυρος!!
Καποιος που ειχε Νοβα και τωρα εβαλε ΟΤΕ sat μπορει να μου πει αν τα ντοκυμαντερ ειναι αρκετα στον ΟΤΕSat ??
Αν και δεν ξερω αν με συμφερει να την κοψω τωρα μιας και εχω 1 χρονο και 3 μηνες συμβολαιο ακομα!!

teris3
25-10-2011, 13:42
Συμφωνώ και επαυξάνω φίλε μου.Και εγώ περιμένω σε ένα μήνα να τελειώσει το συμβολαιο μου με την nova και να την κάνω.Και δε θα χασουν μονο την συνδρομη της nova s αλλα θα φυγω και απο forthnet(double play economy+sport pack) 27.5+47 μας κάνουν 74,5 το μηνα.και βλέπω μονο πια αγγλια......τους πηρα πριν μια εβδομαδα για να ρωτησω ποτε ληγει το συμβολαιο μου και με αρχισαν απο τωρα τα καλοπιασματα.χωρις βεβαια να κανουν μια συγκεκριμενη προσφορα.....Οτε λοιπον να βλεπουμε και λιγο μπαλιτσα.....και οχι μονο.

Η Nova έχει την Superleauge και από του χρόνου αποκλειστικά Champiions και Europa Leaugue (συμπεριλαμβανομένου και των ματς των ελληνικών ομάδων)
Ακόμα έχει Αγγλικό, Γαλλικό και Αργεντίνικο, Ισπανικό και Ιταλικό Κύπελλο.

Ο ΟΤΕ το μόνο που έχει και αξίζει είναι το Ισπανικό που πλέον μπορείς να το δεις σε άλλα 1000 κανάλια...και απότι ξέρω φέτος λήγει και το συμβόλαιό του και αναμένεται να το χτυπήσει και αυτό η Nova.

Yperion
25-10-2011, 13:44

+10000

Τα αθλητικα της ΝΟVA εξαντλουνται στο αθλιο Ελληνικο πρωταθλημα. Θυμαμαι ποσες φορες εκανα ζαπινγκ στα καναλια supersport και δεν εδειχναν ΤΙΠΟΤΑ.

Τουλαχιστον με τον ΟΤΕ θα βλεπουμε ...

Primera División
Campionato
Bundesliga 1 & 2
Football League
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Κύπελλο Γερμανίας
Κύπελλο Γαλλίας
Κύπελλο Ελλάδας

Δεν υπαρχει συγκριση κατα την γνωμη μου.

DimAsi
25-10-2011, 13:47
+10000

Τα αθλητικα της ΝΟVA εξαντλουνται στο αθλιο Ελληνικο πρωταθλημα. Θυμαμαι ποσες φορες εκανα ζαπινγκ στα καναλια supersport και δεν εδειχναν ΤΙΠΟΤΑ.

Τουλαχιστον με τον ΟΤΕ θα βλεπουμε ...

Primera División
Campionato
Bundesliga 1 & 2
Football League
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Κύπελλο Γερμανίας
Κύπελλο Γαλλίας
Κύπελλο Ελλάδας

Δεν υπαρχει συγκριση κατα την γνωμη μου. Και με super τιμή Ε:music-smiley-005:

petasis
25-10-2011, 14:27

Πότε να περιμένουμε δηλαδή εντυπώσεις από το πακέτο του ΟΤΕ;

jpanou39
25-10-2011, 14:31
Η Nova έχει την Superleauge και από του χρόνου αποκλειστικά Champiions και Europa Leaugue (συμπεριλαμβανομένου και των ματς των ελληνικών ομάδων)
Ακόμα έχει Αγγλικό, Γαλλικό και Αργεντίνικο, Ισπανικό και Ιταλικό Κύπελλο.

Ο ΟΤΕ το μόνο που έχει και αξίζει είναι το Ισπανικό που πλέον μπορείς να το δεις σε άλλα 1000 κανάλια...και απότι ξέρω φέτος λήγει και το συμβόλαιό του και αναμένεται να το χτυπήσει και αυτό η Nova.

Πάμε λοιπόν. . .
Otesat
Primera División
Campionato
Bundesliga 1 & 2
Football League
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Κύπελλο Γερμανίας
Κύπελλο Γαλλίας
Κύπελλο Ελλάδας

Nova
Superleauge(αθλιο Ελληνικο πρωταθλημα)ουτε να το ακουω απο το ραδιο δεν θελω πια)
Champiions League(στην net hd ελευθερα και απο του χρονου και στο ZDF HD ελεθερα)
Europa Leaugue (ΑΝΤ η skai) ελευθερα
Αγγλικό(το μονο καλο που εχει)
Γαλλικό(τι να δουμε τώρα;)
Αργεντίνικο(τι να δουμε τώρα;)
Ισπανικό και Ιταλικό Κύπελλο.(ναι αλλα δευτεροτριτα)

Ααα ξεχασα και μια σημαντικη λεπτομερεια:

57 euro NOVA(sport pack)
25 euro OTESAT(full pack)

Κατα την γνωμη μου ολα αυτα και χωρις παρεξηγηση. . . .

Serafeim Karakostas
25-10-2011, 15:27
Αν το πάμε έτσι, φίλε, να γράφουμε στις παρενθέσεις σχόλια, σου λέω κι εγώ: για primera division και campionato: κάρτα al jazeera ένα σωρό ματς, γερμανικό: badr & turksat, football league και κύπελλο Ελλάδας: άθλια (με τη δική σας λογική πάντα, "δε θέλω να τα ακούω καν"), κύπελλα Γερμανίας, Γαλλίας: δευτερότριτα της πλάκας , libertadores, sudamericana: τι να δούμε τώρα...
Αν αυτός ο τρόπος σκέψης θεωρείται ορθός, πάω πάσο...

jpanou39
25-10-2011, 16:22
Αν το πάμε έτσι, φίλε, να γράφουμε στις παρενθέσεις σχόλια, σου λέω κι εγώ: για primera division και campionato: κάρτα al jazeera ένα σωρό ματς, γερμανικό: badr & turksat, football league και κύπελλο Ελλάδας: άθλια (με τη δική σας λογική πάντα, "δε θέλω να τα ακούω καν"), κύπελλα Γερμανίας, Γαλλίας: δευτερότριτα της πλάκας , libertadores, sudamericana: τι να δούμε τώρα...

Για το al jazeera ομως θελεις καρτα που σημενη συνδρομη.Εγω μιλαω για ελευθερα καναλια και σε δορυφορους που με το box του otesat μπορεις να δεις(astra 19.2-ZDF HD) Champiions League ελευθερα του χρονου.
Και εγω μιλαω παντα για την περιπτωση που καποιος σπιτι του εκτος απο nova
δεν διαθετη και δευτερο δορυφορικο δεκτη οποτε αναγκαστικα μενει με ενα δορυφορο (hotbird 13) με οτι συνεπαγεται. . .
Εμπας περιπτωση δεν θα χαλασουμε και τις καρδιες μας γι αυτο.Αυτα ειναι γουστα και οπως το βλεπει ο καθενας.Αλλωστε ενας απο αυτους ειμαι και εγω.Σπιτι μου ειμαι ενεργος συνδρομητης nova εδώ και 2 χρονια και με εναν δεκτη(pace831)
Απλα φετος εχω ξενερώσει παρα πολυ. . . .

ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Serafeim Karakostas και ας μην σε ξερω.!!!

Serafeim Karakostas
25-10-2011, 16:26
Κουβέντα κάνουμε, προς θεού.:ernaehrung004:

skysound
25-10-2011, 16:29
Και με παρενθεσεις και εκτος παρενθεσεων, ο ΟΤΕ δινει μαζι με τα αλλα και πολυ καλο ποδοσφαιρο και στο 1/3 της τιμης της νοβας.
Θα ητανε η τελεια λυση για φτηνη συνδρομητικη τηλεοραση, η κριση ομως προβληματιζει τον κοσμο για την αποκτηση του, (και εμενα μαζι) και φαινεται τουλαχιστον απο τα ποστς, οτι το πρωτο target group αποτελειται απο δυσαρεστημενους και συμιεσμενους οικονομικα συνδρομητες της νοβα.

the_player
25-10-2011, 16:53
Ξένο ποδόσφαιρο: turksat ελεύθερα
Ελληνικό ποδόσφαιρο: πολλά και καλά stream

michkal91
25-10-2011, 17:24
να ρωτησω κατι ασχετο...το zdf hd ειναι ελευθερο? και εχει κανενα αλλο αθλητικο γεγονος που να αξιζει?

Yperion
25-10-2011, 19:36

Το θεμα ειναι για εμενα οτι η NOVA εχει υποτειθεται 7 αθλητικα καναλια supersports τα οποια στo 90% του χρονου μονο τα 2-3 δειχνουν κατι ουσιαστικα εστω και "κονσερβα".

Για παραδειγμα αυτη τη στιγμη εχει ΠΑΟ-Εργοτελης στο 2 και Ρεαλ-Λυων το 1. Τα υπολοιπα εκπομπη για το Βολει (!!!) και καρτελες για το στοιχημα.

Προσωπικα να διαφημιζονται 7 καναλια εφοσον τα μισα τουλαχιστον ειναι ανενεργα το θεωρω και κοροιδια.

Serafeim Karakostas
25-10-2011, 19:40
Είμαι της ίδιας άποψης. Αυτό το "ξανά κοντά σας σε καμιά βδομάδα" μου τη δίνει στα νεύρα.:rifle:

kblachos
25-10-2011, 19:50
να ρωτησω κατι ασχετο...το zdf hd ειναι ελευθερο? και εχει κανενα αλλο αθλητικο γεγονος που να αξιζει?

Ελεύθερο είναι. Οσον αφορά τα αθλητικά γεγονότα που θα δείξει, θα σε γελάσω.....

jpanou39
25-10-2011, 20:10

Ειναι ελευθερο στον astra 19.και οσο για το GL θα δείχνει ενα παιχνιδι καθε εβδομαδα δεν ξερω αν ειναι τριτη η τεταρτη θα σε γελασω.κατι αντιστοιχω οτι θα κανει η ερτ μετα το συνβολαιο το νεο που εκλεισαν για την επομενη 3ετια.Και η ποιοτητα σε hd του ZDF παιδια δεν συγκρινετε.πρωτη μου φορα που ειχα δει ηταν τα παιχνιδια στο μουντιαλ και ειχα παθει.Ολοι τη διοργανωση εκεινο το καλοκαιρι την ειδα στο ZDF και ας μην καταλαβαινω τιποτα απο γερμανικα......

jpanou39
25-10-2011, 20:17
Το θεμα ειναι για εμενα οτι η NOVA εχει υποτειθεται 7 αθλητικα καναλια supersports τα οποια στo 90% του χρονου μονο τα 2-3 δειχνουν κατι ουσιαστικα εστω και "κονσερβα".

Για παραδειγμα αυτη τη στιγμη εχει ΠΑΟ-Εργοτελης στο 2 και Ρεαλ-Λυων το 1. Τα υπολοιπα εκπομπη για το Βολει (!!!) και καρτελες για το στοιχημα.

Προσωπικα να διαφημιζονται 7 καναλια εφοσον τα μισα τουλαχιστον ειναι ανενεργα το θεωρω και κοροιδια.

Εεεεεεεελα σε λιγο θα βγει και ο Καραλης . . . .Να μας πει τα νεα των ομαδων για το υπερ-πρωταθλημα της superleague.Τι αλλο θελουμε..!!!!!

jpanou39
25-10-2011, 20:30
72046 Τελευταιος μου λογαριασμος μολις τωρα τον ειδα....

αντε γεια . . .σε κανα μηνα.

Andreas Dermitzakis
25-10-2011, 20:50
Και εμένα σήμερα ήρθε!67 ευρώ.Τελευταίος του μήνας θα είναι πιθανότατα!

Link
25-10-2011, 22:15
Συγνωμη αν διαβαζω καλα συγκρινεται οτε με νοβα στη μπαλα?Μα αν ειναι δυνατον!
Οτε ισπανια (μεχρι το καλοκαιρι να κανω και ενα σχολιο και εγω βγαλτε μπαρτσα ρεαλ ατλετικο βαλενθια με τις υπολοιπες γελαει ο κοσμος!
Γερμανια (2012)
Ιταλια (2013)
Φουτμπολ λιγκ λετε και κραζεται τη σουπερ λιγκκ αν ειναι δυνατον!
Και κυπελο Ελλαδος..
Νοβα
Πρεμιερ λιγκ (2014)(το καλητερο πρωταθλημα στον κοσμο για οποιον ξερει μπαλα)
Σαμπιονα (2013)
Σουπερ λιγκ (2015)(ναι γελαει ο κοσμος αλλα οσοι δεν εχουν νοβα ειναι στο καφενιο να την δουν μη κοροιδεβομαστε) (λεφτα για μπυρες που κανουν τον οτε απο 25-> 35ευρω το μηνα)
Τσαμπιον λιγκ (2015)
γιουροπα (2015)(Απο του χρονου και τα δυο το 90%στη νοβα το 10% στη νετ)
Απερτουρα
Κυπελο Ισπανιας Ιταλιας
Να πω και για μπασκετ?Ευρωλιγκα α1? μα τι να συγκρινουμε τωρα?
Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης!Και μιλαω καθαρα για το σπορ θεαμα!Δεν υπαρχει οτε!
Εγω εβαλα την καλοκαιρινη προσφορα με 53 ευρω νοβα φορθνετ.
Και ναι ο οτε μου μιαζει κοροιδια και πανακροιβος για αυτο που προσφερει!
Ας τσιμπισει κατι σε 2-3 χρονια και συγκρινουμε μεχρι τοτε δεν υπαρχει συγκριση καμια!
Βγαλτε λιγο τις παροπιδες οι φανατικοι οπαδοι του οτε που το ip tv το εκανε σατ και επιασε τον παπα απο τα @@@δια!
Ναι τα πακετα της νοβα ειναι ΠΟΛΥ ΑΚΡΟΙΒΑ (αλλα με φορθνετ παλευονται) αυτο ομως δεν σημαινει οτι ο οτε ειναι Σουπερ τελειος επιδη ειναι φτηνος!Οτι δινεις παιρνεις οπως παντου!

poromenos
25-10-2011, 22:29
Πρεμιερ λιγκ (2014)(το καλητερο πρωταθλημα στον κοσμο για οποιον ξερει μπαλα) +1

the_player
25-10-2011, 22:37
Γιατί στο αγγλικό αν βγάλεις τις 2 του μάντσεστερ, αρσεναλ, τσελσι, τοττεναμ οι υπόλοιπες τι είναι; Μέχρι και η λαρισα είχε αποκλείσει την μπλάκμπερν πριν λίγα χρόνια. Στο ισπανικό βλέπεις την καλύτερη ομάδα του πλανήτη, ύστερα είναι πιο θεαματικό απ το αγγλικό, πράγμα που εμένα προσωπικά μ αρέσει πιο πολύ.

tiniakos
25-10-2011, 23:05
Εκεί που ακόμα χάνει ο ΟΤΕ είναι στα ιδιωτικά Ελληνικά κανάλια.
Όταν τα βάλει χτυπάει δυνατά τη νόβα.

paksat
25-10-2011, 23:50
Μόλις ο ΟΤΕ TV βάλει τα ιδιωτικά κανάλια, θα καταλάβει τι σημαίνει ελληνική επαρχία...

Yperion
26-10-2011, 00:49

Ναι συγκρινουμε σαν καταναλωτες και βγαζουμε τον ΟΤΕ καλυτερο!

Γερμανια , Ιταλια , Ισπανια απο την μια εναντιον Αγγλιας απο την αλλη.

Τωρα εσυ σαν εντεταλμένος της NOVA μπορει να διαφωνεις δικαιωμα σου.

petasis
26-10-2011, 01:24
Καλή η θεωρία, αλλά στην πράξη τί γίνεται;

Πόσοι αφήσατε την νόβα και πήγατε στον ΟΤΕ;
Θα είχε πλάκα μια δημοσκόπηση...

BENZINA
26-10-2011, 01:49
Μετα απο χρονια,κομμενη η νοβα για μενα.Ναι θα μου λειψει το αγγλικο,θα μου λειψουν και οι ταινιες,αλλα 60+€ καθε μηνα προτιμω να τα δινω αλλου πλεον(αυτα που θα μας μεινουν τουλαχιστον απο τα χαρατσια και τις εισφορες).Ας κανει μια γενναια μειωση στην τιμη και το ξανασκεφτομεθα...
Ο ΟΤΕσατ ακομα δεν εχει πολυ δυναμικη,αν και το ισπανικο και το ιταλικο ποδοσφαιρο ειναι καλο δελεαρ.Ισως γιαυτο και θα παρει αρκετο κοσμο(πιθανον και μενα,αφου εχω και οτε).

Link
26-10-2011, 02:39

Δικαιομα σας να βγαζεται οποιον θελεται καλητερο εσεις οι καταναλωτες απο οποιον θελεται αλλα στην πραξη τι γινεται?
Γερμανια , Ιταλια , Ισπανια απο την μια εναντιον Αγγλιας Ελλαδας Γαλιας απο πρωταθληματα!Να παμε στα τσαμπιονς λιγκ την μεγαλητερη διασιλογικη διοργανωση?Και στο γιουροπα?Εδω ο οτε δεν εχει τιποτα!Μπασκετ ευρωλιγκα Α1?
Εγω ειμαι εντεταλμενος της νοβα!Οποιος εχει αντιθετη αποψη οτι ο οτε ειναι ο καλητεροτερος ειναι εντεταλμενος της νοβα και να διαγραφεται και απο το φορουμ παρακαλω!:7SFGSFG:Οκ τοτε γραφεται μονο οι οπαδοι του οτε μεταξυ σας που τα βρισκεται ολα τελεια και ολα θα ειναι οκ!Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα και εγω δεν ξερω!
Οταν μπαινεις σε μια διαδικασια συγκρισης καλο ειναι να εχεις επιχηρηματα για να πεισεις τον αλλον και οχι να χρησημοποιεις χαρακτηρισμους τετοιου ειδους!Εκτος και αν δεν εχεις επιχηρηματα!Ποιο πανω εγραψα αναλητικα τι ειναι το καλητερο για καποιον που βλεπει μπαλα-σπορ (για τα δεδομενα ελλαδας)!Αλλα ειμαι εντεταλμενος!Πιθανον γιατι δεν βλεπεις μπαλα δεν ειναι κακο!
Καλο θα ηταν παντος να μην προσβαλεις καποιον που διαφωνεις με τον τροπο σου.Δημοκρατια εχουμε!Εγω δεν προσβαλα κανεναν!

Link
26-10-2011, 02:41
Καλή η θεωρία, αλλά στην πράξη τί γίνεται;

Πόσοι αφήσατε την νόβα και πήγατε στον ΟΤΕ;
Θα είχε πλάκα μια δημοσκόπηση...
Πολυ καλο γιατι δεν ξεκιναται ενα νημα?

sakels
26-10-2011, 03:24

Και συ σαν εντεταλμενος του ΟΤΕ δε θα μας πεισεις οτι επειδη ο οτε ειναι πιο φθηνος, ειναι και πιο καλος.

kblachos
26-10-2011, 09:17
Παλληκάρια θα παρακαλούσα να αφήσετε τα υπονοούμενα περί εντεταλμένων, και να συνεχίσετε ήρεμα και πολιτισμένα την κουβέντα με θέσεις και επιχειρήματα.

jpanou39
26-10-2011, 09:24
Οτε ισπανια (μεχρι το καλοκαιρι να κανω και ενα σχολιο και εγω βγαλτε μπαρτσα ρεαλ ατλετικο βαλενθια με τις υπολοιπες γελαει ο κοσμος!
Γερμανια (2012)
Ιταλια (2013)
Φουτμπολ λιγκ λετε και κραζεται τη σουπερ λιγκκ αν ειναι δυνατον!
Και κυπελο Ελλαδος..
Νοβα
Πρεμιερ λιγκ (2014)(το καλητερο πρωταθλημα στον κοσμο για οποιον ξερει μπαλα)
Σαμπιονα (2013)
Σουπερ λιγκ (2015)(ναι γελαει ο κοσμος αλλα οσοι δεν εχουν νοβα ειναι στο καφενιο να την δουν μη κοροιδεβομαστε) (λεφτα για μπυρες που κανουν τον οτε απο 25-> 35ευρω το μηνα)
Τσαμπιον λιγκ (2015)
γιουροπα (2015)(Απο του χρονου και τα δυο το 90%στη νοβα το 10% στη νετ)
Απερτουρα
Κυπελο Ισπανιας Ιταλιας
Να πω και για μπασκετ?Ευρωλιγκα α1? μα τι να συγκρινουμε τωρα?
Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης!Και μιλαω καθαρα για το σπορ θεαμα!Δεν υπαρχει οτε!
Εγω εβαλα την καλοκαιρινη προσφορα με 53 ευρω νοβα φορθνετ.
Και ναι ο οτε μου μιαζει κοροιδια και πανακροιβος για αυτο που προσφερει!
Ας τσιμπισει κατι σε 2-3 χρονια και συγκρινουμε μεχρι τοτε δεν υπαρχει συγκριση καμια!
Βγαλτε λιγο τις παροπιδες οι φανατικοι οπαδοι του οτε που το ip tv το εκανε σατ και επιασε τον παπα απο τα @@@δια!
Ναι τα πακετα της νοβα ειναι ΠΟΛΥ ΑΚΡΟΙΒΑ (αλλα με φορθνετ παλευονται) αυτο ομως δεν σημαινει οτι ο οτε ειναι Σουπερ τελειος επιδη ειναι φτηνος!Οτι δινεις παιρνεις οπως παντου!

κατσε λοιπον εσυ να δινεις τα 2πλα λεφτα και να βλεπεις μονο αγγλια.....και ασε εμας που φευγουμε απο την γοβα να βλεπουμε γερμανια-ισπανια-ιταλια(mpartselona-bayern-inter-milan. . . .και ασε μας να τρεχουμε στο καφενειο να δουμε τον γεωργεα-χολεμπα-βυντρα . . .

tiniakos
26-10-2011, 09:40
Βλέπω και σε αυτό το νήμα να συμβαίνει αύτο που παρατηρώ και σε πολλά άλλα, δηλαδή κάποιος να αγοράζει ένα προιον και μετά με σθένος να το υπερασπίζεται.(π.χ.ios-android,xbox 360-ps3 και πάρα πολλά άλλα παραδείγματα).
Αυτό συμβαίνει είτε γιατί θέλει κατά βάθος να νοιώσει σίγουρος για την αγορά του - ότι τα λεφτά του δεν πήγαν χαμένα - είτε γιατί θέλει να πιστεψει ότι έκανε την καλύτερη επιλογή - είναι δηλαδή μάγκας και έξυπνος.
Αυτός όμως που βγαίνει πραγματικά κερδισμένος είναι οι εταιρίες που ανέξοδα διαφημίζονται και μάλιστα με φανατικούς υποστηρικτές.
Προσωπικά θα πω ότι πήρα nova in a box το sport για 2 μήνες μέχρι το Δεκέμβρη για να βλέπουμε με τον μπαμπά μου Ελληνικό πρωτάθλημα και μόνο.(Ναι δεν αξίζει τα 53 ευρώ το sport πακέτο σε καμία περίπτωση).
ΟΤΕ θα βάλω μόλις βάλει τα Ελληνικά ιδιωτικά (τα οποία δεν πολυβλέπω) για να καταργήσω την κεραία την αναλογική. Το πακέτο του αυτή τη στιγμή είναι φτωχό και ενώ έχω conn-x (επειδή στην Τήνο δεν υπάρχει και εναλλακτική στα 24mbps) δεν ξεχνώ την μονοπωλιακή απαράδεκτη πολιτική του ΟΤΕ τόσα χρόνια με τις τεράστιες χρεώσεις και τις υποτυπώδεις υπηρεσίες ( ευτυχώς δεν ξεχνώ εύκολα και χρόνια τώρα τους μαυρίζω τους 300 προδότες και δεν νοιώθω τύψεις ούτε συννένοχος).
Στο θέμα μας θα πω ότι η έλευση του ΟΤΕ είναι καλοδεχούμενη γιατί μπαίνει σφήνα στο μονοπώλιο της νοβα αρκεί να μην οδηγηθεί η κατάσταση στα επίπεδα της κινητής τηλεφωνίας που εκεί βιώνουμε το απόλυτο μονοπώλιο με άλλο διάφορα ονόματα φυσικά αλλά με απόλυτα ίδιες χρεώσεις.

tolisspi
26-10-2011, 10:02
Βλέπω και σε αυτό το νήμα να συμβαίνει αύτο που παρατηρώ και σε πολλά άλλα, δηλαδή κάποιος να αγοράζει ένα προιον και μετά με σθένος να το υπερασπίζεται.(π.χ.ios-android,xbox 360-ps3 και πάρα πολλά άλλα παραδείγματα).
Αυτό συμβαίνει είτε γιατί θέλει κατά βάθος να νοιώσει σίγουρος για την αγορά του - ότι τα λεφτά του δεν πήγαν χαμένα - είτε γιατί θέλει να πιστεψει ότι έκανε την καλύτερη επιλογή - είναι δηλαδή μάγκας και έξυπνος.
Αυτός όμως που βγαίνει πραγματικά κερδισμένος είναι οι εταιρίες που ανέξοδα διαφημίζονται και μάλιστα με φανατικούς υποστηρικτές.

+10000

jpanou39
26-10-2011, 11:13
Προσωπικά θα πω ότι πήρα nova in a box το sport για 2 μήνες μέχρι το Δεκέμβρη για να βλέπουμε με τον μπαμπά μου Ελληνικό πρωτάθλημα και μόνο.(Ναι δεν αξίζει τα 53 ευρώ το sport πακέτο σε καμία περίπτωση).
ΟΤΕ θα βάλω μόλις βάλει τα Ελληνικά ιδιωτικά (τα οποία δεν πολυβλέπω) για να καταργήσω την κεραία την αναλογική. Το πακέτο του αυτή τη στιγμή είναι φτωχό και ενώ έχω conn-x (επειδή στην Τήνο δεν υπάρχει και εναλλακτική στα 24mbps) δεν ξεχνώ την μονοπωλιακή απαράδεκτη πολιτική του ΟΤΕ τόσα χρόνια με τις τεράστιες χρεώσεις και τις υποτυπώδεις υπηρεσίες ( ευτυχώς δεν ξεχνώ εύκολα και χρόνια τώρα τους μαυρίζω τους 300 προδότες και δεν νοιώθω τύψεις ούτε συννένοχος).
Στο θέμα μας θα πω ότι η έλευση του ΟΤΕ είναι καλοδεχούμενη γιατί μπαίνει σφήνα στο μονοπώλιο της νοβα αρκεί να μην οδηγηθεί η κατάσταση στα επίπεδα της κινητής τηλεφωνίας που εκεί βιώνουμε το απόλυτο μονοπώλιο με άλλο διάφορα ονόματα φυσικά αλλά με απόλυτα ίδιες χρεώσεις.

Συμφωνώ σε όλα φίλε μου . . .-bye--bye--bye-

paksat
26-10-2011, 11:18
Στον ΟΤΕ TV η ιδιωτική TV

@font-face { font-family: "Arial"; }@font-face { font-family: "Cambria Math"; }p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }.MsoChpDefault { font-size: 10pt; }div.WordSection1 { page: WordSection1; }

(http://3.bp.blogspot.com/-4DAYVzvy3Y8/TqcAPqHCBdI/AAAAAAAAAYw/YUaP0Iyk1i0/s1600/OTE_TV-logo.jpg)
Τα ιδιωτικά κανάλια πάνε και στον OTE. Σύμφωνα με πληροφορίες επανήλθαν σε διαβουλεύσεις και είναι πολύ κοντά σε συμφωνία οι εκπρόσωποι του ΟΤΕ και των σταθμών εθνικής εμβέλειας, με στόχο να ανέβουν στην πλατφόρμα του ΟΤΕ TV, μετά την ΕΡΤ και οι σταθμοί εθνικής εμβέλειας. Η μάχη της συνδρομητικής τηλεόραση τώρα ξεκινάει...

Οι ιδιωτικοί σταθμοί εθνικής εμβέλειας έχουν υπογράψει 3ετές συμβόλαιο με τη Multichoice αποκλειστικής αναμετάδοσης του περιεχομένου τους από τη nova, επί της οποίας ΟΤΕ κατέθεσε προσφυγή στην Επιτροπή Ανταγωνισμού. Η απόφαση της επιτροπής έχει καθυστερήσει, όμως υπάρχουν ενδείξεις πως λίαν συντόμως θα δημοσιευτεί η σχετική εισήγηση. Με αυτό το δεδομένο κινούνται και τα πανελλαδικά τηλεοπτικά δίκτυα με στόχο να υπογράψουν τη σύμβαση με τον ΟΤΕ, από τον οποίο θα εισπράξουν χρηματικό αντάλλαγμα για τη συμφωνία. Το κίνητρο αυτό είναι πολύ ισχυρό και άκρως επίκαιρο, για τους ιδιωτικούς τηλεοπτικούς σταθμούς που πλήττονται από την έλλειψη ρευστότητας , αλλά και από την «τρύπα» που φαίνεται να αφήνει η Leo Burnett

Με την κίνηση αυτή ο ΟΤΕ, από την πλευρά του θέλει να ενισχύσει περισσότερο το ελληνικό του περιεχόμενο προσφέροντας το πακέτο του σε φθηνότερη τιμή έναντι της nova. Το προφανές είναι πως η nova, έχοντας υπογράψει τις συμφωνίες με τη superLeague και την TEAM για το Champions League και το Europa League,ως το 2015 και συμβάσεις με όλα τα μεγάλα στούντιο των ΗΠΑ, έχει ένα πολύ ισχυρό προβάδισμα. Το ”όπλο” του ΟΤΕ είναι η χαμηλότερη τιμή (value for money) , ελπίζοντας πως η κατάσταση της ελεγχόμενης πτώχευσης θα τον ευνοήσει, έχοντας το ισπανικό, το γερμανικό και το ιταλικό πρωτάθλημα, μαζί με το Κύπελλο Ελλάδα και τη Football League.

(Βασίλης Κουφόπουλος - media industry)

rangers72
26-10-2011, 12:43
να απαντησω και εγω που δεν εχω τιποτα απο τα δυο αλλα ξενες καρτες και βπεπω τα παντα αγγλικο tring και aljazzera sports για ολα τα υπολοιπα.λοιπον φιλε link δεν τα λες καλα.νοβα εχει αγγλικο πρωταθλημα πολυ καλο εχει γαλλικο δεν βλεπετε εχει ελληνικο δεν βλεπετε εκτος απο αρρωστους με ολη την σημασια της λεξεως και οπαδους των ρεζιλοομαδων αργεντινη εμενα προσωπικα μου αρεσει και τσαμπιονς λιγκ και γιουροπα,στα οποια μπορει να δεις παιχνιδια σε ελευθερα καναλια των δορυφορων μπασκετ ευρολιγκα και nba πολυ καλα δεν διαφωνω αλλα επειδη εδω μεσα οι περισσοτεροι εχουν ψαχτει στο θεμα δορυφορικα καναλια βλεπουν μπασκετ τσαμπα απο διαφορους δορυφορους.α1 δεν συζηταω καν ασε που τα μοιραστηκαν με την ερτ.οτε εχει ισπανικο που ειναι εξαιρετικο εχει ιταλικο που ειναι καλο αρεσει σε πολυ κοσμο γερμανικο επισις αρεσει σε πολυ κοσμο δεν μιλαω για β ιταλιας και β γερμανιας και αμερικανικο που βλεπουν οσοι παιζουν στοιχημα.και β εθνικη που ισχυει και οτι ειπα για το α εθνικη εχει επισις της κορυφαιες διοργανωσεις της λατινικης αμερικης λιμπερταδορες,σουνταμερικανα που παιζετε φοβερη μπαλα.εχει παρει διεθνη παιχνιδια εθνικων ομαδων εχει espn που μεταδιδει nba.και εκτος απο ολα αυτα η τιμη του ειναι πολυ φθηνη καταλαβετετο.απο εκει και περα αν θα ανανεωσει τα δικαιωματα δεν το ξερει κανεις και πως ειστε σιγουροι πως θα γυρισουν στην νοβα απο που αντλειτε πληροφοριες?γενικα παντως στο αθλητικο περιεχομενο προηγειτε ελαφρα ο οτε για μενα.

jpanou39
26-10-2011, 13:17
να απαντησω και εγω που δεν εχω τιποτα απο τα δυο αλλα ξενες καρτες και βπεπω τα παντα αγγλικο tring και aljazzera sports για ολα τα υπολοιπα.λοιπον φιλε link δεν τα λες καλα.νοβα εχει αγγλικο πρωταθλημα πολυ καλο εχει γαλλικο δεν βλεπετε εχει ελληνικο δεν βλεπετε εκτος απο αρρωστους με ολη την σημασια της λεξεως και οπαδους των ρεζιλοομαδων αργεντινη εμενα προσωπικα μου αρεσει και τσαμπιονς λιγκ και γιουροπα,στα οποια μπορει να δεις παιχνιδια σε ελευθερα καναλια των δορυφορων μπασκετ ευρολιγκα και nba πολυ καλα δεν διαφωνω αλλα επειδη εδω μεσα οι περισσοτεροι εχουν ψαχτει στο θεμα δορυφορικα καναλια βλεπουν μπασκετ τσαμπα απο διαφορους δορυφορους.α1 δεν συζηταω καν ασε που τα μοιραστηκαν με την ερτ.οτε εχει ισπανικο που ειναι εξαιρετικο εχει ιταλικο που ειναι καλο αρεσει σε πολυ κοσμο γερμανικο επισις αρεσει σε πολυ κοσμο δεν μιλαω για β ιταλιας και β γερμανιας και αμερικανικο που βλεπουν οσοι παιζουν στοιχημα.και β εθνικη που ισχυει και οτι ειπα για το α εθνικη εχει επισις της κορυφαιες διοργανωσεις της λατινικης αμερικης λιμπερταδορες,σουνταμερικανα που παιζετε φοβερη μπαλα.εχει παρει διεθνη παιχνιδια εθνικων ομαδων εχει espn που μεταδιδει nba.και εκτος απο ολα αυτα η τιμη του ειναι πολυ φθηνη καταλαβετετο.απο εκει και περα αν θα ανανεωσει τα δικαιωματα δεν το ξερει κανεις και πως ειστε σιγουροι πως θα γυρισουν στην νοβα απο που αντλειτε πληροφοριες?γενικα παντως στο αθλητικο περιεχομενο προηγειτε ελαφρα ο οτε για μενα.

Να και ενας ανθρωπος αντικειμενικός ουδέτερος (και απο τι φενεται και ψαγμενος στα δορυφορικα)
-bye- -bye- -bye-

bmw318cabrio
26-10-2011, 13:23
( Θα ξαναρωτησω ) Καποιος που εχει βαλει ΟΤΕ μπορει να μου πει αν συγκρινεται στα Ντοκυμαντερ με την Νοβα ?? Γιατι βλεπω ντοκυμαντερ κατα κυριο λογο ...
Εχω βαλει βεβαια την προσφορα με το ποδοσφαιρο της Νοβα(του καλοκαιριου) , και σκεφτομαι μηπως την κοψω!!

