KillJoys (2015)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Kill_Joys.jpg


SyFy | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter



Λοιπόν, για να τελειώνω με το SyFy τώρα που έχω όρεξη να γράψω.. :p
Σας βάζω και αυτή την σειρά, το KillJoys.

Πρόκειτε για ένα διαγαλαξιακό δράμα, με πρωταγωνιστές μία ομάδα από κυνηγούς επικηρυγμένων, και θα δούμε
τις περιπέτειες τους σε ένα γαλαξία που βρίσκεται στο χείλος ενός αιματηρού διαπλανητικό ταξικού πολέμου!

Η σειρά ξεκινάει την επόμενη εβδομάδα στις 19 Ιουνίου.


Καλές διακοπές και καλή διασκέδαση, ότι και εάν αποφασίσετε να δείτε! :laugh:



 
Last edited by a moderator:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Το είχα δει προχθές το τρέιλερ , δεν μου φαίνεται και πολύ καλό για να πω την αλήθεια αλλά το πρώτο θα το δω απο περιέργεια.
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Το πρώτο επεισόδιο έχει πολύ πυκνό και γεμάτο σενάριο
Σπάνιο για αντίστοιχες σειρές
Δε ξέρω μπορεί να μας βγει και διαμαντάκι - και είναι νωρίς για συγκρίσεις με firefly
αλλά θα έλεγα ότι
Cowboy Bebop Approves
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Είδα το πρώτο, είχε αρκετά καλά σημεία , είχε και κάποια που δεν μου άρεσαν .
Μου άρεσε περισσότερο από το Dark Mater .
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
μετριότατο και αυτό να μην πω για το πως φαίνονται τα διάφορα διαστημοπλοια τουλάχιστον γραφικά 10 χρονιά πίσω

δεν με έκανε ούτε ένα λεπτό να θέλω να δω το 2 επεισοδιο

σίγουρα καλυτερο από το DARK MATER αλλά και μόνο που η σύγκριση γινεται με αυτό το σκουπίδι καταλαβαίνετε
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Δεν το ευχαριστήθηκα το 2ο .
Δεν ξέρω αν απλά ήταν θέμα της έκδοσης 1080p ,που είδα, και δεν ήταν συντονισμένοι οι υπότιτλοι .
Δεν πρόλαβα να το ξανά δω , για να έχω πλήρη άποψη .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Είδα το 3ο .
Καλύτερα στημένη η σειρά , και καλύτερα εφέ από την Dark Matter , όμως κάτι δεν με ενθουσιάζει στη σειρά .
Δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιο ακριβώς είναι αυτό , είναι οι διάλογοι η όλη ιστορία , δεν ξέρω .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Είδα το 4ο και εγώ εδώ και λίγες μέρες .
Αν και είμαι λάτρης των σειρών επιστημονικής φαντασίας , για αυτό και βλέπω τη σειρά, η σειρά (αν και έχει καλά εφέ) έχει ένα ανάλαφρο , εφηβικό στυλ που δεν μου πολύ αρέσει .
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Έχει πλοκή και δράση και αυτή η σεζόν
Τι έγινε μόνος έμεινα να το βλέπω ? :D
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,589
Αθηνα
Έχει πλοκή και δράση και αυτή η σεζόν
Τι έγινε μόνος έμεινα να το βλέπω ? :D

Μαλλον :) . Ειδα 3-4 επεισοδια απο την 1η σαιζον. Δεν την αντεξα αν και λατρευω τα scifi. Ειδα ascension, childhood's end (μινι σειρες) και expanse, dark matter. To Dark Matter νομιζω ειναι το πιο κοντινο του, το οποιο και θεωρω καλυτερο (αν και ακομα δεν εχω προλαβει να ξεκινησω 2η σαιζον).

Εχει φτιαξει καθολου το Killjoys ή παραμενει μονο εστιασμενο στη δραση;
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Μαλλον :) . Ειδα 3-4 επεισοδια απο την 1η σαιζον. Δεν την αντεξα αν και λατρευω τα scifi. Ειδα ascension, childhood's end (μινι σειρες) και expanse, dark matter. To Dark Matter νομιζω ειναι το πιο κοντινο του, το οποιο και θεωρω καλυτερο (αν και ακομα δεν εχω προλαβει να ξεκινησω 2η σαιζον).

Εχει φτιαξει καθολου το Killjoys ή παραμενει μονο εστιασμενο στη δραση;

Ανάλογα με την εβδομάδα μια είναι καλύτερο το killjoys μια είναι καλύτερο το dark matter ΙΜΗΟ
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Εγώ είδα δυο, τρία επεισόδια από τον πρώτο κύκλο και το παράτησα .
Μου φάνηκε πολύ εφηβική .

Είδα και το πρώτο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου , μήπως άλλαξε κάτι , αλλά δεν είδα κάποια σοβαρή αλλαγή στο στυλ .
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Μάλλον..
αλλά μπορεί να το ξαναρχίσουν.. όταν γυρίσουν από τις διακοπές.. :p
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
H σειρά βλέπεται ευχάριστα. Σαν νεανική, με μοδάτες μικροπινελιές από ευρύματα δανεισμένα από γύρω-γύρω. Άντε είδαμε και την Ανίλα να χρησιμοποιεί τη Δύναμη πάνω στην Δούκισσα. Και την εναέρια επίθεση επίθεση των ανθρώπων στο σμήνος των κακών εξωγήινων, αλα στυλ Star Wars, μέχρι να ενεργοποιηθεί το Sonic.
Και αρκετές ανατροπές (κάποιες από τις οποίες αφελείς).

Και το Νταρκ Μάττερ προσπάθησε να έχει ανατροπές κτλ, καλά έστεκαν γενικώσ, αλλά το μικρό του μπάτζετ δεν το βοηθάει ούτε στα εφέ ούτε στα μέρη γυρίσματος. Τι να πεις..:nounder: