[Επίσημο] Microsoft Lumia 535 (Dual-SIM)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά
abb56269-b004-4809-93e3-30b89a88c168.jpg



Συμπεριλάβετε περισσότερα στις λήψεις σας
Χάρη στον ευρυγώνιο φακό και την μπροστινή κάμερα 5 ΜΡ, θα μπορείτε να συμπεριλαμβάνετε περισσότερα στις selfie και τις κλήσεις βίντεο μέσω Skype.


Κορυφαία εμπειρία Lumia
Απολαύστε σε προσιτή τιμή τα οφέλη των εφαρμογών Skype, Cortana, Office και OneDrive που συμπεριλαμβάνονται στην τελευταία κορυφαία έκδοση των Windows Phone.


Εμπειρία Windows Phone στην πιο εξελιγμένη της μορφή
Το Lumia 535 διαθέτει την τελευταία έκδοση των Windows Phone. Χάρη στις τακτικές ενημερώσεις over-the-air, θα διαθέτετε πάντα ενημερωμένο λογισμικό. Βρίσκεστε στην τάξη ή στη δουλειά; Χάρη στο ενσωματωμένο Microsoft Office και τη γρήγορη πρόσβαση στα αρχεία σας μέσω του OneDrive, η προβολή και η επεξεργασία των εγγράφων σας γίνεται παιχνίδι. Επιπλέον, χάρη στον δωρεάν αποθηκευτικό χώρο OneDrive 15 GB θα μπορείτε να στέλνετε φωτογραφίες και να τις μοιραστείτε με φίλους από τον προσωπικό σας φάκελο.


Ανεπανάληπτη εμπειρία selfie
Αφήστε την εικόνα να μιλήσει. Χάρη στον ευρυγώνιο φακό και την μπροστινή κάμερα 5 ΜΡ, οι selfie σας θα είναι εκπληκτικές, καθώς θα μπορούν να φιλοξενήσουν περισσότερους φίλους σας. Επιπλέον, η δημοφιλής προεγκατεστημένη εφαρμογή Lumia Selfie παρέχει εύκολη πρόσβαση στην μπροστινή κάμερα, βελτιώνει τις selfie με φίλτρα και σας επιτρέπει να τις μοιράζεστε με φίλους από την εφαρμογή Lumia Selfie στα OneDrive, Instagram, Twitter, καθώς και σε άλλες εφαρμογές.


Όμορφο. Μέσα και έξω.
Το Lumia 535 διακρίνεται για τις κορυφαίες λειτουργίες του, τη χρωματιστή σχεδίασή του, τη μεγάλη οθόνη πέντε ιντσών που διευκολύνει εξαιρετικά την ανάγνωση σε ηλιακό φως και τον τετραπύρηνο επεξεργαστή που εγγυάται κορυφαία εμπειρία smartphone. Εάν δεν σας φτάνει η ενσωματωμένη εσωτερική μνήμη 8 GB και η δωρεάν μνήμη OneDrive 15 GB, αυξήστε τον αποθηκευτικό χώρο με 128 GB επιπλέον προσθέτοντας μια κάρτα microSD.


Γεια σας. Είμαι η Cortana.
Σας παρουσιάζουμε την Cortana, μια πολύτιμη βοηθό που θα σας ενθουσιάσει. H Cortana θα σας ενημερώνει για το τελευταίο σκορ, θα σας υπενθυμίζει να αγοράσετε δώρο για τη μητέρα σας και θα σας συστήνει την καλύτερη συνταγή για το πάρτι. Με λίγα λόγια, πρόκειται για μια βοηθό που δεν θα χάνει ποτέ τον έλεγχο. Και φυσικά, θα μπορείτε να ελέγχετε πλήρως αυτά που η Cortana θα γνωρίζει για εσάς.




Υποστήριξη

[PDF] Οδηγός χρήσης Ενημέρωση για Lumia με Windows Phone 8.1 (3.79 MB)





(Sent from Moto X 2nd)
 
Last edited:

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Το χω πάρει στον γιο μου εδώ και κανά μήνα , αν και δεν έχει θέμα το ίδιο , δεν μπορώ να πω και για μια μεγάλη μερίδα των υπολοίπων το ίδιο . Μέχρι δύο δάχτυλα ταυτόχρονα όλα καλά , από το τρίτο και μετά τρελαίνεται η οθόνη , όχι πως χρησιμοποιεί κανείς περισσότερα των δύο , αλλά γενικά υπάρχει μια υπερευαισθησία αφού το έχει παραδεχθεί και η ίδια η Microsoft που ψάχνει να βρει την λύση . Εκτενής συζήτηση στο MyPhone .

Συμβουλή μου , όποιος αποφασίσει την αγορά του , να επιδιώξει να δοκιμάσει ένα σε κάποιο κατάστημα .

Επίσης να πω πως πέρα από το θέμα με την οθόνη , το κινητό για τα χρήματά του είναι ότι καλύτερο , άψογο σκρολάρισμα και ταχύτατο σε όλα .
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
θελω να παρω ενα tablet για την μητερα μου, για απλο σερφαρισμα, καμια φωτογραφια, λιγο ραδιοφωνο και κανα youtube..
αλλα επειδη θελει και κινητο, σκεφτηκα μηπως με το 535 γινουν και τα δυο και βγει πιο οικονομικο απο οτι 2 συσκευες. ενδείκνυται για μεγαλυτερες ηλικιες; εχει ευκολο χειρισμο; υπαρχει καποιο αλλο στην ιδια τιμη του 535 με 5αρα ή και μεγαλυτερη οθονη; η ποιοτητα της οθονης δεν μας απασχολει και τοσο.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
LG V400 tablet στο eshop στα 103 ευρώ (αν προλάβεις την προσφορά που μου έστειλαν χθες με email) , πάρε και ένα dumbphone με 20 ευρώ και είσαι οκ.

Ούτε σαν κινητό είναι καλό το 535 (για την τιμή του) και ούτε για σερφάρισμα κάνει με 5".
 
Απάντηση: Re: [Επίσημο] Microsoft Lumia 535 (Dual-SIM)

LG V400 tablet στο eshop στα 103 ευρώ (αν προλάβεις την προσφορά που μου έστειλαν χθες με email) , πάρε και ένα dumbphone με 20 ευρώ και είσαι οκ.

Ούτε σαν κινητό είναι καλό το 535 (για την τιμή του) και ούτε για σερφάρισμα κάνει με 5".

γιατί δεν είναι καλό για κινητό για τα 119 ???
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Λόγω λειτουργικού κυρίως που δεν έχει καλή υποστήριξη (λείπουν βασικά apps και βγαίνουν οι νέες εκδόσεις τελευταίες).

Αν και είδα ότι ξεκινάει στο skroutz από τα 96 ευρώ οπότε για κάποιον που δεν έχει και πολλές απαιτήσεις δεν είναι και τόσο άσχημο στο κατοστάρικο.

Τα υπόλοιπα τηλέφωνα της κατηγορίας είναι αυτά...

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/353376_516986/Μεσαίο-4-6-5-3-Τουλάχιστον-1-GB.html
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Κι όμως έχει την δική του φιλοσοφία , το πήρα για τον 13χρονο γιο μου μπας και γλιτώσω το Galaxy S4 mini (το έχει φίλος του) , του είπα να μου κάνει την χάρη να το χρησιμοποιήσει για ένα μήνα και αν δεν του αρέσει να το κρατήσω για τον μικρό του αδερφό και να του κάνω με την σειρά μου το χατήρι .

2 μήνες μετά δεν θέλει να ακούσει για Android !!!
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
dumbphone εχει μεχρι τωρα..απλα θελει να βγαζει φωτογραφιες και να ακουει κανα ραδιοφωνο οταν περπαταει.
Σερφαρισμα για καμια πληροφορια, καμια συνταγη, youtube κτλ.. πολυ βασικα πραγματα δηλ. και ελαχιστες ωρες χρηση. ουτε mail δεν εχει..

Οποτε και με τις 5" ισως βολευτει..

Σαν λειτουργικο ομως (οχι απο θεμα δυνατοτητων, καθως θελω να πιστευω οτι τα παραπανω, τα κανουν ολα..) ποιο απο τα δυο λειτουργικα (android/windows) ειναι το πιο απλο και ευχρηστο;

δεν μας ενδιαφερουν ουτε οι ενημερωσεις/update, καθως μαλλον το κινητο θα μεινει με την εκδοση λειτουργικου που θα αγοραστει.. δεν νομιζω να το κανει ποτε update..
 
Last edited:

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Windowsphone ,εάν δεν λείπανε κάποιες εφαρμογές θα έφευγα από το Android .
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Δεν υπάρχει κάποια που να δουλεύει η κάμερα pnp που έχω και κάποιες άλλες που στο Android είναι δωρεάν στα wp είναι επί πληρωμή .
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Android apps –> 1.3 million
iOS apps –> 1.2 million
Windows Phone apps –> 300,000

Με 1 εκ. λιγότερα apps καλύτερα να λέμε όσα υπάρχουν παρά όσα λείπουν για να μην καθυστερούμε.:p

Μπορώ όμως να αναφέρω και συγκεκριμένα παραδείγματα πχ. Youtube δεν υπάρχει (μόνο shortcut) , άλλες είναι σε beta όπως instagram , πολλές δεν λαμβάνουν συχνά update ή λειτουργούν με πρόβλημα όπως το facebook και το Google Maps...

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/facebook/82a23635-5bd9-df11-a844-00237de2db9e
http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/google-maps-online/13adf171-381e-4cc8-9a13-ee510307a8c8

Πρόσφατα κυκλοφόρησε το Candy Crush και μόνο πάρτυ δεν έγινε , το συγκεκριμένο παιχνίδι στο Android κυκλοφορεί εδώ και 2 χρόνια.
 

Stavros_Bartzokas

Senior Member
23 June 2006
542
Θεσσαλονίκη
Αν εξαιρέσουμε το πλήθος ή/και την ποιότητα των προσφερόμενων εφαρμογών, σαν συσκευή, πως είναι;
Επίσης, το λειτουργικό του είναι...λειτουργικό;
Και...έχει κάποιο νόημα να το αποκτήσει κάποιος που δεν (επιθυμεί να) χρησιμοποιεί υπολογιστή με...Windows;
Ευχαριστώ!
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
το τηλεφωνάκι ειναι πολύ καλό, και το λειτουργικό του πολύ εύχρηστο. Εκείνο που δεν βρήκα όσο και αν το έψαξα είναι την κλήση με απόκρυψη του αριθμού:chinscratch::chinscratch: μιας και την χρειάζομαι λόγω δουλειάς
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά
το τηλεφωνάκι ειναι πολύ καλό, και το λειτουργικό του πολύ εύχρηστο. Εκείνο που δεν βρήκα όσο και αν το έψαξα είναι την κλήση με απόκρυψη του αριθμού:chinscratch::chinscratch: μιας και την χρειάζομαι λόγω δουλειάς

[PDF] Οδηγός χρήσης Ενημέρωση για Lumia με Windows Phone 8.1 (3.79 MB) :smile:


Apokleismos_Kliseon_Minumaton_avclub_gr.png
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913

εκείνο που εννοώ είναι να παίρνω εγώ με απόκρυψη μιας και κάνω εκτροπή στο κινητό το τηλέφωνο της δουλειάς μου μιας και τις περισσότερες ώρες εργασίας είμαι εκτος βάσης και χρειάζομαι να κάνω επανάκλιση τα τηλέφωνα που με παίρνουν αλλά χωρίς να φαίνεται ο δικός μου αριθμός, γιατί αλλιώς και στον ύπνο μου θα χτυπάει και δεν το θέλω να γίνεται ορατό το νούμερο μου, αυτό εννοώ απόκρυψη του δικού μου αριθμού.
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
οκ εντάξει το βρήκα μετά απο ψάξιμο έχει απόκρυψη, η διαδικασια ειναι απλή τελικα αν εχεις ανακαλύψει ότι στις ρυθμίσεις κάνοντας σάρωση προ αριστερά έχει υπομενού που πας στο τηλέφωνο ρυθμίσεις sim και γίνεται.