"Εφυγε" ο Γιωργος Ζωδιατης (Studio Genesis)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Tyler ? Durden

Supreme Member
6 November 2006
3,909
Νεα Σμυρνη
Ενας απο τους πιο σπουδαιους και πιο παλιους ανθρωπους στο χωρο (1969) και ιδιοκτητης της Studio Genesis απο το 1979, ο κ. Ζωδιατης, δεν ειναι πια αναμεσα μας. Δυστυχως οι πιο αυθεντικοι ανθρωποι στο χωρο φευγουν σιγα σιγα..

Καλο ταξιδι, R.I.P..
 

Tzimisce

Vampire
Staff member
1 February 2007
32,920
127.0.0.1
Κρίμα.
Τίμιος επαγγελματίας. Όταν έμπαινες στο μαγαζί του σε έβλεπε σαν χομπίστα και όχι σαν πελάτη.
R.I.P.
 

Magellan

Banned
28 July 2006
19,085
Εν πλώ
Καλό ταξίδι Γιώργο....

Τον ήξερα από το '83..Παθιασμένος με το αντικείμενο, έξυπνος και δημιουργικός
είχε τον δικό του τρόπο να προσεγγίζει τους ανθρώπους και τις ηχητικές τους ανησυχίες..

Πραγματικά με λύπησε αφάνταστα το γεγονός......
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Ενας απο τους πιο σπουδαιους και πιο παλιους ανθρωπους στο χωρο (1969) και ιδιοκτητης της Studio Genesis απο το 1979, ο κ. Ζωδιατης, δεν ειναι πια αναμεσα μας. Δυστυχως οι πιο αυθεντικοι ανθρωποι στο χωρο φευγουν σιγα σιγα..

Καλο ταξιδι, R.I.P..

έλα ρε Παντέλο, προ λίγων ημερών συζητάγαμε.

Κρίμα. κουράγιο στην οικογένεια και καλό ταξίδι.
Rip...
 

tasanto

AVClub Addicted Member
31 August 2006
1,701
Athens
χθες το μεσημερι περασα εξω απο το μαγαζι και χαζεψα τα audioresearch.....οποτε περνουσα απο τη περιοχη για δουλεια φροντιζα να παω απο την Λυκαβηττου (αναμεσα σκουφα και σολωνος) για να κανω οφθαλμολουτρο.
Ηταν απο την παλια γενια των χαιφιντελαδων,κριμα.
 

grio

Αν. Γενικός Διαχειριστής
Staff member
16 March 2011
4,292
Αθήνα
Τι λέτε ρε παιδιά;
Εμβληματική φυσιογνωμία του χώρου, ζεστός άνθρωπος και καλός επαγγελματίας. Τα τελευταία χρόνια όντως φαινόταν καταβεβλημένος, αλλά δεν το έβαζε κάτω...
Καλό ταξίδι κ.Γιώργο και συλλυπητήρια στους οικείους του.
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Ένας καταπληκτικός άνθρωπος
Δε μπορώ παρά να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις συμβουλές που μου έδινε όποτε και εάν περνούσα
Καλό ταξίδι
 

Gojakla

Supreme Member
20 May 2009
5,856
Τον γνώρισα στα 17 μου όταν από το πουθενά μπήκα στο μαγαζί του και αρχίσαμε το μπλα μπλα...
Γύρισα σπίτι, "έσπασα" κουμπαρά και αγόρασα έναν ολοκληρωμένο.
Κάθε χρόνο επέστρεφα στο μαγαζί του και αγόραζα από ένα κομμάτι.
Ηχεία, μετά πικάπ, μετά Tuner... ένα κάθε χρόνο.
Από χαρτζιλίκια ή τυχάρπαστες εργασίες μάζευα για να πάω στο μαγαζάκι, να ακούσω τις προτάσεις του και να γυρίσω σπίτι με κάτι καινούργιο.

Το αποτέλεσμα είναι πως το σύστημα που έχω σήμερα, για τις ακροάσεις μου, είναι ακριβώς εκείνο που μου πούλησε ο κ. Ζωδιάτης.
Τον ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου.
Περισσότερο για το γεγονός ότι είδε ένα 17χρονο με συμπάθεια και δεν του γύρισε την πλάτη λόγω μικρής εώς ανύπαρκτης αγοραστικής δύναμης.

Καλό ταξίδι.
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Καλο του ταξιδι.Απο τα πρωτα μαγαζια που ειχα παει οταν ξεκιναγα το χομπι.Απο τους πιο σοβαρους ανθρωπους.Κριμα.
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Ενας απο τους πιο σπουδαιους και πιο παλιους ανθρωπους στο χωρο (1969) και ιδιοκτητης της Studio Genesis απο το 1979, ο κ. Ζωδιατης, δεν ειναι πια αναμεσα μας. Δυστυχως οι πιο αυθεντικοι ανθρωποι στο χωρο φευγουν σιγα σιγα..

Καλο ταξιδι, R.I.P..
Καλό ταξίδι Γιώργο.Καλός άνθρωπος.Με είχε βοηθήσει και σαν άνθρωπος στο πρόβλημα υγείας του πατέρα μου,παραγγέλλοντας κάτι 'ζουμιά' 'οπως έλεγε από Αμερική...
Δε θα ξεχάσω μερικές του φράσεις όπως αυτήν που μου είπε στην τελευταία έκθεση ότι '..εγώ θα πεθάνω όρθιος δίπλα στα μηχανήματα.στις επάλξεις..θα μείνω μέχρι το τέλος εδώ".
 

Magellan

Banned
28 July 2006
19,085
Εν πλώ
Καλό ταξίδι Γιώργο
Δε θα ξεχάσω μερικές του φράσεις όπως αυτήν που μου είπε στην τελευταία έκθεση ότι '..εγώ θα πεθάνω όρθιος δίπλα στα μηχανήματα.στις επάλξεις..θα μείνω μέχρι το τέλος εδώ".

Οντως, έτσι έγινε....Ηταν ένας από τους συμμετέχοντες στο Athens HiEnd Avshow που ξεκινά από αύριο...
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Eξαιρετικος επαγγελματιας και πολυ ευγενης.

Με εβαζε με τις ωρες να ακουω κορυφαια κομματια hardware για να "μαθω" και ας ηξερε οτι δεν μπορουσα να τα αγορασω.

Διαμαντι για τον χωρο.

Συλληπητηρια στην οικογενεια του.
 

atofios

AVClub Addicted Member
21 February 2007
1,475
θεσσαλονικη
πω ρε φιλέ χθες το πρωί τα λέγαμε, με το πούρο του στην καρέκλα αραχτός με πείραζε για τον ΠΑΟΚ ... πήγα και άκουσα τα 3,7 ... μου είπε ότι δεν θα είναι στην έκθεση φέτος... ζεστός και γεμάτο πάθος άνθρωπος ... να είναι ελαφρύ το χώμα , καλό του ταξίδι
 

ΧΡΗΣΤΟΣΜ

AVClub Enthusiast
29 June 2006
855
Καλό Ταξίδι Γιώργο ! Μονο κατι καλο μπορουσες να ακουσεις για αυτόν τον ανθρωπο , κριμα !