Νέο τζακ ποτ στο τζόκερ..(μας δουλεύουν κανονικά..)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Ακούω τα στοιχήματα ότι το τζόκερ θα κάνει τζακ ποτ μέχρι και την πρωτοχρονιά όπου δια μαγείας θα βγει νικητής... :grinning-smiley-043
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Αν δεν ειχα φιλο που δουλευε χρονια για την intralot και εστηνε τα μηχανηματα μεχρι και στην Αυστραλια, θα σου ελεγα οτι απλα οσο αυξανονται τα χρηματα του jackpot ο κοσμος παιζει περισσοτερο και ετσι αυξανονται οι πιθανοτητες προς την πρωτοχρονια να βγει νικητης/ες. Αλλα αυτη ειναι η μιση αληθεια...

-bye-
 
17 June 2006
1,235
Παιδιά, μην μας αρχίσετε μόνο με τις θεωρίες συνωμοσίας, ότι και καλά οι διαγωνισμοί στο Τζόκερ, στο Λότο κτλ., είναι στημένοι και ότι ποτέ δεν δίνονται τα χρήματα στους νικητές πάνω από 1 εκατομμύριο ευρώ, και ότι κάθε φορά σε αυτή τη συνωμοσία μετέχει φυσικά και ο εκάστοτε αρμόδιος υπουργός της κάθε κυβέρνησης που αλλάζει, κτλ., γιατί δεν θα το αντέξω. :BDGBGDB55:

Και ο ένας στους δύο Αμερικανούς περίπου, πιστεύει ότι ο Ομπάμα είναι εξωγήινος. :flipout:

Έλεος...
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Τι σχέση έχει ο υπουργός με μια ιδιωτική επιχείρηση??δηλαδή εσύ Παναγιώτη δέχεσαι έτσι απλά ότι έναν μήνα + πριν την πρωτοχρονιά αρχίζουν απανωτά τζακ ποτ τα οποία τελειώνουν ακριβώς την πρωτοχρονιά? (τι ρωτάω τώρα...αφού ξέρω...το τζόκερ είναι η διαφάνεια σε όλο της το μεγαλείο). Για το παρακάτω συμβάν στην Σέρβικη κρατική τηλεόραση κατά την κλήρωση του τζόκερ ποια η γνώμη σου?(μάντης η κοπέλα ε? :flipout:)


http://www.protothema.gr/world/article/496842/video-deite-giati-to-lotto-stin-servia-fainetai-na-einai-stimeno/
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: Re: Νέο τζακ ποτ στο τζόκερ..(μας δουλεύουν κανονικά..)

... δέχεσαι έτσι απλά ότι έναν μήνα + πριν την πρωτοχρονιά αρχίζουν απανωτά τζακ ποτ τα οποία τελειώνουν ακριβώς την πρωτοχρονιά?

Kαι μαλιστα ΚΑΘΕ χρονιά.
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Γνωριζει κανεις οποιονδηποτε τυχερο του Λοττο/Τζοκερ ?

(Για να μου κοπει, μια και καλη, ο βηχας περι ανυπαρκτων εκατομμυριουχων ... :p)
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Γνωριζει κανεις οποιονδηποτε τυχερο του Λοττο/Τζοκερ ?

(Για να μου κοπει, μια και καλη, ο βηχας περι ανυπαρκτων εκατομμυριουχων ... :p)

Αν κέρδιζα το jackpot, δεν θα ήθελα να με γνωρίζει κανένας :laugh:
 

Messenger

AVClub Addicted Member
31 January 2008
2,652
Αθήνα
Απάντηση: Re: Νέο τζακ ποτ στο τζόκερ..(μας δουλεύουν κανονικά..)

Αν κέρδιζα το jackpot, δεν θα ήθελα να με γνωρίζει κανένας :laugh:

Αν έχουμε 25 πολύ γνωστούς ο καθένας όλο και κάτι θα μαθαίναμε...
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Αν δεν ειχα φιλο που δουλευε χρονια για την intralot και εστηνε τα μηχανηματα μεχρι και στην Αυστραλια, θα σου ελεγα οτι απλα οσο αυξανονται τα χρηματα του jackpot ο κοσμος παιζει περισσοτερο και ετσι αυξανονται οι πιθανοτητες προς την πρωτοχρονια να βγει νικητης/ες. Αλλα αυτη ειναι η μιση αληθεια...

-bye-


Ελα πες την αλλη μιση αληθεια.


