Panasonic Plasma TX-P60ZT60E Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,692
Clermont-Ferrand, France
Ευχαριστώ παιδιά. Λογικά θα την έχω μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Δεν καιγόμουνα αλλά με τιμή 2499 στο Γαλλικό Fnac, δεν μπόρεσα να αντισταθώ.
Μόλις έρθει θα κάνω unboxing και review. Να δούμε και πως θα φέρω τον Μανώλη εδώ πάνω για σετάρισμα.
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,692
Clermont-Ferrand, France
Παιδιά, ευχαριστώ. Σιγά σιγά όμως, μην το πάρει χαμπάρι η Kuro στην Αθήνα και μετά την κάτσαμε. Άντε να δούμε πια, τηλεόραση 5 χρόνων, ξεπεράστηκε? Και δεν μιλάω γενικά, αλλά για κάποιον που έχει φάει με το κουτάλι την εικόνα της Kuro. Κρίμα που δεν την έχω εδώ να κάνω τρελό συγκριτικό.
 

hxostil

AVClub Addicted Member
Παιδιά, ευχαριστώ. Σιγά σιγά όμως, μην το πάρει χαμπάρι η Kuro στην Αθήνα και μετά την κάτσαμε. Άντε να δούμε πια, τηλεόραση 5 χρόνων, ξεπεράστηκε? Και δεν μιλάω γενικά, αλλά για κάποιον που έχει φάει με το κουτάλι την εικόνα της Kuro. Κρίμα που δεν την έχω εδώ να κάνω τρελό συγκριτικό.

επειδη μαλλον εισαι ο μοναδικος Ελληνας που ειχε kuro και τωρα εχει την zt θα θελαμε να μας γραψεις αντικειμενικα ποσο καλυτερη ειναι η panasonic..(θεωρω οτι και ισες να ειναι μετα απο 5 χρονια θα ειναι ηττα για την πανασονικ ακομα και αν εχει περιορισμους για χαμηλοτερη καταναλωση)
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,692
Clermont-Ferrand, France
επειδη μαλλον εισαι ο μοναδικος Ελληνας που ειχε kuro και τωρα εχει την zt θα θελαμε να μας γραψεις αντικειμενικα ποσο καλυτερη ειναι η panasonic..(θεωρω οτι και ισες να ειναι μετα απο 5 χρονια θα ειναι ηττα για την πανασονικ ακομα και αν εχει περιορισμους για χαμηλοτερη καταναλωση)

Όχι μόνο αυτό θα κάνω, αλλά με κάποιο τρόπο θα τον φέρω τον Μανώλη επάνω. Και ξέροντας την Kuro μου (αφού την έχει σετάρει επανειλημμένως) πιστεύω θα μας πει καλύτερα τι ισχύει.
Πάντως ανυπομονώ να δω την εικόνα της ΖΤ.
 

hxostil

AVClub Addicted Member
Όχι μόνο αυτό θα κάνω, αλλά με κάποιο τρόπο θα τον φέρω τον Μανώλη επάνω. Και ξέροντας την Kuro μου (αφού την έχει σετάρει επανειλημμένως) πιστεύω θα μας πει καλύτερα τι ισχύει.
Πάντως ανυπομονώ να δω την εικόνα της ΖΤ.
μαζι με εσενα ολοι που αγαπαμε αυτο το χομπι...μετα βεβαια ενα καλο συγκριτικο η zt με μια oled!!!
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Με το καλό να την παραλάβεις και καλοθέατη Μάριε !!! :ernaehrung004:

Αν η KURO σου δεν είναι "pimped", έχεις να περιμένεις από την ΖΤ μικρότερη μέγιστη φωτεινότητα, καλύτερο αντι-ανακλαστικό φίλτρο και καλύτερο μαύρο (σε panel brightness -> mid)...
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,692
Clermont-Ferrand, France
Με το καλό να την παραλάβεις και καλοθέατη Μάριε !!! :ernaehrung004:

Αν η KURO σου δεν είναι "pimped", έχεις να περιμένεις από την ΖΤ μικρότερη μέγιστη φωτεινότητα, καλύτερο αντι-ανακλαστικό φίλτρο και καλύτερο μαύρο (σε panel brightness -> mid)...

Pimped εννοείς τις τελευταίες που βγήκανε με τα τσιπάκια από την επόμενη γενιά που ποτέ δεν βγήκε?
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Pimped εννοείς τις τελευταίες που βγήκανε με τα τσιπάκια από την επόμενη γενιά που ποτέ δεν βγήκε?

Pimped εννοώ αυτές που έχουν πειράξει τάσεις λειτουργίας από το κρυφό μενού... ;)
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,692
Clermont-Ferrand, France
Pimped εννοώ αυτές που έχουν πειράξει τάσεις λειτουργίας από το κρυφό μενού... ;)

Πιστεύεις ξέρω τι έχει κάνει ο Μανώλης? 5 καραβίσιους του φτιάχνω και κάνει ότι θέλει. Όταν τελειώσει τα μαζεύει και φεύγει και κανέναν δεν ρωτάει. Βασικά ρωτάει άμα είσαι ευχαριστημένος, και κοιτάς σαν χαζός πως μπόρεσε ακόμα μια φορά να αλλάξει κάτι στο τέλειο.
 

polakis

AVClub Addicted Member
19 September 2008
2,789
Τελεια αγορά φίλε. Ημουν κοντά κι εγώ στην αγορά της ΖΤ αλλα με το τραγικό παρελθόν τις panny που ειχα με τις καθετες γραμμες κλπ, τελικά επέλεξα το αλλο θηρίο την 64F8500 της samsung. Ελπίζω να σου είναι τέλειο το πανελ και να την χαρείς. Ειναι μια απο τις 2 καλυτερες τηλεορασεις που υπάρχουν...
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,692
Clermont-Ferrand, France
Ευχαριστώ φίλε μου. Δεν φοβάμαι μιας και εδώ έχουν άμεση αλλαγή χωρίς πολλά πολλά. Πάντως το αστείο της υπόθεσης είναι ότι την VT60 την έχουν 3049 οι ίδιοι. Φαντάζεστε κάποιον κακομοίρη να την πάρει αντί την ΖΤ60 με 549 λιγότερο.
 

vertical

Supreme Member
15 November 2011
3,335
Τελεια αγορά φίλε. Ημουν κοντά κι εγώ στην αγορά της ΖΤ αλλα με το τραγικό παρελθόν τις panny που ειχα με τις καθετες γραμμες κλπ, τελικά επέλεξα το αλλο θηρίο την 64F8500 της samsung. Ελπίζω να σου είναι τέλειο το πανελ και να την χαρείς. Ειναι μια απο τις 2 καλυτερες τηλεορασεις που υπάρχουν...

Φαντάζομαι εννοείς την ZT60 και την VT60, σωστά; :AFADF0:
 

jimitsis

Supreme Member
20 June 2011
3,369
Μάριε, πρέπει να βγάλεις μια selfie με την ΖΤ, όταν με το καλό την πάρεις!:ernaehrung004:
Πιστεύω θα ξεχάσεις την Kuro γρήγορα:grandpa:
 

Αγαμέμνων

Established Member
10 May 2013
229
Αυτα ειναι γουστα,καλοριζικη pontios
περιμενω κ γω μια ταπεινη 65st50 π βρηκα κοψοχρονια σε μια αποθηκη,γερμανια
εχουμε να γουσταρουμε ταινιες μεχρι να πεσουν οι τιμες των oled:music-smiley-005: