Depeche Mode 10.05.13 στην Αθήνα

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,469
Πειραιάς
Με καθυστέρηση κάποιων ετών θα δούμε φαίνεται το συγκρότημα αυτό ζωντανά στην Ελλάδα !! :BDGBGDB55:

28200-62253.jpg


Πηγή : http://www.athensvoice.gr/article/news-flash/depeche-mode-100513-στην-αθήνα-από-εκεί-που-μείναμε

Με χρονοκαθυστέρηση η συναυλία που μας είχε αφήσει κόκαλο το 2009 όταν ανακοινώθηκε λίγο πριν το live ότι είχε πρόβλημα υγείας ο Dave Gahan και οι Depeche Mode δεν θα παίξουν θα συνεχιστεί 4 χρόνια μετά στις 10/5/2013 στο TerraVibe. Mαζί με το νέο άλμπουμ που αναμένεται την άνοιξη του 2013. Η περιοδεία θα έχει δεύτερο σταθμό την Αθήνα και θα διαρκέσει μέχρι το καλοκαίρι του 2014. Καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει...
Αύριο θα γίνει συνέντευξη τύπου στο Παρίσι σχετικά με την περιοδεία τους η οποία θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω internet στις 14.30 (ελληνική ώρα) με live streaming από το επίσημο site του γκρουπ ενώ θα δέχονται ερωτήσεις μέσω ΥouΤube με το tag askdepechemode. Τρελό promo για την πρώτη περιοδεία μετά από 4 χρόνια και οι φωτογραφίες τους ήδη έχουν κατακλύσει το διαδίκτυο. Έχουν κάνει ειδική σελίδα για την παγκόσμια περιοδεία 2013-2014 στο Facebook όπου ανεβάζουν teasers και φωτογραφίες και καλούν όλους του φαν να παρακολουθήσουν ζωντανά την συνέντευξη τύπου.
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Δυστυχώς είχαν σημαντικές απώλειες και σκηνικά μόνος του γκάχαμ βολοδέρνει...

Βέβαια ο ήχος τους και οι αναμνήσεις δεν βγαίνουν απο το μυαλό.

Ούτε λόγος, καλά να μαστε θα κάνουμε αλλη μια φορά υπομονή τις παύσεις του Nτέιβ και τα σολο του Μάρτιν...
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Οι ημερομηνίες που ανακοινώθηκαν σήμερα:

May 7 Tel Aviv Hayarkon Park
May 10 Athens Terra Vibe
May 12 Sofia Georgi Asparuhov Stadium
May 15 Bucharest National Stadium
May 17 Istanbul Kucukciftlik Park
May 19 Belgrade USCE Park
May 21 Budapest Puskas Ferenc Stadium
May 23 Zagreb Hippodrome
May 25 Bratislava Inter Stadium (μην πάτε, θα βρέχει :p )
May 28 London O2 Arena
June 1 Munich Olympic Stadium
June 3 Stuttgart Mercedes-Benz Arena
June 5 Frankfurt Commerzban Arena
June 7 Berne Stade de Suisse
June 9 Berlin Olympic Stadium
June 11 Leipzig Red Bull Arena
June 13 Copenhagen Parken
June 15 Paris Stade de France
June 17 Hamburg Imtech Arena
June 22 Moscow Locomotive Stadium
June 24 St. Petersburg SKK Arena
June 27 Borlange Borlange Peace & Love Festival
June 29 Kiev Olympic Stadium
July 3 Dusseldorf Esprit Arena
July 7 Belgium Rock Werchter Fest
July 11 Bilbao BBK Festival TBA
July 13 Lisbon Optimus Alive Fest
July 16 Nimes Antic Arena
July 18 Milan San Siro Stadium
July 20 Rome Olympic Stadium
July 23 Prague Synot Tip Arena
July 25 Warsaw National Stadium
July 27 Vilnius Vingus Park
July 29 Minsk Arena
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Ποιος θα μου κρατησει τον γιοκα μου και την κορη μου για να παω; :smash:
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,404
Θεσσαλονίκη
Εμείς είχαμε κατέβει από Θεσσαλονίκη με εκδρομικό. Δηλωμένη ασθένεια από τη δουλειά... Τα χρήματα του εκδρομικού φυσικά ούτε που σκεφτήκαμε να τα ζητήσουμε... ταλαιπώρια μαύρη. Ακούσαμε puressence τουλάχιστον. Τελικά τους είδαμε στο ίδιο τουρ στη Βαρκελώνη (έχει κυκλοφορήσει και σε dvd). Ήταν σούπερ. Είμαι σίγουρος πως αν το αναφέρω στη φίλη μου θα θέλει να ξανακατεβούμε. Κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Εμείς είχαμε κατέβει από Θεσσαλονίκη με εκδρομικό. Δηλωμένη ασθένεια από τη δουλειά... Τα χρήματα του εκδρομικού φυσικά ούτε που σκεφτήκαμε να τα ζητήσουμε... ταλαιπώρια μαύρη. Ακούσαμε puressence τουλάχιστον. Τελικά τους είδαμε στο ίδιο τουρ στη Βαρκελώνη (έχει κυκλοφορήσει και σε dvd). Ήταν σούπερ. Είμαι σίγουρος πως αν το αναφέρω στη φίλη μου θα θέλει να ξανακατεβούμε. Κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια.

Και πάλι καλά να λες...
Εμείς πληρώσαμε 2 αεροπορικά εισιτήρια, ξενοδοχεία, ούτε Puressence προλάβαμε με τα λεωφορεία των διοργανωτών και μείναμε με το εισιτήριο στο χέρι...

Ίσως βγήκε σε καλό όμως γιατι μετά τους είδαμε σε Βιέννη, Μπρατισλάβα και Λονδίνο :p
 

Sanvean

AVClub Enthusiast
30 March 2010
971
Athens
Τους πήρε κοντά 20 χρόνια για να "ισορροπήσουν" ύστερα από την αποχώρηση του -μέγιστου- Alan Wilder, και να βγάλουν (επιτέλους) ένα άλμπουμ της προκοπής (τελευταίο αξιόλογο -imho- το "Ultra" του 1997). Dark, melodic, "grainy", στα όρια του industrial, και (φακ γες) με σοβαρούς στίχους (η τελευταία σοβαρή τους θεματολογία που μπορώ να θυμηθώ, ήταν στο "Construction time again" του 1983!). Φαίνεται πως ο Martin αποφάσισε να "ανακατευτεί" ξανά με τον "άμεσο κόσμο" και τη "πραγματικότητα", και να αφήσει κατα μέρους τη "ποιητική" του φαντασία και ερωτισμό (μόνη εξαίρεση το πολύ καλό "You move"). Όπως ήταν επόμενο βέβαια, τον μίσησε (τί άλλο θα μπορούσε να συμβεί σε κάποιον που "ανακατεύεται" με αυτό τον κόσμο; ). Όπως και νά 'χει, το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό, τουλάχιστον σε σύγκριση με τα προηγούμενα 4 άλμπουμ. Στο άκουσμα της επιστροφής τους στην Αθήνα, η πρώτη μου σκέψη ήταν "τους είδα στο τελευταίο peak τους -στο ΟΑΚΑ. τί να πάω να δω τώρα; Τον "μαιντανό" τον Fletch, ή να ακούσω τη φωνή του Dave που έχει πια "γαιδουρέψει";; Δεν μου περισσεύουν και για εισιτήρια". Ύστερα όμως από τρείς ακροάσεις του "Spirit", άλλαξα γνώμη…

Ραντεβού στο Terra Vibe… :ADFADF1:
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,669
--------------------
εξαιρετικα ηταν εχτες ηθελα κια αλλο βεβαια ειδικα καποια παλια κομματια επρεπε να παιξουν ,καποιοι μεγαλωσαμε με αυτα
και ναι η βροχη το εκανε ποιο ωρααιο