PDA

View Full Version : Μαζικές διακοπές συνδέσεων μετά το τέλος του δωρεάν τριμήνου της NOVA επίγεια!

tsarm
22-07-2012, 15:52
Ήρθε ο καιρός να καταλάβουν εκεί στη διοίκηση της nova ,ότι ειναι ΠΑΡΑΝΟΙΚΟ σε τέτοιες εποχές που ζούμε να ζητούν 25 και 34 ευρω για 1 και 2 επιγεια συνδρομητικα καναλια. Ο μοναδικός τρόπος να τους το δώσουμε να το καταλάβουν πολυ καλα ειναι ΟΙ ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΓΕΙΑΣ NOVA ,μόλις λήξει το δωρεάν τρίμηνο.

achillevs
22-07-2012, 16:49
Ήρθε ο καιρός να καταλάβουν εκεί στη διοίκηση της nova ,ότι ειναι ΠΑΡΑΝΟΙΚΟ σε τέτοιες εποχές που ζούμε να ζητούν 25 και 34 ευρω για 1 και 2 επιγεια συνδρομητικα καναλια. Ο μοναδικός τρόπος να τους το δώσουμε να το καταλάβουν πολυ καλα ειναι ΟΙ ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΓΕΙΑΣ NOVA ,μόλις λήξει το δωρεάν τρίμηνο.

Εγω θα την διακοψω σιγουρα.

tiniakos
22-07-2012, 17:09
Χεστηκανε.
Η nova χρόνια τωρα δεν απευθυνετε στους πολλούς είναι προνόμιο για λίγους.

tsarm
22-07-2012, 17:11
Εγω θα την διακοψω σιγουρα.
Η προσφορα με τα 49 ευρω και 3 μήνες δωρεάν ειναι καλη και αξίζει όλοι να την πάρουν έστω για το ψηφιακό δεκτη.
Ομως επειδη ήδη πουλάει πολυ , καλο ειναι να μάθουν στη nova ότι ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΝΕΕΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ, αλλα ΝΕΟΥΣ ΑΠΟΚΟΔΙΚΩΠΟΙΗΤΕΣ!!!!
Εαν λοιπον έχουν στόχο να κάνουν τους αποκωδικοποιητες που τώρα πουλάνε , συνδρομητές μόνιμους , πρέπει ΑΜΕΣΑ να ανακοινώσουν νέα τιμη 9,90 για το επίγειο πακέτο.
Διαφορετικα ΣΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ 3ΜΗΝΟΥ ΘΑ ΔΟΥΝ ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΩΝ ,και τότε θα καταλάβουν το λάθος τους.
Στο χέρι μας ειναι να τους κάνουμε να το καταλάβουν καλύτερα.
Μέχρι λοιπον να συμπληρωθεί το τρίμηνο καλο θα ηταν να στέλνουμε και κάποιο email που θα τους ενημερώνουμε για την πρόθεση μας να διακοψουμε ΕΚΤΟΣ ΕΆΝ ΔΩΣΟΥΝ ΝΈΑ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ 9,90.

tiniakos
22-07-2012, 17:19
Δεν υπαρχει περίπτωση να γίνει.
Και κάποιοι θα συνεχίσουν και μετα.

tiniakos
22-07-2012, 17:20
Είναι ανόητο σαν ύπαρξη ολο το πακέτο της επίγειας με τα 2 κανάλια.
Μη κοστολογησιμο.
Ούτε για 10 ευρω δεν αξίζει.

tsarm
22-07-2012, 17:25
Η θέληση της nova ,δεν ειναι να συνεχίσουν ...κάποιοι , αλλα πολλοί περισσότεροι.
Ήδη έχει βγάλει στη αγορα το nova extra επιγεια με 9,90 αλλα αφορά συνδρομητές δορυφορικου με δευτερη συνδεση επιγεια ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ.
Ειναι στο χέρι μας ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΌΛΟΙ ,με ΜΑΙΛ αρχικά και με ΔΙΑΚΟΠΗ στη συνέχεια και ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΙΜΗ.
Η προσφορα πουλάει πολυ και ήδη έχουν αρχίσει να κάνουν υπολογισμούς , πόσους συνδρομητές θα κρατήσουν.
Ας τους δώσουμε να καταλάβουν ΌΤΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ δεν πουλάνε.
Αφηστε τη μοιρολατρία, πάρτε την προσφορα γιατι με 50 ευρω δε θα βρείτε δεκτη και 3μηνο ΕΠΙΓΕΙΑΣ , αλλα ξεκινήσετε άμεσα τα ΜΑΙΛ.
Να είστε σίγουροι ότι ΜΑΣ ΑΚΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ , σε ότι γράφουμε και θα τους ταρακουνησουμε.

sakisvele
22-07-2012, 17:34
Mε συνδρομή 5 ευρω ΟΛΟΙ 8α Παρουμε...:award:

tsarm
22-07-2012, 17:38
Mε συνδρομή 5 ευρω ΟΛΟΙ 8α Παρουμε...:award:
Με 9,90 ΠΟΥ ΉΔΗ ΔΙΑΘΕΤΕΙ στο ΕΠΙΓΕΙΑ NOVA EXTRA, θα πάρουν ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.
Απλα πρέπει ΜΑΖΙΚΑ να τους το δώσουμε να το καταλάβουν!!!

achillevs
22-07-2012, 18:11
Με 9,90 ΠΟΥ ΉΔΗ ΔΙΑΘΕΤΕΙ στο ΕΠΙΓΕΙΑ NOVA EXTRA, θα πάρουν ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.
Απλα πρέπει ΜΑΖΙΚΑ να τους το δώσουμε να το καταλάβουν!!!

Νομιζω 9,90 € ειναι το πακετο μονο για novacinema 1 και μονο για συνδρομητες forthnet. Διορθωστε αν κανω λαθος.

tsarm
22-07-2012, 18:21
Νομιζω 9,90 € ειναι το πακετο μονο για novacinema 1 και μονο για συνδρομητες forthnet. Διορθωστε αν κανω λαθος.
9,90 έχει πλέον το νέο πακέτο NOVA ΕΠΙΓΕΙΑ EXTRA, περιλαμβάνει ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΠΙΓΕΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ, και αφορά ήδη συνδρομητές δορυφορικου που θέλουν σε δεύτερη tv μέσα στο Σπιτι , τα δυο ΕΠΙΓΕΙΑ.
ΕΚΕΊ ΜΠΟΡΟΥΝ με 9,90.
Θα μπορέσουν και στο δικο μας επίγειο.
Αρκεί να πιεστουν όσο πρέπει!!!

sakels
22-07-2012, 19:20
9,90 για τα δυο πιο premium καναλια ολης της nova δεν μου φαινται εφικτο. 14,90 και τα δυο καναλια με forthnet νομιζω ειναι ΟΚ η τιμη. Ακουτε εκει στη νοβα?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
22-07-2012, 19:30
Η θέληση της nova ,δεν ειναι να συνεχίσουν ...κάποιοι , αλλα πολλοί περισσότεροι.
Ήδη έχει βγάλει στη αγορα το nova extra επιγεια με 9,90 αλλα αφορά συνδρομητές δορυφορικου με δευτερη συνδεση επιγεια ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ.
Ειναι στο χέρι μας ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΌΛΟΙ ,με ΜΑΙΛ αρχικά και με ΔΙΑΚΟΠΗ στη συνέχεια και ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΙΜΗ.
Η προσφορα πουλάει πολυ και ήδη έχουν αρχίσει να κάνουν υπολογισμούς , πόσους συνδρομητές θα κρατήσουν.
Ας τους δώσουμε να καταλάβουν ΌΤΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ δεν πουλάνε.
Αφηστε τη μοιρολατρία, πάρτε την προσφορα γιατι με 50 ευρω δε θα βρείτε δεκτη και 3μηνο ΕΠΙΓΕΙΑΣ , αλλα ξεκινήσετε άμεσα τα ΜΑΙΛ.
Να είστε σίγουροι ότι ΜΑΣ ΑΚΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ , σε ότι γράφουμε και θα τους ταρακουνησουμε.

εαν ειναι ομως καποιος να τον χρησιμοποιησει ως κυριο ψηφιακο του δεκτη,
σε σχεση με εναν hd του εμποριου,δεν μπορει ουτε να γραψει,αλλα ουτε και να παιξει media αρχεια.
πολυ σημαντικα μεονεκτηματα,που μαλλον πολλοι δεν πηραν χαμπαρι και παρασυρθηκαν απο την προσφορα.

achillevs
22-07-2012, 19:45
9,90 για τα δυο πιο premium καναλια ολης της nova δεν μου φαινται εφικτο. 14,90 και τα δυο καναλια με forthnet νομιζω ειναι ΟΚ η τιμη. Ακουτε εκει στη νοβα?

15 € και χωρις φορθνετ. Οσο μου βγαινει και τωρα. δεν εχει media player, 3D δεν προκειται να δουμε- συν του οτι εχω διαβασει οτι γινεται ξεφορτωμα του 831 για να φερει καινουριους. Νομιζω οτι μας επιασε κορόιδα καλοκαιριατικα.

Μετα τον Οκτωβριο παει μονιμα στο χωριο.

bykrie
22-07-2012, 20:30
εαν ειναι ομως καποιος να τον χρησιμοποιησει ως κυριο ψηφιακο του δεκτη,
σε σχεση με εναν hd του εμποριου,δεν μπορει ουτε να γραψει,αλλα ουτε και να παιξει media αρχεια.
πολυ σημαντικα μεονεκτηματα,που μαλλον πολλοι δεν πηραν χαμπαρι και παρασυρθηκαν απο την προσφορα.

Δημήτρη, δυστυχώς εκεί είναι που μας τα χαλάει η Κυρία.
Δεν φτάνει που δεν αφήνει τον κόσμο να έχει δική του επιλογή δέκτη, οι δέκτες που διαθέτουν κάνουν μισή δουλειά που λένε και στο Χωριό μου.

tsarm
22-07-2012, 20:41
Για έναν που ειναι ΉΔΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΉΣ ΣΤΟ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ , και ζητά μια δεύτερη συνδρομή στο επίγειο , για να καλυψει το πατρικο τιυ σπιτι,επέτρεψε μου να νομίζω ότι το 9,90 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ.

johns
24-07-2012, 16:02
οι τιμές που βγάζουν για συνδρομητές forthnet δείχνουν ότι στοχεύουν στο συνδυασμό προιόντων από ήδη υπάρχοντες πελατες και μετά σε νέους. Αυτό κανουν όλα τα μεγάλα "μαγαζιά" (πχ Τράπεζες). αφού σε πιάσουν πελάτη προσπαθούν με προσφορές να σε κάνουν "μεγαλύτερο" πελάτη. Ε τα 10 ευρώ για κάποιον που έχει forthnet δε τα λες και πολλά για το επίγειο cinema pack!

poromenos
24-07-2012, 16:08
Μακάρι να βγάλουν και καλύτερες τιμές αλλά για το Novasports που έχει champions league και Ελληνικό πρωτάθλημα
και ένα σωρό άλλες διοργανώσεις και με τις τιμές που τα αγοράζουν δεν νομίζω να μπορούν να το δώσουν και πολύ παρακάτω.

sakels
24-07-2012, 16:36
οι τιμές που βγάζουν για συνδρομητές forthnet δείχνουν ότι στοχεύουν στο συνδυασμό προιόντων από ήδη υπάρχοντες πελατες και μετά σε νέους. Αυτό κανουν όλα τα μεγάλα "μαγαζιά" (πχ Τράπεζες). αφού σε πιάσουν πελάτη προσπαθούν με προσφορές να σε κάνουν "μεγαλύτερο" πελάτη. Ε τα 10 ευρώ για κάποιον που έχει forthnet δε τα λες και πολλά για το επίγειο cinema pack!

αυμφωνω. εκει φαινεται οτι θελουν να στοχευσουν και να πω την αληθεια δεν μου ακουγεται και παραλογο...

Serafeim Karakostas
24-07-2012, 16:39
Είτε συνδυαστικά είτε όχι, όπως και να το δει κάποιος, οι τιμές είναι απαράδεκτες όταν μιλάμε για θέαση maximum δύο καναλιών.

tsarm
24-07-2012, 19:47
Είτε συνδυαστικά είτε όχι, όπως και να το δει κάποιος, οι τιμές είναι απαράδεκτες όταν μιλάμε για θέαση maximum δύο καναλιών.
Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο.
Και πρέπει με τις διαμαρτυρίες μας (ΜΑΙΛ και ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΗ ΛΗΞΗ) να τους δώσουμε να το καταλάβουνε!!!

chriap
25-07-2012, 11:24
Γιατί δύο κανάλια ρε παιδιά; ένα σκασμό ταινίες έχει το Novacinema...στην τελική αν θέλει κάποιος τα ελεύθερα δορυφορικά να στήσει ένα πιάτο και να τα βλέπει. Αυτό που πουλάει η Nova το περιεχόμενο που έχει αποκλειστικά είναι και μια χαρά κόστος είναι τα 10 -15 το μήνα. Για την μπάλα μόνο να μετρήσεις τι δίνει κάποιος σε καφετέριες με νοβα κάθε μήνα για να δει πρωτάθλημα και τσου-λου έχουν βγει τα λεφτά.

sakels
25-07-2012, 13:39
30 ευρω τα δυο καναλια ειναι πολλα. 19,90 επρεπε να ειναι

chriap
25-07-2012, 14:16
Εγώ θα διάλεγα όποιο από τα δύο θέλω και μια χαρά happy θα ήμουν. Ειδικά το cinema στα 9.90 εμένα μου φαίνεται παραπάνω από καλά.

Serafeim Karakostas
25-07-2012, 15:20
Ας μην παραβλέπουμε ότι μεγάλο μέρος του κόσμου δεν επιθυμεί συνδυασμό με forthnet (όπως αντίστοιχα δεν έχει σταθερή σύνδεση ΟΤΕ για να βάλει το δορυφορικό με 19,90). Οπότε η τιμή 9,90 ευρώ δεν ισχύει για όλους.

jpanou39
25-07-2012, 15:32
Ας μην παραβλέπουμε ότι μεγάλο μέρος του κόσμου δεν επιθυμεί συνδυασμό με forthnet (όπως αντίστοιχα δεν έχει σταθερή σύνδεση ΟΤΕ για να βάλει το δορυφορικό με 19,90). Οπότε η τιμή 9,90 ευρώ δεν ισχύει για όλους.
+1000-bye-

sakels
25-07-2012, 15:43

ε να βαλει. ποια η διαφορα δλδ να εχεις οτε η hol η forthnet. αυτοι οι αναλακτικοι ιδιοι ειναι πλεον σε ποιοτητα υπηρεσιων. εχει περασει η εποχη που μπουκωναν τα dslam.

αμα δεν θελει, ας πληρωσει πιο πολυ την επιλογη του αυτη.

Serafeim Karakostas
25-07-2012, 15:47
Δεν είναι λογική να λέμε "ε να βάλει". Θα σου πει ο εν δυνάμει πελάτης "ε να μειώσει για όλους τις τιμές".

tsarm
25-07-2012, 16:49
Απο τη στιγμη που η ίδια η nova, ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑ με 9,90 τα δυο ΕΠΙΓΕΙΑ κανάλια στην υπηρεσία NOVA EXTRA ΕΠΙΓΕΙΑ, ειναι στο δικο μας χέρι να περάσει η τιμη αυτη και στο σκέτο NOVA EΠΙΓΕΙΑ.
Ξεκίνησε κανείς να στέλνει μαιλ διαμαρτυρίας για την τιμη;;;;
Μόνο εάν ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ότι δεν θα έχουν νέες συνδρομές , τότε μόνο θα σκεφθούν να μειώσουν τιμη!

sakels
25-07-2012, 17:18
Δεν είναι λογική να λέμε "ε να βάλει". Θα σου πει ο εν δυνάμει πελάτης "ε να μειώσει για όλους τις τιμές".

η forthnet ειναι και παροχος σταθερης τηλεφωνιας και ιντερνετ και κανει προσφορεσ στο δικο της δικτυο. και νομιζω ειναι απολυτως λογικο. και συ να ησουν αυτο θα εκανες.

επιλεγει ο καθενας. αναλογο με την επιλογη παει και η τιμη. αμα εχεισ λεφτα να σου περισσευουν βαλε αλλο παροχο. αν ειναι ετσι και γω θελω να μου δινουν και μια 3d tv. εεε ας μου δωσουν

sakels
25-07-2012, 17:19
Απο τη στιγμη που η ίδια η nova, ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑ με 9,90 τα δυο ΕΠΙΓΕΙΑ κανάλια στην υπηρεσία NOVA EXTRA ΕΠΙΓΕΙΑ, ειναι στο δικο μας χέρι να περάσει η τιμη αυτη και στο σκέτο NOVA EΠΙΓΕΙΑ.
Ξεκίνησε κανείς να στέλνει μαιλ διαμαρτυρίας για την τιμη;;;;
Μόνο εάν ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ότι δεν θα έχουν νέες συνδρομές , τότε μόνο θα σκεφθούν να μειώσουν τιμη!

9,90 εφοσον καταβαλεισ και το 50αρι για τη nova. εκει αφου ηδη τα πληρωνεις τα καναλια θα επρεπε να στο δινει ακομα πιο φθηνα. δεν ειναι ιδια περιπτωση με την υπηρεσια την αλλη.

johns
27-07-2012, 16:29
σωστός ο sakels για την 3d. Όπως και ο ΟΤΈ και όλες οι εταιρίες η forthnet κοιτάει πρώτα να κάνει cross sell και να δώσει όσο περισσότερα μπορεί στους υπάρχοντες πελάτες και μετά θα κοιτάξει πως να βάλεις νέους στο μαγαζί. Όλοι έτσι κάνουν.

sakels
27-07-2012, 16:37
σωστός ο sakels για την 3d. Όπως και ο ΟΤΈ και όλες οι εταιρίες η forthnet κοιτάει πρώτα να κάνει cross sell και να δώσει όσο περισσότερα μπορεί στους υπάρχοντες πελάτες και μετά θα κοιτάξει πως να βάλεις νέους στο μαγαζί. Όλοι έτσι κάνουν.

πρωτα προωθεις τις δικες σου υπηρεσιες. σιγα μου σου προτεινει ''θα σου κανω προσφορα απο μενα και βαλε φθηνη τβ και φθηνο adsl απο τον ανταγωνιστη μας cyta''

ειδικα σε αυτην την περιπτωση εχει ακομα αρκετο περιθωριο παντρεματος δυνδρομητων forthnet+nova. αμα εξαντληθει η δεξαμενη αυτων των συνδρομητων θα δουμε. νομιζω ειναι μονο 20% ακομα. (πολυ μικρο)

sakels
27-07-2012, 16:41
πρωτα προωθεις τις δικες σου υπηρεσιες. σιγα μου σου προτεινει ''θα σου κανω προσφορα απο μενα και βαλε φθηνη τβ και φθηνο adsl απο τον ανταγωνιστη μας cyta''

ειδικα σε αυτην την περιπτωση εχει ακομα αρκετο περιθωριο παντρεματος δυνδρομητων forthnet+nova. αμα εξαντληθει η δεξαμενη αυτων των συνδρομητων θα δουμε. νομιζω ειναι μονο 20% ακομα. (πολυ μικρο)

κατα τη γνωμη μου ως πρωτο στοχο θα πρεπει να εχει να κανει τους συνδρομητες forthnet να συνδιασουν nova. και τους συνδρομητες nova να συνδιασουν forthnet. εχει περιθωριο ακομα... απλα θα πρεπει να σεβεσαι τους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες και να προτεινεις καλες προσφορες.......

Serafeim Karakostas
27-07-2012, 16:51
Προσωπικά νομίζω ότι ήταν εμπορικά έξυπνη κίνηση το "nova επίγεια" με το παράλληλο αναλογικό κλείσιμο του Υμηττού. Κατά τα άλλα αναμένω ένα δύσκολο χειμώνα για την εταιρεία, όσο διατηρεί της τιμές της σκέτης nova σε τιμές επιπέδου 60+ ευρώ και για το αθλητικό πακέτο 50+. Θα περίμενα άλλη πολιτική, με το ανταγωνιστικό πακέτο να κλείνει δέκα μήνες στην αγορά. Προβλέπω συνωστισμό στα καφενεία για champions league και ελληνικό πρωτάθλημα και λιγότερες επανασυνδέσεις στο τέλος Αυγούστου.

gkpapad
27-07-2012, 17:06
Παρακολουθω την συζητηση σας με μεγαλο ενδιαφερον.Αλλα θα σας κανω μια ΕΡΩΤΗΣΗ.Ποτε ο νεοελληνας υπηρξε σωστος εμπορος;Ποτέ!!!!!Ολα εκ του ασφαλους γινονται.Ζουμε σε ελευθερη αγορα με παγκοσμιες πρωτοτυπιες στην αισχροκερδεια και την ατιμωρησια.Γιαυτο μαθετε επιτελους να τιμωρειτε τον καθε ΑΠΑΤΕΩΝΑ που υπαρχει στον εμπορικο κοσμο της πατριδα μας.Γιατι ειναι απατεωνας αυτος που ζηταει 35€ για δυο καναλακια.

sakels
27-07-2012, 17:14
Παρακολουθω την συζητηση σας με μεγαλο ενδιαφερον.Αλλα θα σας κανω μια ΕΡΩΤΗΣΗ.Ποτε ο νεοελληνας υπηρξε σωστος εμπορος;Ποτέ!!!!!Ολα εκ του ασφαλους γινονται.Ζουμε σε ελευθερη αγορα με παγκοσμιες πρωτοτυπιες στην αισχροκερδεια και την ατιμωρησια.Γιαυτο μαθετε επιτελους να τιμωρειτε τον καθε ΑΠΑΤΕΩΝΑ που υπαρχει στον εμπορικο κοσμο της πατριδα μας.Γιατι ειναι απατεωνας αυτος που ζηταει 35€ για δυο καναλακια.

