Pioneer X-HM82-K

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
musicserver.jpg


Pioneer X-HM82-K

specs

εχει κανεις καμια γνωμη/προταση για κατι αντιστοιχο ή καλυτερο;
δειχνει να παιζει τα παντα.. spotify, airplay, bluetooth, internet radio, MP3, WMA, WAV, AAC, FLAC, Apple Lossless, AIFF, and DSD(*) audio files
192 kHz/24-bit audio playback(**):
WAV, FLAC, and AIFF

οθονη.. προσθηκη sub.. χειρισμος μεσω app απο smartphone/tablet..

απο ποιοτητα ηχου ομως, αξιζει;
 
Last edited:

doll

Established Member
8 March 2010
242
Καλησπέρα.
Ηθελα ένα τέτοιο μηχάνημα να παίζει τα πάντα, να έχει όλες τις συνδέσεις και να έχει και cd.
Παραλίγο να πάρω το Pioneer’s X-HM71 αλλά τώρα μόνο αυτό. Η μία κριτική που βρήκα από χρήστη λέει ότι έχει καλό ήχο. Πάντως εγω το θέλω για κάθε ημέρα και δεν χρειάζομαι κάτι σε high-end. Οποιος βρει επίσημο review, ας το ποστάρει.
Το μηχάνημα έρχεται τέλη του μήνα και θα πωλείται στα 440. (από την αντιπροσωπία οι πληροφορίες)
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,693
Clermont-Ferrand, France
Εγώ θέλω να δω πως θα πωλείται στα 440, όταν εδώ Γαλλία ξεκινάει στα 600. Σαν μηχάνημα πάντως φαίνεται πολύ καλό. Ψάχνω να βρω κάνα review και θα επανέλθω.
 

doll

Established Member
8 March 2010
242
Η παραπάνω τιμή ήταν για το Pioneer X-HM72-K.
Η μόνη διαφορά από το Pioneer X-HM82-K που βλέπω είναι το φινίρισμα των ηχείων (και μόνο). Ξέρει κανείς τις διαφορές?
 

doll

Established Member
8 March 2010
242
Ακρίβώς αυτές. Και η επεξεργασία στην βαφή των ηχείων και μόνο.
Τιμή το 72 = 430 Ευρώ. (είναι διαθέσιμο)
Τιμή εκτίμηση για το 82 = 590 Ευρώ.
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
Τα JBL ζητουν 60 βατ για σωστη οδήγηση και το Pioneer εχει στο συνολο του μεχρι 52 κατανάλωση. Αστο καλυτερα.
 

doll

Established Member
8 March 2010
242
Πάρτο καλύτερα set με τα ηχεία του....
[h=2]Κοίτα και αυτό Yamaha MCR-N560D[/h]
 
Last edited:

raindog

Established Member
22 June 2009
292
Πειραιάς

doll

Established Member
8 March 2010
242
Αλλως καμία γνώμη? Εδώ πάντως η αντιπροσωπεία ΔΕΝ ξέρει!!
 
25 October 2014
73
Αλλως καμία γνώμη? Εδώ πάντως η αντιπροσωπεία ΔΕΝ ξέρει!!

Φίλε μου είμαι παντελώς άσχετος με το θέμα σου αλλά θα σου πω κάτι σχετικό με την αντιπροσωπία.... Η αντιπροσωπία των Pioneer στην Ελλάδα είναι η intersys, πριν απο λίγο καιρό ήθελα να ακούσω ενα ζευγάρι ενεργά ηχεία και αποφάσισα να τους πάρω τηλέφωνο, αποτέλεσμα: η γραμματέας επέμενε οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ δεν υπάρχει δηλαδή ενα περσινό μοντέλο....όχι για ακρόαση αλλά δεν υπάρχει γενικώς. Αυτό που θέλω να σου πω είναι οτι στην intersys είναι το άκρως αντίθετο απο την λέξη επαγγελματίες.
 

doll

Established Member
8 March 2010
242
Αύριο θα παραγγελιών το HM72 και ο θεός βοηθός. Η διάφορα με ο 82 ειναι στα βήματα πίσω και στην επεξεργασία των ηχείων. Μόνο αυτά βρήκα.
 

raindog

Established Member
22 June 2009
292
Πειραιάς
Αύριο θα παραγγελιών το HM72 και ο θεός βοηθός. Η διάφορα με ο 82 ειναι στα βήματα πίσω και στην επεξεργασία των ηχείων. Μόνο αυτά βρήκα.
άντε με το καλό! να μας ενημερώσεις με εντυπώσεις μόλις παραλάβεις..
 

doll

Established Member
8 March 2010
242
Προφανώς πιο πάνω ενοούσα βύσματα και όχι βήματα!!!
Τα υπόλοιπα ισχύουν και μετά την απάντηση που πήρα από pioneer εξωτερικού. Απλά μου είπαν η εδώ αντιπροσωπία ότι περιμένουν νέα παραλαβεί στις αρχές εβδομάδας.
Για το 82 δεν το έχουν καν στο κατάλογο τους (ακόμα) και δεν ξέρουν αν θα το φέρουν!!