Πρόβλημα ψάχνει λύση

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
Εχω το εξης θεμα...εχουμε 5 ipads, το καθενα το δικο του apple ID, αλλα ολα δηλωμενα ως οικογενεια, με κοινη χρεωση καρτας κτλ... Ο οργανωτης ειμαι εγω στο ipad μου..
πριν λιγες μερες αρχισε να μου βγαζει μυνημα: υπαρχει προβλημα με καποια αγορα ενος μελους της οικογενειας, ζητηστε απο τον οργανωτη να ανανεωσει τα στοιχεια χρεωσης....
Τσεκαρα την καρτα μου (χρεωστικη) και εχω μεσα αρκετα χρηματα, ανανεωσα ξανα τα στοιχεια της καρτας μου μηπως και, και παρολα αυτα εξακολουθει να βγαζει αυτο το μυνημα και δε μπορουμε να κανουμε ουτε updates ουρε να κατεβασουμε νεες εφαρμογες....

Τι στον κορακα φταει;;
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
Απάντηση: Προβλημα ψαχνει λυση

Να δοκίμαζες να αλλάξεις κάρτα χρέωσης ή να την έβγαζες τελείως για να κατεβάζει μόνο τα δωρεάν και τις αναβαθμίσεις ;
 

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
Re: Προβλημα ψαχνει λυση

ειμαι σε τηλ επικοινωνια με το τμημα εξυπηρετησης...για την ωρα φοβερα εξυπηρετικοι...θα ενημερωσω..
 

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
Re: Προβλημα ψαχνει λυση

Λοιποοοον...λυση εβρεθη.... Ενα μελος της οικογενειας, ειχε κανει μια in app αγορα, το συστημα εφαγε καποιο κολημα και ενω κατεβηκε η εφαρμογη, ΔΕΝ χρεωθηκε ενω φαινονταν οτι ειχε χρεωθει...Πιθανοτατα καποιο glitch του συστηματος , ποιος ξερει.. το θεμα πηγε αμεσα στο team του itunes store αν θυμαμαι καλα, και σε μια ωριτσα μου το χαν λυσει!

Ηθελα να πω δημοσιως ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην τηλεφωνικη υποστηριξη της apple!! επαθα την πλακα μου απο την τρελα που ειχε ο υπαλληλος να με εξηπυρετησει!! Ζαχαριας Μακρης με το ονομα! Μου στειλε mails, με πηρε 3 φορες τηλεφωνο μονο και μονο για να λυθει το ζητημα ΑΜΕΣΑ!!Δε ξερω αν ηταν απλα ο υπαλληλος φοβερος η αν ειναι γενικως η πολιτικη της εταιριας τετοια, αλλα οπως και να χει Μακαρι καθε εταιρια να ειχε τετοια υποστηριξη!