Evolution Kit Samsung Smart TV

hxostil

AVClub Addicted Member
Re: evolution kit samsung

yperion σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση...δυστυχως δεν βρηκα απαντηση.....στο you tube ces samsung evolution kit στο διαφημιστικο της αναφερει βελτιωμενη ποιοτητα εικονας.....αλλα απο τη θεωρια στην πραξη.....
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: evolution kit samsung

Just had confirmation that the new hardware in the evolution Kit will image image processing. Obviously it doesn't change the panel in the TV, but the hardware, processing and algorithms that it uses will be updated by the kit.

Από τα σχόλια στο δεύτερο video. Αν υποθέσουμε ότι οι πληροφορίες είναι σωστές βέβαια.
 

sdaoulas

Established Member
15 May 2012
166
Θεσσαλονίκη
Yperion σκεφτομαι να το παρω για την es8000 που εχω. Πες μου σε παρακαλω αν γνωριζεις. Θα χασω το wifi και θα πρεπει να συνδεσω την τηλεοραση με καλωδιο lan; γιατι αν ισχυει αυτο αδυνατω να το κανω λογο αποστασης ρουτερ και τηλεορασης.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: evolution kit samsung

Και εγώ ότι διαβάζω σας λέω παιδιά (δεν το παίζω ειδικός απλώς το ψάχνω το θέμα).

Στο ένα από τα δυο video πάντως κάτι λέει και για wifi ο τύπος (ότι δηλαδή δεν χρειάζεται με το ζόρι ethernet αλλά συνδέεται και ασύρματα).

To ίδιο και στο avsforum...

The cable is only needed if you're not using WiFi.

Καλό θα ήταν όμως να ρωτήσεις την αντιπροσωπία της Samsung.
 

nasosch

New member
21 November 2013
1
Αγαπητοι,

δε θα σας χρονοτριβίσω:drummer:...παώ κατευθείαν στο ψητό.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει αποκτήσει το Evolution kit για Samsung Smart TV....για να πάρω γνώμες και αξιολογήσεις απο την εμπειρία τους,
για το αν αξίζει το κόπο να το αποκτήσει κανεις?

Σας ευχαριστώ πάιδες,

Να είστε όλοι καλά

nasosch:SFGSFGSF:
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,982
[flatpanelshd.com]...Customer gets full refund for TV after Samsung broke Evolution Kit promise...http://flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1483114260

m-evokit2016.jpg

source photo:[flatpanelshd.com]