NovaGO

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Status
Not open for further replies.

nvianitakis

Supreme Member
28 December 2007
3,592
Χαλάνδρι
Ανοίγω αυτό το θέμα για να συζητήσουμε τα του NovaGO

Σήμερα μου ήρθε ένα email, για να ενεργοποιήσω την υπηρεσία.
Αρκετά απλή διαδικασία, αλλά μόνο για όσους έχουν windows.....:rifle:

Ευτυχώς έχω vmware στο mac και όλα καλά με windows IE

Έγινε κάποια ανταλλαγή email με τα στοιχεία συνδρομητή, κάρτα, προσωπικά στοιχεία όπως τηελέφωνο, user name και στο τέλος ήρθε ένα SMS για ενεργοποίηση της υπηρεσίας και VOILA!!!

Μερικά screenshots

















Επεξεργασία στις 6/3/2014 από Serafeim Karakostas


Διευκρίνιση: Η υπηρεσία αφορά σε θέαση σε laptop, tablet, smartphone. Δε μας ενδιαφέρουν μηνύματα για το πώς θα βλέπουμε σε τηλεόραση και καθετί σχετικό.

Nova GO - FAQ

Ερώτηση 20. Μπορώ να παρακολουθήσω περιεχόμενο από το Nova GO στην τηλεόρασή μου;

Η υπηρεσία διατίθεται μόνο μέσω φορητών συσκευών laptop, tablets και smartphones. Δεν υποστηρίζεται η δυνατότητα παρακολούθησης της υπηρεσίας μέσω τρίτων συσκευών, τηλεοράσεων, εξωτερικών monitor κλπ. Σας υπενθυμίζουμε ότι η υπηρεσία προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για ιδιωτική θέαση.
 
Last edited by a moderator:

nvianitakis

Supreme Member
28 December 2007
3,592
Χαλάνδρι
Στο liveTV έχει Novasports1 , Novasports2, Novasports6, Boomerang, History, MADGreekz

Ένα πολύ θετικό είναι ότι λειτουργεί άψογα το Pause - Resume & go to live

Στην επιλογή Movies, είναι ουσιαστοικά ONDemand με επιλογές Add Fav και Add Playlist

Στις επιλογές Sports Kids και Entertainment υπάρχει το μήνυμα "Sorry there is no Data"

Γενικά είναι αρκετά γρήγορο το ¨φόρτωμα" του streaming και μέχρι τώρα απροβλημάτιστο
 
Last edited:

nvianitakis

Supreme Member
28 December 2007
3,592
Χαλάνδρι
Παρ' όλο που υπάρχει ανακοίνωση ότι δεν υποστηρίζεται ακόμα σε iphone & iPαd IOS 6+, το δοκίμασα να μου φύγει η περιέργεια.
Με δυσκόλεψε αφάνταστα, μιας και τα pop-up ήταν εκτός κάδρου και με διάφορα tips κατάφερνα να γράψω user name & password. Στο τέλος κατάφερα να κάνω log-in, αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε καθόλου streaming παρά μόνο black.
Είναι Beta και το δικαιολογώ προς ώρας...
Είδωμεν
 

yianniskyr

AVClub Enthusiast
26 May 2008
832
UK
Ισχύει για όλους τους συνδρομητές? η μόνο για αυτούς που έχουν full pack?
 

nvianitakis

Supreme Member
28 December 2007
3,592
Χαλάνδρι
Ειχε καποιο link το mail??

ναι σε πάει σε ένα portal.novago.gr

Μπορουν και αλλοι να ενεργοποιησουν;

Φαντάζομαι ότι ναι, στο email πάντως μίλαγε για 2000 χρήστες με ενεργοποίηση μέχρι 3/7

Ισχύει για όλους τους συνδρομητές? η μόνο για αυτούς που έχουν full pack?

Δεν το γνωρίζω

Πάντως η υπηρεσία θα μπορεί να είναι διαθέσιμη σε 2 laptops συγχρόνως
 
Last edited by a moderator:

tsarm

Senior Member
19 September 2011
372
Re: Απάντηση: NovaGO

Στο παρόν στάδιο, κάποιοι θα είναι beta testers!!
Πρέπει υποχρεωτικά να έχεις forthnet 'η δουλεύει ανεξαρτήτως παρόχου;;;
 

little

Senior Member
30 October 2010
459
Απάντηση: Re: NovaGO

Πέντε Ευρώ λογικά. Γιατί και τα HD τόσο έχουν. Οπότε ένα δεκάρικο. Ψίχουλα!
 

nvianitakis

Supreme Member
28 December 2007
3,592
Χαλάνδρι
Κοίτα να δεις, αν με 5 θα μπορώ να βλέπω σε iPad ή iPhone ή σε laptop "multiview" , για μένα μιλάω, ειναι οκ. Και φαντάζομαι οτι αν παει καλά το project, θα εμπλουτιστεί και με άλλες υπηρεσίες (βλ BSkyB sky sports 360)
 

michkal91

AVClub Enthusiast
23 May 2011
1,210
δεν μου κανει εγγραφη με τιποτα...συνεχεια λεει οτι ειναι λαθος ο κωδικος captcha
 

algedan

AVClub Addicted Member
9 October 2008
1,590
πάς στο novago.gr , σου λέει να κατεβάσεις το web tv plugin και μετά να το κάνεις εγκατάσταση με κλειστό τον φυλλομετρητή. Ξαναπάς και δίνεις κωδικούς. Αν δεν έχεις κωδικούς σου λέει να καλέσεις το 18345 μάλλον για να σου δώσουν. Εμένα το 3play θα ενεργοποιηθεί το μεσημέρι (τότε κλείσαμε ραντεβού με τον τεχνικό) και δεν έχω κωδικούς για να το δοκιμάσω. Μάλλον είναι για συνδρομητές ΝΟΒΑ για να λέει για το 18345.
 
Last edited by a moderator:

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Αν μπει και σε αυτό χρέωση η nova θα είναι χειρότερη και απο το ελληνικό κράτος και τα χαράτσια.
Hd χρέωση,multiview χρέωση,nova go χρέωση μόνο το πάτημα των πληκτρων στο τηλεκοντρολ δεν χρεώνει ακόμη έξτρα.
 

little

Senior Member
30 October 2010
459
Απάντηση: Re: NovaGO

Αν μπει και σε αυτό χρέωση η nova θα είναι χειρότερη και απο το ελληνικό κράτος και τα χαράτσια.
Hd χρέωση,multiview χρέωση,nova go χρέωση μόνο το πάτημα των πληκτρων στο τηλεκοντρολ δεν χρεώνει ακόμη έξτρα.

Μη βάζεις ιδέες! Τώρα με το πάντρεμα μπορούν και αυτό να το κάνουν!
 
Status
Not open for further replies.