Φακοι Led με μπαταριες ΑΑ. Νεα μοντελα, προτασεις, σχολια, κλπ.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
Ανοιξα αυτο το νημα αποκλειστικα για Φακους led που δουλευουν μονο με μπαταριες μεγεθους ΑΑ. Απο 1ΑΑ εως και 8ΑΑ!

Και εγκαινιαζω το νεο νημα με τον πολυ ομορφο φακο που αναμενεται οσονουπω, τον 3χΑΑ ΕagleTac GX25A3, ~900lumens!

attachment.php


Hδη κυκλοφορει ο 6χΑΑ ΕagleTac SX25A6 και ειναι διαθεσιμος στον http://eu.nkon.nl/eagletac-flashlights/eagletac-sx25a6.html με FREE shipping στα 99 ευρω.
(Yπολογιζω οτι ο 3χΑΑ θα βγει κοντα στα 75 ευρω. Εχω κανει ερωτηση στον ΝΚΟΝ.)

iAsUM.jpg
$(KGrHqJHJEkFEMHlruO)BRGY9GgQog~~60_12.JPG


EagleTac-SX25A6_02.jpg


artikel_0000488_1505_b.jpg


Kαι να υπενθυμισουμε οτι η ποιοτητα EagleTac πρεπει να ειναι κορυφαια, οπως μας εχει συνηθισει η εταιρεια.
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Ο ΕΑ8 απο fasttech με κουπονι PRICEONTROL 78$ περιπου 61 ευρω !!!
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
Η φτηνια τρωει τον παρα...
Ειδες η FastTech? To εκανε τελικα το καλο. Μπραβο που το ανεφερες.

Και ελεγα να περιμενω τον EagleTac παραπανω, στην ιδια περιπου τιμη με 3χΑΑ στα ιδια λουμενς αλλα λιγοτερο throw και διαρκεια.

Μου απαντησε η ΝΚΟΝ και θα τον εχουν σε 3-4 βδομαδες διοτι η EagleTac λεει δεν εχει XL-L2 leds προς το παρον.
 

ergotelis

AVClub Addicted Member
6 January 2010
2,018
Ηράκλειο Κρήτης
Όποιος ξαναβάλει τέτοια προσφορά θα τρώει ban! Και κατευθείαν θα δίνεται στη Μέρκελ ως υπαίτιος για τη χρεωκοπία μας!!! :fahne90:
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
ασε ασε, εδω υπαρχει θεμα..ανιατο. Το ειπε και ο θεραποντας.
Μεχρι και το ΙΚΑ σκεφτεται να κοψει κανενα επιδοματακι για τους πασχοντες.
flashaholic_ultimate_flashlight_junkie_blue_hat-p148658921979166798z8nb8_400.jpg
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
Aυτον τον ωραιοτατο Roche? Ολο τον βαζω στο καλαθι και ολο τον βγαζω.:)))
Φαινεται πανεμορφος σε αυτο το χρωμα!!! Νομιζω οτι ειναι θεμα (ολιγου) χρονου...

1291001-7-thumb.jpg


Για τον αλλον δεν σε ζηλευω πολυ ακομα, γιατι παρηγορουμαι οτι εχω τον Fenix ΤΚ41 :))

Περιμενω ομως τον ΕagleTac 3xAA με ΧΜ-L2 απ'οτι φαινεται, που ερχεται στο τελος του μηνα.
 

ergotelis

AVClub Addicted Member
6 January 2010
2,018
Ηράκλειο Κρήτης
Ακριβώς!Κοίτα, απλά πάρτον, αξίζει. Καλό κύκλωμα, καλό σώμα, καλό λέντ, πιο τζάμπα τέτοια ποιότητα δεν υπάρχει!
ο ΕΑ8 είναι αρκετά μικρός πάντως, ένας λόγος που τον πήρα τελικά!

Παρεμπιπτόντως, για όσους δε πρόλαβαν τον ΕΑ4, τον έχει το fasttech με το κουπόνι pricecontrol σε φοβερή πάλι τιμή!
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
Ειπα να αλλαξω λιγο χομπυ και να ξαναπαω στα νομισματα.
Αυτη τη στιγμη υπαρχει σε μια δημοπρασια ενα νομισμα της Κρητικης πολιτειας, το 1 λεπτο του 1901, στα 50 ευρω.

Αν δεν το χτυπησω τελικα, θα παρω τον Roche, για πιο οικονομικα :))
 

teomav

AVClub Addicted Member
22 January 2010
2,229
Θεσσαλονικη
Ειπα να αλλαξω λιγο χομπυ και να ξαναπαω στα νομισματα.
Αυτη τη στιγμη υπαρχει σε μια δημοπρασια ενα νομισμα της Κρητικης πολιτειας, το 1 λεπτο του 1901, στα 50 ευρω.
Συλλέκτης? εχω και το 1 λεπτο , αλλά και το 2 λεπτα του 1901 της Κρητικης πολιτειας σε ακυκλοφόρητο :)
5 δραχμες του Οθωνα 1833 σε πολύ καλή κατάσταση vf+

πενταδραχμο Κρητικο σε καλη κατάσταση ειναι δύσκολο. δεν εχω.

p.s. εχω 3 χρόνια να αγοράσω νομίσματα :(
 
Last edited:

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
πενταδραχμο Κρητικο σε καλη κατάσταση ειναι δύσκολο. δεν εχω.

p.s. εχω 3 χρόνια να αγοράσω νομίσματα :(

Εχω εγω το κρητικο 5δραχμο VF, αλλα τα δυσκολα ειναι παντα αυτα που δεν εχουμε :))

Και γω κανα τεσσαρι χρονια εχω να ασχοληθω και ειπα να συνεχισω παλι για να κανω κρατει με τους φακους..
 

teomav

AVClub Addicted Member
22 January 2010
2,229
Θεσσαλονικη
Το πενταδραχμο σε vf εναι ευκολο σε vf+ και extremely fine ειναι δύσκολο.
σε ακυκλοφόρητα ( unc ) εχουν τιμη περιπου 2000+ ευρω :)
μονο ελληνικά μαζεύεις?
συγνώμη για offtop
 
Last edited:

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
χα χα, ισως θα πρεπει να ζητησουμε ευγενικα απο τους συντονιστες να ανοιξουν ενα νημα/υποκατηγορια, καπου που να επιτρεπεται, για συλλεκτες παντος ειδους, ειμαι σιγουρος οτι θα ειμαστε αρκετοι.

πχ. Η Γωνια του συλλεκτη :fahne90:

Απο ξενα αρχισα, λογω του ναυτικου πατερα μου, αλλα κατεληξα στα Ελληνικα. Το ιδιο και στα γραμματοσημα.
Ξενα πλεον μαζευω μονο ειδικες περιπτωσεις, ειτε εαν μου αρεσει το νομισμα για καποιο λογο, οπως νομισματα τσαρικης Ρωσσιας, Παλαιστινης κλπ. Να εχουν ιστορια δηλαδη.

EDIT
Ειχα και νημα αφιερωμενο στα νομισματα
http://www.avclub.gr/forum/showthre...E%BD?highlight=%ED%EF%EC%E9%F3%EC%E1%F4%F9%ED
 
Last edited:

teomav

AVClub Addicted Member
22 January 2010
2,229
Θεσσαλονικη
δεν το ειδα το νημα. πολυ ωραίες φωτογραφιες. εγω ακριβως τα ιδια μαζευω. Ελλάδα, Ρωσία ( καταγωγή μου ) και λιγο απο ξενα παλια, αν μου ερεσουν.
Στην Ekaterinburg έχω πάει. είδα και το παλιό νομισματοκοπειο... :)
 

vrasnagr

Established Member
27 August 2009
237
Χαχαχα...Sorry που το συνεχιζω αλλα και γω ειχα φαει κολλημα και μαζευα απο το 2002 ολα τα κερματα του ευρω..
Στην αρχη ηταν 12 χωρες (τα βρηκα ολα) αλλα μετα αυξηθηκαν και εβγαζαν συνεχως κερματα του 2 ..

Ευτυχως που μετα μπηκαν χωρες σαν το Βατικανο η το Μονακο (που δεν μπορουσα να αποκτησω λογω σπανιοτητας, αρα τιμης) και μετα απο 5-6 χρονια τη σταματησα τη συλλογη...

Σε αυτες τις σελιδες ξοδευα ορισμενα χρηματα...
http://www.historia-hamburg.de/
http://www.electacollections.com/
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,351
Βριλήσσια
Eυχαριστω Τεο.
Η Ρωσσια ειναι πανεμορφη χωρα, δυστυχως πλην των μεγαλων λιμανιων της και Μοσχας δεν εχω αξιωθει να επισκευτω αλλου.

Το ονειρο για την τρεχουσα δεκαετια ειναι το πληρες ταξιδι με Υπερσιβηρικο. Μαγεια!

Αθηνα-Μοναχο-Μοσχα-Αγ.Πετρουπολη αεροπορικως και μετα τραινακι all the way to Novorossiysk, με διανυκτερευση στη λιμνη Βαϊκαλη.
Η επιστροφη θα γινει με παρακαμψη απο Μογγολια προς Κινα και μετα πισω Αθηνα απο Σαγκαη μεσω Αμστερνταμ! Κοστος...ασε...

Το ειχα σχεδιασει για το 2012, αλλα εκατσε η κριση.....

ξεφυγαμε τελειως σημερα :fahne90: :eek:fftopic: