Υπάρχει τρόπος τεστ μεταχειρισμένου hardware?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Συγκεκριμένα θα φτιάξω και εγω σαν παιδι ενα htpc και ψάχνοντας στην αγορά τα περισσότερα σετ μομπο σιπιγιου ειναι αρκετά ακριβά για την τσέπη μου έτσι λοιπον ξεχύθηκα στα μεταχειρισμένα και βρηκα διαφορα σετακια μομπο σιπιγιου που πολλοί δίνουν λογο αναβάθμισης κτλ εντάξει ας μην παει η μια το μυαλο μας στο κακο αλλα σκέφτεσαι οκευ και αν στην πορεία μεχρι το σπιτι το χαρτγουερ βγει φειλ; Υπάρχει λοιπον καποιος τρόπος απο σοφτγουεαρ μεριάς όσον αφορά καποιο τεστ προγραμα; Φιλος μου προτείνει πριν το παρω να δοκιμάσω καποια στρες τεστ εκείνη την στιγμή ειναι ομως καλο να πουσαρω τοσο το σιπιγιου δεν ξερω για δώστε τα φώτα σας..
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Δεν είναι κακή ιδέα ένα stress test, αλλα γενικά πρέπει να τσεκάρεις τα πάντα, λ.χ. καμένες usb
 

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Ο τύπος που θα παρω τα πάρτ απο αυτόν μου ειπε οτι το ειχε πανω σε υδροψυξη κ ποτε δν εχει παει πανω απο 40 βαθμούς κτλ ειναι καλο να του κανω στρες τεστ χωρις υδροψυξη ας πουμε (στα στοκ ρολόγια πΑντα δν με ενδιαφέρει κλοκ)και με το στοκ φαν;