Lucy

ψηφίστε την ταινία


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,985
Εκεί ψηλά.....
new-lucy-poster.jpg








LUCY

de Luc Besson


O γερολυκος Μπεσον βρηκε ξανα το κουραγιο να γυρισει στην σκηνοθεσια του αγαπημενου του ειδους ταινιων.

Εκεινο των αυτοκαταστροφικων πρωταγωνιστων.

Μακαρι για εμας να φανει ανταξιος του παρελθοντος του .





 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Re: LUCY

Έχουμε κάμποσες αγαπημένες ταινίες από τον Besson! ;)

Εξαιτίας του αγάπησα και την Milla Jovovich! :cool:

Στην Ελλάδα λέει θα βγει στις 28 Αυγούστου!
 
Last edited:

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,698
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: LUCY

Eνδιαφερον σεναριο !

Η Λουκια καλα θα κανει να ΜΗΝ προσπαθησει να μας εκπληξει με τις αλγεβρικες της ικανοτητες.
Εχω σιχαθει, 30 χρονια τωρα, η ευφυια να μετριεται μεσα απο εξισωσεις (που βλεπω ως background στην αφισα).
 

Cosmic Wonder

AVClub Addicted Member
24 October 2012
2,854
Re: LUCY

Φαίνεται να έχει ένα ενδιαφέρον λόγω σεναρίου,για να δούμε....

Απο την άλλη,η πρωταγωνίστρια μετατρέπεται σε χρόνο ρεκόρ,σε κάτι τελείως διαφρετικό.!!

Εντάξει,στις ταινίες όλα επιτρέπονται.
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,362
Re: LUCY (2014)

Άλλη μία μπούρδα επιστημονικής φαντασίας από αυτές που μας έχει συνηθίσει τελευταία ο Morgan Freeman (now you see me, Transcendence, κλπ.). Ξεκινάει με ενδιαφέρον, βασίζεται και αυτή όπως και οι άλλες σε ενδιαφέρον concept, αλλά για άλλη μια φορά η φαντασία ξεχειλώνει και καταντάει γελοία στο τέλος. Νομίζω πως από εδώ και στο εξής θα αποφεύγω οποιαδήποτε ταινία του Morgan Freeman και ιδιαίτερα τις επιστημονικής φαντασίας.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: LUCY (2014)

Καλούτσικη ταινία θα έλεγα , έχει κάποιες ενδιαφέρουσες και σχετικά πρωτότυπες ιδέες αρχικά αλλά προς το τέλος ξεφεύγει και η υπερβολή αγγίζει το άπειρο , αν δεν ήταν τόσο αφελές το σενάριο ώστε να στεγάσει τις φιλοσοφικές προεκτάσεις θα ήταν πολύ καλύτερη.
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,620
Απάντηση: LUCY (2014)

Μετριοκαλη, με μια ακαταλληλη γι´αυτον τον ρολο πρωταγωνιστρια (εσυ κουκλα μου εισαι για αλλες δουλειες -http://www.imdb.com/title/tt1441395/?ref_=nv_sr_2-, κι ας εγινες και μαμα!)
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,442
Μεταμορφωση
Re: LUCY (2014)

Αν και δεν ειχα διαβάσει τις καλύτερες κριτικές μου άρεσε.
Δεν ηταν βαρετή και ηταν αρκετα διασκεδαστική.
Πρωταγωνιστης θα μπορούσε ευκολα να ειναι ο Statham :p
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Lucy (2014)

Την είδα χτες την ταινία .
Περίμενα κάτι καλύτερο και κάτι διαφορετικό , από την όλη εντύπωση που μου είχε δημιουργηθεί από όλα από αυτά που άκουσα ή διάβασα .
 

Sorath

Senior Member
29 September 2010
648
Athens, Greece
Re: Lucy (2014)

Συμφωνώ κι εγώ. Περίμενα κάτι πολύ καλύτερο. Γενικά μετριοκαλή όπως είπε και ο evam7.

Αν και ξεκίνησε καλά, στο τέλος ξέφυγε τελείως το πράγμα και κάπου κατάντησε μακράν υπερβολική ακόμα και για ταινία φαντασίας. Μου έδωσε την εντύπωση οτι και το σενάριο ήταν λίγο πρόχειρα φτιαγμένο, χωρίς να μπορεί να αναδείξει αρκετό υλικό κάτι που φάνηκε και απο την μικρή διάρκεια της ταινίας (80' με το ζόρι).
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
3,991
Απάντηση: Lucy (2014)

Μια απο τα ιδια.
Ξεκινησε πολλα υποσχόμενη, αλλά απο την μέση και μετά κατέληξε bmovie, τελειώνοντας ως κακή, με γραφικά εφέ από playstation 1 :flipout:
Εμ δεν το πρόσεξα κι εγώ. Ταινία κάτω από 90 λεπτά είναι απαγορευτική.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,588
Re: LUCY (2014)

Αν και δεν ειχα διαβάσει τις καλύτερες κριτικές μου άρεσε.
Δεν ηταν βαρετή και ηταν αρκετα διασκεδαστική.
Πρωταγωνιστης θα μπορούσε ευκολα να ειναι ο Statham :p
Εμ βέβαια, τρασομπλοκμπαστερια και να μη σ αρέσει; :p
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,829
Είμαι παντού
Απάντηση: Lucy (2014)

ενταξει και η μαλακια πρεπει να εχει τα ορια της.
Πρεπει,η αστυνομια πλεον να επιλαμβανεται τετοιων καταστασεων,δεν μπορει να σπαταλαμε χρονο και χρημα για τετοιες ταινιες,ελεος!
Να φτιαχτει ενα ειδικο τμημα Ραμπο στην ιντερπολ και να συλλαμβανει τους συντελεστες τετοιων ταινιων,προτου κυκλοφορησουν.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,588
Re: Απάντηση: Lucy (2014)

ενταξει και η μαλακια πρεπει να εχει τα ορια της.
Πρεπει,η αστυνομια πλεον να επιλαμβανεται τετοιων καταστασεων,δεν μπορει να σπαταλαμε χρονο και χρημα για τετοιες ταινιες,ελεος!
Να φτιαχτει ενα ειδικο τμημα Ραμπο στην ιντερπολ και να συλλαμβανει τους συντελεστες τετοιων ταινιων,προτου κυκλοφορησουν.
ΛοΛ

Και μετά ο Vadergr τι θα βλέπει, σοβαρές ταινίες; :p