Κυριοι τα φωτα σας παρακαλω

Primal

New member
30 January 2015
6
Καλησπερα,
Θα ηθελα την γνωμη σας για αγορα καμερας. Εχω δει οτι υπαρχουν εκατονταδες νηματα για το εν λογω θεμα απλα υπαρχουν καποιες ιδιαιτεροτητες εδω.
Η χρηση της θα ειναι αποκλειστικά σε κλειστο χωρο ο οποιος θα ειναι διαμορφομενος για dj booth στο οποιο θα βιντεοσκοπουνται dj set της μιας εως max 2 ωρών one shot σε τριποδα.
Ειδα καποιες DSLR λυσεις οπως η Canon 1200D αλλα το περιορισμενο μεγεθος του χρονου εγγραφης (29:59) την στελνει εκτος λιστας, ακομα και με custom firmware(?).
Οπως και να εχει παντα υπαρχει ο κινδυνος καταστροφης των οπτικων σε μεγαλα χρονικα διαστηματα λειτουργιας(παρακαλω διορθωστε με αν κανω λαθος).

Καποια χαρακτηριστικα για να διευκολυνω την προταση σας, ειναι:
Το ζουμ δεν ειναι κατι το οποιο με απασχολει μιας και οι αποστασεις ειναι καποια μετρα.
Ο ηχος επισης δεν ειναι θεμα, μιας και το blend εικονας ηχου θα γινεται στο edit.
Η διαρκεια ζωης μπαταριας ειναι αδιαφορη μιας και θα ειναι plugged συνεχεια.
Αυτο που ειναι σημαντικο ειναι η καλυτερη δυνατη ποιοτητα εικονας και μια καλη επικοινωνια με Η/Υ (mac ή/και pc)
Επισης αν μπορει να βγαζει καποιες καλες φωτογραφιες θα ηταν κατι θετικο.
Το budget ειναι στα 400ευρω και μπορει να ανεβει αλλα 100 για μια αξιολογη διαφορα στην ποιοτητα.

Οτιδηποτε εχετε να παραθεσετε που μπορει να κανει την επιλογη μου ευκολότερη ή να με φωτισει στο τομεα αυτο, ειναι καλοδεχουμενο.

Ευχαριστω προκαταβολικα.
 

Primal

New member
30 January 2015
6
Την εχω σκεφτει Κωστα. Δεν ξερω κατα ποσο μια action cam θα λειτουργήσει σε κλειστό χωρο, επισης το wide πλάνο της δεν βολευει στην προκειμενη περίπτωση (btw αλλαζει το wide με καποιο αλλο φακο?)
Αν βεβαια δεν υπαρξει καλυτερη προταση ειναι η τελευταια λυση...
Απο οτι ειδα λιγο στο bestprice και το σκρουτζ ειναι σχετικα περιορισμενη η Ελληνικη αγορα στις β/καμερες, αλλα παντα υπαρχει και το amazon..
 

Primal

New member
30 January 2015
6
Στην αρχη χαρηκα.. νομιζα ειναι καποιο custom firware σε στυλ magic lantern ή καποια camera... :)
Οχι δεν ειμαι απο το LockRoom. :)