Thomson TG585 v8 Generic Firmware

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Το εχω απο την φορθνετ τωρα εχω πλεον γουιντ και επειδη δεν πιάνει μεχρι το σαλόνι το ζτε θα κανω την πατέντα κλείσε το ενα άνοιξε το αλλο ανάλογα το χώρο π βρίσκομαι το θεμα ειναι οτι το φιρμ π εχει μεσα ειναι πατσαρισμενο απο φορθνετ μοιπως υπάρχει πουθενα καποιο generic firm απο την μαμα τομσον ας πουμε χωρις να ειναι πατς απο κάποιον ISP και μπορω να το φλασαρω χωρις πισι ας πουμε απο το κιν μέσω κάποιου ιντερφεις στον μπραουζερ του κιν;

Ευχαριστω
 

hdanca

Supreme Member
17 August 2012
3,061
Athens
Re: Thomson TG585 v8 generic firmware

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κι έτσι όπως είναι,αλλάζοντας φυσικά username και password της υπηρεσίας.Θα σου δουλέψει χωρίς πρόβλημα.Ακόμα όμως κι αν θες να του περάσεις firmware,μπορείς εύκολα να βρεις το κατάλληλο μέσω google.Αρκεί φυσικά να το συνδέσεις με κάποιο computer και η δουλειά σου θα γίνει εύκολα.Αν και δεν είναι απαραίτητο να περάσεις firmware.Εκτός από username,password αλλάζεις και τυχόν παραμέτρους που θα χρειάζονται,βάζοντας τις ίδιες με το router που χρησιμοποιείς.
Καλή επιτυχία!
 

dleyteris

Senior Member
31 May 2012
692
Re: Thomson TG585 v8 generic firmware

καλησπερα !!

επειδη με ενδιαφερει και εμενα να flasaro το router καθως το θεωρω απο τα πιο αξιοπιστα μαζι με ενα fritz 7140 θα θελα αν εχει καποιος διαθεσιμο το link για το μαμα firmware καθως εχω και εγω το firmware της forthnet
 

stelakis1914

Established Member
1 July 2011
236
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Thomson TG585 v8 generic firmware

Στο συμπιεσμένο αρχείο που μπορείτε να κατεβάσετε εδώ, υπάρχουν τα δυο τελευταία generic firmware που κυκλοφόρησαν για το συγκεκριμένο router.
 

dleyteris

Senior Member
31 May 2012
692
Re: Απάντηση: Thomson TG585 v8 generic firmware

Στο συμπιεσμένο αρχείο που μπορείτε να κατεβάσετε εδώ, υπάρχουν τα δυο τελευταία generic firmware που κυκλοφόρησαν για το συγκεκριμένο router.

οκ ευχαριστω !!
Γνωριζεις ημερομηνια? και αν ειναι τα τελικα ?
μεσα ειδα 2 αρχεια.. ποιο βαζω?
 
Last edited:

stelakis1914

Established Member
1 July 2011
236
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Thomson TG585 v8 generic firmware

Αυτά τα αρχεία είναι 3 ετών και δεν θυμάμαι με σιγουριά. Αν θυμάμαι σωστά το 8.27Α είναι λίγο πιο πρόσφατο και είναι για north America αλλά ταιριάζει και για την Ελλάδα. Εγώ αυτό έχω περασμένο στο modem και λειτουργεί απροβλημάτιστα. Εσύ αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις και τα δυο και να κρατήσεις όποιο είναι κατά την γνώμη σου καλύτερο.
 

dleyteris

Senior Member
31 May 2012
692
Re: Thomson TG585 v8 generic firmware

εβαλα αυτο.. 8.27Α ανεβηκε η ταχυτητα μου 1.5 με 1.8 mbps και εβγαλα της φορθνετ
 

stelakis1914

Established Member
1 July 2011
236
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Thomson TG585 v8 generic firmware

Πιστεύω ότι θα σε βολέψει καλύτερα. Σε εμένα το modem παρουσιάζει αξιοσημείωτη σταθερότητα.
 

PETRAN

AVClub Fanatic
20 June 2006
11,063
in orbit
Απάντηση: Thomson TG585 v8 generic firmware

Να σας ρωτήσω... Στο αρχείο που δίνει ο Λευτέρης (ευχαριστούμε) υπάρχουν μέσα 2 αρχεία bli
Πως περνάμε το firmware στο thomson?
Δοκίμασα να κάνω restore configuration μέσα απο το router αλλά τέτοιου είδους αρχεία δεν τα αναγνωρίζει.
Προφανώς κάτι κάνω λάθος, θα θέλει άλλη διαδικασία, αλλά ποια?
 

hgetis

New member
19 August 2017
2
Re: Απάντηση: Thomson TG585 v8 generic firmware

Στο συμπιεσμένο αρχείο που μπορείτε να κατεβάσετε εδώ, υπάρχουν τα δυο τελευταία generic firmware που κυκλοφόρησαν για το συγκεκριμένο router.

μπορει να περασαν κανα 2 χρονια απο το Post αλλα πραγματικα δεν μπορω πλεον να βρω πουθενα generic firmware για το thomson tg585 v8.

εαν υπαρχει καπου θα εκτιμουσα ιδιαιτερα καποιος να μου το εστελνε...

ευχαριστω εκ των προτερων
 

stelakis1914

Established Member
1 July 2011
236
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Thomson TG585 v8 generic firmware

μπορει να περασαν κανα 2 χρονια απο το Post αλλα πραγματικα δεν μπορω πλεον να βρω πουθενα generic firmware για το thomson tg585 v8.

εαν υπαρχει καπου θα εκτιμουσα ιδιαιτερα καποιος να μου το εστελνε...

ευχαριστω εκ των προτερων

Ορίστε Καλούς πειραματισμούς!
 
  • Like
Reactions: karcin

hgetis

New member
19 August 2017
2
Re: Thomson TG585 v8 generic firmware

Ορίστε Καλούς πειραματισμούς!

Οπα οπα οχι ετσι απλα λειπουν πολλα.LOL
https://drive.google.com/drive/folders/0B_YMmIc_lXufSllRWm8xNlczV28

guys σας ευχαριστω για το upload!!

eερωτησουλες πριν προχωρησω:

αυτα που ανεβασατε στα λινκ ειναι generic firmware? είναι δοκιμασμενα για ελλαδα, παιζουν στο tg585 v8?

@axl_gk:
αυτοι οι κωδικοι πχ R827 κλπ που του βρισκω στο thomson ωστε να βαλω το σωστο firmware? (αν και αποτι βλεπω το generic ειναι μονο το R827)

τα thomson gateways R827 στον φακελο bundles τι ειναι? τα υπόλοιπα στους αλλους φακελους (πχ οι ρυθμισεις στα ini files)?
 
Last edited: