NOVA με κωδικούς..?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

koumar

Established Member
11 January 2012
226
Καλησπέρα σε όλους.
Καταρχήν ας το διαβάσετε όλο προσεκτικά και ας μην βγουν βιαστικά συμπεράσματα.
http://tinyurl.com/mplskfn

το ερώτημα μου είναι: Eγώ δηλ που έχω πχ 2-3 Panasat:bang:ή οποιονδήποτε άλλο ανενεργό πια δέκτη Nova και χωρίς να ήμουν ποτέ συνδρομητής, με έναν τέτοιο δέκτη θα ισχύειη προσφορά?
 

bykrie

Πρόεδρος Δ.Σ.
Staff member
Όσοι αγοράσουν την εφημερίδα που θα κυκλοφορήσει στις 28/9 (Premium έκδοση) θα αποκτήσουν κουπόνι με το οποίο θα μπορούν να αποκτήσουν πρόσβαση στα Novasports1 & Novalifε, για μια εβδομάδα (από Κυριακή 28/9/2014 στις 00:01 έως Σάββατο 4/10/2014 στις 23:59).

Η ενεργοποίηση θα γίνετε στέλνοντας sms.

Απευθύνετε σε ενεργούς συνδρομητές Nova 3Play και Nova Start pack ή Nova Cinema pack. Δεν έχουν δηλαδή το πακέτο με τα αθλητικά.
Επίσης σε ανενεργούς συνδρομητές που διαθέτουν τον απαραίτητο εξοπλισμό, αποκωδικοποιητή - κάρτα, και εγκατάσταση δορυφορικής κεραίας

Αντίστοιχα και σε NovaGO.

Βρε koumar που τους θυμήθηκες τους Panasat; :grandpa: Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
 

algedan

AVClub Addicted Member
9 October 2008
1,590
Εγώ πάντως θα γκρινιάξω λίγο. Υπάρχουν πολλοί στην επαρχία που την εφημερίδα την παίρνουν μετά τις 10:30 πμ την Κυριακή, δεν θα μπορούσαν να το κάνουν από τις 12:00 το πρωί της Κυριακής μέχρι 11:59 πμ το πρωί της επόμενης Κυριακής; Θα μου πείτε έλα ντε τι θα δεις Σαββατο βράδυ μετά τις 12:00!!! αλλά θα ήταν καλή λύση για να μην χάνουν και οι αγοραστές της εφημερίδας από την επαρχία.
 

koumar

Established Member
11 January 2012
226
Re: Απάντηση: NOVA με κωδικούς..?

Όσοι αγοράσουν την εφημερίδα που θα κυκλοφορήσει στις 28/9 (Premium έκδοση) θα αποκτήσουν κουπόνι με το οποίο θα μπορούν να αποκτήσουν πρόσβαση στα Novasports1 & Novalifε, για μια εβδομάδα (από Κυριακή 28/9/2014 στις 00:01 έως Σάββατο 4/10/2014 στις 23:59).

Η ενεργοποίηση θα γίνετε στέλνοντας sms.

Απευθύνετε σε ενεργούς συνδρομητές Nova 3Play και Nova Start pack ή Nova Cinema pack. Δεν έχουν δηλαδή το πακέτο με τα αθλητικά.
Επίσης σε ανενεργούς συνδρομητές που διαθέτουν τον απαραίτητο εξοπλισμό, αποκωδικοποιητή - κάρτα, και εγκατάσταση δορυφορικής κεραίας

Αντίστοιχα και σε NovaGO.

Βρε koumar που τους θυμήθηκες τους Panasat; :grandpa: Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
κάτι τέτοιο δεν το ξεκαθαρίζουν πουθενά στο άρθρο.
Κι απο τα σχόλια απο κάτω, λένε οτι μπορεί να ενεργοποιεί οποιοσδήποτε πρώην συνδρομητής με οποιονδήποτε δέκτη Nova.
Δεν ξεκαθαρίζει δηλ το πως θα γίνεται η ενεργοποίηση με τον κωδικό, θα ρωτάνε πρώτα τα στοιχεία του χρήστη να δούνε αν ήταν παλιά συνδομητής..?
Αυτοί μιλάνε απλά για κωδικό σε δέκτη της Nova, δεν εξηγούν το μηχανισμό όπου θα διαχωρίζεται και ο πρώην συνδρομητής με απλό κάτοχο δέκτη.
Τους Panasat τους ανέφερα ενδεικτικά.
 

andrdive

Established Member
19 June 2006
203
Μεταμόρφωση
Re: Απάντηση: NOVA με κωδικούς..?

