Αναζητηση remote control

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

datraxaki

New member
27 March 2014
16
Καλησπερα στην παρεα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και ελπιζω στην βοηθεια σας .Εχω ενα ενισχυτη yamaha -οτε tv -nova -και μια tv samsung και οπως καταλαβαινετε εχω μπερδευτει με τα remote control υπαρχει καπιο στην αγορα που μπορω να λειτουργησω ολες τις παραπανω συσκευες?
 

datraxaki

New member
27 March 2014
16
Ζητώ συγνώμη για το λάθος ενότητα μπορούν οι διαχειριστές να το σβήσουν ειμαι λίγο άσχετος με το όλο θεμα και πάλι συγνώμη !!!
 

Spyros_V_S

Senior Member
30 June 2008
444
Νέα Σμύρνη
Αυτή τη στιγμή τρέχει μια προσφορά στα Lidl για ένα silvercrest στα 8,99 ευρώ κι εναλλακτικά (ανεβαίνοντας σε τιμή) μπορείς να κοιτάξεις κάποιο της tele (το 100 ή το 300 αν βρείς) - βέβαια η πιο σίγουρη λύση είναι κάποιο harmony της logitech, αλλά αυτό εξαρτάται απο το πόσα χρήματα θες να διαθέσεις.
 

Ovidius

New member
20 January 2011
12
Εγώ έχω αγοράσει το Logitech Harmony Ultimate One. Ακριβό (κάπου κοντά στα 100) αλλά εχει τα εξής πλεονεκτήματα. Αν υποστηριζόνται οι συσκευές σου (πράγμα πολύ πιθανό γιατί υποστηρίζονται χιλιάδες συσκευές, μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποια συσκευη επώνυμου κατασκευαστη που ναμην υποστηρίζεται) δεν χρειάζεται περαιτέρω ρύθμιση απλά την περνάς στο remote και παίζει, μπορείς να λειτουργείς ταυτόχρονα συνδυασμούς συσκευών (πχ TV nova και TV Ote) σαν μια συσκευή, και τέλος αν σε κάποια απίθανη περίπτωση δεν υποστηρίζεται κάποια απο τις συσκευές σου τότε είναι εξαιρετικά εύκολο να το προγραμματίσεις. Τέλος μπορείς να ελέγξεις μεχρι 15 συσκευές. Επίσης έχε υπόψη οτι αναλογες δυνατότητες έχουν σχεδόν όλα τα Logitech Harmony remotes. Ακριβούτσικη λύση αλλά αν παίξεις κάνεις παπαδες με όλες τις συσκευές σου.