Godzilla [2014]

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    46

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..

168ey61.jpg


Imdb | Wikipedia | Home Page | Facebook

An epic rebirth to Toho's iconic Godzilla, this spectacular adventure, from Warner Bros. Pictures and Legendary Pictures, pits the world's most famous monster against malevolent creatures who, bolstered by humanity's scientific arrogance, threaten our very existence.

Gareth Edwards directs “Godzilla,” which stars Aaron Taylor-Johnson (“Kick-Ass”), Oscar nominee Ken Watanabe (“The Last Samurai,” “Inception”), Elizabeth Olsen (“Martha Marcy May Marlene”), Oscar winner Juliette Binoche (“The English Patient,” “Cosmopolis”), and Sally Hawkins (“Blue Jasmine”), with Oscar nominee David Strathairn (“Good Night, and Good Luck.,” “The Bourne Legacy”) and Bryan Cranston (“Argo,” TV’s “Breaking Bad”).


Godzilla - Official Teaser Trailer [HD]

Bγήκε το trailer για το νέο Godzilla που θα δούμε τον Μάιο του 2014!

Αρκετά χρόνια περιμέναμε! :cool:
 
Last edited by a moderator:

Cosmic Wonder

AVClub Addicted Member
24 October 2012
2,854
Re: Godzilla (2014)

Εγώ έχω δεί μόνο το πρώτο,πειράζει; :p

Πάντως φαίνεται ενδιαφέρων απο το trailer.
 

Cosmic Wonder

AVClub Addicted Member
24 October 2012
2,854
Re: Godzilla (2014)

Όχι...αυτό που δείχνει το mega κατα περιόδους.Του 1998.
Είχα ξεχάσει ότι υπήρχε και του 1954.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: Godzilla (2014)

Χεχε..
Αν και του βάζουν μόνο 5.2 στο Imdb είχε κάποια πράγματα που μου αρέσανε η ταινία του '98!

Θυμάμαι πόσο εντυπωσιακά μας φάνηκαν τότε τα εφέ της ταινίας!
Ήταν η εποχή που άρχισαν να έχουμε εντυπωσιακά πολύπλοκα εφέ στις ταινίες..

Godzilla (1998)
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: Godzilla (2014)


Έχουμε νέο trailer!

Με την τωρινή τεχνολογία θα τα δώσουν όλα! :p
 
Last edited:

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,812
Θεσσαλονίκη
Re: Godzilla (2014)

Παντως ο Γκοτζιλας ειναι παραδοσιακα Γιαπωνεζος και ως συνηθως την πεφτει στο Τοκυο. (τουλαχιστον
για τους παλαιοτερους)

Τελος παντων, οι κακες γλωσσες λενε οτι θα τον εξοντωσει ο "Γουωλτερ" με μια βομβα μεθαμφεταμινης.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: Godzilla (2014)

Βγαίνει σήμερα στις αίθουσες!!

8.5 αρχική βαθμολογία!

Καλή!! ;)
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Re: Godzilla (2014)

Ε Π Ο Σ!!!

Την παρακολούθησα χτές βράδυ στην κατάμεστη αίθουσα VMAX του Mall και έχω να πω πως μου άρεσε ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολύ, είναι ακριβώς στα πρότυπα Godzilla και όχι σαν την αμερικανια του 98.

Δείτε την οπωσδήποτε!!!
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,436
Μεταμορφωση
Re: Godzilla (2014)

Μόλις είδα την ταινία.

Άνιση δυστυχώς.
Ξεκινάει απίστευτα σωστά με το κομμάτι της εξερεύνησης και των γεγονότων του παρελθόντος έχοντας παράλληλα και φοβερές ερμηνείες από το εξαιρετικό καστ.
Μετά τα πρώτα 45 λεπτά και από την στιγμή που
πεθαίνει ο πατέρας και απελευθερωνεται το πρώτο τέρας
κάτι φαίνεται ότι δεν πάει καλά σεναριακα και ίσως και με το μοντάζ.
Ξαφνικά έχουμε άλλους πρωταγωνιστες από αυτόν που περιμένουμε από τον τίτλο, ενώ η τελική κορύφωση αν και μεγάλης κλίμακας δίνεται μάλλον υποτονικα.
Έλεος με το σκηνικό
των δύο τεράτων με το αβγό που η μάνα προσπαθεί να προστατέψει και που ο καλός τελικα "ισορροπιστής της φυσης" Godzilla κυνηγαει
.Πόσες φορές πρέπει ακόμα να μας το σερβίρουν?

Η σκηνοθεσία έχει πολύ καλές σκηνές αλλά τελικά δεν αρκούσε.
Κακή δεν ήταν, ούτε καν, αλλά με προσγείωσε ανώμαλα σε σχέση με τις προσδοκίες που δημιούργησαν τα εξαιρετικά trailer.
Ούτε σαν γνήσιο blockbuster τα πήγε καλά αφού υστερούσε σε ρυθμό και δράση,Godzilla ακούγαμε αλλά λίγο βλέπαμε, αλλά ούτε έδωσε παλμό στα κομμάτια "εδαφους" με τους πεζοναύτες.

Κατά τα υπόλοιπα, είδαμε εξαιρετικά εφέ στα τέρατα ,και καλές ερμηνείες για ταινία του είδους.

Σκέτο καλή, για το πρώτο 45λεπτο , τις καλές ερμηνείες και την καλή αν και σύντομη μάχη του Godzilla στο φινάλε.