μποϊκοταζ στην υπηρεσια μπας και καταλαβουν οτι δεν στεκει. απλα να ειμαστε λογικοι και μεις και να μην περιμενουμε τα δυο πιο premium (και ταυτοχρονα πολυεξοδα) καναλια της nova με 5 ευρω. νομιζω 15-20 ευρω θα ηταν αντιστοιχο

LLLEFTERIS
27-07-2012, 17:26
Εμενα αυτο που δεν μου αρεσει ειναι που εχει μονο το Novasport 1, αν παιζει ο Ολυμπιακος πχ και για καποιον λογο το δειχνει το Novasport 2 εγω απο την στιγμη που πληρωνω γιατι να μην το δω; Συν οτι σαν παλιος συνδρομητης στην Forthnet πληρωνα 41 τον μηνα και οταν τους ζητησα να κοπουν τα προς εξωτερικο να κοπουν τα κινητα και να μην εχω απεριοριστα αλλα 200-300 λεπτα τον μηνα προς σταθερα γιατι δεν κανουμε τηλεφωνα και φυσικα ζητησα χαμηλοτερη ταχυτητα γιατι τι να το κανω το ΕΩΣ 24 αφου εδω με το ζορι πιανω 4 ταχυτητα. Η απαντηση τους ηταν 35 ευρω και οταν του ειπα η Cyta με 18 ευρω μου δινει 4 ταχυτητα και 200 λεπτα ξερετε τι μου ειπαν; Ναι αλλα εμεις σας δινουμε ΕΩΣ 24 κυριε! Δηλαδη δουλευμα κανονικο!

kostas1413
27-07-2012, 17:28
Το θεμά ειναι οτι και αυτη που θα συνεχίσουν στο sport πακέτο πάλι θα τους κοροϊδέψει γιατι ο αγώνας της ελληνικής ομάδας στο champion league θα μεταδίδεται απο το ns2 όπως και οτι μόνο 2 αγώνες απο την superleague θα μεταδίδονται απο το ns1.

sakels
27-07-2012, 17:36
Εμενα αυτο που δεν μου αρεσει ειναι που εχει μονο το Novasport 1, αν παιζει ο Ολυμπιακος πχ και για καποιον λογο το δειχνει το Novasport 2 εγω απο την στιγμη που πληρωνω γιατι να μην το δω; Συν οτι σαν παλιος συνδρομητης στην Forthnet πληρωνα 41 τον μηνα και οταν τους ζητησα να κοπουν τα προς εξωτερικο να κοπουν τα κινητα και να μην εχω απεριοριστα αλλα 200-300 λεπτα τον μηνα προς σταθερα γιατι δεν κανουμε τηλεφωνα και φυσικα ζητησα χαμηλοτερη ταχυτητα γιατι τι να το κανω το ΕΩΣ 24 αφου εδω με το ζορι πιανω 4 ταχυτητα. Η απαντηση τους ηταν 35 ευρω και οταν του ειπα η Cyta με 18 ευρω μου δινει 4 ταχυτητα και 200 λεπτα ξερετε τι μου ειπαν; Ναι αλλα εμεις σας δινουμε ΕΩΣ 24 κυριε! Δηλαδη δουλευμα κανονικο!

φιλε ας ειμαστε λογικοι. το πακετο dp economy ειναι αυτο που σε καλυπτει και συ πηγες και εβαλες το dp το κανονικο. δε σου φταει η εταιρια που εσυ διαλεξες λαθος πακετο. και στην τελικη ζητα αλλαγη πακετου. οχι βγαλε τα διεθνη βαλε αστικα, βγαλε κρεμμυδι βαλε πατατες.

σου δινουν 24 και συ γκρινιαζεις που δε σου δινουν 4? τι αλλο θα ακουσουμε... 18 ευρω δινει το forthnet adsl με 24Mb και σου φαινονται πολλα? (και δεν ειναι και voip)

και επισης προφανως δεν σε καλυπτει το nova επιγεια συμφωνα με αυτα που λες. δεν ειναι αναγκαστικο το παρεις. αφου θες να τα βλεπεις ολα βαλε το sport pack της nova με σταθερη και ιντερνετ στα 53,9 αυτο το παεκτο σε καλυπτει απ οσα λες οτι θεςς να εχεις. επιγεια η nova μονο δυο καναλια δικαιουται να εκπεμψει.

διαλεγε υπηρεσιες με βασξ της αναγκες σου και μη γκρινιαζεις.

LLLEFTERIS
27-07-2012, 17:52
Δεν εβαλα εγω την Forhtnet αλλα ετσι την βρηκα λογω γαμου και περνω απο τον πεθερο μου που μενει απο κατω.
Γιατι οταν τους πηρα δεν μου ειπαν για τα οικονομικα τους πακετα αλλα μου ειπαν 35 ευρω απο 41 χωρις μια ωρα κινητα και χωρις εξωτερικο που ειχα πρωτα;
Μαλλον πιστευαν οτι δεν ειχα ενημερωθει απο αλλους παροχους και λενε ας του κοψουμε 6 ευρω και οταν τους ειπα για τα 18 της Cyta δεν μου ειπαν οτι εχουμε και εμεις με 18 ευρω αλλα οτι η Cyta μου δινει 4αρα ταχυτητα και οτι αυτοι μου δινουν εως 24 ταχυτητα.

Τι να το κανω το εως 24 αφου εδω που ειμαι και κολοτουμπες να κανω δεν μπορω να εχω πανω απο 4!!!!

Φυσικα πλεον ειμαι στην Cyta :music-smiley-005:

sakels
27-07-2012, 17:58
Δεν εβαλα εγω την Forhtnet αλλα ετσι την βρηκα λογω γαμου και περνω απο τον πεθερο μου που μενει απο κατω.
Γιατι οταν τους πηρα δεν μου ειπαν για τα οικονομικα τους πακετα αλλα μου ειπαν 35 ευρω απο 41 χωρις μια ωρα κινητα και χωρις εξωτερικο που ειχα πρωτα;
Μαλλον πιστευαν οτι δεν ειχα ενημερωθει απο αλλους παροχους και λενε ας του κοψουμε 6 ευρω και οταν τους ειπα για τα 18 της Cyta δεν μου ειπαν οτι εχουμε και εμεις με 18 ευρω αλλα οτι η Cyta μου δινει 4αρα ταχυτητα και οτι αυτοι μου δινουν εως 24 ταχυτητα.

Τι να το κανω το εως 24 αφου εδω που ειμαι και κολοτουμπες να κανω δεν μπορω να εχω πανω απο 4!!!!

Φυσικα πλεον ειμαι στην Cyta :music-smiley-005:

τα 35 ευρω ειναι το dpeco. αν και τωρα ειναι σε προσφορα στα 25.

εισαι στη cyta αλλα δεν εχεις εκπτωση στη nova. επιλογη σου βεβαια να διαλεγεις οποιον παροχο ειναι πιο συμφερον σε σενα.

τι σημασια εχει που δεν δινουν 4 αφου με 18 ευρω δινουν 24? δινουν 24 και ο καθενας οσο συγχρονισει. και καλα κανουν. η εταιρια δεν εχει καποιο ωφελος ειτε σου δινει 4 ειτε 8 ειτε 24.

LLLEFTERIS
27-07-2012, 18:07
Αυτο που δεν μπορω να καταλλαβω εγω ειναι η προσφορα της επιγειας μεσω Forthnet στα 14.90 για δυο καναλια ενω με 56 ευρω επερνες σχεδον ολα ταν καναλια πλην HD

*Sakels η καλυτερη προσφορα που μου εδωσαν ηταν 35 ευρω για 18 μηνες συμβολαιο δεν μου ειπαν ουτε για 18 που μου λες ουτε για 25 ουτε για 30 ευρω! Τωρα αν αυτος που μου μιλησε δεν ηξερε να κανει την δουλεια του δεν φταιω εγω.

Αν και με την Cyta μου λυθηκε το προβλημα με την αποσυνδεση στο ιντερνετ που ειχα οταν με επερναν στο σταθερο η επερνα εγω απο το σταθερο.

tsarm
27-07-2012, 18:57
Δεν κανείς λάθος , απλά με την ίδια τιμη 9,90 δινει και το NOVA EXTRA ΕΠΙΓΕΙΑ (που περιλαμβάνει ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΝΑΛΙΑ) ,που αφορά ήδη πελάτες του δορυφορικου που θέλουν επιπλέον μια ΕΠΙΓΕΙΑ συνδεση αλλα ΣΤΟ ΊΔΙΟ ΣΠΙΤΙ με το δορυφορικό!

sakels
27-07-2012, 19:26
9,90 αλλα τα πληρωνεις ηδη και στην αλλη συνδρομη. Δεν ειναι ιδιες οι υπηρεσιες καθως προυποθετει και nova ενεργη συνδρομη

tsarm
24-08-2012, 00:42
Όταν ξεκίνησα αυτο το θεμα, το ζητούμενο ηταν να ευσθητοποιηθει η nova και να φτιάξει την παράλογη τιμη του επίγειου novasport1.
Όσο και να φαινόταν απίθανο η εταιρεία λογικευτηκε και παρουσίασε πακέτο με το επίγειο novasport1 με 150 ευρω ετήσια.
Όσο και να ειναι και πάλι ακριβό ειναι πολυ καλύτερα απο τα 300 ευρω που κόστιζε πριν.
Ενώ λοιπον επιτεύχθηκε ο στόχος , θα έπρεπε να χαρούμε όλοι και να τερματιστεί ίσως ο θεμα.
Μάλιστα ήμουν έτοιμος να αγοράσω το προπληρωμενο πακέτο των 150 ευρω το χρόνο για να ΚΑΛΥΨΩ τις ανάγκες του πατέρα μου.
Υπολογιζα ότι στο novasport1 θα εδειχνε καθε φορά ΤΟΝ ΠΙΟ ΚΎΡΙΟ ΑΓΩΝΑ, και εάν συνεπηπταν 2 καλοί αγώνες ταυτόχρονα τότε ας εδειχνε τον έναν απο τους δυο χωρις να μπορει να επιλέξει ο τηλεθεατης.
ΓΕΛΑΣΤΗΚΑ!!!!
Είδα ότι σήμερα τον ευρωπαϊκό αγώνα του Ατρομητου με τη Νιουκαστλ το έδειχνε το NOVASPORT 2 (την ίδια ώρα το NOVASPORT 1 είχε επανάληψη αγώνα της Μπραγα!!!!!!)
Την επόμενη Τρίτη τη ρεβάνς ΠΑΟ-ΜΑΛΑΓΑ τη δείχνει το NOVASPORT 2 και την ίδια ώρα το NOVASPORT1 δείχνει ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ!!!!!
ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΤΟ ΕΠΊΓΕΙΟ NOVASPORT1.
Δεν αξίζει κανείς να το συνεχίσει.
ΠΡΕΠΕΙ Η NOVA NA ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΌΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ!!!!
ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΩΡΕΑΝ 3ΜΗΝΟΥ.

adok13
24-08-2012, 01:32
Όταν ξεκίνησα αυτο το θεμα, το ζητούμενο ηταν να ευσθητοποιηθει η nova και να φτιάξει την παράλογη τιμη του επίγειου novasport1.
Όσο και να φαινόταν απίθανο η εταιρεία λογικευτηκε και παρουσίασε πακέτο με το επίγειο novasport1 με 150 ευρω ετήσια.
Όσο και να ειναι και πάλι ακριβό ειναι πολυ καλύτερα απο τα 300 ευρω που κόστιζε πριν.
Ενώ λοιπον επιτεύχθηκε ο στόχος , θα έπρεπε να χαρούμε όλοι και να τερματιστεί ίσως ο θεμα.
Μάλιστα ήμουν έτοιμος να αγοράσω το προπληρωμενο πακέτο των 150 ευρω το χρόνο για να ΚΑΛΥΨΩ τις ανάγκες του πατέρα μου.
Υπολογιζα ότι στο novasport1 θα εδειχνε καθε φορά ΤΟΝ ΠΙΟ ΚΎΡΙΟ ΑΓΩΝΑ, και εάν συνεπηπταν 2 καλοί αγώνες ταυτόχρονα τότε ας εδειχνε τον έναν απο τους δυο χωρις να μπορει να επιλέξει ο τηλεθεατης.
ΓΕΛΑΣΤΗΚΑ!!!!
Είδα ότι σήμερα τον ευρωπαϊκό αγώνα του Ατρομητου με τη Νιουκαστλ το έδειχνε το NOVASPORT 2 (την ίδια ώρα το NOVASPORT 1 είχε επανάληψη αγώνα της Μπραγα!!!!!!)
Την επόμενη Τρίτη τη ρεβάνς ΠΑΟ-ΜΑΛΑΓΑ τη δείχνει το NOVASPORT 2 και την ίδια ώρα το NOVASPORT1 δείχνει ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ!!!!!
ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΤΟ ΕΠΊΓΕΙΟ NOVASPORT1.
Δεν αξίζει κανείς να το συνεχίσει.
ΠΡΕΠΕΙ Η NOVA NA ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΌΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ!!!!
ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΩΡΕΑΝ 3ΜΗΝΟΥ.

οντως φιλε ηθελα να βαλω κιεγω την προσφορα με τα 150 ευρω αλλα ευτυχως τη γλυτωσα.το novasport1 δεν βαζει τιποτα απο τα σημαντικα ματς.πρεπει να ενημερωθει ο κοσμος να μην πεφτει στη παγιδα.

jpanou39
24-08-2012, 09:50
real madrid - barcelona (Τετάρτη 29 αυγούστου 23:30) novasports 2.
http://www.novasports.gr/TvGuide.aspx?a_id=1306&o=5
Πόσο σέβεται τους επίγειους συνδρομητές της η κ.Γόβα ;
Αναρωτιέμαι εγώ . . .

Καλημέρα

tiniakos
24-08-2012, 11:28
Ξεφτίλες.
Πουλήσανε τα χαζοκούτια τους που δεν έχουν pvr και media player και κοροϊδέυουνε το κόσμο τώρα.

kostas1413
24-08-2012, 11:33
real madrid - barcelona (Τετάρτη 29 αυγούστου 23:30) novasports 2.
http://www.novasports.gr/TvGuide.aspx?a_id=1306&o=5
Πόσο σέβεται τους επίγειους συνδρομητές της η κ.Γόβα ;
Αναρωτιέμαι εγώ . . .

Καλημέρα

To προγραμμα με τι θα δειχνει καθε καναλι novasports εχει βγει απο τον ιουλιο επρεπε να ενημερωθεις πριν παρεισ την προσφορα. Οπως δεν θα δειξει κανενα παιχνιδι euroleague το NS1.

chriap
24-08-2012, 11:45
Οπότε θα έχει το ελληνικό πρωτάθλημα, τις ελληνικές ομάδες σε CL/EL και premier leauge. Πρακτικά δίνουν ότι θέλει κάποιος για να μη τρέχει στις καφετέριες. Το θέμα είναι να τα έχει αυτά τα παιχνίδια και να μη κάνει τα ίδια. Αν τα έχει μια χαρά θα είναι το κανάλι (εγώ δε το έχω βάλει ακόμα στον πατέρα μου, αλλά περιμένω να δω τι θα γίνει)

kostas1413
24-08-2012, 13:11
Οπότε θα έχει το ελληνικό πρωτάθλημα, τις ελληνικές ομάδες σε CL/EL και premier leauge. Πρακτικά δίνουν ότι θέλει κάποιος για να μη τρέχει στις καφετέριες. Το θέμα είναι να τα έχει αυτά τα παιχνίδια και να μη κάνει τα ίδια. Αν τα έχει μια χαρά θα είναι το κανάλι (εγώ δε το έχω βάλει ακόμα στον πατέρα μου, αλλά περιμένω να δω τι θα γίνει)
Αγωνες μονο κυριακη ελληνικου πρωταθληματος, premier league Σαββάτο και cl και el ελληνικες ομαδες μονο στο ns2.

chriap
24-08-2012, 13:48
Αυτό είναι σίγουρο; Έχει ανακοινώσει πρόγραμμα;

vertical
24-08-2012, 13:59
Αυτό έχει ανακοινωθεί και από πέρυσι. Η Nova έκανε κύριο αθλητικό κανάλι το NS2. Εκεί προβάλλεται και η εκπομπή το βράδυ της Κυριακής με σχολιασμό για τα παιχνίδια της αγωνιστικής. Εγώ θεώρησα την 'προσφορά' κοροϊδία εξαρχής. Μέχρι πριν από 2 χρόνια είχα το αντίστοιχο επίγειο πακετάκι της Nova και το έκοψα μόλις έβγαλαν προσφορά για το δορυφορικό. Την είχα φάει την πίκρα μου τότε...

chriap
24-08-2012, 14:17
Με κάνατε και κατέβασσα το i-guide για να δω τι έχχει το NS1. Μια χαρά μου φαίνεται ρε συ. Έχει 3 Αγγλικά το Σάββατο, 2 ελληνικά τη Κυριακή και μετά έχει εκπομπή superleague. Απλά χωρέσανε σε ένα κανάλι και αγγλικά και ελληικά. Αν γέμιζαν και τις δύο μέρες με superleague θα κράζανε όλοι ότι δε δείχνει αγγλικό, αν είχε περισσότερα αγγλικά θα λέγανε ότι δε δείχνει ελληνικό. Ο καθένας θέλει το κανάλι του και τσάμπα.

tsarm
24-08-2012, 18:46
Με κάνατε και κατέβασσα το i-guide για να δω τι έχχει το NS1. Μια χαρά μου φαίνεται ρε συ. Έχει 3 Αγγλικά το Σάββατο, 2 ελληνικά τη Κυριακή και μετά έχει εκπομπή superleague. Απλά χωρέσανε σε ένα κανάλι και αγγλικά και ελληικά. Αν γέμιζαν και τις δύο μέρες με superleague θα κράζανε όλοι ότι δε δείχνει αγγλικό, αν είχε περισσότερα αγγλικά θα λέγανε ότι δε δείχνει ελληνικό. Ο καθένας θέλει το κανάλι του και τσάμπα.
Δε νομίζω ότι ο καθένας θέλει το κανάλι του, όπως είπες!
Χθες σαν παραδειγμα έπαιζε ο Ατρόμητος και νομίζω ότι ΗΤΑΝ το παιχνίδι που ενδιέφερε όλους τους συνδρομητές. Ομως για να μας δείξει τις προθέσεις της το έβαλε στο NOVASPORT 2(ευτυχώς που το πήραμε χαμπάρι νωρίς).
ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ NOVASPORT 1 . Ο λόγος που είχε δημιουργηθεί το επίγειο ηταν να καλύψει ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ .
Πλεον με την πολιτική που ακολουθούν ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΓΊΝΕΙ ΚΆΠΟΙΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΟ ΕΠΊΓΕΙΟ.
Εαν σκεφτεί κανείς πως ζητάνε 25 ευρω (χωρις να λαβει υπόψη την προσφορα με τα 150 ετήσια μέσω ολυμπιακού) ειναι εντελως ΠΑΡΑΝΟΙΚΟ!!!!

Digital Screamer
24-08-2012, 19:11
Το επίγειο αξίζει μόνο για τους σινεφίλ. Μόνο το κινηματογραφικό κανάλι (Novacinema1) το οποίο εχει τις πρεμιερες παρέχει σιγουριά για το τι θα δείς. Εκτός κι αν αλλαξεί κάτι και σε αυτό! Στο αθλητικό δύσκολα θα μπορέσει κάποιος να δεί όλους τους top αγώνες. Άλλες φορές μπορεί να μην είναι εκ των πραγμάτων έφικτο (Πχ Τρίτη στο CHL όταν δεν θα παίζει η Ελληνική ομάδα ενδέχεται να έχει δύο ντέρμπι οπότε αυτομάτως αυτό σημαίνει πώς το ένα θα μεταδοθεί!) Κι άλλες φορές μπορεί να συμβεί και για λόγους ώθησης στο δορυφορικό πακέτο, πού εδώ πού τα λέμε με τις προσφορές πού τρέχουν παίζει και να το πάρει κάποιος στην ίδια τιμή με το full επίγειο (35 ευρώ) και να έχει όλα τα αθλητικά κανάλια!

malakudi
25-08-2012, 10:53
Το πρόβλημα ξεκινάει από τη σύνδεση NS1 με το επίγειο. Γιατί πρέπει να είναι το ίδιο κανάλι; Ας δημιουργήσουν μία διαφορετική ροή, όπου θα δείχνει τα καλύτερα/σημαντικότερα από όλα τα κανάλια. Και αν είναι δύσκολο να συμφωνήσει κανείς τι είναι το καλύτερο για το Σ/Κ, είναι απαράδεκτο την προσεχή τετάρτη να μη δείχνει τον ΠΑΟ και να δείχνει την κυπριακή ομάδα στα play-off του CH.L.

tiniakos
25-08-2012, 11:49
Το πρόβλημα ξεκινάει από τη σύνδεση NS1 με το επίγειο. Γιατί πρέπει να είναι το ίδιο κανάλι; Ας δημιουργήσουν μία διαφορετική ροή, όπου θα δείχνει τα καλύτερα/σημαντικότερα από όλα τα κανάλια. Και αν είναι δύσκολο να συμφωνήσει κανείς τι είναι το καλύτερο για το Σ/Κ, είναι απαράδεκτο την προσεχή τετάρτη να μη δείχνει τον ΠΑΟ και να δείχνει την κυπριακή ομάδα στα play-off του CH.L.

Ολόσωστος.

jimitsis
25-08-2012, 12:45
'Eχετε απόλυτο δίκιο, με τη διαφορά ότι η μεγάλη ομάδα της Αθήνας παίζει Τρίτη και την Τετάρτη θα γιορτάζει ήδη την πρόκριση στους ομίλους!:2thumb22sup:
Έχει καιρό η nova να διορθώσει τη γκάφα της.

tiniakos
25-08-2012, 14:40
'Eχετε απόλυτο δίκιο, με τη διαφορά ότι η μεγάλη ομάδα της Αθήνας παίζει Τρίτη και την Τετάρτη θα γιορτάζει ήδη την πρόκριση στους ομίλους!:2thumb22sup:
Έχει καιρό η nova να διορθώσει τη γκάφα της.

Ξύπνα από τώρα τη Δευτέρα έχει δουλειά....τέλος τα όνειρα.

thymos
28-08-2012, 20:10
Πήρα τους έκανα παράπονα για το αποψινό ματς λέγοντας τους ότι είναι απαράδεκτο να δείχνουν άλλη ομάδα και όχι την ελληνική στο επίγειο όπως και τις προάλλες με τον Ατρόμητο. Αλλά μούγκα, καμία απάντηση. Προφανώς είναι πολιτική τους προκειμένου να πουλήσουν το δορυφορικό μιας και οι συνδρομητές του επίγειου είναι αυτοί από την καλοκαιρινή προσφορά μόνο με τη δωρεάν θέαση.

johns
29-08-2012, 00:28
μήπως παίζουν ρόλο οι διαφημίσεις και τα συμβόλαια με τα διακιώματα των συγκεκριμένων παιχνιδιών?

malakudi
29-08-2012, 12:05
μήπως παίζουν ρόλο οι διαφημίσεις και τα συμβόλαια με τα διακιώματα των συγκεκριμένων παιχνιδιών?

Μήπως μερικοί είστε απολογητές των πάντων; Έλεος πια.

ant21
29-08-2012, 12:58
Θα ηθελα να παραθεσω ενα λινκ με το πακετο του Μπερλουσκονι το οποιο εκπεμπει επιγεια ψηφιακα στην Ιταλια οπου μπορει καποιος να δει τα καναλια αλλα και τις τιμες.

http://www.acquista.mediasetpremium.it/

chriap
30-08-2012, 15:17
Το αντίστοιχο sports+cinema που βλέπω στο ιταλικό κάνει 29, όσο και το ελληνικό στη Nova για όσους έχουν Forthnet.

nocarder
31-08-2012, 14:03
Το αντίστοιχο sports+cinema που βλέπω στο ιταλικό κάνει 29, όσο και το ελληνικό στη Nova για όσους έχουν Forthnet.

Άρα σημαντικά φτηνότερο...

katsabidakias
31-08-2012, 18:21
Ποια Δορυφορική Nova,άπειρες οι διακοπές συνδέσεων και εδώ...τελικά θα έχει μεγάλο πρόβλημα η Nova σε λίγο καιρό,δεν ήταν βλάκες τελικά οι Εβραίοι που την πούλησαν,κάτι γνώριζαν φαίνεται.
Η θα κατεβάσει Τιμές,που δεν θα το κάνει γιατί δεν μπορεί Η θα πάει για φούντο.Μπρός Γκρεμός και πίσω ΟΤΕ...

tolisspi
31-08-2012, 22:39
Θα ηθελα να παραθεσω ενα λινκ με το πακετο του Μπερλουσκονι το οποιο εκπεμπει επιγεια ψηφιακα στην Ιταλια οπου μπορει καποιος να δει τα καναλια αλλα και τις τιμες.

http://www.acquista.mediasetpremium.it/
Πιστευω οτι δεν εχει καμια σχεση. Στο cinema εχει 6 καναλια ενω στο calcio βαζει καλους αγωνες.

achillevs
08-09-2012, 21:33
Το δωρεαν τριμηνο ληγει 19 Οκτωβριου. Ποτε πρεπει να ειδοποιησω για διακοπη;
Η κοπελα οταν εγινε η συνδεση μου ειπε να παρω στις 19 Οκτωβριου.
Μηπως ειναι αργα; Δεν θελω να δωσω 35€ για 2 καναλια που βλεπω 2 ωρες την εβδομαδα.
Απο την στιγμη που δεν εχω υπογραψει κανενα συμβολαιο, ουτε υπαρχει προφορικη συναινεση, μπορουν να με υποχρεωσουν να πληρωσω 35€;

GEORGE M.
08-09-2012, 21:39
Το δωρεαν τριμηνο ληγει 19 Οκτωβριου. Ποτε πρεπει να ειδοποιησω για διακοπη;
Η κοπελα οταν εγινε η συνδεση μου ειπε να παρω στις 19 Οκτωβριου.
Μηπως ειναι αργα; Δεν θελω να δωσω 35€ για 2 καναλια που βλεπω 2 ωρες την εβδομαδα.
Απο την στιγμη που δεν εχω υπογραψει κανενα συμβολαιο, ουτε υπαρχει προφορικη συναινεση, μπορουν να με υποχρεωσουν να πληρωσω 35€;

Πάρε τηλέφωνο καλύτερα. Δε χάνεις τίποτα.

tsarm
09-09-2012, 17:08
Επειδη το 3μηνο όλων μας λήγει κάπου στα τέλη Οκτωβρίου , οπλισου με υπομονή γιατι η αναμονή απο τις μαζικές διακοπές θα ειναι μεγάλη. Ασφαλώς και πρέπει να πάρουμε ΌΛΟΙ να διακοψουμε γιατι σε διαφορετική περίπτωση ΘΑ ΜΑΣ ΧΡΕΩΣΟΥΝ τον επομενο μηνα.
Όταν λοιπόν ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΌΛΟΙ εμείς που πήραμε τους ψηφιακους δεκτές και καταφέραμε να δημιουργήσουμε έλλειψη τον Ιούλιο , ΤΌΤΕ θα καταλάβουνε ότι η κοροϊδία με το ψευτοπρογραμμα του επίγειου Νοvasport1 δε θα βρει πολλα θύματα!
Και θυμηθείτε ότι θα προσπαθήσουν να δελεάσουν με ψευτοπροσφορες κατα τη διαδικασία της διακοπης.
Όμως εάν πραγματικα είχαν γνώση της κατάστασης θα φρόντιζαν πρώτα να ΜΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ το nova sport 1 και ΜΕΤΑ να κάνουν οποιαδήποτε προσφορα.
ΔΥΝΑΤΑ λοιπόν ΌΛΟΙ ,μήπως και αφυπνηστει η ...πρώτη δορυφορική πλατφόρμα.

poromenos
10-09-2012, 17:19

Χωρίς να είμαι σίγουρος τις μεταδώσεις του ΠΑΟ τις έχει ο Ant1.Όσο για το επίγειο έχει ισορροπημένο πρόγραμμα με αγγλικό και ελληνικό πρωτάθλημα, που πιστεύω είναι μια χαρά. Σήμερα από ότι είδα έχει αγερντίνικο.

abc827
10-09-2012, 17:44
Φύγετε βρε σεις ΟΛΟΙ μπας και πάψουν να φέρονται πιο Ωραία σε μας απο τους οποιους και ζούνε!

adok13
10-09-2012, 19:33
Χωρίς να είμαι σίγουρος τις μεταδώσεις του ΠΑΟ τις έχει ο Ant1.Όσο για το επίγειο έχει ισορροπημένο πρόγραμμα με αγγλικό και ελληνικό πρωτάθλημα, που πιστεύω είναι μια χαρά. Σήμερα από ότι είδα έχει αγερντίνικο.
καλα φιλε οτιναναι λες.

achillevs
11-09-2012, 00:57
Ολυμπιακος-Σαλκε στο νοβασπορ 2. Μας δουλευουν κανονικα. Διακοπη τωρα.

tsarm
11-09-2012, 07:19
Όχι απλα διακοπη, αλλα μαζική διακοπη!!!!
Μόνο τότε υπάρχει το ενδεχόμενο να καταλάβουν,ότι και εμείς ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ!
Να μη μείνει ούτε ένας στα ΕΠΙΓΕΙΑ!!!

xtreme21
11-09-2012, 12:17
πάντως το νοβασπορτ1 θα εχει το Ρεαλ-Μαντσεστερ Σιτι και αυτό θα είναι ωραίο παιχνιδη..
και στην κυπρο τα ιδια με εσάς είναι μην αγχώνεστε . ltv επίγεια
μόνο δυο κανάλια ltv και LTV1 μονο 41 ευρω και τα παραπάνω καλά παιχνίδια τα έχει το ltv sport 1 και ltv sports 2(που ειναι με full ltv tererstrial επίγεια 50 euro)

kataras
11-09-2012, 16:30
δεν αγχωνομαστε φιλε μου
απλως την διακοπτουμε σιχτιριζοντας

malakudi
11-09-2012, 21:05
πάντως το νοβασπορτ1 θα εχει το Ρεαλ-Μαντσεστερ Σιτι και αυτό θα είναι ωραίο παιχνιδη..

Ο κόσμος θέλει να δει Ολυμπιακό, ακόμα κι αν παίζει με την Κάτω Παναγιά και στο άλλο κανάλι έχει Ρεάλ - Μάντσεστερ Σίτι ή Ρεάλ - Μπαρτσελόνα ή οτιδήποτε άλλο. Αν δεν ήθελαν να βλέπουν Ολυμπιακό θα έβαζαν ΟΤΕ TV.
Πραγματικά οι επιλογές της Nova Επίγεια δε βγάζουν νόημα. Αν ήμουν συνδρομητής θα διέκοπτα, είναι κοροϊδία.

achillevs
12-09-2012, 21:53
Εμεις το τσιμπισαμε το τυρακι το καλοκαιρι. Σου λεγε η διαφημηση 49€ για 3 μηνες + Digea + HD +3D + πακετα απο 9,90€. Τι πακετα δηλαδη;
να σου πουλανε το ενα καναλι 15€ αν δεν εχεις φορθνετ. Και μετα υποβαθμιζουν και το προιον. Αισχος.

rangers72
12-09-2012, 22:17
και κατι ασχετο η σχετικο η νοβα επεμβαινει και στο aljazzera sports :firstprize: το παιχνιδη του ολυμπιακου στο +9 και τεζα ο φιλαθλος που εχει aljazzera με την καρτα με τα 8 καναλια:bigcry:

johns
21-09-2012, 09:47
Εμεις το τσιμπισαμε το τυρακι το καλοκαιρι. Σου λεγε η διαφημηση 49€ για 3 μηνες + Digea + HD +3D + πακετα απο 9,90€. Τι πακετα δηλαδη;
να σου πουλανε το ενα καναλι 15€ αν δεν εχεις φορθνετ. Και μετα υποβαθμιζουν και το προιον. Αισχος.

H υποβάθμιση που λες είναι το γεγονός ότι έπαιζε Ρεαλ-Σίτυ στο NS1? Ε, όχι!

Serafeim Karakostas
21-09-2012, 12:09
Ε, ναι! Ο άλλος αγώνας ήταν της ελληνικής ομάδας.

tiniakos
21-09-2012, 12:48
Από τη στιγμή που έπαιζε ελληνική ομάδα και μάλιστα η μεγαλύτερη σε ενδιαφέρον (μισή Ελλάδα Ολυμπιακοί - μισή αντιολυμπιακοί) έπρεπε να δείχνει αυτόν τον αγώνα.

tsarm
21-09-2012, 18:19
Εάν δεν κατακληστει η nova με μαζικα email που να δείχνουν τη δυσαρέσκεια όλων αυτών που πήγαμε και πήραμε το επίγειο , και εάν δεν γίνουν ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΩΝ στο τέλος του δωρεάν 3μηνου, μόνο τότε μπορεί να ελπίζουμε σε αλλαγή πλεύσης. Διάβαζα κάπου πρόσφατα ότι για να κάνει χρήση των επίγειων συχνοτήτων πληρώνει αρκετά χρήματα. Πόσο όμορφο θα ήταν ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΕΠΙΓΕΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ;;;;
Οσοι συμφωνούν ας ενεργοποιηθούν τώρα. Μέσα με τέλη Οκτώβρη λήγει το δωρεάν τρίμηνο.

stavroseco
21-09-2012, 18:22
Μην ανανεώσετε ρε παιδιά. Δε βλέπετε ότι είναι καθαρή κοροιδία η επίγεια της nova στη σημερινή της μορφή.

tsarm
24-09-2012, 20:16
Εχουν το θράσος και τηλεφωνούν για να μας κάνουν δήθεν προσφορά για όλο το επίγειο πακέτο με 19,90!
Μόλις τους τα είπα ένα χεράκι.
Εχουν καταλάβει ότι ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ και τρέχουν μάταια!!!!! Ν

johns
24-09-2012, 21:51
μπορεί να μην διαφωνώ απόλυτα μαζί σας αλλά δε νομίζω να έταζε το συμβόλαιο ότι θα παίζει το παιχνίδι που ενδιαφέρει τον καθένα? Το παιχνίδι real-city είναι πολύ πιο εμπορικό με πολύ πιο πολλες διαφημίσεις οπότε θα τοα φέρνει πρώτο! και γιατί να ικανοποιηθούν οι Ολυμπιακοί και όχι οι Αντιολυμπιακοί!

bike
24-09-2012, 22:29
Εχουν το θράσος και τηλεφωνούν για να μας κάνουν δήθεν προσφορά για όλο το επίγειο πακέτο με 19,90!
ενώ τα 20 για τον οτε είναι πουλέν...μια χαρά ειναι τα 20 για συνδρομητική με αποκλειστικό περιεχόμενο αν και το περιμένω να πέσει κι άλλο

achillevs
24-09-2012, 23:39
H υποβάθμιση που λες είναι το γεγονός ότι έπαιζε Ρεαλ-Σίτυ στο NS1? Ε, όχι!

Εμπορικη, ναι. Αν ηθελα να βλεπω τις ξενες ομαδες θα επαιρνα το sport pack. Εγω θελω να βλεπω την ελληνικη.
Πως θα φαινοταν αν η ΝΕΤ δεν παιξει τον Ολυμπιακο και επιλεξει να παιξει να παιξει κατι αλλο (πχ Σιτυ-Ρεαλ στο δευτερο γυρο);
Τι θα γινοταν;

Και σημερα γιατι να παιξει μαγνητοσκοπηση και οχι ΠΑΟ-Ατρομητο; Και αύριο μεθαυριο θα ερθει η σειρα του Παοκ του Αρη κτλ.

aenaos15
25-09-2012, 08:58
μπορεί να μην διαφωνώ απόλυτα μαζί σας αλλά δε νομίζω να έταζε το συμβόλαιο ότι θα παίζει το παιχνίδι που ενδιαφέρει τον καθένα? Το παιχνίδι real-city είναι πολύ πιο εμπορικό με πολύ πιο πολλες διαφημίσεις οπότε θα τοα φέρνει πρώτο! και γιατί να ικανοποιηθούν οι Ολυμπιακοί και όχι οι Αντιολυμπιακοί!

+1

johns
26-09-2012, 21:05
βασικά η νετ εχει πάρει μεμονομένα παιχνίδια και όχι όλη την διοργάνωση επομ,ένως είναι επιλογή του να δείχνει τον Ολυμπιακό.

Serafeim Karakostas
27-09-2012, 01:01
Ε αυτό λέμε, γιατί να μην είναι πρώτη επιλογή του novasports1 η ελληνική ομάδα που αγωνίζεται σε ευρωπαϊκή διοργάνωση; Απλά πράγματα (και για το συνδρομητή nova επίγεια και για τη nova που θέλει να στρέψει τον κόσμο στο δορυφορικό πακέτο).

aenaos15
27-09-2012, 10:31
Αν ειναι ετσι γιατι να εχω εγω το sports pack;

adok13
27-09-2012, 10:35
αν ειναι να εχει πρωταθλημα(π.χ. παο -ατρομητος) και το επιγειο να δειχνει κονσερβες γιατι καποιος να αγορασει επιγειο.

aenaos15
27-09-2012, 12:04
Για κανενα απολυτως λογο.Το γεγονος οτι εβγαλε η nova ενα προιον αχρηστο δεν σημαινει οτι θα υποβαθμιστει και το δικο μου προιον.

achillevs
27-09-2012, 16:11
Οσοι εχουν το δορυφορικο σπορτσ-πακ δεν εχουν προβλημα, βλεπουν οτι θελουν σε οποιο καναλι και να παιζει.

Το προβλημα ειναι με τους "επιγειους" συνδρομητες.
Ειναι ενα καναλι, το πουλανε 15€ (στην καλυτερη περιπτωση-προσφορα ομαδων που τελειωσε) και μου βαζει μαγνητοσκοπησεις οταν μπορει να εχει "ζωντανα" ελλ. ομαδα.
Και δεν ειναι λογικη, οτι θελει να μετακινήσει τους επιγειους στο δορυφορικο, ας μην προσφερει καθολου σπορτ-επιγειο.
Αφου το προσφερει να δωσει κινητρα να το αγορασουμε, αυτη ειναι η λογικη.

aenaos15
27-09-2012, 16:53
To λαθος ειναι που αγορασανε αρκετοι το επιγειο.Αυτο ναι το καταλαβαινω και εγω μαζι να διαμαρτυρηθω.Το θεμα ειναι να προσεχουμε τι αγοραζουμε...

achillevs
27-09-2012, 19:22
Μολις μου δωσανε προσφορα απο τη Νοβα στα 14,90€ για τα δυο καναλια.
(Δεν διευκρινησα μονο αν θα ειναι κλειστο ή ανοιχτο συμβολαιο.)

Τους ειπα δεν το χρειαζομαι στη Αθηνα (αφου τους αγωνες τους βλεπω και online)
αλλα αν γινεται να παρω τον εξοπλισμο στο χωριο για τους δικους μου.
Μου απαντησαν να γινει πρωτα η μεταφορα και μετα η ενεργοποιηση του πακετου και να παρω τηλ στο18345.
Η προσφορα ειναι ονομαστικη και θα ισχυει.
Αν δεν δηλωθει η μεταφορα θα σταματησει η ληψη. Λετε να το σταματησουν;
Αν το συμβολαιο δεν ειναι δεσμευτικο ισως προχωρησω.
Ασε που τα Χριστουγεννα ληγει και η Χολ, και μπορει να παρω και τηλ+ιντερνετ σε καποια προσφορα.

Η ολη ουσια ειναι οτι οποιος αποφασισει να βαλει την επιγεια, μπορει να το κανει με λογικες τιμες.

Aias
27-09-2012, 19:24
Καλη προσφορα παντως

achillevs
27-09-2012, 19:43
Λιγο πολυ ειναι σχετικο.
Στην Αθηνα μετα απο 2 μηνες δοκιμης του καλοκαιρινου πακετου, εχω δει μονο
3 ματς ποδοσφαιρου απο τους οποιοα τα 2 ηταν φιλικα.
Ταινιες καθολου. Ο δεκτης ζητημα να εχει παιξει ανοιχτος και 20 ώρες.
Γι'αυτη τη χρηση τα 15€ ειναι πολλα.

Στο χωριο που νομιζω θα βλεπουν(με) πολυ περισσοτερο ποδοσφαιρο,
-συνταξιουχος πατερας, ερασ. ποδοσφαιριστης αδερφος- ισως να αξιζει.

thymos
07-10-2012, 17:33
Έληξε σε κανέναν το τρίμηνο? Εμένα λόγω κουπονιού Real News λήγει 8 Νοεμβρίου. Ήθελα να ήξερα όμως αν κάνουν καμμιά προσφορά για συνέχιση. Προσωπικά το επίγειο θα το κόψω. Αν υπάρχει περίπτωση να συνεχίσω είναι με καμμιά προσφορούλα στο δορυφορικό γύρω στα 30 ευρώ το full pack. αλλιώς θα χαιρετίσω.

sakels
07-10-2012, 18:30
χμ εχει παντως 29,90 το cinema. και επισης τρεχει μια εσωτερικη προσφορα με+5ευρω τα αθλητικα. ρωτα τους

keros76
07-10-2012, 21:10
Έληξε σε κανέναν το τρίμηνο? Εμένα λόγω κουπονιού Real News λήγει 8 Νοεμβρίου. Ήθελα να ήξερα όμως αν κάνουν καμμιά προσφορά για συνέχιση. Προσωπικά το επίγειο θα το κόψω. Αν υπάρχει περίπτωση να συνεχίσω είναι με καμμιά προσφορούλα στο δορυφορικό γύρω στα 30 ευρώ το full pack. αλλιώς θα χαιρετίσω.

+1

aenaos15
08-10-2012, 14:11
χμ εχει παντως 29,90 το cinema. και επισης τρεχει μια εσωτερικη προσφορα με+5ευρω τα αθλητικα. ρωτα τους
Ειπαμε οτι ειναι προσφορες για νεους και οχι υφισταμενους πελατες...

keros76
08-10-2012, 19:46
Εγώ πάντως που πήρα σήμερα και τους είπα ότι δεν έχω σκοπό να συνεχίσω στην επίγεια δεν φάνηκε να τους πειράζει και ιδιαίτερα.
Μάλιστα όταν τους ζήτησα να μου κάνουν προσφορά για το full pack δορυφορικό σαν παλιός τους συνδρομητής, μου έδωσαν την "καταπληκτική" προσφορά των 61,92 ευρώ το μήνα.
χαχαχα!!!! ρε δεν πάμε καλά.....

thymos
08-10-2012, 22:01
Δε ζήτησες να καταγράψουν το αίτημά σου και να το επανεξετάσουν? Τι στο καλό, δε θέλουν συνδρομητές? Μεγάλη κοροϊδία πάντως για τους παλιούς.

achillevs
08-10-2012, 23:38

Φιλε η προσφορα ειναι 14,90€ για τα 2 καναλια στην επιγεια αν εχεις και forthnet, για 12μηνο συμβολαιο.
αλλιως ειναι 19,90€, παλι για 12μηνο συμβολαιο.
Ακου τωρα και το κουφο: την ακριβη προσφορα την βρηκα σε λογαριασμο που μου στειλανε(απαραδεκτοι), για χρεωση 20-31 Οκτ. περιπου 10€.
Οι αθεοφοβοι μου ειχαν πει να τους παρω μεχρι 19 Οκτ. αν θελω να το σταματισω. Οταν με πηραν τηλ., -3-4 μερες νωριτα- , για την προσφορα, μου ειπαν μονο ενα 14,90€ χωρις λεπτομερειες.