Yperion
26-10-2011, 13:56
Και συ σαν εντεταλμενος του ΟΤΕ δε θα μας πεισεις οτι επειδη ο οτε ειναι πιο φθηνος, ειναι και πιο καλος.

Καταλαβαινω οτι εχετε να κανετε την δουλεια σας (ποσα "μελη" με 100 ποστ και κατω συμετεχουν στο νημα? τυχαιο? δεν νομιζω...) αλλα μιλας με καποιον που εχει ακομη NOVA και ειχε τα τελευταια 8-9 χρονια.

Οταν πληρωνεις 72 ευρω (μαζι με τα HD) αναμενεις αναλογες υπηρεσιες (και οχι 7 supersports για τα ματια του κοσμου) , αναλογη ποιοτητα εικονας (και οχι καρασυμπιεσμενα καναλια) και αναλογη εξυπηρετηση (και οχι μιση ωρα στην αναμονη απο το helpdesk της forthnet).

Καποια στιγμη ελπιζω να καταλαβετε τα παραπανω πριν πεταξει το πουλακι.

Link
26-10-2011, 13:58
κατσε λοιπον εσυ να δινεις τα 2πλα λεφτα και να βλεπεις μονο αγγλια.....και ασε εμας που φευγουμε απο την γοβα να βλεπουμε γερμανια-ισπανια-ιταλια(mpartselona-bayern-inter-milan. . . .και ασε μας να τρεχουμε στο καφενειο να δουμε τον γεωργεα-χολεμπα-βυντρα . . .Εγω φιλε μου βλεπω πακετο με 28 ευρω οχι με τα διπλα!Και οχι διγμα πακετου με 20 ευρω (αν εχεις οτε τηλεφωνο)

Θα συμφωνησω μαζι σου σε αρκετα πραγματα γιατι μιλας με επιχηρηματα σωστα!Το αγγλικο πρωταθλημα ειναι το καλητερο στο κοσμο και με τους περησοτερους οπαδους στον κοσμο!Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης με το ισπανικο για μενα!Το ισπανικο εχει μια μπαρτσα και μια ρεαλ γιαυτο αλλοστε οι 2 πρωτοι εχουν 20 βαθμους διαφορα καθε τελος σεζον απο τον 3ο!Αρα ανεφ ουσιας για μενα!Απο εκει και περα λες οτι το Γαλλικο δεν βλεπεται!Θα το δεχτω γουστα ειναι αυτα!Αν και για μενα εχει πολυ ομορφο θεαμα!Εγω για παραδειγμα δεν μπορω ουτε με λεφτα να παρακολουθησω Ιταλια!Με παιρνει ο υπνος.Και το γερμανικο αν και ειναι υποδεεστερο απο τα ποιο πανω το θεωρω καλουτσικο!Απο εκει και περα ναι το ελληνικο δεν βλεπεται αλλα οσο και ασχετος να ειναι καποιος με τη μπαλα θα κατσει να δει ενα παο οσφπ ενα αρης παοκ ενα αεκ οαφπ κτλ!Μονο και μονο για το χαβαλε!Γιατι εχει πολυ χαβαλε!Με λιγα λογια να σου πω οτι προτημο να βλεπω καλη μπαλα απο την νοβα παρα να εχω 10 δορυφορους για να βρω free παιχνιδια!Και αν και που!Και το γερμανικο παιζει free στον toyrksat αλλα αν ειμαι μανιοδης οπαδος θα εβαζα οτε!Και εδω συγκρινουμε τα 2 πακετα οχι πως θα τη βγαλουμε τζαμπα!Α1 και Ευρωλιγκα πολυ δυνατο κοματι της νοβα επισης η ερτ εχει ελλαχιστα παιχνιδια καθε αγωνιστηκης αν δεν κανω λαθος 2-3!Οποτε αξιζει να το αναφερουμε!

johns
26-10-2011, 14:01
Το ”όπλο” του ΟΤΕ είναι η χαμηλότερη τιμή (value for money) , ελπίζοντας πως η κατάσταση της ελεγχόμενης πτώχευσης θα τον ευνοήσει, έχοντας το ισπανικό, το γερμανικό και το ιταλικό πρωτάθλημα, μαζί με το Κύπελλο Ελλάδα και τη FootballLeaguε

κι αν του χρόνου χάσει αυτά τα πρωταθλήματα που λήγουν τα συμβόλαια, και τα πάρει η νόβα?

Yperion
26-10-2011, 14:04
Συμπερασμα , βαλτε NOVA και Τurksat (πιανει Turksat το 60αρι ταψακι που εδινε η NOVA?) για να βλεπετε ποδοσφαιρο!

Να δουμε τι αλλο θα ακουσουμε.

ΥΓ.Με αν και υποθεσεις δεν βγαινει ακρη.

Link
26-10-2011, 14:11
Καταλαβαινω οτι εχετε να κανετε την δουλεια σας (ποσα "μελη" με 100 ποστ και κατω συμετεχουν στο νημα? τυχαιο? δεν νομιζω...) Σου απαντησα ποιο πριν για τον τροπο σου αλλα εσυ συνεχιζεις να προσβαλεις.Δικαιομα σου υπαρχουν και διαχηριστες.Δηλαδη για να πουμε την αποψη μας πρεπει να εχουμε 50.000 ποστ και εγγραφη πριν 5 χρονια?Αλιως ημαστε εντεταλμενοι!Καλο.<Το τυχαιο δεν νομιζω> ειναι σλογκαν του οτε μηπως σημαινει κατι?

Οταν πληρωνεις 72 ευρω (μαζι με τα HD) αναμενεις αναλογες υπηρεσιες (και οχι 7 supersports για τα ματια του κοσμου) , αναλογη ποιοτητα εικονας (και οχι καρασυμπιεσμενα καναλια) και αναλογη εξυπηρετηση (και οχι μιση ωρα στην αναμονη απο το helpdesk της forthnet).

Εδω θα συμφωνησουμε σε ολα αλλα αυτο δεν εχει καμια σχεση με αυτα που γραφουμε σε σχεση με το θεαμα στα σπορ!Ναι 72 δεν θα εδινα σε καμια περιπτωση αλλα με 28 και πλιαδα σπορ θεαματων ολα μοιαζουν τελεια για μενα!Η μπαλα και η πολυ καλη προσφορα της με τη φορθνετ αλλωστε ηταν και οι λογοι που πηρα νοβα!
Φιλικα παντα δεν εχω διαθεση να μαλωσω με κανεναν γιαυτο θιγομαι απο τους χαρακτηρισμους!Αποψεις αλλαζουμε καταλαβετε το!

DimAsi
26-10-2011, 14:11
κι αν του χρόνου χάσει αυτά τα πρωταθλήματα που λήγουν τα συμβόλαια, και τα πάρει η νόβα?Κάτσε να εχει χρημα του χρόνου από τα υπερογκα δάνεια που έχει και βλέπουμε αν θα πάρει τίποτα :smash:

rapid
26-10-2011, 15:31
Κάτσε να εχει χρημα του χρόνου από τα υπερογκα δάνεια που έχει και βλέπουμε αν θα πάρει τίποτα
δεν νομιζω, γενικά έχει κινείται σωστα στην αγορά

johns
26-10-2011, 15:35
μωρε μια χαρά θα είναι αυτοί με το διακανονισμό που έχουν κάνει ως το 13-14. Η Ελλάδα να δω τι θα κάνει από σήμερα το βράδυ...

the_player
26-10-2011, 16:14
Συγγνώμη αλλά για τη συντριπτική πλειοψηφία πλεον δε θα γίνει πολυτέλεια η συνδρομητική τηλεόραση (τουλάχιστον η νοβα); Με τις καφετέριες και τα πρακτορεία βλέπω να μένουνε..

loufjohn
27-10-2011, 10:42
Οσο η NOVA εχει Ελληνικο και Αγγλικο ποδοσφαιρο οσο και να συζητατε ειναι ματαιο.

bmw318cabrio
27-10-2011, 11:36
Δεν βαζουν Δορυφορικη ΜΟΝΟ οσοι βλεπουν μπάλα ...Υπαρχουν και αλλες κατηγοριες ανθρωπων!

DimAsi
27-10-2011, 12:02
Δεν βαζουν Δορυφορικη ΜΟΝΟ οσοι βλεπουν μπάλα ...Υπαρχουν και αλλες κατηγοριες ανθρωπων!+1000 :music-smiley-005:

Digital Screamer
27-10-2011, 16:04
Το μεγαλύτερο ποσοστό όμως βάζει γι'αυτό το λόγο.. Και μόνο αν δούμε τις συζητήσεις στο φόρουμ αυτό δηλαδή μπορούμε να το καταλάβουμε εύκολα αυτό!

skysound
27-10-2011, 16:28
Δεν μπορεις να κρινεις απο τις σχετικες συζητησεις του φορουμ, γιατι ως συνηθως συμμετεχουν φανατικα, ολοι οι φανατικοι της σουπερ λιγδας.

ΥΓ Αν ηταν να κρινουμε απο το φορουμ μετρησες ποσοι μεχρι τωρα ειπαν οτι κοβουν νοβα και βαζουν ΟΤΕ?

Yperion
27-10-2011, 16:34
Υπαρχει καποιος που συγκρινει την Super league με την Primera Divisi&#243;n?

Πρεπει να ειναι αρρωστος και μαλιστα πολυ σοβαρα.

Digital Screamer
27-10-2011, 16:36
Καταρχήν, αυτό πού είπα δεν το είπα υπέρ της nova. Όποτε πιστεύω ότι όσοι βάζουν ΟΤΕ κυρίως για τα ξένα πρωταθλήματα το βάζουν.

Yperion
27-10-2011, 16:40
Δεν λεω οτι θα ηταν ασχημα να ειχε ο ΟΤΕ το Ελληνικο πρωταθλημα αλλα αν με βαλεις να διαλεξω πρωτα θα εβλεπα Ισπανια μετα Αγγλια μετα Ιταλια , Γερμανια και τελευταιο το Ελληνικο.

Η διαφορα στο θεαμα ειναι μεγαλη.

Το "αρρωστος" δεν το ελεγα σε καποιον προσωπικα (δεν απευθυνομουν καν σε εσενα) αλλα το χρησιμοποιησα σαν εκφραση.

Digital Screamer
27-10-2011, 16:44
Όλα για τη μπάλα γίνονται έτσι κι αλλιώς! Δεν είδα ποτέ feed για κάποια live μουσική εμφάνιση η κάποιο ντοκιμαντέρ στο φόρουμ, παρα μόνο για αθλητικά. Σαφώς και υπάρχουν και θεατές πού δεν θέλουν μόνο μπάλα, αλλά πιστεύω ότι είναι συντριπτικά μικρότερο το ποσοστό αυτό σε σχέση με τους ποδοσφαιρόφιλους..!

skysound
27-10-2011, 17:39
Καταρχήν, αυτό πού είπα δεν το είπα υπέρ της nova. .

Η ροη των ποστς δεν δειχνει αυτο.

Επισης η μαγεια του ποδοσφαιρου ειναι το live. Για αυτο υπαρχουν τα feeds.
Ποιος καθεται να δει αγωνα σε video?
Καλη μουσικη και ντοκυμαντερ παιζουν και κοσερβα χωρις κανενα προβλημα.
Δεν χρειαζονται feeds.

Digital Screamer
27-10-2011, 20:28
Αν εσύ έκρινες από τα posts μου ότι υπερασπίζομαι τη νόβα πάω πάσο.. ότι και να σου πώ δε πρόκειται να βγεί άκρη.

Yperion
28-10-2011, 00:33
Σαν φρεσκος συνδρομητης (σημερα ενεργοποιηθηκε ο δεκτης) εχω να πω οτι ο OTE εχει και καλυτερο δεκτη και καλυτερη εικονα.

Και αυτο δεν το λεω μονο εγω , το λενε ολοι.

