Προβλημα με ταινια 3D !!!

simsimao

New member
16 March 2010
8
Καλημερα παιδια και καλο Πασχα, προχθες πηραμε μια τηλεοραση LG 3D. Πηγα πηρα αμεσως μια ταινια για να δω και ηταν αψογη με τα γυαλια !!! Έβαλα 2 ταινιες 3D σε usb και μολις τις εβαλα να παιξουν μου βγαζει 2 εικονες δεξια και αριστερα !!!Εκτος απο την τηλεοραση το ιδιο βγαζει κ με οποιον Player προσπαθησα να το ανοιξω στον υπολογιστη !!!Μπορειτε να με βοηθησετε λιγο , κανω κατι λαθος???
 
Last edited by a moderator:

strikal

Senior Member
22 March 2009
338
Καλημερα παιδια και καλο Πασχα, προχθες πηραμε μια τηλεοραση LG 3D. Πηγα πηρα αμεσως μια ταινια για να δω και ηταν αψογη με τα γυαλια !!! Έβαλα 2 ταινιες 3D σε usb και μολις τις εβαλα να παιξουν μου βγαζει 2 εικονες δεξια και αριστερα !!!Εκτος απο την τηλεοραση το ιδιο βγαζει κ με οποιον Player προσπαθησα να το ανοιξω στον υπολογιστη !!!Μπορειτε να με βοηθησετε λιγο , κανω κατι λαθος???


ενεργοποιησες την λειτουργια 3d πατωντας το αντιστοιχο πληκτρο στο τηλεχειρηστηριο. επιλεγεις στο μενου τον τυπο 3d που ειναι η ταινια...
side by side = αριστερα δεξια
over under = πανω κατω
η 2D -> 3D = μετατροπη π.χ. ενος τηλεοπτικου καναλιου σε 3D
 

n.k.9

Established Member
7 May 2010
232
ΠΑΤΡΑ
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Ψάχνοντας λύση σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω, ανακάλυψα το παρόν θέμα, οπότε σκέφτηκα να γράψω εδώ...
Έχω μια LG 55UH850V, η οποία είναι 3d. Εδώ και μερικές μέρες όμως, τανίες (cartoons, ντοκιμαντέρ) που τις αναγνώριζε αυτόματα ως 3d, πλέον δεν τις βλέπει ως τέτοιες, ενώ και το πλήκτρο 3d στο τηλεχειριστήριο δεν κάνει κάτι. Τις ταινίες αυτές, οι οποίες είναι αποθηκευμένες σε εξωτερικό σκληρό δίσκο, τις έχουμε δει αρκετές φορές ως 3d στην ίδια τηλεόραση δίχως πρόβλημα.
Αντίθετα, άλλα cartoons, συνεχίζει να τα παίζει ως 3d απροβλημάτιστα.
Γνώμες; Τί μπορεί να φταίει;
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Να παρεις και 3D player και να βαζεις κανονικες 3D ταινιες αυτα τα side by side και over under ειναι μια σαχλαμαρα και μιση.
 

vertical

Supreme Member
15 November 2011
3,337
Frame packed MVC, BD ISOs, κανονικό Blu-Ray. Τα Η-SBS είναι πρακτικά η μισή (half) ανάλυση σε κάθε μάτι.