power plus hd800s

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

pitskou

New member
4 October 2014
5
καλημερα σε ολο το φορουμ. εχω παρει τον power plus hd800s και ψαχνω να βρω ενα προγραμμα για να περασω το τελευταιο λογισμικο με σειριακο καλωδιο.
το δοκιμασα με usb αλλα τιποτα δεν παιζουν τα καναλια του digea. γνωριζει κανεις κατι.
 

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Είσαι σίγουρος ότι έχει rs232 ο δέκτης; Με usb γίνονται οι αναβαθμίσεις. Επικοινώνησε με το κατάστημα αγοράς και πες το πρόβλημά σου.

Από εκεί και πέρα, αν ήμουν στη θέση σου, θα πήγαινα πίσω το δέκτη και θα έπαιρνα άλλον (π.χ., για τη δουλειά που τον θες, commander ή edision).
 

pitskou

New member
4 October 2014
5
Είσαι σίγουρος ότι έχει rs232 ο δέκτης; Με usb γίνονται οι αναβαθμίσεις. Επικοινώνησε με το κατάστημα αγοράς και πες το πρόβλημά σου.

Από εκεί και πέρα, αν ήμουν στη θέση σου, θα πήγαινα πίσω το δέκτη και θα έπαιρνα άλλον (π.χ., για τη δουλειά που τον θες, commander ή edision).
απο την πισω μερια εχει μια υποδοχη που λεει το manual οτι ειναι για rs232
 

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Και να έχει, δεν αλλάζει τίποτα αν αναβαθμιστεί έτσι (ένα είναι το αποτέλεσμα της αναβάθμισης). Αλλά διάβασα πως ο συγκεκριμένος "δέκτης" έρχεται έτοιμος να παίξει τα ελληνικά κανάλια, εσένα δεν παίζουν;
 
Last edited:

pitskou

New member
4 October 2014
5
Και να έχει, δεν αλλάζει τίποτα αν αναβαθμιστεί έτσι (ένα είναι το αποτέλεσμα της αναβάθμισης). Αλλά διάβασα πως ο συγκεκριμένος "δέκτης" έρχεται έτοιμος να παίξει τα ελληνικά κανάλια, εσένα δεν παίζουν;
χθες το βραδυ εκανα το εξης. επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ξαναπερασα το καινουργιο λογισμικο
και ως εκ θαυματος παιζουν τα ελληνικα καναλια.ευχαριστω
εκανα αναβαθμιση με αλλο καινουργιο usb. να εφταιγε λες το στικακι??
 

bertone09

New member
10 October 2016
1
Γεια σου θα μπορουσες να μου πεις απο πιο site κατεβαζεις το software για το power plushd 800s το εχω απο το καλοκαιρι και επεζαν τα ελληνικα κανονικα αλλα σε μια στιγμη κλειδωσαν .σε ευχαριστω εκ τον προτερων