iCloud email reset ?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

gagan1967

Established Member
3 May 2014
290
Καλησπερα παιδια μια βοηθεια παρακαλω. Πως μπορω να διαγραψω το mail που έχω στο iCloud.? Εχω διαφορετικο mail στο apple Id για App. Store καιδιαφορετικο mail στο iCloud. Mου τα εφτιαξε ο γιος μου και το προβλημα που εχω ειναι οτι εχω ξεχασει τον κωδικο για το mail στο iCloud. Moυ γραφει να κανω ανακτηση κωδικου αλλα δεν εχω τον κωδικο να μπω στο μαιλ για να παρω τον νεο κωδικο. Αν μπορει καποιος να μου πει τον τροπο να διαγραψω αυτο το μαιλ και να κανω απο την αρχη καινουργιο. Επισης εκει που γραφει icloud drive απο χτες το μεσημερη γραφει αναβαθμηση και δεν κανει τιποτα. Κλεινω το ipad και μολις το ανοιξω συνεχιζει παλι να γυριζει και να λεει πως κανει αναβαθμηση. Το apple Id και ο κωδικος που βαζω για App. Store δουλευουν μια χαρα. Μπορει να μου πει καποιος τη να κανω? Υπαρχει τροπος να τα διαγραψω ολα και να κανω ολες της ρυθμισεις απο την αρχη? Το προσπαθησα και αυτο αλλα θελει κωδικο iCloud . Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αλλα ειμαι αρχαριος μετο ipad!!
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,452
Πειραιάς
Τον λογαριασμό του iCloud τον ρύθμισες από το iPad κατευθείαν ή από υπολογιστή ;
Δοκίμασες να πας στο iPad -> Ρυθμίσεις -> iCloud , να επιλέξεις τα πάντα στο off και μετά να δεις αν σου επιτρέπει να αλλάξεις το email ;

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Φυσικά υπάρχει και η επιλογή Διαγραφής του λογαριασμού και δημιουργία νέου, αν το παραπάνω δεν λειτουργήσει.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Αν όμως διαγράψεις τον λογαριασμό σου, ότι έχεις συγχρονίσει εκεί θα το το σβήσεις.
Είχες κάτι συγχρονισμένο εκεί ή όχι ;

Έχεις σκεφτεί μήπως να πας στον email λογαριασμό σου και να κάνεις reset τον κωδικό ;
Τι λογαριασμός είναι ; hotmail, yahoo ;
Κάνε login εκεί και κάνε reset τον κωδικό
Μετά πήγαινε στο iPad και στις ρυθμίσεις του icloud βάλε τον νέο κωδικό.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Δες κ εδώ : http://support.apple.com/kb/PH2617?viewlocale=en_US&locale=en_US