Welcome to the AVClub.
Page 18 of 19 FirstFirst ... 8141516171819 LastLast
Results 171 to 180 of 182

Thread: Vu+ Zero

Junior Member

Re: Vu+ Zero

Για το πρωτο που ρωτας σχετικα με το streaming γινεται. Δεν εχω εγκαταστησει pau. Τον εχω με blackhole και η ποιοτητα σε pc η tablet ειναι πολυ καλη. Με webif για το pc και την εφαρμογη vuplayer για tablet

Established Member

Quote Originally Posted by yannis1970 View Post
    Για το πρωτο που ρωτας σχετικα με το streaming γινεται. Δεν εχω εγκαταστησει pau. Τον εχω με blackhole και η ποιοτητα σε pc η tablet ειναι πολυ καλη. Με webif για το pc και την εφαρμογη vuplayer για tablet
    Μήπως είναι προεγκατεστημένο μαζί με blackhole όπως ανέφερε ο kostikos?

Από την παρακάτω εικόνα μπορείτε να καταλάβετε τι image έχει? Blackhole ή κάτι άλλο?

Συντονιστής κατηγορίας

Το stock της vu φαίνεται

Established Member

Quote Originally Posted by kostikos View Post
    Το stock της vu φαίνεται
    Αυτό καλό ή κακό είναι? Τι παραπάνω δίνουν οι άλλοι (OpenATV, BlackHole, etc) σε σχέση με τον stock της vu?

Συντονιστής κατηγορίας

Αναλογα τον χρηστη, ουτε καλό, ουτε κακό! Ειναι σαν να λέμε αν σου αρεσει το vanilla stock android, ή με τα skin και τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της samsung. Αναποφευκτα θα θελησεις να βαλεις καποιες εφαρμογές, plugin που λενε, και με αυτο θα πρεπει ολα να τα βαλεις χειροκινητα ενα ενα. Αν θυμαμαι καλά (πανε και χρονια απο τοτε που το ειχα βαλει στον solo2), δεν εχει καν file explorer και ο ο,τιδηποτε ηθελες να εγκαταστησεις επρεπε να το στειλεις με ftp και μετα με telnet και την αντιστοιχη εντολή να το εγκαταστησεις. Οι ομαδες που φτιαχνουν images, τα κανουν να φαινονται ομορφα, ενεργοποιουν τις λειτουργιες που ειπαμε παραπανω (streaming κτλ), βαζουν σερβερ (κατι σαν Play Store ας πουμε) απο τους οποιους εσυ μπορεις να κατεβασεις εφαρμογές και να τις βαλεις, κτλ. Στην τελική, ο δεκτης θα εχει την ιδια λειτουργια, αλλα θα σου παρει πολυ πολυ περισσότερο κοπο να τον φερεις εκει που θελεις αν ξεκινησεις με το στοκ.

Ξεκινα και βαζε διαφορα images μεχρι να δεις αυτο που σου καθεται πιο ομορφα στο ματι. Ειναι πολυ ευκολη διαδικασια. Εξαλλου, η μιση χαρα απο αυτους τους δεκτες ειναι ακριβως η εναλλαγη images.
    Κλήρωση δορυφορικού, επιγειου και media center, android δεκτη VideoStrong MΕCOOL-KIII pro. Δηλώσεις συμμετοχής εδώ.

Στηρίξτε μας και στα κοινωνικά δικτυα:

Φιλικά,
    Κωστής

Junior Member

Quote Originally Posted by broxopios View Post
    Μήπως είναι προεγκατεστημένο μαζί με blackhole όπως ανέφερε ο kostikos?

Από την παρακάτω εικόνα μπορείτε να καταλάβετε τι image έχει? Blackhole ή κάτι άλλο?

Πηγαινε menu , information, about και θα δεις ποιο image εχεις

Established Member

Τον περίμενα σήμερα αλλά δεν ήρθε τελικά. Πάμε από Δευτέρα τώρα.

Έχοντας διαβάσει κάποια πράγματα για τον zero, τα συχνότερα image είναι Blackhole & openATV. Σίγουρα είναι και θέμα γούστου όπως πολλοί αναφέρουν. Ποιες είναι οι ουσιαστικές διαφορές και ποιος είναι(πιθανόν) καλύτερος για τον zero?

Για αρχή λέω να δοκιμάσω τον Blackhole, την έκδοση 3.0.3.H, που είναι η πιο νέα.

Established Member

Πάλι δεν πρόλαβα το edit (ας το κάνει κάποιος διαχειριστής αν θέλει).

Για παράδειγμα ο Blackhole 3.0.3 που λέω να δοκιμάσω, ξέρετε αν έχει προεγκατεστημένο το αρχείο pau ώστε να μπορώ να κάνω streaming στο pc ή το tablet?

Συντονιστής κατηγορίας

Το τσεκαρεις και μας λες και εμας! Απο το Blackhole ξεκινα παντως, ειναι μια σιγουρη επιλογη. Εμενα το γουστο μου (για τον Solo2) ειναι για openvix παντως
    Κλήρωση δορυφορικού, επιγειου και media center, android δεκτη VideoStrong MΕCOOL-KIII pro. Δηλώσεις συμμετοχής εδώ.

Στηρίξτε μας και στα κοινωνικά δικτυα:

Φιλικά,
    Κωστής

Established Member

Λοιπόν χθες παρέλαβα τον zero και τον τεστάρω. Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Γρήγορος και απλός. Επίσης πολύ καλό τηλεκοντρόλ.

Είχε εγκατεστημένο ήδη τον black hole 3.0.3 και μπορώ να πω οτι μου αρέσει. Προς το παρόν κρατώ αυτόν και βλέπουμε στο μέλλον. Να πω ότι έκανα κατευθείαν stream σε android κινητό, iPad και υπολογιστή, όποτε έχει προεγκατεστημένο το αρχείο που χρειάζεται.

Έβαλα εξωτερικό σκληρό δίσκο, τον αναγνώρισε και δοκίμασα επιτυχημένα εγγραφή προγράμματος.

Τώρα κάποιες ερωτήσεις.

1. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως κάνουμε screaming από τον kodi? Έχω την τελευταία έκδοση και δε μου βγάζει αυτόματα κάποιο addon για pvr. Επίσης στις ρυθμίσεις για live tv & pvr δε βρήκα κάτι.
    2. Στην ανάλυση οθόνης μου κρύβει ελάχιστα στην άκρη. Όταν παρακολουθείς κανάλι δεν το καταλαβαίνεις. Όταν όμως βάζεις το μενού το πρώτο γράμμα απο κάθε σειρά το κόβει ελάχιστα. Δοκίμασα στην ανάλυση μέσα στις ρυθμίσεις, αλλά δε βρήκα κάτι. Έχεις κανονικα 1080p.
    3 Έχει κάποιο νήμα εδώ για τον blackhole? Θέλω να ρωτήσω για δυνατότητες που έχει και πως να προσθέσω διαφορα καλούδια που διαθέτει και προτείνονται.

Page 18 of 19 FirstFirst ... 8141516171819 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)