1ο Πανελληνιο Φεστιβαλ Ακουστικων

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
HeadFi Poster_Generic.jpg

Στις 4 Οκτωβρίου 2014, ημέρα Σάββατο, στο Ξενοδοχείο Caravel, οδός Βασιλέως Αλεξάνδρου 2 Αθήνα, στις αίθουσες Μυκήνες και Πέλλα θα διεξαχθεί το 1ο Headphone Festival, η πρώτη στην Ελλάδα Έκθεση Ακουστικών, Ενισχυτών Ακουστικών, αξεσουάρ και ειδών φορητής προσωπικής ακρόασης μουσικής και ψυχαγωγίας.

Η διοργάνωση γίνεται με πρωτοβουλία και ευθύνη του συλλόγου μας, "Λέσχη Φίλων Εικόνας Ήχου & Μουσικής"€, που έχει και την ευθύνη για τη λειτουργία του μεγαλύτερου φόρουμ τεχνολογίας, πολιτισμού και ψυχαγωγίας στην Ελλάδα, του AVClub.gr

Θα συμμετέχουν με τα προϊόντα τους εταιρείες που αντιπροσωπεύουν την πλειονότητα των σημαντικότερων κατασκευαστών του χώρου.

Ως γνωστόν, η αγορά των ειδών προσωπικής ψυχαγωγίας και επικοινωνίας βρίσκεται σε άνθηση και είναι μία από τις ταχύτερα αναπτυσσόμενες παγκόσμια. Σε τούτο συμβάλλει αποφασιστικά η τεχνολογική εξέλιξη των μέσων προσωπικής και φορητής επικοινωνίας (κινητή τηλεφωνία, φορητοί υπολογιστές, tablets κλπ) και των συναφών ψηφιακών format αναπαραγωγής, που δίνει δυνατότητες αδιανόητες ως πριν από λίγα χρόνια.

Σκοπός της Έκθεσης είναι να φέρει σε άμεση επαφή το ευρύτερο καταναλωτικό κοινό με τις τεχνολογίες ακουστικών, ενισχυτών ακουστικών, ψηφιακών μετατροπέων και των λοιπών αξεσουάρ, και να δείξει τις δυνατότητες τους και προπάντων την ποιότητα που μπορούν να προσφέρουν, ώστε να αξιοποιούνται με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν και να συγκρίνουν την ηχητική απόδοση και ποιότητα ενός μεγάλου πλήθους διαφορετικών ακουστικών, ενισχυτικών, DAC και αξεσουάρ, κάτι που γίνεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα.

Η είσοδος θα ειναι ελεύθερη, σας περιμένουμε ολους στο πρώτο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ακουστικών !!!

Join us on Facebook !!!
 
Last edited:

bower

Senior Member
19 October 2010
497
Αυτά είναι....
Μία καλή ευκαιρία για τους άπειρους, σαν και μένα, να δούμε και να ακούσουμε μαζικά τι εστί audiophile ακουστικά.
Λίστα εκθετών έχουμε;;;
 

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
:SFGSFGSF:

Μπραβο σε ολους οσους ειχαν την ιδεα!!!!! Μεγαλο γεγονος!!!!!

Εκθέτες ποιοί θα είναι?
Επιτέλους μια έκθεση ακουστικών κι εδώ στην Ελλάδα...


Εδώ θα ήθελα να υπογραμμίσω την απίστευτη δουλειά και κόπο κάποιων ανθρώπων που σκέφτηκαν και την παραμικρή λεπτομέρεια,με τις ιδιαιτερότητες που έχει ένα τέτοιο εγχείρημα.
Από την άνεση και υγιεινή (υπάρχει ειδική πρόβλεψη) μέχρι το πλήθος των εκθετών που λίγο-πολύ αντιπροσωπεύουν το σύνολο της αγοράς.

Ένα πολύ μεγάλο μπράβο λοιπόν στον Παναγιώτη (Dr Pan K) για την απίστευτη δουλειά του ως ενορχηστρωτή του όλου εγχειρήματος.
Κι ένα πολύ μεγάλο μπράβο επίσης σε όλους όσους λίγο ή πολύ συνέβαλλαν σε αυτό.

(Αντώνη,τα γραφικά είναι απίστευτα :worshippy: )

Περιμένουμε με ανυπομονησία λοιπόν!
Πωωω αυτά είναι...!

Είθε να είναι η αρχή ενός επιτυχημένου θεσμού... :ernaehrung004:



Εδώ είναι και τα μηνύματα των φίλων που σχολίασαν στο προηγούμενο νήμα.

Θα ήθελα να τους ζητήσω συγνώμη καθώς και στον thread starter Dr Pan K μιας και ο λόγος που κατέβηκε το προηγούμενο ήταν δικός μου ατυχής χειρισμός.

Ελπίζω να ιδωθούμε όλοι εκεί!
 

kostas k

AVClub Addicted Member
19 June 2006
1,949
Μελίσσια
Πολύ ευχάριστα νέα.

Πολλά πολλά μπράβο από εμένα σε όσους εμπλέκονται άμεσα ή έμμεσα με την διοργάνωση.

Θα είμαι εκεί για να τα πουμε κυρίως από κοντά αλλά σίγουρα θα ρίξω και κάποιο αυτι.

Και πάλι μπράβο
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,327
Εκεί ψηλά.....
Πολλα ευγε στους σχεδιαζοντες την ενεργεια αυτη.

Ευχομαι και αλλες παρομοιες ενεργειες για το αγαπημενο χομπυ των μελων μας.
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
Το δικό μου ποστ που είναι?

Εδω χάθηκε το δικο μου που ήταν και το αρχικο, το δικο σου θα έμενε?? Ειχαμε ενα μικρο τεχνικο ατύχημα, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες..

Η λιστα των συμμετεχόντων εχει κλείσει και ειναι κατι παραπάνω απο εντυπωσιακή αλλα θα σας τους παρουσιάσουμε σιγα σιγα. Αυτο που μπορω να πω με σιγουριά ειναι οτι θα εχει ψείρες, ακουστικα, DAC, ενισχυτές ακουστικών, streamer, media players, καλώδια, DAP και ολα τα σχετικα παραφερναλια σε τιμες απο εισαγωγικές μεχρι ultra high end.
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
Επιτέλους θα ακούσουμε πολλά ηχητικά μηχανηματακια !

Αυτο ξαναπεστο. Αν κάποιος θελει να ακουσει 2 κομματια με το καθε set up η μερα του φτανει δεν του φτάνει...
 

jamca

New member
13 June 2014
94
Αχαχα! Έτσι ακριβώς...φαντάζομαι ότι θα μαζέψει πολύ κόσμο...Όμως μεταξύ των μουσικόφιλων υπάρχει άμιλλα και δεν θα γίνει το έλα να δεις!
 

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
Η δική μου συμβουλή είναι να έρθει νωρίς όποιος θέλει να τα ακούσει όλα.
Κάτι ξέρω που το λέω...:earmuffs:
 

Anastasios Mallios

Established Member
27 April 2013
120
Μάνδρα Αττικής
Παίδες συγνώμη λάθεψαν τα μάτια μου. Δε παρατήρησα το τεράστιο Οκτωβρίου. Εγώ σκεφτόμουν μεθαύριο μάλλον γιατί βιαζόμουν να γίνει κάτι τέτοιο. Λογικά αφού είναι Σάββατο θα είμαι παρόν κι εγώ.
 

economo

Senior Member
4 December 2007
586
ΑΘήνα, Ελλάδα
Μπράβο στο AVclub, στον Παναγιώτη κ σε όλους όσους συνέβαλαν για να γίνει πραγματικότητα αυτή η έκθεση!

Αξίζουν σε όλους σας πολλά συγχαρητήρια!

Τέτοιες πρωτοβουλίες ανήκουν σε πραγματικά πρωτοπόρους ανθρώπους κ πραγματικούς φίλους του καλού ήχου!

Θα τα πούμε από κοντά!
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
Παίδες, εχουμε και ενα event στο facebook για οποιον θελει να μπει. Ειναι ανοιχτό και μπορείτε αν θελετε να καλέσετε και φιλους.
 
Last edited:

Gojakla

Supreme Member
20 May 2009
5,856
Παίδες, εχουμε και ενα event στο facebook για οποιον θελει να μπει. Ειναι ανοιχτό και μπορείτε αν θελετε να καλέσετε και φιλους.

Δουλεύει το link?
 
Last edited by a moderator: