Βοήθεια με No Can Found σε DM 800HD PVR

gavorki

New member
27 August 2008
19
Καλησπερα και απο εμενα. Αγορασα απο συμφορουμιτη πριν λιγες μερες τον DM800HD PVR τον κανονικο με Newnigma2. Πολυ ευχαριστημενος αλλα με τιποτα δεν μπορουσα να εμφανισω WebInterface οπως τον παλιο μου 600αρη. Δοκιμασα ολους τους τροπους που υπηρχαν αλλα δεν ειχα τυχη. Αποφασιζω λοιπον να περασω αλλο image (ΟpenPli) , το κανω μεσω web ολα οκ, κανω reboot και βγαζει "error 01 no ca found".

Δοκιμαζω και με null modem cable και με usb/serial prolific (M/M ειναι και το κανω F στην μια μερια με converter) με DreamUp και με NCF SIM2 v2.5 αλλα μενει στο "Port Ready, Please Power Receiver".

Να αναφερω το πιο σημαντικο ομως. Απο την ωρα που εγινε η βλακεια με το λαθος Image , οταν πατησω το κουμπι πατημενο παρατεταμενα η παω να συνδεσω κατι στο RS232 port, ο δεκτης δεν ανταποκρινεται παντα στο ρευμα ενω πριν κανω την βλακεια, ολα ηταν οκ.

Βοηθεια καποιος σας παρακαλω; Αν χρειαστει καποια πληρωμη, εννοειται πως δεν υπαρχει θεμα. Ευχαριστω
 

brisim_12

New member
24 August 2010
30
Καλησπερα και απο εμενα. Αγορασα απο συμφορουμιτη πριν λιγες μερες τον DM800HD PVR τον κανονικο με Newnigma2. Πολυ ευχαριστημενος αλλα με τιποτα δεν μπορουσα να εμφανισω WebInterface οπως τον παλιο μου 600αρη. Δοκιμασα ολους τους τροπους που υπηρχαν αλλα δεν ειχα τυχη. Αποφασιζω λοιπον να περασω αλλο image (ΟpenPli) , το κανω μεσω web ολα οκ, κανω reboot και βγαζει "error 01 no ca found".

Δοκιμαζω και με null modem cable και με usb/serial prolific (M/M ειναι και το κανω F στην μια μερια με converter) με DreamUp και με NCF SIM2 v2.5 αλλα μενει στο "Port Ready, Please Power Receiver".

Να αναφερω το πιο σημαντικο ομως. Απο την ωρα που εγινε η βλακεια με το λαθος Image , οταν πατησω το κουμπι πατημενο παρατεταμενα η παω να συνδεσω κατι στο RS232 port, ο δεκτης δεν ανταποκρινεται παντα στο ρευμα ενω πριν κανω την βλακεια, ολα ηταν οκ.

Βοηθεια καποιος σας παρακαλω; Αν χρειαστει καποια πληρωμη, εννοειται πως δεν υπαρχει θεμα. Ευχαριστω
το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω δοκιμασα τα παντα τιποτα.δοκιμασε το japhar flasher μονο με αυτο γινετε
 

gavorki

New member
27 August 2008
19
Καλησπέρα. Τι ακριβώς είναι το japhar flasher; Δούλεψε με τον δεκτη σου; Ευχαριστώ :)
 

brisim_12

New member
24 August 2010
30
Καλησπέρα. Τι ακριβώς είναι το japhar flasher; Δούλεψε με τον δεκτη σου; Ευχαριστώ :)

εινε κατι σαν το dreamup σε μενα δουλεψε κανονικα.εχεις τους drivers στον υπολογιστη σου;;γνωριζει οτι συνδεετε ο δεκτης;;; πατας conect πατημενο το κουμπι του δεκτη δινεις ρευμα και αρχιζει να φορτωνει
 

gavorki

New member
27 August 2008
19
Εχω όλα τα αλλά πρόγραμματα εκτός απο αυτό. Μπορείς να μου στείλεις ενα λινκ σε παρακαλώ;
 

gavorki

New member
27 August 2008
19
Το δοκιμασα και ετσι..δυστυχως με πατημενο το κουμπι του δεκτη παρατεταμενα μονο το ιδιο μηνυμα βγαινει στο OLED. Error01 - No CA Found. :(
 

brisim_12

New member
24 August 2010
30
Το δοκιμασα και ετσι..δυστυχως με πατημενο το κουμπι του δεκτη παρατεταμενα μονο το ιδιο μηνυμα βγαινει στο OLED. Error01 - No CA Found. :(

σε εμενα δουλεψε κανονικα μονο με αυτο τον επανεφερα το δεκτη.
 

gavorki

New member
27 August 2008
19
Χιλια ευχαριστω παντως :) θα δοκιμασω να διαβασω διαφορα ποστ εδω .. ισως βρω λυση :)
 

gavorki

New member
27 August 2008
19
Καλησπέρα. Δυστυχώς όχι. Αλλα η λυση βλέπω να είναι τεχνικός η jtagging αν γίνεται σε 800αρι
 

geotzin

New member
4 November 2013
4
Καλημερα. Αν ειναι γνησιος ο δεκτης περνας με rs232 την ssl76 [διορθωνει το no ca found] και μετα με ip γνησιο image [κανει update τα παντα}.Δουλευει 100%. Την εχω πατησει πολλες φορες λογου βιασυνης. Αν ειναι μαιμου πρεπει να δεις τι sim εχει.
Αν ειναι εσταρ το κανεις οπως λεει ο φιλος παραπανω, αν ειναι sim 2, κλπ η ferrari κλπ με yassinova optiflasher pro το αγοραζεις 10 euro νομιζω κανει .Δεν ειχα ποτε μαιμου αλλαεχω κανει φιλους. Αν εχει χαλασει η sim παρε μια ferrari sim (oxi αυτοκινητo). Περιπου 30 euro.
 

Bambisgr

New member
21 January 2013
18
Για και απο εμενα!Σε εμενα δουλεβι το Japharflascher αλλα οταν παταο για Boxflaschen ειτε κολαι ειτε μου γραφη ερρορ!!Τι κανο λαθοσ???