Επειδη αυτη τη στιγμη δεν εχω σταθερο ιντερνετ και τηλεφωνια,- (προσφατη μετακομηση)- ειμαι σε διλημμα.
14,9+17,9=32,8€ το μηνα.

Η απαραδεχτη συμπεριφορα τους ισως με αποτρεψει να γινω συνδρομητης σε καποια υπηρεσια τους.

Μην περιμενεις προσφορα, παρ'τους τηλεφωνο πριν στειλουν λογαρισμο για το υπολοιπο Νοεμβριου.

michkal91
10-10-2012, 10:21
Πάντως για μια ακόμα φορά η νοβα κοροϊδεύει τον κόσμο σχετικά με το επίγειο...ο Ολυμπιακός στο 2... Και τώρα δεν μπορεί να πει κάποιος ότι υπάρχει τη ίδια ώρα σημαντικό παιχνίδι στο 1... Και εμένα δε με νοιάζει γιατί την ομάδα μου την δείχνει η ΝΕΤ αυτή τη βδομάδα αλλά πραγματικά αυτό που κάνει η νοβα είναι τραγικό....

thymos
11-10-2012, 22:46
Πήρα για διακοπή σήμερα στο επίγειο και μου την προγραμμάτισαν για 8 Νοεμβρίου. Τους είπα για καμμιά προσφορά και μου είπαν 29,9 το σίνεμα πακ στο δορυφορικό χωρίς κάτι άλλο αν υπάρχει πιάτο. Αν θες κάτι άλλο το μόνο που συμφέρει είναι με φόρθνετ παρέα. Full pack σε δορυφορικό δε δίνουν σε προσφορά.

zer0c00l
11-10-2012, 22:59
χαρα στο κουραγιο σας οσοι εχετε την NOVA ειτε επιγεια ειτε δορυφορικη ειτε μαζι με την FORTHnet.

εγω απο τοτε που την διεκοψα (2009) καθως ειμαι ανεργος και δεν μου περισσευουν βρηκα την ησυχια μου / ηρεμια μου (το μονο που θυμιζει οτι καποτε ημουν πελατης τους ειναι ενα ξεχασμενο πιατο στην ταρατσα...

παντως αν σταματησει ποτε να δειχνει την SL και το CL μαλλον θα ψαχνει με τα κυαλια τους πελατες.

οσο για την επιγεια τηλεοραση οσο βαζουν τις "φτηνες τουρκικες σειρες" τοσο λιγοτερο καιω ρευμα στην τηλεοραση (ελαχιστες καλες ξενες σειρες εχουν μεινει...)

aenaos15
12-10-2012, 07:39
+1

tsarm
30-10-2012, 17:59
Τώρα που τελειώνει για όλους το δωρεάν 3μηνο του επίγειου , ήθελα να ήξερα πόσους συνδρομητές θα βρει η ΝΟΒΑ;
Οπως είδα έχουν αρχίσει να κάνουν προσφορές. Ετσι όπως έχουν καταντήσει τα επίγεια ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗ ΜΗΝΕΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ!!
ΜΑΖΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΤΩΡΑ!!!!

adok13
30-10-2012, 18:04
δεν φτανει που οι τιμες ηταν τραγικες για 2 καναλια μονο,ηταν και προκλητικοι στις μεταδωσεις του novasport και δεν καταλαβαινω τον λογο.πολλες φορες ενω ειχε ματς μεγαλων ομαδων στο novasport2 live,στο 1 εδειχνε κονσερβες.

sakels
30-10-2012, 18:09
βγηκε νεα τιμη με 20 ευρω και τα δυο και 14,90 για συνδρομητες forthnet

tsarm
30-10-2012, 19:18
Ετσι οπως έχουν καταντήσει το προγραμμα του novasport1 , ΟΥΤΕ ΜΕ 5 ευρώ δεν αξίζει.
Εχουν αρχίσει να το καταλαβαίνουν κάνοντας εκπτώσεις. Αλλα ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ , όταν δε θα μεινεις ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΑ ΕΠΙΓΕΙΑ.

thymos
30-10-2012, 19:47
Εγώ πάλι τώρα που έληξε το ψηφιακό, έβαλα το δορυφορικό σίνεμα με τα 29,90 ευρώ. Με τις βλακείες που έχουν τα ελεύθερα κανάλια προτιμώ όσο λίγο και αν βλέπω να παίζει καμμιά ταινία ή κανένα ντοκυμαντέρ.

winzig
05-11-2012, 10:42
εγω ηταν να διακοψω προχθες, τους καλεσα γι'αυτο το λογο και μου ειπαν 15€ το μηνα για το επιγειο πακετο ( και το nova sports και το nova cinema) και το διακοπτω οποτε θελω και οποτε θελω το ενεργοποιω ξανα. δεν ειμαι συνδρομητης forthnet...και απο τη στιγμη που ο νοεμβρης ειναι τιγκα στα ντερμπυ και στα ευρωπαικα παιχνιδια δε με χαλαει καθολου...

tsarm
05-11-2012, 19:32
τιγκα στα ντέρμπι μπορεί να είναι ο Νοεμβρης φίλε μου, και πιθανόν και ο Δεκέμβρης ,ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ NOVASPORT 1, να μας πεις γιατί μόνο αυτά θα μπορέσεις να δεις και να ξέρεις ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.

Konstantino
05-11-2012, 20:26
Γιατί ρε παιδιά να δώσω τόσα λεφτα στην NOVA και να μην πάρω ένα πακέτο SKY DE ή SKY ITή SKY UK που με τα μισά λεφτά βλέπεις και ΚΑΛΟ ποδόσφαιρο και όχι τα τσίρκουλα τα δικά μας και ταινίες καλλίτερες και όχι όλο επαναλείψεις .

winzig
05-11-2012, 21:48
τιγκα στα ντέρμπι μπορεί να είναι ο Νοεμβρης φίλε μου, και πιθανόν και ο Δεκέμβρης ,ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ NOVASPORT 1, να μας πεις γιατί μόνο αυτά θα μπορέσεις να δεις και να ξέρεις ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.

μεχρι στιγμης την ομαδα μου στο 3μηνο που ειχα την εδειξε στο novasports 1 τις περισσοτερες φορες,οποτε μια χαρα μου καθησε

adok13
05-11-2012, 22:49
παντως τον ολυμπιακο μαζι με το αυριανο στο ch.l. εχει 2 στα 2 χωρις μεταδοση αν δεν κανω λαθος.

hdanca
06-11-2012, 01:13
Και ούτε πρόκειται να τον δείξει ποτέ στο 1.

x_man
06-11-2012, 02:47
fyi http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=260369&Sport=1&Season=115809&Competition=161&Team=16641&Round=286657&Country=7 οι του επίγεια σε μαγνητοσκόπηση αμέσως μετά τη λήξη...

Αυτή τη στιγμή, το sports pack κοστίζει 52,20€/μήνα. Ο φθηνότερος τρόπος για να το πάρεις σε προσφορά είναι με forthnet double play economy στα 53,90€/μήνα με 18μηνη δέσμευση. To επίγειο κοστίζει 19,90€ για συνδρομητές forthnet και 24,90€ για μη-συνδρομητές.

Θα εξετάσω πρώτα την περίπτωση που έχουμε μη-συνδρομητές forthnet

Δεδομένης της οικονομικής διαφοράς του sports pack από το επίγειο, είναι απολύτως αναμενόμενη η τακτική της forthnet να μη δείχνει live τα ντέρμπι της superleague, του CHL, της Premier League, της Euroleague και όλα τα άλλα -League στο novasports 1. Τι κίνητρο θα είχε να αγοράσει κάποιος το sports pack στη διπλή+ τιμή; Κάποιος πληρώνει το full service, κάποιος πληρώνει <50% και θέλει να έχει το φιλέτο όλων των αγώνων. Unfair...

Για την περίπτωση των συνδρομητών της forthnet
α) double play+sports pack vs. double play+επίγειο
Το κόστος είναι χοντρικά 54€, 75€ ή 82€ vs. το κόστος είναι 45€, 61€, 70€ (αντίστοιχα)

Για ένα τέτοιο πελάτη, η διαφορά για να πάει στο πακέτο sports pack δεν είναι ανυπέρβλητη και αξίζει κάποιος να κάνει τη σχετική επένδυση (και φαντάζομαι, χωρίς να έχω πρόσβαση σε στατιστικά ότι το % που προτιμά την 1η λύση είναι συντριπτικά μεγαλύτερο)

β) θέλει μόνο τηλέφωνο+sports pack ή μόνο internet+sports pack vs. μόνο τηλέφωνο+επίγειο ή μόνο internet+επίγειο
το κόστος είναι 62€-66€ vs. 35-40€

εδώ η διαφορά είναι μεγάλη και, κατά τη γνώμη μου, αυτή η κατηγορία πελατών είναι η πιο "ριγμένη". Δε θέλουν internet (π.χ. μπορεί να είναι ψηφιακά αναλφάβητοι) ή τηλέφωνο, στηρίζουν τη forthnet, πληρώνουν για το επίγειο και έχουν suboptimal υπηρεσίες.

kataras
06-11-2012, 09:35
Τι κίνητρο θα είχε να αγοράσει κάποιος το sports pack στη διπλή+ τιμή; Κάποιος πληρώνει το full service, κάποιος πληρώνει <50% και θέλει να έχει το φιλέτο όλων των αγώνων. Unfair...
φιλε μου επειδη σαρεσουν οι προσθαφαιρεσεις δες και το παρακατω
οσοι μη συνδρομητες και φορτνετ εχουν σπορτ-πακετο πληρωνουν 52,20
δηλ,το σταρτ-πακετο 20,56+31,64 ευ
καποιος που εχει σταρτ-πακετο και νοβα επιγεια-σπορτ πληρωνει 20,56+24,90 δηλ.45,46ευ
σου φαινεται τωρα λογικο για 6.5 περιπου ευρω το μηνα να μη μπορει να βλεπει τους περισσοτερους αγωνες?

iosif1980
06-11-2012, 10:58
Αυτό το έχετε δεί ;
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=3897

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ (για ενεργοποιήσεις μέχρι και 30/11/12)

ΤΙΜΗ για συνδρομητές Forthnet απο 29,90/μήνα MONO 14,90 € / μήνα

ΤΙΜΗ για μη συνδρομητές Forthnet απο 34,90/μήνα ΜΟΝΟ 19,90 € / μήνα

Επίσης το 2Play Economy + Nova επίγεια Sports και Cinema μαζί , βγαίνει συνολικά 34,90 € τον μήνα

adok13
06-11-2012, 11:10
αν δεν κανανε τη μαμακιες με τις μεταδoσεις στο novasport1 εγω θα το εβαζα.

x_man
06-11-2012, 11:53
Τι κίνητρο θα είχε να αγοράσει κάποιος το sports pack στη διπλή+ τιμή; Κάποιος πληρώνει το full service, κάποιος πληρώνει <50% και θέλει να έχει το φιλέτο όλων των αγώνων. Unfair...
φιλε μου επειδη σαρεσουν οι προσθαφαιρεσεις δες και το παρακατω
οσοι μη συνδρομητες και φορτνετ εχουν σπορτ-πακετο πληρωνουν 52,20
δηλ,το σταρτ-πακετο 20,56+31,64 ευ
καποιος που εχει σταρτ-πακετο και νοβα επιγεια-σπορτ πληρωνει 20,56+24,90 δηλ.45,46ευ
σου φαινεται τωρα λογικο για 6.5 περιπου ευρω το μηνα να μη μπορει να βλεπει τους περισσοτερους αγωνες?

οι αριθμοί μού αρέσουν επειδή μπορούν να επιβεβαιώσουν ή να απορρίψουν μια σειρά από σκέψεις.

Επί του προκειμενου, η χοντροκομμένη ανάλυση που παρουσίασα δεν είναι εξονυχιστική. Δεν έλαβα π.χ. υπ'όψιν profiles χρηστών που θέλουν συνδυασμούς πακέτων nova. Για το συνδυασμό που παρουσιάζεις, νομίζω ότι είναι ένας συνδυασμός που δεν αξίζει να ασχοληθείς, υπό την έννοια ότι το value pack είναι υποσύνολο του sports pack και εσύ θέλεις value pack+novasports1. Δεδομένης της διαφοράς, είναι προτιμότερο να το αγνοήσεις και να πας στο sports pack. Κάποιος που έχει 45,5€ υπάρχουν καλές πιθανότητες να μπορεί να δώσει 6,5€ παραπάνω.

Αυτό που θέλω να πω γενικότερα είναι ότι το ελληνικό "φιλέτο" της Nova είναι 1 αγώνας του οσφπ στο CHL το μήνα, 3-4 ντέρμπι το μήνα στη superleague, 4 αγώνες Euroleague. Βάσει των σημερινών τιμών, λιγότερα από τα μισά θα παίζουν live στο novasports 1

kataras
06-11-2012, 14:47
οτι και να αναφερουμε ολοι μας το μονο σιγουρο ειναι οτι οι τιμες της νοβα ειναι απαραδεκτες και πριν απο λιγους μηνες και τωρα ιδιως με τη συγκεκριμενη οικονομικη συγκυρια (ιδιως αυτες της επιγειας) γιαυτο και ειδαμε αμεσως προσφορες στο τριμηνο απο 34,90 σε 19.90 για φουλ-επιγεια και 29.90 απο 52 περ. στο νοβα-σινεμα
αυτο που αναμενουμε ειναι να σταθεροποιηθουν σε αυτα και ακομη καλυτερα επιπεδα

x_man
06-11-2012, 15:42
ΟΚ, είναι όμως άλλο το να λέει κάποιος "θέλω πιο φθηνές τιμές για το χ,ψ,ζ λόγο" και άλλο "εγώ που πληρώνω το επίγειο γιατί δε βλέπω live τους αγώνες που θέλω;" Αυτό έχει εξήγηση και η εξήγηση είναι ακριβώς οι ισχύουσες τιμές ;-)

keros76
23-11-2012, 12:22
Σύμφωνα με το http://www.satleo.gr/cdn/component/content/article/5391-nova--h--real-news------ η προσφορά της real news παρατείνεται για ένα μήνα ακόμη. Το απόγευμα θα τους πάρω τηλέφωνο να δω αν μπορώ να ενεργοποιηθώ ξανά καθώς συμπληρώθηκε το 4μηνο στις 20/11.
Η εξέλιξη αυτή σε συνδυασμό με την ειδησεογραφία των τελευταίων ημερών σχετικά με τη nova εμένα μου λέει πως ψάχνουν επενδυτή ή αγοραστή και θέλουν να εμφανίζουν πολλές ενεργές συνδρομές.
Ίδωμεν...

jpanou39
23-11-2012, 17:07
Πριν λίγο πήρα τηλ. στην nova και δεν ξέρουν τίποτα . . .

tsarm
23-11-2012, 19:41
Επιβεβαίωνω απόλυτα το παραπάνω. Στο τηλεφωνικό κέντρο ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!

kataras
23-11-2012, 19:55
που εισαι ιωσηφ?

keros76
23-11-2012, 21:51
Εγώ πάντως είμαι ενεργοποιημένος ξανά, χωρίς να έχω πληρώσει τίποτα. Επικοινώνησα το πρωί κιόλας και όταν άνοιξα την τηλεόραση το απόγευμα ήταν ενεργοποιημένα τα κανάλια. Τί να πω. Επιμείνετε στη είδηση.

jpanou39
27-11-2012, 22:30
Τελικά ισχύει η προσφορά ;

g_kor06
01-12-2012, 14:57
Καλησπέρα ,
Εγω επικοινώνησα μαζί τους χτες που τελείωνε το δωρεάν 4μηνο (απο την Real News) & ζήτησα διακοπή...
Μου αντιπρότειναν διάφορες λύσεις αλλά τους είπα ότι θα το σκεφτώ & θα τους απαντήσω...
Σήμερα που περίμενα να έχουν κοπεί τα επίγεια κανάλια NS1 & NC1 ειδα ότι παίζουν κανονικά !!!
Συμβαίνει & σε άλλους φίλους αυτό ???

kataras
01-12-2012, 17:09
σημερα ζητησα καιγω διακοπη(θα ισχυσει απο αυριο τα μεσανυχτα) και μου προτειναν να συνεχισω με δορυφορικο σταρτ+νσπ1 στα 29.90
καληνυχτα!
θα σας ενημερωσω μεθαυριο αν συνεχιζουν να παιζουν μεχρι 31/12

g_kor06
02-12-2012, 23:34
Εγώ πάντως είμαι ενεργοποιημένος ξανά, χωρίς να έχω πληρώσει τίποτα. Επικοινώνησα το πρωί κιόλας και όταν άνοιξα την τηλεόραση το απόγευμα ήταν ενεργοποιημένα τα κανάλια. Τί να πω. Επιμείνετε στη είδηση.

Τελικά & εγώ εξακολουθώ να βλέπω μέχρι & σήμερα τα επίγεια κανάλια της NOVA παρά την τηλεφωνική
αίτηση για διακοπή της υπηρεσίας την Παρασκευή που μας πέρασε ...
Μακάρι να τα αφήσουν ανοιχτά μέχρι 31/12 , πλησιάζει & το ντέρμπυ την άλλη Κυριακή άλλωστε !!!

kataras
03-12-2012, 10:44
τελικα κλεισανε στις 12 ακριβως
by.by nova επιγεια
δεν θα μου λειψεις

keros76
03-12-2012, 11:18
Πάρε τηλέφωνο και πες τους ότι διάβασες σχετικό δημοσίευμα ότι παρατείνεται η προσφορά έως 31/12. Εγώ έτσι έκανα και μου το ενεργοποίησαν αμέσως αφού πρώτα το διασταύρωσε η υπάλληλος προφανώς με κάποιον προϊστάμενο.

kataras
03-12-2012, 16:04
λοιπον αφου περιμενα το απαραιτητο 15λεπτο και αφου η κοπελια δεν ειχε ενημερωθει για κατι τετοιο και μετα 5λεπτη αναμονη για συννενοηση με
προισταμενο μου ειπε οτι δεν ισχυει δωρακι μεχρι 31/12 παρα μονο ο ενας εξτρα μηνας της ρεαλ
δεν επιμενω αλλο
σευχαριστω

jpanou39
03-12-2012, 16:25
Σε χθεσινή επικοινωνία λοιπόν που έκανα και εγώ με την κ.nova αφού τελειώνει κι εμένα η δωρεάν συνδρομή (nova επίγειο 4 μήνες κουπόνι real)δεν υπάρχει καμία έξτρα προσφορά. . .
Και όλο αυτό είναι απλά παρα πληροφόρηση.

keros76
03-12-2012, 16:30
εγώ πάντως δεν έχω κάποιο λόγο να υποστηρίξω τη συγκεκριμένη εταιρεία. Απλά σας αναφέρω τί έγινε στην δική μου περίπτωση.

kataras
03-12-2012, 17:23
παιξε και κανα τζοκερ!

g_kor06
03-12-2012, 22:28
λοιπον αφου περιμενα το απαραιτητο 15λεπτο και αφου η κοπελια δεν ειχε ενημερωθει για κατι τετοιο και μετα 5λεπτη αναμονη για συννενοηση με
προισταμενο μου ειπε οτι δεν ισχυει δωρακι μεχρι 31/12 παρα μονο ο ενας εξτρα μηνας της ρεαλ
δεν επιμενω αλλο
σευχαριστω

Αυτα ακριβως μου ειπαν και εμενα την παρασκευη που μας περασε και τηλεφωνησα
προκειμενου να δηλωσω διακοπη μιας και τελειωνε το 4μηνο..
Το περιεργο βεβαια ειναι οτι παρα το αιτημα διακοπης εξακολουθω μεχρι και
σημερα να βλεπω κανονικα νοβα !!!
Τι να υποθεσω ;;;;

Digital Screamer
04-12-2012, 00:53
Μπορεί να είναι κανα "hidden" χριστουγεννιάτικο δώρο! :p

jpanou39
04-12-2012, 11:02
Αυτα ακριβως μου ειπαν και εμενα την παρασκευη που μας περασε και τηλεφωνησα
προκειμενου να δηλωσω διακοπη μιας και τελειωνε το 4μηνο..
Το περιεργο βεβαια ειναι οτι παρα το αιτημα διακοπης εξακολουθω μεχρι και
σημερα να βλεπω κανονικα νοβα !!!
Τι να υποθεσω ;;;;
Πρόσεχε να μην σε χρεώσουν . . .Εγώ στην θέση σου θα τους ξανά έκανα ένα τηλ. . . .

g_kor06
05-12-2012, 20:11
Μπορεί να είναι κανα "hidden" χριστουγεννιάτικο δώρο! :p

Για την ιστορία έπειτα απο επικοινωνία μου σήμερα με την Forthnet μου ανακοίνωσαν ότι
μου παράτειναν τον δωρεάν χρόνο θεασης μέχρι τέλη του έτους :ernaehrung004:
Πάντα τέτοια ...