iPad πρόβλημα με καθυστερήσεις

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Σεραφείμ

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,382
Γλυφάδα
έχω το ipad 2 εδώ και 2-3 χρόνια και τώρα τελευταία καθυστερεί πολύ σε οτι κι αν κάνω. Θέλω να πω οτι ακόμα κι αν χρησιμοποιώ το ipad για να γράψω κάτι ή και το hard button να πατήσω, καθυστερεί πολύ η εκτέλεση της εντολής. Χθες του πέρασα την έκδοση 9, μπας και στρώσει αλλά μάταια.
Εκτός από το να πάρω backup και να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, υπάρχει άλλη πρόταση?
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Re: ipad προβλημα με καθυστερήσεις

έχω το ipad 2 εδώ και 2-3 χρόνια και τώρα τελευταία καθυστερεί πολύ σε οτι κι αν κάνω. Θέλω να πω οτι ακόμα κι αν χρησιμοποιώ το ipad για να γράψω κάτι ή και το hard button να πατήσω, καθυστερεί πολύ η εκτέλεση της εντολής. Χθες του πέρασα την έκδοση 9, μπας και στρώσει αλλά μάταια.
Εκτός από το να πάρω backup και να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, υπάρχει άλλη πρόταση?

ετσι ακριβως εκανε και το Ipadmini(1gen) μετα την μεταβαση σε ios8.προφανως εμμεσως τροπος εξαναγκασμου της apple να πας σε καινουργιο...
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: ipad προβλημα με καθυστερήσεις

το εχω διαβασει και αλλου οτι τα καινουρια ios επειδη ειναι πιο "βαρια" απο τα παλαιοτερα, δυσκολευουν τις παλιες συσκευες. Το ιδιο συμβαινει σε καποιες περιπτωσεις και με νεοτερες εκδοσεις apps. Εχω ipad3 και εχω μεινει σε ios 7.1
 

johnkont

Senior Member
20 February 2010
365
Re: ipad προβλημα με καθυστερήσεις

Εχω το ipad 2 και με το καινούργιο ios πάει ακόμα πιο γρήγορα.

Κάνε ένα full backup και κάνε setup as new για να το τσεκάρεις.
 

Σεραφείμ

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,382
Γλυφάδα
Απάντηση: ipad προβλημα με καθυστερήσεις

αυτό σκέφτομαι κι εγώ να κάνω. Εννοείται πως έτσι δεν χάνεις δεδομένα. Σωστά?