Που να φτιάξω τα Altec Lansing;

apostolis89

Established Member
5 July 2012
198
Χαιρεται και Χρονια Πολλα!

Εχω το εξης προβλημα... τα altec lansing http://www.skroutz.gr/s/316299/Altec-Lansing-MX5021.html ήχεια του υπολογιστη μου χαλασαν και δεν τα φτιαχνει κανεις. Το ΠΛΑΙΣΙΟ, οπου και τα αγορασα δεν ασχολειται, ουτε καν να ριξει ματια δεν θελει, διοτι εχει τελειωσει η εγγυηση και η αντιπροσωπεια της εταιριας στην Ελλαδα, επισης δεν ασχολειται. Για την ακριβεια εκπροσωπει αρκετες παρομειες εταιριες στην Ελλαδα και δεν εχει καμια σχεση με service. Τα πηγα σε μαγαζια που φτιαχνουν ηχεια και με παρεπεμψαν σε δυο ηλεκτρονικους. Ο ενας μου ειπε οτι δεν εχουν τιποτα και ο αλλος οτι εχει καει η πλακετα, αλλα δεν γινεται να την επισκευαστει και πως χρειαζεται αλλαγη, αλλα φερνουν μονο απο το εξωτερικο και αυτος δεν μπορει. Εχει κανεις καμια ιδεα... κανεναν ηλεκτρονικο να μου προτεινει;
 

Saturnia

Established Member
22 February 2007
108
Πειραιάς
Kαι εγω τα ιδια ηχεια εχω και θελω να τα φτιαξω γιατι αξιζουν!! Οταν παταω ΟΝ ή ανεβοκατεβαζω την φωνη, κανει εναν δυνατο θορυβο απο το δεξιο καναλι και δε παιζουν...οποιος μπορει ασ μου πει..Πειραια μενω.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,442
Μεταμορφωση
Αυτό είναι το κακό με τα consumer ηχεία.
Μπορεί να παίζουν καλά αλλά όταν χαλάσουν τα ξεχνάς.
Ίδια λογική έχει και η logitech αλλά και η creative.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,588
Εχετε pm (ηλεκτρονικός που εχει δοκιμαστεί με επιτυχια)
 

Stelios_K

New member
2 September 2010
11
Εχετε pm (ηλεκτρονικός που εχει δοκιμαστεί με επιτυχια)

Καλησπέρα
Θα με ενδιέφερε και εμένα τα στοιχεία του ηλεκτρονικού γιατί έχω δυο ζευγάρια ηχεία που σίγουρα θα ήθελα να τους ρίξει μια ματιά:

Τα πρώτα που δεν δουλευουν καθόλου ήταν τα Creative Inspire 6.1 6600 που μάλλον έχει καεί η πλακέτα ή καμία ασφάλεια.

Τα δεύτερα που έχω τώρα κάνουν παρεμβολές και μάλλον κάτι έχει πάθει το καλώδιο jack 3.1 αλλά δεν βγαίνει, τα Altec Lansing VS2421
 

anmark88

Senior Member
1 October 2013
323
GREECE / ΕΛΛΑΔΑ
Ζημιών συνέχεια... Έχω κι εγώ αυτά Altec Lansing MX5021. Ο τεχνικός μου είπε ότι θέλει κοντά στα 90 ευρώ να τα φτιάξω και άν-έχουν ρεύμα όταν τα ανοίγω αλλά δεν ακούγεται ήχος καθόλου- έχει καεί μέσα στο subwoofer όλο το ολοκληρωμένο. Τι προτείνετε? να το επισκευάσω ή να αγοράσω καινούριο home cinema, Τα τελευταία 5 χρόνια τα εχία συνδέσει στην τηλεόραση. Αγορασμένα 170 ευρώ από Πλαίσιο πριν 9 χρόνια. Κάποιο οικονομικό home cinema έως 150 ευρώ? Υπάρχει? Τι λέτε?
 

theoxarhs

New member
14 February 2013
1
Καλημέρα,

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τα συγκεκριμένα ηχεία. Μπορείτε να μου στείλετε τα στοιχεία του ηλεκτρονικού;

Ευχαριστώ πολύ.
 

Willie81

New member
26 January 2017
1
Εχετε pm (ηλεκτρονικός που εχει δοκιμαστεί με επιτυχια)

Καλησπέρα! Έχω κι εγώ τα Altec Lansing MX5021 με το γνωστό πρόβλημα. Αγορασμένα προς 10ετίας από το Πλαίσιο και τώρα χρειάζονται τον ειδικό. Θα μπορούσατε να μοιραστείτε το στοιχεια επικοινωνίας του τεχνικού? Ευχαριστώ!
 

prasinoz

New member
20 June 2008
8
Καλησπέρα σε όλους, έχω τα Altec Lansing 5100 και ψάχνω κάποιον ηλεκτρονικό για την επισκευή τους, γνωρίζετε κάποιον; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.