PS4 - Χbox One

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

themosbora

Senior Member
26 September 2008
330
η ερωτηση ειναι ο τιτλος.εχοντας παλιοτερα το ps3 ειμαι στη σκεψη για αγορα κονσολας παλι.ποια τα πλεονεκτηματα και ποια τα μειον του καθενος?τα βασικα δεν με ενδιαφερουν πολυ η λεπτομεριες.πχ του τυπου στα 1080 το ενα δειχνει καπως καλυτερα...
περιμενω γνωμες.ευχαριστω
 

analwsimos

Established Member
27 October 2009
136
Re: ps4 - Χbox one

η ερωτηση ειναι ο τιτλος.εχοντας παλιοτερα το ps3 ειμαι στη σκεψη για αγορα κονσολας παλι.ποια τα πλεονεκτηματα και ποια τα μειον του καθενος?τα βασικα δεν με ενδιαφερουν πολυ η λεπτομεριες.πχ του τυπου στα 1080 το ενα δειχνει καπως καλυτερα...
περιμενω γνωμες.ευχαριστω


μεγάλο θεμα ανοιγεις φιλε themosbora :)
απο οτι λεει ο κόσμος το PS4 είναι καλύτερο στα αποκλειστικά παιχνίδια που θα βγουν και αν θελεις κονσόλα ΜΟΝΟ για gaming το προτιμούν οι περισσότεροι

Απο την άλλη το Xbox One εκτος απο gaming προσφέρει μια ισως πιο ολοκληρωμένη multimedia εμπειρια..εγω προσωπικά θα το προτιμήσω λόγω καλυτερου χειρηστιρίου και μιας που ηδη ο αδερφος μου απεκτησε το PS4 ..βεβαια ο περισσότερος κόσμος εχει μεχρι στιγμής προτιμήσει PS4 αλλα το σημαντικότερο για τους πιο πολλους είναι που θα βγει jailbreak/JTAG/φλασαρισμα/τσιπαρισμα ..φτηνο και προσιτό gaming δηλαδη..
εχω ps3, 2 xbox360, παλιο xbox και τωρα το PS4 του αδερφου τις περισσότερες ωρες απολαυστικου gaming τις εχω περασει με το x360 κακα τα ψεματα
 

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
Re: ps4 - Χbox one

Εγω εχοντας ενα one εδω και μηνες, δηλωνω λειαν επειικως απογοητευμενος.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: ps4 - Χbox one

Η λύση είναι μια , κοιτάς την λίστα με τους αποκλειστικούς τίτλους που θα βγουν για την κάθε κονσόλα και βλέπεις ποια παιχνίδια σου αρέσουν περισσότερο.

Το ότι πχ. το PS4 μπορεί να είναι πιο εύχρηστο ή το ΧΒΟΧ καλύτερο χειριστήριο τα θεωρώ δευτερευοντα γιατί τα games κάνουν την κονσόλα.
 

etf13

New member
27 April 2010
22
Re: ps4 - Χbox one

Ακριβώς είναι θέμα του τι αρέσει στον καθένα