www.livegreek.tv

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Καλησπερα σε ολα τα παιδια απο Κοπενχαγη.
Μια που βρεθηκα στη Δανια σε ωρα χαλαρωσης ειπα να παιξω λιγο με τις απιστευτες ταχυτητες ADSL2 που εχουν οι περισσοτεροι Δανοι στα σπιτια τους ταχυτητες που αγγιζουν τα 100... OTAN εμεις κανουμε τουμπες στο ακουσμα και μονο 2, 3 η και στο θεικο 12 μβιτ. Φυσικα οι τιμες των 100 ειναι ισες η και χαμηλοτερες με αυτες των πολλών 10 εως 14 Ελληνικων MBbit.
Αλλου ομως θελω να καταληξω. Και γινομαι πιο συγκεκριμενος. Για καντε μια βολτα στη διευθυνση www.greeklive.tv και δειτε με τα ματια σας παροχη ελληνικων καναλιων αναμεσα τους filmnet & supersport , mιga ant1, et1, net, ktl. με τιμη κρατηθείτε 21Ε το μηνα και με αλλες ακομα μειωσεις αναλογα με τον χρονο αγορας της υπηρεσιας. Δειτε εκει που λεει τιμες. Για καντε και μια βολτα παραδιπλα εκει που λει φορτώσεις και διαβαστε με ωραια ελληνικα κοκκινα γραμματα Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Για μια ακομα φορα μας περνανε κοροιδα και μας αφηνουνε απ εξω.
Τωρα θα μου πεις γιατι γκρινιαζω,.
Θα σας πω γιατι, Η ΝΟΒΑ αποφασισε να μεπι στο παιχνιδι του triple play αλλα εκ του ασφαλους. Οσο στοιχιζει με δορυφορικο εξοπλισμο η μηνιαια συνδρομη αλλο τοσο κοστιζει και με IPTV. Στο εξωτερικο ομως φαινεται κανει διακρισεις και μειωνει την τιμη στο 1/3 εστω με 2 απο τα κανάλια της. Να ειμαστε και ρεαλιστες. Ταινιες συνηθως βλεπουν οι περισσοτεροι στο FILMNET1 και καμμια φορα απο σποντα στα καναλια 2 και 3.
Σχολιαστε παρακαλω το γεγονος.
Α και για να σας κανω να βγειτε λιγο απο τα ρουχα σας (καλοκαιρι γαρ...) η ποιοτητα εικονας στο streming που βλεπω και ακουω αυτη τη στιγμη ειναι απιθανη και παρασαγγας ανωτερη απο αυτη που μας τροφοδοτει η ΝΟΒΑ μεσω δορυφορου.
Τα σχολια δικα σας
Νικος
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,840
σε ευχαριστουμε Ilise,αποδεικνύεται ακομη μια φορά οτι η εξελιξης τρεχουν μακρια απο την γειτονια μας.....

δεν πειράζει τουλαχιστον μπορούμε να υπερηφανευόμαστε ότι ζούμε στην χειρότερη χωρα από πλευράς παροχών και στην ακριβότερη από πλευράς παρεχομένων υπηρεσιων
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,086
Homeless
The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
silent, η σελίδα ανοίγει κανονικά.

Ο επίδοξος τηλεθεατής καλείται να καταβάλει ποσά με την πιστωτική του κάρτα για την επικείμενη συνδρομή. Σε ποιον όμως? Ποια είναι τα στοιχεία του "provider"??

Εχεις κανείς περισσότερα στοιχεία? (ή μου διέφυγε κάτι..)
 

gkagg

New member
10 October 2006
94
Ρε παιδιά πλάκα μου κάνετε;

-----------------------------------------------------
http://www.greeklive.tv/403.html

The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Please try the following:

* Make sure that the Web site address displayed in the address bar of your browser is spelled and formatted correctly.
* If you reached this page by clicking a link, contact the Web site administrator to alert them that the link is incorrectly formatted.
* Click the Back button to try another link.

HTTP Error 404 - File or directory not found.
Internet Information Services (IIS)

Technical Information (for support personnel)

* Go to Microsoft Product Support Services and perform a title search for the words HTTP and 404.
* Open IIS Help, which is accessible in IIS Manager (inetmgr), and search for topics titled Web Site Setup, Common Administrative Tasks, and About Custom Error Messages.
------------------------------------------------------------------------------
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Οτι ανοιγει η σελιδα σε μενα το δοκιμασα πολλες φορες.
Εχω μονο μια φρικτη υποψια. Να μας βεβαιωσει και ο αλλος ο φιλος που μπορει να δει την σελιδα μηπως ειναι εκτος Ελλαδας;
Οταν μπεις στη σελίδα οπως σας εχω πει στα Ελληνικα παντα αναφερει οτι η υπηρεσια δεν προσφερεται στην Ελλάδα. Μηπως αυτο σημαινει οτι η σελιδα μπορει να ανοιξει μόνο εκτος χωρας;
Εγω ειμαι ακομα Κοπενχαγη και το streaming παει συνεφο...
Η δευτερη φρικτη σκεψη που περναει απο το μυαλο μου ειναι απο ...πονηρης αποψεως πιο ...υποχθονια. Χμμμ για σκεφτειτε αν μπορουσαμε να δουμε την σελίδα και να διαβαζουμε ολοι οτι η υπηρεσια livegreek.tv δεν προσφερεται στην Ελλαδα θα τους ειχαμε φαει ζωντανους. Ενω τωρα ποσοι παιρνουν χαμπαρι; Μονο οι φίλοι - φοιτητες στο εξωτερικο και παλι οσοι γνωριζουν και βλεπουν Ελληνικα κανάλια.
Τωρα μαλιστα που πολυς κοσμος εχει DSL σπιτι ποιος normal ανθρωπος θα πληρωνε 56,40 το μηνα ενω θα μπορουσε να εχει την ιδια ποιοτητα εικονας με τα ιδια χρηματα για 3 μηνες;
Για σκεφτειτε το.
Παντως θα τους ριξω ενα μπινελικι οταν κατεβω Ελλαδα που θα ειναι ολο δικο τους. Για να μην νομιζουν οτι κοιμομαστε δηλαδη. :violent-smiley-030:
Νικος
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Τι να πω..
Κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις σου. (firewall κλπ)

