Chappie

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,499
Εκεί ψηλά.....
Chappie.jpg









Chappie
Chappie







» Παίζουν: Χιου Τζάκμαν, Σιγκούρνι Γουίβερ, Σάρλτο Κόπλεϊ, Ντεβ Πατέλ
» Σκηνοθέτης: Νιλ Μπλόμκαμπ

» Διάρκεια: 120' λεπτά
» Κατηγορία: Επ. Φαντασίας | Φαντασίας

» Έτος παραγωγής: 2015
» imdb Rating: - €“/10

» Γλώσσα ταινίας: Αγγλικά

» Πρεμιέρα στην Ελλάδα: 26 Μαρτίου 2015








» Υπόθεση:
Η ιστορία έχει να κάνει με ένα μωρό που απαγάγεται από δύο εγκληματίες, μόλις γεννηθεί. Ο Τσάπι θα
γίνει το παιδί μιας δυσλειτουργικής οικογένειας. Πρόκειται για ένα θαύμα, καθώς είναι το πρώτο ρομπότ
που μπορεί και σκέφτεται. Η ζωή του θα αλλάξει ριζικά τη σχέση ανάμεσα στα ρομπότ και τους ανθρώπους.
















 
Last edited by a moderator:

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,590
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Χμ.. ενδιαφέρον.. έχει κάτι από District 9, Elysium, I-Robot και Robocop!
Eυτυχως οχι απο την λουστραρισμενη μορφη του Elysium. :laugh:

Καλο εργακι δειχνει (αλλα οχι και καμια κορυφη σε μυνηματα).
Κατι σαν μηχανικη Λασσυ (που θελει να μας αγαπησει αλλα την διωχνουμε).

Τεσπα .... θα το τιμησουμε (και αυτο το εργακι) :p
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,499
Εκεί ψηλά.....
Re: Chappie (2015)



--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---



Kυκλοφορουν κι αλλα κλιπακια αλλα θα προτεινα να μην μπουν αλλα για να μην χαθει και η εκπληξη.

 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Chappie (2015)

6 Μαρτίου βγαίνει στην Αμερική..

Για Ελλάδα λέει 26 Μαρτίου το Imdb..
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Re: Chappie (2015)

Την είδα σήμερα χωρίς να γνωρίζω τπτ για την ταινία. Μου άρεσε αρκετα! Αξίζει τον κόπο να της ρίξετε μια ματιά
 

Tzimisce

Vampire
Staff member
1 February 2007
32,921
127.0.0.1
Re: Chappie (2015)

Εμένα ρε παιδιά μου φάνηκε ότι το ρομποτάκι από το Short Circuit σκότωσε το ρομπότ από το Robocop και έγινε bicentennial man...
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Chappie (2015)

μια τεράστια απογοήτευση . Ιδικά μετά τις προσδοκίες που σου δημιουργεί το όνομα του δημιουργού του District 9. Μια ταινία που μετά βίας συγκινεί μεγαλύτερο θεατή των 15 ετών . Εξαιρετικά προβλέψιμη , υπερβολικά κλισαρισμένη , ρηχή κι επιφανειακή σε όλα της. Δε μου άρεσε καθόλου .
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Re: Chappie (2015)

Ψηφισα καλη. Μου φανηκε "τσαπατσουλικη". Οι κακοι ειναι καρικατουρες και γενικα η υποκριτικη ακομη και απο ηθοποιους που εχουν αποδειξει οτι μπορουν καλυτερα, ειναι αστεια. Βεβαια αν το σκεφτει κανεις, ολοι , απο τον πιο απλο εγκληματια μεχρι την Προεδρο της εταιρειας και τον αρχηγο της αστυνομιας, εδειχναν ηλιθιοι. Επιτηδες; 2 ωρες ταινια σε καποια σημεια βιαστηκε να τα περασει γρηγορα. Αρχιζει να με ενοχλει η σκηνοθεσια του Νιλ Μπλόμκαμπ. Η ταινια ξεκινησε οπως το district 9 , σαν ντοκιμαντερ καποιων γεγονοτων και μετα το εχασε. Αυτη η εμμονη με την χωρα καταγωγης του κατανταει κουραστικη. Ελπιζω και τα alien να μην κατεβουν στην Ν.Αφρικη και να εχουν κοινωνικοπολιτικα θεματα...
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: Chappie (2015)

Ψηφισα καλη. Μου φανηκε "τσαπατσουλικη". Οι κακοι ειναι καρικατουρες και γενικα η υποκριτικη ακομη και απο ηθοποιους που εχουν αποδειξει οτι μπορουν καλυτερα, ειναι αστεια. Βεβαια αν το σκεφτει κανεις, ολοι , απο τον πιο απλο εγκληματια μεχρι την Προεδρο της εταιρειας και τον αρχηγο της αστυνομιας, εδειχναν ηλιθιοι. Επιτηδες; 2 ωρες ταινια σε καποια σημεια βιαστηκε να τα περασει γρηγορα. Αρχιζει να με ενοχλει η σκηνοθεσια του Νιλ Μπλόμκαμπ. Η ταινια ξεκινησε οπως το district 9 , σαν ντοκιμαντερ καποιων γεγονοτων και μετα το εχασε. Αυτη η εμμονη με την χωρα καταγωγης του κατανταει κουραστικη. Ελπιζω και τα alien να μην κατεβουν στην Ν.Αφρικη και να εχουν κοινωνικοπολιτικα θεματα...
Και μετα απ όλα αυτά που μας είπες ψήφισες καλή? :flipout: :ernaehrung004:
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Re: Chappie (2015)

Το θεμα ηταν καλο, τα εφε ωραια, δεν εχω προβλημα να την δω ξανα στο χαλαρο αν την βαλει η TV. Δεν την βαρεθηκα σε κανενα σημειο. Για να βαλω κατω απο "καλη" η ταινια πρεπει πραγματικα να με εκνευριζει και μονο στην σκεψη οτι την ειδα (βλεπε Birdman).
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Chappie (2015)

Την ταινία την "προσπέρασα " δυο τρεις φορές , από το πόστερ μου φάνηκε πολύ παιδική.
Τελικά είδα ότι παίζουν γνωστοί ηθοποιοί και την κατέβασα .
Δεν μου άρεσε και απορία μου είναι πως πήρε αυτό το 7άρι στο imdb .
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,499
Εκεί ψηλά.....
Re: Chappie (2015)

Μια χαρα ταινια ηταν για απογευμα κυριακης.

Ο Τζακμαν δεν χρειαζοταν στον ρολο αυτο θα μπορουσε να ειναι καποιος αλλος ισως.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Chappie (2015)

Ψήφισα καλή την ταινία..
Είχε ενδιαφέροντα στοιχεία, αν και σε κάποιες στιγμές ήταν λίγο υπερβολική ή και αφελής..

"Πότε θα γίνω και εγώ μητέρα" ??
θα ρώταγε.. :cool:
 

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Re: Chappie (2015)

χμμμμ κατι κατι με χαλασε , ετσι και ετσι , ποπ κορν movie o.k test sub!!!!!!!!!
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: Chappie (2015)

Μια χαρά ήταν, την ευχαριστηθήκαμε με την παρέα, γέλιο άφθονο κ γενικά είχε ένα εύθυμο κλίμα. Οι κακοί -ραπερς είναι τζαμάτη νοτιοαφρικάνικη μπάντα και στην ουσία έπαιζαν ακριβώς τους εαυτούς τους. pop corn movie notjing more nothing less
 

Chris1967

Supreme Member
11 September 2010
4,222
Re: Απάντηση: Chappie (2015)

Μια χαρά ήταν, την ευχαριστηθήκαμε με την παρέα, γέλιο άφθονο κ γενικά είχε ένα εύθυμο κλίμα. Οι κακοί -ραπερς είναι τζαμάτη νοτιοαφρικάνικη μπάντα και στην ουσία έπαιζαν ακριβώς τους εαυτούς τους. pop corn movie notjing more nothing less

+1 η μπάντα λέγεται Die Antwoord ("η απάντηση") ο ninja και η yolandi...




ψήφισα καλή, είχε πλάκα χωρίς πολλές αξιώσεις...