Pompeii

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

r727lw.jpg


Imdb | Home Page | Facebook


Pompeii - Teaser Trailer - Coming February 2014


Pompeii - Official Trailer - Coming February 2014


Ακόμη μία ταινία με θέμα από τους αρχαίους χρόνους που βγαίνει το 2014!

Director είναι ο Paul W.S. Anderson που έχει κάνει τα Resident Evil.
Πρωταγωνστούν ο γνωστός μας από το Game of Thrones Kit Harington που δοκιμάζει την τύχη του και στην μεγάλη οθόνη,
η Carrie-Anne Moss, η Emily Browning, ο Jared Harris και άλλοι..









 
Last edited by a moderator:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Re: Pompeii (2014)

ωραια ταινια θαναι μιας και εχει πολυ ωραια ιστορια -αν τηρησουν το γνωστο εργο -αλλα οχι για σινεμα.

Για τηλεοραση ενα κρυο βραδυ του χειμωνα μια χαρα.

Απο τις πολυ ωραιες ιστοριες παντως για να επανερθω στο θεμα που εχει μεγαλωσει γενιες ολοκληρες και εχει γνωρισει φυσικα αρκετες μεταφορες στην οθονη.
 

TerI

AVClub Enthusiast
29 April 2008
1,155
Χίος
Απάντηση: Pompeii (2014)

Εντυπώσεις κάποιος? Αξίζει να το προβάλλουμε σε προτζέκτορα?
 

yan73

Senior Member
25 September 2007
638
Re: Pompeii (2014)

Oπως το κοβω, οποιος το τελειωσει θα ειναι ηρωας... :grandpa:
 

gramacar

Senior Member
22 June 2006
316
Re: Pompeii (2014)

χαχαχα.
Σωστός. Πολύ εφέ αλλά από σενάριο και ηθοποιία μετριότατο.
 

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,429
Απάντηση: Pompeii (2014)

Εκανα το λαθος και το ειδα στο Mall με τον πιτσιρικα (αυτος ηθελε εγω δεν φταιω)!!

Μια συρραφη κλεμμενων σκηνων. Οι περισσοτερες απο τον Μονομαχο. Μεχρι την στιγμη που γινεται η εκρηξη και γινονται ολα ρημαδιο!

Πολυ μετρια!
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,491
Αθήνα
Re: Απάντηση: Pompeii (2014)

Εκανα το λαθος και το ειδα στο Mall με τον πιτσιρικα (αυτος ηθελε εγω δεν φταιω)!!

Μια συρραφη κλεμμενων σκηνων. Οι περισσοτερες απο τον Μονομαχο. Μεχρι την στιγμη που γινεται η εκρηξη και γινονται ολα ρημαδιο!

Πολυ μετρια!


Δηλαδή να ανοίξω προβολέα ή... "δεξί κλίκ και delete";
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Re: Pompeii (2014)

μια χαρουλα περασε η ωρα καθως δεν ειχα μεγαλες προσδοκιες...
 

gramacar

Senior Member
22 June 2006
316
Re: Απάντηση: Pompeii (2014)

Εκανα το λαθος και το ειδα στο Mall με τον πιτσιρικα (αυτος ηθελε εγω δεν φταιω)!!

Μια συρραφη κλεμμενων σκηνων. Οι περισσοτερες απο τον Μονομαχο. Μεχρι την στιγμη που γινεται η εκρηξη και γινονται ολα ρημαδιο!

Πολυ μετρια!

Τεράστιο λάθος φίλε μια και θα σου κόστισε πάνω από 20άρικο
 

gramacar

Senior Member
22 June 2006
316
Re: Απάντηση: Pompeii (2014)

Δηλαδή να ανοίξω προβολέα ή... "δεξί κλίκ και delete";


Μια και το κατέβασες μη το σβήσεις απλά δες το τηλεόραση. Μη χαραμίσεις 2 ώρες από τη λάμπα σου.
 

gramacar

Senior Member
22 June 2006
316
Re: Pompeii (2014)

:eek:perator:
μια χαρουλα περασε η ωρα καθως δεν ειχα μεγαλες προσδοκιες...

Νομίζω η τελευταία σου φράση αποτυπώνει με ακρίβεια το περιεχόμενο της ταινίας. :eek:perator:
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,491
Αθήνα
Απάντηση: Re: Απάντηση: Pompeii (2014)

Μια και το κατέβασες μη το σβήσεις απλά δες το τηλεόραση. Μη χαραμίσεις 2 ώρες από τη λάμπα σου.

Τόπιασα το υπονοούμενο... :flipout:
ΟΚ, σ´ ευχαριστώ πολύ gramacar.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Pompeii (2014)

Ξεχάστε τις ομοιότητες..
Ξεχάστε τις υπερβολές..

.. και απλά διασκεδάστε με το θέαμα!! :p :laugh:
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
Re: Pompeii (2014)

ως φαν των ταινιών του είδους, είπα να της δώσω μια ευκαιρία.... την είδα με χαμηλές προσδοκίες αλλά και πάλι δεν μου κόλλησε σχεδόν τίποτα

ειδικά οι πρωταγωνιστές, τους βρήκα εντελώς αταίριαστους με τους ρόλους, ειδικά ο πιτσιρικάς από το game of thrones το έκαψε τελείως το χαρτί του

το μόνο που μου άρεσε ήταν ο τρόπος που τελειώνει η ταινία, γι'αυτό και ψήφισα μέτρια


γενικότερα μου θύμισε τις παραγωγές άλλων δεκαετιών που δεν έβγαιναν ποτέ στις αίθουσες και πήγαιναν απευθείας σε βιντεοκασέτες....
μόλις τις έβλεπες συνειδητοποιούσες το γιατί......
 
Re: Pompeii (2014)

Απόλαυσα κάθε δευτερόλεπτό της,ευχαριστήθηκα δράση,ήχο,εικόνα,σκηνικά και κοστούμια,συνυφασμένα όλα αυτά με ικανοποιητική δόση Ιστορίας.Ίσως επειδή απο μικρό παιδί με συγκλόνισε η τραγωδία της Πομπηίας,ρούφηξα κυριολεκτικά κάθε σκηνή.Υπερβολική;Ναι.Χιλιοπαιγμένο love story;Ναί.Ένας "John Snow" ξανά που θαρρείς πως γεννήθηκε μουτρωμένος;Ναι και πάλι..Όμως τις δικές μου αισθήσεις τη δεδομένη στιγμή τις ικανοποίησε απόλυτα.Και φυσικά δε μπαίνω κάν στον κόπο να τη συγκρίνω με τον τεράστιο "Μονομάχο",όπως και τότε δε μπήκα στον κόπο να συγκρίνω αυτόν με το "Σπάρτακο".
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Pompeii (2014)

ρε παιδια εγω εκατσα ενα βραδυ να τη δω ετσι για κανα μισαωρακι ελεγα και πως τα καταφερα κ κατα λαθος την εσβησα απτο σκληρο.... Μηπως ειναι σημαδι απτο θεο να μη μπω στο κοπο αραγες??? :flipout: