Πρόβλημα με Galaxy S4

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Το κινητο σβήνει ξαφνικά οταν σερφαρω στο ιντερνετ.
Μετα απο 4=5 λεπτα στο ιντερνετ η συσκευη κλεινει και δεν μπορει να ανοιξει ξανά παρα μονο αν το βαλω στην πριζα.
Σε μερικες εφαρμογες όπως στο google earth κλείνει σχεδόν αμέσως.
Οταν πατησω το κουμπι να ανοιξει ξεκιναει ανοιγει την πρωτη καρτα με το λογοτυπο samsung galaxy s4 και στη συνεχεια σβηνει παρόλο που η μπαταρία είναι γενάτη.
Αν εχω τη συσκευη στη πρίζα λειτουργει κανονικά.
Δεν σβηνει οταν το χρησιμοποιω αλλά και αν μου εχει σβήσει ξεκινάει επισης κανονικά.
Τι μπορεί να φταίει;
Τον τελευταιο καιρο ειχα εγκαταστησει καποια προγραμματα -cleaner- που καθαριζουν τη μνημη και αχρηστα προγραμματα.
Λετε αυτο να προκαλεσε καποιο προβλημα;
Να ειναι προβλημα softwear λειτουργικου;
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Re: Πρόβλημα με galaxy s4

το νοιωθεις πολυ ζεστο στο χερι σου οταν το ζοριζεις?γενικως ζεσταινεται το s4 αλλα δεν εχει παρουσιασει προβληματα(μεχρι ενος σημειου).
μπες μεσα στις θερμοκρασιες του τηλεφωνου(*#0*# κατω κατω την επιλογη sensor thermomiter).δες σε idle κατασταση τι θερμοκρασια σου δειχνει.
εαν δεν ειναι η θερμοκρασια το προβλημα,θα πρεπει να κανεις ενα reset γιατι μαλλον καπου εχει σκαλωσει το τηλεφωνο.
εαν δεν πιασει και αυτο κανε ενα wipe data / factory reset.
εαν συνεχιστει το προβλημα το πας στο service.


το νου σου..ειτε reset μεσα απο το τηλεφωνο κανεις,ειτε wipe reset,τα χανεις ολα..!!
φανταζομαι εχει backup των επαφων σου γιατι τις εφαρμογες θα τις κατεβασει κατευεθειαν απο το googleplay



Turn off the device.
Press and hold the following three buttons at the same time:
Volume Up key
Home key
Power key.
When the phone vibrates, release the Power key but continue to press and hold the Volume Up key and theHome key.
When the Android System Recovery screen appears, release the Volume Up and Home keys.
Press the Volume down key to highlight ‛wipe data / factory reset.’
Press Power button to select.
Press the Volume down key to highlight ‛delete all user data.’
Press Power button to select and start the master reset.
When the master reset is complete, ‛Reboot system now’ is highlighted.
Press the Power key to turn the restart the device.
 
Last edited:

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Κατ αρχην σε ευχαριστω για τη βοηθεια.


Θα σβήσει και οτι εχω μεσα στην εξτρα καρτα μνημης που εχω βαλει;
Θα την αφαιρεσω πιο πριν.
Πως θα κανω reset μεσα απο τη συσκευη να ξεκινησουμε αποαυτο.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Re: Πρόβλημα με galaxy s4

οτι εχεις στην εξωτερικη sd δεν διαγραφεται.
επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα κανεις.ρυθμισεις>λογαριασμοι>δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας>επαναφορα..
πριν ομως,δες αυτο με την θερμοκρασια που σου ειπα για να δουμε τι παιζει..
 

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Θα το δω για τη θερμοκρασια αν και πριν απο λιγο μου εσβησε παλι αμεσως μολις μπηκα στο ιντερνετ χωρις να ειναι ζεστο. Κρυο εντελως.
Καποιες φορες το νοιωθω λιγο ζεστο οταν του βαζω βιντεο η μουσικη που εχω μέσα.
Αν ειναι στην πριζα δε σβηνει ποτε οσο ζεστο κι αν ειναι.
Το κινητο το εχω ενα χρονο απο το προηγουμενο καλοκαιρι και τωρα παρουσιασε το προβλημα.
Στη διαδικασια που μου εγραψες παραπανω εκει που λεει δημιουργια αντιγραφων θα κανει αντιγραφα με αυτη τη διαδικασια;

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.
θα παω τωρα για καμια βουτια γιατι ειμαι σε διακοπες και το απογευμα θα δουμε τι θα κανουμε.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Re: Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Θα το δω για τη θερμοκρασια αν και πριν απο λιγο μου εσβησε παλι αμεσως μολις μπηκα στο ιντερνετ χωρις να ειναι ζεστο. Κρυο εντελως.
καλο αυτο
Καποιες φορες το νοιωθω λιγο ζεστο οταν του βαζω βιντεο η μουσικη που εχω μέσα.
Αν ειναι στην πριζα δε σβηνει ποτε οσο ζεστο κι αν ειναι.
Το κινητο το εχω ενα χρονο απο το προηγουμενο καλοκαιρι και τωρα παρουσιασε το προβλημα.
Στη διαδικασια που μου εγραψες παραπανω εκει που λεει δημιουργια αντιγραφων θα κανει αντιγραφα με αυτη τη διαδικασια;
οχι-επαναφορα στις αρχικες ρυθμισεις κανει..

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.
θα παω τωρα για καμια βουτια γιατι ειμαι σε διακοπες και το απογευμα θα δουμε τι θα κανουμε.[/QUOTE]
:antlers:

:Banane0:
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Re: Πρόβλημα με galaxy s4

πολυ πιθανο κι`αυτο.εβγαλαν αρκετα προβλημα με την μπαταρια και νομιζω οτι η αντιπροσωπεια κανει δωρεαν αντικατασταση.
ας κανει μια ερωτηση ο φιλος(εαν ειναι οντως αυτο το προβλημα).
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,442
Μεταμορφωση
Re: Πρόβλημα με galaxy s4

Έχει πρόβλημα η μπαταρία σου , γι' αυτό όταν το βάζεις στην πρίζα δεν το κάνει.

Το ίδιο πιστεύω και εγώ.
Οι πρώτες παρτίδες ειχαν προβληματικες μπαταριες οι οποιες φουσκωναν κιολας.
Με εναν καλό οπτικό έλεγχο ισως φανεί.
 

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Μαλλον ειναι φουσκωμενη παιδιά.
Στο κεντρο της ειναι πιο χοντρη απ οτι στις ακρες.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Re: Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

οταν μπορεσεις,πηγαινε το στο service και ρωτα τι γινεται σε αυτην την περιπτωση.
στην χειροτερη να πληρωσεις μια μπαταρια...:antlers:
 

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Τελικά πήγα χθες σε σερβις της σαμσουνγκ. Αναγνωρισαν ευκολα το προβλημα της μπαταριας -ηταν φανερα φουσκωμενη- και μου εδωσαν καινουρια δωρεάν.Η εγγυηση για τη μπαταρια στο συγκεκριμενο μοντελο ειναι ενας χρονος αντι για 6 μηνες που ειναι κανονικα λογω αυτου του προβληματος που αναγνωρισε η σαμσουνγκ.
Το τηλ. λειτουργει κανονικα τωρα.
Τελος καλο, ολα ΟΚ
 

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Παιδια το πρόβλημα συνεχίζεται.
Δεν παρουσιαζει τα ιδια προβλήματα με πριν, λειτουργει κανονικά δηλ. αλλά η διάρκεια της μπαταριας ειναι πολύ μικρη.
Δεν κραταει ουτε μια μερα χωρις καθολου χρηση του κινητου.
Το φορτισα χθες το βραδυ κατα τις 10 και το πρωι στις 12 χωρις να το ανοιξω καν ειναι στα 20%.
Τι γινεται τωρα;
Το σερβις που πηρα τη μπαταρια δεν απανταει στα τηλεφωνα....

Η μπαταρια ειναι κορεατικη και 2600 mAh
3.8VLi-ion 9.88Wh
 
Last edited:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Re: Πρόβλημα με galaxy s4

καποια εφαρμογη σου καταπινει μαλλον την μπαταρια.
αναγκαστικα προχωρας στα βηματα του 6ου μηνυματος του θεματος(reset,wipe reset).
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Υπάρχουν και αρκετές εφαρμογές που μπορούν να δείξουν την κατανάλωση των εφαρμογών. Battery Doctor, Wakelock Detector, αλλά εγώ την λύση την βρίσκω με το OS Monitor. Ένα παλιότερο τηλέφωνο android που είχα κόλλαγε συχνά. Το είχα ζορίσει με πολλές εφαρμογές, root, πειραματικές ρυθμίσεις, και μερικές φορές κόλλαγε μετά την εκκίνηση. Το τηλέφωνο μου έδειχνε συνεχή χρήση του επεξεργαστή και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Την λύση βρήκα με το OS Monitor. Το ρυθμίζεις να σου βγάζει χρήση επεξεργαστή και μνήμης στην περιοχή με τις ειδοποιήσεις (notification bar) και σου δείχνει την εφαρμογή με την μεγαλύτερη χρήση επεξεργαστή εκείνη την στιγμή, και την εφαρμογή με την μεγαλύτερη χρήση μνήμης. Εμένα μία εφαρμογή συστήματος ανάγνωσης των δεδομένων στην κάρτα μνήμης κόλλαγε και χρησιμοποιούσε το 80% του επεξεργαστή! Αυτό σήμαινε ότι αν δεν το έπαιρνα χαμπάρι και δεν ασχολιούμουν, θα έτρωγε την μπαταρία σε χρόνο μηδέν. Μετά πήγαινα στην διαχείριση των εφαρμογών, έκλεινα την εφαρμογή, και το τηλέφωνο συνερχόταν αμέσως.
 

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Απο χθες εκλεισα το Wifi και η μπαταρια καταναλωνεται με κανονικους ρυθμους.
Αρα εχει να κανει μαλλον με καποια εφαρμογη που εχει σχεση με το Wifi.
Θα το κοιταξω και αυτο που μου λες αν και το καλυτερο ειναι μια εκκινηση του τηλ απο την αρχη.
 

Anastasios Mallios

Established Member
27 April 2013
120
Μάνδρα Αττικής
Απάντηση: Πρόβλημα με galaxy s4

Το ίδιο πρόβλημα έχω στο Samsung galaxy S3 mini ... άλλαξε μπαταρία και θα λυθεί. Μπορεί η μπαταρία που έβαλες να μην ήταν και τόσο καινούργια. Αλλιώς μπορεί και ο φορτιστής να έχει πρόβλημα και να σου χαλάει και την μπαταρία. Επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις που πρότειναν παραπάνω έκανες?
 
Last edited:

meropi

New member
2 February 2015
3
Re: Πρόβλημα με galaxy s4

καλησπερα! εχω ενα προβλημα με το κινητο απο τοτε που εκανε αναβαθμιση του λογισμικου το android 4.4.2 οταν ειμαι σε καποια εφαρμογη και μου ερχεται μνμ στο messenger τοτε η εφαρμογη κολλαει και δεν μπορω να παρησω τιποτα παρα να παω στο κεντρικο μενου να κλεισω την εφαρμογη και να την ξανα ανοιξω. ξερετε μηπως γιατι γινεται αυτο και τι μπορω να κανω??? ευχαριστω!