2015

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Υπαρχει σοβαρη περιπτωση το καλυτερο αλμπουμ του 2015 να εχει κυκλοφορησει ηδη... Το νου σας.
BADBADNOTGOOD-Sour Soul (ολα τα φωνητικα ο Ghostface Killah)

9/10

Υ.Γ. Περιμενω αυτο, οπως το παιδακι τη σοκολατα του...:music-smiley-005:

cdeb5d7f.jpg
 
Last edited:

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Μπα με τέτοιο όνομα που έχει πάρει, δεν μου λέει να τον ακούσω με τίποτα ...

Εγω είμαι γι αυτό...Απο Αυστραλία

 
14 December 2006
4,265
μια χαρά και το κινηματογραφικό hip hop του badbadnotgood, και η ψυχεδελική ποπ των Pond...
αλλά είμαστε ακόμα στην αρχή...
εγώ περιμένω εύχομαι δηλαδή να βγουν καλύτερα από τα συγκεκριμένα...


Cicadelic, τους Foxygen τους έχεις πάρει πρέφα?(θα σου αρέσουν...)
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Cicadelic, τους Foxygen τους έχεις πάρει πρέφα?(θα σου αρέσουν...)


Ναι... :a0210::SFGSFGSF:λατρευτοι..σαν απο άλλη εποχη οπως οι εποχες που μ'αρέσουν :BDGBGDB55:
Ακουγονται σαν ονειρικό swinging London !

Παντως ακόμα δεν έχει πολυ πράμα η σκηνη για το '15.
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Re: 2015

Μπα με τέτοιο όνομα που έχει πάρει, δεν μου λέει να τον ακούσω με τίποτα ...

Kριμα...:grandpa:

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Will Butler-Policy
2015WillButler_Policy_240215.gallery.jpg

Συμπαθητικο το αλμπουμ του μικρου και πολυοργανιστα, Butler, των Αrcade Fire. Εχτες μαλιστα, υποστηριξε εμπρακτα και με θεαματικο τροπο τη χωρα μας, δινοντας στην Guardian το τραγουδι Clean Monday (Kαθαρά Δευτέρα). Λετε μετα απο αυτο να τους φερει καποιος απ´τα μερη μας;
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Re: Απάντηση: Re: 2015

Kριμα...:grandpa:

Tελικά με έπεισες και ενω ειχα πει να απορίψω οτι ειναι killah και gangsta απο τη ζωή μου το άκουσα.
Παροτι δεν ειναι η μουσική που ακουω, το μουσικo support είναι πολυ εξεζητημένο και ψαγμένο σε ήχο και ακουστικά ευρήματα ακόμα και εμπνευσμένες μελοδίες που θυμηζουν ουεστερν σε techno-electronic bαckground έκδοση.
Βέβαια για τα γουστα μου δεν υπάρχει τραγούδι, αλλα μόλλον αγόρευση που ριχνει τον εξάψαλμο.
Το άκουσα με ενιαφέρον ενα μερος μου άρεσε, (ο ηχητικός "τοιχος") ενα άλλο δεν ειναι της προτίμησής μου (φωνητικά που στην ουσία δεν είναι).
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Kendrick Lamar-To pimp a butterfly
kendrick-lamar-album-artwork-to-pimp-a-butterfly-0011.jpg

Χωρις φοβο και παθος και με γνωση των συνεπειων του νομου, ανακηρυσσω το To Pimp a Butterfly του Kendrick Lamar ως:
1) το καλυτερο μαυρο αλμπουμ του 21ου αιωνα
2) το καλυτερο αλμπουμ του 2015 (προφανως και ευκολα)
3) ενα απο τα καλυτερα μαυρα αλμπουμ που βγηκε μετα απο το sign 'o' the times (του 1987)
4) εναν ΠΟΛΥ σημαντικο δισκο για την εποχη μας

Για τα δεδομενα του 2015 βαζω 10/10 γενικα για τη μουσικη απο το 1990 και επειτα, 9/10.
 
14 December 2006
4,265
Δεν θα το πιστέψεις αλλά πριν μπω να δω ήμουν σχεδόν βέβαιος πως είχες βάλει Lamar

όλοι θα νομίσουν πως είσαι υπερβολικός , άλλα εγώ μάλλον σε βρίσκω συγκρατημένο......
Προφανώς θα τα πούμε στην από κάτω κατηγορία λίαν συντόμως....
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Re: 2015

Δεν θα το πιστέψεις αλλά πριν μπω να δω ήμουν σχεδόν βέβαιος πως είχες βάλει Lamar

όλοι θα νομίσουν πως είσαι υπερβολικός , άλλα εγώ μάλλον σε βρίσκω συγκρατημένο......
Προφανώς θα τα πούμε στην από κάτω κατηγορία λίαν συντόμως....

Κατ'αρχας, οι στιχοι του ειναι γροθια στο στομαχι. Στην εκπομπη τον παιζω συνεχεια. ΔΙΣΚΑΡΑ!!!
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Re: 2015

Θα μου επιτρέψετε μια παρένθεση..

Godspeed You! Black Emperor - Asunder, Sweet And Other Distress

Αυτο και μερικα ακομα ρε Σπυρο, αλλα αφου δεν υπαρχει ενδιαφερον, βαριεμαι και εγω να τα γραφω.

benjamin clementine-at least for now...εκπληκτικο το condolence
dan mangan and blacksmith-club meds
Matthew E. Ellis-fresh blood
noel gallagher's high flying birds-chasing yesterday (μην κραξετε. Ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο απο το αναμενομενο)
steven wilson-hand. cannot. erase.
 

Haagenti

AVClub Fanatic
18 November 2006
16,559
Ministry Of Silly Walks
Re: Απάντηση: Re: 2015

Αυτο και μερικα ακομα ρε Σπυρο, αλλα αφου δεν υπαρχει ενδιαφερον, βαριεμαι και εγω να τα γραφω.

benjamin clementine-at least for now...εκπληκτικο το condolence
dan mangan and blacksmith-club meds
Matthew E. Ellis-fresh blood
noel gallagher's high flying birds-chasing yesterday (μην κραξετε. Ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο απο το αναμενομενο)
steven wilson-hand. cannot. erase.

Ενδιαφέρον υπάρχει..Στο τελευταίο έχει γίνει και παρουσίαση..

http://avclub.gr/forum/showthread.php/141124-Prog-Re-invented?p=1057323216&highlight=#post1057323216
 

tuxx

Supreme Member
3 January 2014
3,319
/dev/null
Θα μου επιτρέψετε μια παρένθεση..

Godspeed You! Black Emperor - Asunder, Sweet And Other Distress

screen-shot-2015-02-24-at-10-31-21-am.png

Είμαι σχεδόν οπαδός των GYBE αλλά το παρόν μέχρι στιγμής μου ακούγεται περισσότερο σε leaked bootleg, παρά σε επίσημο άλμπουμ. θα του δώσω το χρόνο που αρμόζει σε μια τέτοια μπαντάρα πάντως.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Αυτο και μερικα ακομα ρε Σπυρο, αλλα αφου δεν υπαρχει ενδιαφερον, βαριεμαι και εγω να τα γραφω.

benjamin clementine-at least for now...εκπληκτικο το condolence
dan mangan and blacksmith-club meds
Matthew E. Ellis-fresh blood
noel gallagher's high flying birds-chasing yesterday (μην κραξετε. Ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο απο το αναμενομενο)
steven wilson-hand. cannot. erase.


Πέτρο, προσωπικά περιμένω ευλαβικά τα ποσταρίσματα στο παρόν νήμα (όπως και στο 2014). Έχουμε ανακαλύψει διαμάντια εξαιτίας σου!
 

Haagenti

AVClub Fanatic
18 November 2006
16,559
Ministry Of Silly Walks
Αν κάποιος νιώθει ότι δεν έχει όρια,ας βάλει και το παρακάτω στην λίστα..
Νέα κυκλοφορία ύστερα από οκτώ χρόνια απουσίας

-Dodheimsgard – A Umbra Omega

DHG2.jpg
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Re: 2015

Πέτρο, προσωπικά περιμένω ευλαβικά τα ποσταρίσματα στο παρόν νήμα (όπως και στο 2014). Έχουμε ανακαλύψει διαμάντια εξαιτίας σου!

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Με τιμαει αυτο που λες! Αν θελεις ακου τις εκπομπες στο avopolisradio.gr, καθε Παρασκευη 8-10μμ. Παιζω αρκετα απο αυτα τα πραγματα. Αυριο ομως, οπως και την επομενη εβδομαδα, θα παιξουν μονο 70's.