PDA

View Full Version : Forthnet και Nova μαζί

sir_platanight
28-07-2011, 13:02
Καλημερα παιδια,ειμαι καινουριος στο forum(οπως φαινεται και απο τα ποστ μου) και ξεκιναω με απορια!!οποτε φανταστειτε τι εχει να γινει...:P
Λοιπον η απορια μου ειναι η εξης σκεφτομαι να παω σε forthnet απο οτε που εχω...εχω και Nova και σκεφτηκα να τα συνδυασω..πηγα λοιπον σημερα στο Hotspot της πολης μου και μου ειπε η υπαληλος πως εχεις 20% εκπτωση με Forthnet και Nova μαζί αλλα μου ειπε πως υπαρχει μια προσφορα μεχρι το σαββατο που εχει το double play economy και το sport pack με 53,90 το μηνα..και της λεω ωραια αυτο θα βαλουμε..γιατι κανονικα κανει 70 το μηνα με την εκπτωση!της λεω εξοπλισμο εχω για την Nova δεν θελω,και μου λεει δεν γινεται πρεπει να ενεργοποιηθει η καινουρια καρτα για να ισχυει η προσφορα!!και της λεω αρα δεν γινεται...ψιλοαπογοητευτηκα,αλλα μετα σκεφτηκα πως δεν χρειαζεται να πληρωνω παλι για να μου βαλουν τον εξοπλισμο και να κανω το εξης..η να βαλω την καινουρια καρτα στον αποκωδικοποιητη που ηδη εχω η στην τελικη απλα να αλλαξω και τον αποκωδικοποιητη...γινεται?δεν νομιζω οτι πρεπει να αλλαξω και το πιατο?απλα σημα δινει ε?δωστε μου τα φωτα σας..ευχαριστω!

tzanetosg
28-07-2011, 13:48
καταρχην καλως ηρθες...
ποιον αποκωδικοποιητη εχεις??
οι καινουργιες καρτες πρεπει να παντρευτουν με τον 831 που ειναι στο πακετο αρα βγαζεις παλιο και βαζεις νεο με καινουργια καρτα.....

bykrie
28-07-2011, 13:54
Το μόνο σίγουρο είναι οτι θέλεις δέκτη-κάρτα, κάτοπτρο δεν χρειάζεται. Η παλιά σου κάρτα δεν ισχύει σύγουρα!!
Καλώς ήρθες!!!!

sir_platanight
28-07-2011, 13:55
Καλως σας βρηκα!τον 831 εχω και τωρα τον φλεβαρη εγινα συνδρομητης!!απλα το εχω κοψει γτ μεσα στο καλοκαιρι δεν εχει κατι στη Nova!οποτε δεν θα εχω προβλημα αν αλλαξω μονο την καρτα ε?οταν κανεις ενεργοποιηση της καρτας δινεις και κωδικο αποκωδικοποιητη?

little
28-07-2011, 20:42
Καλώς ήλθες. Η νέα κάρτα παντρεύεται με τον νέο δέκτη. Αν χαλάσει ο δέκτης και αντικατασταθεί αυτομάτως αχρηστεύεται και η κάρτα και παίρνεις νέο δέκτη αλλά και ΝΕΑ κάρτα (το έχω βιώσει). Δηλαδή η nova παντρεύει, αλλά δεν δίνει διαζύγιο στις κάρτες. Νομίζω πως είχα διαβάσει πως κάποιος ρώτησε στο τηλεφωνικό κέντρο και του είπαν ότι δεν μπορεί να εκτελέσει την εντολή ξεπαντρέματος. Λογικό, αφού όλοι με γνωστούς στο τηλεφωνικό κέντρο θα είχαμε ξεπαντρέψει ;).
Δεν ξέρω αν μπορείς να πεις στην υπάλληλο πως έχεις τον εξοπλισμό και θέλεις μόνο την προσφορά. Συνήθως αυτά πάνε μαζί, άλλωστε μιλάνε ξεκάθαρα για ΝΕΟΥΣ συνδρομητές. Καλού-κακού ρώτα στο κατάστημα και αν δεν γίνεται ρώτα για προσφορά επανασύνδεσης. Σε περίπτωση που και αυτό δεν σε συμφέρει, πάρε τον νέο εξοπλισμό στο όνομα της συζύγου ή των πεθερικών ή δεν ξέρω...

keraki
28-07-2011, 21:00
Καλώς ήλθες. Η νέα κάρτα παντρεύεται με τον νέο δέκτη. Αν χαλάσει ο δέκτης και αντικατασταθεί αυτομάτως αχρηστεύεται και η κάρτα και παίρνεις νέο δέκτη αλλά και ΝΕΑ κάρτα (το έχω βιώσει). Δηλαδή η nova παντρεύει, αλλά δεν δίνει διαζύγιο στις κάρτες. Νομίζω πως είχα διαβάσει πως κάποιος ρώτησε στο τηλεφωνικό κέντρο και του είπαν ότι δεν μπορεί να εκτελέσει την εντολή ξεπαντρέματος. Λογικό, αφού όλοι με γνωστούς στο τηλεφωνικό κέντρο θα είχαμε ξεπαντρέψει ;).
Δεν ξέρω αν μπορείς να πεις στην υπάλληλο πως έχεις τον εξοπλισμό και θέλεις μόνο την προσφορά. Συνήθως αυτά πάνε μαζί, άλλωστε μιλάνε ξεκάθαρα για ΝΕΟΥΣ συνδρομητές. Καλού-κακού ρώτα στο κατάστημα και αν δεν γίνεται ρώτα για προσφορά επανασύνδεσης. Σε περίπτωση που και αυτό δεν σε συμφέρει, πάρε τον νέο εξοπλισμό στο όνομα της συζύγου ή των πεθερικών ή δεν ξέρω...

Να συμπληρώσω κάτι στα όσα είπε ο φίλος μας.Βλέπω για τις συνδιαστικές προσφορές και λένε στα ψιλά γράμματα:"Για νέους συνδρομητές ή για συνδρομητές που θα συνδιάσουν Forthnet+Nova μαζί,για πρώτη φορά"

Κάπως έτσι το γράφει στα ψιλά γράμματα.Αν όντως θυμάμαι καλά,τότε ο φίλος μας ανήκει σ'αυτή την κατηγορία,αφού όπως αναφέρει έχει nova αλλά δεν έχει Forthnet,άρα για πρώτη φορά θα συνδιάσει Forthnet+Nova.Με κάθε επιφύλαξη πάντα!

Μόλις βρήκα τα ψιλά γράμματα εδώ:

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10013106

5. Αφορά αποκλειστικά σε νέους και υφιστάμενους συνδρομητές Forthnet & Nova, που αποκτούν πρώτη φορά συνδυασμό υπηρεσιών Forthnet & Nova μαζί.

sir_platanight
29-07-2011, 09:03
καλημερα,πηγα χτες και εκανα την νεα συνδεση με καινουριο αποκωδηκοποιητη..αρα θα τα παντρεψω με την καρτα του και τελος!!δεν βαζω καινουριο κατοπτρο!!θα τα βαλω σημερα το μεσημερι!!

little
30-07-2011, 01:05
καλημερα,πηγα χτες και εκανα την νεα συνδεση με καινουριο αποκωδηκοποιητη..αρα θα τα παντρεψω με την καρτα του και τελος!!δεν βαζω καινουριο κατοπτρο!!θα τα βαλω σημερα το μεσημερι!!

Τελικά δηλαδή, σου έδωσαν νέο αποκωδικοποιητή, έτσι? Και ο παλιός που είχες? Ρώτησες μήπως αν μπορείς να τον επιστρέψεις και αν ναι, σου έδωσαν κάποια απάντηση? Απορώ πραγματικά! Κάποιος δηλαδή που θέλει να πάει στην Φόρθνετ με υφιστάμενο εξοπλισμό 831 θα μπορεί να κάνει συλλογή δεκτών. Άντε και στα Γκίνες.

Είναι να μην έχεις το μονοπώλιο, έτσι και το έχεις... δεν πάει να χαλάσει ο κόσμος δίπλα σου!!!

Serafeim Karakostas
30-07-2011, 01:10
Είναι να μην έχεις το μονοπώλιο, έτσι και το έχεις... δεν πάει να χαλάσει ο κόσμος δίπλα σου!!!
Δυστυχώς έτσι είναι...

sir_platanight
30-07-2011, 11:13
ναι κανονικα νεο εξοπλισμο!!αλλα ολα εγιναν στο ονομα του πατερα μου!!ενω η προηγουμενη συνδεση της νοβα ηταν στο ονομα μου!!το ειδε η υπαλληλος ομως αλλα δεν μου ειπε κατι!!και να τους επιστρεψω τον εξοπλισμο αχρηστος θα τους ειναι..αφου λετε πως η καθε καρτα παντρευεται τον καθε αποκωδηκοποιητη..παρ' ολα αυτα δεν τους ρωτησα καν..γιατι εχει απληρωτο λογαριασμο η προηγουμενη συνδεση...:P...

PS:παιρνω απο χτες για ενεργοποιηση στη νοβα και δεν το σηκωνουν για κανενα λογο!!!ελεος....

seaman13
30-07-2011, 12:09
ναι κανονικα νεο εξοπλισμο!!αλλα ολα εγιναν στο ονομα του πατερα μου!!ενω η προηγουμενη συνδεση της νοβα ηταν στο ονομα μου!!το ειδε η υπαλληλος ομως αλλα δεν μου ειπε κατι!!και να τους επιστρεψω τον εξοπλισμο αχρηστος θα τους ειναι..αφου λετε πως η καθε καρτα παντρευεται τον καθε αποκωδηκοποιητη..παρ' ολα αυτα δεν τους ρωτησα καν..γιατι εχει απληρωτο λογαριασμο η προηγουμενη συνδεση...:P...

PS:παιρνω απο χτες για ενεργοποιηση στη νοβα και δεν το σηκωνουν για κανενα λογο!!!ελεος.... Το τμήμα ενεργοποιήσεων δουλεύει 0800 2200 και δυστυχώς εμένα η αναμονή ήταν πάνω από 30 λεπτά οπότε υπομονή και να έχεις κάνει τις αναβαθμίσεις του δέκτη πρώτα που θέλουν πάνω από 15λεπτο και θα σου πουν να ξαναπαρεις!!!!

sir_platanight
30-07-2011, 14:42
Πηρα το ενεργοποιησα!!κομπλε...εκαναν 35 λεπτα να το σηκωσουν...εν τω μεταξυ μου λενε θελετε το hd?και τους λεω ναι αφου ειναι δωρεαν για 2 μηνες βαλτε το και βλεπουμε!!αλλα το βαζω και δεν μου δινει εικονα στην τηλεοραση μου...ειναι hd ready!δεν ειναι full...

seaman13
30-07-2011, 16:05
Πηρα το ενεργοποιησα!!κομπλε...εκαναν 35 λεπτα να το σηκωσουν...εν τω μεταξυ μου λενε θελετε το hd?και τους λεω ναι αφου ειναι δωρεαν για 2 μηνες βαλτε το και βλεπουμε!!αλλα το βαζω και δεν μου δινει εικονα στην τηλεοραση μου...ειναι hd ready!δεν ειναι full...

θα έπρεπε να σου δείχνει απλά βάλε στις ρυθμίσεις τηλ το 720π.Αλλιως ξανα παρε τηλ!!!

AKISKDG
06-08-2011, 00:16
Και εμένα είναι hd ready και βλέπω στο 1080 τέλεια...

zonimov
17-08-2011, 12:33
Μηπως ξερετε οτι ισχυει ακομα η προσφορα Forthnet 2play Economy & Nova Sports + value η οχι?Ειδα στη ιστοσελιδα της Nova οτι μεχρι τις 15/08/11 αλλα δεν ξερω αν συνεχιζεται ακομα η προσφορα λογω ολυμπιακου στη nova.Δεν μπορω να παρω τηλ. στο forthnet αφου εχω προβλημα ακοης.

ekigonzalez
17-08-2011, 13:02
Απο την ιστοσελιδα της Forthnet παντως κατεβηκε η προσφορα σημερα.

rapid
17-08-2011, 14:55
κριμα, και είχα ψήσει τον πατέρα μου να το πάρει.
έχουν ξεκινήσει και ωραία παιχνιδάκια τώρα(inter - ολυμπιακος) και άξιζε αυτο το πακετο.
τώρα δηλαδή πόσο βγαίνει συνολικά?

zonimov
17-08-2011, 15:00
Απο την ιστοσελιδα της Forthnet παντως κατεβηκε η προσφορα σημερα.

:bang: Παει η προσφορα! Ελπιζω συντομα θα τη ξαναβαλουν!

chriap
17-08-2011, 16:26
Όντως έλεγε η συγκεκριμένη προσφορά. Λογικά από Σεπτέμβρη κάτι θα βγει.

έχουν ξεκινήσει και ωραία παιχνιδάκια τώρα(inter - ολυμπιακος)
ξέρεις αν θα το δείξει και στο streaming αυτό ή αν θα το παίξει μόνο η nova;

poromenos
17-08-2011, 16:27
Λογικά θα ξαναβγάλουν προσφορές, ολυμπιακός ιντερ ωραίο ματσακι πράγματικα
την Κυριακή στις 19:00 όλοι στον Γιάννη που έχει νοβα.

chriap
18-08-2011, 13:26
Ναι το παμε αυτό, αλλά το streaming θα το δείξει;

soprano
18-08-2011, 17:37
και εγώ αυτό ψάχνω αλλά το site της nova δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. κρίμα γιατί θα είναι ενδιαφέρον αυτό το ματσάκι με την inter

bike
20-08-2011, 12:24
Μπα, δε το δείχνει. Τένις έχει στις 8 και μετά δε λέει τίποτε άλλο. Καφετεριούλα, διακοπές και μπύρα...δε βαριέσαι, καλά είναι :)

chriap
21-08-2011, 20:52
εμαθα πήρανε και τον επαναλληπτικό του βάζ...εεεε του Παναθηναϊκού με την Μακάμπι.

Serafeim Karakostas
21-08-2011, 22:29
Ναι. Το conn-x δείχνει τους άλλους δύο.

Γιώργος Κ.
30-08-2011, 16:30
H προσφορά με τα 53κάτι ευρώ ισχύει... σήμερα την πήρα κι εγώ... forthnet 2play economy και nova sport pack για 18 μηνες!

seaman72
30-08-2011, 21:19
Ρώτησα σήμερα για την προσφορά στο κατάστημα της forthnet στην καλλιθέα και μου είπαν ότι θα είναι ενεργή μέχρι αύριο και μόνο για όσους έχουν συνδρομή nova ή forthnet. Παρακαλώ ενημερώστε αν ξέρετε κάτι για δυνατότητα νέων μελών να επωφεληθούν της προσφοράς και με ποιο τρόπο.
Ευχαριστώ.

skunk93
06-12-2011, 11:57
ειμαι κατοχος του forthnet double play και με πηραν σημερα απο την nova με προσφορα για start pack δωρεαν (και εγκατασταση και εξοπλισμος )για ενα χρονο 2 μηνες δωρεαν hd και μεχρι 31/12 ανοιχτο το nova cinema ...αν δεχτω την προσφορα αυτη σε περιπτωση που βγει καποια αλλη μεσα στον χειμωνα (π.χ. οπως περυσι 53.90 sports pack )δεν μπορω να την παρω?
αξιζει το start pack ...τι λετει?

skunk93
06-12-2011, 14:05
κανενας?

mitnik
06-12-2011, 19:32
ειμαι κατοχος του forthnet double play και με πηραν σημερα απο την nova με προσφορα για start pack δωρεαν (και εγκατασταση και εξοπλισμος )για ενα χρονο 2 μηνες δωρεαν hd και μεχρι 31/12 ανοιχτο το nova cinema ...αν δεχτω την προσφορα αυτη σε περιπτωση που βγει καποια αλλη μεσα στον χειμωνα (π.χ. οπως περυσι 53.90 sports pack )δεν μπορω να την παρω?
αξιζει το start pack ...τι λετει?

Φυσικά και αξίζει αφού στην ουσία είναι δωρεάν.
Αν θέλεις όμως κάτι παραπάνω ισχύουν οι προσφορές για το cinema pack στα 49,90 και για το sports pack στα 53,90.

skunk93
06-12-2011, 19:45
δεν ισχυει το sports pack αλλιως θα το προτιμουσα ...

sakels
06-12-2011, 21:30
Τηλεφωνησε τους για τπ σπορτ πακ...

skunk93
07-12-2011, 12:02
τηλεφωνησα αλλα ειπαν οτι αυτη η προσφορα ηταν μεχρι τελος αυγουστου...τωρα ειναι σε προσφορα το cinema pack

mitnik
07-12-2011, 21:25
Εμένα πάντως μου το έδωσαν το sports pack κάπου στα μέσα Νοεμβρίου.
Είχα κλείσει 12μηνο στο start pack.

aenaos15
08-12-2011, 15:20
Τι εννοεις στο εδωσαν; χαρισμα ;

zonimov
08-12-2011, 18:04
Κι εγω θελω sport pack!:bigcry: Ελπιζω η νοβα θα ξανακανει την προσφορα λογω χριστουγεννα...

skunk93
08-12-2011, 18:11
εμενα μου ειπαν οτι τωρα δεν προβλεπεται κατι γιατι εχουν βαλει σε προσφορα το cinema...

mitnik
08-12-2011, 21:41
Τι εννοεις στο εδωσαν; χαρισμα ;

Εννοώ ότι ανάμεσα στις προσφορές που μου έκαναν προκειμένου να ανανεώσω, ήταν και το sports pack στα 53,90
όπως και το cinema pack στα 49,90.

jpil
08-12-2011, 21:55
Μου ήρθε μήνυμα σήμερα στο κινητό ότι για τις γιορτές μου δίνουν δωρεάν την δυνατότητα να βλέπω τα κανάλια με τις ταινίες, έχω μόνο το sport pack.

amnik
09-12-2011, 11:36
Θα κάνω πάλι τα παράπονα μου.. Και nova full pack και forthnet η προσφορά είναι μόνο το 20%......κανένα δωράκι καμία καλύτερη τιμή...55 nova και 25 double play economy...80 ευρώ για κάτι που άλλοι πληρώνουν 55 και έχουν ακριβώς το ίδιο αυτή την εποχή...

chriap
09-12-2011, 12:57
εμενα μου ειπαν οτι τωρα δεν προβλεπεται κατι γιατι εχουν βαλει σε προσφορα το cinema...
Απ' ότι έχω καταλάβει τις προσφορές τις εναλλάσουν και δε δίνουν ποτέ ταυτόχρονα προσφορά για cinema και sports. Πάντως έχω ακούσει για τηλέφωνα με προσφορές αναβάθμισης σε sports pack δωρεάν για 1-2 μήνες.

yianniskyr
09-12-2011, 17:01
Όντως κάτι για μας που έχουμε full pack. Κανένα δωράκι ?

jpil
09-12-2011, 17:55
Θα κάνω πάλι τα παράπονα μου.. Και nova full pack και forthnet η προσφορά είναι μόνο το 20%......κανένα δωράκι καμία καλύτερη τιμή...55 nova και 25 double play economy...80 ευρώ για κάτι που άλλοι πληρώνουν 55 και έχουν ακριβώς το ίδιο αυτή την εποχή...

Δίκιο έχεις αλλά που θα το βρείς;

fragol
10-12-2011, 12:10
Όντως κάτι για μας που έχουμε full pack. Κανένα δωράκι ?
Εμεις ειμαστε οι μ*****ς τις καταστασεις.

skunk93
10-12-2011, 14:53
βοηθηστε με λιγο...
εχω δυο γραμμες στο ονoμα μου με forthnet .μια ειναι adsl economy και η αλλη doyble play .μου εκαναν προσφορα για το double play να βαλω και το start pack και τους ζητησα να το βαλω στο αλλο σπιτι που εχω το adsl .μου ειπαν οτι δεν γινετε και οτι πρεπει να βαλω την νοβα στο σπιτι που εχω το double play .ισχυει, μπορω να κανω κατι αλλο?
thanks!

makfil
10-12-2011, 15:25
Σύμφωνα με το site τους, το προνόμιο δίνεται είτε με double play είτε με double play economy.
Αυτό που πρέπει να γνωρίζεις είναι, όμως, ότι, έχοντας διάφορες γραμμές σύνδεσης στο ίδιο όνομα, δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς το προνόμιο σε δεύτερη γραμμή, έστω και αν αυτή βρίσκεται σε άλλο χώρο.

Serafeim Karakostas
10-12-2011, 16:20
εχω δυο γραμμες στο ονoμα μου με forthnet .μια ειναι adsl economy και η αλλη doyble play .μου εκαναν προσφορα για το double play να βαλω και το start pack και τους ζητησα να το βαλω στο αλλο σπιτι που εχω το adsl .μου ειπαν οτι δεν γινετε και οτι πρεπει να βαλω την νοβα στο σπιτι που εχω το double play .ισχυει, μπορω να κανω κατι αλλο?
Παίρνεις την προσφορά και βάζεις το δέκτη εκεί που θέλεις.

jpanou39
10-12-2011, 16:57
Παίρνεις την προσφορά και βάζεις το δέκτη εκεί που θέλεις.

+1000-bye-

skunk93
10-12-2011, 19:16
αν μου πει ο τεχνικος οτι εχει αλλη διευθυνση απο αυτη που του κανω ραντεβου?

jpanou39
10-12-2011, 19:20
αν μου πει ο τεχνικος οτι εχει αλλη διευθυνση απο αυτη που του κανω ραντεβου?

θα πάρεις τον εξοπλισμό και εννοείται θα φωνάξεις δικό σου τεχνικό

Vag Vas
10-12-2011, 20:27
θα πάρεις τον εξοπλισμό και εννοείται θα φωνάξεις δικό σου τεχνικό
Τον τεχνικό της νοβα δεν τον πληρώνεις όμως......(είναι μέσα στην τιμή)

skunk93
10-12-2011, 22:35
μου ειπαν οτι αν αποφασισω οτι θελω το start pack θα με παρει τεχνικος να κλεισουμε ραντεβου και θα φερει αυτος εξοπλισμο και τα χαρτια για την υπογραφη του νεου συμβολαιου

Serafeim Karakostas
10-12-2011, 22:41
Τον τεχνικό της νοβα δεν τον πληρώνεις όμως......(είναι μέσα στην τιμή)
Δε νομίζω πως είναι στην τιμή.

μου ειπαν οτι αν αποφασισω οτι θελω το start pack θα με παρει τεχνικος να κλεισουμε ραντεβου και θα φερει αυτος εξοπλισμο και τα χαρτια για την υπογραφη του νεου συμβολαιου
Θα τους πεις ότι χρειάζεσαι μόνο τον εξοπλισμό, αφού θα εγκαταστήσεις μόνος σου το κάτοπτρο.

skunk93
10-12-2011, 22:46
εξοπλισμος ΚΑΙ εγκατασταση δωρεαν

skunk93
10-12-2011, 22:48
Θα τους πεις ότι χρειάζεσαι μόνο τον εξοπλισμό, αφού θα εγκαταστήσεις μόνος σου το κάτοπτρο.

γινεται αυτο?

jpanou39
10-12-2011, 23:00
και βέβαια γίνεται. . .

skunk93
10-12-2011, 23:03
τεχνικο ξερετε να μου προτεινεται αν καταφερω να παρω μονο τον εξοπλισμο? (ταυρος)

kblachos
12-12-2011, 13:41
Ξέρουμε....

strikal
15-12-2011, 18:18
υπαρχει προσφορα και ισχυει ακομα forthnet2play + nova sports 59,90€/μηνα με 12μηνη δεσμευση. Την δινουν σε συνδρομητες που θελουν να κανουν διακοπη nova

amnik
16-12-2011, 10:45
Με full pack δεν παίζει τίποτα;

strikal
16-12-2011, 15:57
Με full pack δεν παίζει τίποτα;

στην περιπτωση σου θα τους επερνα τηλεφωνο ζητωντας καλυτερη προσφορα ετσι ωστε να παραμεινω συνδρομητης τους. Δεν χανεις και τιποτα να το κανεις

johns
19-12-2011, 00:59
συμφωνώ. Δεν κάνεις ένα τηλέφωνο?

matilda
19-12-2011, 12:18
Eιχα κοψει την nova εδω και αρκετο καιρο και πριν απο λιγες μερες παιρνω ενα μηνυμα που ελεγε"σας ενεργοποιησα την υπηρεσια με τα κινηματογραφικα μας καναλια μεχρι της 31(ή 30)/12/2011 χωρις καμια δεσμευση.ανοιξτε τον δεκτη σας (θεση 105) για να λαβετε το σημα"

ε τον ανοιξα και εγω τον panasat πηγα στο novacinema 1 2 3 και σε σχεδον ολα τα καναλια της nova και τιποτα σε ολα ελεγε κωδικοποιημενη υπηρεσια εκτος απο το novacinema 2 που ελεγε καλεστε αυτο το τηλεφωνο (δεν θυμαμαι ποιο) για να ενημερωθειτε για τα πακετα της nova ετσι ωστε να μπορειτε να πιασετε αυτο το καναλι

με το θεση 105 τι εννοει?γιατι θεση 105 ειναι το mega (που ουτε αυτο επιανε)

αποκωδικοποιητη οπως ειπα και ποιο πανω εχω τον panasat ird 1110 και εχω βαλει την καρτα της nova

το μονο που ποιανω ειναι τα free δορυφορικα καναλια

καμια προταση?τι να κανω?

makfil
19-12-2011, 13:16
Μάλλον το μπέρδεψες με το 150 Nova Christmas που ενεργοποιήθηκε από 17.12.11 και δείχνει 2 οικογενειακές ταινίες από 20.30

matilda
19-12-2011, 13:54
Δεν νομίζω να μπέρδεψα κάτι γιατί το μνμ λέει καταλεξής :

'' Σας ενεργοποιήσαμε την υπηρεσία με τα κινηματογραφικά μας κανάλια δωρεάν και χωρίς δέσμευση εως 31/12.Ανοίξτε τον δέκτη (θέση 105) για να λάβετε το σήμα.''

ΣΑήμα όμως δεν έχω

Serafeim Karakostas
19-12-2011, 22:09
Δοκίμασε να συντονιστείς στο novacinema1. Λογικά θα έρθει σε λίγη ώρα η εικόνα.

matilda
20-12-2011, 11:45
Δοκίμασε να συντονιστείς στο novacinema1. Λογικά θα έρθει σε λίγη ώρα η εικόνα.

Δούλεψε, σε ευχαριστώ πολύ.

Serafeim Karakostas
20-12-2011, 16:04
Να είσαι καλά.

george0083
23-12-2011, 17:34
παιδια ημουν συνδρομητης νοβα και την εκοψα το καλοκαιρι, αλλα συνεχιζω και ειμαι συνδρομητης φορθνετ.πριν μια βδομαδα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι εχουμε προσφορα νοβα και φορθνετ μαζι εσεις πληρωνετε μονο το τηλεφωνο double pay δωρο στην ιδια τιμη και η νοβα με δεσμευση 12μηνων, δλδ το φουλ πακετο και δωρο ο εξοπλισμος γιατι δεν μπορειτε να χρησιμοποιήσετε το παλιο δεκτη σας. ισχυει κατι τετοιο σε καποιον απο εσας? ειπα να το σκεφτω, βασικα μην κρινεται τιποτα απο πισω

Serafeim Karakostas
23-12-2011, 17:37
Αν είναι δώρο το full πακέτο, είναι εξαιρετική προσφορά. Ξεκαθάρισέ το στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών για να είσαι απολύτως σίγουρος.

george0083
23-12-2011, 17:42
αυτο θα κανω σημερα που εχω χρονο

Vag Vas
24-12-2011, 19:03
παιδια ημουν συνδρομητης νοβα και την εκοψα το καλοκαιρι, αλλα συνεχιζω και ειμαι συνδρομητης φορθνετ.πριν μια βδομαδα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι εχουμε προσφορα νοβα και φορθνετ μαζι εσεις πληρωνετε μονο το τηλεφωνο double pay δωρο στην ιδια τιμη και η νοβα με δεσμευση 12μηνων, δλδ το φουλ πακετο και δωρο ο εξοπλισμος γιατι δεν μπορειτε να χρησιμοποιήσετε το παλιο δεκτη σας. ισχυει κατι τετοιο σε καποιον απο εσας? ειπα να το σκεφτω, βασικα μην κρινεται τιποτα απο πισω
Το πιο πιθανό είναι να είναι δώρο το star pack στην τιμή του double play (41€/ μήνα)

yiazoo
28-12-2011, 19:53
ετσι ακριβώς. χθες το έβαλα. 12 μηνες δωρεάν start pack, 2 μήνες hd και μέχρι 31/12 τα cinema. Καλή φάση. Βέβαια στα hd δεν παίζει το sportshd, μόνο τα υπόλοιπα.

tlgex
30-12-2011, 22:12
Πριν τους παρω τηλεφωνο και συγχιστω ...

Εχω forthnet unlimited + Νova Full Pack και πληρωνω σχεδον 99ευρώ το μηνα (μαζι με HD +multiview) εχοντας -20% "για παντα" ...

Μπορω να αλλαξω και να παω στην προσφορα του Forthnet economy + Νova Value/Cinema με τα 49,90 το μήνα ή αφορά παλι μονο νεους συνδρομητες ?

strikal
31-12-2011, 03:04
Πριν τους παρω τηλεφωνο και συγχιστω ...

Εχω forthnet unlimited + Νova Full Pack και πληρωνω σχεδον 99ευρώ το μηνα (μαζι με HD +multiview) εχοντας -20% "για παντα" ...

Μπορω να αλλαξω και να παω στην προσφορα του Forthnet economy + Νova Value/Cinema με τα 49,90 το μήνα ή αφορά παλι μονο νεους συνδρομητες ?

Αν εχεις κλεισει χρονο στο προνομιο forthnet + nova τοτε μπορεις... Αν σου πουν τιποτα, που δεν νομιζω, απειλησε τους με διακοπη και να σου κανουν την καλυτερη προσφορα για να παραμεινεις...

keraki
04-01-2012, 04:26
Καλή Χρονιά σε όλους!

Λοιπόν παιδιά έχω κι εγώ μια ερώτηση,αλλά ας σας αναφέρω πρώτα πως έχουν τα πράγματα:

Ο λογαριασμός της Nova ως γνωστόν εκδίδεται στις 15 κάθε μήνα και κάθε μήνα προπληρώνεις
για τον επόμενο μήνα.

Τους προηγούμενους μήνες ο φάκελος του λογαριασμού μου έγραφε απ'έξω
"παραδώθηκε στα ΕΛΤΑ στις..." και συνήθως έλεγε στις 21-22 κάθε μήνα,
οπότε προς το τέλος του μήνα τον λάμβανα σπίτι μου.
Το Δεκέμβριο μετά τα Χριστούγεννα παρατήρησα ότι δεν μου είχε έρθει ακόμα ο λογαριασμός της nova...
Τελικά ο λογαριασμός μου,ήρθε στο γραμματοκιβώτιο μόλις σήμερα,Τρίτη 03/01/12.
Να σημειώσω ότι αυτή τη φορά δεν έγραφε στο εξωτερικό του φακέλου πότε παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ !
Όπως είπα όλες τις προηγούμενες φορές έγραφε στο εξωτερικό του φακέλου,ότι
"παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ στις...". Τον ανοίγω και βλέπω ότι έχει ημερομηνία λήξης πληρωμής: 02/01/12 !

Επίσης σήμερα,μόλις άνοιξα το δέκτη NovaBox HD 831 της nova,μου έβγαλε το μπουκέτο με τα 25 περίπου
ραδιόφωνα!Δεν μου έβγαζε τα κανάλια!Το γύρισα κάπως εγώ στα ραδιόφωνα? Δε νομίζω!
Είναι λοιπόν επειδή ο λογαριασμός "και καλά" δεν πληρώθηκε στην ώρα του?

Τι φταίω όμως εγώ αφού καθυστέρησαν να μου στείλουν ή καθυστέρησε να μου έρθει ο φάκελος
με το λογαριασμό??Τι λέτε κι εσείς?

jpanou39
04-01-2012, 10:40
Είναι ένα από το καλά της γόβας. . .

dtzgr
04-01-2012, 11:41
Στο τηλεκοντρόλ πάνω πάνω έχει κάποια κουμπιά. Δύο από αυτά γράφουν "TV" και "Radio". Πάτα το "TV" και θα γυρίσει. Επίσης φαντάζομαι ότι είναι εύκολο τώρα να καταλάβεις πώς γύρισε στα ραδιόφωνα.

Πλήρωσε και το λογαριασμό και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Serafeim Karakostas
04-01-2012, 11:55
:guitarist:Το διαβάσαμε και αυτό (ότι ο δέκτης γύρισε στα ραδιόφωνα επειδή ο λογαριασμός ήταν απλήρωτος)...:guitarist:

georho32
04-01-2012, 12:57
καλημέρα σας!!!αν προπληρώσω το forthnet 2play και θέλω να βαλω nova, θα πρεπει να παρω το Nova in a box ή μου δίνουν τον εξοπλισμο?παντως με προπληρωμη δεν δινει έκπτωση η nova επείδη ηδη σου κάνει στο 2play.

keraki
04-01-2012, 13:57
:guitarist:Το διαβάσαμε και αυτό (ότι ο δέκτης γύρισε στα ραδιόφωνα επειδή ο λογαριασμός ήταν απλήρωτος)...:guitarist:

Φίλε Serafeim,

Σοβαρά το λέω!Με το που άνοιξα το δέκτη από το τηλεχειριστήριο άνοιξε στα ραδιόφωνα!Θα τσεκάρω τώρα τι γίνεται στα κανάλια!

Πάντος όπως κατάλαβες δεν έμεινε απλήρωτος ο λογαριασμός με δικιά μου υπαιτιότητα!Εγώ μάλιστα αναρωτιόμουν
μετά τα Χριστούγεννα γιατί δεν τον έχω λάβει ακόμα στην αλληλογραφία μου! Πως να τον πλήρωνα χωρίς να τον
έχω λάβει καν??!!

makfil
04-01-2012, 14:26
Νομίζω ότι το ένα είναι ανεξάρτητο από το άλλο αλλά πρέπει να το ελέγξεις με ένα τηλεφώνημα είτε στη 4νετ είτε στη Nova.

sakels
04-01-2012, 16:16
Επισης μπορεις να κανεις μια παγια πληρωμη, και για να μην τρεχεις να πληρωνεις, ουτε να σε νοιαζει ποτε θα ερθει ο λογαριασμος αλλα και να εχεις 4,5% εκπτωση στην συνδρομη σου..

Giannis1965
04-01-2012, 18:42
Πάντως εμένα με βλέπω να κατηφορίζω προς ΟΤΕ TV και CONNX γιατί το 90αρι κάθε μήνα για NOVA και FORTHNET πλέον τσούζει

aenaos15
04-01-2012, 23:30
Εκει ποσο θα πληρωνεις ;

malakudi
04-01-2012, 23:51
Πάντως εμένα με βλέπω να κατηφορίζω προς ΟΤΕ TV και CONNX γιατί το 90αρι κάθε μήνα για NOVA και FORTHNET πλέον τσούζει

90;
90 βγαίνει μόνο το πακέτο με το double play unlimited. Χρειάζεσαι απεριόριστα προς άλλες χώρες;
Με double play economy ο συνδυασμός είναι στα 77.50

nocarder
05-01-2012, 00:02
Είναι ένα από το καλά της γόβας. . .

Ποιό?

Yperion
05-01-2012, 00:13

Και τι είναι 90 ευρώ μπροστά στην εκπληκτική ποιότητα εικόνας που προσφέρει η NOVA και την ταχύτατη σύνδεση Forthnet?

malakudi
05-01-2012, 15:24
Τουλάχιστο έχεις περιεχόμενο.

Το φτηνό το κρέας δε το τρώνε ούτε οι σκύλοι, όπως αποδεικνύεται από τη μέχρι τώρα ανταπόκριση του πακέτου ΟΤΕ στην αγορά.

Yperion
05-01-2012, 15:59
Τουλάχιστο έχεις περιεχόμενο.

Το φτηνό το κρέας δε το τρώνε ούτε οι σκύλοι, όπως αποδεικνύεται από τη μέχρι τώρα ανταπόκριση του πακέτου ΟΤΕ στην αγορά.

Αυτό για το φτηνό το κρέας συμφωνώ όσον αφορά τις συνδέσεις forthnet , πληρώνεις την 24άρα σχεδόν τζάμπα και έχεις άθλιες ταχύτητες και πάνω από 100 ms Ping.

Και αν χρειαστείς και βοήθεια περιμένεις και μισή ώρα στο τηλέφωνο μέχρι να βγει κάποιος από το helpdesk.

jpanou39
05-01-2012, 16:53
Ενώ το ακριβό το κρέας που λέγεται και φιλέτο(γόβα).Είναι πεντανόστιμο. . .

Yperion
05-01-2012, 16:56
Ακριβό είναι για όποιον πληρώνει κανονική τιμή. Σε κάποιους είναι τζάμπα η κοψοχρονιά γι' αυτό και την υπερασπίζονται.

KleKoR
05-01-2012, 17:39
Αυτό για το φτηνό το κρέας συμφωνώ όσον αφορά τις συνδέσεις forthnet , πληρώνεις την 24άρα σχεδόν τζάμπα και έχεις άθλιες ταχύτητες και πάνω από 100 ms Ping.

Και αν χρειαστείς και βοήθεια περιμένεις και μισή ώρα στο τηλέφωνο μέχρι να βγει κάποιος από το helpdesk.

Μα γιατί τα λες αυτά;

Χθες βριζόμουν με την τεχνική υποστήριξη της forthnet. Είναι γελοίοι!!!! Είμαι στην forthnet από τότε που ξεκίνησε το double-play. Ξεκίνησα με κλείδωμα στα 10mbps.

Τώρα είμαι στα 3. Τη μία έχω βραχυκύκλωμα στο σπίτι, την άλλη φταίει η μπρίζα, την άλλη το ρούτερ.

Χεχε, μια φορά τους παίρνω τηλέφωνο έχοντας απομονώσει την γραμμή από το σπίτι και έχοντας συνδέσει το ρούτερ κατευθείαν στο κουτί του οτέ έξω από το σπίτι. Η απάντηση για τις χαμηλές ταχύτητες ήταν ότι υπάρχει βραχυκύκλωμα στο σπίτι. Κοροϊδία!!!!

Του λέω του άλλου χθες ότι είχα 10mbps, και μου λέει αποκλείεται!!!!

ουστ στο διάολο, συγχύστηκα...

leo06
05-01-2012, 18:03
Μα γιατί τα λες αυτά;

Χθες βριζόμουν με την τεχνική υποστήριξη της forthnet. Είναι γελοίοι!!!! Είμαι στην forthnet από τότε που ξεκίνησε το double-play. Ξεκίνησα με κλείδωμα στα 10mbps.

Τώρα είμαι στα 3. Τη μία έχω βραχυκύκλωμα στο σπίτι, την άλλη φταίει η μπρίζα, την άλλη το ρούτερ.

Χεχε, μια φορά τους παίρνω τηλέφωνο έχοντας απομονώσει την γραμμή από το σπίτι και έχοντας συνδέσει το ρούτερ κατευθείαν στο κουτί του οτέ έξω από το σπίτι. Η απάντηση για τις χαμηλές ταχύτητες ήταν ότι υπάρχει βραχυκύκλωμα στο σπίτι. Κοροϊδία!!!!

από τότε που έβαλα οτε δεν ξαναειχα disconect

strikal
05-01-2012, 18:47
Δεν διαφωνω με κανενα απο τους παραπανω, ολα ειναι κατα περιπτωση, εγω τυχαινει να ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την Forthnet adsl economy 24,90€/μηνα
http://i48.photobucket.com/albums/f233/strikal/2012.png
nova την εκοψα...

Yperion
05-01-2012, 19:59
Φίλος μου με forthnet όταν σηκώνει το τηλέφωνο για να μιλήσει τότε επιτόπου κόβεται το internet.

Αλλά αφού πληρώνει μόνο 17 ευρώ το μήνα τους ανέχεται.

Καλά από ταχύτητα άστο καλύτερα , 3-6 mbps το πολύ.

Digital Screamer
05-01-2012, 20:40
Αυτό που αναφέρεις συνήθως οφείλεται σε έλλειψη φίλτρου σε κάποια συσκευή τηλεφώνου, όπως και η χαμηλή ταχύτητα σύνδεσης.

Yperion
06-01-2012, 00:25
Φίλτρο υπάρχει. Αλλά δεν έχει σχέση αυτό με την ταχύτητα.

malakudi
06-01-2012, 16:28

Από τη φαντασία σου τα βγάζεις αυτά ε; Πρέπει να είναι το ίδιο αληθινά με το ότι οι Plasma δεν έχουν προβλήματα image retention

# ping -I ppp1 -s 1400 -c 5 ftp.otenet.gr
PING ftp.otenet.gr (83.235.64.44) from 178.128.153.120 ppp1: 1400(1428) bytes of data.
1408 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=1 ttl=56 time=40.0 ms
1408 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=2 ttl=56 time=39.9 ms
1408 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=3 ttl=56 time=40.0 ms
1408 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=4 ttl=56 time=40.3 ms
1408 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=5 ttl=56 time=40.3 ms

--- ftp.otenet.gr ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4018ms
rtt min/avg/max/mdev = 39.987/40.131/40.328/0.196 ms

# ping -I ppp1 -c 5 ftp.otenet.gr
PING ftp.otenet.gr (83.235.64.44) from 178.128.153.120 ppp1: 56(84) bytes of data.
64 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=1 ttl=56 time=27.4 ms
64 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=2 ttl=56 time=27.4 ms
64 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=3 ttl=56 time=26.8 ms
64 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=4 ttl=56 time=27.2 ms
64 bytes from ftp.otenet.gr (83.235.64.44): icmp_req=5 ttl=56 time=27.2 ms

--- ftp.otenet.gr ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4027ms
rtt min/avg/max/mdev = 26.889/27.261/27.486/0.255 ms

malakudi
06-01-2012, 16:32
Και αυτό, για 11Mbit συγχρονισμό μια χαρά είναι:

# wget --bind-address=178.128.153.120 ftp://ftp.otenet.gr/FILELIST.gz
--2012-01-06 15:32:20-- ftp://ftp.otenet.gr/FILELIST.gz
=> `FILELIST.gz'
Εύρεση του ftp.otenet.gr... 83.235.64.44
Connecting to ftp.otenet.gr|83.235.64.44|:21... συνδέθηκε.
Αυθεντικοποίηση ως anonymous ... Επιτυχής σύνδεση!
==> SYST ... έγινε. ==> PWD ... έγινε.
==> TYPE I ... έγινε. ==> CWD δεν απαιτήται.
==> SIZE FILELIST.gz ... 13489719
==> PASV ... έγινε. ==> RETR FILELIST.gz ... έγινε.
Μήκος: 13489719 (13M) (ανεπίσημο)

100%[================================================== ================================================== ==============================>] 13489719 1,07M/s in 12s

2012-01-06 15:32:33 (1,05 MB/s) - `FILELIST.gz' saved [13489719]

malakudi
06-01-2012, 16:41
Ακριβό είναι για όποιον πληρώνει κανονική τιμή. Σε κάποιους είναι τζάμπα η κοψοχρονιά γι' αυτό και την υπερασπίζονται.

50 ευρώ το μήνα για το full pack (λόγω της έκπτωσης του συνδιαστικού) με το περιεχόμενο που έχει είναι ακριβό, κανείς δε διαφώνισε. Του ΟΤΕ είναι φτηνό αλλά προς το παρόν αδιάφορο.

suzakias
08-01-2012, 00:26
Και αυτό, για 11Mbit συγχρονισμό μια χαρά είναι:

# wget --bind-address=178.128.153.120 ftp://ftp.otenet.gr/FILELIST.gz
--2012-01-06 15:32:20-- ftp://ftp.otenet.gr/FILELIST.gz
=> `FILELIST.gz'
Εύρεση του ftp.otenet.gr... 83.235.64.44
Connecting to ftp.otenet.gr|83.235.64.44|:21... συνδέθηκε.
Αυθεντικοποίηση ως anonymous ... Επιτυχής σύνδεση!
==> SYST ... έγινε. ==> PWD ... έγινε.
==> TYPE I ... έγινε. ==> CWD δεν απαιτήται.
==> SIZE FILELIST.gz ... 13489719
==> PASV ... έγινε. ==> RETR FILELIST.gz ... έγινε.
Μήκος: 13489719 (13M) (ανεπίσημο)

100%[================================================== ================================================== ==============================>] 13489719 1,07M/s in 12s

2012-01-06 15:32:33 (1,05 MB/s) - `FILELIST.gz' saved [13489719]

Που κολλανε τωρα ολα αυτα; ωρες ωρες μα την παναγια μου ρχετε να σπασω της οθονες απο το pc μου...... τεσπα καλη χρονια σε ολους.

malakudi
08-01-2012, 12:35
Κολλάνε στο ότι κάποιος παραπάνω ισχυρίστηκε πως οι συνδέσεις internet της Forthnet έχουν ping 100ιms και κατεβάζουν 3 ως 6 Mbit το πολύ.

Να μη γράφουμε ότι θέλουμε. Σίγουρα σε κάποια κέντρα υπάρχει πρόβλημα, και σίγουρα υπάρχουν κάποια άλλα κέντρα που έχει πρόβλημα ο ΟΤΕ, η HoL κτλ. Αυτό όμως δε σημαίνει πως παντού η Forthnet ή η HoL σέρνεται και ο ΟΤΕ πετάει. Αυτά είναι παραμύθια της Χαλιμάς.

Yperion
08-01-2012, 12:41
Κολλάνε στο ότι κάποιος παραπάνω ισχυρίστηκε πως οι συνδέσεις internet της Forthnet έχουν ping 100ιms και κατεβάζουν 3 ως 6 Mbit το πολύ.

Δεν είπα όλες οι συνδέσεις. Η μέση σύνδεση του ΟΤΕ όμως είναι πολύ καλύτερη από την μέση σύνδεση forthnet.

Το φτηνό το κρέας δεν το τρώνε ούτε οι σκύλοι.

Όποιος θέλει σωστό internet πρέπει να πληρώσει.

aenaos15
08-01-2012, 13:09
Πως προκυπτει οτι η μεση συνδεση του οτε ειναι πολυ καλυτερη απο την αντιστοιχη της hol; Και ποιος εχει σωστο internet για να τον πληρωσω ;

malakudi
08-01-2012, 16:54
Δεν είπα όλες οι συνδέσεις. Η μέση σύνδεση του ΟΤΕ όμως είναι πολύ καλύτερη από την μέση σύνδεση forthnet.

Το φτηνό το κρέας δεν το τρώνε ούτε οι σκύλοι.

Όποιος θέλει σωστό internet πρέπει να πληρώσει.

Αυτό είναι τελείως αυθαίρετο συμπέρασμα. Ανάλογα το φόρτο κάθε κέντρου και τον τύπο των χρηστών του (light - heavy κτλ) μπορούν να βγουν διαφορετικά συμπεράσματα. Έχεις κάνει κάποια πανελλαδική μελέτη σε πολλά κέντρα και έχεις αυτά τα στοιχεία; Αν όχι, απλώς μιλάς χωρίς στοιχεία.

Επίσης, να υποθέσω ότι ανακαλείς τα προηγούμενα αστήριχτα που έγραψες για τα ping και τη διαμεταγωγή;

Μια χαρά Internet έχω από Forthnet και HoL. Τερματίζουν και τα δύο και με αρκετά καλό συγχρονισμό για την απόσταση που είμαι από το Ε/Κ.

Ούτε ένα ευρώ στον ΟΤΕ, δε ξεχνώ τα 384kbit των 60 ευρώ με το packet rate limit των 10pps και με το ζόρι router του Κόκκαλη, δε ξεχνώ τα χρόνια του ΕΠΑΚ και της ISDN.

KleKoR
08-01-2012, 17:21
http://www.insomnia.gr/topic/280783-forthnet-adsl-%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CE%BF%CF%82/

377 σελιδες thread με τίτλο: Forthnet ADSL - Ελεος!

Ω ναι... η forthnet είναι για γέλια, όχι μόνο για τις υπηρεσίες της, αλλά πάνω από όλα για την υποστήριξή της... Θεωρεί πως είμαστε μαλάκες...

Digital Screamer
08-01-2012, 17:32
Φίλτρο υπάρχει. Αλλά δεν έχει σχέση αυτό με την ταχύτητα.

Ισως να μην το έθεσα σωστά. Φυσικά κι έχει σχέση με τη ταχύτητα συγχρονισμού το φίλτρο, απλά δοκίμασε να δείς στη γραμμή σου τι ταχύτητα θα σου δώσει το ρούτερ αν βγάλεις το φίλτρο από το τηλέφωνο σου. Αν βέβαια καταφέρει να συγχρονίσει..

suzakias
08-01-2012, 19:12
Το snr σας λεει κατι για την εταιρια της Forthnet? α ναι, τοτε βαλτε την στα 9 και στα 11 και μιλαμε και απο εκει!!!!! καλο βραδυ σε ολους.

Yperion
08-01-2012, 19:24
Ισως να μην το έθεσα σωστά. Φυσικά κι έχει σχέση με τη ταχύτητα συγχρονισμού το φίλτρο, απλά δοκίμασε να δείς στη γραμμή σου τι ταχύτητα θα σου δώσει το ρούτερ αν βγάλεις το φίλτρο από το τηλέφωνο σου. Αν βέβαια καταφέρει να συγχρονίσει..

Έχω δοκιμάσει με και χωρίς φίλτρο. Και στις δυο περιπτώσεις έχω ακριβώς την ίδια ταχύτητα και ping.

aenaos15
08-01-2012, 19:24
Να θυμηθεις να μην κλεισεις την πορτα του δωματιου γιατι ειναι το ρουτερ μεσα και οταν κλεινεις την πορτα χανεται και το σημα του κονεξ...

Digital Screamer
08-01-2012, 20:23
Έχω δοκιμάσει με και χωρίς φίλτρο. Και στις δυο περιπτώσεις έχω ακριβώς την ίδια ταχύτητα και ping.

Τότε πραγματικά η περίπτωση σου είναι για ρεκόρ. Η τεχνολογία του adsl όταν δεν υπάρχει η απαραίτητη συσκευή (είτε πρόκειται για φίλτρο είτε splitter εφόσον είναι στην ίδια πριζα με το ρούτερ το τηλέφωνο) για να κάνει διαχωρισμό στις συχνότητες adsl και τηλεφωνίας έχει απίστευτες απώλειες. Απλά να σου πώ ότι στη δική μου γραμμή το έχω δοκιμάσει (σε 3 παρόχους) Με φίλτρο στο τηλέφωνο ο συγχρονισμός μου ήταν 15 mbit, ενώ βγάζοντας το φίλτρο είχα το πολύ 3 mbit και μερικές φορές το ρούτερ δεν μπορούσε καν να συγχρονίσει συν το ότι είχα και θόρυβο στο τηλέφωνο.

eimaikala
09-01-2012, 00:48
[offtopic] Η πλειοψηφια αυτων που βαζει ΟΤΕ ειναι για τα αψογα ping οποιαδηποτε ωρα της ημερας σε οποιαδηποτε ταχυτητα κι αν συγχρονιζει το router κι ας εχει αποσυνδεσεις η γραμμη ή οποιοδηποτε αλλο προβλημα. Οποιος θελει αξιοπιστη μετρηση ταχυτητας/ping ας κατεβασει το αρχειο εδω (http://www.adslgr.com/forum/downloads.php?do=file&id=1922) και να ποσταρει αποτελεσματα. Ανοιξτε ενα ξεχωριστο θεμα και βαλτε εκει μετρησεις. Τοτε θα βγουν συμπερασματα για ολα.

malakudi
09-01-2012, 01:21
http://www.insomnia.gr/topic/280783-forthnet-adsl-ελεος/

377 σελιδες thread με τίτλο: Forthnet ADSL - Ελεος!

Ω ναι... η forthnet είναι για γέλια, όχι μόνο για τις υπηρεσίες της, αλλά πάνω από όλα για την υποστήριξή της... Θεωρεί πως είμαστε μαλάκες...

Αυτό δεν αποδεικνύει τίποτα. Αυτοί που δεν έχουν πρόβλημα δε γράφουν στα φόρουμ για το πόσο καλή είναι η γραμμή τους.

Φυσικά και κάποιοι είχαν πρόβλημα. Η γενίκευση και ο αφορισμός είναι που ενοχλούν. Με τη λογική τη δικιά σου και του Yperion, όποιος δεν έχει πρόβλημα ή είναι χαζός και δε το καταλαβαίνει ή είναι εγκάθετος. Έλεος λοιπόν με τις αοριστίες και τις γενικεύσεις χωρίς στοιχεία.

malakudi
09-01-2012, 01:26
Το snr σας λεει κατι για την εταιρια της Forthnet? α ναι, τοτε βαλτε την στα 9 και στα 11 και μιλαμε και απο εκει!!!!! καλο βραδυ σε ολους.
9db SNR έχω. 10900 down/1020 up. Αν ρίξω το SNR στο 6.5 ανεβαίνω στα 12500.
Παρεμπιπτόντως, όταν η γραμμή ήταν ΟΤΕ συγχρόνιζε στα 9500. Βέβαια αυτό πριν πολλά πολλά χρόνια.

eimaikala
09-01-2012, 11:41
Οταν η γραμμη ειναι σωστη, τα καλωδια οπως πρεπει, η ισχυς του κεντρου στα σωστα dBm (18 για την ακριβεια) τοτε δε φταιει κανενα SNR και καμια εταιρεια.

Ενδεικτικα:

75318 75317

0.5 snr και 101 μερες uptime της dsl συνδεσης

Με λιγα λογια, θα πρεπει να προχωρησει η τεχνολογια, να φυγουμε απο το χαλκο (vDSL και οπτικες γαρ) μηπως δειτε κι οι υπολοιποι κατι παρεμφερες. Ολα τα αλλα ειναι λογια να αγαπιομαστε.

rangers72
09-01-2012, 12:55
και εγω εχω ιντερνετ οτε και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.ποτε δεν ειχα κανενα σοβαρο προβλημα εκτος απο καποιες αποσυνδεσεις.απο εκει και περα ο οτε ειναι ο κορυφαιος για μενα σε εξυπηρετησει πελατων και προβληματων.ο κολλητος μου εχει hol και βριζει απο το πρωι ως το βραδυ.περιμενει να τελειωσει το συμβολαιο του να γυρισει πισω στον οτε.παντως οσοι εχουν παρει αλλους παροχους οι περισσοτεροι βριζουν μιλαμε για ιντερνετ.μονο η κυπριακη cyta που την εχουν δυο συγγενεις μου φαινετε αρκετα αξιοπιστη προς το παρον.

jpanou39
09-01-2012, 13:00
Έχω forthnet 2play economy 2 χρόνια τώρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα. . . .και δίνω και τα μισά λεφτά αν θα είχα ote !!!

makfil
09-01-2012, 13:32
Οταν η γραμμη ειναι σωστη, τα καλωδια οπως πρεπει, η ισχυς του κεντρου στα σωστα dBm (18 για την ακριβεια) τοτε δε φταιει κανενα SNR και καμια εταιρεια.

Ενδεικτικα:

75318 75317

0.5 snr και 101 μερες uptime της dsl συνδεσης

Με λιγα λογια, θα πρεπει να προχωρησει η τεχνολογια, να φυγουμε απο το χαλκο (vDSL και οπτικες γαρ) μηπως δειτε κι οι υπολοιποι κατι παρεμφερες. Ολα τα αλλα ειναι λογια να αγαπιομαστε.

Off topic
Καταβαίνω ότι η εικόνα που παραθέτεις είναι από DMT Tool.
Έχω προσπαθήσει αρκετά για να συνδεθώ μέσω telnet με DMT tool, για να πάρω αυτά τα στατιστικά, αλλά δεν τα έχω καταφέρει.
Μπορείς να με βοηθήσεις;
Και εάν ΝΑΙ, με πμ, για να μην συνεχίσουμε το off topic.

On topic

Ζητώ συγγνώμη για το off topic αλλά ήταν κάτι που με ενδιαφέρει πολύ

KleKoR
09-01-2012, 13:47
Αυτό δεν αποδεικνύει τίποτα. Αυτοί που δεν έχουν πρόβλημα δε γράφουν στα φόρουμ για το πόσο καλή είναι η γραμμή τους.

Φυσικά και κάποιοι είχαν πρόβλημα. Η γενίκευση και ο αφορισμός είναι που ενοχλούν. Με τη λογική τη δικιά σου και του Yperion, όποιος δεν έχει πρόβλημα ή είναι χαζός και δε το καταλαβαίνει ή είναι εγκάθετος. Έλεος λοιπόν με τις αοριστίες και τις γενικεύσεις χωρίς στοιχεία.

Αποδεικνύει και πολλά. Για τις άλλες εταιρίες γιατί δεν υπάρχουν τόσα παράπονα; Για τον οτε που έχει και τους περισσότερους συνδρομητές;

Γιατί τα 4 άτομα που γνωρίζω με forthnet έχουν προβλήματα;

και επαναλαμβάνω, το χειρότερο σε αυτή τη σιχαμένη εταιρία είναι η εξυπηρέτηση της.

johns
09-01-2012, 14:38
Η forthnet έχει snr 6 by default.

soprano
09-01-2012, 14:44
η κάθε εταιρία έχει τα υπέρ και τα κατά της..αν μπεις στο adslgr θα δεις πολλά παράπονα για όλες τις εταιρίες...

matilda
11-01-2012, 13:32
Η forthnet έχει snr 6 by default.

Συνδρομητής τους 4 χρόνια τώρα μόλις χθές τους πήρα να μου κατεβάσουν το snr απο default στο 9 σε 6.

KleKoR
20-01-2012, 01:19
Μα γιατί τα λες αυτά;

Έχουμε και λέμε.. ήρθε ο τεχνικός, αφου όμως πρώτα είχα μιλήσει με κάποιον υπεύθυνο της forthnet και είχα απαιτήσει να μην πληρώσω ούτε ευρώ(η πολιτική της forthnet είναι να πληρωσει ο πελατης 70 ευρω αν το προβλημα είναι στο χώρο του πελάτη). Προβλημα στο χώρο μου δεν είχα. το ήξερα και ο τεχνικός το ίδιο είδε. Έδωσαν βλάβη γενικότερα, έβλεπε λέει ένα βραχυκύκλωμα στα 80 μέτρα,,, την επόμενη μέρα είχα ταχύτητες 10mbps/1mbps(πριν οι ταχύτητες ήταν 3mbps/835kbps) και σην forthnet όταν τους έλεγα πως κάποτε είχα 10 μου λέγαν πως αποκλείεται να είχα ποτέ.

Το πρόβλημα όμως είναι πως από τη στιγμή που διορθώθηκε το πρόβλημα του ίντερνετ δεν έχω τηλέφωνο. Βασικά έχω αλλά άλλο αριθμό!!!! Πήρα πάλι και έδωσα βλάβη και βρίστηκα ξανά και περιμένω. Από χθες το απόγευμα... ακόμα άλλος αριθμός χτυπάει στο σπίτι μου. Για γέλια η κατάσταση.

Αυτά σε κάποιους που νομίζανε πως τα βγάζουμε από την φαντασία μας... τακτική της φορθνετ είναι η μείωση της ταχύτητας συγχρονισμού μέχρι να κάνει κάποιο παράπονο ο πελάτης. Μάλλον δεν βγαίνουν από bandwith... είμαι πλέον πεπεισμένος...

makfil
20-01-2012, 09:48
Προβλημα στο χώρο μου δεν είχα. το ήξερα και ο τεχνικός το ίδιο είδε. Έδωσαν βλάβη γενικότερα, έβλεπε λέει ένα βραχυκύκλωμα στα 80 μέτρα,,, την επόμενη μέρα είχα ταχύτητες 10mbps/1mbps(πριν οι ταχύτητες ήταν 3mbps/835kbps) και σην forthnet όταν τους έλεγα πως κάποτε είχα 10 μου λέγαν πως αποκλείεται να είχα ποτέ.

Αφού λες ότι το πρόβλημα δεν είναι στο χώρο σου και επιβεβαιώνεται πό τον τεχνικό, σημαίνει ότι είναι στο δίκτυο του ΟΤΕ και γιαυτό έδωσε βλάβη στον ΟΤΕ.
Προφανώς, ο τεχνικός του ΟΤΕ έκανε την "επέμβασή" του, η οποία είχε, σαν επακόλουθο, να σε συνδέσει σε άλλο ζευγάρι, που είτε ήταν ελεύθερο είτε το αφαίρεσε από άλλο συνδρομητή.

Επομένως, γιατί καταφέρεσαι κατά της 4νετ, η οποία δεν ευθύνεται για τίποτε, στη συγκεκριμένη διαδικασία και ενέργειες του τεχνικού του ΟΤΕ.

Μου συνέβη και εμένα πριν από 1,5 χρόνο, όταν ενεργοποίησα και 2η γραμμή στον ίδιο χώρο στη 4νετ.
Δημιουργήθηκε πρόβλημα με συνακρόαση, συμπτωματικά ενός γείτονα, και κάλεσα τεχνικό της 4νετ, ο οποίος βεβαίωσε βλάβη στο δίκτυο του ΟΤΕ και την έδωσε. Όταν αποκαταστάθηκε η βλάβη μετά από 2 μέρες, διαπιστώθηκε ότι η γραμμή που είχα, μετά τη βλάβη, δεν ήταν η γραμμή μου αλλά άλλη, δηλαδή ο τεχνικός του ΟΤΕ με σύνδεσε σε άλλο ζευγάρι στο ΚΑΦΑΟ. Διορθώθηκε, βέβαια, το πρόβλημα μετά από μερικές μέρες, αλλά την ταλαιπωρία του λάθους του τεχνικού του ΟΤΕ την πλήρωσα εγώ, με όλη αυτή τη φασαρία.

KleKoR
20-01-2012, 10:25
Αφού λες ότι το πρόβλημα δεν είναι στο χώρο σου και επιβεβαιώνεται πό τον τεχνικό, σημαίνει ότι είναι στο δίκτυο του ΟΤΕ και γιαυτό έδωσε βλάβη στον ΟΤΕ.
Προφανώς, ο τεχνικός του ΟΤΕ έκανε την "επέμβασή" του, η οποία είχε, σαν επακόλουθο, να σε συνδέσει σε άλλο ζευγάρι, που είτε ήταν ελεύθερο είτε το αφαίρεσε από άλλο συνδρομητή.

Επομένως, γιατί καταφέρεσαι κατά της 4νετ, η οποία δεν ευθύνεται για τίποτε, στη συγκεκριμένη διαδικασία και ενέργειες του τεχνικού του ΟΤΕ.

Μου συνέβη και εμένα πριν από 1,5 χρόνο, όταν ενεργοποίησα και 2η γραμμή στον ίδιο χώρο στη 4νετ.
Δημιουργήθηκε πρόβλημα με συνακρόαση, συμπτωματικά ενός γείτονα, και κάλεσα τεχνικό της 4νετ, ο οποίος βεβαίωσε βλάβη στο δίκτυο του ΟΤΕ και την έδωσε. Όταν αποκαταστάθηκε η βλάβη μετά από 2 μέρες, διαπιστώθηκε ότι η γραμμή που είχα, μετά τη βλάβη, δεν ήταν η γραμμή μου αλλά άλλη, δηλαδή ο τεχνικός του ΟΤΕ με σύνδεσε σε άλλο ζευγάρι στο ΚΑΦΑΟ. Διορθώθηκε, βέβαια, το πρόβλημα μετά από μερικές μέρες, αλλά την ταλαιπωρία του λάθους του τεχνικού του ΟΤΕ την πλήρωσα εγώ, με όλη αυτή τη φασαρία.

Εγώ πληρώνω την forthnet για να μου παρέχει μια υπηρεσία. Όταν δεν λειτουργεί σωστά την forthnet θα κατηγορήσω ποιον θα κατηγορήσω τον οτε?... Για το ποιος φταίει, πραγματικά χέστηκα, δικό τους πρόβλημα εγώ την forthnet πληρώνω. Δεν είμαι υποχρεωμένος να ξέρω ούτε πως δουλεύει το σύστημα ούτε σε ποιον ανήκουν τα κυκλώματα ούτε τίποτα, αυτό είναι δικό τους πρόβλημα. Δίνω κάποια λεφτά στην forthnet και απαιτώ να έχω κάποιες υπηρεσίες, Αν δεν μπορούν να συνεργαστούν με τον οτέ δικό τους πρόβλημα!
Και έλεος πια με τον οτέ, φταίει ο οτέ, πρίζες τηλεφώνου οτέ, ξαναφταίει ο οτέ, καραμέλα σε αυτήν την εταιρία από την πρώτη μέρα, ε έλεος.

Και επαναλαμβάνω το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η συμπεριφορά της εταιρίας προς τους πελάτες της. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Θεωρούν πως έχουν να κάνουν με μαλάκες; με ζώα; δεν ξέρω. Φτηνές δικαιολογίες κάθε φορά και ανάθεση της ευθύνης σε άλλον(οτε). Και με τεράστια διαφορά το χειρότερο είναι η τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη.. μισή ώρα αναμονή και η κασέτα, το ρουτερ είναι μόνο του στην πρίζα; υπάρχουν άλλα τηλέφωνα στον χώρο; αποσυνδέστε τα όλα, μήπως η πρίζα είναι του οτε; μήπως είναι μακρύ το καλώδιο; και μπλα μπλα μπλα και ποτε δεν υπάρχει κάποια λύση.

Μιλούσα προχθές με την τεχνική υποστήριξη για το πρόβλημα με το τηλέφωνο μου και τους είπα οτι δεν πρόκειται να πληρώσω τίποτα από τις χρεώσεις που μπορεί να υπάρχουν στο τηλέφωνο μου τις μέρες που έχω το πρόβλημα, η απάντηση τους ήταν να μιλήσω με το εμπορικό γιατί είναι δική τους αρμοδιότητα, ε ωραία τους λέω τότε μόλις αποκατασταθεί η βλάβη ας επικοινωνήσει κάποιος από τη forthnet Μαζί μου για να δούμε τι θα γίνει. ε η απάντηση ήταν πως δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους μόλις διορθωθεί η βλάβη!!!! Μιλάμε για γελοιότητα!!! Βέβαια αφού τους έπρηξα και τους έκραξα με συνδέσανε επιτόπου με το εμπορικό, μου είπε πως δεν θα χρεωθώ τίποτα αλλά και πάλι θα έπρεπε να τους καλέσω εγώ μόλις διορθωθεί η βλάβη για το ακριβές διάστημα της βλάβης κλπ και πάλι τους έκραξα και τελικά θα επικοινωνήσουν μαζί μου μόλις διορθωθεί η καταραμένη βλάβη.

makfil
20-01-2012, 12:09
Εγώ πληρώνω την forthnet για να μου παρέχει μια υπηρεσία. Όταν δεν λειτουργεί σωστά την forthnet θα κατηγορήσω ποιον θα κατηγορήσω τον οτε?... Για το ποιος φταίει, πραγματικά χέστηκα, δικό τους πρόβλημα εγώ την forthnet πληρώνω. Δεν είμαι υποχρεωμένος να ξέρω ούτε πως δουλεύει το σύστημα ούτε σε ποιον ανήκουν τα κυκλώματα ούτε τίποτα, αυτό είναι δικό τους πρόβλημα. Δίνω κάποια λεφτά στην forthnet και απαιτώ να έχω κάποιες υπηρεσίες, Αν δεν μπορούν να συνεργαστούν με τον οτέ δικό τους πρόβλημα!
Και έλεος πια με τον οτέ, φταίει ο οτέ, πρίζες τηλεφώνου οτέ, ξαναφταίει ο οτέ, καραμέλα σε αυτήν την εταιρία από την πρώτη μέρα, ε έλεος.

Από τη στιγμή που εκούσια αρνείσαι να αποδεχθείς τη βασική αρχή του συστήματος της τηλεφωνίας στη χώρα μας, δηλαδή ότι όλοι οι πάροχοι, με ιδιόκτητο δίκτυο, έχουν ευθύνη για το τμήμα μέχρι το Κέντρο του ΟΤΕ, και από εκεί και πέρα, μέχρι το ΚΑΦΑΟ και την είσοδο της οικοδομής, ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ υπεύθυνος είναι ο ΟΤΕ, τότε δικαιολογημένα σου φταίει η 4νετ για τις ευθύνες και τα λάθη του ΟΤΕ.

Yperion
20-01-2012, 14:03
Το πρόβλημα όμως είναι πως από τη στιγμή που διορθώθηκε το πρόβλημα του ίντερνετ δεν έχω τηλέφωνο. Βασικά έχω αλλά άλλο αριθμό!!!! Πήρα πάλι και έδωσα βλάβη και βρίστηκα ξανά και περιμένω. Από χθες το απόγευμα... ακόμα άλλος αριθμός χτυπάει στο σπίτι μου. Για γέλια η κατάσταση.

Σιγά το πρόβλημα... Πάρε συγγενείς και φίλους και δώσε τους τον νέο αριθμό.

makfil
20-01-2012, 14:16
Σιγά το πρόβλημα... Πάρε συγγενείς και φίλους και δώσε τους τον νέο αριθμό.

Γιάννη ... αρκετά καλό !!!

Evil 13
20-01-2012, 17:31
Έχουμε και λέμε.. ήρθε ο τεχνικός, αφου όμως πρώτα είχα μιλήσει με κάποιον υπεύθυνο της forthnet και είχα απαιτήσει να μην πληρώσω ούτε ευρώ(η πολιτική της forthnet είναι να πληρωσει ο πελατης 70 ευρω αν το προβλημα είναι στο χώρο του πελάτη). Προβλημα στο χώρο μου δεν είχα. το ήξερα και ο τεχνικός το ίδιο είδε. Έδωσαν βλάβη γενικότερα, έβλεπε λέει ένα βραχυκύκλωμα στα 80 μέτρα,,, την επόμενη μέρα είχα ταχύτητες 10mbps/1mbps(πριν οι ταχύτητες ήταν 3mbps/835kbps) και σην forthnet όταν τους έλεγα πως κάποτε είχα 10 μου λέγαν πως αποκλείεται να είχα ποτέ.

Αυτά σε κάποιους που νομίζανε πως τα βγάζουμε από την φαντασία μας... τακτική της φορθνετ είναι η μείωση της ταχύτητας συγχρονισμού μέχρι να κάνει κάποιο παράπονο ο πελάτης. Μάλλον δεν βγαίνουν από bandwith... είμαι πλέον πεπεισμένος...Φιλε,πακετο λεμε!Ακριβως το ιδιο επαθε κι ενας φιλος μου!Η forthnet ελεγε οτι φταιει ο οτε,και ο οτε οτι φταιει η forthnet!Αυτο τραβηξε για ενα διμηνο(!!!!)!Ο αριθμος του χτυπαγε αλλου και του αλλου καπου αλλου!Τραγελαφικες καταστασεις!Μακρια,μακρια!

dousis
20-01-2012, 18:11

Και επαναλαμβάνω το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η συμπεριφορά της εταιρίας προς τους πελάτες της. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Θεωρούν πως έχουν να κάνουν με μαλάκες; με ζώα; δεν ξέρω. Φτηνές δικαιολογίες κάθε φορά και ανάθεση της ευθύνης σε άλλον(οτε). Και με τεράστια διαφορά το χειρότερο είναι η τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη.. μισή ώρα αναμονή και η κασέτα, το ρουτερ είναι μόνο του στην πρίζα; υπάρχουν άλλα τηλέφωνα στον χώρο; αποσυνδέστε τα όλα, μήπως η πρίζα είναι του οτε; μήπως είναι μακρύ το καλώδιο; και μπλα μπλα μπλα και ποτε δεν υπάρχει κάποια λύση.

Μιλούσα προχθές με την τεχνική υποστήριξη για το πρόβλημα με το τηλέφωνο μου και τους είπα οτι δεν πρόκειται να πληρώσω τίποτα από τις χρεώσεις που μπορεί να υπάρχουν στο τηλέφωνο μου τις μέρες που έχω το πρόβλημα, η απάντηση τους ήταν να μιλήσω με το εμπορικό γιατί είναι δική τους αρμοδιότητα, ε ωραία τους λέω τότε μόλις αποκατασταθεί η βλάβη ας επικοινωνήσει κάποιος από τη forthnet Μαζί μου για να δούμε τι θα γίνει. ε η απάντηση ήταν πως δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους μόλις διορθωθεί η βλάβη!!!! Μιλάμε για γελοιότητα!!! Βέβαια αφού τους έπρηξα και τους έκραξα με συνδέσανε επιτόπου με το εμπορικό, μου είπε πως δεν θα χρεωθώ τίποτα αλλά και πάλι θα έπρεπε να τους καλέσω εγώ μόλις διορθωθεί η βλάβη για το ακριβές διάστημα της βλάβης κλπ και πάλι τους έκραξα και τελικά θα επικοινωνήσουν μαζί μου μόλις διορθωθεί η καταραμένη βλάβη.
+10000:music-smiley-005::music-smiley-005:

TerI
22-02-2012, 22:30
Έχει αλλάξει και η δομή του επίσημου site της Νόβα απ ότι είδα σήμερα. Σε μεταφέρει σε κοινή σελίδα με τις υπηρεσίες forthnet. Δεν με βολευει καθόλου προσωπικά, ακόμα ψάχνω το ημερήσιο πρόγραμμα!

bykrie
22-02-2012, 22:36
· Είναι μέχρι να το συνηθίσουμε. Όντως με την πρώτη ματιά φαίνετε αχταρμάς. Είχαμε απλά συνηθίσει το άλλο.

TerI
22-02-2012, 22:43
Δεν ξέρω, έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι παίζει και η περίπτωση του reconstruction, και απλά προσωρινά ανεβάσανε τμήματα της σελίδας μαζί με την forthnet ώστε να μην είναι όλο το site και οι συνδρομητές "στον άερα".

sakels
22-02-2012, 23:36
νεο site και για http://www.novacinema.gr/

sakels
22-02-2012, 23:37
Έχει αλλάξει και η δομή του επίσημου site της Νόβα απ ότι είδα σήμερα. Σε μεταφέρει σε κοινή σελίδα με τις υπηρεσίες forthnet. Δεν με βολευει καθόλου προσωπικά, ακόμα ψάχνω το ημερήσιο πρόγραμμα!

ειναι φατσα φορα στην αρχικη σελιδα πανω πανω....

TerI
23-02-2012, 16:09
ειναι φατσα φορα στην αρχικη σελιδα πανω πανω....

Ναι όντως, το βρήκα λίγο μετά. Ευχαριστώ.

iant
24-02-2012, 11:08
Παιδιά, το νέο site Σ...Ε...Ρ...Ν...Ε...Τ...Α...Ι..... ή είναι ιδέα μου;

johns
01-03-2012, 01:01
Παιδιά, το νέο site Σ...Ε...Ρ...Ν...Ε...Τ...Α...Ι..... ή είναι ιδέα μου;

εμένα μια χαρά μου φαίνεται.