Warcraft

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Ταινία:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Warcraft.jpg




Πρωταγωνιστούν: Τράβις Φίμελ, Πόλα Πάτον, Μπεν Φόστερ, Ντόμινικ Κούπερ

Σκηνοθεσία: Ντάνκαν Τζόουνς

Διάρκεια ταινίας: 123' λεπτά

Imdb | Odeon

9 Ιουνίου στους κινηματογράφους





Υπόθεση:
Το ειρηνικό βασίλειο του Άζεροθ δέχεται την επίθεση τρομερών Ορκ πολεμιστών που εγκαταλείπουν την
ετοιμοθάνατη πατρίδα τους για να αποικήσουν μια άλλη. Καθώς ανοίγει η πύλη που ενώνει τους δύο κό-
-σμους, ο ένας στρατός αντιμετωπίζει την πιθανότητα μιας καταστροφής κι ο άλλος της ολοκληρωτικής
εξαφάνισης. Αρχίζει έτσι μια εντυπωσιακή επική ιστορία δύναμης και θυσίας, στην οποία πόλεμος έχει
πολλά πρόσωπα και στην οποία ο καθένας παλεύει για κάτι.







 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Re: Warcraft (2016)

Είμαι πολύ περίεργος τι θα βγει! Θα ήθελα να έχει μέσα και κάτι από Blood Elves στο Epansion Pack του Warcraft 3, αλλά χλωμό το κόβω...:frown:
 

Constantinos Milonas

AVClub Addicted Member
20 August 2006
1,783
Re: Warcraft (2016)

Αμήν και μακάρι να είναι, μας τα έχουν κάνει τσουρέκια με την ταινία τόσα χρόνια.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,378
Θεσσαλονίκη
Re: Warcraft (2016)

χεχε, ο τύπος από το Vikings είναι. Καλή προσπάθεια να μας κάνουν alliance αλλά χλωμούς τους κόβω.
Βασικά το μεγάλο στοίχημα είναι εκεί. Στο τι αναλογίες θα κρατήσουν μεταξύ του "καλοί" και "κακοί"
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Re: Warcraft (2016)

Τα Ορκ αποτι τα βλεπω στις αφισες δεν μου λενε...καμμια σχεση με τα ανεπαναληπτα Ορκ του Αρχοντα.

Φοβαμαι οτι καθε φιλμ θα φαινεται χλωμό απο δω και περα εξ αιτιας του Jackson (του Peter εννοειται)
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Warcraft (2016)

Εγώ θα έλεγα ότι και μία διαφορετική προσέγγιση είναι καλοδεχούμενη..
αλλά θα κρίνουμε καλά όταν το δούμε! :cool:
 

Constantinos Milonas

AVClub Addicted Member
20 August 2006
1,783
Re: Warcraft (2016)



--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

χεχε, ο τύπος από το Vikings είναι. Καλή προσπάθεια να μας κάνουν alliance αλλά χλωμούς τους κόβω.
Βασικά το μεγάλο στοίχημα είναι εκεί. Στο τι αναλογίες θα κρατήσουν μεταξύ του "καλοί" και "κακοί"

Horde δεν θα γυνουμε ποτε !! :flipout:

Τα Ορκ αποτι τα βλεπω στις αφισες δεν μου λενε...καμμια σχεση με τα ανεπαναληπτα Ορκ του Αρχοντα.

Φοβαμαι οτι καθε φιλμ θα φαινεται χλωμό απο δω και περα εξ αιτιας του Jackson (του Peter εννοειται)

Τα Ορκ είναι φτιαγμένα σύμφωνα με το παιχνίδι, πρέπει να έχεις σχέση με αυτό για να σου πουν κάτι. (Αν εξαιρέσεις ότι έχουν φτιαχτεί από την ILM)