Ενημέρωση για δωρεάν Παλέτες & Ξυλεία

Lyngas

AVClub Addicted Member
22 January 2011
1,470
Αθήνα, Πύργος
Πριν καμια ωρα περνωντας απο αθηνα, (Φιλελλήνων και Σιμωνίδου) ειδα σε κοντέινερ παλέτες και ξυλεία απο καποια ανακαίνιση ..

Εγω ετσι αλλιως δεν εχω αμαξι, οποτε οποιος βρεθει εκει κοντα και μπορει να μεταφερει ας το τσεκαρει.. :smile:





Clipboard02.jpg
 

Lyngas

AVClub Addicted Member
22 January 2011
1,470
Αθήνα, Πύργος
Καδοι οικοδομων ρε Κυρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ



http://www.athinacontainers.gr/kadoi.html

ph.jpg
 

Nektarios2015

AVClub Fanatic
4 March 2015
10,367
Και τα δυο container ειναι. Απλα η γλωσσα η αγγλικη δεν εχει το πλουσιο λεξιλογιο της ελληνικης οπου το ενα μεταφραζεται ως εμπορευματοκιβωτιο και το αλλο ως καδος.
 

Metallikas

AVClub Enthusiast
14 July 2015
952
εχω καποιες πόρτες από παλιές ντουλάπες και πολλές μελαμίνες διαφορα χρωματα και διαστασεις τα οποία τα εχω για πεταμα...αν τα θελεις ολα καποιος και μπορει να παραλαβει αυριο είναι δικά του (περιοχή Περιστερι) εννοειται δωρεαν...
 

makfil

Supreme Member
12 September 2010
4,098
Φιλοθέη/Γλυφάδα
Προς τους φίλους στην ευρύτερη περιοχή Γλυφάδας.

Στο σημερινό πρωινό περπάτημα είδα 2 παλέτες μπροστά στην οικοδομή Λαμπράκη και Πανδρόσου (επί της Πανδρόσου).
 

Attachments

  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    77.6 KB · Views: 297

enduras1

Moderator
Staff member
Χθες το απόγευμα υπήρχαν 4 παλετες από μοτοσυκλετες στην καλλιροης στο ΜΟΤΟJAPAN.
Τις ζήλεψα καθώς είχαν ωραία ξύλα αλλά φανταστείτε να τις φόρτωνα με το κοστούμι...
Όποιος είναι κοντά ας σπευσει...
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Δεν ξερω αν καποιος περναει απο Ν.Ρυσιο στην Ανατολικη Θεσσαλονικη, αλλα στην γεφυρα υπαρχει ενα ξυλουργειο. Εχει ποσο καιρο που βλεπω πεταμενες παλετες και αλλα ξυλα που σαπιζουν στην ακρη του δρομου . Τωρα τα συγκεκριμενα ξυλα δεν ξερω αν ειναι καταλληλα για οτιδηποτε γιατι ειναι "μαυρα" απο τον καιρο , αλλα καλο ειναι να παρακολουθει καποιος που περναει απο εκει αν πεταξουν τιποτα καινουριο.
 

makfil

Supreme Member
12 September 2010
4,098
Φιλοθέη/Γλυφάδα
Στο σημερινό περπάτημα είδα ενδιαφέροντα υλικά, στη Φιλοθέη, για όποιον ενδιαφέρεται.

Στην οδό Καλλιγά 27, δύο μεγάλα hardboard, διαστάσεων περισσότερο από 1,50Χ2,00 (το ένα πάχους 10χλστ περίπου).
Στην ίδια οδό στο 48 υπάρχει νέα οικοδομή και μέσα σ' αυτήν κάδος που έχει αρκετές παλέτες.
 

panava

Supreme Member
6 June 2014
4,783
Στο σημερινό περπάτημα είδα ενδιαφέροντα υλικά, στη Φιλοθέη, για όποιον ενδιαφέρεται.

Στην οδό Καλλιγά 27, δύο μεγάλα hardboard, διαστάσεων περισσότερο από 1,50Χ2,00 (το ένα πάχους 10χλστ περίπου).
Στην ίδια οδό στο 48 υπάρχει νέα οικοδομή και μέσα σ' αυτήν κάδος που έχει αρκετές παλέτες.

Νάτανε κοντά μου....
 

makfil

Supreme Member
12 September 2010
4,098
Φιλοθέη/Γλυφάδα
Παναγιώτη,

Είναι κοντά μου αλλά δεν έχω μέσο για τα μεγάλα κομμάτια.
Για τις παλέτες, μπορώ να το κοιτάξω αύριο, αν σε ενδιαφέρουν.
 

panava

Supreme Member
6 June 2014
4,783
Σε ευχαριστώ πολύ, θα τα αφήσω προς το παρόν καθότι έχω ακόμα κάποιες αδιάλυτες. Απλά αν ήταν κοντά θα τις έπαιρνα και θα τις έβαζα στην άκρη.
 

cbfdim

AVClub Addicted Member
29 December 2013
1,882
Ο Ασπροπυργος ειναι η φωλια της παλλετας καθοσον εκει εχουν εδρα παρα πολλες εταιριες διεθνων μεταφορων καθως και πολλες εισαγωγικες εταιριες ανταλλακτικων και λιπαντικων. Αν κανεις μια βολτα δεν θα σου δωσει καποιος ;
 

wagelis

AVClub Enthusiast
8 July 2011
1,035
σήμερα ,στο Περιστέρι , πέρασα απόξω από μια μάντρα που πουλούσε παλέτες ,λέω κάτσε να ρωτήσω τιμές , και ο τύπος μου λέει 8 (ΟΚΤΩ) ευρώ την ευρωπαλέτα . Είναι πολύ ψηλά η τιμή και έχουν αποθρασυνθεί ή είναι ιδέα μου? Εκτός κιαν τα capital controls επηρέασαν και τις τιμές των παλετών .Τι άλλο θα δούμε.
 

strs

Supreme Member
10 May 2015
3,042
Ραφήνα
απλά πήραν γραμμή πως έχει ζήτηση και λόγω μόδας πολλά μαγαζιά διακοσμούνται από υλικά παλέτας, οπότε πήρε μπρος η αισχροκέρδεια του αρπακολατζή ελληναρά.....άκου 8 ...πιο φτηνά κάνουν οι τάβλες από πεύκο και είναι και καινούργιες....έλεος δηλαδή....