PDA

View Full Version : [Επίσημο] Samsung Galaxy SIII

Pages : 1 2 [3] 4 5 6

supersonic
15-04-2013, 23:36
στη cosmote twin sim λεγεται μια κανονική και μια micro 10 ευρό έκαναν,δεν υπάρχει κάποια επιπλεον χρέωση και δεν δουλεύουν ταυτόχρονα,μια κάθε φορά

εντάξει
τη μια την έχω.
θα μου κάνουν μια έκπτωση ε?

leo06
15-04-2013, 23:40
εντάξει
τη μια την έχω.
θα μου κάνουν μια έκπτωση ε?

έχω την εντύπωση οτι αυτή που έχεις θα αχρηστευτεί και θα σου δώσουν δυο νέες

supersonic
15-04-2013, 23:41
τον κακό τους....

supersonic
24-04-2013, 12:55
επειδή μόλις παρελήφθη SIII μπορεί κάποιος καλός χριστιανός να μου προτείνει τον πιό σίγουρο και εύκολο τρόπο να μεταφέρω επαφές από το παλιό symbian sony μου?

flaski
24-04-2013, 13:18
επειδή μόλις παρελήφθη SIII μπορεί κάποιος καλός χριστιανός να μου προτείνει τον πιό σίγουρο και εύκολο τρόπο να μεταφέρω επαφές από το παλιό symbian sony μου?

Πας στο παλιό, επαφές, επιλογή όλων και αποστολή με βτ. Τις λαμβάνεις στο s3 (μεγεια) και είσαι Οκεικ.

Nikfrance
24-04-2013, 13:20
Καλός τα δέχτηκες, καλό smart!!

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι κανεις coppy στην κάρτα sim τα τηλέφωνα που έχεις, το περνάς στο 3 και τα έχει, μετά τα κάνεις coppy στην συσκευή η και ότι άλλο θες...

Browser
24-04-2013, 13:22
Εγω παντως, εδω και χρονια, εχω τις επαφες μου στο gmail οποτε οτι κινητο και να παρω, συγχρονιζω στο φτερο.

supersonic
24-04-2013, 13:28
Πας στο παλιό, επαφές, επιλογή όλων και αποστολή με βτ. Τις λαμβάνεις στο s3 (μεγεια) και είσαι Οκεικ.
ευχαριστώ δια τας ευχάς

έτσι σκέφτηκα αρχικά.
Ερχονται κανονικά? με συνημμένα? εικόνες κλπ διευθύνσεις?

στη σιμ δεν γίνεται, είναι πολλές και έχουν πολλά πεδία
παλιά δεν γινόταν τώρα με νέα σιμ δεν ξέρω

supersonic
24-04-2013, 13:30
Εγω παντως, εδω και χρονια, εχω τις επαφες μου στο gmail οποτε οτι κινητο και να παρω, συγχρονιζω στο φτερο.

ενδιαφέρον ακούγεται...
τώρα που δεν το έχω κάνει και υποτίθεται θα τα έχω στο σμαρτ γίνεται ΠΡΟΣ το γμαιλ?

Browser
24-04-2013, 14:02
ενδιαφέρον ακούγεται...
τώρα που δεν το έχω κάνει και υποτίθεται θα τα έχω στο σμαρτ γίνεται ΠΡΟΣ το γμαιλ?

Ναι, γινεται κι απο και προς. Αν τα εχεις καπου οπως τα θες (σε κινητο εννοειται που συγχρονιζει με gmail).
Εγω εχω ενα gmail μονο για το κινητο. Θα ελεγα κανε το ιδιο. Συγχρονισε τις επαφες σου με αυτο, και στη συνεχεια το καινουργιο.
Θα προτεινα να τα φτιαξεις στο gmail ολα πρωτα.
Φτιαξε δοκιμαστικα μια στο κινητο και συγχρονισε το στο λογαριασμο για να δεις σε ποια σημεια πρεπει να περνας τα στοιχεια, και μετα φτιαξτα ολα εκει.
Ειναι πιο ευκολα στο πισι παρα στο κινητο, οποιο και να ειναι αυτο !

Επισης καθε φορα που θα μπαινεις online και θα εχεις ενημερωσει-προσθεσει μια επαφη ειτε στο κινητο ειτε στο gmail θα συγχρονιζονται αυτοματα χωρις να ασχολεισαι.
Οποτε και backup επαφων....

Μεγειες !

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
24-04-2013, 14:13

εξαγωγη απο το outlook σε αρχειο csv.
πας gmail>επαφες>εισαγωγη επαφων>και κανεις μεταφoρτωση το αρχειο csv που εχεις δημιουργησει.
κατοπιν μεσα απο το τηλεφωνο σου συγχρονισμων επαφων με το gmail και εισαι οκ..

supersonic
24-04-2013, 14:24
ποιό outlook?
μιλάμε για κατάλογο του sony

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
24-04-2013, 14:44
ποιό outlook?
μιλάμε για κατάλογο του sony

απο την σουιτα του sony(sony pc suite)
θα τις περασει στον outlook και απο και περα οτι ειπα παραπανω.
ολες οι σουιτες συνεργαζονται με το outlook.
καταλαβα κατι λαθος..?

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
24-04-2013, 22:08
Παιδια γίνεται το εξής κουφό.Αγόρασε σήμερα ο κουμπάρος μου το S3.Μόλις το άνοιξα μου εβγαλε μνμ ότι υπάρχει νεα έκδοση λογισμικού.
Κατέβασε την 4.1.1.Μόλις έκανε εγκατάσταση και επανεκκινηση,νεο μνμ για αναβάθμιση.
Κατεβάζει την 4.1.2.Εγινε η εγκατάσταση και απο τότε μου βγάζει συνεχεια μνμ οτι το τηλέφωνο θα κάνει εγκατασταση νεου λογισμικου και κατεβαζει συνεχώς την 4.1.2.

vadergr
24-04-2013, 22:10
Ας δει ποια έχει, να την κατεβάσει manually και να την περάσει με Odin.

supersonic
25-04-2013, 14:34
γίνανε, αλλά ταξινομήθηκαν κατά όνομα αντί επίθετο....
μάλλον θα τα πάω στο gmail με Kies

επίσης μετέφερα κάτι φωτογραφίες οι οποίες δεν βρίσκω που έχουν κάτσει και ...δεν σβήνονται....Μόνο τις βλέπω...

vadergr
25-04-2013, 14:37
επίσης μετέφερα κάτι φωτογραφίες οι οποίες δεν βρίσκω που έχουν κάτσει και ...δεν σβήνονται....Μόνο τις βλέπω...

Aυτες που δεν σβηνονται ειναι τυπου πικάσα , google+ , cloud και τέτοια ...Τις εχει διαβάσει απο κάπου που συγχρονίζει ο λογαριασμός σου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
25-04-2013, 14:38
γίνανε, αλλά ταξινομήθηκαν κατά όνομα αντί επίθετο....
μάλλον θα τα πάω στο gmail με Kies

το εκανες οπως σου ειπα?
οσο αναφορα την ταξινομηση,εχει στις ρυθμισεις επαφων,
επιλογη για να τα ταξινομησεις οπως θες.

supersonic
25-04-2013, 14:41
όχι το είχα κάνει πιό πριν ήδη με Bluetooth.
η σουίτα μου, από όσο θυμάμαι δεν συγχρονίζει με outlook.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
25-04-2013, 15:02
όχι το είχα κάνει πιό πριν ήδη με Bluetooth.
η σουίτα μου, από όσο θυμάμαι δεν συγχρονίζει με outlook.

δεν μπορει βρε συ..
ανεκαθεν συγχρονιζαν ολες οι σουιτες με outlook.
καπου στα options πρεπει να εχει επιλογη.

supersonic
25-04-2013, 15:18
θα το κοιτάξω, αν και δεν θυμάμαι να το είδα ποτε.

supersonic
25-04-2013, 15:52
βρε παιδιά αυτό το kies θέλει κανένα κόλπο στην εγκατάστασή του?
δεν το βλέπω να ξεκινάει....

ανοίγει ένα πλαίσιο στη μέση της οθόνης και γυρίζει ατέλειωτα...

supersonic
25-04-2013, 15:57
...και το πλαίσιο δεν είναι παράθυρο να κλείσει.
ούτε κλείνει από το task manager γιατί δεν εμφανίζεται εκεί.
ούτε φεύγει από το κέντρο της οθόνης.
Σκεπάζει τις άλλες εφαρμογές.
Μόνη λύση hard reset...

supersonic
25-04-2013, 16:14
τελικά θέλει 10 λεπτά φόρτωμα
μετρημένα

το φόρτωσα δυό φορές για να δω....
όντως έτσι είναι?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
25-04-2013, 16:32
τελικά θέλει 10 λεπτά φόρτωμα
μετρημένα

το φόρτωσα δυό φορές για να δω....
όντως έτσι είναι?

κανει αρκετη ωρα να περασει.
μην σε ανησυχει..

tmjuju
26-04-2013, 11:59
Samsung Galaxy S 4 Review - Part 1

http://www.anandtech.com/show/6914/samsung-galaxy-s-4-review/3

supersonic
26-04-2013, 12:17
s4 ?

tmjuju
26-04-2013, 13:05
s4 ?

ουψ δίπλα έπρεπε να το βάλω :-(

cmoustos
28-04-2013, 12:13
Καλησπέρα και από εμένα. Μετά από χρόνια apple -ακιας 😉 (2g, 3GS, 4, 4s) με κέρδισε η μεγάλη οθόνη και τσουπ, ήρθα στη παρέα σας. Θετικοτατες εντυπώσεις μετά από 2 ημέρες χρήσης. Το μόνο που μου λείπει πλέον από το iPhone είναι οι αγορασμένες εφαρμογές που είχα και κάποιες θα πρέπει να τις ξαναπεράσω 😡

Nikfrance
28-04-2013, 12:26
Καλησπέρα και από εμένα. Μετά από χρόνια apple -ακιας  (2g, 3GS, 4, 4s) με κέρδισε η μεγάλη οθόνη και τσουπ, ήρθα στη παρέα σας. Θετικοτατες εντυπώσεις μετά από 2 ημέρες χρήσης. Το μόνο που μου λείπει πλέον από το iPhone είναι οι αγορασμένες εφαρμογές που είχα και κάποιες θα πρέπει να τις ξαναπεράσω 

Καλός ήρθες στο Γαλαξία μας, θα το ευχαριστηθείς, και οι περισσότερες εφαρμογές τις βρείς και δωρεάν!

Εγώ ΔΕΝ έχω πληρώσει ΚΑΜΙΑ...!

πολύ καλο smart, το έχω 6-7 μήνες και δεν σταματά να με εκπλήσσει ευχάριστα και να το μαθαίνω ΑΚΟΜΑ!

cmoustos
28-04-2013, 12:31
Σε ευχαριστώ Νικ για το καλωσόρισμα, να είσαι καλά. Μία γρήγορη ερώτηση. Σε κάτι Huaweii που είχαν παλιότερα ο πατέρας μου και ο αδελφός μου, τους είχα βάλει ένα app killer. Σε αυτό χρειάζεται ή τοmultitasking με το κεντρικό κουμπί το αντικαθιστά επάξια?

Cinemusic - Ανδρέας
28-04-2013, 15:17
Κανε το δευτερο...
Γενικως μην προτιμάς τους app killer

Γιαννης Σπυρου
28-04-2013, 16:45
Μπορει καποιος να μου πει πως βλεπει το mac osx (10.8) ena samsung S3 με 4.1 firmware σα δισκο ?
Ο κουμπαρος μου πηρε μολις ενα macbook pro και δε μπορει να το δει μετιποτα, ουτε με kiss software…. kamia idea?

cmoustos
28-04-2013, 18:11
Σε 10.7.5 που είμαι εγώ δε κάνεις κάτι ιδιαίτερο. Plug n play

flaski
28-04-2013, 18:40
Μπορει καποιος να μου πει πως βλεπει το mac osx (10.8) ena samsung S3 με 4.1 firmware σα δισκο ?
Ο κουμπαρος μου πηρε μολις ενα macbook pro και δε μπορει να το δει μετιποτα, ουτε με kiss software…. kamia idea?

Μόλις το συνδέσει ας κατεβάσει την μπάρα ειδοποιήσεων και ας πατήσει εκεί που λέει για τη σύνδεση usb. Λογικά θα έχει επιλογή σε κάτι σε mass storage όπου και μπορεί να επιλεξει. Αν δεν την έχει ας αποσυνδέσει το καλωδιο και στο κινητό να πάει ρυθμίσεις - > επιλογές προγραμματιστη να τις ενεργοποίησει και να πάει στον εντοπισμό σφαλμάτων usb και να το τικαρει. Μετά ας συνδέσει πάλι το καλωδιο.

Γιαννης Σπυρου
28-04-2013, 19:14
τα εχει κανει αυτα… δεν το βλεπει καθολου το Μac.

Aν εχει καποιος το S3 και Mac osx 10.8 ας μας πει αν το εχει καταφερει και πως.

Γιαννης Σπυρου
28-04-2013, 19:25
Σε 10.7.5 που είμαι εγώ δε κάνεις κάτι ιδιαίτερο. Plug n play

Δεν ισχυει πια αυτο στο 10.8.2 kai 10.8.3 …. τo ιδιο θεμα ειχα κι εγω με το htc one x.

flaski
28-04-2013, 22:54
τα εχει κανει αυτα… δεν το βλεπει καθολου το Μac.

Aν εχει καποιος το S3 και Mac osx 10.8 ας μας πει αν το εχει καταφερει και πως.

Ρίξε μια ματιά εδω: http://www.englishforum.ch/tv-internet-telephone/164192-galaxy-s3-mac-huge-syncing-headache-2.html

Όπως φαίνεται αυτό που δούλεψε είναι να μπει η κάρτα στον μακ και να φορμαριστει εκεί σε exfat. Μετά την βάζει στο τηλέφωνο το οποίο την βλέπει κανονικά και την βλέπει και ο μακ από εκεί και έπειτα. Ας τσεκάρει και αυτό.

Γιαννης Σπυρου
28-04-2013, 22:58
ok… thanks.

Nikfrance
29-04-2013, 17:59
Κατέβασε ΕΔΩ (http://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/KIES/JSP) την έκδοση kies για MAC

cmoustos
30-04-2013, 22:57
Μα να μη παιζει mov files??????

ντροπή

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
30-04-2013, 23:09
Μα να μη παιζει mov files??????

ντροπή

δοκιμασες με bsplayer?

racer
01-05-2013, 00:36
Υπάρχουν ακόμα .mov? :p Δοκίμασε MX Player και VLC.

cmoustos
01-05-2013, 01:11
Υπάρχουν ακόμα .mov? :p Δοκίμασε MX Player και VLC.