Εστω και με pm :D


Η δικη μου οπτικη παντως τα βλεπει ολα στημενα.
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,739
Βόλος
Μια στατιστική ανάλυση είναι πολύ εύκολο να δείξει αν υπάρχει λαθροχειρία. Και υποτίθεται ότι οι ελεγκτικές αρχές κάνουν τέτοιους ελέγχους.
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει ποτέ ούτε φήμες ότι κάποιος γνωστός μου κέρδισε το τζόκερ, ούτε φυσικά έχω δει κάποιον να αλλάζει η ζωή του ξαφνικά..για εμένα καθαρά πρόκειται περι μεγάλης απάτης χωρίς νικητές φυσικά. Πιθανόν μια στο τόσο (μια στο χρόνο και αν) να δίνουν κανα ψιλό σε κανα φουκαρά, άλλα σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι με στημένες κληρώσεις τα χρήματα δεν πάνε σε κανέναν. Η αποκορύφωση της κοροιδίας είναι φυσικά τα τρελά τζακ ποτ των Χριστουγέννων κάθε χρόνο.
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Για να παιζει βρωμια, προφανως θα το ξερουν παραπανω απο εναν ανθρωπο. Μαλλον καμποσοι δλδ.

Πως διασφαλιζεται απο τον "εγκεφαλο" της βρωμιας αυτης οτι δεν θα διαρευσει ?

Ποσα χρηματα βγαζει το τζοκερ σε σχεση με αυτα που μοιραζει ? Πολλα περισσοτερα. Με ποια λογικη θα ρισκαρε να κλεβει ?

Δεν λεω οτι ειναι καθαρο, αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι και βρωμικο :-/
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Ελα πες την αλλη μιση αληθεια.


Εστω και με pm :D


Η δικη μου οπτικη παντως τα βλεπει ολα στημενα.

Αφου κλεισουν τα μηχανηματα στα πρακτορεια, υπαρχει ανθρωπος(της εταιρειας που εχει στησει τα μηχανηματα) που εχει προσβαση στα κεντρικα και βλεπει ποιοι συνδιασμοι δεν παιχτηκαν με οτι αυτο σημαινει. Ο πολυ καλος μου φιλος που δουλευε στην intralot και ειχε τετοια δουλεια , με πολλα ταξιδια (ειχε μεινει 1 μηνα Αυστραλια) και πολυ καλα λεφτα παραιτηθηκε γιατι με αυτα που ειδε πιστευε οτι αν γινει η στραβη δεν θα εκανε απλα διακοπες και δουλεια στην ξενη χωρα..
 

Giorugosu

New member
29 September 2015
34
Παιχνίδια τύπου Kino κλπ είναι πανεύκολο να τα στήσουν.
Δεν είναι τίποτα για έναν υπολογιστή να αποκλείει αποτελέσματα τα οποία έχουν παιχτεί και να δίνει συνδυασμούς που δεν κερδίζουν.
Λογικά κάτι αντίστοιχο κάνουν και στο Τζόκερ. Δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο να το τραβήξουν το ΤζακΠοτ μέχρι την Πρωτοχρονιά.
 
αυτό με τα τζακπότια είναι ύποπτον.
Αλλά ξέρω ότι κάποιοι έχουν πάρει χοντρά χρήματα. Συγκεκριμένα 1μιση μιλιόνι και κάτι είχε κερδιθεί από σύστημα που έπαιξαν 8 άτομα στην περιοχή μου.
Από την άλλη βολεύει πολύ το να κερδίσει κάποιος αλλά φυσικά λόγω του γεγονότος να "μη θέλει να αποκαλυφθεί".
ΠΧ τώρα ας ούμε αυτός που θα πάρει τα 9 μύρια (οι αυτοί) φαντάζομαι ότι δε θα θέλουν να αποκαλυφθεί η ταυτότητά τους.
 

Sorath

Senior Member
29 September 2010
648
Athens, Greece
Κι εγώ δεν πιστεύω πως είναι στημένο.

Καταρχήν είναι τόσα πολλά τα κέρδη, που δεν έχουν λόγο να ρισκάρουν να εκτεθούν ή να αποκαλυφθεί απάτη. Χασούρα δηλαδή δεν έχουν, ότι και να γίνεται.
Το ότι δεν ξέρουμε και πολλούς που να έχουν κερδίσει, είναι λογικό, καθώς κι εγώ να κέρδιζα δεν θα έβγαινα να το διατυμπανίσω. Το αντίθετο, θα προσπαθούσα να μην το μάθει κανένας.
Όσο για το τζακ-ποτ των Χριστουγέννων, είστε σίγουροι πρώτον οτι πέφτει πάντα 25 ή 1η του μηνός το τζακ-ποτ; Και κατα δεύτερον, το τζοκερ ποιό συχνά έχει τζακ-ποτ παρά κάποιος κερδίζει. Και αυτό συμβαίνει για δύο λόγους. 1ον οτι η πιθανότητα να το "πιάσεις" είναι εξαιρετικά μικρή, και 2ον οτι τα δελτία που παίζονται ανεβαίνουν σε αριθμό όσο ανεβαίνουν και τα κέρδη. Δηλαδή σε κλήρωση μετά ακριβώς απο τζακ-ποτ, που είναι "λίγα" τα λεφτά (400.000 πχ) τα δελτία είναι σχετικά λίγα συγκρινόμενα με αυτά που έχουν παιχτεί όταν κάποιος κέρδισε. Και τέλος, όχι μόνο παίζονται πολλά δελτία στα μεγάλα ποσά, αλλά και πιο ακριβά (με συνδυασμούς δηλαδή) που έχουν κάποιες παραπάνω πιθανότητες νίκης.

Προσωπικά παίζω κανα δελτίο των 2.5 αν έχει κανα καλό τζακ-ποτ, για το γαμώτο, αλλιώς δεν ασχολούμαι.

Λες και τα 400.000 με χαλάνε.... :flipout::flipout::flipout:
 

Johnkokk

Senior Member
20 June 2006
464
Αυτό με τα Τζακ ποτ είναι μύθος ανάλογης σοβαρότητας με άλλου διασκεδαστικούς μύθους τύπου "Στους υπόνομους της Ν.Υορκης είναι γεμάτο κροκόδειλους", "Το τέρας του Λοχ Νες", "υπάρχει ο Μπιγκφουτ", κλπ σοβαρά.

Πάμε στην ουσία.

Θα ξεκινήσω απο το απλό.
Οι πιθανοί συνδυασμοί για το 5+1 είναι 24.435.180
Αν υποθέσουμε οτι ολοι στη χώρα παίζουμε απο μια ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ στήλη, πάλι οι πιθανότητες να μη βγεί είναι παραπάνω απο αυτές του να βγεί 5+1.
Σίγουρα δεν παζουμε όλοι και σίγουρα πολλές στήλες είναι κοινές, οπότε φαντάζεστε την αναλογία.

Δευτερον.Ο κάθε ΟΠΑΠ ούτως ή αλλως κέρδος έχει.Τη δική του την προμήθεια την κρατάει και δίνει τα υπόλοιπα.Θα ήταν εντελώς ηλίθιο να διακινδυνεύσει την αξιοπιστία του για μερικά φράγκα που τα βγάζει ΕΥΚΟΛΑ και νόμιμα σε μερικές κληρώσεις.

Τρίτον.Ο τρόπος της κάθε κλήρωσης, καθιστά μάλλον αδύνατη την όποια παραχάραξη αφού δεν είναι καν ηλεκτρονικός, αλλά με φυσικά μέσα.Συν φυσικά όλες τις άλλες δικελέιδες ασφαλείας.
Επίσης οποιοσδήποτε απο μας μπορεί να παρίσταται σε μια κλήρωση και να δει απο κοντά.

Τέταρτον πόσοι απο σας αν κερδίζατε, θα φροντίζατε ωστε να μαθευτεί (προσωπικα ήξερα ανθρωπο που ειχε κερδισει το λαχειο και μετά απο 2 χρόνια το τζοκερ, αλλα είμασταν φιλοι με την κορη του)

Με λίγα λόγια, όποιος ενδιαφέρεται ας παίξει άφοβα.Τα υπόλοιπα είναι να χουμε να λέμε ως Ελληνες.

Υ.Γ. Διασκεδαστικό τεστάκι.Βάλτε σε ενα μπωλ 8 χαρτάκια, έχοντας σημαδέψει το ενα.Καντε την επιλογή σας.Πόσες φορές επιλέξατε το σημαδεμένο ? Αυτή είναι κατα μέσο όρο η πιθανότητα να βρεθεί κάποιος νικητής απ' ολη τη χώρα σε μια κλήρωση τζόκερ.Προσοχή.Νικητής απο οσους παίζουν, οχι να το βρείτε εσείς (θα έπρεπε να βάλετε 24.5 εκατομύρια χαρτάκια για να κανετε το ανάλογο τεστ)
 

Βασίλης Α.

Supreme Member
10 September 2007
3,489
Βέλγιο
Πάντως γνωστός μου έχει κερδίσει στο lotto 40,000 ευρώπουλα πριν κάποια χρόνια. Βέβαια απέχει από κέρδη εκκατομυρίων, αλλά κάτι είναι και αυτό.
 

Billy the Kid

Moderator
Staff member
28 April 2007
14,785
Αθήνα με απόσπαση.
Απάντηση: Re: Νέο τζακ ποτ στο τζόκερ..(μας δουλεύουν κανονικά..)

Γνωριζει κανεις οποιονδηποτε τυχερο του Λοττο/Τζοκερ ?

(Για να μου κοπει, μια και καλη, ο βηχας περι ανυπαρκτων εκατομμυριουχων ... :p)

Ναι Μάνο γνωρίζω.
Τζάκ ποτ στο Λοττο.
Μεροκαματιάρη με δυο παιδάκια
Άλλαξε η ζωή του εντελώς, μα εντελώς.....


Η αλήθεια είναι ότι ουτε εγώ πολυπίστευα μέχρι τότε στα τρελλά κέρδη ..
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Re: Απάντηση: Νέο τζακ ποτ στο τζόκερ..(μας δουλεύουν κανονικά..)

Αυτό με τα Τζακ ποτ είναι μύθος ανάλογης σοβαρότητας με άλλου διασκεδαστικούς μύθους τύπου "Στους υπόνομους της Ν.Υορκης είναι γεμάτο κροκόδειλους", "Το τέρας του Λοχ Νες", "υπάρχει ο Μπιγκφουτ", κλπ σοβαρά.

Πάμε στην ουσία.

Θα ξεκινήσω απο το απλό.
Οι πιθανοί συνδυασμοί για το 5+1 είναι 24.435.180
Αν υποθέσουμε οτι ολοι στη χώρα παίζουμε απο μια ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ στήλη, πάλι οι πιθανότητες να μη βγεί είναι παραπάνω απο αυτές του να βγεί 5+1.
Σίγουρα δεν παζουμε όλοι και σίγουρα πολλές στήλες είναι κοινές, οπότε φαντάζεστε την αναλογία.

Δευτερον.Ο κάθε ΟΠΑΠ ούτως ή αλλως κέρδος έχει.Τη δική του την προμήθεια την κρατάει και δίνει τα υπόλοιπα.Θα ήταν εντελώς ηλίθιο να διακινδυνεύσει την αξιοπιστία του για μερικά φράγκα που τα βγάζει ΕΥΚΟΛΑ και νόμιμα σε μερικές κληρώσεις.

Τρίτον.Ο τρόπος της κάθε κλήρωσης, καθιστά μάλλον αδύνατη την όποια παραχάραξη αφού δεν είναι καν ηλεκτρονικός, αλλά με φυσικά μέσα.Συν φυσικά όλες τις άλλες δικελέιδες ασφαλείας.
Επίσης οποιοσδήποτε απο μας μπορεί να παρίσταται σε μια κλήρωση και να δει απο κοντά.

Τέταρτον πόσοι απο σας αν κερδίζατε, θα φροντίζατε ωστε να μαθευτεί (προσωπικα ήξερα ανθρωπο που ειχε κερδισει το λαχειο και μετά απο 2 χρόνια το τζοκερ, αλλα είμασταν φιλοι με την κορη του)

Με λίγα λόγια, όποιος ενδιαφέρεται ας παίξει άφοβα.Τα υπόλοιπα είναι να χουμε να λέμε ως Ελληνες.

Υ.Γ. Διασκεδαστικό τεστάκι.Βάλτε σε ενα μπωλ 8 χαρτάκια, έχοντας σημαδέψει το ενα.Καντε την επιλογή σας.Πόσες φορές επιλέξατε το σημαδεμένο ? Αυτή είναι κατα μέσο όρο η πιθανότητα να βρεθεί κάποιος νικητής απ' ολη τη χώρα σε μια κλήρωση τζόκερ.Προσοχή.Νικητής απο οσους παίζουν, οχι να το βρείτε εσείς (θα έπρεπε να βάλετε 24.5 εκατομύρια χαρτάκια για να κανετε το ανάλογο τεστ)

Την "φυσική" στημένη κλήρωση στην Σερβία πως την δικαιολογείς?
Εχεις παρεξηγήσει τι εννοούμε στήσιμο. Δεν λέμε ότι ο οπαπ είναι τόσο τσιφούτης που με κέρδη τρελά εκατομμύρια πάει να φάει το μικρό ποσό της κλήρωσης. Λέμε ότι χειραγωγώντας τις κληρώσεις και κάνοντας απανωτά τζακ ποτ κατά βούληση στέλνει κόσμο στα πρακτορεία και οι στήλες εκτοξεύονται, μαζί και τα κέρδη του. Πέρυσι ας πούμε αν θυμάμαι καλά είχε βγάλει κέρδος από το καθιερωμένο πλεόν πρωτοχρονιάτικο τζακ ποτ 90.000.000 ευρώ. Αν δεν έκανε αυτά τα τζακ ποτ δεν υπήρχε περίπτωση να ξεπεράσει ούτε το 1/5 του ποσού αυτού.
Αλλο πράγμα να πας πρωτοχρονιά και να κληρώνεις 1.000.000 ευρώ και άλλο 17.000.000. Αλλα κέρδη έχει ο οπαπ εισπράττοντας 100.000 στήλες και άλλο 100.000.000 στήλες, έτσι δεν είναι?Δεν χρειάζεται να βάλει χέρι στα κέρδη, δεν είναι αυτό το θέμα..