Εγώ ήμουν παλιός συνδρομητής μόνο με κάρτα της NOVA και δικό μου δέκτη (EDISION), όταν πάντρεξε κάρτες δέκτη, διέκοψα την συνδρομή, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση γνωρίζει κανείς;
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Απάντηση: NOVA με κωδικούς..?

κάτι τέτοιο δεν το ξεκαθαρίζουν πουθενά στο άρθρο.
Μα αν το έγραφε, πως θα έτρεχες να αγοράσεις την εφημερίδα μόνο και μόνο για να διαβάσεις στα "ψιλά γράμματα" οτι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την προσφορά;

Γνωστές τακτικές, όπως τα κουπόνια του σούπερ μάρκετ που πρέπει να κάνεις λογαριασμό 100 για να πάρεις την έκπτωση.
 

nickzick

New member
28 January 2012
61
Αλεξανδρούπολη
Αρκετά καλό!

Από όσα διάβασα δε νομίζω ότι απευθύνεται μόνο σε ενεργούς συνδρομητές ή παλιούς συνδρομητές. Μπορεί ο οποιοσδήποτε να ενεργοποιήσει την υπηρεσία απλά θα μπορεί na βλέπει μόνο μέσω laptop/κινητού/tablet και όχι μέσω δορυφόρου.

Επίσης αν πεις ότι θα το κάνεις συνέχεια, το ποσό είναι 17 για ένα μήνα για τα δύο κανάλια... Δεν μπορείς να πεις ότι είναι κ λίγα...

Θα το δοκιμάσω την πρώτη εβδομάδα να δω και το Champions League την Τρίτη και μετά βλέπουμε. :)
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Ουσιαστικά κρατάς μόνο την πρώτη σελίδα από την συγκεκριμένη εφημερίδα.
6 ευρώ το κουπόνι για το Carefour,
10 το κουπόνι της Wind
και το κουπόνι της Nova.
Στο μηνα θα εχεις δώσει 17 ευρώ αλλά θα έχεις πάρει όλα τα παραπάνω.
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Η πιθανότητα να παίζει σε παλιούς Panasat είναι 0, γιατί δεν είναι DVB-S2. Η πιθανότητα να παίζει εκτός του Pace και σε ελεύθερες παλιές κάρτες είναι και πάλι 0, γιατί θα έπρεπε να υποβαθμιστεί το σύστημα προστασίας (secure silicon) για αυτά τα κανάλια, κάτι που θα άνοιγε "κερκόπορτα" για πειρατεία όλου του πακέτου. Ξεχάστε το. Μόνο ανενεργοί συνδρομητές με Pace θα μπορούν να το βάλουν μέσω SAT.
 

andrdive

Established Member
19 June 2006
203
Μεταμόρφωση
Re: Απάντηση: NOVA με κωδικούς..?

Η πιθανότητα να παίζει σε παλιούς Panasat είναι 0, γιατί δεν είναι DVB-S2. Η πιθανότητα να παίζει εκτός του Pace και σε ελεύθερες παλιές κάρτες είναι και πάλι 0, γιατί θα έπρεπε να υποβαθμιστεί το σύστημα προστασίας (secure silicon) για αυτά τα κανάλια, κάτι που θα άνοιγε "κερκόπορτα" για πειρατεία όλου του πακέτου. Ξεχάστε το. Μόνο ανενεργοί συνδρομητές με Pace θα μπορούν να το βάλουν μέσω SAT.

Αν είναι έτσι, να χαίροντε την προσφορά τους!!!
 

marmagas

New member
14 June 2009
60
Καλησπερα,να ρωτησω,σε αυτους που δεν εχουν ουτε αποδ. ουτε δορ.πιατο δεν θα μπορουν μεσω δικτυου?
Ευχαριστω!!
 

kataras

AVClub Enthusiast
18 October 2011
1,171
Re: Απάντηση: NOVA με κωδικούς..?

1
Αν είναι έτσι, να χαίροντε την προσφορά τους!!!

Ενα καλο πραγμα παει να γινει και αμεσως γκρινια
Μονο με δεκτες pace βλεπεις πια νοβα
το αποδεχεσαι και βλεπεις η δεν...
αλλωστε για τους υπολοιπους θα βλεπουν μεσω ταμπλετ η notebook
Αυτο που πρεπει να διευκρινιστει για αυτους που εχουν διακοψει ειναι
τι θα συμβει με το τελος επανασυνδεσης
ελπιζω το support να μας ενημερωσει
 

andrdive

Established Member
19 June 2006
203
Μεταμόρφωση
Re: Απάντηση: NOVA με κωδικούς..?

1

Ενα καλο πραγμα παει να γινει και αμεσως γκρινια
Μονο με δεκτες pace βλεπεις πια νοβα
το αποδεχεσαι και βλεπεις η δεν...
αλλωστε για τους υπολοιπους θα βλεπουν μεσω ταμπλετ η notebook
Αυτο που πρεπει να διευκρινιστει για αυτους που εχουν διακοψει ειναι
τι θα συμβει με το τελος επανασυνδεσης
ελπιζω το support να μας ενημερωσει

Καλή κίνηση από ποιόν; στην ουσία αγοράζοντας την εφημερίδα πληρώνεις για να δείς, όταν το προσφέρεις μόνο σε δέκτη pace τι κάνεις; αναγκάζεις αυτούς που σε πλήρωναν τόσα χρόνια σε υψηλό αντίτιμο να ψάξουν να αγοράσουν το δέκτη pace της συμφοράς που λανσάρεις για να μπορέσουν να δούν. Λοιπόν ναι, γκρίνια μέχρι να συνέλθουν!!!
 

sotiriadisc

Senior Member
23 February 2007
414
το βλεπεις φιλε μεσω ταβλετ / pc ... δεν εχεις αλλη επιλογη ...
όπως και για να αγορασεις επισημα δεν εχεις αλλη επιλογη , οποτε γιατι να γκρινιαζουμε αδικα ?
 

drakster

New member
10 July 2014
29
Καλησπερα,να ρωτησω,σε αυτους που δεν εχουν ουτε αποδ. ουτε δορ.πιατο δεν θα μπορουν μεσω δικτυου?
Ευχαριστω!!

Μπορούν να δουν σε τάμπλετ ή λάπτοπ αρκεί να ακολουθήσουν τις οδηγίες που έχει εντός η εφημερίδα.
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Δεν έχω διαβάσει την εφημερίδα απλά επειδή με ενδιαφέρει πως γίνετε ενεργοποίηση στον pace ? πρέπει να ειναι στο όνομα σου ο δέκτης η δεν παίζει ρόλο? θα πάρω ένα pace απο φίλο και αν δεν χρειάζεται στοιχεία κατόχου η ενεργοποίηση και θέλει αριθμό κάρτας ή αριθμό δέκτη μόνο μην τον τρέχω τσάμπα σε κατάστημα forthnet για μεταβίβαση.
 

tolis63

New member
6 December 2012
66
Η ερώτησή μου για τους παλιούς PANASAT :ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΤΗ ΝΟΒΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΕΣ ΤΗΣ PANASAT ΠΑΙΖΕΙ?
Και η απάντησή τους:Καλησπέρα Τόλη, Μπορείς να καλέσεις στο 211 9552828 για να σου δώσουμε τις απαραίτητες οδηγίες σχετικά με τον αποκωδικοποιητή
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Έχει μια παρόμοια ερώτηση στη σελίδα της εφημερίδας:

Sing_18_9_14_FP2.jpg
 

bykrie

Πρόεδρος Δ.Σ.
Staff member
Η πιθανότητα να παίζει σε παλιούς Panasat είναι 0, γιατί δεν είναι DVB-S2. Η πιθανότητα να παίζει εκτός του Pace και σε ελεύθερες παλιές κάρτες είναι και πάλι 0, γιατί θα έπρεπε να υποβαθμιστεί το σύστημα προστασίας (secure silicon) για αυτά τα κανάλια, κάτι που θα άνοιγε "κερκόπορτα" για πειρατεία όλου του πακέτου. Ξεχάστε το. Μόνο ανενεργοί συνδρομητές με Pace θα μπορούν να το βάλουν μέσω SAT.

Τι ποιο ξεκάθαρο από αυτό Κώστα.