Παρακολούθηση αθλητικών γεγονότων

nickape

New member
7 December 2007
95
Καλημερα σε ολους,

ενδιαφερομαι να βαλω δορυφορικη κεραια και θα ηθελα καποιες πληροφοριες γιατι πραγματικα χαθηκα στην προσπαθεια να παρακολουθησω οσα γραφονται στο forum. Ενδιαφερομαι αποκλειστικα για την παρακολουθηση αθλητικων γεγονοτων. Κυριως ποδοσφαιρο (πρωταθληματα Ισπανιας, Αγγλιας), τεννις (τουρνουα grand slam και ATP 1000) και μπασκετ (euroleague)

Οι αποριες μου ειναι οι εξεις:

- μπορω να παρακολουθησω κάποια απο αυτα ελευθερα;
- μπορω να παροκολουθησω καποια απο αυτα ελευθερα και HD;
- ποιους δορυφορους πρεπει να στοχευσω, τι εξοπλισμο χρειαζομαι, ποια ειναι η εκτιμηση κοστους;

Διαθετω ηδη εναν edision picolo δεκτη με εξοδο HDMI

ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια
 

jimitsis

Supreme Member
20 June 2011
3,371
Aυτά που ζητάς ονομάζονται φιλέτα και δεν δίνονται δωρεάν ούτε δορυφορικά, ούτε στο κρεοπωλείο.
Αν βγάλεις άκρη πάντως, ενημέρωσε με, ενδιαφέρομαι και εγώ!
Πολύ φιλικά!-bye-
 

jimmy0077

AVClub Addicted Member
15 January 2013
2,488
Αθήνα
Premier League δύσκολο. Μοναδική περίπτωση ίσως το κανάλια του Αζερμπαιτζάν που θα πάνε στις 45 μοίρες ανατολικά. Ίσως και με κλειδί το Novasport(βουλγάρικο στις 39).
ΗD ξέχνα το. SD και με κακή εικόνα μόνο.

Iσπανικό έχει στον Turksat(42 ανατολικά), όπως και γερμανικό(σε HD μάλιστα στο γερμανικό).

Γαλλικό και Ιταλικό αν δεν κάνω λάθος έχει με κλειδί το sportdigital στις 19 ανατολικά, όπως και βραζιλιάνικο-αργεντίνικο.

Euroleague ελεύθερη θα βρεις στις 42, αλλά κυρίως τις τούρκικες ομάδες και τα ντέρμπυ.
Ομοίως στις 13 δυτικά από τα Sportitalia(αντίστοιχα για τις ιταλικές).

Μία λύση θα ήταν ένα 85-90 εκατοστών πιάτο με κέντρο τις 42 και παράκεντρα 39 και 45 και ένα ίδιο με κέντρο τις 10 ανατολικά(αν σε ενδιαφέρει το NBA) και παράκεντρα 19.
 

mixalis

Senior Member
28 January 2009
372
φίλε χρειάζεσαι μοτερ (50-60 ευρώ) και πιάτο 1μ (τουλάχιστον) και θα είσαι στο ψάξιμο στα sites για να βλέπεις σε ποιον δορυφόρο θα παίζει αυτό που σε ενδιαφέρει κάθε φορά. Τότε θα κινείς το πιάτο μέσω του μοτέρ και θα το βλέπεις αφού όμως βάλεις το κλειδί (ή έστω ελεύθερο) + ότι ετοιμάσου να ακούς αλαλαγμούς (βλέπε αραβικά) ή τουρκικά....είσαι έτοιμος για αυτό; με 27ε στον οτε τα έχεις αυτά που λες και απλά πατάς το κουμπί.

υ.γ. δεν είμαι otetv dealer απλά και εγώ κάπως έτσι ξεκίνησα και είδα πως πραγματικά δεν αξίζει...
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Μόνο που από αυτά που ζητά, ο ΟΤΕ δεν έχει ούτε ATP 1000, ούτε Euroleague.