Edision Pingulux

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Πωλείται ο γνωστός δέκτης Edision Pingulux (όχι ο Plus), υποστηρίζει Spark και enigma2. Είναι πλήρης με το κουτί του, με περασμένο το 1.2.80 spark. Είναι DVB-S2 και υποστηρίζει και τα κανάλια ΕΡΤ/Digea μέσω oscam.

Τιμή 40 ευρώ + μεταφορικά.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Να συμπληρώσω πως έχει περαστεί και το τελευταίο OpenATV, έκδοση 5.1, στο δέκτη.
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Νέα τιμή, 35 ευρώ + μεταφορικά. Να συμπληρώσω πως το τηλεκοντρόλ είναι σε άψογη κατάσταση ενώ το πάνω μέρος του καπακιού έχει 2-3 γρατζουνιές.
 
13 June 2010
3,048
Μπορεις να μου πεις πως πιανει τα καναλια DIGEA?
Βασικα για τα ψηφιακα ενδιαφερομαι
Καλλιτερη τιμουλα?
Περιοχη σου?
Βαγγελης
 

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Για να λαμβάνεις τα κανάλια digea και ΕΡΤ πρέπει να έχεις δορυφορικό κάτοπτρο στραμμένο στο eutelsat 3B.
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Ο δέκτης είναι δορυφορικός, για όσους δε το έχουν καταλάβει. Δεν είναι επίγειος. Η αναφορά σε ΕΡΤ/Digea είναι για τη δορυφορική μετάδοσή τους από τις 3 μοίρες ανατολικά (Eutelsat 3B όπως πολύ σωστά ανέφερε ο Σεραφείμ).
 

sotososfp

New member
10 October 2010
4
Re: Απάντηση: Edision Pingulux

Καλησπερα και χρονια πολλα
Με ενδιαφερει ο δεκτης pingulux.Μπορω να ρωτησω δυο πραγματα;Μπορω να κανω browsing και youtube κανονικα;Επισης δεχεται wifi stick;Ευχαριστω.
Φιλικα
Σωτηρης
 

drspiros

AVClub Addicted Member
Χρόνια πολλά, Πάνο. Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου, εάν ο δέκτης μπορεί - σε περιβάλλον enigma - να δεχτεί USB DVB-T stick (συγκεκριμένα ΙΤ913x).
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
@sotososfp: Ο δέκτης υποστηρίζει τον Opera Web Browser στο επίσημο (spark) λογισμικό του. Επίσης υποστηρίζει και Youtube player. Το "κανονικά" τώρα είναι σχετικό, η εμπειρία δεν είναι αντίστοιχη με το να κάνεις web browsing σε ένα PC. Wifi stick υποστηρίζει.

@drspiros: Δε το γνωρίζω.
 

sotososfp

New member
10 October 2010
4
Re: Απάντηση: Edision Pingulux

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Παω να το εξετασω εξονυχιστικα σε ξενα φορουμ και αφου το δω λιγακι στην πραξη την συσκευη στο youtube.Θα σε ενημερωσω συντομα.