Αγορα τηλεορασης 47" -700 ευρω

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

TorroRosso77

New member
11 November 2012
20
Καλημερα ! Εχει και κανενα πρωτοτυπο thread !! Ενδιαφερομαι για αγορα τηλεορασης με τιμη max τα 700 ευρω . Αποσταση θεασης ειναι στα 2 μετρα περιπου και θα ηθελα κατι σε 47" . Αυτην την στιγμη εχω μια Sony Bravia 32" hdready και θελω να παω σε κατι πολυ καλυτερο . Την θελω για υπνοδωματιο για χρηση σε υπολογιστη ωστε να σερφαρω και να βλεπω hd και 3d ταινιες .
Απο οτι εχω διαβασει για καλυτερη εικονα καλο θα ηταν να δω καποια Plasma αλλα ειναι συχνο (αν και οχι πλεον) το "burn in"

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας παιδια !

(κοληματα με μαρκες δεν εχω)
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Αγορα τηλεορασης 37" -700 ευρω

Σε 46"-47" δε βρίσκεις plasma. Επίσης, εφόσον τη θες για browsing δε συνίσταται plasma. Μπορείς να δεις, αναμέσα σε άλλες, τη Samsung F6100.
 

TorroRosso77

New member
11 November 2012
20
Re: Αγορα τηλεορασης 37" -700 ευρω

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση . φαινεται αρκετα καλη ! αυτο που ξεχασα να γραψω παραπανω ειναι πως θελω να εχει ζωηρα χρωματα ( να βλεπεις παιδικο και τα χρωματα να ειναι ουαου :Ρ )

την βαζω στα υποψην καθως εχει και πολυ καλη τιμη
 

TorroRosso77

New member
11 November 2012
20
Re: Αγορα τηλεορασης 37" -700 ευρω

Αρχικα παιδες εχω κανει λαθος στον τιτλο οποτε αν μπορει να βοηθησει καποιος mod ας αλλαξει τις 37" σε 47 ".

Καποια αλλη τηλεοραση εκτος της sammy που ειπε ο Μιχαλης υπαρχει κατι ή σε αυτα τα λεφτα ειναι μονοδρομος ??
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Re: Αγορα τηλεορασης 37" -700 ευρω

2+1 μειονεκτήματα έχει η F6100 (για την κατηγορία χρημάτων της πάντα) δεν είναι smart και λόγω panel έχει περιορισμένες γωνίες θέασης το +1 είναι το ενεργητικό 3D που αρκετούς τους κουράζει. Εσύ θα τη συνδέσεις με pc και θα την έχεις στο υπνοδωμάτιο οπότε.. Αν δεν βλέπεις αθλητικά μπορείς να πας στη LG http://www.skroutz.gr/s/3085337/LG-47LA620S.html που έχει παθητικό 3D είναι και smart αλλά είναι 50Hz. Μιάς και μιλάμε όμως για 2 διαφορετικά panel καλό είναι να πάς να τις δείς από κοντά και να κρίνεις μόνος σου.
Να προσθέσω ότι αν δεν βλέπεις μπάλα και αφού δε σε νοιάζει να ναι smart υπάρχει και αυτή η φθηνότερη LG http://www.skroutz.gr/s/3209287/LG-47LA6130.html.
 
Last edited:

TorroRosso77

New member
11 November 2012
20
Re: Αγορα τηλεορασης 37" -700 ευρω

2+1 μειονεκτήματα έχει η F6100 (για την κατηγορία χρημάτων της πάντα) δεν είναι smart και λόγω panel έχει περιορισμένες γωνίες θέασης το +1 είναι το ενεργητικό 3D που αρκετούς τους κουράζει. Εσύ θα τη συνδέσεις με pc και θα την έχεις στο υπνοδωμάτιο οπότε.. Αν δεν βλέπεις αθλητικά μπορείς να πας στη LG http://www.skroutz.gr/s/3085337/LG-47LA620S.html που έχει παθητικό 3D είναι και smart αλλά είναι 50Hz. Μιάς και μιλάμε όμως για 2 διαφορετικά panel καλό είναι να πάς να τις δείς από κοντά και να κρίνεις μόνος σου.
Να προσθέσω ότι αν δεν βλέπεις μπάλα και αφού δε σε νοιάζει να ναι smart υπάρχει και αυτή η φθηνότερη LG http://www.skroutz.gr/s/3209287/LG-47LA6130.html.


Λοιπον πηγα σημερα σε πλαισιο ,public , ηλεκτρονικη και κοτσοβολο .
Πολυ ωραια η 6100 και προς τα εκει ειμαι . Τωρα για Lg εχω 2 ερωτησεις .
1) λες οτι ειναι 50Ηz ενω αναφερει οτι ειναι 200Hz MCI αρα 100Hz αληθινα (νομιζω) Ισχυει αυτο ??
2) ποια απο τις 2 εχει καλυτερη εικονα ?? sammy ή lg ??
Τελος να αναφερω οτι την Lg την βρηκα στα 690 ενω την sammy στα 720 . Eπισης ξερω οτι η Lg εχει μια τεχνολογια η οποια επιτρεπει οταν 2 ατομα να παιζουν καποιο game στο ps3 o καθενας να βλεπει το δικο του (split screen ) Εγω που εχω wii , θα μπορει να γινει αυτο ??

Παιδια ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις !!
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Κάτω από 7 σειρά σε LG είναι στα 50 Hz. Αν θέλεις μεγαλύτερη γωνία θέασης είναι καλύτερη επιλογή η LA6130, υστερεί σε μαύρο και αντίθεση όμως σε σχέση με την F6100.
 

TorroRosso77

New member
11 November 2012
20
Με εγγυηση τι παιζει με αυτους ?? 0 Pixel δινει η Lg . η sammy δεν δινει κατι . να με ανησυχει ?
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
και κατι ακομα . για τα Hz ειμαστε 100% σιγουροι . παντου λεει 200 :/

Οχι φίλε μου, παντού λέει 200MCI, αμα βρείς πουθενά "Native Panel" (που δε θα βρείς στην LG) τότε θα διαβάσεις τα πραγματικά Hz. Στην εγγύηση η LG είναι καλύτερη