ΥΓ. Επιτελους ανοιγω τον δεκτη και η εικονα ερχεται μεσα σε 2 δευτερα. Μαλλον δεν χρησιμοποιει καρβουνο οπως ο PACE. Ασε που εχει και οθονη για να βλεπω το καναλι και την ωρα.

michkal91
28-10-2011, 00:56
Αυτό με την έναρξη ισχύει, με αποτέλεσμα να εχω μόνιμα ανοιχτούς τους δυο pace

petasis
28-10-2011, 00:57
Σαν φρεσκος συνδρομητης (σημερα ενεργοποιηθηκε ο δεκτης) εχω να πω οτι ο OTE εχει και καλυτερο δεκτη και καλυτερη εικονα.

Και αυτο δεν το λεω μονο εγω , το λενε ολοι.

ΥΓ. Επιτελους ανοιγω τον δεκτη και η εικονα ερχεται μεσα σε 2 δευτερα. Μαλλον δεν χρησιμοποιει καρβουνο οπως ο PACE. Ασε που εχει και οθονη για να βλεπω το καναλι και την ωρα.

Την έκοψες την νόβα, ή έχεις και τα 2;

hercoulis
28-10-2011, 01:12

Στο ζαπινγκ, αν έχεις γρήγορα με την αλλαγη καναλιού εικόνα τότε είναι άψογος

Link
28-10-2011, 02:12
Μια ερωτηση αν μπορει καποιος χωρις παροπιδες να απαντησει!
Γιατι σε ολα τα forum (και εδω) διαβαζω οτι τα hd του οτε εχουν χαλια ποιοτητα (ακομα και το eurosport που ειναι το ιδιο με της νοβα) και καμια σχεση με αυτα της νοβα?Απο οτι διαβαζω τζαμπα διαφημηση παιζει!Ειναι αληθεια?

skysound
28-10-2011, 03:20
Τι να διαφημισει ο ΟΤΕ ? Δεν χρειαζεται. Η σουπερ λιγδα και η τιμη της νοβα ειναι διαφημιση του ΟΤΕ απο μονα τους.

malakudi
28-10-2011, 09:19
Γιατι σε ολα τα forum (και εδω) διαβαζω οτι τα hd του οτε εχουν χαλια ποιοτητα (ακομα και το eurosport που ειναι το ιδιο με της νοβα) και καμια σχεση με αυτα της νοβα?Απο οτι διαβαζω τζαμπα διαφημηση παιζει!Ειναι αληθεια?

Χάλια όχι, αλλά ομολογώ πως παρατήρησα ορισμένα mpeg macroblocks γύρω από το σήμα του Nat Geo Wild HD. Επίσης, τα Nickelodeon και MTV HD μόνο για HD δε μου φαίνονται αλλά για upscale. Μήπως δεν έρχεται ακόμα HD feed γι' αυτά τα κανάλια;

malakudi
28-10-2011, 09:20
Υπαρχει καποιος που συγκρινει την Super league με την Primera Divisi&#243;n?

Πρεπει να ειναι αρρωστος και μαλιστα πολυ σοβαρα.

Υπάρχουν αυτοί που θέλουν να δουν ποδοσφαιρικό θέαμα. Υπάρχουν και αυτοί που θέλουν να βλέπουν την ομάδα τους. Ποια νομίζεις είναι η αναλογία; Εγώ νομίζω είναι συντριπτική υπέρ της δεύτερης κατηγορίας.

malakudi
28-10-2011, 09:21
Σου απαντησα ποιο πριν για τον τροπο σου αλλα εσυ συνεχιζεις να προσβαλεις.Δικαιομα σου υπαρχουν και διαχηριστες.Δηλαδη για να πουμε την αποψη μας πρεπει να εχουμε 50.000 ποστ και εγγραφη πριν 5 χρονια?Αλιως ημαστε εντεταλμενοι!Καλο.<Το τυχαιο δεν νομιζω> ειναι σλογκαν του οτε μηπως σημαινει κατι?

Κι εσύ μπορείς να φτάσεις τα 25.000 ποστ αν όπου σταθείς και όπου βρεθείς απαντάς για την "ανωτερότητα" των plasma.

TerI
28-10-2011, 10:32
Όντως, εικόνα ΟΤΕ TV - εικόνα Nova σημειώσατε -ελαφρά- άσσο.

Απόκριση χειριστηρίου Kaon με την αντίστοιχη του pace σημειώσατε ΔΑΓΚΩΤΟ διπλό. Δεν το έχω συνηθίσει ακόμα και με εκνευρίζει και σε απόκριση αλλά κυρίως σε χρηστικότητα.

Link
28-10-2011, 11:29
Κι εσύ μπορείς να φτάσεις τα 25.000 ποστ αν όπου σταθείς και όπου βρεθείς απαντάς για την "ανωτερότητα" των plasma.
+10000:music-smiley-005:
καταλαβαινω τι εννοεις αλλα εγω εχω led tv και δεν την συγκρινω με καμια πλασμα!Ειναι κλασης ανοτερη η ποιοτητα εικονας για μενα!γιαυτο εχω 60 ποστ.:award:

Link
28-10-2011, 11:46
Επίσης, τα Nickelodeon και MTV HD μόνο για HD δε μου φαίνονται αλλά για upscale.
Αυτα ακριβος διαβαζω παντου και αναρωτιομουν αν οντως ισχυει?!
Το τζαμπα διαφημηση που ανεφερα ηταν για τη διαφημηση τους
<πανω απο 40 θεματικα καναλια τα 8 hd>

Yperion
28-10-2011, 13:09

Αν θυμαμαι καλα και εσυ ειχες κατηγορηθει πολλακις ως πρακτορας της NOVA. Οποτε θα επρεπε να επιδυκνυεις μεγαλυτερη προσοχη σε αυτα που γραφεις.

To οτι εχω Χ , Υ ποστ δεν με κανει ανωτερο απο ενα μελος που εχει 1 ποστ εφοσον βεβαια μιλαμε για κανονικο μελος.

Yperion
28-10-2011, 13:10
Την έκοψες την νόβα, ή έχεις και τα 2;

Εχω ακομη NOVA μεχρι τελος του μηνα ομως γιατι εχω ζητησει διακοπη.

Η ποιοτητα εικονας στα HD ειναι παρομοια με την NOVA , και στις δυο περιπτωσεις θα μπορουσε να ειναι λιγο καλυτερη δηλαδη.

Ειδικα το Eurosport εχει απο τις καλυτερες εικονες οποτε αυτο που λες δεν ισχυει. Θα μπορουσες βεβαια να μας βαλεις και ενα Link για να δουμε ποιος το λεει αυτο (αν το λεει).

JL_?
29-10-2011, 17:16

Δεν τα μέτρησες σωστά... Τα 15.000 από αυτά, ήταν για την "ανωτερότητα" των LCD... :flipout:

Yperion
29-10-2011, 18:34
Δεν τα μέτρησες σωστά... Τα 15.000 από αυτά, ήταν για την "ανωτερότητα" των LCD... :flipout:

Χμμμ , κρυαδες...:p

Τα επομενα 20 χιλιαδες θα ειναι για τις OLED , τωρα επιστροφη στο θεμα μας.

Link
29-10-2011, 19:50
Η ποιοτητα εικονας στα HD ειναι παρομοια με την NOVA , και στις δυο περιπτωσεις θα μπορουσε να ειναι λιγο καλυτερη δηλαδη.

Ειδικα το Eurosport εχει απο τις καλυτερες εικονες οποτε αυτο που λες δεν ισχυει. Θα μπορουσες βεβαια να μας βαλεις και ενα Link για να δουμε ποιος το λεει αυτο (αν το λεει).
Δεν εχω κανενα λογο για να αναφερω ασιναρτισιες απλα για να λεω αν θελεις μπες στα φορουμ του sdtv sat-television satleo αλλα και στο avclub και διαβασε τις κριτικες του κοσμου για τα hd αλλα ακομα και για τα al jazera βloomberg france 24 που ειναι και αυτα κωδικοποιημενα απλα και μονο για να γεμιζουν συχνοτητες!Δεν τα λεω εγω αλλα συνδρομητες του οτε!Αν θελεις μπορεις να λες την αποψη σου αλλα υπαρχουν και πολυ αλλοι συνδρομητες του οτε που λενε τα αντιθετα!

Yperion
29-10-2011, 20:17
Να σου πω την αληθεια δεν εχω λογο να μπω στο sdtv και στο satleo και ουτε με ενδιαφερει τι υποτειθεται οτι λενε εκει.

Σαν συνδρομητης NOVA και OTE ταυτοχρονα (για λιγες ακομη ωρες) κατα την αποψη μου τα HD περιπου τα ιδια , SD καλυτερα στον ΟΤΕ ειδικα το FX και το FOX που τα εχει και η NOVA η διαφορα ειναι πασιφανης (και το nickelodeon βεβαια αλλα αυτο ειναι upscale).

Αν αυτο οφειλεται στο οτι ο ΟΤΕ εχει καλυτερα μηχανηματα και πιο συγχρονα το θεωρω πολυ πιθανο.

Παντως ο δεκτης ειναι πολυ ανωτερος. Αυτο δεν νομιζω να υπαρξει ανθρωπος που να μπορει να το αμφισβητησει. Ουτε reset κανει καθε λιγο , ουτε κολλαει , ουτε χρειαζεται 30 δευτερα να ανοιξει οπως ο PACE. Ασε που εχει και οθονη γιατι με τον PACE κοντεψαμε να ξεχασουμε και αυτο το βασικο στοιχειο που ειχαν ακομη και οι Panasat.

glaros
29-10-2011, 20:47
Ηθελα να ρωτησω, ο ΟΤΕ δειχνει ολα τα καναλια του στο σωστο φορμα 16:9, η κανει τα τρελλα της νοβα με τα ξεχειλωμενα 4:3 με μαυρες μπαρες και τους υποτιτλους πανω στο μαυρο? :twoguns:

Ειναι ο λογος μαζι με την απαραδεκτη ποιοτητα εικονας στα SD που μολις την εκοψα...

Yperion
29-10-2011, 21:45
Δεν ξερω τι ακριβως εννοεις "σωστο φορμα".

Τα ξενα καναλια ειναι 16:9 , τα δικα μας ειναι αναλογα το καναλι ειναι 16:9 αλλα και 4:3.

skysound
29-10-2011, 22:56
Παιδια ακομα 60 ευρω ειναι η νοβα? Εδω μεχρι και το επωνυμο ελαιολαδο εχει πεσει κοντα στα 3 ευρω το κιλο.

glaros
29-10-2011, 23:13
Για τα ξενα μιλαω, τα SD ντοκυμαντερ κυριως , που η νοβα δειχνει οπως εγραψα παραπανω. Δεν μπορει να τα δειξει σε 16:9 οπως τα HD?

Η εαν τα προγραμματα που εχει ειναι γυρισμενα σε 4:3 ας τα δειξει ετσι οπως εχουν γυριστει, οχι παραμορφωμενα και με μπαρες πανω-κατω!
Και οποιος θελει το κανει fullscreen μεσω της tv. Ετσι οπως το εκπεμπει ομως , δεν μπορεις με τιποτα να το φτιαξεις με τα ρυθμιστικα.

Αν και δεν μπορω να πιστεψω οτι καναλια σαν το discovery το nat geo η το history γυριζουν τις εκπομπες τους σε 4:3 σημερα... η μας δειχνουν αρχαιολογιες, η κατι εχουν κανει με το φορμα που δεν καταλαβαινω , με αποτελεσμα το αισχος αυτο που βλεπουμε...

Yperion
30-10-2011, 00:22
Παιδια ακομα 60 ευρω ειναι η νοβα? Εδω μεχρι και το επωνυμο ελαιολαδο εχει πεσει κοντα στα 3 ευρω το κιλο.

Μακαρι να ηταν τοσο αλλα ειναι 61,92€ / μήνα ευρω + 5 ευρω για τα HD.