Αντε λοιπόν να δεις και συ:
 

Attachments

  • test1.jpg
    test1.jpg
    112.8 KB · Views: 127

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: www.livegreek.tv

Οτι ανοιγει η σελιδα σε μενα το δοκιμασα πολλες φορες.
Εχω μονο μια φρικτη υποψια. Να μας βεβαιωσει και ο αλλος ο φιλος που μπορει να δει την σελιδα μηπως ειναι εκτος Ελλαδας;
Οταν μπεις στη σελίδα οπως σας εχω πει στα Ελληνικα παντα αναφερει οτι η υπηρεσια δεν προσφερεται στην Ελλάδα. Μηπως αυτο σημαινει οτι η σελιδα μπορει να ανοιξει μόνο εκτος χωρας;
Εγω ειμαι ακομα Κοπενχαγη και το streaming παει συνεφο...
Η δευτερη φρικτη σκεψη που περναει απο το μυαλο μου ειναι απο ...πονηρης αποψεως πιο ...υποχθονια. Χμμμ για σκεφτειτε αν μπορουσαμε να δουμε την σελίδα και να διαβαζουμε ολοι οτι η υπηρεσια livegreek.tv δεν προσφερεται στην Ελλαδα θα τους ειχαμε φαει ζωντανους. Ενω τωρα ποσοι παιρνουν χαμπαρι; Μονο οι φίλοι - φοιτητες στο εξωτερικο και παλι οσοι γνωριζουν και βλεπουν Ελληνικα κανάλια.
Τωρα μαλιστα που πολυς κοσμος εχει DSL σπιτι ποιος normal ανθρωπος θα πληρωνε 56,40 το μηνα ενω θα μπορουσε να εχει την ιδια ποιοτητα εικονας με τα ιδια χρηματα για 3 μηνες;
Για σκεφτειτε το.
Παντως θα τους ριξω ενα μπινελικι οταν κατεβω Ελλαδα που θα ειναι ολο δικο τους. Για να μην νομιζουν οτι κοιμομαστε δηλαδη. :violent-smiley-030:
Νικος
Τίποτα δεν ισχύει απο όσα υποψιάζεσαι..
Η σελίδα ανοίγει κανονικά. Σε όσους δεν ανοίγει ας ελέγξουν τις ρυθμίσεις του firewall και όποιου άλλου "προφυλακτικού" χρησιμοποιούν.
 

nektar

Supreme Member
4 January 2007
4,326
Μελίσσια
Re: Απάντηση: Re: www.livegreek.tv

Τίποτα δεν ισχύει απο όσα υποψιάζεσαι..
Η σελίδα ανοίγει κανονικά. Σε όσους δεν ανοίγει ας ελέγξουν τις ρυθμίσεις του firewall και όποιου άλλου "προφυλακτικού" χρησιμοποιούν.

Ούτε εμένα ανοίγει. Και το firewall της εταιρίας το έχω ανοιχτό για μένα σε ΟΛΑ.
 

trikal

New member
18 June 2006
35
athens
Αφού κατάφερα να μπω με το hydemyass μου γράφει το εξής
Δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης από την Ελλάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:BDGBDGB53:
 

Attachments

  • Γβ€‘Γβ€°ΓΒΓŽΒ―Γβ€š Γβ€žΓŽΒ―Γβ€žΓŽΒ»ΓŽΒΏ.jpg
    Γβ€‘Γβ€°ΓΒΓŽΒ―Γβ€š Γβ€žΓŽΒ―Γβ€žΓŽΒ»ΓŽΒΏ.jpg
    104.8 KB · Views: 44

nektar

Supreme Member
4 January 2007
4,326
Μελίσσια
Προφανώς έχουν βάλει αρκετά μέτρα ασφαλείας ώστε να εμποδίζουν την εγγραφή πελατών από Ελλάδα...
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Προφανώς έχουν βάλει αρκετά μέτρα ασφαλείας ώστε να εμποδίζουν την εγγραφή πελατών από Ελλάδα...

Οποτε εχω τα χιλια δικια να γκρινιαζω και οι υποψιες μου ειναι αληθινες τελικα.
Παντως το μπινελικι δεν θα το γλυτωσουν στη ΝΟΒΑ.
Οπως φαινεται οτι εκαναν το εκαναν εκ του πονηρου....:slapface:
 

gkagg

New member
10 October 2006
94
Οποτε εχω τα χιλια δικια να γκρινιαζω και οι υποψιες μου ειναι αληθινες τελικα.
Παντως το μπινελικι δεν θα το γλυτωσουν στη ΝΟΒΑ.
Οπως φαινεται οτι εκαναν το εκαναν εκ του πονηρου....:slapface:

Μαζί σου κι εγώ.

Για φαντάσου!!! Υπηρεσία με ελληνικά κανάλια αλλά όχι για τους Έλληνες που ζουν στη χώρα τους... Βρε ουστ!!!!