Χα χα. Ναι υπάρχουν:) ειδικά αν για 2 χρόνια τραβάς βίντεο το μικρό σου διαολακι με το μήλο τηλέφωνο τα θες στη βιβλιοθήκη σου. Μάλλον για αντίποινα στην Apple δε τα κάναν συμβατά:D δε βλέπω άλλο λόγο.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
01-05-2013, 17:24
Μάλλον κάτι άλλο σε τιμωρεί που τράβαγες το "μικρό σου διαολάκι" με την κάμερα από κινητό και όχι από κανονική.:flipout:

cmoustos
01-05-2013, 18:47
Μάλλον κάτι άλλο σε τιμωρεί που τράβαγες το "μικρό σου διαολάκι" με την κάμερα από κινητό και όχι από κανονική.:flipout:

Όχι πολλά. Μόνο 12gb για να μου κάνουν παρέα στα ταξίδια μου. Τι να κάνω? Είμαι χαζομπαμπας :)

DomieMic65
01-05-2013, 19:49
Γιατί δεν προτιμάμε τους app. killers;
Galaxy nexus έχω αλλά το είδα εδώ πιο πανω κ ρωτώ...

Cinemusic - Ανδρέας
01-05-2013, 20:13
Αυτό που κάνουν συνήθως είναι να κλείνουν ακόμα και εφαρμογές που είναι χρήσιμες για το λειτουργικό και που αυτόματα το λειτουργικό τις επανεκκινει.
Αυτό το συνεχόμενο άνοιξε κλείσε έχει ως αποτέλεσμα να κάνει πιο αργό το κινητό μας για άλλες λειτουργίες εφόσον απασχολείται με το να ξανα ανοίγει λειτουργίες που χρειάζονται να είναι ενεργές.

DomieMic65
01-05-2013, 20:45
Και πως κλείνουμε εφαρμογές που ανοίγουν απο μονές τους και δεν τις χρειαζόμαστε;

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
01-05-2013, 21:09
Μόνο αν εχεις root το κινητό μπορείς.

DomieMic65
05-05-2013, 12:28
Μόνο αν εχεις root το κινητό μπορείς.
Τωρα που το εκανα root πως;

Sotiris
05-05-2013, 22:23
Με το Titanium Back Up

sakisart
06-05-2013, 01:18
Παιδιά έχω το s3 mini χωρις root 2 μήνες.Αν θέλω να κάνω πλήρη back up με ποιο τρόπο πρέπει να γίνει; Δηλ αν γίνει hard reset και μετά να μπορώ να το επαναφέρω

Panoramix
06-05-2013, 11:01
Ευτυχης κατοχος κι εγω πλεον αφου το s2 μας αποχαιρετησε για τα καλα. Το χω 2 μερες αλλα ψιλοαγχωνομαι για την μπαταρια. Ελπιζω να νου βγαζει τη μερα.

Nikfrance
06-05-2013, 14:01
Ευτυχης κατοχος κι εγω πλεον αφου το s2 μας αποχαιρετησε για τα καλα. Το χω 2 μερες αλλα ψιλοαγχωνομαι για την μπαταρια. Ελπιζω να νου βγαζει τη μερα.

Πολύ καλό smart θα το ευχαριστηθείς!

Όσο για τις πρώτες μέρες σίγουρα θα το έχεις όλη μέρα στα χέρια, μπορεί να σε βγάζει "δύσκολα" έως το βράδυ...

αλλα κατά μέσο όρο, δεν ξέρω βέβαια πόσο "απαιτητικός χρήστης" είσαι θα σε βγάζει ΑΝΕΤΑ 2 μέρες ΓΕΜΑΤΕΣ

Το S2 από τη τα έπαιξε??

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
08-05-2013, 11:14
αλλα κατά μέσο όρο, δεν ξέρω βέβαια πόσο "απαιτητικός χρήστης" είσαι θα σε βγάζει ΑΝΕΤΑ 2 μέρες ΓΕΜΑΤΕΣ

Ούτε γι αστείο. Επιμένω.

supersonic
08-05-2013, 11:20

μεγειές Θανάση !

επιεβεβαιώνω, εκτός αν είστε www addict...!

Το S2 από τη τα έπαιξε??

το βαρέθηκε και βάλθηκε να το σπάσει γιατί αλλιώς δεν έπαιρνε "έγκριση" από το κονγκρέσο για αλλαγή!!!-bye-

το θέμα μπαταρίας είναι καθαρά ψυχολογικό.
εγώ μπήκα σε τριπ να το φορτίζω καθημερινά μήπως και ξεμείνω.
Με αποτέλεσμα κάθε βράδυ να είμαι στο 90 και μετά να το ξεσκίζω στο ιντερνετ.
Αν το δεις ως τηλέφωνο βασικά και όχι ως παιχνίδι η μέρα είναι δεδομένη. Οι δυό πιάνονται σχετικά εύκολα

supersonic
08-05-2013, 11:21
παίδες για πείτε για θήκη...

Nikfrance
08-05-2013, 11:33
Ούτε γι αστείο. Επιμένω.

Ειλικρινά φιλε Τάσο είδες πόσες μαρτυρίες στο πρόσφατο παρελθόν που συμφωνούν με εμένα για την διάρκεια της μπαταρίας, δεν σου λέω υπερβολές, βέβαια κρατάω μια μικρή επιφύλαξη γιατί ΔΕΝ ξέρω πόσο το "ζαλίζεις" όλη μέρα, αν είσαι όλη μέρα αναμμένος, WEB, παιχνίδια, GPS κτλ ΣΙΓΟΥΡΑ δεν σου φτάνει έως το βράδυ ΛΟΓΙΚΟ, αλλα σε μια τέτοια είδους χρήση δεν χρειάζεσαι μπαταρία, αλλα ένα σύστημα να είσαι συνέχεια συνδεδεμένος με την μπρίζα!

Και δεν εξετάζω το ενδεχόμενο να σου "τσακίζει" την μπαταρία κάποια εφαρμογή, εννοείτε ότι κοιτάς που δίνει και πόσο η μπαταρία σου και έχεις και ένα battery manager + ένα προφίλ ενέργειας οικονομικό!

Panoramix
08-05-2013, 12:00
Δέν το βαρέθηκα. Μια χαρά τη δουλειά του έκανε. δεν ψηνόμουνα να σκάσω 350 για κινητό, όχι ότι δεν θα τα έσκαγα, αλλά για άλλο πράγμα (για avr):smash:
Το s2 είχε φάει βουτιά από ποδήλατο χωρίς να του έχω ούτε θήκη ούτε ζελατίνα. Ως αποτέλεσμα ράγισε το μπροστά τζάμι κοντά στο κεντρικό κουμπί. Λειτουργούσε κανονικά όμως. Κοίταξα για το ενδεχόμενο να αλλάξω μόνο το τζάμι αλλά ενώ στο internet αναφέρει πολλά παραδείγματα κινητού στα οποία αυτό είναι εφικτό, για το s2 βρήκα μόνο αναφορές ότι λόγω της κόλλας έπρεπε να αλλάξει συνολικά η οθόνη (κοντά στο κατοστάρικο) και δεν ασχολήθηκα αφού το τηλέφωνο λειτουργούσε. Μου είχε φύγει και το άγχος να το προσέχω... Η σχέση μου αυτή με το ραγισμένο κινητό διήρκησε γύρω στους έξι μήνες.
Έλα όμως που το έπιασε στα χέρια του ένας γρουσούζης, ο υπερηχάς και με ρώτησε με απορία και θαυμασμό "και δουλεύει κανονικά?".
Ε, αυτό ήτανε... μέσα σε μια βδομάδα τα έπαιξε το κεντρικό κουμπί που ακουμπούσε στη ρωγμή και bye bye μετά...
Εντάξει, πέρα του μεταφυσικού χιούμορ, το πιθανότερο είναι να άρπαξε υγρασία από τη ρωγμή οπότε είπα το κάνεις που το κάνεις...
Μέχρι στιγμής πάντως δηλώνω πολύ ευχαριστημένος. Σήμερα είναι η πρώτη μέρα στη δουλειά οπότε τώρα θα φανεί και το θέμα της μπαταρίας. Η αλήθεια είναι πως του κάνω heavy duty χρήση. Δημήτρη προς το παρόν πήρα μια φτηνή θήκη μαζί με ζελατίνα 12 ευρώ από το πλαίσιο για λόγους ανασφάλειας (όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι) και ψάχνομαι κι εγώ για θήκη.

supersonic
08-05-2013, 12:08
εγώ θέλω δυό θήκες.
μιά πορτοφόλι και μιά σιλικόνη (πέραν της ζελατίνας).

εδώ είδα κάποιες....
http://reviews.cnet.com/2300-19736_7-10013072.html

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
08-05-2013, 12:09
Αν το δεις ως τηλέφωνο βασικά και όχι ως παιχνίδι η μέρα είναι δεδομένη. Οι δυό πιάνονται σχετικά εύκολα

Μόνο που ένα smartphone και ειδικά στο επίπεδο του S3, το τελευταίο πράγμα που χρησιμοποιείς, είναι το τηλέφωνο.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
08-05-2013, 12:11
Ειλικρινά φιλε Τάσο είδες πόσες μαρτυρίες στο πρόσφατο παρελθόν που συμφωνούν με εμένα για την διάρκεια της μπαταρίας, δεν σου λέω υπερβολές, βέβαια κρατάω μια μικρή επιφύλαξη γιατί ΔΕΝ ξέρω πόσο το "ζαλίζεις" όλη μέρα, αν είσαι όλη μέρα αναμμένος, WEB, παιχνίδια, GPS κτλ ΣΙΓΟΥΡΑ δεν σου φτάνει έως το βράδυ ΛΟΓΙΚΟ, αλλα σε μια τέτοια είδους χρήση δεν χρειάζεσαι μπαταρία, αλλα ένα σύστημα να είσαι συνέχεια συνδεδεμένος με την μπρίζα!

Και δεν εξετάζω το ενδεχόμενο να σου "τσακίζει" την μπαταρία κάποια εφαρμογή, εννοείτε ότι κοιτάς που δίνει και πόσο η μπαταρία σου και έχεις και ένα battery manager + ένα προφίλ ενέργειας οικονομικό!

ΟΚ, μπορείς στο τέλος της ημέρας να ανεβάσεις ένα screenshot από την οθόνη που δείχνει αναλυτικά την μπαταρία που έχει το γράφημα και τις μπάρες από κάτω;

Μ' ενδιαφέρει να δω κυρίως, πόση ώρα έχει μείνει ανοικτή η οθόνη όλη μέρα...

Nikfrance
08-05-2013, 12:14
Ζελατίνες??

Βρε παιδιά δεν είδατε τα video?? δεν καταλαβαίνει τίποτα η οθόνη ούτε γρατσουνιές και επίτηδες να προσπαθείτε, είναι "άσπαστα"...!

πέταξα ζελατίνες και θήκες, έχω περάσει μόνο μια λεπτή σιλικόνη, να το προστατέψει για κάποια τούμπα, και τέλος!

wynn
08-05-2013, 13:51
Πέταξα και γω τη ζελατίνα που είχα από τότε που το πήρα και η αίσθηση της αφής έγινε πολύ καλύτερη. Μία minimal θήκη την κρατάω για τα προσχήματα

Nikfrance
08-05-2013, 14:26
Ναι ναι, ποίες ζελατίνες αλίμονο...

Και οι θήκες πήγαν περίπατο, έβαλα μια slim (λεπτή σιλικόνη) και χαίρομαι το smart μου όσο ποτέ!

¶λλη αίσθηση άλλη φάση!!!!

cmoustos
08-05-2013, 14:58
Μόνο που ένα smartphone και ειδικά στο επίπεδο του S3, το τελευταίο πράγμα που χρησιμοποιείς, είναι το τηλέφωνο.

Αυτές τις δύο εβδομάδες που το χρησιμοποιώ, με αρκετή χρήση ως τηλέφωνο, μόνιμα ανοικτό wifi & Bluetooth, αρκετά συχνή χρήση email 1,5 ημέρα σίγουρα. Το 4s στην ίδια χρήση μου έβγαζε ημέρα. Οπότε με λίγη οικονομία και κλειστά τα wifi, GPS, Bluetooth πιστεύω ότι το 2+ days δεν ειναι δύσκολο.

supersonic
08-05-2013, 16:36

έχω πολύ πιό σοβαρά πράγματα να κάνω από το να περνάω την ώρα μου με το κινητό.
Μιά μέρα μου κράτησε τις δυό πρώτες που το έψαχνα σαν τρελλός.
Από κει και πέρα μπαίνω χαλαρά και στην τρίτη με μιά καλή φόρτιση.

supersonic
08-05-2013, 16:37
Ζελατίνες??

Βρε παιδιά δεν είδατε τα video?? δεν καταλαβαίνει τίποτα η οθόνη ούτε γρατσουνιές και επίτηδες να προσπαθείτε, είναι "άσπαστα"...!

πέταξα ζελατίνες και θήκες, έχω περάσει μόνο μια λεπτή σιλικόνη, να το προστατέψει για κάποια τούμπα, και τέλος!

θα ήθελα να δω ένα βίντεο όπου κάνεις εσύ το ίδιο στο δικό σου.
μετά τις αποκαλύψεις της samsung για "πληρωμένες" καταχωρήσεις, οι πρώτες ύποπτες είναι οι παραπάνω.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
09-05-2013, 02:37
H θήκη από σιλικόνη είναι απαραίτητη,τόσο για προστασία από πεσίματα και χτυπήματα όσο και για την εντελως διαφορετική αίσθηση ασφάλειας που αποκομίζεις όταν κρατας το τηλέφωνο.

Nikfrance
09-05-2013, 07:35
θα ήθελα να δω ένα βίντεο όπου κάνεις εσύ το ίδιο στο δικό σου.
μετά τις αποκαλύψεις της samsung για "πληρωμένες" καταχωρήσεις, οι πρώτες ύποπτες είναι οι παραπάνω.

Το ότι η εταιρία δίνει τα smart free για "test" ok το καταλαβαίνω ποιος θα κάνει τέτοιες μ@λ@κίες στο smart του,
από κει και πέρα τη εννοείς?? γιατί δεν καταλαβαίνω, ότι τα video είναι ύποπτα ως προς τη??
έχουν ειδικά εφέ από σπεσιαλίστες του χόλιγουντ, δεν είναι αλήθεια ότι βλέπουμε στα video???

Δεν νομίζω να εννοείς αυτό...

συνεπώς τη μας ενδιαφέρει, έτσι η αλλιώς μας (μου) απέδειξαν ότι ΑΝΤΕΧΟΥΝ τα "πάντα"!!

Τι άλλο...:a0210:

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
09-05-2013, 09:07
Εχει δοκιμάσει κανένας καμιά τέτοια;
http://www.ebay.com/itm/Newest-3250mah-High-Capacity-Battery-Samsung-Galaxy-SIII-S-III-3-i9300-/360504485786?_trksid=p3984.m2045&_trkparms=aid%3D333005%26algo%3DRIC.FIT%26ao%3D1%2 6asc%3D30%26meid%3D7529364353223329993%26pid%3D100 018%26prg%3D1023%26rk%3D3%26sd%3D170906121843%26

1000mah παραπάνω με 5 ευρώ;;;;; για μούφα το κόβω.

flaski
09-05-2013, 09:18
Εχει δοκιμάσει κανένας καμιά τέτοια;
http://www.ebay.com/itm/Newest-3250mah-High-Capacity-Battery-Samsung-Galaxy-SIII-S-III-3-i9300-/360504485786?_trksid=p3984.m2045&_trkparms=aid%3D333005%26algo%3DRIC.FIT%26ao%3D1%2 6asc%3D30%26meid%3D7529364353223329993%26pid%3D100 018%26prg%3D1023%26rk%3D3%26sd%3D170906121843%26

1000mah παραπάνω με 5 ευρώ;;;;; για μούφα το κόβω.

Θα πρότεινα να μην εμπιστευτείς μπαταρία από ebay. Πολλά παιδιά κλαίνε τα λεφτά του (έστω και λιγα). Μερικοί έχουν σκίσει και το χαρτί και από κάτω γράφει άλλη χωρητικότητα. Ούτε τα 2/3 αυτής της οποίας αγόρασαν. Η βρες κάποια καλή τιμή για την γνήσια τριχιλιαρη (που αναφέρε και φίλος πριν μερικά ποστς) ή πάρε με 17-18 μια δεύτερη απλή ή πάρε κανένα πακ μικρό να φορτίζεις από εκεί στην ανάγκη ή φορτίζε πιο συχνά. Στο s2 είχα μόνιμα καλώδια στη δουλειά, στο αυτοκίνητο και στο πίσι στο σπίτι. Όπου βρισκόμουν έδινα έστω για λίγη ώρα λίγη φόρτιση και ήμουν οκ.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
09-05-2013, 09:19
Δεν έχει το NFC τσιπάκι.

Καλύτερα η γνήσια, αλλά δίνει μαζί και καπάκι γιατί χοντραίνει λίγο.

http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-SAMSUNG-GALAXY-S3-EB-K1G6-AKKU-3000mAh-AKKUDECKEL-i9300-i9305-BLAU-/160985721886?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item257b7f2c1e

Nikfrance
09-05-2013, 12:19
Δεν έχει το NFC τσιπάκι.

Καλύτερα η γνήσια, αλλά δίνει μαζί και καπάκι γιατί χοντραίνει λίγο.

http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-SAMSUNG-GALAXY-S3-EB-K1G6-AKKU-3000mAh-AKKUDECKEL-i9300-i9305-BLAU-/160985721886?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item257b7f2c1e

Την έχω εγώ, έχει βοηθήσει πολύ +1 μέρα!

Αλλα υπόψιν ΔΕΝ μπαίνει καμια θήκη μετά!

P.S.
η σιλικόνη μου μπήκε πάντως με την πιο χοντρή μπαταρία χωρίς να φαίνεται "άσχημο" η να παραμορφώνει κτλ

Θοδωρής Ρ.
09-05-2013, 12:38
εγώ αγόρασα αυτό (http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=54605) τον φορτιστή μαζί με την original μπαταρία (έχει και NFC). Η τιμή είναι πολύ ανταγωνιστική, σε σχέση με ebay amazon κλπ.
όταν γυρίζω σπίτι το βράδυ βγάζω την αδειασμένη μπαταρία και βάζω τη φορτισμένη και είμαι πάλι στο 100% χωρίς να αφήνω το κινητό καθόλου δεσμευμένο στο φορτιστή του.
είναι πολύ βολικό γιατί δεν έχεις καθόλου έξτρα όγκο στο κιητό όπως πχ με την 3000 mah και πραγματικά από τότε που την πήρα δεν ξανααγχώθηκα ποτέ μην ξεμείνω.
ακόμα και σε ταξίδια στο εξωτερικό που βγαίνω από το ξενοδοχείο στις 8 το πρωί και επιστρέφω στις 12 το βράδυ και ολη μέρα το ξεσκίζω με emails κλπ, είμαι care-free (ήταν ο μεγαλύτερος μπελάς μου ως τώρα να γυρνάω με τον φορτιστή και να ψάχνω ελεύθερη -και συμβατή- μπρίζα)

Nikfrance
11-05-2013, 18:36
ΟΚ, μπορείς στο τέλος της ημέρας να ανεβάσεις ένα screenshot από την οθόνη που δείχνει αναλυτικά την μπαταρία που έχει το γράφημα και τις μπάρες από κάτω;

Μ' ενδιαφέρει να δω κυρίως, πόση ώρα έχει μείνει ανοικτή η οθόνη όλη μέρα...

Σου ανεβάζω 3 διαφορετικά από διαφορετικές μέρες, δεν ανταποκρίνονται στη πραγματική χρήση του smart,
γιατί είμαι σε αναρρωτική σπίτι, αλλα θα δεις ότι άνετα φτάνω 2 μέρες έως και 4+ μέρες χωρίς να "παίζω" πολύ με το smart.

Σε κανονική χρήση επιφυλάσσομαι κάποια στιγμή να σου δείξω τις ενδείξεις, KAI πάλι φτάνω 2 μέρες ΑΝΕΤΑ και με την μικρή την μπαταρία!

το τελευταίο πρόσεξε είναι στα γαλλικά sorry, όμως θα δεις εύκολα 4 μέρες και 2 ώρες, και μένει άλλο ένα 12% μπαταρία!

http://drumming.gr/images/AVClub/screenshot%202.jpg http://drumming.gr/images/AVClub/screenshot%203.jpg http://drumming.gr/images/AVClub/screenshot%204.jpg

leo06
11-05-2013, 19:45
Σου ανεβάζω 3 διαφορετικά από διαφορετικές μέρες, δεν ανταποκρίνονται στη πραγματική χρήση του smart,
γιατί είμαι σε αναρρωτική σπίτι, αλλα θα δεις ότι άνετα φτάνω 2 μέρες έως και 4+ μέρες χωρίς να "παίζω" πολύ με το smart.

Σε κανονική χρήση επιφυλάσσομαι κάποια στιγμή να σου δείξω τις ενδείξεις, KAI πάλι φτάνω 2 μέρες ΑΝΕΤΑ και με την μικρή την μπαταρία!

το τελευταίο πρόσεξε είναι στα γαλλικά sorry, όμως θα δεις εύκολα 4 μέρες και 2 ώρες, και μένει άλλο ένα 12% μπαταρία!

http://drumming.gr/images/AVClub/screenshot%202.jpg http://drumming.gr/images/AVClub/screenshot%203.jpg http://drumming.gr/images/AVClub/screenshot%204.jpg

και ένα με την κατανάλωση της οθόνης

Nikfrance
11-05-2013, 21:08
θα περάσω και εγώ ένα της οθόνης και μόνο, αλλα δεν έχω κανονική χρήση τον τελευταίο καιρό, πάντως όσες φορες έχω ρίξει μια ματια,

από 1 έως 2 ώρες ενεργοποιημένη η οθόνη 1 και μισή ώρα μέσο όρο...!

Και της 2 μέρες της έχω 9 στης 10 φορές!

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
11-05-2013, 22:45
Ναι ναι, ποίες ζελατίνες αλίμονο...

Και οι θήκες πήγαν περίπατο, έβαλα μια slim (λεπτή σιλικόνη) και χαίρομαι το smart μου όσο ποτέ!

¶λλη αίσθηση άλλη φάση!!!!
Για δωσε κανενα λινκ.

NassosT
11-05-2013, 23:37
Leo, ποιο app είναι που δείχνει τα διαθέσιμα ή καταναλωθέντα (φαντάζομαι) MB του προγράμματος data στην statusbar;

leo06
11-05-2013, 23:45
Leo, ποιο app είναι που δείχνει τα διαθέσιμα ή καταναλωθέντα (φαντάζομαι) MB του προγράμματος data στην statusbar;

η διαθέσιμη ραμ είναι,όχι data

supersonic
12-05-2013, 13:14
Γνωριζει κανεις πως στις επαφες μπορουμε να αλλαξουμε το index που εχει δεξια στα ελληνικα για βρισκουμε πιο γρηγορα επαφες

Nikfrance
12-05-2013, 15:52
Για δωσε κανενα λινκ.

Σωκράτη μου από δω ψωνίζω εγώ είναι καλές τιμές και free στο σπίτι μου ταχυδρομικά!

Αλλα ok είναι στα γαλλικά και μιλάμε για γαλλία, δεν ξέρω αν στέλνει ελλάδα ίσως να μην σε συμφέρει,

πάντως ρίξε μια ματιά...

ΟΤΙ βγάζει στην σελίδα που θα κανεις κλικ είναι ΟΛΑ για το S3 (http://www.maisondugsm.com/a/produit/ttpx_mark/2264/accessoires_pour_samsung_galaxy_s3_i9300.html)

Cinemusic - Ανδρέας
12-05-2013, 17:49
Γνωριζει κανεις πως στις επαφες μπορουμε να αλλαξουμε το index που εχει δεξια στα ελληνικα για βρισκουμε πιο γρηγορα επαφες

Δεν νομίζω πως κανείς κάτι για αυτό.
Από όσο ξέρω μετά από την 4.1.2 τα ελληνικά μπήκαν αυτόματα.
Εσυ ποια ρομ έχεις;

supersonic
12-05-2013, 17:57
4.1.2 εχω
Το βρηκε η κορη μου τελικα.
Το ειχα στα αγγλικα.
Παει πακετο με τη γλωσσα

supersonic
12-05-2013, 17:59
Επισης στο messaging μου βγαζει αλλη λιστα επαφων.
Αυτην που εχω στο gmail

cmoustos
12-05-2013, 21:38
Να ρωτήσω κάτι μπάς και το έχει δοκιμάσει κανείς. Ισως το καλύτερο Bluetooth που είχα ποτέ ήταν το mw600 Sony. Το είχα από το iPhone 3GS μέχρι το 4s και το είχα ερωτευτεί ιδιαίτερα δε για το χαρακτηριστικό που είχε να συγχρονίζεται με τον τηλεφωνικό κατάλογο και να δείχνει στην LCD οθόνη το όνομα αυτού που έπαιρνε τηλέφωνο όπως το είχα αποθηκευμένο. Δυστηχώς το s3 για κάποιο λόγο δε συγχρονίζεται και δείχνει μόνο το νούμερο του τηλεφώνου.
Ο αντικαταστάτης του mw600 ειναι το mw1 αν δεν κάνω λάθος το οποίο η Sony αναφέρει ότι έχει λειτουργικό android. Επειδή η τιμή του ειναι λίγο τσουχτερή (>89¤) και δε θα ήθελα να την πατήσω, υπάρχει κάποιος ο οποίος να το έχει πάρει και να μπορεί να μου πει αν το νεο Bluetooth headset συγχρονίζεται με τον τηλεφωνικό κατάλογο και δείχνει τα ονόματα όπως ειναι αποθηκευμένα?

supersonic
12-05-2013, 21:45
Δυστυχως μπορω να επιβεβαιωσω για το mw600
Οντως δεν δειχνει ουτε ονομα ουτε ωρα και χανει ευκολα τη συνδεση ΚΑΙ κολλαει καποτε σε μια κληση
Το μονο θετικο ειναι οτι συγχρονιζει με δυο κινητα οποτε εχω κρστησει το παλιο μου sony για δυσκολες μερες

chocbhed
13-05-2013, 09:47
Την έχω εγώ, έχει βοηθήσει πολύ +1 μέρα!

Αλλα υπόψιν ΔΕΝ μπαίνει καμια θήκη μετά!

P.S.
η σιλικόνη μου μπήκε πάντως με την πιο χοντρή μπαταρία χωρίς να φαίνεται "άσχημο" η να παραμορφώνει κτλ

υπαρχει τελικα θηκη και για την μεγαλη μπαταρια.....
http://www.amazon.com/Diztronic-Extended-Battery-Flexible-Samsung/dp/B00BU7SUEA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1368325490&sr=8-3&keywords=extended+case+for+samsung+galaxy+s3+3000m ah

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
13-05-2013, 09:50
Δεν το έχω πιάσει με την μεγάλη μπαταρία, αλλά από τις φωτογραφίες υποψιάζομαι ότι το κάνει πολύ χοντρό! (μιλάω σκέτο χωρίς θήκη). Πολύ πιό χοντρό απ' ότι έκανε το S2 με την μεγάλη μπαταρία.

Δεν το ρισκάρω. Για τσέπες κλπ το πάχος έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία από το μήχοςΧύψος.

Nikfrance
13-05-2013, 10:43
υπαρχει τελικα θηκη και για την μεγαλη μπαταρια.....
http://www.amazon.com/Diztronic-Extended-Battery-Flexible-Samsung/dp/B00BU7SUEA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1368325490&sr=8-3&keywords=extended+case+for+samsung+galaxy+s3+3000m ah

επιτέλους...!

Nikfrance
13-05-2013, 10:48
Δεν το έχω πιάσει με την μεγάλη μπαταρία, αλλά από τις φωτογραφίες υποψιάζομαι ότι το κάνει πολύ χοντρό! (μιλάω σκέτο χωρίς θήκη). Πολύ πιό χοντρό απ' ότι έκανε το S2 με την μεγάλη μπαταρία.

Δεν το ρισκάρω. Για τσέπες κλπ το πάχος έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία από το μήχοςΧύψος.

Η διαφορά είναι ελάχιστα λιγότερο από 2 χιλιοστά, λιγότερο ναι παραπάνω ΟΧΙ!

http://drumming.gr/images/AVClub/100.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
13-05-2013, 10:57
Δεν το νιώθεις ενοχλητικά παχύ;

Nikfrance
13-05-2013, 11:28
Δεν το νιώθεις ενοχλητικά παχύ;

Όχι δεν με ενόχλησε καθόλου, δεν είναι αισθητό στο χέρι, η όπως το βάζεις στην τσέπη κτλ, το πρόβλημα ήταν που δεν είχε θήκες,
τώρα σιγά σιγά κάτι βρίσκουμε, + ότι βασικά έχω καταργήσει τις θήκες που κλείνει όλο λόγο "προστασίας" οθόνης κτλ...

cmoustos
13-05-2013, 22:47
Στο tapatalk το πρόβλημα με τη μη εμφάνιση του "φ" υποθέτω το έχουν όλοι, ναι?

emperorgr
13-05-2013, 23:15
Εχει διαφορα το S3 με τα 2GB RAM εκτος του 4G στην καθημερινη χρηση?

sfortis
13-05-2013, 23:19
Στο tapatalk το πρόβλημα με τη μη εμφάνιση του "φ" υποθέτω το έχουν όλοι, ναι?

Παλιά ναι , τώρα εμφανιζεται σωστά

cmoustos
13-05-2013, 23:20
Παλιά ναι , τώρα εμφανιζεται σωστά

Χμ, εγώ το έχω ακόμη. Πρέπει να κάνω κάτι?

sfortis
14-05-2013, 11:57
Χμ, εγώ το έχω ακόμη. Πρέπει να κάνω κάτι?

εισαι στην τελευταία έκδοση? (2.4.13)

supersonic
14-05-2013, 13:59
2.4.13?

Nikfrance
14-05-2013, 14:53
εγώ είμαι 4.1.2 και έχω ακούσει ότι επίσημα θα "παίξει" σύντομα 4.2.2

cmoustos
14-05-2013, 15:12
εισαι στην τελευταία έκδοση? (2.4.13)

Ε, ναι. 2.4.13. Με τα updates είμαι ψυχαναγκαστικός 😄

sfortis
14-05-2013, 18:05
version του tapatalk λεμε ,για αυτούς που απορούν απο πάνω!

cmoustos
16-05-2013, 10:35
Να ρωτήσω κάτι μπάς και το έχει δοκιμάσει κανείς. Ισως το καλύτερο Bluetooth που είχα ποτέ ήταν το mw600 Sony. Το είχα από το iPhone 3GS μέχρι το 4s και το είχα ερωτευτεί ιδιαίτερα δε για το χαρακτηριστικό που είχε να συγχρονίζεται με τον τηλεφωνικό κατάλογο και να δείχνει στην LCD οθόνη το όνομα αυτού που έπαιρνε τηλέφωνο όπως το είχα αποθηκευμένο. Δυστηχώς το s3 για κάποιο λόγο δε συγχρονίζεται και δείχνει μόνο το νούμερο του τηλεφώνου.
Ο αντικαταστάτης του mw600 ειναι το mw1 αν δεν κάνω λάθος το οποίο η Sony αναφέρει ότι έχει λειτουργικό android. Επειδή η τιμή του ειναι λίγο τσουχτερή (>89¤) και δε θα ήθελα να την πατήσω, υπάρχει κάποιος ο οποίος να το έχει πάρει και να μπορεί να μου πει αν το νεο Bluetooth headset συγχρονίζεται με τον τηλεφωνικό κατάλογο και δείχνει τα ονόματα όπως ειναι αποθηκευμένα?

Για το mw1 δεν έχει κανείς εμπειρία?

flaski
16-05-2013, 12:30
Για το mw1 δεν έχει κανείς εμπειρία?
Το εχω στο νοτε2. Τα ονοματα τα δειχνει κανονικα με ελληνικα. Απλα δεν το κανει απο μαμα αλλα πρεπει να εγκαταστησεις καποιες δωρεαν εφαρμογες απο το πλει.

Γενικοτερα ειναι μια πολυ καλη υλοποιηση η οποια ομως εχει ταλαιπωρηθει απο μετρια λογισμικα. Το τελευταιο που φοραει φαινεται να λειτουργει σωστα ομως. Υπαρχει και μια λιγο φθηνοτερη εκδοση χωρις την καρτα μνημης και τον αναγνωστη.

Για 90 ευρω θα ελεγα οτι ειναι τσιμπημενο αρκετα. Το βρισκεις ομως ελλαδα γυρω στα 75 και εξωτερικο αν μπορεις να αγορασεις κατω απο 70.

Αν θελεις να μαθεις κατι αλλο ευχαριστως να το κοιταξω. Στο νημα του νοτε2 εχω βαλει και καποιες φωτο αν θελεις να δεις.

cmoustos
16-05-2013, 16:39
Το εχω στο νοτε2. Τα ονοματα τα δειχνει κανονικα με ελληνικα. Απλα δεν το κανει απο μαμα αλλα πρεπει να εγκαταστησεις καποιες δωρεαν εφαρμογες απο το πλει.

Γενικοτερα ειναι μια πολυ καλη υλοποιηση η οποια ομως εχει ταλαιπωρηθει απο μετρια λογισμικα. Το τελευταιο που φοραει φαινεται να λειτουργει σωστα ομως. Υπαρχει και μια λιγο φθηνοτερη εκδοση χωρις την καρτα μνημης και τον αναγνωστη.

Για 90 ευρω θα ελεγα οτι ειναι τσιμπημενο αρκετα. Το βρισκεις ομως ελλαδα γυρω στα 75 και εξωτερικο αν μπορεις να αγορασεις κατω απο 70.

Αν θελεις να μαθεις κατι αλλο ευχαριστως να το κοιταξω. Στο νημα του νοτε2 εχω βαλει και καποιες φωτο αν θελεις να δεις.

Μπορείς να μου πεις ποιες είναι οι έξτρα εφαρμογές που πρέπει να βάλω, ώστε να το έχω έτοιμο και να πάω σε ένα media markt που το έχουν να το τεστάρω κατευθείαν?

cmoustos
16-05-2013, 17:05
Α, επίσης είδα στο thread του note ότι για την αναγνώριση κλήσης το όνομα ήταν με λατινικούς χαρακτήρες. Αναγνωρίζει μόνο τέτοιους ή κΙ ελληνικούς. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σου

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
16-05-2013, 23:02
Gorilla glass my ass...
Του φοράω από την πρώτη ημέρα που το πήρα αυτη τη θήκη http://www.poptens.com/wp-content/uploads/2012/08/Samsung-galaxy-s3-flip-cover.jpg
και σήμερα παρατήρησα 2-3 "τριχίτσες" πάνω στην οθόνη.
Αντέχει στο μαχαίρι και στο κλειδί,αλλά αν την σκουπίσεις και έχει λίγο σκόνη επάνω,την χάραξες.
Προστατευτικό φίλμ και γρήγορα.

flaski
16-05-2013, 23:23
Gorilla glass my ass...
Του φοράω από την πρώτη ημέρα που το πήρα αυτη τη θήκη http://www.poptens.com/wp-content/uploads/2012/08/Samsung-galaxy-s3-flip-cover.jpg
και σήμερα παρατήρησα 2-3 "τριχίτσες" πάνω στην οθόνη.
Αντέχει στο μαχαίρι και στο κλειδί,αλλά αν την σκουπίσεις και έχει λίγο σκόνη επάνω,την χάραξες.
Προστατευτικό φίλμ και γρήγορα.
Έτσι είναι. Η σκόνη (και το έχουν δει ήδη πολλοί) μπορεί να γίνει πολύ "σκληρή". Στο S2 1.5 χρόνο χωρίς ζελατίνα και είχα μόνο 1-2 πολύ μικρές αμυχές. Στο νέο είπα να βάλω ζελατίνα, πήρα μία καλή, διάβασα και 1-2 κόλπα για σωστό πέρασμα, την έβαλα από την πρώτη εβδομάδα και την έχω ξεχάσει.

flaski
16-05-2013, 23:49
Μπορείς να μου πεις ποιες είναι οι έξτρα εφαρμογές που πρέπει να βάλω, ώστε να το έχω έτοιμο και να πάω σε ένα media markt που το έχουν να το τεστάρω κατευθείαν?
Βάζεις αυτές:

Πρώτα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware&feature=search_result

Και μετά (αυτές δεν θα φαίνονται σαν εφαρμογές χωριστές, θα είναι μέσα στην πρώτη):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.smartwirelesshe adsetpro&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.call_log&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.missedcall&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.messaging&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.mail&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.calendar&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.gmail&feature=search_result
(τις 3 τελευταίες μπορείς και να μην τις βάλεις αρχικά αλλά βάλτες μια και καλή όλες)

Πρόσεξε όμως κάτι. Όταν θα το συνδέσεις στο τηλέφωνο σου κατά πάσα πιθανότητα θα σου ζητήσει να κάνει αναβάθμιση στο λογισμικό του (αυτή γίνεται μέσω ΒΤ αφού φέρει πρώτα τα δεδομένα στο κινητό και παίρνει αρκετή ώρα). Αν δεν έχεις πολλά ΜΒ διαθέσιμα στο κινητό καλύτερα ακύρωσε την αναβάθμιση και δες αν θα σου δουλεύουν. Η τελευταία έκδοση είναι 0.1.ε.1.5. Με αυτή την έκδοση φαίνεται να δουλεύουν όλα καλά. Δεν έχω αποσυνδέσεις καθόλου, η μουσική παίζει μια χαρά (στην προηγούμενη είχε διακοπές), όπως και όλες οι εφαρμογές (μπορείς να διαβάζεις τα sms, ημερολόγιο, mails).

Διάβασε εδώ: http://www-support-downloads.sonymobile.com/mw1/userguide_EL_MW1_1250-7849.1.pdf
τις οδηγίες για να δεις πως θα μπεις στο μενού του για να δεις την έκδοση που φοράει.

Α, επίσης είδα στο thread του note ότι για την αναγνώριση κλήσης το όνομα ήταν με λατινικούς χαρακτήρες. Αναγνωρίζει μόνο τέτοιους ή κΙ ελληνικούς. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σου

Τα λατινικά που είδες ήταν από αναπαραγωγή mp3. Διαβάζει κανονικά Ελληνικά και μάλιστα έχει και επιλογή για ελληνική γλώσσα και στο μενού του ακουστικού.

http://s24.postimg.org/qhjjqlr6t/IMG_1871.jpg

http://s1.postimg.org/iifm2t6vj/IMG_1872.jpg

http://s9.postimg.org/fp5v5ibfz/IMG_1873.jpg

cmoustos
17-05-2013, 10:38
Βάζεις αυτές:

Πρώτα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware&feature=search_result

Και μετά (αυτές δεν θα φαίνονται σαν εφαρμογές χωριστές, θα είναι μέσα στην πρώτη):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.smartwirelesshe adsetpro&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.call_log&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.missedcall&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.messaging&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.mail&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.calendar&feature=search_result
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extens ion.gmail&feature=search_result
(τις 3 τελευταίες μπορείς και να μην τις βάλεις αρχικά αλλά βάλτες μια και καλή όλες)

Πρόσεξε όμως κάτι. Όταν θα το συνδέσεις στο τηλέφωνο σου κατά πάσα πιθανότητα θα σου ζητήσει να κάνει αναβάθμιση στο λογισμικό του (αυτή γίνεται μέσω ΒΤ αφού φέρει πρώτα τα δεδομένα στο κινητό και παίρνει αρκετή ώρα). Αν δεν έχεις πολλά ΜΒ διαθέσιμα στο κινητό καλύτερα ακύρωσε την αναβάθμιση και δες αν θα σου δουλεύουν. Η τελευταία έκδοση είναι 0.1.ε.1.5. Με αυτή την έκδοση φαίνεται να δουλεύουν όλα καλά. Δεν έχω αποσυνδέσεις καθόλου, η μουσική παίζει μια χαρά (στην προηγούμενη είχε διακοπές), όπως και όλες οι εφαρμογές (μπορείς να διαβάζεις τα sms, ημερολόγιο, mails).

Διάβασε εδώ: http://www-support-downloads.sonymobile.com/mw1/userguide_EL_MW1_1250-7849.1.pdf
τις οδηγίες για να δεις πως θα μπεις στο μενού του για να δεις την έκδοση που φοράει.

Τα λατινικά που είδες ήταν από αναπαραγωγή mp3. Διαβάζει κανονικά Ελληνικά και μάλιστα έχει και επιλογή για ελληνική γλώσσα και στο μενού του ακουστικού.

http://s24.postimg.org/qhjjqlr6t/IMG_1871.jpg

http://s1.postimg.org/iifm2t6vj/IMG_1872.jpg

http://s9.postimg.org/fp5v5ibfz/IMG_1873.jpg

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις οδηγίες και για το χρόνο σου. Το μόνο που έμεινε τώρα είναι ο προϋπολογισμός των 89 ευρώ 😀

flaski
17-05-2013, 13:41
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις οδηγίες και για το χρόνο σου. Το μόνο που έμεινε τώρα είναι ο προϋπολογισμός των 89 ευρώ 😀

Ειναι αρκετα χρηματα σαφως. Αν δεν σε ενδιαφερει η καρτα μνημης (2γιγα βαλανε οι καρμιρηδες) και ο ανταπτορας μπορεις να το βρεις και πθο φθηνα. Εγω το πηρα 76 ευρω απο pc1. Ισως να μπορεις να το βρεις και λιγο φθηνοτερα πια καθως μεσα στο ιουνιο βγαινει ο αντικαταστατης Εκανε 2 βδομαδες βεβαια και ξερω οτι ειναι παραεισαγωγη. Αλλα αν παθει κατι ειτε θα αλλαχθει ειτε θα πιστωθει καθως αυτα δεν επισκευαζονται για αυτο και δεν ημουν φανατικος της ελληνικης αντιπροσωπειας σε τετοιο αντικειμενο οπως ισως θα ημουν σε μια τηλεοραση. Αν εσυ η καποιος φιλος σου επισης εχει προσβαση σε αγορες απο αγγλια το βρισκεις και κατω απο 70.

cmoustos
17-05-2013, 16:53
Η αλήθεια είναι ότι δε μου χρειάζονται οπότε λογικά στην εν λόγω έκδοση θα προσανατολιστώ.
Το θέμα με το "φ" λύθηκε αλλάζοντας το μέγεθος της γραμματοσειράς. Χαζό bug

GEORGE M.
17-05-2013, 22:00
Σήμερα ήρθε το S3. Έχω χάσει την μπάλα !!! :BDBDG54:

supersonic
17-05-2013, 22:19
Ειναι να μην τη χασεις?

GEORGE M.
17-05-2013, 22:50
Μα δεν ξέρω από που να αρχίσω !! Πωωω ...

bykrie
17-05-2013, 22:52
Μα δεν ξέρω από που να αρχίσω !! Πωωω ...

Ρίχτο στο πεντοζάλη........

GEORGE M.
17-05-2013, 23:34
....Ζάλη και ίλιγγος αδερφέ. Τι τα θέλω αυτα! Είναι και μεγάλο το νήμα...

bykrie
17-05-2013, 23:41
Μεγιές μεγιές φίλε..

GEORGE M.
17-05-2013, 23:54
Να σαι καλά φίλε.

DomieMic65
18-05-2013, 00:27
ρουτ :BDGBGDB55:

cmoustos
18-05-2013, 00:33
Ερώτηση στα γρήγορα (ακόμη μία δηλαδή 😄). Όταν κρατάς πατημένο το δεξί κουμπί για να βγει στην οθόνη η αριστερή στήλη όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα πολλαπλά παράθυρα, πως μπορείς να προσθέσεις νέα εικονίδια πέρα από αυτά που έχει προεπιλεγμένα? ή απλά δε μπορείς?

flaski
18-05-2013, 00:53
Ερώτηση στα γρήγορα (ακόμη μία δηλαδή ). Όταν κρατάς πατημένο το δεξί κουμπί για να βγει στην οθόνη η αριστερή στήλη όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα πολλαπλά παράθυρα, πως μπορείς να προσθέσεις νέα εικονίδια πέρα από αυτά που έχει προεπιλεγμένα? ή απλά δε μπορείς?
Για να βάλεις δικές σου εφαρμογές θέλει ρουτ και μία εφαρμογή. Από εκεί και μετά όποτε εγκαθιστάς εφαρμογή επιλέγεις αν θέλεις να είναι διαθέσιμη σε πολλαπλό παράθυρο και φυσικά μπορείς να επιλέξεις και από τις υπάρχουσες όποιες θέλεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bjbinc.multiwindowmanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ia mJpbmMubXVsdGl3aW5kb3dtYW5hZ2VyIl0.

Προσοχή. Δουλεύει μόνο με στοκ ρομ.

cmoustos
18-05-2013, 00:58
Χμ, μάλλον θα αρκεστώ στα ήδη υπάρχοντα τότε. Οι μέρες του jailbreaking & του rooting τις έχω αφήσει πίσω. Πλέον όλος ο χρόνος είναι η μικρή

flaski
18-05-2013, 01:07
Χμ, μάλλον θα αρκεστώ στα ήδη υπάρχοντα τότε. Οι μέρες του jailbreaking & του rooting τις έχω αφήσει πίσω. Πλέον όλος ο χρόνος είναι η μικρή

Δεν θα διαφωνήσω. Μιλάς με ένα "στοκατζή" φανατικό για περίπου 2 έτη. Τελικά ρούταρα για 1-2 λόγους και είδα ότι αφενός έχεις αρκετά συν αν θέλεις να ψαχτείς και αφετέρου είναι δουλειά περίπου 5 λεπτών (αν παραμείνεις στον ρομ) χωρίς να χάνεις τίποτα από τα υπάρχοντα δεδομένα.

Γενικώς όμως θεωρώ ότι από 4+ αντροιντ και μετά στο ρουτ δεν είναι απαραίτητο πέρα από συγκεκριμένες ανάγκες.

cmoustos
18-05-2013, 01:12
α ότι αφενός έχεις αρκετά συν αν θέλεις να ψαχτείς .

Αυτό είναι το θέμα. Μετά αν πάρεις τον κατήφορο δεν έχει γυρισμό 😄 και επειδή ξέρω ότι είμαι επιρρεπής για αυτό δε το ακουμπάω

cmoustos
19-05-2013, 22:40
Χρησιμοποιεί κανείς τις φωνητικές εντολές? Και αν ναι, τις χρησιμοποιεί για να φτιάξει και να αποθηκεύσει meetings? Διότι εμένα ναι μεν τα δημιουργεί αλλά λέει ότι "I can not save it to your calendar"

supersonic
19-05-2013, 22:44
Δεν θα διαφωνήσω. Μιλάς με ένα "στοκατζή" φανατικό για περίπου 2 έτη. Τελικά ρούταρα για 1-2 λόγους και είδα ότι αφενός έχεις αρκετά συν αν θέλεις να ψαχτείς και αφετέρου είναι δουλειά περίπου 5 λεπτών (αν παραμείνεις στον ρομ) χωρίς να χάνεις τίποτα από τα υπάρχοντα δεδομένα.

Γενικώς όμως θεωρώ ότι από 4+ αντροιντ και μετά στο ρουτ δεν είναι απαραίτητο πέρα από συγκεκριμένες ανάγκες.

Για πες και σε μας που δειλιαζουμε τις συγκεκριμενες αναγκες και ενδεχομενα τους κινδυνους

flaski
19-05-2013, 23:41

Για πες και σε μας που δειλιαζουμε τις συγκεκριμενες αναγκες και ενδεχομενα τους κινδυνους
Είχα γράψει ένα ποστ στο νοτε2: http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/99611-%CE%95%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%BF-Samsung-Galaxy-Note-II/page11

Πέρα από αυτό:

- ηχογράφηση συνομιλίας. Ηχογραφείς και χωρίς ρουτ αλλά από ICS και μετά ηχογραφείς με πολύ χαμηλά τον συνομιλητή. Με ρουτ πλέον ηχογραφείς κανονικά. Αυτό με βολεύει για πολλούς λόγους. Αναμνηστικούς από κάποιες συζητήσεις αλλά και χρηστικούς. Θυμάμαι ότι σε μια συζήτηση δεν είχα σημειώσει κάποια πράγματα που ήθελα και έπαθα blackout, δεν θυμόμουν τίποτα. Την ξανάκουσα και όλα οκ. Θεωρητικά δεν είναι νόμιμο αν δεν ενημερώνεις τον συνομιλητή σου αλλά το κάνω για ιδία χρήση και μόνο. Θυμάμαι μια φορά που μια κόκκινη εταιρία κινητής μου είχε απορρίψει τρεις φορές αίτηση φορητότητας (γιατί λέει έγραφα λάθος το όνομα μου στην ηλεκτρονική αίτηση...). Είχα πολλά νεύρα με το νταβατζιλίκι τους και στην επικοινωνία τους ενημέρωσα ότι ηχογραφώ την κλήση και τους ενημερώνω για να το χρησιμοποιήσω νομικά (δεν είμαι νομικός, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό αλλά για να το λένε αυτοί στα δικά τους μηνύματα μάλλον ισχύει). Βιαστικά μεν και τυπικά ευγενικά μου έκλεισαν την γραμμή και μέσα στην ημέρα έγινε η φορητότητα (βέβαια θα μπορούσα να μπλοφάρω και να είχα το ίδιο αποτέλεσμα αλλά μάλλον μου βγήκε και πιο πειστικά αφού ίσχυε).

- "ελαφρώνεις" το κινητό. Χρήσιμο σε πιο αδύναμα κινητά μεν αλλά και σε μένα που δεν φαίνοταν να ενοχλούσαν με χάλαγε που έβλεπα π.χ. το facebook, τους χάρτες και πολλά ακόμη να τρέχουν μόνιμα και να μην κλείνουν με τίποτα. Με το grennify μπορείς να τα "παγώσεις" και να επανέλθουν όταν τα χρειαστείς και μόνο.

Επίσης αν κάποιος ψάχνεται μπορεί να περνάει ρομ πιο καινούριες από το να περιμένει πότε θα τις δώσουν στην Ελλάδα. Αν και αυτό εμένα δεν με πολυαπασχολεί. Αν δεν αλλάξει κάτι τραγικό είμαι με την 4.1.2 που είναι πολύ καλή και θα πάω κατευθείαν για την 5 όταν και αν.

Τέλος για τα συν, κάποιοι (κυρίως στο νοτε2 λόγω μεγάλης οθόνης) πειράζουν τα dpi της οθόνης. Δεν το έχω δει στην πράξη αλλά κάποιοι βολεύονται έτσι.

Στα μείον είναι κάποιος κίνδυνος για την εγγύηση. Αυτό με απασχολούσε πολύ παλαιότερα. Αφενός όμως γνωστός πήγε με ρουτ (με μαμά ρομ όμως) με βλάβη και επισκευάστηκε κανονικά. Αφετέρου πέρασαν περίπου 4 μήνες και είμαι χωρίς κάποιο πρόβλημα οπότε όπως φαίνεται αν παρουσιαστεί πρόβλημα μάλλον θα είναι δικής μου υπαιτιότητας (κανείς δεν ξέρει βέβαια αλλά η εμπειρία μου αυτό δείχνει με τα χρόνια). Η σαμσουνγκ δείχνει να έχει σοβαρό σέρβις (smartech και όχι arvato) αλλά έχω ακούσει περιπτώσεις που τους βγάζουν εκτός και καλά για υγρασία (με αυτά τα χαρτάκια που γίνονται ροζ μέσα στο κινητό. Οπότε αν είναι να έχεις πονηρό σέρβις θα σε βγάλουν από όπου θέλουν εκτός και δεν θα περιμένουν το ρουτ.
Επίσης αν αρχίσει κάποιος και περνάει πειραγμένες ρομ τότε σίγουρα θα βγουν και κάποια προβλήματα. Μπορεί να χάνει γρήγορα την μπαταρία π.χ. Αλλά αυτό είναι μάλλον ένα χόμπι περισσότερο θα έλεγα.

supersonic
19-05-2013, 23:51
Καταλαβαινω τι λες
Ηδη στον μηνα σχεδον βλεπω εφαρμογες που δεν κλεινουν ενω το καθημερινο ελευθερο στη ραμ μολις ξεπερναει τα 200.
Δηλαδη που και να μην ειχε ενα γιγα το τηλ...

flaski
20-05-2013, 00:32
Καταλαβαινω τι λες
Ηδη στον μηνα σχεδον βλεπω εφαρμογες που δεν κλεινουν ενω το καθημερινο ελευθερο στη ραμ μολις ξεπερναει τα 200.
Δηλαδη που και να μην ειχε ενα γιγα το τηλ...
Nα σου πω την αλήθεια σε τόσο δυνατά τηλέφωνα ίσως είναι και περισσότερο ψυχολογικό το θέμα. Στο S2 πέρναγαν και μήνες χωρίς να κάνω επανεκκίνηση ή εκαθθάριση μνήμης και δεν είχα πρόβλημα. Αν θέλεις δοκίμασε να τρέξεις πολλές εφαρμογές και μην τις κλείνεις (βγες με το κεντρικό κουμπί). Θα δεις ότι δεν θα πέσει κάτω από 100-150 ΜΒ η ΡΑΜ. Αναλαμαβάνει το λειτουργικό να κλείσει κάποιες και να κρατήσει κάποια ΜΒ για να είσαι οκ. Φυσικά κάποιες φορές μπορεί να υπάρξει κάποια καθυστέρηση ή κάτι ανάλογο.

Εμένα με ενοχλούσε όμως να βλέπω να τρέχουν τσάμπα πράγματα. Έστω και ελάχιστα τρώνε μπαταρία και ραμ. Πάντως θα πρότεινα να μην "αγχωθείς" για το ρουτ. Το S3 είναι εξαιρετικό και χωρίς ρουτ. Εγώ είχα το S2 1.5 χρόνο και δεν είχα κάνει ρουτ και δεν μου έλειπε τίποτα ούτε πήγαινε κάτι στραβά. Τώρα απλά είχα μια συζήτηση με φίλο και είπα να δοκιμάσω. Σέταρε σιγά σιγά εκεί που θέλεις το τηλέφωνο σου (βάλε για παράδειγμα άλλο dialer π.χ. rocket ή ex γιατί ο μαμά είναι κάπως), εξερεύνησε τις εφαρμογές που σου είναι απαραίτητες και κάποια στιγμή ρουτάρεις έτσι για το "ψάξιμο".

supersonic
20-05-2013, 00:47
Δεν ξερω τι εννοεις για τον dialer παντως γενικα επειδη οικογενειακα πηραμε ολοι samsung θα ελεγα οτι ειναι ψοφιμια στο σημα και μαλλον λογω χαμηλου σαρ

flaski
20-05-2013, 01:03
Δεν ξερω τι εννοεις για τον dialer παντως γενικα επειδη οικογενειακα πηραμε ολοι samsung θα ελεγα οτι ειναι ψοφιμια στο σημα και μαλλον λογω χαμηλου σαρ
Κάποιες φορές ο στοκ dialer κάνει κάποια σκαλώματα (παράδοση στην Samsung που συνεχίζεται και στο S4. Απλά δεν θέλουν να φτιάξουν το τέλειο τηλέφωνο για να μην τους φάνε με το μάτι...). Αν δεν σου έτυχαν μην ασχολείσαι. Για αυτό αλλά και για άλλες δυνατότητες καλό είναι να περάσεις κάποιον εξτρα dialer (rocketdial, exdialer) και να του δώσεις λίγο χρόνο για να το παραμετροποιήσεις και να το συνηθίσεις. Μετά δεν θα ξανανοίξεις ποτέ τον στοκ dialer.

Για το σήμα και με s2 και με note2 δεν έχω πρόβλημα. Και στο σπίτι που έχω σχετικά αδύναμο σήμα είμαι οκ. Να σου πω την αλήθεια όμως το χαμηλό σαρ το έχω προτεραιότητα εδώ και χρόνια και η Σαμσουνγκ είναι κορυφή σε αυτό το θέμα. Κάτι άλλα περνάνε το 1+ και δεν το ξέρει κανένας αφού είναι στα ψιλά γράμματα και κανείς δεν ενδιαφέρεται.

Για το σήμα, δοκίμασε τα επόμενα δυο (αν δεν τα έχεις ήδη κάνει):

- δοκίμασε να το γυρίσεις σε 2g. Βελτιώνει πολύ το σήμα καθώς το 3G δεν είναι τόσο καλό παντού. Αν χρειάζεσαι πρόσβαση σε γρήγορα δεδομένα βάλε π.χ. power toggles να μπορείς να αλλάζεις γρήγορα από 2g σε 3g (δεν μπορείς για λόγους ασφαλείας με μόνο ένα κλικ αλλά η συντόμευση σε πηγαίνει απευθείας στην επιλογή και γλυτώνεις αρκετά κλικ). Εγώ συνήθως είμαι με 2g (βοηθάει και την μπαταρία πολύ) και όταν χρειαστεί γυρνάω σε 3g.
- Πολύ σπάνια υπάρχουν θήκες που δυσκολεύουν το σήμα. Όχι μόνο μεταλλικές που σίγουρα το κάνουν αλλά και πλαστικές με περίεργες επιστρώσεις. Έχει τύχει σε φίλο θήκη σιλικόνης να επηρεάζει καθώς είχε ένα μεταλλιζέ χρώμα που προφανώς επηρέαζε. Κάνε 1-2 φορές δοκιμή σε σημείο με κακό σήμα να είσαι χωρίς θήκη. Αν και αυτό είναι σπάνιο το φαινόμενο.

supersonic
20-05-2013, 08:06
Αφελης ερωτηση
Πως παμε στο g2?
Θηκη ακομα δεν ηρθε...

supersonic
20-05-2013, 08:07
2g...

flaski
20-05-2013, 10:20
2g...

Ρυθμίσεις->περισσότερες ρυθμίσεις->δίκτυα κινητής->λειτουργία δικτύου-> μονο gsm.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
20-05-2013, 13:34
Κάποιες φορές ο στοκ dialer κάνει κάποια σκαλώματα (παράδοση στην Samsung που συνεχίζεται και στο S4.

Συνεχίζεται και στο S4 ;;;;;;;;;;;;!!!!!

flaski
20-05-2013, 13:41
Συνεχίζεται και στο S4 ;;;;;;;;;;;;!!!!!

Τιμάει την παράδοση. Το έχουν αναφέρει κάποιοι χρήστες σε άλλο φόρουμ. Δεν το έχω δει με τα μάτια μου όμως.

GEORGE M.
20-05-2013, 14:07
Γιατί δεν βλέπει το bluetooth ; Όσο και να προσπάθησα ...

DomieMic65
20-05-2013, 15:11
Ακριβως το ίδιο ΜΔ δεν το βλέπει ουτε το*δικό μου g. nexus...

Θοδωρής Ρ.
20-05-2013, 15:35

σε σύγκριση με iphone και htc, τα s2 και s3 είναι απείρως καλύτερο σε σήμα. με τα προηγούμενα έπρεπε να βγω στο μπαλκόνι για να μιλήσω ή δεν μιλούσα καν. τα samsung μασάνε σίδερα!

supersonic
20-05-2013, 15:38
σε σύγκριση με iphone και htc, τα s2 και s3 είναι απείρως καλύτερο σε σήμα. με τα προηγούμενα έπρεπε να βγω στο μπαλκόνι για να μιλήσω ή δεν μιλούσα καν. τα samsung μασάνε σίδερα!

τα sony όμως που είχαμε επίσης οικογενειακώς μιλούσανε και μέσα από τα σίδερα....

Panoramix
20-05-2013, 16:12
τα sony όμως που είχαμε επίσης οικογενειακώς μιλούσανε και μέσα από τα σίδερα....

ήταν από άλλες εποχές... πιό αγνές...!

¶! Νάτο και σε καινούργιο: http://www.sonymobile.com/gr/support/phones/p990/ Μεταξύ μας, καταθληπτικό μοιάζει.

supersonic
20-05-2013, 16:14
όχι....
αυτό:

http://assets.pestaola.gr/img3/sony-ericsson-p1i.jpg

0.58 sar, αλλά το σήμα του τρυπάει το Ρούπελ....

(και ΔΕΝ αποσύρθηκε. Το χρησιμοποιώ παράλληλα - είναι ήδη στον 6ο χρόνο!)

cmoustos
20-05-2013, 16:14
Χι χι. Είχα το i και ήταν και γ@μw τα τηλέφωνα τότε. Μάλιστα το είχα δώσει σε έναν πελάτη ο οποίος το δούλευε μέχρι και πριν 2 χρόνια. Αθάνατο

supersonic
20-05-2013, 16:16
Χι χι. Είχα το i και ήταν και γ@μw τα τηλέφωνα τότε. Μάλιστα το είχα δώσει σε έναν πελάτη ο οποίος το δούλευε μέχρι και πριν 2 χρόνια. Αθάνατο

χα
τον έφαγα τον πελάτη.... (και σένα μαζί !)

supersonic
20-05-2013, 22:52
Ειχα ακουσει παλια οτι η google αγορασε μια ελληνικη εφαρμογη που επιτρεπει να πληκτρολογεις γρηγορα χωτις νσ γινετσι συτο που βλρπετε

....
Ισχυει
Υπαρχει?

DomieMic65
21-05-2013, 02:11
Ειχα ακουσει παλια οτι η google αγορασε μια ελληνικη εφαρμογη που επιτρεπει να πληκτρολογεις γρηγορα χωτις νσ γινετσι συτο που βλρπετε

....
Ισχυει
Υπαρχει?
Το μαμά πληκτρολόγιο του galaxy nexus κανει σχεδόν αυτό που λες... Απο την στιγμη που περασα σε 4.2.1 ολα αυτα. Δεν ξέρω τι γίνεται με το sIII. Ίσως να είναι το ιδιο. Θέλει καποιες ρυθμίσεις βέβαια που δεν είμαι κ ο πιο καταλληλος να στις πω...
Η πλάκα είναι πως στα αγγλικά δεν λειτουργεί τόσο καλά...

supersonic
21-05-2013, 08:04
Να ρωτησω
Μου βγαζει πχ οτι υπαρχει ενημερωση λογισμικου.
Πως μπορω να ξερω ΤΙ ακριβως ειναι αυτη η ενημερωση εκδοση τι βελτιωσεις προφερει κλπ?
Αμα κανω αποδοχη θα μου πει πριν δωσω το οκ η θα την κανει και τελος?

flaski
21-05-2013, 08:42
Να ρωτησω
Μου βγαζει πχ οτι υπαρχει ενημερωση λογισμικου.
Πως μπορω να ξερω ΤΙ ακριβως ειναι αυτη η ενημερωση εκδοση τι βελτιωσεις προφερει κλπ?
Αμα κανω αποδοχη θα μου πει πριν δωσω το οκ η θα την κανει και τελος?
Όχι δεν σου γράφει αναλυτικά. Αλλά γιατί να μην την κάνεις? Εμένα στην 4.1.2 ήρθαν μετά την μεγάλη άλλες 3 μικρές (2 από 50 ΜΒ και μια 29ΜΒ).

supersonic
21-05-2013, 10:14
Όχι δεν σου γράφει αναλυτικά. Αλλά γιατί να μην την κάνεις? Εμένα στην 4.1.2 ήρθαν μετά την μεγάλη άλλες 3 μικρές (2 από 50 ΜΒ και μια 29ΜΒ).

η αναβάθμιση επηρεάζει εγκατεστημένες εφαρμογές, λίστες επαφών κλπ?

flaski
21-05-2013, 10:48
η αναβάθμιση επηρεάζει εγκατεστημένες εφαρμογές, λίστες επαφών κλπ?

Οχι τιποτα δεν θα πειραξει. Απλα αφησε την να ολοκληρωθεί ομαλα. Αν εισαι εκτος πριζας ισως σου απαιτησει και ενα ποσοστο μπαταριας διαθεσιμο μεγαλυτερο απο 30 40 %.

tmjuju
21-05-2013, 11:19
Δε νομίζω να υπάρχει λόγος να αποφεύγεις τα updates.

cmoustos
21-05-2013, 16:56
Αν μου επιτραπεί ένα copy paste από το site tou insomnia.......έχει ενδιαφέρον

"Η ιστοσελίδα SamMobile έχει στα χέρια της μια δοκιμαστική έκδοση (Build ID: JDQ39) του Android 4.2.2 Jelly Bean το οποίο προορίζεται για κυκλοφορία τον επόμενο μήνα στο Galaxy S III και το οποίο φέρνει αρκετά από τα χαρακτηριστικά του Galaxy S4 στο περσινό bestseller της Samsung.
Όπως μπορείτε να δείτε και στο βίντεο, η πρώτη αλλαγή αφορά την οθόνη κλειδώματος και την παρουσία σ' αυτή των widgets αλλά και των 2 εφέ (Ripple και Light) για το ξεκλείδωμα της συσκευής. Η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας αλλά και η πρόσβαση στο μενού των γρήγορων ρυθμίσεων με κίνηση 2 δακτύλων έρχεται και αυτή από το S4 στο S III

Στα νέα χαρακτηριστικά βλέπουμε το Driving Mode, την επιλογή νέων screen modes για διαφορετική απόχρωση των χρωμάτων της οθόνης του SIII αλλά και το ανανεωμένο S-Voice του Galaxy S4 που είναι πρόθυμο να απαντήσει στις ερωτήσεις σας.

Στην έκδοση που δοκίμασε η ιστοσελίδα, δεν υπάρχουν ακόμα τα νέα χαρακτηριστικά που διαθέτει το λογισμικό της κάμερας του S4 και επιτρέπει τη λήψη φωτογραφιών και βίντεο από τις δύο κάμερες της συσκευής ταυτόχρονα. Το ίδιο ισχύει και για τα νέα air gestures τα οποία πραγματοποιούν συγκεκριμένες ενέργειες σε εφαρμογές, με συγκεκριμένη κίνηση του χεριού σας τα οποία παραμένουν αμφίβολο το αν θα τα δούμε σ' αυτή η κάποια μελλοντική αναβάθμιση του Galaxy S III."

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
21-05-2013, 17:22
Τόσα και τόσα και τόσα features αλήθεια εσείς τα χρησιμοποιείτε;

Εγώ πάντως τα περισσότερα όταν έρθει η στιγμή να τα χρησιμοποιήσω ξεχνάω ότι υπάρχουν:

π.χ. χτυπάει το τηλέφωνο και θέλω σίγαση. Ποτέ δεν έχω καλύψει την οθόνη με την παλάμη....

με άλλα λόγια οι "ευκολίες" που μας παρουσιάζουν κάθε τόσο, μάλλον έχουν ρόλο εντυπωσιασμού παρά καθημερινής χρήσης. Αυτό αρχίζω και αισθάνομαι εγώ.

Sotiris
21-05-2013, 22:39
Όντως, ελαχιστα απο αυτα χρησιμοποιω.
Το βασικο ειναι να εχει μεγαλη και ωραια οθονη, να ειναι γρηγορο και να εχει καλη αυτονομια.
Ολα τα αλλα τα εχεις ξεχασει τον 1ο μηνα

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
21-05-2013, 23:33
Το σκέπασμα με την παλάμη είναι σωτήριο όταν σε καλούν εισπρακτικές.
Το χρησιμοποιώ καθημερινά.

cmoustos
22-05-2013, 00:05
Εγώ πάντως τις χρησιμοποιώ αρκετά τις κινήσεις. Δε ξέρω αν περάσει η επίδραση του νέου gadget τι θα κάνω, αλλά μέχρι στιγμής είναι ιδιαίτερα χρηστικά

flaski
22-05-2013, 00:13
Τόσα και τόσα και τόσα features αλήθεια εσείς τα χρησιμοποιείτε;

Εγώ πάντως τα περισσότερα όταν έρθει η στιγμή να τα χρησιμοποιήσω ξεχνάω ότι υπάρχουν:

π.χ. χτυπάει το τηλέφωνο και θέλω σίγαση. Ποτέ δεν έχω καλύψει την οθόνη με την παλάμη....

με άλλα λόγια οι "ευκολίες" που μας παρουσιάζουν κάθε τόσο, μάλλον έχουν ρόλο εντυπωσιασμού παρά καθημερινής χρήσης. Αυτό αρχίζω και αισθάνομαι εγώ.
Σε κάποια έχεις δίκιο. Απλά τα βλέπεις για λίγο και μετά τα απ ενεργοποιείς. Π.χ. το να κοιτάει πως κοιτάς την οθόνη και να μην την γυρνάει αν γυρίσεις στο πλάι. Στην αρχή είναι ωραίο και δουλεύει. Μόλις όμως κλείσεις το φως τότε παύει να δουλεύει (λογικό μεν αλλά θα μπορούσαν να το εξέλισσαν να του αρκούσε το φως από την οθόνη που φωτίζει το πρόσωπο καθώς είναι χρήσιμο όταν είσαι ξαπλωμένος και τότε συνήθως δεν έχεις δυνατό φως).

Κάποια άλλα όμως έχουν χρήση. Εμένα με έχει βολέψει το screenshot με το πέρασμα την παλάμης πάνω από την οθόνη (κάθετα η παλάμη. Σαν να "ξεσκονίζεις" την οθόνη). Απλό και εύκολο. Ούτε κουμπιά, ούτε τίποτα. Επίσης σε φίλο του φάνηκε χρήσιμο όταν του έπεσε η πένα στην καφετέρια κάτω από το τραπέζι από το νοτε2 και δεν την πήρε είδηση. Σηκώθηκε να φύγει και μόλις έκανε 3-4 βήματα το κινητό άρχισε να δονείται καθώς κατάλαβε ότι ο χρήστης περπατά και η πένα λείπει. Γλύτωσε ένα 20ρικο από αυτό.

Επίσης κάτι άλλο "άμεσο" είναι η απευθείας κλήση από sms. Διαβάζεις ένα sms και αν θέλεις να καλέσεις απευθείας φέρνεις το ακουστικό στο αυτί. Καλεί απευθείας το νούμερο. Κάποιες φορές χρειάζεται. Επίσης έξυπνο είναι το ζουμ ιν/αουτ με το κινητό μπρος πίσω. Ζουμάρισμα με το ένα χέρι χωρίς να χρειάζεται δύο χέρια.

Γενικά από δίνει 10 εξτραδάκια ίσως να χρησιμοποιώ τα 3-4. Αλλά προτιμώ να τα έχει αυτά τα 10 ώστε να δω ποια θα μου καθίσουν καλά στην καθημερινότητα.

dimkasta
22-05-2013, 12:38
Μόλις το πήρα κι εγώ....

πωπω... .κούκλα είναι...

Ερώτηση... το Market ξέρει κανείς γιατί μπορεί να μην το βλέπω?

Browser
22-05-2013, 12:43
Μεγεια. Ποιο market? Το play store εννοεις?

dimkasta
22-05-2013, 13:17
Ναι πως το λένε. αυτό που κατεβάζεις εφαρμογές.

Είμαι τελείως νιουφης :)

dimkasta
22-05-2013, 13:19
OK το βρήκα σαν play store :)

dimkasta
22-05-2013, 15:32
Παίζω 2 ώρες και ήδη το iphone μου φαίνεται αστείο...

supersonic
22-05-2013, 15:44
Παίζω 2 ώρες και ήδη το iphone μου φαίνεται αστείο...

μην ανάβεις φωτιές....

cmoustos
22-05-2013, 15:49
Το s view cover tou S4 είναι απλά μαγεία.......ζηλεύω πολύ

dimkasta
22-05-2013, 15:59
Σε S3 δεν παίζει?

Θοδωρής Ρ.
22-05-2013, 16:00
Android v4.2.2 στο Samsung Galaxy SIII από τον Ιούνιο! (http://www.digitallife.gr/samsung-galaxy-s-iii-android-v422-104242)

Θοδωρής Ρ.
22-05-2013, 16:01
Android 4.2.2 Jelly Bean leaked firmware for the Galaxy S III (http://www.sammobile.com/2013/05/20/exclusive-i9300xxufme3-android-4-2-2-jelly-bean-leaked-firmware-for-the-galaxy-s-iii/)

cmoustos
22-05-2013, 16:11
Θοδωρή από τη χαρά σου διπλά τα βλέπεις 😄

flaski
22-05-2013, 16:14
μην ανάβεις φωτιές....

Μπααα. Εχουν σβησει προ πολλου. Οπως εχω το s40 της Nokia στο μυαλο μου ετσι εχω και τα iphone πια. Καλα για την εποχη τους. Τωρα πια κατευθειαν στην Πατησίων διπλα απο το πολυτεχνειο. Στο αρχαιολογικο. :D

Dimkasta, μεγεια. Να το χαρεις!

cmoustos
22-05-2013, 16:21
Σε S3 δεν παίζει?

Σε s3 δε πρέπει να παίζει λογικά διότι δουλεύει με μαγνητάκια για on-off όπως στο iPad και έχει αλλαχτεί και το interface για να δείχνει άλλα πράματα όταν είναι κλειστό. Δες το βιντεάκι από εδώ

http://www.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4-s-view-case-review

GEORGE M.
22-05-2013, 16:37
Γιατί το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν το κινητό είναι απενεργοποιημένο ;;

cmoustos
22-05-2013, 16:46
Γιατί το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν το κινητό είναι απενεργοποιημένο ;;

Απενεργοποιημένο εννοείς κλειστό σωστά? κανένα smartphone δεν χτυπάει αν είναι κλειστό. Αν θέλεις να μην σε ενοχλούν βάλτο σε flight mode

supersonic
22-05-2013, 17:07
παλιά χτυπούσανε

GEORGE M.
22-05-2013, 17:14
Ναι αυτό εννοούσα. Δεν το ήξερα αυτό που λες. Δεν υπάρχει λόγος να είναι τη νύχτα ανοιχτό. Να "κερδίζω" μπαταρία θέλω...
Ok. Ευχαριστώ πολύ. ;)

παλιά χτυπούσανε
Παλιά δεν το έιχα !! :p

supersonic
22-05-2013, 17:17
Παλιά δεν το έιχα !! :p

ναι....
λίγο δύσκολο

GEORGE M.
24-05-2013, 18:20
Έχω βάλει screen protector. Μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γρατσουνιστεί και ..
να την βγάλω γιατί ίσως πάθει κάποια ζημία η οθόνη. Ισχύει ; (Για το δεύτερο)

flaski
24-05-2013, 19:21
Έχω βάλει screen protector. Μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γρατσουνιστεί και ..
να την βγάλω γιατί ίσως πάθει κάποια ζημία η οθόνη. Ισχύει ; (Για το δεύτερο)

Καμια ζημια δεν θα παθει η οθονη λογω προτεκτορ. Το μονο που μπορει να συμβει ειναι οτι αν δεν ειναι καλης ποιοτητας να χασεις λιγο φωτεινότητα και την αισθηση του γυαλιου στο δαχτυλο.

Οι οθονες ακομη και με γκοριλα μπορει να χαραχτουν οποτε θα προτεινα να το αφησεις μεχρι να μαζεψει χαρακιες ο προτεκτορ (μαζευει σαφως πιο γρηγορα απο την οθονη) και μετα βλεπεις αν θα το ανανεωσεις.

Εγω στο s2 για 1.5 δεν ειχα και η οθονη ηταν χαρτι. Τωρα ομως εβαλα μια καλη και την εχω 4 μηνες.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
25-05-2013, 16:48
Γράφω και λίγο πιο πάνω,ότι τα βίντεο με τα μαχαίρια,πηρούνια,σουγιάδες,κέρματα και ότι τους κατεβαίνει είναι τελικά άχρηστα,αφού δεν υπάρχει κρύσταλλο κινητού που να μην χαράζει από την........σκόνη.
Βάλε την ζελατίνα αν θες κάποτε να μπορέσεις να πουλήσεις το κινητό.

supersonic
25-05-2013, 16:48
Επειδη με την εγκατασταση αλλου dialer σε καθε χρηση ρωταει ποιον θες να δουλεψεις...μπορουμε να απενεργοποιησουμε τον stock και οταν θελουμε η μετανοιωσουμε να τον επαναφερουμε?

kosmous
25-05-2013, 17:38
Θα επιλέξεις αυτόν που θες όταν σε ρωτήσει και θα πατήσεις το μπουτόν "πάντα" , όχι το μόνο μία φορά .
Για να επαναφέρεις τον στοκ θα πας από την διαχείριση εφαρμογών στον dialer που έχεις ορίσει προεπιλεγμένο και κάτω κάτω λέει εκκαθάριση προεπιλογών .

Το ίδιο ισχύει για όλες τις εφαρμογές που θα επιλέξεις σαν κύριες .

mdvq
25-05-2013, 20:11
Ρε τι μαθαινουμε εδω μεσα!!
Νασαι καλα φιλε μου με το κολπακι που ειπες.
Ξερεις με ποση ευλαβεια πατουσα το κουμπι "μια φορα" γιατι με τρομο σκεφτομουν πως θα ακυρωνα το "παντα"
Να και ενα που εμαθα χθες.....πατωντας ταυτοχρονα το κουμπι κατω απο την οθονη και το onoff βγαζει φωτο την τρεχουσα οθονη και καπου (ε ..πλακα εχει να εχετε απαιτηση να θυμαμαι και που!!!) την αποθηκευει
Ατσα ο μεσηλιξ νεα κολπα-bye-

flaski
25-05-2013, 20:21
Ρε τι μαθαινουμε εδω μεσα!!
Νασαι καλα φιλε μου με το κολπακι που ειπες.
Ξερεις με ποση ευλαβεια πατουσα το κουμπι "μια φορα" γιατι με τρομο σκεφτομουν πως θα ακυρωνα το "παντα"
Να και ενα που εμαθα χθες.....πατωντας ταυτοχρονα το κουμπι κατω απο την οθονη και το onoff βγαζει φωτο την τρεχουσα οθονη και καπου (ε ..πλακα εχει να εχετε απαιτηση να θυμαμαι και που!!!) την αποθηκευει
Ατσα ο μεσηλιξ νεα κολπα-bye-

Και εγω την ιδια σκεψη εκανα παλια!

Εισαι σε καλο δρομο ομως! Ακομη πιο ευκολο screenshot γινεται αν πας ρυθμισεις κινηση κινηση παλαμης για ληψη τικ. Μετα απλα σερνεις καθετα και με σταθερη ταχυτητα τι χερι πςνω στην οθονη. Σαν να ξεσκονιζεις τριματα ενα πραμα.

Τις ληψεις τις βρισκεις στην εσωτερικη μνημη στο pictures screenshots.

mdvq
26-05-2013, 13:01
Οκ το εκανα και αυτο (παντως,για μενα, πιο ευκολο ειναι με τε δυο κουμπια.... με το σουρσιμο ειχα 1 στα τεσσερα!!!!)
Με την ευκαιρια.....δοκιμασατε την αναβαθμισμενη Οπερα????
Πρεπει να ειναι η μεγαλυτερη μακακια που μπορουσαν να συλλαβουν στο νου τους οι "αναβαθμιστες".
Τι τους ταϊζουν ρε φουστη μου!!!:slapface:

supersonic
26-05-2013, 13:06
Η αλεπου ειναι πολυ καλη παντως...
Ρε σεις δυο πραματακια..
Υποτιθεται οτι παιζει φλακ. Ισχυει?
Θελει κατι?
Επιδης υι θα ηινει με υο κωλοπληκττολογο?

Γκρρρρ

DomieMic65
26-05-2013, 13:46
Η αλεπου ειναι πολυ καλη παντως...
Ρε σεις δυο πραματακια..
Υποτιθεται οτι παιζει φλακ. Ισχυει?
Θελει κατι?....
Λογικά παιζει και με άλλα, αλλά με αυτο (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neutroncode.mpeval&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5uZ XV0cm9uY29kZS5tcGV2YWwiXQ..) τα παιζει πιο καλα...
Θελει να του "δειξεις" το path για την μουσική σου (με ειχε παιδεψει λιγο μαλλον λογω μιας δικης μου χαζομαρας) ... αλλα νομιζω πως ειναι πολύ καλό! Το εχω αγορασει...
Ειδικά στο sIII που υποτιθεται πως υποστηριζει και usb audio (αν και ποτε δεν κατάλαβα αν ισχυει) ....

supersonic
26-05-2013, 14:08
Θεωρω οτι υποτιθεται επρεπε να παιζει χωρις κσποια εφαρμογη

DomieMic65
26-05-2013, 14:24
ωχ μολις ειδα πως με το παιχτιρι της google δεν παιζει... δεν το ειχα ανοιξει ποτέ :) ... εχεις δικιο επρεπε
σιγουρα υπαρχουν δωρεαν παιχτηρια που παιζουν ομως
για αυτο (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.n7mobile.nplayer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uN 21vYmlsZS5ucGxheWVyIl0.) ειχα διαβασει καλα λογια
δν το εχω γιατι καποια στιγμή που το εγκατεστησα νομιζω πως μπερδευοταν με το neutron οποτε το εβγαλα

supersonic
26-05-2013, 14:44
Μολις ανακαλυψα οτι με το μανισιο παικτη βρισκει κανονικα τη βιβλιοθηκη του squeezebox βεβαια μονο τα φλακ και την ελεγχει κανονικα.
Και μπαινω σε σκεψεις...
Πως μπορω να δω τους δισκους που ειναι συτο δικτυο μου?

DomieMic65
26-05-2013, 14:45
και το bspalyer παιζει
flac εννοω

Panoramix
26-05-2013, 14:50
Και το winamp παιζει flac

leo06
26-05-2013, 14:55

η εφαρμογή που έχει η samsung δεν παίζει?στο Ζ που έχω η εφαρμογή walkman που έχει η sony παίζει κανονικά

supersonic
26-05-2013, 15:14
Η μανισια δεν παιζει φλακ

Επαναφερω το αλλο ερωτημσ
Πως μπορω να δω τους δισκους που ειναι στο δικτυο?

leo06
26-05-2013, 16:32
Η μανισια δεν παιζει φλακ

Επαναφερω το αλλο ερωτημσ
Πως μπορω να δω τους δισκους που ειναι στο δικτυο?

στον es file explorer υπάρχει επιλογή

cmoustos
26-05-2013, 16:54
Αν είδα και διάβασα καλά σε προηγούμενο ποστ, πάνω στην μπαταρία του s3 είναι το τσιπάκι για το nfc? Οπότε σε περίπτωση αγοράς δεύτερης μπαταρίας πρέπει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός στο τι θα πάρεις?

flaski
26-05-2013, 18:21
Αν είδα και διάβασα καλά σε προηγούμενο ποστ, πάνω στην μπαταρία του s3 είναι το τσιπάκι για το nfc? Οπότε σε περίπτωση αγοράς δεύτερης μπαταρίας πρέπει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός στο τι θα πάρεις?
Νομίζω είναι πάνω στο καπάκι της μπαταρίας και όχι πάνω στην μπαταρία. Τσέκαρε αν έχει δυο χρυσαφί αποδέκτες το καπάκι από μέσα.

Κάτω από το "CE" της μπαταρίας:

http://www.gizmobird.co.uk/images/samsung-galaxy-s3/samsung_galaxy_s3_back_inside.jpg

GEORGE M.
26-05-2013, 22:52
Οταν μπαινω στο φορουμ απο το s3 η φωτεινοτητα της οθονης "πεφτει". Σε αλλες σελιδες δεν το κανει αυτο. Υπαρχει λυση;
Να πω οτι οταν βγαινω απο το φορουμ, η φωτεινοτητα ειναι "τουμπανο" για 1 δευτερολεπτο που κανει να βγει.

Θοδωρής Ρ.
27-05-2013, 11:36

το τσιπάκι NFC είναι πάνω στη μπαταρία

cmoustos
27-05-2013, 11:56
το τσιπάκι NFC είναι πάνω στη μπαταρία

Ναι, αυτό το επιβεβαίωσα ήδη. Οπότε θέλει πολύ προσοχή στο τι αγοράζεις και από που.

Δεύτερη ερώτηση. Αν και έχω ορισμένο στο ημερολόγιο του s3 να γίνεται συγχρονισμός με το λογαριασμό του gmail calendar δε το κάνει και μου κάνει εντύπωση. Υπάρχει κάποιος που το δουλεύει και ενδεχομένως μπορεί να μοιραστεί κάποια γνώμη?

flaski
27-05-2013, 12:25
Ναι, αυτό το επιβεβαίωσα ήδη. Οπότε θέλει πολύ προσοχή στο τι αγοράζεις και από που.

...

Έχεις δίκιο. Έκανα λάθος και συγγνώμη. Όπως φαίνεται και εδώ: http://www.ifixit.com/Teardown/Samsung+Galaxy+S+III+Teardown/9391/1 το έχουν το τσιπάκι στην μπαταρία. Παρασύρθηκα από το Νοτε2 που το έχει στην πλάτη. Είναι περίεργο καθώς και το Σ3 έχει τους δύο ακροδέκτες δίπλα στην μπαταρία όπως και το Νοτε2 στο οποίο συνδέεται το πίσω κάλυμμα που έχει το τσιπάκι. Όπως είδα και αλλού η γνήσια 3.000 μπαταρία το έχει και αυτή (λογικό) αλλά για άλλη, όπως γράφεις, θέλει προσοχή να το έχει.

supersonic
27-05-2013, 17:40
με τα flac συμβαίνει το εξής.
κατά την μεταφορά τους στο κινητό από αλλού, παίρνεις το μύνημα ότι τα αρχεία δεν μπορουν να αναπαραχθούν στο τηλέφωνο και μόνο θα αποθηκευτούν....

supersonic
27-05-2013, 17:42
μόλις τώρα μετέφερα ένα άλμπουμ.
Το n7player λέει ότι δεν μπορεί να το παίξει.
Το bsplayer το παίζει κανονικά.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΑΣΟΣ
27-05-2013, 18:01
Για δοκίμασε κι αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tY XhtcHouYXVkaW9wbGF5ZXIiXQ..

supersonic
27-05-2013, 18:09
Για δοκίμασε κι αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tY XhtcHouYXVkaW9wbGF5ZXIiXQ..

να δοκιμάσω
αλλά δεν είναι κουφό που το ίδιο το κινητό τα αρνείται?

supersonic
27-05-2013, 23:39
μόλις τώρα μετέφερα ένα άλμπουμ.
Το n7player λέει ότι δεν μπορεί να το παίξει.
Το bsplayer το παίζει κανονικά.

το bsplayer παίζει μεν, αλλά αν κλειδώσεις την οθόνη σταματάει την αναπαραγωγή φλάκ.!!!
μπ3 τα παίζει και κλειδωμένο...

supersonic
28-05-2013, 13:36
Για δοκίμασε κι αυτό:

πάρα πολύ καλό Τάσο !

supersonic
28-05-2013, 13:37
μπορεί να βοηθήσει κανείς?

σε κάποια φάση κάπου πάτησα κάτι να κάνει ενημερώσεις όταν βρίσκει wifi.
Από το πρωί δεν έχει σταματήσει....:rifle:
Δεν μπορώ να βρω πού το απενεργοποιούν....

tmjuju
28-05-2013, 13:39
μπορεί να βοηθήσει κανείς?

σε κάποια φάση κάπου πάτησα κάτι να κάνει ενημερώσεις όταν βρίσκει wifi.
Από το πρωί δεν έχει σταματήσει....:rifle:
Δεν μπορώ να βρω πού το απενεργοποιούν....

Αστο να κάνει τα updates του ...

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
28-05-2013, 18:08
Μάλλον πρόκειται για ότι πιο έξυπνο και εύχρηστο έχει βγει σε βάσεις αυτοκινήτου:
http://www.autopro.gr/tetr...der.html?sl=EL
http://www.youtube.com/watch?v=MLGdKmn0qZk
http://www.youtube.com/wat...ature=youtu.be

Mου το σύστησε μέλος του myphone που το χρησιμοποιεί εδώ και αρκετό καιρό.

supersonic
28-05-2013, 18:16
Αστο να κάνει τα updates του ...

εγώ θέλω να μου λέει: υπάρχει ένα update. Το θες?

tmjuju
28-05-2013, 18:28
εγώ θέλω να μου λέει: υπάρχει ένα update. Το θες?

Για το update του λειτουργικού πάντα θα σε ρωτάει.

Για τα Apps

Μπες στο Play Store -> Settings ->
Εκεί θα βρεις επιλογές για Notifications (ενημέρωσε με όταν υπάρχουν Updates)
Εκεί είναι και η επιλογή WiFi Only

Επίσης από το Play Store -> My apps
Βλέπεις ποιες εφαρμογές έχει εγκατεστημένες
Για κάθε μια μπορείς να τικάρεις την επιλογή αυτόματη-ανανέωση

Καλό ήταν που τα κατέβασες πάντως :-)

supersonic
28-05-2013, 18:32
Για το update του λειτουργικού πάντα θα σε ρωτάει.

μα δεν με ρωτάει για το λειτουργικό πλέον.

τι τούκανα δεν ξέρω.
Αντίθετα για όλα των άλλων ρωτάει....

tmjuju
28-05-2013, 18:50
μα δεν με ρωτάει για το λειτουργικό πλέον.

τι τούκανα δεν ξέρω.
Αντίθετα για όλα των άλλων ρωτάει....

Αυτές τις μέρες στο S3 έφτασε σε κάποιους και Update λειτουργικού. Καλό ήταν, αλλά δεν είναι τόσο συχνό φαινόμενο.
Υποθέτω ότι το πέρασες το Update !? Το μεγάλο που ήθελε και reboot, Έγινε?

Μπες στο settings (όχι του play store το απλό settings) και δες την έκδοση του, θα σου πουν τα παιδιά που έχουν S3 αν έχεις την τελευταία έκδοση από τη μαμά Samsung.

Για τα apps , εάν έχεις αμφιβολία τι έγινε, πήγαινε και βαλε τα όλα να κάνουν auto-update υποχρεωτικά, να μην έχεις να το σκεφτείς κάθε φορά. Και φυσικά το notify στο ON να ξέρεις τι γίνεται.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.
28-05-2013, 19:25
Μου ήρθε κι εμένα από το πρωί.Την κατέβασα αλλά ένας Θεός ξέρει τι έγινε.

mdvq
28-05-2013, 20:46
Τωρα μολις τελειωσε και η δικια μου.
Ενα app μου εβαλε για μουσικη .....κατα τ αλλα..... οτι λεει και Σωκρατης!!

flaski
28-05-2013, 21:05
Μάλλον πρόκειται για ότι πιο έξυπνο και εύχρηστο έχει βγει σε βάσεις αυτοκινήτου:
http://www.autopro.gr/tetr...der.html?sl=EL
...

Mου το σύστησε μέλος του myphone που το χρησιμοποιεί εδώ και αρκετό καιρό.
Είχα στο Νοκια 8210 ένα ίδιο σύστημα (πιο ογκώδες βέβαια). Είναι πολύ καλό στο αυτοκίνητο αλλά δυστυχώς το μικρό μέταλλο που μπαίνει στο κινητό δημιουργεί ένα μικρό πρόβλημα όταν το κινητό κάθεται στο τραπέζι. Δεν μπορείς να το δουλέψεις σχεδόν καθόλου γιατί μπαλατζάρει δεξιά αριστερά. Αρκετές φορές αφήνω το κινητό στο τραπέζι (σε κάποιο καφέ) και ανοίγω μέιλ κλπ χωρίς να το κρατάω. Αυτή η μικρή επιφάνεια το δυσχεραίνει αρκετά αυτό.

Nikfrance
28-05-2013, 22:51
καλό φαίνεται, βεβαια ok να δούμε τι παίζει είναι αρκετά ισχυρός ο μαγνήτης?? η θα πέφτει λακκούβες κτλ...

λέει έως και πόσα γραμμάρια τηλέφωνο??

το S3 πχ το "σηκώνει"??

dimkasta
28-05-2013, 23:53
To leaked 4.2.2 το δοκίμασε κανείς?

Nikfrance
29-05-2013, 00:22
To leaked 4.2.2 το δοκίμασε κανείς?

Έχω διαβάσει διάφορα, τίποτα ακόμα σίγουρο, δεν είναι από τα δοκιμασμένα roms, είναι ενδιαφέρον πολλά στοιχεία από το S4,

ας αφήσουμε να δοκιμάσουν άλλοι πρώτα, να δούμε κανένα σοβαρό tuto και βλέπουμε...!

υπό παρακολούθηση το λοιπόν...

flaski
29-05-2013, 00:25
Διάβασα ότι η 4.2.2 προκαλεί υπερθερμάνσεις (και όχι μόνο στο S4) οπότε θα πρότεινα όποιος δεν το έχει ως χόμπι το "αλλάζω 2 ρομ την εβδομάδα" να κάνει υπομονή για να βγει καμία διόρθωση. :-)

Sotiris
29-05-2013, 16:35
Η δικη μου γνωμη ειναι παντως να βαζεται οποια custom rom κυκλοφορει, αρκει να ειναι η επισημη και οχι leaked

GEORGE M.
31-05-2013, 17:38
Οταν μπαινω στο φορουμ απο το s3 η φωτεινοτητα της οθονης "πεφτει". Σε αλλες σελιδες δεν το κανει αυτο. Υπαρχει λυση;
Να πω οτι οταν βγαινω απο το φορουμ, η φωτεινοτητα ειναι "τουμπανο" για 1 δευτερολεπτο που κανει να βγει.

Τελικά έλυσα το "πρόβλημα". Είχα βάλει "εξοικονόμηση ενέργειας στο internet"... Aν δε το ψάξεις όμως πολύ ...

dimkasta
01-06-2013, 00:40
Παιδάκια ξέρουμε κανένα απλικέισιο για sms/mms που να υποστηρίζει αναφορά παράδοσης δίπλα στο μήνυμα? Στο στύλ viber ή imessage?

flaski
01-06-2013, 10:36
Παιδάκια ξέρουμε κανένα απλικέισιο για sms/mms που να υποστηρίζει αναφορά παράδοσης δίπλα στο μήνυμα? Στο στύλ viber ή imessage?

Δοκίμασε και τα τρία γνωστά. Gosms, chomp, handsent. Και λέω δοκίμασε γιατί κάποιο παλιά το είχε έτσι αλλά επειδή σταματησα να την χρησιμοποιώ δεν θυμάμαι ποιο σίγουρα και επίσης με τις αναβαθμίσεις διάβασα ότι άλλαξε και η αναφορά σε κάποιο/α.

DomieMic65
01-06-2013, 10:38
το γκοσμσ έχει αναφορά παράδοσης... οχι απο προεπιλογη .. το επιλέγεις στις ρυθμίσεις!!

supersonic
02-06-2013, 17:19
Τελικά έλυσα το "πρόβλημα". Είχα βάλει "εξοικονόμηση ενέργειας στο internet"... Aν δε το ψάξεις όμως πολύ ...

Που ακριβως ειναι η επιλογη?

GEORGE M.
02-06-2013, 18:04
...

wynn
04-06-2013, 14:36
Καλησπέρα σε όλους.Πριν μερικές μέρες πήρα και γω ένα update λειτουργικού έκανε restart και όλα ok. Η έκδοση που έχει πάνω τώρα είναι η 4.1.2. Το πρόβλημα μου είναι στη φωτογραφική . Ενώ βγάζει κανονικά φωτογραφίες όταν πάω να τις δω μετά έχει αντί για τις φωτογραφίες ένα γκρι εικονίδιο με μία ρωγμή σα να είναι κατεστραμμένα αρχεία και δε δείχνει τίποτα άλλο. Έχει τύχει σε κανέναν? Ποτέ δεν έχω κάνει root και λοιπά mods.

flaski
04-06-2013, 14:47
Καλησπέρα σε όλους.Πριν μερικές μέρες πήρα και γω ένα update λειτουργικού έκανε restart και όλα ok. Η έκδοση που έχει πάνω τώρα είναι η 4.1.2. Το πρόβλημα μου είναι στη φωτογραφική . Ενώ βγάζει κανονικά φωτογραφίες όταν πάω να τις δω μετά έχει αντί για τις φωτογραφίες ένα γκρι εικονίδιο με μία ρωγμή σα να είναι κατεστραμμένα αρχεία και δε δείχνει τίποτα άλλο. Έχει τύχει σε κανέναν? Ποτέ δεν έχω κάνει root και λοιπά mods.

Ίσως να μην έχει σχέση η αναβάθμιση και να έχει πρόβλημα η κάρτα μνήμης. Έχεις βάλει τις φώτο να σώζονται στην εξωτερική κάρτα η στην εσωτερική (είναι επιλογή στις ρυθμίσεις όταν ανοίγεις την καμερα). Δοκίμασε σε διαφορετικό μέρος από αυτό που έχεις τώρα και ξαναδοκίμασε. Αν εχεις στην εξωτερική κάρτα καλύτερα να σώσεις ότι έχεις μέσα και να κάνεις ένα φόρματ μέσω του κινητού.

wynn
04-06-2013, 15:09
Ίσως να μην έχει σχέση η αναβάθμιση και να έχει πρόβλημα η κάρτα μνήμης. Έχεις βάλει τις φώτο να σώζονται στην εξωτερική κάρτα η στην εσωτερική (είναι επιλογή στις ρυθμίσεις όταν ανοίγεις την καμερα). Δοκίμασε σε διαφορετικό μέρος από αυτό που έχεις τώρα και ξαναδοκίμασε. Αν εχεις στην εξωτερική κάρτα καλύτερα να σώσεις ότι έχεις μέσα και να κάνεις ένα φόρματ μέσω του κινητού.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Τελικά αυτό έφταιγε τα αποθήκευε στην κάρτα , το γύρισα στο τηλέφωνο και όλα οκ. Όπως πάντα παρών στα θέματα Android και διαφωτιστικός. Να είσαι καλά!

flaski
04-06-2013, 15:19
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Τελικά αυτό έφταιγε τα αποθήκευε στην κάρτα , το γύρισα στο τηλέφωνο και όλα οκ. Όπως πάντα παρών στα θέματα Android και διαφωτιστικός. Να είσαι καλά!

Παρακαλώ. Οι βοήθειες πρέπει να υπάγονται στο "δουναι και λαβειν". :-)

Αν γράφεις βίντεο συχνά να ξέρεις ότι τα 10 περίπου γιγα της εσωτερικής ξοδεύονται γρήγορα οπότε αν είναι κανε ένα φόρματ στην εξωτερική να δεις συμπεριφορά και αν ξανακάνει τα ίδια μετά από λίγο καιρό αποσύρε την καλύτερα για να μην χάσεις ενδεχομένως σημαντικά αρχεία στο μέλλον.

GEORGE M.
04-06-2013, 23:45

Κανεις ?????

flaski
05-06-2013, 00:11
Κανεις ?????

Μιλάς για ακουστικό? Γιατί δεν είδα την προηγούμενη δημοσίευση.

Αν ναι, τότε τσέκαρε αν κάνεις τα επόμενα:

- το ακουστικό πρέπει να είναι σε αναζήτηση συσκευής για να συνδεθεί. Κάποια το κάνουν αυτόματα κάποια παλαιότερα όχι και απλά "ψάχνουν" την τελευταία που συνδέθηκαν. Αν έχει επαναφορά εργοστασιακών το ακουστικό ακόμη καλύτερα. Κάνε μία για να διαγραφούν οι προηγούμενες συσκευές. Ψάξε τις οδηγίες του.

- Στις ρυθμίσεις του ΒΤ θα τσεκάρεις την πρώτη επιλογή που λέει "ορατή". Αυτό χρειάζεται στην πρώτη σύνδεση. Και μετά σάρωση.

Έχεις συνδέσει άλλη ΒΤ συσκευή σε αυτό το τηλέφωνο?

GEORGE M.
05-06-2013, 00:22

- το ακουστικό πρέπει να είναι σε αναζήτηση συσκευής για να συνδεθεί. Κάποια το κάνουν αυτόματα κάποια παλαιότερα όχι και απλά "ψάχνουν" την τελευταία που συνδέθηκαν. Αν έχει επαναφορά εργοστασιακών το ακουστικό ακόμη καλύτερα. Κάνε μία για να διαγραφούν οι προηγούμενες συσκευές. Ψάξε τις οδηγίες του.

- Στις ρυθμίσεις του ΒΤ θα τσεκάρεις την πρώτη επιλογή που λέει "ορατή". Αυτό χρειάζεται στην πρώτη σύνδεση. Και μετά σάρωση.

Τα έχω δοκιμάσει όλα (πιστεύω). Θα κάνω αλλη μια δοκιμή αύριο.
Το είχα συνδεμένο σε ένα νοκια. Απο το νοκια έκανα διαγραφή. Απο το βτ δεν ξέρω πως να κάνω ??
Αν βρω τις οδηγίες του ...
Ευχαριστώ. Θα ενημερώσω...

flaski
05-06-2013, 02:01
Τα έχω δοκιμάσει όλα (πιστεύω). Θα κάνω αλλη μια δοκιμή αύριο.
Το είχα συνδεμένο σε ένα νοκια. Απο το νοκια έκανα διαγραφή. Απο το βτ δεν ξέρω πως να κάνω ??
Αν βρω τις οδηγίες του ...
Ευχαριστώ. Θα ενημερώσω...
Ποιο ακουστικό είναι?

kosmous
05-06-2013, 09:20
Απο το νοκια έκανα διαγραφή. Απο το βτ δεν ξέρω πως να κάνω ??
.

Από το ΒΤ είναι που πρέπει να κάνεις διαγραφή διότι είναι συζευγμένο με το nokia . Σύμφωνα με το μοντέλο αναζήτησε manual στο web (σίγουρα θα βρεις) και κάνε του reset .

GEORGE M.
05-06-2013, 16:41

Από το ΒΤ είναι που πρέπει να κάνεις διαγραφή διότι είναι συζευγμένο με το nokia . Σύμφωνα με το μοντέλο αναζήτησε manual στο web (σίγουρα θα βρεις) και κάνε του reset .

Ποιο ακουστικό είναι?
Samsung HM 1500

Βρήκα άκρη. Έκανα διαγραφή από το ΒΤ. Σας ευχαριστώ πολύ .

GEORGE M.
06-06-2013, 01:06
Αλλαγή ήχου για τα sms, μπορώ να κάνω ;

AFam
06-06-2013, 01:07
Ρυθμίσεις ήχος.....

GEORGE M.
06-06-2013, 01:18
Τα μισά είπα (δεν έχω πιει και μη το πεις ....) Να βάλω ένα δικό μου κομμάτι θέλω και όχι τα πατατάκια που έχει το κινητό.
Αν μου το βρεις εσύ το πως, θα βάλω ένα τραγούδι της εποχής σου !!! :flipout:

AFam
06-06-2013, 01:20
ε σιγά το δύσκολο, σύνδεση με υπολογιστή σαν δίσκος (βλέπει την καρτα μνήμης του τηλεφώνου) και σε ένα folder με μουσική περνάς το κομμάτι που θέλεις...

GEORGE M.
06-06-2013, 01:23
Αχ αντώνη .. ο επόμενος παρακαλώ. . .

AFam
06-06-2013, 01:23
Αν αρχίσεις τα αχ και βαχ τα παρατάω !!! :flipout:

Αύριο !!!

GEORGE M.
06-06-2013, 01:29
Το αύριο ειναι τώρα !!!!

dimkasta
06-06-2013, 01:40
Ρίξ τα στο φάκελο ringtones

GEORGE M.
06-06-2013, 01:46
Το κανα. Και μετά ;

dimkasta
06-06-2013, 01:52
Τα ringtone αλλάζουν από ρυθμίσεις-ήχος.
Αν θέλεις διαφορετικό για τα sms, ανοίγεις τα sms και πατάς το αριστερό πλήκτρο και settings kai select ringtone.
Παρόμοια μπορείς να ορίσεις διαφορετικό για emal

Κάτι ενδιαφέρον που βρήκα είναι στα developer options τα
window animation scale
transition animation scale
animator durations scale

Αν το βάλουμε στο χ2 τα animation γίνονται πιο μαλακά και βελτιώνεται η αίσθηση του τηλεφώνου.
Ήθελε λίγο παραπάνω όμως...
Το x5 είναι πολύ...
Κάτι σε χ3 ή χ4 θα ήταν τέλειο

GEORGE M.
06-06-2013, 01:55
Αυτό το αριστερό πλήκτρο όλο το ξεχνάω !! πάω να δω ...