Για τα ξενα μιλαω, τα SD ντοκυμαντερ κυριως , που η νοβα δειχνει οπως εγραψα παραπανω. Δεν μπορει να τα δειξει σε 16:9 οπως τα HD?

Η εαν τα προγραμματα που εχει ειναι γυρισμενα σε 4:3 ας τα δειξει ετσι οπως εχουν γυριστει, οχι παραμορφωμενα και με μπαρες πανω-κατω!
Και οποιος θελει το κανει fullscreen μεσω της tv. Ετσι οπως το εκπεμπει ομως , δεν μπορεις με τιποτα να το φτιαξεις με τα ρυθμιστικα.

Αν και δεν μπορω να πιστεψω οτι καναλια σαν το discovery το nat geo η το history γυριζουν τις εκπομπες τους σε 4:3 σημερα... η μας δειχνουν αρχαιολογιες, η κατι εχουν κανει με το φορμα που δεν καταλαβαινω , με αποτελεσμα το αισχος αυτο που βλεπουμε...

Tα 4:3 εχουν μπαρες δεξια αριστερα , πανω κατω εχουν μπαρες τα 21:9 (καναλια με ταινιες και σειρες οπως το foxlife).

malakudi
30-10-2011, 00:49
Αν θυμαμαι καλα και εσυ ειχες κατηγορηθει πολλακις ως πρακτορας της NOVA. Οποτε θα επρεπε να επιδυκνυεις μεγαλυτερη προσοχη σε αυτα που γραφεις.

To οτι εχω Χ , Υ ποστ δεν με κανει ανωτερο απο ενα μελος που εχει 1 ποστ εφοσον βεβαια μιλαμε για κανονικο μελος.

Κανονικά μέλη είναι όλοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Λίγο με νοιάζει αν γράφουν ότι είμαι πράκτορας της Nova ή της KGB. Σημασία έχει η επιχειρηματολογία.

Τον αριθμό των post εσύ τον έβαλες στην εξίσωση. Συμφωνώ ότι ορισμένα post είναι περίεργα από κάποιους, όπως πχ παλαιότερα εκείνη η κυρία παναγιωτοπούλου ή κάπως έτσι, αλλά μη κατηγορούμε όλους όσους υπερασπίζονται τη Νόβα και έχουν γραφτεί πρόσφατα (και συνεπώς έχουν λίγα ποστ) ως πράκτορες ή βαλτούς.

glaros
30-10-2011, 01:15
Tα 4:3 εχουν μπαρες δεξια αριστερα , πανω κατω εχουν μπαρες τα 21:9 (καναλια με ταινιες και σειρες οπως το foxlife).

Ενταξει, δεν ειμαι και τοσο ασχετος ,αλλα επειδη δεν ειμαι και ειδικος δεν μπορεσα μαλλον να το περιγραψω σωστα.

Αναφερομαι στο θεμα για το οποιο ειχε ανοιξει σχετικο νημα ο φιλος malakudi:

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/84380-Nova-και-κανάλια-16-9

Serafeim Karakostas
30-10-2011, 01:19
Ηθελα να ρωτησω, ο ΟΤΕ δειχνει ολα τα καναλια του στο σωστο φορμα 16:9, η κανει τα τρελλα της νοβα με τα ξεχειλωμενα 4:3 με μαυρες μπαρες και τους υποτιτλους πανω στο μαυρο? :twoguns:

Ειναι ο λογος μαζι με την απαραδεκτη ποιοτητα εικονας στα SD που μολις την εκοψα...
Η συντριπτική πλειοψηφία των καναλιών δυστυχώς δεν είναι σε 16:9.

Yperion
30-10-2011, 11:06
Ενταξει, δεν ειμαι και τοσο ασχετος ,αλλα επειδη δεν ειμαι και ειδικος δεν μπορεσα μαλλον να το περιγραψω σωστα.

Αναφερομαι στο θεμα για το οποιο ειχε ανοιξει σχετικο νημα ο φιλος malakudi:

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/84380-Nova-και-κανάλια-16-9

Στον OTE γενικα δεν ειναι "πετσοκομενα" τα καναλια. Εκτος απο το TLC που με εχει μπερδεψει λιγο (το εχω δει και 4:3 και 16:9) δεν νομιζω οτι υπαρχει σε αλλο καναλι προβλημα.

tlgex
30-10-2011, 13:02

Καποια πραγματα παραμενουν τα ιδια.
Μαλλον θα πρεπει να αντιδρασουμε εμεις οι ηδη υπαρχοντες συνδρομητες ,γιατι απο μονη της δεν νομιζω να προχωρησει σε δυναμικες κινησεις .

kblachos
30-10-2011, 16:46
+10000:music-smiley-005:
καταλαβαινω τι εννοεις αλλα εγω εχω led tv και δεν την συγκρινω με καμια πλασμα!Ειναι κλασης ανοτερη η ποιοτητα εικονας για μενα!γιαυτο εχω 60 ποστ. :award:

Χμ! LCD είναι η τηλεόραση. Δεν υπάρχουν τηλεοράσεις LED.......

petasis
30-10-2011, 18:44
Χμ! LCD είναι η τηλεόραση. Δεν υπάρχουν τηλεοράσεις LED.......

Συμφωνώ. Όπως δεν υπάρχουν ψηφιακές τηλεοράσεις, mpeg4 τηλεοράσεις, διαδικτυακές τηλεοράσεις, έξυπνες τηλεοράσεις, πολυμεσικές τηλεοράσεις...
Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι ο Νόμος 3985/2011 (ΦΕΚ 151/01/07/2011) απαγορεύει τον προσδιορισμό των τηλεοράσεων με οποιαδήποτε άλλο χαρακτηριστικό πέρα από την τεχνολογία του πάνελ, ακόμα και αν ο προσδιορισμός είναι μονοσήμαντος. Το άρθρο 7 ειδικά υπαγορεύει ότι οι τηλεοράσεις πρέπει να ονομάζονται αποκλειστικά σαν Ισπανίδες πριγκίπισσες... :flipout:

Yperion
30-10-2011, 21:39
Καποια πραγματα παραμενουν τα ιδια.
Μαλλον θα πρεπει να αντιδρασουμε εμεις οι ηδη υπαρχοντες συνδρομητες ,γιατι απο μονη της δεν νομιζω να προχωρησει σε δυναμικες κινησεις .

Σε κανα μηνα που θα βαλει o ΟΤΕ 3 καναλια με ταινιες συν τα Ελληνικα της Digea θα την "ακουσουν" για τα καλα.

tiniakos
30-10-2011, 23:05
Πως το ξέρουμε ότι θα μπουν τα otecinema σύντομα?

Yperion
31-10-2011, 00:25
Αν παρακολουθησεις την κατηγορια ΟΤΕ αναφερεται απο καποιους που εχουν εσωτερικες πληροφοριες.

bravelover
31-10-2011, 00:53
Πιστεύω είναι δύσκολο να επιβιώσουν δυο πλατφόρμες στην Ελλάδα.

clocker
01-11-2011, 13:20
Αυτό που λέει η nova ακόμα και στο φτηνό πακέτο ''περισσότερα από 150 ελεύθερα δορυφορικά κανάλια'' αυτά πιάνονται και με την πλατφόρμα του οτε?Γιατί σε αριθμό καναλιών μέσω iptv που είχα ήταν κάπως περιορισμένος ο ΟΤΕ.Θα μου πείτε η ποιότητα μετράει συμφωνώ αλλά κουβέντα να γίνεται..

supacoopa
01-11-2011, 14:42
Αυτό που λέει η nova ακόμα και στο φτηνό πακέτο ''περισσότερα από 150 ελεύθερα δορυφορικά κανάλια'' αυτά πιάνονται και με την πλατφόρμα του οτε?

Γιατι, νομιζεις οτι "πιανονται" με την Nova? :guitarist:

Ετσι και αλλιως τα ελευθερα καναλια του Hotbird που αξιζουν εστω και λιγα λεπτα παρακολουθησης, μετριουνται στα δαχτυλα.

Yperion
01-11-2011, 14:54
Αυτό που λέει η nova ακόμα και στο φτηνό πακέτο ''περισσότερα από 150 ελεύθερα δορυφορικά κανάλια'' αυτά πιάνονται και με την πλατφόρμα του οτε?Γιατί σε αριθμό καναλιών μέσω iptv που είχα ήταν κάπως περιορισμένος ο ΟΤΕ.Θα μου πείτε η ποιότητα μετράει συμφωνώ αλλά κουβέντα να γίνεται..

Δεν ξερω πως ακριβως το μετρανε αλλα αν δεν ξερεις Αραβικα , Ινδικα και Ρωσικα δεν θα βρεις πανω απο 10-15 καναλια της προκοπης.

Πιστεύω είναι δύσκολο να επιβιώσουν δυο πλατφόρμες στην Ελλάδα.

Μακαρι να εχουμε δυο πλατφορμες και λογω ανταγωνισμου και για να μην χανει κοσμος την δουλεια του σε δυσκολες εποχες.

bike
01-11-2011, 17:07
Αν παρακολουθησεις την κατηγορια ΟΤΕ αναφερεται απο καποιους που εχουν εσωτερικες πληροφοριες.
Δεν είμαι και τόσο σίγουρος...εδώ και 2 χρόνια έχουμε πήξει από "εσωτερικές πληροφορίες"... αν δε βγει κάτι επίσημα εγώ δε πιστεύω τίποτα!

Μακαρι να εχουμε δυο πλατφορμες και λογω ανταγωνισμου και για να μην χανει κοσμος την δουλεια του σε δυσκολες εποχες.

Αυτό για τον κόσμο ξαναπες το. Δεν έχουν φύγει και λίγοι τελευταία.

speedman_27
03-11-2011, 01:19
δεν αντεχει η ελλαδα δυο πλατφόρμες ειδικα τωρα με την οικονομικη κριση

YannisA
03-11-2011, 02:16
Ποιός θα πεί τί αντέχει η Ελλάδα, τώρα με τη κρίση?
Ας δούμε τί δέν μπορεί ν' αντέξει:

- Αντέχει την έκτακτη εισφορά?
- Αντέχει το ΕΕΤΗΔΕ (Εισφορά γιά ηλεκτροδοτόύμενα ακίνητα, που εισπράτεται μέσω ΔΕΗ)
- Αντέχει το "πρόστιμο" για τους ημιυπαίθριους?
- Αντέχει το πρόστιμο για τα "αυθαίρετα"?
- Αντέχει τα νέα (αυξημένα) τέλη κυκλοφορίας?

Παρακαλώ βάλτε αυτό το post εκεί που πρέπει να είναι, γιατί εδώ, δεν είναι η θέση του. / Ευχαριστώ.

bike
03-11-2011, 11:25
Κάτσε να δούμε σε τι νόμισμα θα πληρώνουμε τους λογαριασμούς σε κάνα μήνα και βλέπουμε τι αντέχουμε και τι όχι.

Yperion
03-11-2011, 17:45
Ουτε οτι θα εχουμε νομισμα δεν ειναι δεδομενο.

Μπορει να πληρωνουμε με πατατες.

skysound
03-11-2011, 18:57
Την ατυχια μας μεσα.
Τοσα χρονια η γοβα πανακριβη, και τωρα που βγηκε επιτελους φτηνος οτε δεν εχουμε μια.
(δλδ μας φαινεται πανακριβος και αυτος)
Και οτι απεμεινε το σπρωξαμε σε εκτακτες εισφορες και δεη.

tlgex
03-11-2011, 21:31
Και οτι απεμεινε το σπρωξαμε σε εκτακτες εισφορες και δεη.

Eγω προτιμησα την Nova απο την Δεη :guitarist:

clocker
04-11-2011, 02:42
Δεν ξερω πως ακριβως το μετρανε αλλα αν δεν ξερεις Αραβικα , Ινδικα και Ρωσικα δεν θα βρεις πανω απο 10-15 καναλια της προκοπης.

Oπότε με τη nova μαθαίνει κανείς και ξένες γλώσσες αλλά πραγματικά ξένες όχι αγγλικά,γαλλικά και αηδίες. :laugh: Mάλλον με βλέπω να την επιλέγω (λόγω του ότι δίνεται δωρεάν με τη forthnet όχι λόγω των ινδικών) :flipout:

Yperion
04-11-2011, 11:01
Τιποτα δεν ειναι δωρεαν στις μερες μας.

Εκπτωση σου κανουν για να σε "δεσουν" , αν ομως εχεις ηδη forthnet πιθανολογω οτι σε συμφερει.

clocker
04-11-2011, 13:22
Όχι είναι δωρεάν με 12μηνο συμβόλαιο στο forthnet double play.Φυσικά μιλάω για το φτηνό πακέτο.Βέβαια με παρόμοιο πακέτο του ΟΤΕ + το οτε tv η διαφορά δεν είναι μεγάλη κανένα δεκαπεντάρι το δίμηνο το υπολόγισα.Αλλά λίγο αυτή η έστω μικρή διαφορά,λίγο το livestream κλίνω προς nova.

rapid
04-11-2011, 18:08
Όχι είναι δωρεάν με 12μηνο συμβόλαιο στο forthnet double play.Φυσικά μιλάω για το φτηνό πακέτο.Βέβαια με παρόμοιο πακέτο του ΟΤΕ + το οτε tv η διαφορά δεν είναι μεγάλη κανένα δεκαπεντάρι το δίμηνο το υπολόγισα.Αλλά λίγο αυτή η έστω μικρή διαφορά,λίγο το livestream κλίνω προς nova.
ναι, ετσι συνδυαστικα και με αυτο το πακετο συμφερει να βαλεις νοβα ειδικα αν σε ψηνουν τα ντοκυμαντερ.

Eγω προτιμησα την Nova απο την Δεη
:flipout:

poromenos
04-11-2011, 21:18
Εάν σε ενδιαφέρουν και οι ταινίες επίσης συμφέρει το συνδυαστικό αφού με 50 ευρώ έχεις 24αρα απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και κινητά και
εξασφαλισμένες τουλάχιστον 25 καινούργιες μεγάλες ταινίες.

johns
04-11-2011, 23:46
9 ευρώ διαφορά το value από το cinema pack δηλαδή, αν έχεις 2play. Μου φαίνεται ότι τα συνδυαστικά θα πάιξουν δυνατά.

clocker
05-11-2011, 00:13
Εάν σε ενδιαφέρουν και οι ταινίες επίσης συμφέρει το συνδυαστικό αφού με 50 ευρώ έχεις 24αρα απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και κινητά και
εξασφαλισμένες τουλάχιστον 25 καινούργιες μεγάλες ταινίες.

Έτσι με μια μικρή διόρθωση μόνο. Με το cinema pack πάει πακέτο το double play economy το οποίο δεν περιλαμβάνει τα 60 λεπτά το μήνα προς κινητά τα οποία προσφέρει το πακέτο με το value pack.Eγώ τείνω προς το value pack επειδή δε με ενδιαφέρουν τόσο οι ταινίες και επειδή θέλοντας και μη κάποιες κλήσεις προς κινητά τις κάνω.

johns
08-11-2011, 00:06
άμα έχεις κινητό που σου δίνει δωρεάν προς άλλα κινητά, μπορείς να καλύψεις από εκεί τις κλήσεις προς κινητά. Νομίζω ότι η διαφορά στην τιμή είναι μικρή για το περιεχόμενο.

YannisA
08-11-2011, 00:24
Βγάζει κανείς άκρη σ' αυτό το site (http://oteshop.ote.gr/storefront/en/for-the-home/-tv/-tv/prodote_tv.html) του OTE-TV?
Σε ποιούς απευθύνεται? Σε 20-χρονους που θα πατήσουν σ'όλη την οθόνη (έτσι γίνεται και στα pc games) για να βρούν άκρη?
Ή μήπως φταίει ο ΙΕ9 που χρησιμοποιώ?

johns
08-11-2011, 00:40
Σε 20-χρονους που θα πατήσουν σ'όλη την οθόνη (έτσι γίνεται και στα pc games) για να βρούν άκρη?
xaxaxaxaxa...
όντως είναι λίγο τεράστια όλα...

Yperion
16-11-2011, 15:44
Επιτελους βλεποντας ποδοσφαιρο στα SD καναλια του ΟΤΕ φαινεται και το νουμερο πισω στην φανελα του παιχτη. Κατι που για 9 χρονια στην NOVA καθε αλλο παρα δεδομενο εθεωρείτο.

strikal
17-11-2011, 05:34
ote tv καλυτερη εικονα απο nova

nightrider
17-11-2011, 23:42
Ο ΟΤΕ εφόσον το θελήσει και τον αφήσουν κιόλας γιατί υπάρχει κ μια ΕΕΤΤ που εις το όνομα του ανταγωνισμού κάνει ότι της καπνίσει νομίζω πως θα είναι θέμα χρόνου να αφήσει χιλιόμετρα πίσω την NOVA με την μαμά Forthnet να κοιτάζει ……

Yperion
18-11-2011, 16:29
Αρχισε το τρεξιμο τωρα! 3D μεταδόση αγωνα , 27 καμερες για το ντερμπυ την Κυριακη.

Κινησεις εντυπωσιασμου χωρις νοημα (όλα τα 'χε η Μαριωρή ο φερετζές της έλλειπε) οταν τα περισσοτερα καναλια εχουν κατω του μετριου εικονα λογω χαμηλου bit rate ενω πολλα ειναι και "πετσοκομμένα" στο aspect ratio.

Link
18-11-2011, 19:55
Bravo στον οτε σε ολα καλυτερος δεν παιζεται αριστος!Για δωστε και κανα νουμερο να δουμε πως παει απο καταναλωτες?!Γιατι απο αυτα που διαβαζω δεν εντυποσιαζουν κανεναν!Τα ελληνικα που ειναι τα καναλια οεο?Τα Οτεcinema?
Δεν βλεπω την κυρια να ανγχωνεται οσο νομιζεται!5 ευρω τα hd και 52,20 το sportspack.Ειναι λυπηρο το ποσο στις μερες μας!Αλλα γελαω οταν διαβαζω μηνηματα οτι ανγχωθηκαν τρεχουν κτλ!Ναι το δειξαν με τις μειωσεις τιμων!
Προσπαθηστε τωρα να υποστηριξεται το προιον που επειλεξατε λογικοτατο.Ειναι και το Σαββατο κοντα...Δυσκολα..

Serafeim Karakostas
18-11-2011, 20:34
Και στα κανάλια του ΟΤΕ η εικόνα δεν ενθουσιάζει. Τα περισσότερα sd είναι χάλια. Τα κανάλια των αθλητικών έχουν καλή εικόνα.

Yperion
18-11-2011, 21:20
Σε σχεση με την NOVA τουλαχιστον το FX το FOXlife και το Nickelodeon εχουν εμφανη διαφορα.

Αλλα οπως τo καναλι της βουλης και το ET3 ειναι οντως μετρια προς χαλια οπως στην NOVA.

Τα SD αθλητικα σαφως καλυτερα στον ΟΤΕ.

ΥΓ. Link θα ηταν καλο να κανεις και κανα ελεγχο ορθογραφιας σε αυτα που γραφεις. Ακου "υποστηριξεται" και "εντυποσιαζουν".

petasis
18-11-2011, 21:55
ΥΓ. Link θα ηταν καλο να κανεις και κανα ελεγχο ορθογραφιας σε αυτα που γραφεις. Ακου "υποστηριξεται" και "εντυποσιαζουν".

Συμφωνώ με τον έλεγχο ορθογραφίας. Η παραπάνω πρόταση μόνο περιλαμβάνει 9 λάθη σε 16 λέξεις...
Πολλά δεν είναι; :smile:

nightrider
18-11-2011, 22:22
@Link
Ο ανταγωνισμός εφόσον λειτουργήσει θα είναι προς όφελος των καταναλωτών , άλλωστε δεν έχει ούτε μήνα που βγήκε η ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου θα εμπλουτίσει τα πακέτα της. Δεν θα μείνει άπραγος ο ΟΤΕ άπλα ακόμα είναι μια καινούργια υπηρεσία πάνω στην οποία έχει να επενδύσει πολλά , μην ξεχνάς ότι οποιαδήποτε υπηρεσία παρέχει ο ΟΤΕ είναι απολύτως ελεγχόμενη από την ΕΕΤΤ.
Πάντως αργά η γρήγορα θα αναγκαστεί η Forthnet να αναπροσαρμόσει τις τιμές όταν διαπίστωση ότι έχει απώλεια των πελατών τις κ κάθε μέρα χάνει αρκετούς.
Η εικόνα δε της ΟΤΕ TV είναι σαφέστατα ανώτερη από αυτή της NOVA .

Yperion
19-11-2011, 00:18
Ποια ειναι τα 9 λαθη?

ΥΓ. Προσεξε οτι αλλο ειναι να ειναι καποιος εξυπνος και αλλο εξυπνακιας.

petasis
19-11-2011, 00:25
Ποια ειναι τα 9 λαθη?

ΥΓ. Προσεξε οτι αλλο ειναι να ειναι καποιος εξυπνος και αλλο εξυπνακιας.

Οι λέξεις χωρίς τόνους είναι σωστές;
Τι να προσέξω; Είναι σαφές το τι είπα...

sakels
19-11-2011, 01:32
Φιλε yperion δε βλεπεις καμια ταινια στο οτεσινεμα λεω εγω

Link
19-11-2011, 04:11
Συγνωμη ρε παιδια αλλα δεν εχω την υπομονη να ψαχνω ουτε για τονους ουτε για ορθοφραφικα λαθη λογο του οτι χρονια γραφω greeklish (κακος αλλα τι να κανουμε).Δεν νομιζω ομως οτι εδω συζηταμε για ορθογραφια.

Yperion
19-11-2011, 11:35
Φιλε yperion δε βλεπεις καμια ταινια στο οτεσινεμα λεω εγω

Τι ταινίες που είχε το NOVA cinema συνήθως τις είχα δει 2-3 μήνες πριν.

Φαντάζομαι τώρα που το έχετε ρίξει στις επαναλήψεις είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα...

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/87993-%CE%91%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%B7%CF%88%C E%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%B9

sakels
19-11-2011, 13:42
Τι ταινίες που είχε το NOVA cinema συνήθως τις είχα δει 2-3 μήνες πριν.

Φαντάζομαι τώρα που το έχετε ρίξει στις επαναλήψεις είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα...

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/87993-%CE%91%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%B7%CF%88%C E%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%B9

ααα ναι, σε ποιο καναλι? γιατι μιλαμε για τηλεοπτικη προβολη αν δεν κανω λαθος.

κατι ακουγεται επισης οτι τα οτεcinema θα δειχνουν τις καινουργιες ταινιες πριν καν βγουν στον κινηματογραφο, ισχυει?

Yperion
19-11-2011, 14:44
Ignore List

sakels
19-11-2011, 15:00
σωστα δεν εχεις και κατι να πεις, και οταν λες παντα με δυο μετρα και δυο σταθμα. b

malakudi
20-11-2011, 16:06
Mine is bigger than yours ...

TerI
20-11-2011, 18:50
Η διαφορά στην εικόνα δεν είναι μεγάλη και σε κάποιες περιπτώσεις θα λέγαμε ούτε καν.. εμφανής..

Είχα Νόβα 10 χρόνια και έχω πλέον αποτυπώσει όλη την εικόνα της στο μυαλό μου. Στον ΟΤΕ που έβαλα τώρα η μόνη διαφορά -ως προς το καλύτερο- είναι σίγουρα στα foxlife και Fx δλδ ένα κλικ ανώτερα, και σε ορισμένα, επαναλαμβάνω όμως, σε ορισμένα Ote Sport. Στα HD πάνω κάτω έχουμε τις ίδιες αποδόσεις. Πιθανολογώ μεν ο ΟΤΕ να έχει πιο σύγχρονους εξοπλισμούς να το πω κι έτσι σε σχέση με την Νόβα αφού ουσιαστικά έχει στήσει πιο πρόσφατα το δορυφορικό του "πεδίο μάχης" αλλά δεν νομίζω ότι η διαφορά τους αποτυπώνεται αναλογικά τόσο έντονα και στην εικόνα. Οπότε για μένα δεν χρήζει περαιτέρω κουβέντας το συγκεκριμένο ζήτημα, απο την στιγμή που εμείς οι ίδιοι οι πρώην κάτοχοι Νόβα και νυν ΟΤΕ δεν εντοπίζουμε κάτι ιδιαίτερο.

Η μεγάλη μάχη θα κριθεί λοιπόν στο αυτονόητο, δλδ στο περιεχόμενο. Αντιλαμβάνεστε ότι αν ο ΟΤΕ βάλει και τα υπόλοιπα ιδιωτικά και 3 ΟΤΕ cinema θα γίνει το απόλυτο value for money για την δορυφορική τηλεόραση και θα δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα στην Νόβα. Με τα αν όμως και με υποθετικούς συνειρμους δεν χτίζονται αυτοκρατορίες και βέβαια προς το παρόν δεν φαίνεται να την απειλεί.

Είναι όμως και στην καθημερινή ανάγκη του καθενός και εμένα με βόλεψε πολύ αυτή η αλλαγή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μην πω ότι πλέον βλέπω και περισσότερες ώρες δορυφορική τώρα παρά στο παρελθόν.

bike
22-11-2011, 11:22
Η μεγάλη μάχη θα κριθεί λοιπόν στο αυτονόητο, δλδ στο περιεχόμενο. Αντιλαμβάνεστε ότι αν ο ΟΤΕ βάλει και τα υπόλοιπα ιδιωτικά και 3 ΟΤΕ cinema θα γίνει το απόλυτο value for money για την δορυφορική τηλεόραση και θα δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα στην Νόβα. Με τα αν όμως και με υποθετικούς συνειρμους δεν χτίζονται αυτοκρατορίες και βέβαια προς το παρόν δεν φαίνεται να την απειλεί.

Όντως...κάτσε να δούμε τι θα βγάλει, πότε θα το βγάλει, και πόσο θα το βγάλει γιατί μέχρι στιγμής μόνο ακούμε ότι να ναι δεξιά και αριστερά. Φαντάζομαι πάντως πως αν τώρα στη Nova έχουν κάνει τόσες προσφορές για το Cinema Pack, όταν το βγάλει ο ΟΤΕ θα κάνει ακόμα περισσότερα για να τον χτυπήσει.

Mouxlalouda
23-11-2011, 01:50
φίλε τέρι, προσωπικά μιλώντας πάντα, δε με ενδιαφέρει καθόλου αν η νόβα έχει παλιά μηχανήματα ή όχι. Από τη στιγμή που ζητάει 60 ευρώ, όπως έχουν πει και άλλοι πιο σχετικοί από μένα πως είναι από τις πιο ακριβές συνδρομές στην ευρώπη, ίσως και η πιο ακριβή, δεν είμαι σίγουρος, έχω την απαίτηση να μπορώ να δω τα κανάλια τους και όχι να παίζω το παιχνίδι "μετρήστε πίξελ και κερδίστε". Σε κάποιους μπορεί να φανώ υπερβολικός ή αντινοβάκιας, αλλά όποιος θέλει ας διαβάσει τα ποστ μου και ας κρίνει τότε... Είχα φίλμνετ/νόβα από το 1996 και μέχρι το 2008 που πήρα την lcd μου, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τα τελευταία 2,5 χρόνια όμως, ειλικρινά πονούσαν τα ματάκια μου. Ερχότανε φίλοι μου να δούμε κανένα παιχνίδι σε νόβασπορτς κανάλι πλην του 1 και κάποιες φορές του 2, και μέσα σε 10 λεπτά το αλλάζαμε, γιατί δεν μπορούσαμε να δούμε. Έβλεπες το πίξελ του πίξελ, ω πίξελ. Μέχρι και η κοπέλα μου που είναι άσχετη με ρωτούσε τι είναι αυτά τα τετραγωνάκια... Για τις crt και τις πλάσμα, ίσως η εικόνα της νόβα να είναι οκ. Στην δικιά μου lcd (sony 40'' W4000), ήμουν "αναγκασμένος" να βλέπω Novasports Hd και 1, γιατί η εικόνα στα άλλα ήταν απαράδεκτη. Οπότε, τώρα που τελείωσε το συμβόλαιο που έκανα, πήγα στον οτέ. Στο μόνο κανάλι που έχω κάποιο πρόβλημα είναι το discovery. Η μπάλα που με ενδιαφέρει, τη βλέπω όπως φαινότανε η νόβα στη crt μου... Καλή φάση το νόβα 3D, αλλά ας δουν λίγο τα χάλια που έχουν τα κανάλια τους...

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΝΑΚΗΣ
23-11-2011, 02:19
Μήπως πρέπει να κάνει ένα στατιστικό ή διαχείρηση πόσους ενθουσιώδεις ή εκστασιασμένους νέους φίλους πρόσθεσε η ψηφιακή πλατφόρμα του ΟΤΕ στο φόρουμ;
Έκανε και ένα καλό ....
Αλλά να σας βλέπουμε και στα υπολοιπα θέματα - ενότητες βρε παιδιά...
ΟΚ μας πείσατε ο Γερμανός πιά δορυφορικός κολοσσός είναι το δώρο του Θεού στην χρεοκοπημένη Ελλάδα....
Μήπως να καθήσετε και να απολάυσετε αυτό για το οποίο δεσμευτήκατε να έχετε - βλέπετε για τους επόμενους 12 μήνες; Μη χάσετε και καμμιά πρεμιέρα...

Καλοί μου φίλοι...Αν μας αγαπούσε όσο διαφημίζει και μας νοιαζόταν ο εν λόγω πάροχος θα έβαζε κανα κανάλι με ταινίες ...θα ενδιαφερόταν εγκαίρως για 2-3 ομάδες (ο Ολυμπιακός που είναι ο μεγάλύτερος κράχτης έκλεισε στην αχώνευτη το καλοκαίρι, όταν ο ΟΤΕ ετοιμαζόταν από το περασμένο καλοκαίρι), με ταινίες που οι περισσότερες δεν πρόλαβαν καν την εποχή του dvd, με αγώνες της Β-Γ-Δ Γερμανίας (που και φίλος που παίζει φουλ στοίχημα και μεγάλωσε Γερμανία δεν βλέπει) και χωρίς τα ιδιωτικά κανάλια που μας αναγκάζουν εδώ στην επαρχία να ανεβαίνουμε καθε τρις και λίγο στην ταράτσα (αφού μας έχει ξεχάσει και ο ...Κλικλίκος) και να στρίβουμε κεραίες...εγω απλά ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Ούτε ΝΟΒΑ έχω (θεωρώ κλοπή να χρεώνει πιο ακριβά από το SKY UK και το SKY Italia που έχω)...αλλά τουλάχιστον εκεί ξέρεις τι παίρνεις και αποφασίζεις αν θα κάνεις το λάθος ή όχι...
Εδώ αν δεν γίνουν κάποιες αλλαγές - βελτιώσεις σύντομα θα μιλάμε για ένα ακόμα alpha DIGITAL και η ΝΟΒΑ θα βάλει τη συνδρομή μετά κανά κατοστάρικο...

Δείτε σε σχέση με τα 50-70 ευρώ του Ιταλικού ή του Αγγλικού πακέτου τι παίρνετε για αυτά τα 15-25 ευρώ που πληρώνετε και πείτε μου αν θα γελάτε ακόμα...
Εγω θα δώ σε ένα χρόνο από τώρα πόσοι από αυτοί που πανηγυρίζουν τώρα θα παραμείνουν τον ΟΤΕ (και δεν έχει και τίποτα άλλο εκεί στις 9 μοίρες ...ενώ στις 13 ε;)

Καλή συνέχεια...

Mouxlalouda
23-11-2011, 02:42
κ. Δουνάκη, δεν βλέπει όλος ο κόσμος ταινίες, όπως είναι απόλυτα φυσιολογικό (εγώ πχ δε βλέπω καθόλου ντοκυμαντέρ). Προσωπικά και όταν είχα νόβα αλλά και τώρα με τον οτέ, με ενδιαφέρουν τα αθλητικά. Όπως έχω γράψει και σε άλλο ποστ, νόβα τόσα χρόνια πλήρωνα για να βλέπω την αγγλία (ειδικά τα τελευταία χρόνια, μόνο αυτό της είχε μείνει). Απλά τώρα που βγήκε ο οτέ, μου έδωσε την εναλλακτική να βλέπω primera division, campionato, bundesliga με τα μισά λεφτά που έδινα στη νόβα. Δε με ενδιαφέρει η β' ιταλίας και γερμανίας, με ενδιαφέρει όμως η football league για να βλέπω τη λάρισα. Επίσης, γουστάρω απίστευτα την NFL που προβάλλεται από το ESPN. Εννοείται ότι δε μιλάμε ούτε για δώρο Θεού, ούτε υπάρχει λόγος να πανηγυρίσω για κάτι. Τη νόβα εν γνώσει μου την πλήρωνα τόσα χρόνια και δεν το έχω μετανοιώσει. Αλλά δεν μπορώ να μην πω πως έχει άθλια εικόνα, γιατί αυτό έβλεπα εγώ τα τελευταία χρόνια. Ειδικά όταν διαφήμιζε την ευρωλίγκα και οι μισοί αγώνες ήταν στο νόβασπορτς 7, που είναι μακράν το χειρότερο κανάλι που έχω δει, λυπάμαι, αλλά δεν μπορούσα να το δω. Θυμάμαι να βλέπω αγώνες ποδοσφαίρου και να μην βλέπεις ευδιάκριτα τα νούμερα στις φανέλες ποδοσφαιριστών σε κοντινό πλάνο! (νσ 4-6-7). Η πλάκα είναι πως όσες φορές πήρα να διαμαρτυρυθώ για την εικόνα, μου λέγανε πως φταίει η τηλεόρασή μου και το καλώδιο από την κεραία. Ειλικρινά, έχω δει streamings με πολύ πιο καλή και καθαρή εικόνα από πολλά κανάλια της νόβα (νσ 3-4-6-7, mgm, nickelodeon, history).

ΥΓ Τα ιδιωτικά κανάλια ποτέ δε με ενδιέφεραν...

Mouxlalouda
23-11-2011, 02:55
Συγνώμη για το 2ο ποστ, απλά δε με αφήνει να κάνω edit...

Έχω διαβάσει σε διάφορα ποστ "κατά" του οτε να λένε κουβέντες του στυλ... "καθήστε να δείτε β' ιταλίας-γερμανίας και αφήστε εμάς να βλέπουμε αγγλία και τσου λου..." και διερωτάμαι, γιατί δεν αναφέρουν ότι βλέπουμε ισπανία-ιταλία-γερμανία τις μεγάλες κατηγορίες; Αν είναι να συγκρίνουμε τη β΄ ιταλίας με την ενόργανη γυμναστική πχ ή με εκπομπές για σέρφινγκ. Μιλάω πάντα από άποψη ενδιαφέροντος της πλειοψηφίας του κόσμου για να μην παρεξηγηθώ από κανέναν... Όπως η νόβα πουλάει την αγγλία, το τσου λου και την σούπερλιγκ, έτσι και ο οτέ πουλάει bundesliga, campionato, primera division, όχι τις β' εθνικές αυτών των χωρών...

Το θέμα πάντως είναι τι ικανοποιεί τις ανάγκες του καθενός... εμένα προσωπικά με ικανοποιεί ο οτε αυτή την περίοδο, γι αυτό και τον πληρώνω... Μεγάλα παιδιά είμαστε, ξέρουμε τι θέλουμε να βλέπουμε πιστεύω...:award: