Sony S6200 vs Pioneer BDP-170

eladrion992

Established Member
18 January 2015
111
καλησπερα θελω να αγορασω ενα bluray player ,δεν με ενδιαφερουν καθολου τα smart features ουτε ιντερνετ και τετοια θελω οσο το δυνατον καλυτερη εικονα και ηχο για το home theater μου και να παιζει ελληνικους υποτιτλους απο σκληρο δισκο για τις σειρες μου που δεν τις εχω σε bluray disc!Ακουω προτασεις μεχρι 200 ευρω!απο οτι ειδα για αυτο το pioneer ειναι καλο!ευχαριστω!

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

α και το lg bp740 κοιταω
 

tim5

Senior Member
23 May 2008
316
το 740 παιζει σιγουρα srt,και εχει γενικα πολυ καλη εικονα και ηχο.Επειδη εχω lg, υποψιαζομαι οτι σαν media player, γιατι αυτο σε ενδιαφερει πρωτιστος,ειναι καλυτερο απο τα αλλα.Αλλα!.... εαν ημουν στη θεση σου ισος να πηγαινα στο 6200 εαν βεβαια υποστηριζε advance replay,(δευτερολεπτα η ταινια μπρος πισω)οπως πχ το s790.To τηλεχηρηστηριο του , και το manual του 6200 ομως δηλωνουν το αντιθετο.Εν κατακλειδι για να μην σε μπερδευω νομιζω πως το lg κανει για σενα.
 

tim5

Senior Member
23 May 2008
316
απο οτι διαβαζω ειναι καλo για αυτα που ζητας,αλλα δεν βλεπω να παιζει αρχεια ts,και δεν αναβαθμιζει σε 4Κ.Πρεπει λογικα να τα κοντραρει τα προηγουμενα,sony lg, εχεις δικιο.....(εχει replay advance και παιζει flv!)http://www.trustedreviews.com/pioneer-bdp-170-review
 

eladrion992

Established Member
18 January 2015
111
οταν μιλαμε αποκλειστικα για bluray disc θα δω διαφορα με ενα ας πουμε
panasonic bdt 700 απο το pioneer?