iCloud-Εύρεση χαμένης συσκευής

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Δυστυχής απώλεια του ipad1 μου πριν λίγες ημέρες από διάρρηξη στο αυτοκίνητο μου (δεν ήταν σε εμφανές σημείο μη προτρέξει κανείς)
Με τα χιλια ζόρια μπήκα στο Icloud (ζορια γιατι δε το χρησιμοποιουσα εγω πλεον και ειχα ξεχασει user id κωδικους και ολα τα συναφη). το κλείδωσα του έβαλα και ενα μήνυμα με αμοιβή αλλά μάλλον ο ευτυχής (?) "νέος" κάτοχος, η δεν
έχει να φάει η όπως ήταν μάλλον το φόρμαρε πριν συνδεθεί στο διαδίκτυο (εμ βλάκας ειναι να το κάνει).

Καλές αυτες οι υπηρεσίες αλλα σε τι ποσοστό τελικά είναι χρήσιμες? Σίγουρα αν ήταν 3g συσκευή οι πιθανότητες αυξάνονται κατακόρυφα με την αμεσότητα του κλειδώματος αλλά....

Και δεν ειναι τοσο η συσκευή αλλα το περιεχόμενο, Last iCloud backup δυστυχώς πριν 2 καλοκαίρια ( απορώ ποιος πείραξε τις ρυθμίσεις και δεν έκανε τόσο καιρό)
 

kostthem

Senior Member
22 December 2012
553
Κρίμα ρε γαμώτο.

Πλέον από το iOS 7 (που δεν μπορεί να τρέξει το iPad 1) και χωρίς internet δεν μπορεί να γίνει format. Ζητάει τον κωδικό iCloud.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Κρίμα Φρανκ.. Όντως, αν είχε το IOS 7 δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα ο κλεφτης..
Ευκαιρία για upgrade :)
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Κρίμα Φρανκ.. Όντως, αν είχε το IOS 7 δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα ο κλεφτης..
Ευκαιρία για upgrade :)

Ευκαιρια ναι, ενταξει δε θελω κατι φρεσκο, ψαχνω για ενα οικονομικό ipad2 βασικά αλλα δεν εχω βγαλει ακρη απο αγγελιες εδώ και γενικά...
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: Re: iCloud-Εύρεση χαμένης συσκευής

Ευκαιρία για να πάρεις κάτι με android.:p

χαχαχα μα εχω android note8 δεξι χέρι, το ipad ειναι για την γυναικα +οτι ειχα αγορασει μερικές καλές εφαρμογές που τις χρησιμοποιώ κατά καιρούς