Αγορά νέας βιντεοκάμερας

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

giorgakis21

New member
13 September 2014
1
Καλησπέρα σας,

ενδιαφέρομαι για την άποψη σας σχετικά με την αγορά νέας βιντεοκάμερας.

Βιντεοσκοπώ ερασιτεχνικά παιχνίδια ποδοσφαίρου και έχω έναν νέο συνεργάτη που χρειάζεται μια βιντεοκάμερα.

Η δουλειά είναι βιντεοκάμερα πάνω σε τρίποδα και κινήσεις δεξιά αριστερά. Δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις τα ποδοσφαιρικά παιχνίδια με μονοκάμερο.

Θέλω την άποψη σας για τις παρακάτω κάμερες. Αν είναι "οκ" για την συγκεκριμένη δουλειά.

Canon Legria HFM31
Sony HDR-PJ780VE
Sony HDR-PJ740
Sony HDR-CX900 Handycam

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!
 

_tzo_

Banned
18 November 2007
11,985
Θεσσαλονίκη
Μία φορά που έκανα κάτι αντίστοιχο (πρόταση να κοιτάξουν την αγγελία μου) δέχτηκα προειδοποίηση με ιδιαίτερα επιθετικό τόνο από διαχειριστή για οριστικό ban από το φόρουμ.

Προφανώς είναι σοβαρό παράπτωμα.
 

Apollwn

Banned
11 January 2014
5,281
Αθήνα
Θα ήθελα να να σ ευχαριστήσω που με ενημέρωσες δεν θα ήθελα να βρεθώ "εκτός" αν και δε το βλέπω τόσο σοβαρό για ban μια υπενθύμιση θα ήταν αρκετή.
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Δε νομίζω ότι έκανε τόσο μεγάλο λάθος ο Βασίλης.
Έχω ξαναδεί νομίζω εδώ μέσα κάτι παρόμοιο και δεν το θεωρώ κακό.
 

_tzo_

Banned
18 November 2007
11,985
Θεσσαλονίκη
Μεταξύ μας όταν γίνεται ούτε εγώ το θεωρώ λάθος/παράτυπο.
Απέναντι σε νέο μέλος που ζητά συμβουλή και ενδεχομένως δεν έχει τρόπο να φιλτράρει την πληροφορία, η προώθηση αγγελίας μπορεί να εκληφθεί ως προσπάθεια για ιδίο όφελος και όχι ως παροχή συμβουλής.

Επίσης, αν γίνει κατάχρηση και ο καθένας που έχει μια αγγελία σε κάθε ευκαρία την προωθεί, αυτό μπορεί να οδηγήσει σε χάος.

Οι διαχειριστές βέβαια έχουν τον τελευταίο λόγο κι ενδεχομένως διατηρούν πλέον μια πιο ελαστική πολιτική, κρίνοντας επιλεκτικά πότε γίνεται κατάχρηση και από ποιον.

Δεν κάνω υποδείξεις στους διαχειριστές φυσικά, ούτε πόσω μάλλον επίπληξη στον αγαπητό Απόλλωνα, απλά ανέφερα τη δική μου εμπειρία με τη μία και μοναδική φορά που έκανα κάτι παρόμοιο πριν αρκετά χρόνια.