Ballers [HBO]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

Ballers_S2.jpg


HBO | Imdb | Wikipedia | Coming Soon | Facebook



Εξελισσόμενο στο Μαϊάμι το "Ballers" αποτελείται απο επεισόδια μισής ώρας και επικεντρώνεται σε μια ομάδα νυν
και πρώην επαγγελματιών ποδοσφαιριστών καθώς και τις οικογένειές τους, τους φίλους, και τους μάνατζερς τους.
Η σειρά πηγαίνει πέρα από το παιχνίδι και διερευνά όχι μόνο τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι παίκτες, αλλά
και πίσω από τα παρασκήνια, την πραγματική ματιά στη ζωή τους τόσο εντός όσο και εκτός γηπέδου.

Δημιουργήθηκε από τον Steve Levinson και έχει παράγωγό ον Mark Wahlberg, μεταξύ άλλων ο πιλότος είναι σε
σκηνοθεσία Peter Berg. Ο Ντουέιν Τζόνσον πρωταγωνιστεί ως ο Spencer Strasmore, συνταξιούχος επαγγελματίας
ποδοσφαιριστής, ο οποίος τώρα αγωνίζεται να πετύχει στην νέα του καριέρα ως οικονομικός σύμβουλος. Στο νέο
του ρόλο, ο ίδιος προσπαθεί να συμβουλεύσει τους φίλους του στο NFL τόσο οικονομικά όσο και επαγγελματικά,
αλλά ταυτίζεται και με τις δυσκολίες που περνάνε και προσπαθεί (μάταια) να τους προστατεύσει από το να
κάνουν τα ίδια λάθη που ο ίδιος και οι συμπαίκτες του έκαναν.





*Στην σειρά θα έχει ένα μικρό ρόλο και η δικιά μας Ρία Αντωνίου.


 
Last edited by a moderator:

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Ballers (2015)

Περιμενω με ανυπομονησια!!!! Μακαρι να επαιζε περισσοτερο ο Richard Schiff, αλλα τι να κανουμε....
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Ballers (2015)

Ειδα το πρωτο επεισοδιο. Να πω οτι μου εκανε εντυπωση η διαρκεια. 31' .. ουτε το 20λεπτο των κωμικων σειρων, ουτε τα 45-50' των δραματικων. Παρολο που τα τρειλερ δινουν την εντυπωση αναλαφρης, οριακα κωμικης σειρας, το πρωτο επεισοδιο τουλαχιστον δεν παει προς τα εκει. Δεν λεω οτι ειναι κακο, απλα αλλο περιμενεις και αλλο σου ερχεται. Δεν μπορω να κρινω ακομη τη σειρα, θα ημουν ψευτης ομως αν εγραφα οτι εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και ειναι φοβερη και τρομερη. Εχω εμπιστοσυνη σto hbo, το casting μου αρεσει και το αντικειμενο μου αρεσει, οποτε σιγουρα θα συνεχισω να βλεπω.

Μετα ειδαμε με φιλο και αυτο https://www.youtube.com/watch?v=TSOAwNSv8EM που ειναι απολυτα σχετικο!

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Το πληρες quote απο το trailer ειναι "if it drives, flies, floats... or fucks, lease it" :grinning-smiley-043

προφανως κατι εκοψαν στο trailer
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Ballers (2015)

Δεν μου άρεσε το πρώτο .
Σου έδινε την εντύπωση ότι τα έχεις δει και ξανά δει όλα αυτά .
Θα τη συνεχίσω λόγω Dwayne Johnson .Όχι επειδή είμαι φαν του , αλλά θα ήθελα να τον δω σε κάτι νέο .
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Ballers (2015)

το 2ο πολυ μετριο. Οπως ελεγαν και καποιοι κριτικοι που ειχαν δει τα 4 πρωτα επεισοδια, η σειρα δεν ειναι κωμωδια, αλλα σιγουρα δεν τη λες και δραματικη. Ισως επειδη ο ολος κοσμος ειναι τοσο εξω απο την καθημερινοτητα μας, που τους παιρνεις και λιγο στην πλακα. Επιμενω οτι το φορματ της σειρας με 30' επεισοδια ειναι προβληματικο. Για κωμικες με 3-4 αστειακια ανα επεισοδιο φτανει αλλα για τη συγκεκριμενη, νιωθεις οτι κοβεται πανω που παει να γινει κατι.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Ballers (2015)

Είδα το 2ο .
Όλη η σειρά στηρίζεται στις δυο , τρεις ατάκες του Dwayne Johnson .
Δεν βλέπω κάτι άλλο ενδιαφέρον .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Ballers (2015)

Είδα το 3ο .Παλιά παρακολουθούσα λίγο τα αμερικάνικα σπορ , περισσότερο κολεγιακό μπάσκετ και NBA , και μου είναι λίγο γνωστό το όλο κλίμα στα αθλήματα τους και βρίσκω έτσι λίγο ενδιαφέρον στη σειρά .
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,816
Αττικό βουνό
Απάντηση: Ballers (2015)

Προσωπικά την βρίσκω καλή και ο χρόνος κάτω από τα 45 είναι ότι πρέπει για καλοκαίρι
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Ballers (2015)

Καλό το 4ο !
Θα έλεγα ότι μου αρέσει αρκετά ο Dwayne Johnson στη σειρά . Παίζει καλύτερα από ότι περίμενα .
Από εκεί και πέρα βλέπουμε "τα κόλπα που παίζονται" στα παρασκήνια των επαγγελματικών αθλημάτων στην Αμερική .
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Ballers (2015)

Το flamengo ειναι το πρωτο επεισοδιο που πραγματικα ευχαριστηθηκα! Αντε για να ξυπναμε λιγο
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Ballers (2015)

Στα ίδια επίπεδα με τα προηγούμενα και το 7ο .
Αρχίσανε μου φαίνεται να επαναλαμβάνουν τις ατάκες του Dwayne Johnson .
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,873
Re: Ballers (2015)

θυμιζει λιγο απο draft day ωραια σειρα να περασεις την ωρα σου
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Ballers (2015)

Στο 9ο επεισόδιο που βρίσκομαι μου άρεσε πολύ .
Ωραία η ιστορία με παίχτη που είχε τραυματίσει παλιά .
Δεν κατάλαβα την τελευταία σκηνή .Δεν ξέρω και τους κανονισμούς του μπέιζμπολ , έκανε και ο τύπος κάποιο αθέμιτο χτύπημα να υποθέσω ;
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Ballers (2015)

γκαφα κανει :)
στην αρχη των αγωνων καποιες φορες δινουν τη δυνατοτητα σε ενα τιμωμενο προσωπο να ριξει την 1η μπαλια (pitch), η οποια θα επρεπε να φτασει στον catcher (ο τυπος που ειναι ντυμενος σαν αστακος ακριβως πισω απο τον batter - τυπος με το ροπαλο). Αντι αυτου, ο φιλος μας ριχνει την μπαλα στραβα και πετυχαινει εναν κακομοιρη καμεραμαν.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Ballers (2015)

Χάρηκε την αποθέωση

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Βλαμμενος :) ... Πολλά χτυπήματα στο κεφάλι