Μεταφορά από iPad 2 σε iPad Air

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Θελω να μεταφέρω τον λογαριασμο/δεδομένα/τα πάντα όλα (φωτογραφίες , εφαρμογες) :p απο το ipad 2 της γυναίκας μου στο νεο της Ipad Air.
Εχω κανει backup και μεσω Itunes στο pc μου , και μεσω itunes στο icloud backup.
Θα χρειαστώ κάτι άλλο?Οταν βαλω το air , θα βαλω στο itunes τον λογαριασμο της γυναικας μου και θα επιλέξω restore η απο τον υπολογιστη (που τα εσωσα) η απο το icloud?
Τα δεδομενα ηταν πολύ λιγότερα απο 5gb οποτε χώρεσαν παντου.

Τέλος , επειδη το ipad 2 θα το δώσω , τι πρεπει να κάνω ετσι ωστε ο επομενος χρήστης να εχει θέμα με κλειδωμένο icloud ή κατι αλλα σχετικά που διαβάζω ?
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Re: Μεταφορα απο Ipad 2 σε Ipad Air

Είτε με τον ένα είτε με τον αλλο τροπο το ίδιο είναι λογικά.
Δεν το έχω κάνει προσωπικά για να ξέρω απο πρώτο χέρι αλλα λογικά όπως τα αναφέρεις είναι.
Προσωπικά θα προτιμούσα απο υπολογιστή να πάρω backup.
Η καλύτερα θα έλεγα setup as new και απο την αρχή εγκατάσταση εφαρμογών,δεδομένων,ρυθμίσεων και ας πάρει παραπάνω απο το χρόνο ενασχολήσεις θα εξασφαλίσεις πολύ καλύτερο δέσιμο και θα περιορίσεις στο ελάχιστο πιθανά κουσούρια η bugs με το backup.

Τώρα για το iPad 2 απλά κανείς ολική διαγραφή και είσαι έτοιμος να το δώσεις.
Εκεί που λέει erase all contents and setting και το επαναφέρεις στην εργοστασιακή κατάσταση.