*** Nova official support ***(Διαβάστε το πρώτο post πριν την υποβολή ερωτήματος)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Στο παρόν νήμα η Nova θα προσφέρει επίσημη παρουσία και υποστήριξη αποκλειστικά στα μέλη του avclub.gr.

Εδώ τα μέλη του avclub θα έχουν τη δυνατότητα να ζητούν υποστήριξη από τη Nova για τις υπηρεσίες που τους παρέχονται από την εταιρεία, και θα μπορούν να απευθύνουν τις ερωτήσεις - απορίες τους.

Στην συνέχεια ένας εκ των εκπροσώπων της Nova θα απαντήσει εντός εύλογου χρονικού διαστήματος.

Η εταιρεία δεσμεύει πολύτιμους ανθρώπινους πόρους για να δώσει απαντήσεις στα ερωτήματα των μελών μας, και ο χρόνος των ανθρώπων αυτών είναι περιορισμένος και πάνω απ' όλα σεβαστός.

Για το λόγο αυτό λοιπόν θα παρακαλούσα να διατυπώνετε καθαρά τις ερωτήσεις σας, και να μην γίνεται κανενός είδους κατάχρηση π.χ. ερωτήσεις εκτός θέματος, σχόλια, κ.λ.π. Οι εκπρόσωποι της εταιρείας είναι εδώ για να βοηθήσουν να βρεθεί λύση στο πρόβλημα που μπορεί να αντιμετωπίζει ένα μέλος του avclub.gr, και όχι για θέματα που άπτονται επιλογών γενικότερης πολιτικής, σε διοικητικό επίπεδο της εταιρείας. Επίσης δεν θα επιτρέπονται απαντήσεις από άλλα μέλη πλην των επίσημων εκπροσώπων της Nova. Συζητήσεις και σχόλια για θέματα που προκύπτουν απ' τις απαντήσεις των εκπροσώπων της εταιρείας θα γίνονται στα ανάλογα νήματα στο υπο-forum της Nova. Το moderation στο παρών νήμα θα είναι αυστηρό.

Χρησιμοποιείστε πρώτα την αναζήτηση του forum πριν υποβάλετε το ερώτημα σας για να βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχει ήδη ανάλογο θέμα και απάντηση.

Επίσης είναι σαφές πως η παρουσία της Nova στο forum δεν αντικαθιστά το customer care της Nova (18345 & [email protected]) αλλά λειτουργεί επικουρικά.


Οι επίσημοι εκπρόσωποι της Nova είναι τα μέλη με nicknames:

- Nova.Rep1
- Nova.Rep2
- Nova.Rep3
- Nova.Rep4
- Nova.Rep5
- Nova.Rep6

Τους καλωσορίζουμε στο avclub, και ελπίζουμε στην πολύτιμη βοήθειά τους.



Υ.Γ. Δελτία τύπου της εταιρείας σχετικά με εμπορικά θέματα και προσφορές θα στέλνονται απ' τους υπεύθυνους της εταιρείας στους αρμόδιους συντονιστές της κατηγορίας, και εν συνεχεία θα αναρτώνται σε ειδικό νήμα.
 
Last edited by a moderator:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Re: *** Nova official support ***

καλως ηλθαν..

να εγκαινιασω το θεμα με μια ερωτηση που απασχολει ολους τους συνδρομητες.

οι 2 δεκτες της εταιριας(831&865)εχουν αρκετα προβληματακια που εχουν αναφερθει και συνεχιζουν να αναφερονται κατα καιρους.
απο κολληματα κατα την εκτελεση ζαπιγκ,μεχρι επανεκινησεις σε ανυποπτες στιγμες.
να περιμενουμε καποια βελτιωμενα firmware update αμεσα,ή τα προβληματακια αυτα θεωρουνται φυσιολογικα και δεν υπαρχει καποια ενημερωση για το αμεσο μελλον?
ευχαριστω
 

speed79

Senior Member
19 January 2010
503
Re: *** Nova official support ***

να ρωτησω και εγω υπαρχει περιπτωση στο μελλον να μπορεσουμε να προσθεσουμε αναμεταδωτη ατον δεκτη pace? υπαρχουν ενδιαφεροντα καναλια που θα μπορουσαν να προστεθουν στο public bouqet οπως τα stars tv, rai sport 1 kai 2 , να μπορεσουμε να δουμε το RTL το οποιο δειχνει κωδικοποιημενο ενω δεν ειναι...
 

Nova.Rep1

Supreme Member
24 October 2013
3,584
καλως ηλθαν..

να εγκαινιασω το θεμα με μια ερωτηση που απασχολει ολους τους συνδρομητες.

οι 2 δεκτες της εταιριας(831&865)εχουν αρκετα προβληματακια που εχουν αναφερθει και συνεχιζουν να αναφερονται κατα καιρους.
απο κολληματα κατα την εκτελεση ζαπιγκ,μεχρι επανεκινησεις σε ανυποπτες στιγμες.
να περιμενουμε καποια βελτιωμενα firmware update αμεσα,ή τα προβληματακια αυτα θεωρουνται φυσιολογικα και δεν υπαρχει καποια ενημερωση για το αμεσο μελλον?
ευχαριστω

Καλημέρα ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π. Σε ευχαριστούμε και καλώς σας βρήκαμε!

Σε ότι αφορά το ερώτημά σας δεν έχουμε αυτή τη στιγμή ενημερωθεί με κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία ενός νέου firmware update. Τα δεδομένα από την εμπειρία χρήσης των δεκτών όπως αυτά που αναφέρατε, αξιολογούνται από το τεχνικό μας τμήμα ώστε να επιλυθούν ύστερα από ένα τέτoιο update.

Νίκος, Nova support

να ρωτησω και εγω υπαρχει περιπτωση στο μελλον να μπορεσουμε να προσθεσουμε αναμεταδωτη ατον δεκτη pace? υπαρχουν ενδιαφεροντα καναλια που θα μπορουσαν να προστεθουν στο public bouqet οπως τα stars tv, rai sport 1 kai 2 , να μπορεσουμε να δουμε το RTL το οποιο δειχνει κωδικοποιημενο ενω δεν ειναι...


Καλημέρα speed79.
Δυστυχώς δεν έχουμε την ενημέρωση που χρειάζεται για να απαντήσουμε σε αυτό το ερώτημα. Μην ξεχνάτε ότι η παρουσία μας εδώ είναι καθαρά υποστηρικτική για θέματα τεχνικά (πχ. δεν βλέπω κάποιο κανάλι) ή εμπορικά (πχ. έχω ένα πρόβλημα με τον λογαριασμό μου).

ευχαριστούμε,
Νίκος, Nova support
 
Last edited by a moderator:

sotiriadisc

Senior Member
23 February 2007
414
Re: *** Nova official support ***

καλησπερα και καλη αρχή,
ειμαι χρηστης 3paly+full pack εδω και 20 ημερες - πριν ημουνα 3play+cinema pack.
Σαν χρηστης 3play+cinema pack ειχα γραφτει στο novago.
Τωρα με την αλλαγη σε full pack δεν μπορω να δω τα αθλητικα καναλια .. εχω ζητησει αλλαγη εδω και 13 ημερες ωστε να μπορω μεσω novago να βλεπω και τα αθλητικα ... μπορειτε να το δειτε αυτο λιγο?
με pm μπορω να σας στειλω τα στοιχεια του λογαριασμου μου

ευχαριστώ
Χάρης
 

Nova.Rep1

Supreme Member
24 October 2013
3,584
Re: *** Nova official support ***

Καλησπέρα sotiriadisc. Ευχαριστούμε.
Στείλε μας σε προσωπικό μήνυμα κάποιο στοιχείο (πχ το τηλέφωνο ενεργοποίησης) και θα σε καλέσει ένας συνάδελφος.

Νίκος, Nova support
 
Last edited by a moderator:

mitsikelis

Established Member
20 June 2010
128
Re: *** Nova official support ***

Καλησπέρα σας ,

Ας βάλουμε και κάτι δύσκολο...

Ενδιαφέρομαι για την υπηρεσία multiview, τώρα που θα μπω σε νέο σπίτι αλλά θα ήθελα να με κατατοπίσετε για το αν είναι εφικτή η λειτουργία του μέσω της καλωδίωσης που έχω:
1. Ένα δορυφορικό καλώδιο κατεβαίνει στο σαλόνι και ένα στην κρεβατοκάμαρα (δεν με πειράζει να μη λειτουργεί το Pvr, αρκεί να δουλεύει το Multiview).
2. Στο δορυφορικό καλώδιο που κατεβαίνει στο σαλόνι, θα έρχονται με χρήση stacker-destacker τα εξής σήματα: NOVA, OTE, επίγειο
3. Σε κάθε δωμάτιο του σπιτιού υπάρχει ξεχωριστό καλώδιο RF, τα οποία όλα καταλήγουν στην ταράτσα (ακόμα δεν έχουν ενωθεί με κεραία)
4. Στο καλώδιο RF που ξεκινά από το σαλόνι θα συνδεθούν δύο RF modulators για να στέλνουν NOVA και OTE TV στα υπόλοιπα δωμάτια

Η ερώτησή μου είναι αν με αυτά τα δεδομένα θα μπορεί να περνά το σήμα RF από τον 865 στον 831 από το σαλόνι στην κρεβατοκάμαρα, δεοδομένου ότι θα υπάρχουν 2 RF modulators πάνω στο ίδιο καλώδιο... Το μήκος της καλωδίωσης RF θα είναι περίπου 20 μέτρα, δεδομεένου ότι ανεβαίνει 3 ορόφους και ξανακατεβαίνει 2.
 

teodgeor

AVClub Enthusiast
10 December 2006
707
ΕΛΛΑΔΑ
Re: *** Nova official support ***

Γιατι κανετε επιλογη πελατων και ενεργοποιειται τα cinema και τα sport για μια εβδομαδα σε αυτους που εχουν μόνο το βασικο 3play και δεν ενεργοποιειται και σε εμας τα σινεμα που εχουμε τα sport , Πολυ κακο αυτο που κανετε παντως και κανετε επιλογη πελατων, παράπονο στους απο πανω απο εσας.Ευχαριστω
 

Nova.Rep1

Supreme Member
24 October 2013
3,584
Re: *** Nova official support ***

Καλησπέρα teodgeor,

είναι προφανώς κινήσεις που γίνονται στα πλαίσια προώθησης των υπηρεσιών. Μπορεί σε μια επόμενη τέτοια ενέργεια να είστε και εσείς μέσα σε αυτούς τους συνδρομητές.

Πάντως αν σας ενδιαφέρουν και τα κανάλια Novacinema, μπορείτε να μας στείλετε προσωπικό μήνυμα με κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας, για να δούμε τι καλύτερο θα μπορούσαμε να κάνουμε για εσάς.

ευχαριστούμε
Νίκος, Nova support
 

akismei

Established Member
11 November 2007
121
Re: *** Nova official support ***

καλησπερα
αν και ισως να ειμαι λιγο off topic και σε σχεση με την προηγουμενη απαντηση, θα ηθελα να επισημανω οτι περυσι τετοιο καιρο υπηρξε μια προσφορα της νοβα για αυτους που ειχαν το αθλητικο πακετο και για 5 ευρω παραπανω σου ανοιγανε τα σινεμα μεχρι τελος του ετους. Υπαρχει περιπτωση να τρεξει μια τετοια προσφορα και φετος?

ευχαριστω
 

Nova.Rep1

Supreme Member
24 October 2013
3,584
Καλησπέρα akismei,

για τις διαθέσιμες προσφορές μπορείτε να ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της Forthnet ή στο τηλεφωνικό κέντρο 13831. Μπορείτε επίσης να μας στείλετε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας με pm και θα φροντίσουμε εμείς να σας καλέσουν.

ευχαριστούμε
Νίκος, Nova Support

Καλησπέρα σας ,

Ας βάλουμε και κάτι δύσκολο...

Ενδιαφέρομαι για την υπηρεσία multiview, τώρα που θα μπω σε νέο σπίτι αλλά θα ήθελα να με κατατοπίσετε για το αν είναι εφικτή η λειτουργία του μέσω της καλωδίωσης που έχω:
1. Ένα δορυφορικό καλώδιο κατεβαίνει στο σαλόνι και ένα στην κρεβατοκάμαρα (δεν με πειράζει να μη λειτουργεί το Pvr, αρκεί να δουλεύει το Multiview).
2. Στο δορυφορικό καλώδιο που κατεβαίνει στο σαλόνι, θα έρχονται με χρήση stacker-destacker τα εξής σήματα: NOVA, OTE, επίγειο
3. Σε κάθε δωμάτιο του σπιτιού υπάρχει ξεχωριστό καλώδιο RF, τα οποία όλα καταλήγουν στην ταράτσα (ακόμα δεν έχουν ενωθεί με κεραία)
4. Στο καλώδιο RF που ξεκινά από το σαλόνι θα συνδεθούν δύο RF modulators για να στέλνουν NOVA και OTE TV στα υπόλοιπα δωμάτια

Η ερώτησή μου είναι αν με αυτά τα δεδομένα θα μπορεί να περνά το σήμα RF από τον 865 στον 831 από το σαλόνι στην κρεβατοκάμαρα, δεοδομένου ότι θα υπάρχουν 2 RF modulators πάνω στο ίδιο καλώδιο... Το μήκος της καλωδίωσης RF θα είναι περίπου 20 μέτρα, δεδομεένου ότι ανεβαίνει 3 ορόφους και ξανακατεβαίνει 2.


Καλησπέρα mitsikelis

η δική μας γνώμη είναι ότι αυτό που περιγράφετε εδώ δεν θα δουλέψει σωστά ή δεν θα δουλέψει καθόλου. Θα προτείναμε να το δείτε καλύτερα με έναν τεχνικό για να σας βοηθήσει να βρείτε μια σωστή λύση.

ευχαριστούμε
Νίκος, Nova Support
 

Teo010

AVClub Enthusiast
11 April 2012
1,174
Απάντηση: *** Nova official support ***

Τελικα με τα HD καναλια τι θα γινει? Αυτα τα 6 - 7 καναλια θα γινουν ποτε δωρεαν? Η επομενη αναβαθμιση σε mpeg4 θα ειναι και η τελευταια?
 

keraki

AVClub Enthusiast
27 July 2009
1,257
Re: *** Nova official support ***

Γειά σας κι από εμένα!

Χαιρετίζω κι εγώ με τη σειρά μου την επίσημη παρουσία της εταιρείας nova στο φορουμ !
Θεωρώ πως αυτή η παρουσία της εταιρείας στο φορουμ μόνο προς το καλύτερο θα βοηθήσει
την εταιρεία αφού θα έχει πρόσβαση στις προτάσεις-απορίες ενός "πιο απαιτητικού κοινού" με
ιδιαίτερο ενδιαφέρων στον τομέα των δορυφορικών.

Σε αυτή μου την παρέμβαση θα ήθελα να αναφερθώ στην υπηρεσία on demand που
προσφέρεται μέσω των δεκτών NovaBox HD PVR 865.Έχω εγκατάσταση multiview
με δυο NovaBox HD PVR 865.
Δεν μου κατέβηκαν ούτε οι 4 ταινίες της 15/10, ούτε οι 4 ταινίες της 22/10 σε κανέναν
από τους δυο PVR 865 του multiview! Και σε κάποια προηγούμενη βδομάδα έχει επίσης
ξανασυμβεί το ίδιο.
Επιπλέον στον master 865 δέκτη έχω αυτή τη στιγμή μόνο τις 4 ταινίες της 08/10 ενώ
στο slave 865 δέκτη η λίστα στο on demand είναι εντελώς κενή!
Να σημειώσω ότι τις Τρίτες τις περισσότερες φορές αφήνω και τους δυο δέκτες ανοικτούς
ώστε να μην υπάρχει θέμα με το κατέβασμα των on demand.

Γιατί υπάρχει αυτό το θέμα με τα on demand ? Τι θα πρέπει να κάνω ώστε μου κατέβουν
οι ταινίες κανονικά?

1. Ποιές ώρες γίνεται το κατέβασμα των ταινιών?
2. Πώς θα πρέπει να είναι οι δέκτες (πρέπει να είναι ανοικτοί,μήπως αρκεί να είναι σε stand by ,
θα πρέπει να είναι συντονισμένοι σε κάποια συγκεκριμένα κανάλια ώστε να επιτυγχάνεται το
απρόσκοπτο κατέβασμα των ταινιών ? )
3. Αν την προγραμματισμένη ώρα για το κετέβασμα των ταινιών,αυτό για κάποιο λόγο αποτύχει,
υπάρχει άλλη ώρα στην οποία θα ξανακατέβουν οι ταινίες?

Καλό θα ήταν νομίζω να βγάζατε προς σχετική ενημέρωση ένα nova on demand user guide,έναν
οδηγό αντίστοιχο για παράδειγμα με τον οδηγό σε pdf που έχετε βγάλει και εξηγείτε αναλυτικά
το πως γίνεται η εγγραφή των σειρών.

Επίσης στο σημείο αυτό θα ήθελα να σας κάνω και 2 προτάσεις σχετικές με την υπηρεσία on demand:

1. Νομίζω θα ήταν πολύ χρήσιμο και καλό να υπήρχε η δυνατότητα αν ο χρήστης το επιθυμεί να
αποθηκεύσει κάποια/κάποιες από τις ταινίες/σειρές που είναι διαθέσιμες στο on demand στο σκληρό
του δίσκο για μελλοντική προβολή και πέραν του χρονικού περιορισμού του on demand.
Έτσι η συγκεκριμένη ταινία ή σειρά θα βρίσκεται πλέον στον σκληρό δίσκο του χρήστη (μαζί με τις
υπόλοιπες εγγραφές που πιθανόν να έχει) και θα μπορεί να τη δει όποτε αυτός επιθυμεί χωρίς το
χρονικό περιορισμό που έχει το on demand.
Αν υπήρχε η παραπάνω δυνατότητα που σας προτείνω,δεν θα αναγκάζονταν κάποιος να προγραμματίσει
εγγραφή σε κάποια ώρα προβολής της ταινίας που επιθυμεί, αλλά, πολύ απλά,εφόσον αυτή η ταινία είναι
διαθέσιμη στο on demand,από το on demand "την περνάει" στο σκληρό του δίσκο και την έχει διαθέσιμη
να την δει όποτε αυτός επιθυμεί! Είναι μια ευκολία που θα περιόριζε αρκετές εγγραφές π.χ. σε διάφορες
πρεμιέρες που είναι διαθέσιμες και στο on demand.
Δεν γνωρίζω τεχνικά πόσο δύσκολο/εύκολο είναι να υλοποιηθεί η παραπάνω ιδέα,αλλά νομίζω πως είναι
αρκετά ξεκάθαρο το ποιά είναι η ιδέα και το όφελος που θα προκύψει από την υλοποίηση της.

2. Η δεύτερη πρόταση που έχω να κάνω είναι πολύ γενικότερη και έχει να κάνει με την ριζική αναβάθμιση
της υπηρεσίας on demand.Μέχρι στιγμής η υπηρεσία on demand προσφέρει κυρίως ένα υποσύνολο από τις
πρεμιέρες του μήνα που προβάλλονται στα κανάλια novacinema.
Το ενδεχόμενο να μετεξελιχθεί η υπηρεσία on demand σε μια μεγάλη ταινιοθήκη-video club υπάρχει σαν
σκέψη - πλάνο στην εταιρεία? Να υπάρχει διαθέσιμη μια πληθώρα ταινιών, πολλές εκ των οποίων ενδεχομένως
και να μην προβάλλονται στα κανάλια novacinema.Πολλές από τις ταινίες να διατίθενται δωρεάν και κάποιες με ένα μικρό αντίτιμο προς ενοικίαση.Ενδεχομένως το παραπάνω να μπορούσε να υλοποιηθεί μέσω της θύρας ethernet του δέκτη και του δικτύου της Forthnet ή με άλλο τρόπο.

Γενικά νομίζω ότι για το θέμα του on demand δεν υπάρχουν κατατοπιστικές πληροφορίες εκ μέρους της εταιρείας
και καλό θα ήταν να γνωρίζουμε τουλάχιστον τι θα πρέπει να κάνουμε ώστε να μην χάνουμε τίτλους ταινιών.
Νομίζω αρκετοί συνάδελφοι-συνδρομητές θα έχουν αντίστοιχα ερωτήματα.

Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Last edited:

sotiriadisc

Senior Member
23 February 2007
414
Re: *** Nova official support ***

ευχαριστω και εγω με την σειρα μου - τωρα μπορω να βλεπω και τα αθλητικα καναλια στο novago που δεν εβλεπα.
 

nvianitakis

Supreme Member
28 December 2007
3,592
Χαλάνδρι
Απάντηση: *** Nova official support ***

Υπάρχει χρονοδιάγραμμα για το πότε θα είναι release το NovaGO; πότε και αν θα δίνεται σε Mac και Android;
 

qspock

New member
14 May 2008
63
Re: *** Nova official support ***

Γεια σας. Πολυ καλη η προσπαθεια σας, μακαρι να εχουμε και γρηογορτερες απανατησεις ή και λυσεις στα προβληματα μας απο οτι με την τηλεφωνικη υποστηριξη ή τα τοπικα καταστηματα.

Εβαλα trible play + sports pack -μεταβολη υπηρεσιας απο Double play, προχθες ηρθε τεχνικος και ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια ΑΛΛΑ και εχω τα εξης προβληματα:

1) Δεν ανοιξανε τα HD καναλια παροτι στην αιτηση μου τα τσεκαρισε η υπαλληλος στο τοπικο καταστημα αφου τα δικαιουμαι για 12 μηνες δωρεαν (πληρωμη μεσω πιστωτικης, η αιτηση εγινε χειρογραφα). Εποικινωνησα με το support σας και μου ειπανε να στειλω με fax τις 3 πρωτες σελιδες της αιτησης. Αυτο εγινε προχθες απο την πλευρα μου αλλα ακομα τα HD ειναι κλειδωμενα.

2) Δεν κατεβαζει απολυτως τιποτα το On Demand

3) Δεν δουλευει το E-bill παροτι το ειχα παλιοτερα ενεργοιημενο απο το Double play και η υπαλληλος σας σε σχετικη ενημερωση (οταν ρωτηθηκα αν θελω e-bill ή αναλυτικο λογαριασμο σε χαρτι) μου ειπε πως θα δουλευει το παλιο κανονικα.


Απο εβδομαδα θα πρεπει να κατεβω και παλι στο καταστημα σας, εχω ηδη κατεβει πολλες φορες τον τελευταιο μηνα, αφου εγινε λαθος συνεργατη σας στην αρχικη αιτηση και ταλαιπωρηθηκα αφανταστα περιμενοντας την ακυρωση για 2 εβδομαδες + αλλες 2 για ενεργοποιηση = ενας μηνας!

Ευχαριστω κι ελπιζω να μπορουν να λυθουν επιτελους ολα ή εστω καποια απο τα θεματα μου ευκολοτερα και μεσω avclub.
 

Nova.Rep1

Supreme Member
24 October 2013
3,584
Re: *** Nova official support ***

@ qspock
σας έχουμε στείλει προσωπικό μήνυμα


@nvianitakis
Η υπηρεσία διατίθεται σε πιλοτικό στάδιο και μόνο σε laptop, iPad και iPhone προς το παρόν. Για το λανσάρισμα της υπηρεσίας και μελλοντικές συσκευές θα υπάρξει επίσημη ενημέρωση το επόμενο διάστημα.

Σας ευχαριστούμε πολύ.

Νίκος, Nova support
 

nvianitakis

Supreme Member
28 December 2007
3,592
Χαλάνδρι
Απάντηση: *** Nova official support ***

Το οτι είναι σε πιλοτικό στάδιο το ξέρω. Όπως επίσης ξέρω και για το που διατίθεται προς το παρόν. Η απάντηση που μου δώσατε δεν είναι απάντηση σε όλο το σεβασμό.
Τη συγκεκριμένη θα μπορούσα να το πάρω και από το
τηλεφωνικό customer care.

Ευχαριστώ
 

koul1gr

Established Member
16 June 2013
103
Re: *** Nova official support ***

Καλησπέρα και από έμενα και συγχαρητήρια για την προσπάθεια βοήθειας που καταβάλετε από εδώ. Εγώ θελω να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό που δεν μπορώ να δω απο το novago σειρές και ντοκιμαντέρ. Εχω το αθλητικό πακέτο και βλέπω τα live tv και αθλητικά αλλα τίποτα αλλο. Καταλαβαίνω οτι οι ταινίες ειναι κλειστές αλλά τα υπόλοιπα δυο δεν θα έπρεπε να τα έβλεπα?? μου γράφει οτι πρέπει να συνδεθώ με τ α προσωπικά μου στοιχεια ενω ειμαι συνδεόμενος είδη...σας ευχαριστώ πολύ!!