OS X El Capitan

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

22 June 2006
34,697
NEO HRAKLEIO
εγω το εχω απο το καλοκαιρι και παει μια χαρα.
Ειναι μικρη αναβαθμιση, αλλα στο δικο μου μηχανημα δειχνει πιο σταθερη και γρηγορη.
Εχει αρκετες βελτιστοποιησεις και ειδικα στις native εφαρμογες εχουν διορθωθει πολλες μικρες ατελεις και κυριως εχουν γινει πιο γρηγορες.
Ασυμβατοτητες με εφαρμογες εχει ελαχιστες και συντομα θα βγουν updates για καποιες απ αυτες.
Αυτες που δουλευω εγω δεν εχουν προβληματα ασυμβατοτητας παντως.

Αξιζει να τα βαλει καποιος , χωρις δευτερη σκεψη (εκτος αν χρησιμοποιει καποια εφαρμογη που δεν εχει ακομα βγει αναβαθμιση)

Απο features τα λεει εδω....http://www.apple.com/osx/whats-new/ , εχουμε βαλει και πριν στο νημα καποια βιντεο.
 

Gojakla

Supreme Member
20 May 2009
5,856
Και εγώ απο πάνω το πέρασα σε MΒPro του '08... απροβλημάστιστα.
 

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Πάντως κύριοι, δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά η Apple τώρα τελαυταία με lags, bugs και λοιπά δαιμόνια, όλο και πιο πολύ σε pcάδικο μου φέρνει παρά σε unix σύστημα.

Τέτοιες καταστάσεις πριν 10 χρόνια ήταν ανήκουστες.....
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Απάντηση: Re: OS X El Capitan

Πάντως κύριοι, δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά η Apple τώρα τελαυταία με lags, bugs και λοιπά δαιμόνια, όλο και πιο πολύ σε pcάδικο μου φέρνει παρά σε unix σύστημα.

Τέτοιες καταστάσεις πριν 10 χρόνια ήταν ανήκουστες.....

Καμια σχεση.
 

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: OS X El Capitan

Οχι, αλλα εχω δουλεψει pc και οι διαφορες ειναι τεραστιες.

Συυμφωνώ για το PC, όντως εκεί έχουν μαύρα σκοτάδια.

ΑΛΛΑ συγκρινόμενο με άλλα UNIXοειδή λειτουργικά, είναι πολύ πίσω σε θέματα bugs, lags κλπ. Επειδή δουλεύω και με τα τρία λειτουργικά, τα Ubuntu τολμώ να πώ ότι είναι ένα βήμα μπροστά απο το OS X. Μην πιάσουμε Debian, εκεί και αν είναι μπροστά τα παλικάρια...
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Δεν ξερω για αλλα Unix λειτουργικα. Ξερω ομως οτι το Mac OSΧ ειναι ιδιαιτερα σταθερο και το κυριοτερο πολυ ασφαλες διοτι η apple ειναι μονιμως "απο πανω" με updates.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Αξιζει παντως να περασετε το El Capitan εστω μονο για την ταχυτητα ελέω Metal...